Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 22:43:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 147 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745087 alkalommal)
0 Felhasználó és 39 vendég van a témában
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6950 Dátum: 2008.05.03 szombat, 13:07:27 »

Ezzel egy központi modult vezérelsz, ami a kesztyütartó alatt van. Ez ad ki egy rövid idejü jelet a motornak.
Értem,és akkor ezt a kütyüt szétszedem és megnézem.Mi szokott itt kipurcanni? Ez most az enyémbe olyan mint ha nem is lenne.Amióta megvettem a kocsit azóta csak kulcsra nyilik.(nem is tudtam hogy ilyen is van benne).
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6951 Dátum: 2008.05.03 szombat, 13:09:48 »

Kész a kanyarstabi szilent csere. eplus2 Egyszerübb volt mint gondoltam. nyes Most már nem lötyög jobbra-balra.

Hát igen mindig az elsö a nehéz.elöször én is variáltam hogy hogy a francba kell kicserélni.Nekem még mindig csunyán csinál a macskaköves uton.Jövö pénteken viszem el kicseréltetni a lengökar szilenteket.Aztán utána kiderül mert én már mindent cseréltem az elején.
Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #6952 Dátum: 2008.05.03 szombat, 14:09:49 »

Geeboy és deis!

Mi lenne ha Geeboynak postáznék 1 ilyen nyitómodult kompletten (csak a fogaskerék rossz benne) és ti meg összefutnátok, alkatrész börzéznétek 1 mikrotali keretében. Végül is nem laktok nagyon messze egymástól.
Persze ha akarjátok elpostázom mindkettőtöknek a szükséges alkatrészt.
Felőlem ok a buli! Cheesy
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #6953 Dátum: 2008.05.03 szombat, 20:48:56 »

Mobidik,

Lábtérvilágításfoglalatok Bodicseknél Martonvásáron.  wave
Köszi worship
Majd valamikor elszaladok érte. wave
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6954 Dátum: 2008.05.03 szombat, 21:37:43 »

5 ajtósban a lökhárítófölött belül lévő műanyag középső darab alatt (ahova a csomagtértető füle beakad a zárnyelvébe... Sajnos jobban nem tudom leírni, ha akarod holnap készítek fotót !


Na kiszereltem a kütyüt.Mindjárt szétkapom.Csak nem vagyok tisztában hogy az a fehér rudacskája ami gondolom majd nyomná a zárat hogy az hogy is van majd? Lehet hogy mégse ártana egy két kép.Vagy amilyen képek vannak róla.Szerelés,összeszerelés. Oda rakom a tv-re majd Uri meggyogyitja.  nyes nyes nyes 
Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #6955 Dátum: 2008.05.03 szombat, 21:39:56 »


Na kiszereltem a kütyüt.Mindjárt szétkapom.Csak nem vagyok tisztában hogy az a fehér rudacskája ami gondolom majd nyomná a zárat hogy az hogy is van majd? Lehet hogy mégse ártana egy két kép.Vagy amilyen képek vannak róla.Szerelés,összeszerelés. Oda rakom a tv-re majd Uri meggyogyitja.  nyes nyes nyes 
Abban nem bíznék! Holnap dobok fel képet, ha nem boldogulsz! A rugót visszarakni macerás, de amúgy tök eccerűen működik!
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6956 Dátum: 2008.05.03 szombat, 22:10:15 »

Felpróbáltam az ajtót is, a mai nap folyamán http://img1.tar.hu/deis/img/34508320.jpg#3 integet2 Hmm, jól áll. wow1 Már csak festetnem kell. Sőt működik a kilépővilágitás is nyeshttp://kep.tar.hu/deis/50573609#2
« Utoljára szerkesztve: 2008.05.03 szombat, 22:19:45 írta deis » Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6957 Dátum: 2008.05.03 szombat, 22:11:20 »

Abban nem bíznék! Holnap dobok fel képet, ha nem boldogulsz! A rugót visszarakni macerás, de amúgy tök eccerűen működik!

