Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 23:26:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 129 130 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 142 143 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745177 alkalommal)
0 Felhasználó és 47 vendég van a témában
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6750 Dátum: 2008.04.26 szombat, 21:27:57 »

Ha átalakítod a tükröt indexesre a sárvédőből ki kell szedni az indexet és ledugózni a lyukat valami csicsa diszítéssel ghia ford felirat  kopoltyúval!


Én meg azt gondoltam rákötöm arra (mármint azzal együtt),de akkor ezekszerint ez nem jó megoldás gondolom az áram miatt ugye? mármint hogy nem birja el.Huh? Na kiszereltem a csomagtartó zárat.
1:vennem kéne egy zárat mert már nagyon nehezen nyilik kulcsra(tehát feszül),szétszedtem telyesen a zár is a kezembe volt kipucoltam amenyire csak lehetett de gondolom a zárat nem lehet darabokra szét szedni vagy igen? ha nem hol találok ilyet jó árba?
2:megnéztem két kapcsoloja van,nyomásra müködnek is rendesen,nem teszteltem le,anyit tudok hogy három szál megy rá na azokat leellenöriztem és a két szélsöbe dugok egy kontrollámpát akkor világit,tehát van ott áram.
3:mintha a bovden egy picikét meg lenne nyulva kb 3-4 mm.
hogyan tovább?

Ja nekifogtam a hátsó fékpofát megnézni, nem jött le a dob ütöm kalapálom közbe csavarlazitó+Wd 40 +kalapács finoman de nem akart lejönni aztán egy eröss koncentrálás mint Uri Geller a kanálra és rájöttem én marha hogy be van huzva a kézifék. falbav falbav falbav kiengedteme és láss csodát megadta magát.
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #6751 Dátum: 2008.04.26 szombat, 21:33:16 »

Én meg azt gondoltam rákötöm arra (mármint azzal együtt),de akkor ezekszerint ez nem jó megoldás gondolom az áram miatt ugye? mármint hogy nem birja el.Huh?

Nem az áram miatt... a kettő együtt nem szabályos...
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6752 Dátum: 2008.04.26 szombat, 21:40:02 »

Nem az áram miatt... a kettő együtt nem szabályos...


Lehet hogy hülye vagyok de én ezt nem értem ezt a mondatot.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6753 Dátum: 2008.04.26 szombat, 21:43:33 »

Bucsobacsi honnan szedted ezt a képet? Ha jól tudom ez microcat v, ford e-cat. Megvan neked v.melyik?


Nem nincs meg(pedig jó lenne) a nagyauto segitett ezzel a rajzal.
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6754 Dátum: 2008.04.26 szombat, 21:44:57 »

Komplett ajtó 7000 Ft-ba került eplus2 + utazás Győr-Veszprém.  taps  taps
Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #6755 Dátum: 2008.04.26 szombat, 21:47:41 »

Volt


Lett. Tegnap hoztam el. Ramparkoltak. De tipikus mondeo betegsege is volt. A ket hatso kerekiv total el volt rohadva. Javitoiv lakatolas es fenyezes. A lokharitot csak utangyartottat tudtam venni. Szopas is volt felrakni Sad Megy egy polir hianyzik az egesz autora.

Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #6756 Dátum: 2008.04.26 szombat, 21:48:43 »

Mind a 4 ajtokeder megdagadt es elegge szarul nez ki. Valoszinuleg a napfeny Sad Erdemes bontottat venni vagy inkabb ujat? Mennyibe kerul kb?
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6757 Dátum: 2008.04.26 szombat, 21:51:07 »

Megvan az új (bontott) bal hátso ajtó. wave Ki is bontottam belőle mindent, már csak fényeztetnem kell és mehet fel. Másik dolog. Holnap lesz kutyacsont és stabgumi csere. Stabgumi cseréhez csak a segédalvázat kell leengedni? mást nem kell lekötni? "Óriási" angoltudásomat bevetve megnéztem a TIS és mást is ir. 


