Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 01:03:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 134 135 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 147 148 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745659 alkalommal)
0 Felhasználó és 50 vendég van a témában
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #7000 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 20:22:01 »

Geeboy és deis!

Ma feladtam a kütyüket postán 600 ft lesz (bortíék postaktsg sűrgösség).
Azt mondták holnap odaér!
Jöttök a nagytalira?
Sajnos én még nem tudom, hogy alakul a hónapban az anyagi helyzetem Sad De a pénzt elküldöm holnapután!
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7001 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 20:52:28 »

Sziasztok.Az lenne a kérdésem hogy ugye mivel majdnem forrik a vizem,nem tudtam mit csinályak hogy a ventilátor folyamatosan müködjön,nem akartam rövidre zárni.Kihuztam a termosztát tetején lévö csatit(nem tudom mi a neve milyen jeladó) és akkor bekapcsol folyamatosan a ventilátor ez jó? helyes ha igy cselekszik?Valaki el tudná magyarázni röviden a hütö ventilátor és a motor közti komunikációt?Sejtelmem van róla csak mégis ugy van e!Hogyan lehet megállapitani hogy tényleg a vizpumpa a bünös? Annak mi szerepe van azon kivül hogy keringeti a vizet. És ha az a hibás,akkor majdnem  foralya a vizet? Most átestem egy kicsit a ló tuloldalára mert gondoltam hogy vizpumpa(ahogy Fusim is irta)de most egy két ember mondja hogy mivan ha csak a hütöventilátor nem kapcsol be amikor kell. De ha a termosztát is jol nyit ki(ami ez sem biztos,pedig uj) akkor megy tovább a viz és a pumpa nem keringeti rendesen a vizet? vagy ha az is keringeti rendesen csak a ventilátor nem kapcsol be amikor kellene attol is lehet? Lehet hogy az a *** az a jeladó? Az hogy ellenörizhetö??? ha tudtok valamit akkor megköszönöm.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #7002 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 21:11:27 »

Sziasztok.Az lenne a kérdésem hogy ugye mivel majdnem forrik a vizem,nem tudtam mit csinályak hogy a ventilátor folyamatosan müködjön,nem akartam rövidre zárni.Kihuztam a termosztát tetején lévö csatit(nem tudom mi a neve milyen jeladó) és akkor bekapcsol folyamatosan a ventilátor ez jó? helyes ha igy cselekszik?Valaki el tudná magyarázni röviden a hütö ventilátor és a motor közti komunikációt?Sejtelmem van róla csak mégis ugy van e!Hogyan lehet megállapitani hogy tényleg a vizpumpa a bünös? Annak mi szerepe van azon kivül hogy keringeti a vizet. És ha az a hibás,akkor majdnem  foralya a vizet? Most átestem egy kicsit a ló tuloldalára mert gondoltam hogy vizpumpa(ahogy Fusim is irta)de most egy két ember mondja hogy mivan ha csak a hütöventilátor nem kapcsol be amikor kell. De ha a termosztát is jol nyit ki(ami ez sem biztos,pedig uj) akkor megy tovább a viz és a pumpa nem keringeti rendesen a vizet? vagy ha az is keringeti rendesen csak a ventilátor nem kapcsol be amikor kellene attol is lehet? Lehet hogy az a *** az a jeladó? Az hogy ellenörizhetö??? ha tudtok valamit akkor megköszönöm.

A jeladó igy működik
0C on 88-100kOhm az elenállása
20C on 35-40kOhm
40C on 15-17kOhm
60C on 7-8kOhm
80C on  3-4kOhm

Szóval a hőmérséklet emelkedésére csökken az ellenállása ha lehúzód szakadásba kerül végtelen az elenállása, bekapcsolnia rövidzárnál kéne?

A jeladó az ECU ra van kötve és az indítja a relét a biztitáblában hogy venti hűtsön.
Bekapcsolt klímánál ha minden rendben - van gáz a rendszerben - pár másodperc után a ventinek alapfordulaton járnia kell, ha ez így van jó az előtétellenállás a venti keretben.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7003 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 21:25:01 »

A jeladó igy működik
0C on 88-100kOhm az elenállása
20C on 35-40kOhm
40C on 15-17kOhm
60C on 7-8kOhm
80C on  3-4kOhm

Szóval a hőmérséklet emelkedésére csökken az ellenállása ha lehúzód szakadásba kerül végtelen az elenállása, bekapcsolnia rövidzárnál kéne?