"Abban nem bíznék!" ez csak poén volt én se gondoltam komolyan.Kössz a képet várom majd.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6958 Dátum: 2008.05.03 szombat, 22:37:18 »

Felpróbáltam az ajtót is, a mai nap folyamán Hmm, jól áll.
Hmm.. Így ránézésre pontosabb mint az enyém  eljen
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #6959 Dátum: 2008.05.03 szombat, 22:42:16 »

Felőlem ok a buli! Cheesy
Megtaláltam a kütyüket. Hétfőn majd feladom!  integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #6960 Dátum: 2008.05.03 szombat, 22:49:28 »

Megtaláltam a kütyüket. Hétfőn majd feladom!  integet2
Nagyon köszönöm-köszönjük! taps  integet2
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6961 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 00:00:21 »

Megtaláltam a kütyüket. Hétfőn majd feladom!  integet2
Köszike worship worship
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6962 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 00:29:43 »

Abban nem bíznék! Holnap dobok fel képet, ha nem boldogulsz! A rugót visszarakni macerás, de amúgy tök eccerűen működik!

Szétkaptam a ketyerét.Elsösorban a nagyfogaskerékböl ki van törve egy fog(de hajtottam kézzel és ugy tünik müködik még attol).A motor is müködik,diodástol együtt.Egy valamit nem értek hogy miért nem megy.
Itt van egy kép:     itt ennél a nyilacskánál fekszik fel a sin alyában  elhelyezett réz háromszög elsö lába.Itt nem kellene legyen valami érintkezönek? Nincs itt valami letörve?
Igy fekszik fel kb a három lába:  

És ha ide rakom az elsö lábát(mármint addig elöretolom a sint):
 
akkor elindul a motor.Na mi a gebasz van vajon?Ha ott lenne valami ami ki lenne törve és ott lenne az érintkezöje akkor áram alatt lenne folyamatosan a motor nem ?Megnéztem a kocsiba is a csatiját és megy oda áram.Szerintetek???Kössz a válaszokat.
« Utoljára szerkesztve: 2008.05.04 vasárnap, 00:31:58 írta bucsobacsi » Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6963 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 00:36:42 »

Szétkaptam a ketyerét.Elsösorban a nagyfogaskerékböl ki van törve egy fog(de hajtottam kézzel és ugy tünik müködik még attol).A motor is müködik,diodástol együtt.Egy valamit nem értek hogy miért nem megy.Megnéztem a kocsiba is a csatiját és megy oda áram.Szerintetek???Kössz a válaszokat.
Eszméletlenül fénylik, így nem látok belöle semmit. szomoru1
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6964 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 00:58:20 »

Eszméletlenül fénylik, így nem látok belöle semmit. szomoru1



Megprobálom kijavitani gyorsan, de most másik képet nem tudok csinálni.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6965 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 01:11:44 »

Eszméletlenül fénylik, így nem látok belöle semmit. szomoru1


Csak simán megcsináltam azt hogy hol látszanak az áramforrások.

Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6966 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 09:02:28 »


Csak simán megcsináltam azt hogy hol látszanak az áramforrások.
Elvileg jó ez így
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6967 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 13:59:25 »

Na megvagyok müködik,a másik lába(harmadik) az is pozitiv,de én lent a kocsiba mikor néztem akkor a középsö lábánál gyult ki nekem kontrol lámpa.Most igy utolag gondolkodom,hogy gondolom a harmadik lába(amitöl most nekem megindult) az csak akkor kap áramot ha benyomom a zár gombját.                         Ez a kinyomo drót ez igy megy vissza vagy alolrol? de én igy emlékszem.Na minnyá lemegyek aztán egy próba.

Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #6968 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 14:40:44 »

Na megvagyok müködik,a másik lába(harmadik) az is pozitiv,de én lent a kocsiba mikor néztem akkor a középsö lábánál gyult ki nekem kontrol lámpa.Most igy utolag gondolkodom,hogy gondolom a harmadik lába(amitöl most nekem megindult) az csak akkor kap áramot ha benyomom a zár gombját.                         Ez a kinyomo drót ez igy megy vissza vagy alolrol? de én igy emlékszem.Na minnyá lemegyek aztán egy próba.


Ügyes! Valóban az egyik + szál az csak kapcsolószál. A jól raktad össze!
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6969 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 15:03:42 »

Ügyes! Valóban az egyik + szál az csak kapcsolószál. A jól raktad össze!