nahát én vasárnap cseréltem stab gumit kutyacsontal együtt.Azt a nagy csavart kicsavarod,(ja meg persze a kutyacsontot),jol lefeszited és beteszel valamit kettöközé(db fát lécet kicsit vastagat),és akkor nagynehezen hozzáférsz a másik csavarhoz is fulyad neki rendesen a csavarlazitot,mert elég kutyameló. Smiley
Naplózva
skorpio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 647



E-mail
« Új hozzászólás #6758 Dátum: 2008.04.26 szombat, 21:57:57 »

Lehet hogy hülye vagyok de én ezt nem értem ezt a mondatot.
Vagy sárvédő index vagy tükörindex. A kettő együtt nem szabályos.  Smiley
Naplózva

mk2 1999. 2000-es automata váltó. Ghia + minden ami csak gyári felszereltségként előfordult bármelyik Mondeo mk2-ben.
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6759 Dátum: 2008.04.26 szombat, 22:08:23 »

Ha átalakítod a tükröt indexesre a sárvédőből ki kell szedni az indexet és ledugózni a lyukat valami csicsa diszítéssel ghia ford felirat  kopoltyúval!


Ilyen ghia ford felirat  kopoltyút hol találok? hol lehet venni ilyet? fogalmam sincs milyen,azért kérdem. Ja meg csomagtartó zárat??? bontó? vagy új? vagy régi(enyém javitható)Huh? szétszedhetö darabokra?
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #6760 Dátum: 2008.04.26 szombat, 22:23:14 »

Lett. Tegnap hoztam el. Ramparkoltak. De tipikus mondeo betegsege is volt. A ket hatso kerekiv total el volt rohadva. Javitoiv lakatolas es fenyezes. A lokharitot csak utangyartottat tudtam venni. Szopas is volt felrakni Sad Megy egy polir hianyzik az egesz autora.


Milyen márka az utángyártott lökös? habmerevítéses? mennyibe került?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6761 Dátum: 2008.04.26 szombat, 22:40:40 »

Mennyibe került a javítóíves mulatság?
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6762 Dátum: 2008.04.26 szombat, 22:45:12 »

Ilyen ghia ford felirat  kopoltyút hol találok?

Én bontóban láttam multkor. Igaz egy komplett kaszni is volt hozzá nyes
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6763 Dátum: 2008.04.26 szombat, 22:52:09 »

Most akkor hogyan probálgassam a csomagtartó zárját(kapcsoloját)???Ha kiszerelem és kezembe van mármint az a fele amelyiket lebontom a bal lámpánál,és megnyomom a kapcsolot akkor szerintetek,kell hogy halatszodjon a bovden tulsó végénél hogy nyitni akar??? persze ez nyitott csmagtartonál mert ugye másképp hogyan???
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6764 Dátum: 2008.04.26 szombat, 23:16:53 »

Most akkor hogyan probálgassam a csomagtartó zárját(kapcsoloját)???Ha kiszerelem és kezembe van mármint az a fele amelyiket lebontom a bal lámpánál,és megnyomom a kapcsolot akkor szerintetek,kell hogy halatszodjon a bovden tulsó végénél hogy nyitni akar??? persze ez nyitott csmagtartonál mert ugye másképp hogyan???
Én még nem szedtem szét az enyémet, de ha fel van nyitva.. akkor benyomom a zár bizgenytüjét az ajton (valamivel ami befér oda)..
Ilyenkor, olyan mintha be lenne zárva (le se tudod csukni), ilyenkor lehet probálgatni a zárat.. fog nyitni meg minden... szerintem... Roll Eyes
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6765 Dátum: 2008.04.26 szombat, 23:18:30 »

Most akkor hogyan probálgassam a csomagtartó zárját(kapcsoloját)???Ha kiszerelem és kezembe van mármint az a fele amelyiket lebontom a bal lámpánál,és megnyomom a kapcsolot akkor szerintetek,kell hogy halatszodjon a bovden tulsó végénél hogy nyitni akar??? persze ez nyitott csmagtartonál mert ugye másképp hogyan???
Nekem nyitott csomiajtónál is lehetett hallani,míg jó volt.
Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #6766 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 10:37:05 »

Milyen márka az utángyártott lökös? habmerevítéses? mennyibe került?