A jeladó az ECU ra van kötve és az indítja a relét a biztitáblában hogy venti hűtsön.
Bekapcsolt klímánál ha minden rendben - van gáz a rendszerben - pár másodperc után a ventinek alapfordulaton járnia kell, ha ez így van jó az előtétellenállás a venti keretben.


Hát igen ezt ahoz le kéne mérni.Tehát igy lehuzva végtelen az ellenállása.tehát ha lehuzom nem is kéne beindulyon?Nem klimás a kocsi.
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #7004 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 21:26:39 »


Hát igen ezt ahoz le kéne mérni.Tehát igy lehuzva végtelen az ellenállása.tehát ha lehuzom nem is kéne beindulyon?Nem klimás a kocsi.
Lehúzva azért indul el, mert a számítógép hibát érzékelt, és vészüzem miatt az összes hűtést ráküldi....
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7005 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 21:37:00 »

Értem.Akkor most mi a xart csinályak? vegyek egy új vizpumpát oszt cserélyem.(lehet hogy nem az lessz a bibi benne de legalább lessz megint egy új alkatrész a kocsiba. nyes Ez csak jó ebböl a szempontbol,de a másik szempontbol ha nem ez a bünös akkor lehetne mást venni belöle a kocsira.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7006 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 21:59:56 »

Na jó azért gondolom sokáig igy se járhatok,ful hütéssel wow1 Megrendeltem a pumpát.Remélem helyre hozza a gebaszt. Hogy is van ez? ha *** a pumpa akkor egyáltalán nem keringeti a vizet?
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #7007 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 23:07:16 »

Geeboy és deis!

Ma feladtam a kütyüket postán 600 ft lesz (bortíék postaktsg sűrgösség).
Azt mondták holnap odaér!
Jöttök a nagytalira?

Köszi a kütyüket. worship worship Majd Geeboy-al csemegézünk rajtuk. wave
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #7008 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 23:08:23 »

A nagytali ! valószinű nem.
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #7009 Dátum: 2008.05.06 kedd, 06:29:01 »

Styleair, ha használod az IWIW-et, akkor nézd meg légysz hogy, téged jelöltelek-e be. wave
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #7010 Dátum: 2008.05.06 kedd, 07:42:07 »

Styleair, ha használod az IWIW-et, akkor nézd meg légysz hogy, téged jelöltelek-e be. wave
Majd megnézem, nagyon ritkán megyek fel rá.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7011 Dátum: 2008.05.06 kedd, 21:33:13 »

Na holnap ki lesznek  cserélve a lengökar szilentek.(kiváncsi leszek a viselkedésére wow1) ja +vezérmüszij+ékszij +pumpa.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #7012 Dátum: 2008.05.06 kedd, 23:35:23 »

Na holnap ki lesznek  cserélve a lengökar szilentek.(kiváncsi leszek a viselkedésére wow1) ja +vezérmüszij+ékszij +pumpa.
görgők is?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7013 Dátum: 2008.05.07 szerda, 14:46:12 »

görgők is?

Persze egyértelmü görgövel együtt.Most hivott a szerelö azt mondta vizpumpának semmi baja elmegy még böven.Hát remélem hogy igaza van mert ha nem és majd mégegyszer szét fog kelleni szedni akkor megmondom hogy az ingyenes lessz. falbav(mármint a munkadijja).Azt mondja a lengökar szilenteknek semmi bajuk nincs(hogy nem érti mit érzek ott elöl a futomünél).Hm azt mondja semmi rosszat nem lát rajta.Biztos vagyok benne hogy valamit érzek,mert ma ugyan azt az utat tettem meg 3 kocsival is és (szerintem tökmindegy hogy milyen kocsival teszem meg azt a macskaköves utat ha jó az autó nem?) most elhiszem hogy azt mondják hogy ne hasonlitsam össze egy S.6-ossal de végigmentem rajta egy Alfával meg egy Skodaval is.Szerintetek mi a franc van még ott? ami csunyán csinálhat?
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #7014 Dátum: 2008.05.07 szerda, 14:52:42 »

bucsobacsi
nem látlak a térképen  wow1
1. vegyél másik modult, 2. vagy csináltassál fogaskereket  integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #7015 Dátum: 2008.05.07 szerda, 15:06:24 »