Okés kössz.Most megyek le kiprobálom.Honnan kéne elöre vinni a drotokat?hogy a kapcsolot elöre fölszerelhessem a kormánymellé valahova.Azt gondolom a lámpa oldali résztöl ahol van a két kapcsolo?
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6970 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 15:06:55 »

Más kérdés:Az elsö lökháritónak hol vannak a felfogo csavarjai? A baloldali része kb lámpa bura alatt eléggé log szerintem vagy kilazult valahol vagy el is hutlott.Hol találom a csavarokat melyik részén?Valamit kel lebontani ahoz???
Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #6971 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 15:32:32 »

Okés kössz.Most megyek le kiprobálom.Honnan kéne elöre vinni a drotokat?hogy a kapcsolot elöre fölszerelhessem a kormánymellé valahova.Azt gondolom a lámpa oldali résztöl ahol van a két kapcsolo?
Ezt a dolgot nem nagyon értem! Ha a központi zárral kinyitod a kocsit és beülsz akkor a hátsó ajtó zárja fel pattintja az ajtót, vagy nem? Vagy te ezt ki akarod iktatni és csak manuálisan akarod nyittatni? Én az anyósülés felöl támadnám meg a kábeleket, hiszen onnan megy hátra is!
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6972 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 17:12:39 »

Ezt a dolgot nem nagyon értem! Ha a központi zárral kinyitod a kocsit és beülsz akkor a hátsó ajtó zárja fel pattintja az ajtót, vagy nem? Vagy te ezt ki akarod iktatni és csak manuálisan akarod nyittatni? Én az anyósülés felöl támadnám meg a kábeleket, hiszen onnan megy hátra is!

Na ez az erre gondoltam én is csak nem irtam le annyira részletesen.Tehát arra gondoltam hogy ne a csomagtartonál nyomjam meg a gombot hanem egy kapcsolot felszerelni elöre a kormánykörül(ahol van üres hely),de utána gondolkodtam hogyha már hátra kel menjek a csomagtartohoz valamit kivenni,akkor meg nem tök mindegy hogy hol nyomom meg azt a gombot? Na beszereltem,elöször kiakadt valami benne,kilökte és nem ment vissza rendesen,(a fogaskerékbe gyanakszom  szomoru1 gondolom ez nem potolható,hacsak nincs valakinek egy tuti *** ilyenje amibe jó a fogaskerék.) ,utána visszaraktam,mostmá megy rendesen,kinyitottam vagy 30.000 vagy 300.000 mit tudom én. hehe de kitudja meddig.Kössz a segitséget.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6973 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 17:27:23 »

Az oldalsó tükrök szétszedése mennyire bonyolult?Eljutottam odáig hogy leszedtem kiszedtem belöle azt a szivacs boritást,és ugy vettem észre hogy a külsö fekete müanyag boritás az ilyen gyári forrasztás(nyitolás).A tükröt hogy lehet belöle kiszedni hogy ne törjem el?Ugyanis ki akarom vágni azt a részt ahova betudom rakni majd az indexet.De persze ezt csak belülröl rakható be.Valami leirás vagy foto?Nem akarom szétbarmolni.
Másik dolog.Ugy láttam hogy két szál drot megy rá a tükrömre is.Na egy kicsit meglepödtem mert nem tudtam hogy füthetöek,sose láttam hogy leolvadt volna.Na ennek a hibáját hol keressem? Gondolom a tükörfütés egybe van kötve a hátsó ablakkal.Mert ha igen az müködik(tehát biztositék szerintem kizárva),hol keressem tovább a hibát?Köszönöm a segitséget. worship
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6974 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 17:57:27 »

30.000 vagy 300.000 mit tudom én. hehe
Az kizárt dolog mer nemtom.. nyes
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6975 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 18:05:10 »

Ugy láttam hogy két szál drot megy rá a tükrömre is...
Ha jól tudom, csak elektromosan állíthato tükrökhöz van fűtés. Ez a hátsó ablak fűtésével együtt kapcsolható, mint ahogy írtad.
Egy ideőrelé kb 10perc után automatikusan kikapcsolja. Lehet h olyan szorgalmas, hogy nálad be se kapcsol Roll Eyes
Többet nem nagyon tudok mondani..
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #6976 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 18:08:41 »