Szerencsemre a habmerevites nem ment tonkre a toreskor, igy az maradt a korabbibol. Ez a lokos 12 rugo volt. Tobb helyen erdeklodtem. Van ettol olcsobb is 9 ropiert de az nagyon gyengusz es hajlik ossze vissza.
Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #6767 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 10:39:09 »

Mennyibe került a javítóíves mulatság?

Javitoivek darabja 3900 forint volt. Lakatos munka es a fenyezes (a hatso ajtotol hatra vegig lett fenyezve, mindket oldalt) megallt 40bol. Szerintem barati ar volt Smiley
Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #6768 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 10:42:33 »

Javitoivek darabja 3900 forint volt. Lakatos munka es a fenyezes (a hatso ajtotol hatra vegig lett fenyezve, mindket oldalt) megallt 40bol. Szerintem barati ar volt Smiley

Ami egy picit zavar hogy gyari szinkod alapjan lett valasztva a szin es picit mas. Nem tudom miert Sad Talan polir majd dob rajta. Vagy kitudja.
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #6769 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 11:31:27 »

Milyen márka az utángyártott lökös? habmerevítéses? mennyibe került?

Nekem van eladó első, hátsó gyári Ford lökösöm. Az első 18.000, a hátsó 16.000. Utóbbit én javítottam ki üvegszálas műanyaggal, de ránézésre teljesen gyári.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

deis
Vendég
« Új hozzászólás #6770 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 11:48:51 »

Na, szétszedtem. Kidobtam a régi kutyacsontot. wave A stabszilent nem lett jó, mert az íves kengyel van benne nem a lapos, mehetek vissza Cromax-ba cseréltetni. eplus2 + lengőkarszilent csere is bejátszik. A bal hátsó kuka. rinya
« Utoljára szerkesztve: 2008.04.27 vasárnap, 22:01:57 írta deis » Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #6771 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 13:20:03 »

Nekem van eladó első, hátsó gyári Ford lökösöm. Az első 18.000, a hátsó 16.000. Utóbbit én javítottam ki üvegszálas műanyaggal, de ránézésre teljesen gyári.
Már nekem is van eladó kombi hátsó lökösöm 10000Ft-ért, gyári, 3 repedésvan rajta, de még javítható.
Mivel nekem kifizették a kárt én vettem új utángyártottat 26500-ért, az megy majd rá (próba már volt, patentul áll rajta).
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6772 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 13:41:52 »

Már nekem is van eladó kombi hátsó lökösöm 10000Ft-ért, gyári, 3 repedésvan rajta, de még javítható.
Mivel nekem kifizették a kárt én vettem új utángyártottat 26500-ért, az megy majd rá (próba már volt, patentul áll rajta).


Gondolom ezt még fényezni kell ugye?csak nem usztad meg 26500-bol ugy hogy le is legyen fényezve vagy igen? Én is most ugyan ebbe a cipöbe vagyok  mint te,most  kell hogy megkapjam a zsirt,már én is érdeklödtem egy két helyen. Maj utána meg megcsinálom az enyémét mert az mégis csak gyári(jó lessz tartalékba utána).
« Utoljára szerkesztve: 2008.04.27 vasárnap, 13:43:23 írta bucsobacsi » Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6773 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 13:47:11 »

