Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 23:11:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 141 142 143 144 145 146 147 [148] 149 150 151 152 153 154 155 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745137 alkalommal)
0 Felhasználó és 46 vendég van a témában
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7350 Dátum: 2008.05.20 kedd, 21:19:43 »

Termosztátcsere megvolt. A hiba megmaradt. Utána ellenőrizték a vízpumpát (V6-ból egy élmény lehet kiszedni), de semmi baja. Csövek tuti nincsenek eldugulva. A hűtőm 1 éve lett cserélve újra, sérülés nincs rajta, javítva még nem volt. A víz tiszta, nem olajos, az olaj nem vizes, a kocsi ereje megvan, semmi ciripelő hang. Ergó hengerfej kizárva (1 éve javították a hátsó hengersort, akkor az átégett hengerfej tőmítés miatt ciripelt ahogy kifelé dolgozott a kompresszió). Vízrendszeren csináltak nyomáspróbát, nem folyik sehol a víz. Kiegyenlítő tartály 2 hete lett cserélve.
A probélma az hogy a hűtőventi későn kapcsol és felforr a víz, ami a kiegyenlítő tartály biztonsági szelepén át elfolyik. A szerelők most várnak egy vízcsőre amiben van egy jeladó. Taján az a rossz. Amíg nem érkezik meg nem tuják újratölteni vízzel.


Nállam is valami ilyesmi lehet,(csak az enyém nem V6-os),annyi hogy nállam is kur-va késöre kapcsol a venti,igaz még nem fö a viz de szerintem má bugyborékol belül  nyes falbav majdnem a pirosba belemegy.Igy most amig nem derül ki a bibi addig lehuztam a csatit a jeladorol hogy menjen a venti orba szájba.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #7351 Dátum: 2008.05.21 szerda, 11:25:10 »

A kétgombot rádiós távirányítóm van.

Szombaton miután hazajöttem a találkozóról, még egyszer be tudtam zárni, de azóta nem. Kivettem az elemeket belőle, mindegyik 3 volt feletti értéket mutat.
Hogy tudnám letesztelni, hogy működik-e?
Gondoltam az újratanításra is, de a leírt módszerrel nem történik semmi.
Szombaton cseréltem az órát egy fed.comp-ra, Ezzel összefügghet??

A távirányítón felül van egy piros led. Az felvillan egy nagyon kis időre mikor megnyomom a gombot. Kb. úgy mint korábban.
Naplózva
skorpio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 647



E-mail
« Új hozzászólás #7352 Dátum: 2008.05.21 szerda, 11:42:03 »

A kétgombot rádiós távirányítóm van.
Szombaton cseréltem az órát egy fed.comp-ra, Ezzel összefügghet??
wave Nem valószínű. De Fusim mester biztosan megválaszolja pontosan, ha Fórumközelbe kerül.  Smiley
Naplózva

mk2 1999. 2000-es automata váltó. Ghia + minden ami csak gyári felszereltségként előfordult bármelyik Mondeo mk2-ben.
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #7353 Dátum: 2008.05.21 szerda, 11:49:53 »

A kétgombot rádiós távirányítóm van.

Szombaton miután hazajöttem a találkozóról, még egyszer be tudtam zárni, de azóta nem. Kivettem az elemeket belőle, mindegyik 3 volt feletti értéket mutat.
Hogy tudnám letesztelni, hogy működik-e?
Gondoltam az újratanításra is, de a leírt módszerrel nem történik semmi.
Szombaton cseréltem az órát egy fed.comp-ra, Ezzel összefügghet??

A távirányítón felül van egy piros led. Az felvillan egy nagyon kis időre mikor megnyomom a gombot. Kb. úgy mint korábban.
Vedd le az aksi sarut 15 percre, utána rakd vissza, majd ezután próbáld meg betanítani a kulcsodat (az autót is újra kell majd tanítani).
Működni fog.  wave integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #7354 Dátum: 2008.05.21 szerda, 11:49:56 »

A kétgombot rádiós távirányítóm van.

Szombaton miután hazajöttem a találkozóról, még egyszer be tudtam zárni, de azóta nem. Kivettem az elemeket belőle, mindegyik 3 volt feletti értéket mutat.
Hogy tudnám letesztelni, hogy működik-e?
Gondoltam az újratanításra is, de a leírt módszerrel nem történik semmi.
Szombaton cseréltem az órát egy fed.comp-ra, Ezzel összefügghet??