Most hivott a szerelö azt mondta vizpumpának semmi baja elmegy még böven.Hát remélem hogy igaza van mert ha nem és majd mégegyszer szét fog kelleni szedni akkor megmondom hogy az ingyenes lessz. falbav(mármint a munkadijja).
Hát én belerakatnám, főleg ha már megvan. A munkadíj hiába lesz ingyenes, vehetsz új vezérmű szíjat, mert azt nem lehet levenni és visszarakni.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7016 Dátum: 2008.05.07 szerda, 15:08:23 »

Hát én belerakatnám, főleg ha már megvan. A munkadíj hiába lesz ingyenes, vehetsz új vezérmű szíjat, mert azt nem lehet levenni és visszarakni.


Na és mit szoltok az elejére?Mármint az elsö futómüre?
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #7017 Dátum: 2008.05.07 szerda, 15:11:32 »


Na és mit szoltok az elejére?Mármint az elsö futómüre?

Az nekem is zörög, jobb oldalon. Nemsokára cserélem a lengőkar szilenteket, minden más már ki van cserélve. Utána meglátjuk, remélem jó lesz.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7018 Dátum: 2008.05.07 szerda, 15:15:52 »

Az nekem is zörög, jobb oldalon. Nemsokára cserélem a lengőkar szilenteket, minden más már ki van cserélve. Utána meglátjuk, remélem jó lesz.

Akkor felsorolom mégegyszer hogy nállam mi volt cserélve: Lengés+rugó+toronycsapágy+gömbcsukló+kutyacsont+stabilizátorszilent .És most akartam lengökar szilenteket és azt mondja hogy jók,nem kell kicserélni.Hát elég fura.
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #7019 Dátum: 2008.05.07 szerda, 15:17:36 »

Akkor felsorolom mégegyszer hogy nállam mi volt cserélve: Lengés+rugó+toronycsapágy+gömbcsukló+kutyacsont+stabilizátorszilent .És most akartam lengökar szilenteket és azt mondja hogy jók,nem kell kicserélni.Hát elég fura.
Én azért kicseréltetném, mert más már nem igen lehet.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #7020 Dátum: 2008.05.07 szerda, 15:31:39 »

Akkor felsorolom mégegyszer hogy nállam mi volt cserélve: Lengés+rugó+toronycsapágy+gömbcsukló+kutyacsont+stabilizátorszilent .És most akartam lengökar szilenteket és azt mondja hogy jók,nem kell kicserélni.Hát elég fura.
Milyen lengéscsillapitot tettél bele, és mennyiért?
nekem a jobb első rossz..most megnéztük padon. 35%..mig a bal elsö 85%.. gondolom ezt párba illik cserélni..
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7021 Dátum: 2008.05.07 szerda, 15:34:50 »

Milyen lengéscsillapitot tettél bele, és mennyiért?
nekem a jobb első rossz..most megnéztük padon. 35%..mig a bal elsö 85%.. gondolom ezt párba illik cserélni..

Igen párba illik cserélni.Én a Optimal-t raktam bele.Tudom nem a legjobb de ezt raktam bele.(szerintem nem ezt érezhetem rajta amit érzek egy *** uton).ja amugy 15.800-körül volt.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #7022 Dátum: 2008.05.07 szerda, 15:43:15 »

15.800-körül volt.
gondolom /db.. ugye?
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7023 Dátum: 2008.05.07 szerda, 16:20:22 »

gondolom /db.. ugye?