Ha kiveszem a zárat a csomagtartobol hogy felvigyem hogy szedjem szét darabokra,hátha meg tudom csinálni mert szorul benne a kulcs mikor forditom el(végül nem is az hogy szorul hanem baszogatni kell a kulcsot jobra balra hogy kinyilyon,vagy kulcs kopott vagy a zár kezd beszarni szerintem utobbi),és utána lecsukom a csomagtartot hogy a francba fogom kinyitni??? ezt csak azért kérdem mert nem udvarban van a kocsi hanem parkoloba,és ott nem lehet nyitva hagyni órák hosszát a csomit. falbav
« Utoljára szerkesztve: 2008.04.27 vasárnap, 15:02:58 írta bucsobacsi » Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6774 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 18:41:51 »

sziasztok!
Gyors segitség kéne..
Hátul is tárcsafékem van, de be van ragadva.. hogy a francba "ragasszam ki"?  help köszi
(kereket leszedtem..szerintem a kézifékbovdennel lehet valami gubanc..)
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6775 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 20:28:27 »

sziasztok!
Gyors segitség kéne..
Hátul is tárcsafékem van, de be van ragadva.. hogy a francba "ragasszam ki"?  help köszi
(kereket leszedtem..szerintem a kézifékbovdennel lehet valami gubanc..)

Aknáról bowdent kiszereled és jó alaposan kitakarítod - WD40 bele - patakba folyatva, utána zsírspray és ha jól mozog visszaszereled.

Ha alámászol csak bakolva!! emelő tégla nem biztonságos!
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6776 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 21:38:26 »

Aknáról bowdent kiszereled és jó alaposan kitakarítod - WD40 bele - patakba folyatva, utána zsírspray és ha jól mozog visszaszereled.
Ha alámászol csak bakolva!! emelő tégla nem biztonságos!
Köszi szépen..
Hmm keresnem kéne egy aknát:) vagy max marad a vízóra nyes nyes
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
zoller
Vendég
« Új hozzászólás #6777 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 21:44:14 »

Mind a 4 ajtokeder megdagadt es elegge szarul nez ki. Valoszinuleg a napfeny Sad Erdemes bontottat venni vagy inkabb ujat? Mennyibe kerul kb?

Az nem a naptól olyan, hanem talán a sótól. Az alumínium merevítés szépen átalakul aluminium-oxiddá, ami a víztől szépen bedagad, aztán idővel kiszakaítja  a gumit, majd szépen karcolja az üvegbe a föggőleges csíkokat. Bontottat nem érdemes venni, az is ugyan olyan ***, új a Cromaxnál kb 5000/db, picit sok. Átmeneti megoldásnak tökéletes, ha szikével kivágod alolról a bedagadt részeket, és kitakarítod a fehér port egészen az alumíniumig. Olyan lesz mintha új lenne, kivülről nem látszik. Szilikonnal meg óvatosan, mert szépen puhítja a gumit, de nehezen jön le az üvegről. 
Naplózva
zoller
Vendég
« Új hozzászólás #6778 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 21:46:15 »

Ja és a kiszedéssel meg óvatosan, mert el is lehet szakítani....
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6779 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 22:08:22 »

A régi
és az új
beépítve
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6780 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 22:12:06 »


Ez a lengőkarszilent még "tökéletes" UGYE? eplus2
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6781 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 22:23:07 »

Én esztergáltattam kinyomómotyót hozzá, amit satuval működtettem, az szfh volt, nagy kalapács segített.
Visszafelé óvatosan nyomtam vissza a satuval, közben kocogtattam.
A kinyomómotyórol tudnál képet csinálni integet2, és megmutatni nekünk nyes?
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6782 Dátum: 2008.04.27 vasárnap, 22:29:41 »

A kinyomómotyórol tudnál képet csinálni integet2, és megmutatni nekünk nyes?


Ja ez engem is érdekelne. Kösszi.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6783 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 00:15:46 »

Találtam egy Szilent kinyomo szerszámot,de ez még nem minden szerintem,itt a link

http://www.keziszerszam.net/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,767/category_id,90/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,1/vmcchk,1/
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #6784 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 00:31:02 »


Gondolom ezt még fényezni kell ugye?csak nem usztad meg 26500-bol ugy hogy le is legyen fényezve vagy igen? Én is most ugyan ebbe a cipöbe vagyok  mint te,most  kell hogy megkapjam a zsirt,már én is érdeklödtem egy két helyen. Maj utána meg megcsinálom az enyémét mert az mégis csak gyári(jó lessz tartalékba utána).