Na ez az erre gondoltam én is csak nem irtam le annyira részletesen.Tehát arra gondoltam hogy ne a csomagtartonál nyomjam meg a gombot hanem egy kapcsolot felszerelni elöre a kormánykörül(ahol van üres hely),de utána gondolkodtam hogyha már hátra kel menjek a csomagtartohoz valamit kivenni,akkor meg nem tök mindegy hogy hol nyomom meg azt a gombot? Na beszereltem,elöször kiakadt valami benne,kilökte és nem ment vissza rendesen,(a fogaskerékbe gyanakszom  szomoru1 gondolom ez nem potolható,hacsak nincs valakinek egy tuti *** ilyenje amibe jó a fogaskerék.) ,utána visszaraktam,mostmá megy rendesen,kinyitottam vagy 30.000 vagy 300.000 mit tudom én. hehe de kitudja meddig.Kössz a segitséget.
Fogaskerék megy tönkre, szinte mindenkinél (mondjuk nálam éppen a motor), így tehát használt és jó fogaskerék ritkán van! Amúgy nálam nincs gomb a hátsózárba úgy hogy nekem a motorcsere után érdekes lesz a helyzet, mivel ha a központi zárral lezárom az autót a  csomi tető mindig meg kell néznem tényleg vissza reteszelte-e a központizár! Miután most csak kulcs nyitja, így most nem gond! Cheesy
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6977 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 18:18:04 »

Ha jól tudom, csak elektromosan állíthato tükrökhöz van fűtés. Ez a hátsó ablak fűtésével együtt kapcsolható, mint ahogy írtad.
Egy ideőrelé kb 10perc után automatikusan kikapcsolja. Lehet h olyan szorgalmas, hogy nálad be se kapcsol Roll Eyes
Többet nem nagyon tudok mondani..


Ez is elektromosan állitható tükrök.Az idörelém is jol müködik ugy ahogy irtad kb 10-percig tart.Megnéztem.Csak most azt se tudom hol keressem a bibit,mert nyár van az sincs amit leolvasszon,tehát még ellenörizni se tudom.(de mostmár idegesit mert megtudtam hogy van benne ez is és eddig nem olvasztotta le télen a jeget és má megvan 4-éve a kocsi,)ezt a hátsó csomi nyitot se tudtam,azt hittem csak kulcsra nyilik és kész.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6978 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 18:31:48 »

..nyár van az sincs amit leolvasszon,tehát még ellenörizni se tudom.
Folyékony nitrogént a tükörnek! eplus2 eplus2
Amugy nincs noormális tippem...
« Utoljára szerkesztve: 2008.05.04 vasárnap, 19:17:17 írta Pumukli23 » Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #6979 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 20:13:04 »

Folyékony nitrogént a tükörnek! eplus2 eplus2
Amugy nincs noormális tippem...
Valószínűleg tükörlapot kell cserélni, a hátulján van a fűtőszál. Ki kell mérni, eljut-e odáig a feszültség. Persze ehhez szét kell szedni...
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6980 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 21:21:33 »

Valószínűleg tükörlapot kell cserélni, a hátulján van a fűtőszál. Ki kell mérni, eljut-e odáig a feszültség. Persze ehhez szét kell szedni...


Na hát ez az ami egy kicsit bonyolultnak tünik,aztán lehet hogy nem is az,de a « Új hozzászólás #6974 -be leirtam,ha tudnál segiteni megköszönném.
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #6981 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 21:24:51 »


Na hát ez az ami egy kicsit bonyolultnak tünik,aztán lehet hogy nem is az,de a « Új hozzászólás #6974 -be leirtam,ha tudnál segiteni megköszönném.
Még sosem szedtem ki, úgyhogy ebben nem tudok segiteni, rosszat meg nem akarok mondani, nehogy eltörd  szomoru1
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #6982 Dátum: 2008.05.04 vasárnap, 22:38:59 »

Bucsóbácsi!

Nem semmi a lelkesedésed. Én gyerekkoromba voltam ennyire lelkes LEGO-zás közben, mikor szétszedtem majd összeraktam mindent, csak te ezt a Mondival csinálod.  taps eljen taps eljen
Nem vagy semmi (jó értelembe)! Jössz a nagytalira?, mert már szerintem páran szívesen megismernénk.  integet2 wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6983 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 08:35:59 »

Bucsóbácsi!