Igen igen.
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #7024 Dátum: 2008.05.07 szerda, 16:23:28 »

Igen párba illik cserélni.Én a Optimal-t raktam bele.Tudom nem a legjobb de ezt raktam bele.(szerintem nem ezt érezhetem rajta amit érzek egy *** uton).ja amugy 15.800-körül volt.
ennyiért gyárit is kapsz...
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #7025 Dátum: 2008.05.07 szerda, 16:27:19 »

ennyiért gyárit is kapsz...
Én is mindig így járok  vigyor3, úgyhogy most már először mindig Téged foglak kérdezni  integet2
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #7026 Dátum: 2008.05.07 szerda, 16:50:27 »

ennyiért gyárit is kapsz...
amugy valaki egyszer irta, hogy másfajtát tesz bele, nem gyárit, mert az jobban birja a magyar utakat.. és kb egy árban vannak.. tudja valaki, hogy ennek mi a neve?
Persze én megbizok a Fordban is Wink
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7027 Dátum: 2008.05.07 szerda, 21:28:32 »

ennyiért gyárit is kapsz...


És hol?Mert körbe kerestem a gyárit de nem enyi volt az ára.De ugylátom a "körbe" szó nem volt elég körbe. nyes Ezután én is téged kérdezlek. worship
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #7028 Dátum: 2008.05.07 szerda, 22:32:12 »


És hol?Mert körbe kerestem a gyárit de nem enyi volt az ára.De ugylátom a "körbe" szó nem volt elég körbe. nyes Ezután én is téged kérdezlek. worship

Szerintem Wyctornál... Wink
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7029 Dátum: 2008.05.07 szerda, 22:34:00 »

Egy 126 e km-ben lévö mondiba mijen olajat töltenétek bele? Én 5W30 at raktam.(ezt irja a nagy könyv) Azt mondja a szerelö hogy ez hig neki. Szerintetek mi a hig? ez vagy az agya? Elviszem vezérmü cserére mikor odaérek kicserélte a gyertyákat is tudtom nélkül(egyértelmü hogy kelett bele gyertya) de egy az hogy én is kitudom ezt cserélni és nem anyiért venni mint ö. falbav falbav falbav A vizpumpát meg vette volna 25.e-ért  falbav Kész volt a mai napom.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #7030 Dátum: 2008.05.07 szerda, 22:38:41 »

Egy 126 e km-ben lévö mondiba mijen olajat töltenétek bele? Én 5W30 at raktam.(ezt irja a nagy könyv) Azt mondja a szerelö hogy ez hig neki. Szerintetek mi a hig? ez vagy az agya? Elviszem vezérmü cserére mikor odaérek kicserélte a gyertyákat is tudtom nélkül(egyértelmü hogy kelett bele gyertya) de egy az hogy én is kitudom ezt cserélni és nem anyiért venni mint ö. falbav falbav falbav A vizpumpát meg vette volna 25.e-ért  falbav Kész volt a mai napom.

Rutinos mondeos megrendeli hétfőn-kedden az alkatrészt, csütörtökön megkapja és bekészíti a csomiba szerelőnek, hogy abból tessék dolgozni  wave
5W30 kell bele jól döntöttél nem eszi
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #7031 Dátum: 2008.05.08 csütörtök, 08:05:40 »

Egy 126 e km-ben lévö mondiba mijen olajat töltenétek bele? Én 5W30 at raktam.(ezt irja a nagy könyv) Azt mondja a szerelö hogy ez hig neki. Szerintetek mi a hig? ez vagy az agya? Elviszem vezérmü cserére mikor odaérek kicserélte a gyertyákat is tudtom nélkül(egyértelmü hogy kelett bele gyertya) de egy az hogy én is kitudom ezt cserélni és nem anyiért venni mint ö. falbav falbav falbav A vizpumpát meg vette volna 25.e-ért  falbav Kész volt a mai napom.
Cseréld le a szerelődet. Alpap, hogy tutod nélkül ne szerelgessen cserélgessen más dolgokat, mint amit megbeszéltetek.
5W30 a jó, gyertyából meg csak a gyári motocraft.  wave És ki se fizetném neki a gyertya cserét, se a gyertyát, a végén vond le.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7032 Dátum: 2008.05.08 csütörtök, 09:11:20 »

Cseréld le a szerelődet. Alpap, hogy tutod nélkül ne szerelgessen cserélgessen más dolgokat, mint amit megbeszéltetek.
5W30 a jó, gyertyából meg csak a gyári motocraft.  wave És ki se fizetném neki a gyertya cserét, se a gyertyát, a végén vond le.