Lökös 26500 + fényezés 15000 + fel le szerelés 4000 = 45500 , és volt rá 50000 (amit a Kínai az utcán zsebből kifizetett, amikor lekoccolt).
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6785 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 08:39:32 »

Lökös 26500 + fényezés 15000 + fel le szerelés 4000 = 45500 , és volt rá 50000 (amit a Kínai az utcán zsebből kifizetett, amikor lekoccolt).

Az jó.Én most érdeklödtem egy helyen azt mondták 35-böl meguszom festéssel együtt,(igaz hogy utángyártott de most az eredeti az 66-kb+fényezés).Engem nem kinai puszilt meg hátulrol ezért csak 5000-et akart adni.Mondom neki anyád.(azt mondja az foglalt) :falbav:Aztán megirtuk a kárbejelentöt és igy most a biztositó kinált 56.e-et.Elfogadtam.Ugyis már meg volt törve a bal oldala.(ugyhogy cserére szorul a kicsike).De ezt majd félre teszem és kijavit(om)tatom.Ja meg mondták hogy 5000-ért leszerelik a régit meg fel az ujat.Ezt nem kértem.Tehát ha minden igaz akkor 35-böl kijön a buli.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6786 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 13:23:14 »

Ha már így szét offoljuk a topicot, akkor még gyorsan megírnám, hogy van némi kivetni való vele.
- nem lehet belepörgetni a számokba
- elég érdekes sorrenbe szereti pakolgatni a zeneszámokat, de a mappába pakolás segít a dolgon
off.. szia, most vettem egy ugyanolyat, mint a Tied taps
Pendrive-ról szépen működik, kicsit játszani kell a hangerövel meg a magas hangokkal, de egészen jól szól. A kazetta minöséget lazán üti Roll Eyes
Én is ajánlom mindenkinek... a fenti két hiányosság ellenére hehe
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6787 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 15:01:03 »

Na hát megkérdeztem 2 szerelöt eléggé huzzák az orukat a lengökar szilent cserére,hogy ott a váltó meg stb,meg hogy fentröl kell betenni a csavarokat és ahoz sokmindent szét kell bontani.Hm A másik kérdés:szerintetek mi a reális ára egy vezérmüszij cseréje a görgökkel+ékszij.(generátor szij?)  Huh?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6788 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 15:07:03 »

Na hát megkérdeztem 2 szerelöt eléggé huzzák az orukat a lengökar szilent cserére,hogy ott a váltó meg stb,meg hogy fentröl kell betenni a csavarokat és ahoz sokmindent szét kell bontani.Hm A másik kérdés:szerintetek mi a reális ára egy vezérmüszij cseréje a görgökkel+ékszij.(generátor szij?)  Huh?

Nem olyan vészes a szilent csere, ha van műhely és jó szerszám - hidraulikus prés. Motor megemel, váltó leköt hűtő felköt kb ennyi és bal oldalon kell csak lekötni a bölcsőt a jobb oldalon lazítani. Melódíja 2 oldanak kb 12eFt anyaggal ha viszed a szilenteket akkor 6eFt a meló - Szeles mesternél ennyi volt ha jól emléxem.
Vezérműszíj összes görgővel munkadíj kb 8-12 eFt - feltétel hogy legyen Ford Vezérmű rögzítő vonalzó és vezérműkerék rögzítő célszerszám. Szoktam cseréltetni a vezérműkerék csavarokat is. Motort fel kell kötni, jobb motortartót kiszerelni jobb első kereket le, védődobot kiszerelni, fedelelekt leszerelni. Ha vízpumpát is cserélsz szervószivattyút is le kell szerelni és felrerakni.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6789 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 16:25:14 »