Nem semmi a lelkesedésed. Én gyerekkoromba voltam ennyire lelkes LEGO-zás közben, mikor szétszedtem majd összeraktam mindent, csak te ezt a Mondival csinálod.  taps eljen taps eljen
Nem vagy semmi (jó értelembe)! Jössz a nagytalira?, mert már szerintem páran szívesen megismernénk.  integet2 wave

Azért szerintem te sem panaszkodhatsz a LEGO terén!  taps taps taps
Kíváncsi vagyok a gépre, hogy milyen lesz, mit nem sikerült még kicicomázni rajta?
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6984 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 09:13:10 »

Bucsóbácsi!

Nem semmi a lelkesedésed. Én gyerekkoromba voltam ennyire lelkes LEGO-zás közben, mikor szétszedtem majd összeraktam mindent, csak te ezt a Mondival csinálod.  taps eljen taps eljen
Nem vagy semmi (jó értelembe)! Jössz a nagytalira?, mert már szerintem páran szívesen megismernénk.  integet2 wave

Helosztok.Hát a lelkesedésröl annyit hogy az van és azért van mert megszeretném tartani a kicsikét(most még egyhamar nem szeretném eladni)97-es és még egy 5-évet ha kihuznék vele akkor jó lenne.Az az igazság hogy kissé elhanyagoltam megvettem 70.000 km-be most van benne 167.e és eddig még nem igazán raktam bele semmit csak olajat meg vizet,ja meg benyót.Aztán ugy mostmár kicsikét jöttek ki a hibák rajta.Elég sokmindent cseréltem mostanság rajta eddig kb 200-ba van az anyag.Ja és még nincs kész.Az enyém nem egy felturbozott felspécizett agyonspojlerezett autó."A BMW-m volt ilyen egy 6-hengeres 2.3-as citromsárga összes sötétitett üveg még elöl is a napellenzöig körbe spojlerezve 5cm-re a földtöl nem volt még egy ilyen,legalábbis nem láttam.-na de ebböl kinöttem" Csak egy sima mezei Mondim van most ami olyan,hogy mostanság jövök rá hogy ez is van benne meg az is,csak eddig nem müködött és azért nem tudtam róla(de hála a mondi fórumnak) és má megvan 4 éve.Jó lenne már megismerni egy pár embert itt a fórumbol ez igy igaz csak hát itt a család+1,5 éves gyerek nem tudom hogy lessz.Mikor is lessz a tali és hol?
« Utoljára szerkesztve: 2008.05.05 hétfő, 09:16:38 írta bucsobacsi » Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6985 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 09:20:02 »

Helosztok.Hát a lelkesedésröl annyit hogy az van és azért van mert megszeretném tartani a kicsikét(most még egyhamar nem szeretném eladni)97-es és még egy 5-évet ha kihuznék vele akkor jó lenne.Az az igazság hogy kissé elhanyagoltam megvettem 70.000 km-be most van benne 167.e és eddig még nem igazán raktam bele semmit csak olajat meg vizet,ja meg benyót.Aztán ugy mostmár kicsikét jöttek ki a hibák rajta.Elég sokmindent cseréltem mostanság rajta eddig kb 200-ba van az anyag.Ja és még nincs kész.Az enyém nem egy felturbozott felspécizett agyonspojlerezett autó."A BMW-m volt ilyen egy 6-hengeres 2.3-as citromsárga összes sötétitett üveg még elöl is a napellenzöig körbe spojlerezve 5cm-re a földtöl nem volt még egy ilyen,legalábbis nem láttam.-na de ebböl kinöttem" Csak egy sima mezei Mondim van most ami olyan,hogy mostanság jövök rá hogy ez is van benne meg az is,csak eddig nem müködött és azért nem tudtam róla(de hála a mondi fórumnak) és má megvan 4 éve.Jó lenne már megismerni egy pár embert itt a fórumbol ez igy igaz csak hát itt a család+1,5 éves gyerek nem tudom hogy lessz.Mikor is lessz a tali és hol?
A nagytali május 17-én lesz Kunmadarason.
Minden hónapban van a Lurdynál is minitali, péntekenként 5-től.