A távirányítón felül van egy piros led. Az felvillan egy nagyon kis időre mikor megnyomom a gombot. Kb. úgy mint korábban.

Ha infrás a kulcs - vannak szemek a kilincsen nézz rá a kulcsra digit fényképezővel, kamerás mobillal akkor látod működni az infraledet.
A kulcsprogramozásból több variáció is van http://www.fordmondeo.org/wiki/index.php/PATS_Key_%26_Keyless_Entry_Programming itt le van írva pár módszer
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #7355 Dátum: 2008.05.21 szerda, 12:17:20 »

Ha infrás a kulcs - vannak szemek a kilincsen nézz rá a kulcsra digit fényképezővel, kamerás mobillal akkor látod működni az infraledet.
A kulcsprogramozásból több variáció is van http://www.fordmondeo.org/wiki/index.php/PATS_Key_%26_Keyless_Entry_Programming itt le van írva pár módszer

Nem infrás. Rádiós.

Nekem már rögtön az elején bukik a dolog. Hiába kapcsolom négyszer az OFF-ból I-be, vagy II-be, nem történik semmi.
Nem világít a lampikcsu a fedcomp kijelzőjén. Persze a gombokat is hiába nyomkodom.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #7356 Dátum: 2008.05.21 szerda, 12:19:03 »

Nem infrás. Rádiós.

Nekem már rögtön az elején bukik a dolog. Hiába kapcsolom négyszer az OFF-ból I-be, vagy II-be, nem történik semmi.
Nem világít a lampikcsu a fedcomp kijelzőjén. Persze a gombokat is hiába nyomkodom.

Akkusaruval probáld  Wink
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #7357 Dátum: 2008.05.21 szerda, 12:54:25 »

Nem infrás. Rádiós.

Nekem már rögtön az elején bukik a dolog. Hiába kapcsolom négyszer az OFF-ból I-be, vagy II-be, nem történik semmi.
Nem világít a lampikcsu a fedcomp kijelzőjén. Persze a gombokat is hiába nyomkodom.

Elő volt készítve a fedcomp ? Esetleg tedd vissza a sima kvarcorát és kiderül a comp okozza a bajt vagy sem.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #7358 Dátum: 2008.05.21 szerda, 13:59:37 »

Elő volt készítve a fedcomp ? Esetleg tedd vissza a sima kvarcorát és kiderül a comp okozza a bajt vagy sem.

Elő. Csak kihúztam az órát, bedugtam a helyére a fed.compot és azonnal működött.  Azóta is műxik rendesen.

Végülis kipróbálhatom a visszacserét, de már kivettem az elemeket a távirányítóból.
Ilyenkor nem felejti el a közös kódot?

Ez ráéadásul egy "sima" kulcs. Nincs PATS.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #7359 Dátum: 2008.05.21 szerda, 14:03:05 »

Elő. Csak kihúztam az órát, bedugtam a helyére a fed.compot és azonnal működött.  Azóta is műxik rendesen.

Végülis kipróbálhatom a visszacserét, de már kivettem az elemeket a távirányítóból.
Ilyenkor nem felejti el a közös kódot?

Ez ráéadásul egy "sima" kulcs. Nincs PATS.

Csináld meg úgy ahogy leírtuk.  integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #7360 Dátum: 2008.05.21 szerda, 14:29:03 »

Csináld meg úgy ahogy leírtuk.  integet2

Az akku saru levételre gondolsz?  Kipróbálom...

Csinált már valaki ilyen kulcs programozást?
Csak az aggaszt, hogy az a módszer ami erre a kulcsa vonatkozna (sima RF, nem PATS) nem csinál semmi láthatót.

Amúgy amikor tegnap szétszedtem a távirányítót, látszott a nyákon némi korábbi javítás nyoma... Lehet hogy ott a ludas... ??
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #7361 Dátum: 2008.05.21 szerda, 14:51:28 »

Az akku saru levételre gondolsz?  Kipróbálom...