Nem olyan vészes a szilent csere, ha van műhely és jó szerszám - hidraulikus prés. Motor megemel, váltó leköt hűtő felköt kb ennyi és bal oldalon kell csak lekötni a bölcsőt a jobb oldalon lazítani. Melódíja 2 oldanak kb 12eFt anyaggal ha viszed a szilenteket akkor 6eFt a meló - Szeles mesternél ennyi volt ha jól emléxem.
Vezérműszíj összes görgővel munkadíj kb 8-12 eFt - feltétel hogy legyen Ford Vezérmű rögzítő vonalzó és vezérműkerék rögzítő célszerszám. Szoktam cseréltetni a vezérműkerék csavarokat is. Motort fel kell kötni, jobb motortartót kiszerelni jobb első kereket le, védődobot kiszerelni, fedelelekt leszerelni. Ha vízpumpát is cserélsz szervószivattyút is le kell szerelni és felrerakni.


Köszönöm.Ja a szilentek mind megvannak.Elöször azt hittem hogy én is megcsinálom,otthon,de ezek után igy nem lehet nekifogni prés nélkül.(Egyszer cseréltettem egy kerékagy csapágyot,és présgéppel kinlodott a muksi 2-órán keresztül, és elkért 12-ezret.Na mondom ide se viszem többet,meg ott dult fult magába mert nem birta kiszedni még prés géppel is csak nehezen.)mentem kb 2000km.-t és elkezdett zúgni a csapágyom.Hm,mondom enyit tartott,persze nem tudtam visszavinni Bardiékhoz mert nem volt számlám a szerelésröl,utolag meg nem adott a muksi.)Vettem egy másikat ott volt a csomagtartóba és Nyiregyháza környékén voltunk egy kisfaluba.Akadt egy ismerös szerelö fiatal srác(tutira vágta a dolgokat,nekiált és megcsinálta nem hazudok fél ora alatt présgép nélkül.na mondom ez igen és 3000-kért lekopogom azóta is jó.(ja és kérdezte hogy ki rakta be ezt a csapágyot mert le lett törve belöle egy darab mintha valaki kiharapott volna belöle,)Ezzel csak oda akartam kilukadni hogy van olyan hogy eszt is meglehetne oldani prés nélkül? Ja ha nem válalja az ürge meg tudod adni a szerelö tel számát?Szeles mesterét? persze ha Pesti?Vizpumpát nem ugy néz ki hogy cserélek,legalábbis most nem szeretnék,szerintem nincs semmi baja.
« Utoljára szerkesztve: 2008.04.28 hétfő, 16:27:46 írta bucsobacsi » Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6790 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 16:34:33 »

Nekem van eladó első, hátsó gyári Ford lökösöm. Az első 18.000, a hátsó 16.000. Utóbbit én javítottam ki üvegszálas műanyaggal, de ránézésre teljesen gyári.

Új első lökös 9e Ft!  wow1 Nagyautó
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #6791 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 18:00:21 »

Új első lökös 9e Ft!  wow1 Nagyautó

Csakhogy az nem Ford, hanem utángyártott sz@r, amit fel sem lehet tenni rendesen. Anyagában és méretében sem felel meg. A Ford gyári az 60ezer körül van a Nagyautónál, Cromaxnál meg 70...
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #6792 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 19:55:32 »

Új első lökös 9e Ft!  wow1 Nagyautó
Az az a fajta ami ha fel is megy, összevissza csálén áll!
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #6793 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 19:57:20 »

Az az a fajta ami ha fel is megy, összevissza csálén áll!
Az előbb jött velem szemben egy mk2 zöld kombi, első-hátsó lökös nélkül Üllőn. Te voltál, vagy a fényeződ Smiley
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #6794 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 20:00:44 »

Az előbb jött velem szemben egy mk2 zöld kombi, első-hátsó lökös nélkül Üllőn. Te voltál, vagy a fényeződ Smiley
Nem az én autóm volt!  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6795 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 20:26:26 »