Család is jöhet mindenhová, csak nyugodtan!

 integet2
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6986 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 09:25:36 »

A nagytali május 17-én lesz Kunmadarason.
Minden hónapban van a Lurdynál is minitali, péntekenként 5-től.

Család is jöhet mindenhová, csak nyugodtan!

 integet2


Azt értem hogy család is jöhet,hanem hogy összehozni azzal hogy öket is tudjam hozni.Mert ha asszony dolgozik akkor én vagyok a gyerekkel.És 1,5-éveset ugy vinni hogy csak velem legyen(csak sétálni szoktunk menni igy kettesbe)nem tudok másra figyelni mert vigyázni kell rá. A Lurdynál a parkoloba?
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6987 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 09:30:30 »

Szia Fusim.Na megcsináltam ugye pénteken a kocsin az agymosást  nyes (viztisztitás,termosztát,stb)de a probléma nem jött helyre ugyhogy ezekszerint lehet hogy vizpumpa.A mutató most is a NORMAL felirat L-betüjénél tetödzik.Néha fölmegy a fehér csikig tehát a forrás határánál van.Ja és még jó hogy nincs 40C' meleg.Remélem kibirja igy péntekig a dugókat. Mert én dugóba utazok  nyes falbav falbav falbav.
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #6988 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 09:38:19 »

Szia Fusim.Na megcsináltam ugye pénteken a kocsin az agymosást  nyes (viztisztitás,termosztát,stb)de a probléma nem jött helyre ugyhogy ezekszerint lehet hogy vizpumpa.A mutató most is a NORMAL felirat L-betüjénél tetödzik.Néha fölmegy a fehér csikig tehát a forrás határánál van.Ja és még jó hogy nincs 40C' meleg.Remélem kibirja igy péntekig a dugókat. Mert én dugóba utazok  nyes falbav falbav falbav.

ha már így maradt a dolog, h nem hűl le akkor én mindenképp direktre kötném a ventillátort. ideiglenes megoldásnak jó lehet, de azéé ne használd így sokat az autót. nagyon sok bajt tud okozni a túlmelegedés ... sok 100E Ft-ba fájósat.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6989 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 09:40:24 »

Szia Fusim.Na megcsináltam ugye pénteken a kocsin az agymosást  nyes (viztisztitás,termosztát,stb)de a probléma nem jött helyre ugyhogy ezekszerint lehet hogy vizpumpa.A mutató most is a NORMAL felirat L-betüjénél tetödzik.Néha fölmegy a fehér csikig tehát a forrás határánál van.Ja és még jó hogy nincs 40C' meleg.Remélem kibirja igy péntekig a dugókat. Mert én dugóba utazok  nyes falbav falbav falbav.

A hűtőventillátor keretbe van egy ellenállás - lent az aksi felöli oldalon - vezeték megy rá. Azt mérd ki majdnem rövidzárnak kéne lennie 0.2 Ohm ha jól emléxem. Ha szakadt csinálj helyette egy rövidzárat akkor alacsony fordulat helyett is teljes fordulattal fog menni a ventillátor.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #6990 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 10:02:51 »

Az a baj hogy nincs amivel kimérjem.De holnap hivom a mestert hátha hamarabbi idöpontot kapok.Eddig pénteket emlitette.Eddig ugy fest a dolog hogy vezérmüszij csere,(itt akkor mostmár +vizpumpa csere is ugy néz ki)+lengökar szilent. Szerinted sac/kb mibe fáj?A multkor irtál valamit csak abba nem volt benne a vizpumpa csere.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6991 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 10:19:27 »


Ez is elektromosan állitható tükrök.Az idörelém is jol müködik ugy ahogy irtad kb 10-percig tart.Megnéztem.Csak most azt se tudom hol keressem a bibit,mert nyár van az sincs amit leolvasszon,tehát még ellenörizni se tudom.(de mostmár idegesit mert megtudtam hogy van benne ez is és eddig nem olvasztotta le télen a jeget és má megvan 4-éve a kocsi,)ezt a hátsó csomi nyitot se tudtam,azt hittem csak kulcsra nyilik és kész.

Lehelj rá. Vagy hozz a hűtőből jeget.