Igen,hogy verjem bele a hig agyába.Most majd kiveszek egy gyertyát és utánanézek mijen és menyibe kerül.(ö 2.500-ért vette/db) és láttam a gyári menyibe kerül.Hozzáverem platinagyertyástol mindenestöl. falbav gun gun gun
Naplózva
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7033 Dátum: 2008.05.08 csütörtök, 10:33:09 »


Igen,hogy verjem bele a hig agyába.Most majd kiveszek egy gyertyát és utánanézek mijen és menyibe kerül.(ö 2.500-ért vette/db) és láttam a gyári menyibe kerül.Hozzáverem platinagyertyástol mindenestöl. falbav gun gun gun

Na most nekem van gyertyám zetec motoroshoz, full gyári. 1.300/db..... szomoru1 szerelőt lelőni!
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #7034 Dátum: 2008.05.08 csütörtök, 10:36:21 »

Igen,hogy verjem bele a hig agyába.Most majd kiveszek egy gyertyát és utánanézek mijen és menyibe kerül.(ö 2.500-ért vette/db) és láttam a gyári menyibe kerül.Hozzáverem platinagyertyástol mindenestöl. falbav gun gun gun

Többet nem oda vinni a gépet, mert a végén olyat is cserél rajta ami jó volt! Jól pofozd le a srácot és aztán gyertyákat tedd be neki oda ahová gondolod eplus2 !
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #7035 Dátum: 2008.05.08 csütörtök, 10:39:58 »

Én a leendő szerelömet már az elött otthagytam, mielött hozzá ért volna a géphez.. 50k-t akart előlegbe, ugyh azt mondta, hogy fogalma sincs, hogy mit fog kicserélni a kocsin..  kocsog
Végül máshol megusztam 1500ból..  eplus2 eplus2
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #7036 Dátum: 2008.05.08 csütörtök, 12:15:54 »

Igen,hogy verjem bele a hig agyába.Most majd kiveszek egy gyertyát és utánanézek mijen és menyibe kerül.(ö 2.500-ért vette/db) és láttam a gyári menyibe kerül.Hozzáverem platinagyertyástol mindenestöl.  gun

Namost ilyen előélet után megbízol abban, hogy a lengőkar szilentnek meg semmi baja?

Elhoztad már az autódat?  Mizu a melegedéssel??
Engem most ez érdekel a legjobban.  vigyor3
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7037 Dátum: 2008.05.08 csütörtök, 15:43:30 »

Namost ilyen előélet után megbízol abban, hogy a lengőkar szilentnek meg semmi baja?

Elhoztad már az autódat?  Mizu a melegedéssel??
Engem most ez érdekel a legjobban.  vigyor3


Na itt vagyok.Csak meloztam is közbe.Elhoztam kifizettem(nem cirkuszoltam mert az egyik ismerösöm ismeröse)erröl enyit.De majd holnap megnézem a gyertyákat mert még nem tudtam kivenni,és akkor tényleg kiderül a hig leves és tényleg ráboritok valamit szerintem a forro vizet amit a termosztát csinál. action Még az hiányzott volna hogy még azzal is foglalkozzon.Egy a lényeg vettem termosztátot ujjat azt is holnap cserélem most a mutató majdnem függölegesen van de csak azért mert a termosztát tetején lévö jeladorol lehuztam a csatit és igy folyamatosan hüti."szerintem is a termosztát késöre nyit" a ventilátor bekapcsol tehát nem fözi a vizet,de ezekszerint mire bekapcsol a viz már elég meleg.Gyanakszom a jeladóra is. Annak megvan az ellenállási hömérséklete vagy nem tudom hogy kifejezni és az is az alapján kapcsol be? vagy csak a végsö határnál? Ezt ugy értelmezem hogy   0   °C --- 88 - 102 kOhm,     20 °C ---   35 - 40 kOhm   40   °C --- 15 - 17 kOhm,    60 °C ---   7,1 - 8 kOhm   80   °C --- 3 - 4,5 kOhm,
hogy ez mondjuk csak 80 foknál kapcsol be ? vagy közte is? Hogy van ez? Mostmá kel keressek valakit aki leméri ezt a kütyüt ne kelyen má vegyek egy méröt azért. Igaz van 660.-ért de akkor is.       
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #7038 Dátum: 2008.05.08 csütörtök, 16:17:07 »