Csinált már valaki ilyen kulcs programozást?
Csak az aggaszt, hogy az a módszer ami erre a kulcsa vonatkozna (sima RF, nem PATS) nem csinál semmi láthatót.

Amúgy amikor tegnap szétszedtem a távirányítót, látszott a nyákon némi korábbi javítás nyoma... Lehet hogy ott a ludas... ??
Igen, arra gondoltam.
De utána meg kell csinálni a kocsi betanítását is  Smiley
Nekem még nem kellett, de itt azt irták, hogy asszem 1200-n hagyni járni..aztán szép, nyugis tempoban autokázni egy kicsit, 50-nel, 90-nek, meg ha lehet autopályán is, kerülve az erős gyorsításokat.
Egy próbát megér, ráadásul ingyen van.. még alkatrász se kell hozzá  Cheesy
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #7362 Dátum: 2008.05.21 szerda, 21:16:54 »

Fusim!

Még ezzel a riasztó kérdéssel az a problémám, hogy nekem már az ovális kulcsom van 3 gombbal 2000 évjárat.
A riaszto modul viszont egy 97 es mondiból van a téglalap kulcsal két gobbal, Mk2-től jött ez is, az a szürke St24 ami volt neki.
Azt sem tudom, hogy az egyáltalán duplareteszes vol-e.
Na szóval, a kettőt vajon össze lehet e tanitani???
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #7363 Dátum: 2008.05.21 szerda, 21:20:36 »

Fusim!

Még ezzel a riasztó kérdéssel az a problémám, hogy nekem már az ovális kulcsom van 3 gombbal 2000 évjárat.
A riaszto modul viszont egy 97 es mondiból van a téglalap kulcsal két gobbal, Mk2-től jött ez is, az a szürke St24 ami volt neki.
Azt sem tudom, hogy az egyáltalán duplareteszes vol-e.
Na szóval, a kettőt vajon össze lehet e tanitani???

Az oval meg a kocka kulcs szerintem elég más. Hozzá tudod egyáltalán a kockát tanitani a kocsihoz?
Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #7364 Dátum: 2008.05.21 szerda, 21:28:02 »

Az oval meg a kocka kulcs szerintem elég más. Hozzá tudod egyáltalán a kockát tanitani a kocsihoz?

Én inkább az ovált tanitanám a másik modulhoz. Ha lehet egyáltalán.  Undecided
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #7365 Dátum: 2008.05.21 szerda, 21:30:43 »

Én inkább az ovált tanitanám a másik modulhoz. Ha lehet egyáltalán.  Undecided


Nézd meg a finish kodokat a két dobozon ha stimm akkor van remény
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7366 Dátum: 2008.05.22 csütörtök, 09:58:24 »

Sziasztok. Az én mondimnak a hütöventilátor keretébe nincs ez az ellenállásos doboz.Tehát igy csak egy fokozata van hogy amikor nagyon fent van a mutató csak akkor kapcsol be.Az lenne a kérdésem hogy ha vennék egy ilyen kütyüt ,tudna nekem csinálni valaki ilyen rajzot rola hogy annak a száljait hova kellene bekötni? Köszöntem elöre is. Ja és ha valaki tudja mi ennek a konkrét neve azt is megköszönném.(mert most hivogatom a boltokat de nem tudják miröl van szó)   worship worship worship
« Utoljára szerkesztve: 2008.05.22 csütörtök, 10:30:49 írta bucsobacsi » Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7367 Dátum: 2008.05.23 péntek, 10:11:34 »

Sziasztok.Van valakinek ilyen fapados Mondi II-e mint az enyém? Ha igen szolyon.Olyanra gondolok amelyikbe nincs légkondi.Kiváncsi vagyok a hütéses dologra. Köszöntem elöre is.  worship
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #7368 Dátum: 2008.05.23 péntek, 11:14:53 »

Van valakinek ilyen fapados Mondi II-e mint az enyém?