A talira meg hozhatod az aprónépet is, a mi 5 hónaposunk (meg a másik kettő: 5,5, 11) is jönni fog.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6992 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 10:30:50 »

Tegnap kicseréltem a gyertyákat. 4db Beru néni volt benne. kb. 1mm hézaggal. Az elektróda körül a porcelán eléggé fehér volt. Majd teszel fel képet.
A Motorcraft gyertyáknak is ennyi volt a hézaguk gyárilag, nem állítottam rajtuk, így raktam bele.
Most viszont megnéztem az AutoDatában, és csak a Beru-ra ír 1mm hézagot.
Ma reggel furcsa is volt kicsit a motor viselkedése. Mintha néha-néha kihagyott volna.

Át kéne állítanom 1.3 mm-re. Igaz?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6993 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 10:48:57 »

Tegnap kicseréltem a gyertyákat. 4db Beru néni volt benne. kb. 1mm hézaggal. Az elektróda körül a porcelán eléggé fehér volt. Majd teszel fel képet.
A Motorcraft gyertyáknak is ennyi volt a hézaguk gyárilag, nem állítottam rajtuk, így raktam bele.
Most viszont megnéztem az AutoDatában, és csak a Beru-ra ír 1mm hézagot.
Ma reggel furcsa is volt kicsit a motor viselkedése. Mintha néha-néha kihagyott volna.

Át kéne állítanom 1.3 mm-re. Igaz?

Ha helyes a középső elektroda akkor 1mm ha hengeres akkor 1.3
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6994 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 14:06:15 »

SZiasztok!
Reggel elvittem egy mási szerelöhöz a kocsit 7kor, hogy megnézzem, ő mit mondd a hátsó fékre.
(az előző azt mondta, hogy ma vigyem 10-re és kért volna 50 000 Ft-ot csak előlegbe..)

SZóval, emitt kicserélték benne a rugot, és pár perc alatt kész voltak.. Feltetettem futopadra is.. (kiderült, hogy a jobb első lengéscsillapító 35.. a bal meg 85%os..)
A fék munkadijjal 1500-ba került szemben az 50 000es előleggel..amihez még jöttek volna a munkaórák meg ilyesmi...    wow1   falbav
Remélem tényleg nem volt komolyabb baja.. és szolgálni fog így is  vigyor3
Üdv
« Utoljára szerkesztve: 2008.05.05 hétfő, 16:23:47 írta Pumukli23 » Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6995 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 14:11:15 »

Ha helyes a középső elektroda akkor 1mm ha hengeres akkor 1.3

Gondolom hegyeset akartál írni. A hengeres a régi fajta lenne?

Amit beleraktam most, az ilyesmi:
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #6996 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 14:24:35 »

Gondolom hegyeset akartál írni. A hengeres a régi fajta lenne?

Amit beleraktam most, az ilyesmi:


Hegyes igen elírtam
A képen a hegyes látható szóval 1mm
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #6997 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 14:30:25 »

Hegyes igen elírtam
A képen a hegyes látható szóval 1mm

Köszönöm! Akkor jó így.

Más.
Létezik olyan, hogy 1/4"-ról 1/2"-ra átalakító. A kicsi nyomatékkulcsom 1/4" kihajtású, a gyertyakulcs viszont 1/2"-os.
A könyv szerint 15Nm-rel kéne meghúzni a gyertyákat. Vagy miután betekertem, 1/16 fordulat.... Ez utóbbi maradt most.
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #6998 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 18:38:35 »

Létezik olyan, hogy 1/4"-ról 1/2"-ra átalakító. A kicsi nyomatékkulcsom 1/4" kihajtású, a gyertyakulcs viszont 1/2"-os.
A könyv szerint 15Nm-rel kéne meghúzni a gyertyákat. Vagy miután betekertem, 1/16 fordulat.... Ez utóbbi maradt most.
Létezik átalakító.  nyes Szerszámszaküzletben találsz.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #6999 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 20:13:24 »

Geeboy és deis!

Ma feladtam a kütyüket postán 600 ft lesz (bortíék postaktsg sűrgösség).
Azt mondták holnap odaér!
Jöttök a nagytalira?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Oldalak: 1 ... 133 134 135 136 137 138 139 [140] 141 142 143 144 145 146 147 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.093 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.