Na itt vagyok.Csak meloztam is közbe.Elhoztam kifizettem(nem cirkuszoltam mert az egyik ismerösöm ismeröse)erröl enyit.De majd holnap megnézem a gyertyákat mert még nem tudtam kivenni,és akkor tényleg kiderül a hig leves és tényleg ráboritok valamit szerintem a forro vizet amit a termosztát csinál. action Még az hiányzott volna hogy még azzal is foglalkozzon.Egy a lényeg vettem termosztátot ujjat azt is holnap cserélem most a mutató majdnem függölegesen van de csak azért mert a termosztát tetején lévö jeladorol lehuztam a csatit és igy folyamatosan hüti."szerintem is a termosztát késöre nyit" a ventilátor bekapcsol tehát nem fözi a vizet,de ezekszerint mire bekapcsol a viz már elég meleg.Gyanakszom a jeladóra is. Annak megvan az ellenállási hömérséklete vagy nem tudom hogy kifejezni és az is az alapján kapcsol be? vagy csak a végsö határnál? Ezt ugy értelmezem hogy   0   °C --- 88 - 102 kOhm,     20 °C ---   35 - 40 kOhm   40   °C --- 15 - 17 kOhm,    60 °C ---   7,1 - 8 kOhm   80   °C --- 3 - 4,5 kOhm,
hogy ez mondjuk csak 80 foknál kapcsol be ? vagy közte is? Hogy van ez? Mostmá kel keressek valakit aki leméri ezt a kütyüt ne kelyen má vegyek egy méröt azért. Igaz van 660.-ért de akkor is.       

Ezt az elkezdett leírást olvasd el - sajna nem volt időm befejezni, de lehet segít
http://www.fordka.hu/images/stories/barkacskepek/mondeo%20hutorendszer.pdf
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #7039 Dátum: 2008.05.08 csütörtök, 16:39:25 »

Ezt az elkezdett leírást olvasd el - sajna nem volt időm befejezni, de lehet segít
http://www.fordka.hu/images/stories/barkacskepek/mondeo%20hutorendszer.pdf

Ez a leírás nagyon hasznos!!Rájöttem mi lehet az enyém gondja: érezhetően pulzál az alapjárat, és hamar melegszik a motor. A ventilátor rendben kinyit, azzal nincs gond, de eddig nem melegedett a motor ilyen gyorsan. Jobban bírta a tavalyi 40 fokokat,mint most a 20onokat.
Hülye kérdés: most voltam kpm vizsgán a hírhedt Mozaik utcában. átment a gép, minden érték rendben volt,de a lényeg,hogy ott mit vizsgálnak? felmegy fékpadra? motorerő? fékerő? futómű?
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #7040 Dátum: 2008.05.08 csütörtök, 16:51:48 »

Egy a lényeg vettem termosztátot ujjat azt is holnap cserélem most a mutató majdnem függölegesen van de csak azért mert a termosztát tetején lévö jeladorol lehuztam a csatit és igy folyamatosan hüti."szerintem is a termosztát késöre nyit" a ventilátor bekapcsol tehát nem fözi a vizet,de ezekszerint mire bekapcsol a viz már elég meleg.Gyanakszom a jeladóra is. Annak megvan az ellenállási hömérséklete vagy nem tudom hogy kifejezni és az is az alapján kapcsol be? vagy csak a végsö határnál? Ezt ugy értelmezem hogy   0   °C --- 88 - 102 kOhm,     20 °C ---   35 - 40 kOhm   40   °C --- 15 - 17 kOhm,    60 °C ---   7,1 - 8 kOhm   80   °C --- 3 - 4,5 kOhm,
hogy ez mondjuk csak 80 foknál kapcsol be ? vagy közte is? Hogy van ez?

Akkor most végülis kicserélték a vízpumpádat?
Ugyanannyira melegszik mint előtte? Ezért húztad le a felső jeladóról a csatlakozót?
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #7041 Dátum: 2008.05.08 csütörtök, 17:23:27 »

Ezt az elkezdett leírást olvasd el - sajna nem volt időm befejezni, de lehet segít
http://www.fordka.hu/images/stories/barkacskepek/mondeo%20hutorendszer.pdf
Fusim, hogy érhetnénk el a leirásaidat? wave Szerintem nagyon hasznos mindenkinek. eplus2 wave Megadhatnád azon cikkek likjeit melyek még a fordka.hu-n bujkálnak.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #7042 Dátum: 2008.05.08 csütörtök, 19:23:10 »

Fusim, hogy érhetnénk el a leirásaidat? wave Szerintem nagyon hasznos mindenkinek. eplus2 wave Megadhatnád azon cikkek likjeit melyek még a fordka.hu-n bujkálnak.