Hát akkor ebböl én is azt szürtem le,hogy ne menjek bele abba az utángyártottba,amit megcsinálnak nekem 35 böl mi?Inkább csináltassam meg az eredetit amit megtörtek? Holnap csinálok rola fényképet és majd megmutatom nektek hogy mi is az amit javitani kellene rajta.Bal sarka meg jobb sarka (ez kb öklöm nagyságu)meg középen van egy 30cm csik(repedés),ezt mivel szokták helyettesiteni ha hiányzik belöle?mivel tömik ki?
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #6796 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 20:43:01 »

Hát akkor ebböl én is azt szürtem le,hogy ne menjek bele abba az utángyártottba,amit megcsinálnak nekem 35 böl mi?Inkább csináltassam meg az eredetit amit megtörtek? Holnap csinálok rola fényképet és majd megmutatom nektek hogy mi is az amit javitani kellene rajta.Bal sarka meg jobb sarka (ez kb öklöm nagyságu)meg középen van egy 30cm csik(repedés),ezt mivel szokták helyettesiteni ha hiányzik belöle?mivel tömik ki?
Bodicsek és Cselló megvették a 9ezrest, lefényezték felrakták hiba nélkül....
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #6797 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 21:02:39 »

Inkább csináltassam meg az eredetit amit megtörtek? Holnap csinálok rola fényképet és majd megmutatom nektek hogy mi is az amit javitani kellene rajta.Bal sarka meg jobb sarka (ez kb öklöm nagyságu)meg középen van egy 30cm csik(repedés),ezt mivel szokták helyettesiteni ha hiányzik belöle?mivel tömik ki?

Üvegszálas műanyaggal lehet tökéletesen megcsinálni az egészet. Én csinálgatok ilyesmit. Az enyém is több helyen sérült, hiányos volt, nemsokára kész, de az anyagára kb 6-7ezer. Ha sok teendő van vele, meg tudnám csinálni egy kb egy 10esből. Most lehet, hogy lesz egy ST spoilerszett felújítása, sablon levétel róla, ami nem 1-2 napos dolog, és csak 7végente tudom csinálni, úgyhogy, ha neked nem sürgős, és ezt a megoldást választod, majd bevállalhatom neked.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #6798 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 21:16:54 »

Üvegszálas műanyaggal lehet tökéletesen megcsinálni az egészet. Én csinálgatok ilyesmit. Az enyém is több helyen sérült, hiányos volt, nemsokára kész, de az anyagára kb 6-7ezer. Ha sok teendő van vele, meg tudnám csinálni egy kb egy 10esből. Most lehet, hogy lesz egy ST spoilerszett felújítása, sablon levétel róla, ami nem 1-2 napos dolog, és csak 7végente tudom csinálni, úgyhogy, ha neked nem sürgős, és ezt a megoldást választod, majd bevállalhatom neked.
Egy kérdésem lenne, ha veszek egy akármilyen lökhárítót, mennyiért készítenél egy tartaléksablont a részemre? Remélem érted hogy mit szeretnék..
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6799 Dátum: 2008.04.28 hétfő, 21:27:09 »

Üvegszálas műanyaggal lehet tökéletesen megcsinálni az egészet. Én csinálgatok ilyesmit. Az enyém is több helyen sérült, hiányos volt, nemsokára kész, de az anyagára kb 6-7ezer. Ha sok teendő van vele, meg tudnám csinálni egy kb egy 10esből. Most lehet, hogy lesz egy ST spoilerszett felújítása, sablon levétel róla, ami nem 1-2 napos dolog, és csak 7végente tudom csinálni, úgyhogy, ha neked nem sürgős, és ezt a megoldást választod, majd bevállalhatom neked.


Megbeszélhetjük,holnap csinálok képet és elküldöm,vagy felrakom ide.Nem kapkodom el,bal oldala meg lett ütve tavaly kb oktoberbe ,a jobb oldala az most husvét elött (na ezt a jobboldalt én már javitottam igaz nem lett profi a javitás,de most ugyan ott ütötték meg ,de ha 56,ezret adott a biztosito a kár miatt akkor csak nem látszott anyira gagyinak.  wow1
Naplózva
Oldalak: 1 ... 129 130 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 142 143 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.132 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.