Erről jut eszembe.  vigyor3

Egy hónapja voltunk a picilánnyal a Vasúttörténerti Parkban....
Na ott tényleg vannak fapados kocsik....   nyes

Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #7369 Dátum: 2008.05.23 péntek, 11:20:18 »

Erről jut eszembe.  vigyor3

Egy hónapja voltunk a picilánnyal a Vasúttörténerti Parkban....
Na ott tényleg vannak fapados kocsik....   nyes

Az egy jó hely, ott mi is jártunk, de ez off Cheesy
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7370 Dátum: 2008.05.23 péntek, 11:22:56 »

Sziasztok.Van valakinek ilyen fapados Mondi II-e mint az enyém? Ha igen szolyon.Olyanra gondolok amelyikbe nincs légkondi.Kiváncsi vagyok a hütéses dologra. Köszöntem elöre is.  worship

Meleg van benne, nagyon... Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #7371 Dátum: 2008.05.23 péntek, 11:24:43 »

Meleg van benne, nagyon... Smiley

És törölgetni kell az ablakot párás időben...   vigyor3
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #7372 Dátum: 2008.05.23 péntek, 11:29:31 »

Az egy jó hely, ott mi is jártunk, de ez off Cheesy

O.K. tudom off, de ide illett...  hehe

Ez viszont teljesen ide való és a látszat ellenére nem fotós hopp...
Egy múlt heti heves zivatar után az elvonuló felhők alatt besütő nap hatására:
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7373 Dátum: 2008.05.23 péntek, 12:01:38 »

És törölgetni kell az ablakot párás időben...   vigyor3

 vigyor3
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
gorzas
Vendég
« Új hozzászólás #7374 Dátum: 2008.05.23 péntek, 12:41:05 »

Egy múlt heti heves zivatar után az elvonuló felhők alatt besütő nap hatására:

Nagyon jo kep eljen eljen
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7375 Dátum: 2008.05.23 péntek, 12:46:18 »

Csak arra gondoltam ha van valakinek ilyen mint amit emlitettem akkor megnézné hogy a ventilátor keretböl neki is hiányzik az ellenállás? Vagyis ezekböl kihagyták? És igy a ventilátornak csak egy fokozata van és az pedig csak akkor kapcsol be amikor a tü majdnem elérte a pirossat.Hogy mostmár idegesit hogy az enyémnek mi a baja.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #7376 Dátum: 2008.05.23 péntek, 13:07:26 »

Csak arra gondoltam ha van valakinek ilyen mint amit emlitettem akkor megnézné hogy a ventilátor keretböl neki is hiányzik az ellenállás? Vagyis ezekböl kihagyták? És igy a ventilátornak csak egy fokozata van és az pedig csak akkor kapcsol be amikor a tü majdnem elérte a pirossat.Hogy mostmár idegesit hogy az enyémnek mi a baja.

Építs be egy klímát akkor lesz helye az ellenállásnak  eplus2
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7377 Dátum: 2008.05.23 péntek, 13:16:19 »

Építs be egy klímát akkor lesz helye az ellenállásnak  eplus2


Külömben már gondolkodtam rajta  nyes nyes nyes Mennyibe fájna? Persze nem servizbe vinném.Beszéltem Vik-el mondta hogy jövöhéten megnéznénk.Ö is azt mondta hogy lehet hogy csal az óra! ? Mert végül a viz nem fött fel,és ahogy mondtam a venti is bekapcsol csak az oránál majdnem pirosba van. Tényleg órát hogy lehet ellenörizni hogy jó e vagy sem? Mármint hogy helyesen mutatja e???
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #7378 Dátum: 2008.05.23 péntek, 13:34:24 »


Külömben már gondolkodtam rajta  nyes nyes nyes Mennyibe fájna? Persze nem servizbe vinném.Beszéltem Vik-el mondta hogy jövöhéten megnéznénk.Ö is azt mondta hogy lehet hogy csal az óra! ? Mert végül a viz nem fött fel,és ahogy mondtam a venti is bekapcsol csak az oránál majdnem pirosba van. Tényleg órát hogy lehet ellenörizni hogy jó e vagy sem? Mármint hogy helyesen mutatja e???

mk2-től kell venni egy angol órát és áttenni a hőmérőt - mutatót nem leszedve semmiképp cserélhető csak a hőmérőműszer.
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #7379 Dátum: 2008.05.23 péntek, 14:11:29 »

Nagyon jo kep eljen eljen

Nekem is tetszik  vigyor3
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #7380 Dátum: 2008.05.23 péntek, 14:42:07 »