Ha lesz mondeo vikipédia oda felteszem őket. Ami kész van fent van a www.mondeo.hu - napellenző, ledesités, AWS, ülésfűtés ilyesmik Tuning alatt. Sajna van pár elkezdett amit nem volt időm befejezni mostanában. A hűtés témáról vannak képek is MKI benzinesbe hogy kell termosztátot cserélni. A tempomat beépítés, MKI középső panel átalakítás MKII re, meg a hűtés nincs befejezve.
Naplózva
deis
Vendég
« Új hozzászólás #7043 Dátum: 2008.05.08 csütörtök, 20:41:24 »

Ha lesz mondeo vikipédia oda felteszem őket. Ami kész van fent van a www.mondeo.hu - napellenző, ledesités, AWS, ülésfűtés ilyesmik Tuning alatt. Sajna van pár elkezdett amit nem volt időm befejezni mostanában. A hűtés témáról vannak képek is MKI benzinesbe hogy kell termosztátot cserélni. A tempomat beépítés, MKI középső panel átalakítás MKII re, meg a hűtés nincs befejezve.

Azt hittem van még ezeken kívül is valami okosításod. nyes Szivesen olvastam ezeket is. wave
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #7044 Dátum: 2008.05.08 csütörtök, 21:06:58 »

Ha lesz mondeo vikipédia oda felteszem őket. Ami kész van fent van a www.mondeo.hu - napellenző, ledesités, AWS, ülésfűtés ilyesmik Tuning alatt. Sajna van pár elkezdett amit nem volt időm befejezni mostanában. A hűtés témáról vannak képek is MKI benzinesbe hogy kell termosztátot cserélni. A tempomat beépítés, MKI középső panel átalakítás MKII re, meg a hűtés nincs befejezve.

Olyan nem lesz, hogy: rendszervíz felmelegítés 220V-os aljzatból otthon?   wow1  vigyor3 (Nem lenne rossz!)
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #7045 Dátum: 2008.05.08 csütörtök, 21:43:21 »

Olyan nem lesz, hogy: rendszervíz felmelegítés 220V-os aljzatból otthon?   wow1  vigyor3 (Nem lenne rossz!)

Kapható ilyen a fagydugó helyére kell bepattintani és bedugaszolni a 220V ba DEFA gyártmány. Lehet venni hozzá spec kábelt a lökösbe szerelhető csatlakozóval
Naplózva
skorpio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 647



E-mail
« Új hozzászólás #7046 Dátum: 2008.05.08 csütörtök, 21:48:56 »

Olyan nem lesz, hogy: rendszervíz felmelegítés 220V-os aljzatból otthon?   
Esetleg inverterről. A hosszabbító körülményes!  Smiley
Naplózva

mk2 1999. 2000-es automata váltó. Ghia + minden ami csak gyári felszereltségként előfordult bármelyik Mondeo mk2-ben.
zoller
Vendég
« Új hozzászólás #7047 Dátum: 2008.05.08 csütörtök, 21:56:19 »

Kapható ilyen a fagydugó helyére kell bepattintani és bedugaszolni a 220V ba DEFA gyártmány. Lehet venni hozzá spec kábelt a lökösbe szerelhető csatlakozóval

Hol árulják, és mennyiért?Huh?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #7048 Dátum: 2008.05.08 csütörtök, 21:58:12 »

Hol árulják, és mennyiért?Huh?

www.transaurus.hu a DEFA cuccokat nézd, van kedvezményünk oda
Naplózva
zoller
Vendég
« Új hozzászólás #7049 Dátum: 2008.05.08 csütörtök, 22:00:01 »

www.transaurus.hu a DEFA cuccokat nézd, van kedvezményünk oda

Köszi!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 134 135 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 147 148 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.091 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.