O.K. tudom off, de ide illett...  hehe

Ez viszont teljesen ide való és a látszat ellenére nem fotós hopp...
Egy múlt heti heves zivatar után az elvonuló felhők alatt besütő nap hatására:

Mi lett a távirányítóval?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
lila mondeo
Vendég
« Új hozzászólás #7381 Dátum: 2008.05.23 péntek, 21:44:34 »

Te szoktál bontani MKII-t néha nem? lilacorollás freemailcímmel. Már régebben is Z-technek írtad a motort, pedig már gondolom nemegyet láttál! ZETEC!  Wink
Amugy mi ez a lilamánia nálad?  Grin

Szia. Én nem bontok semmit. de kösz a helyesbitést. Egyébként az autóm ilyen szinü.
Naplózva
lila mondeo
Vendég
« Új hozzászólás #7382 Dátum: 2008.05.23 péntek, 21:49:25 »

Katalizátor összeomlott vagy repedt a leömlő, nincs furcsa hangja a kipuffnak? Légtömegmérő rendben?
Szia. Köszönöm a tippet. Volt fent gépen a kocsi, és csak a szondát irta ki hibának. A légtömegméröt kiirja ha hibás?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #7383 Dátum: 2008.05.23 péntek, 22:04:02 »

Szia. Köszönöm a tippet. Volt fent gépen a kocsi, és csak a szondát irta ki hibának. A légtömegméröt kiirja ha hibás?

Kérj kölcsön egy légtömegmérőt és próba - azonos évjárat, azonos motoros mondeoból.
Naplózva
Cudar Aszpik
Vendég
« Új hozzászólás #7384 Dátum: 2008.05.24 szombat, 20:36:34 »

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy MK2-höz honnan tudok szerezni AWS bekötési rajzot? Fusim doksija nagyon jó  worship , működik is a cucc valamennyire, de ahogy kötözgetem itthon a csatikat, mintha minden máshogy lenne (kábelszínezés, lábak)...

Köszi!
Aszpik
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #7385 Dátum: 2008.05.24 szombat, 21:32:28 »

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy MK2-höz honnan tudok szerezni AWS bekötési rajzot? Fusim doksija nagyon jó  worship , működik is a cucc valamennyire, de ahogy kötözgetem itthon a csatikat, mintha minden máshogy lenne (kábelszínezés, lábak)...

Köszi!
Aszpik

Máshogy van és meg is van a II es bekötése melóban szóval hétfőn írj egy privit napközbe és előtúrom
Naplózva
Cudar Aszpik
Vendég
« Új hozzászólás #7386 Dátum: 2008.05.24 szombat, 22:38:15 »

Máshogy van és meg is van a II es bekötése melóban szóval hétfőn írj egy privit napközbe és előtúrom

Köszi!

Aszpik
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #7387 Dátum: 2008.05.25 vasárnap, 08:07:43 »

Csak arra gondoltam ha van valakinek ilyen mint amit emlitettem akkor megnézné hogy a ventilátor keretböl neki is hiányzik az ellenállás? Vagyis ezekböl kihagyták? És igy a ventilátornak csak egy fokozata van és az pedig csak akkor kapcsol be amikor a tü majdnem elérte a pirossat.Hogy mostmár idegesit hogy az enyémnek mi a baja.

Egyébként fura, de nekem is úgy tűnuk, hogy olyan a működése, mint amit te írtál.

Körülbelül az "L" betűnél kapcsolódnak be a ventillátorok, egyszerre mind a kettő.
Azt nem tudom, hogy lenne-e második fokozat. Ha a klímát bekapcsolom, akkor is ugyanígy megy mindkettő ventillátor...
Huh?
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #7388 Dátum: 2008.05.25 vasárnap, 08:12:42 »

Mi lett a távirányítóval?

ööööööööö. Még nem vettem le az akku sarut, mert nem tudom a rádió kódját. Elvileg ráírák a rádióra, de még nem néztem meg.
Viszont annyit sikerült elérni, hogy az a módszer hogy I -> II -> I kapcsolgatás négyszer egymásután 3 másodpercen belül bekapcsolja a "tanulás módot".
Világít a piros led a fedcomp kijelzőjén.
Ha ilyenkor megnyomok egy gombot a távirányítón, akkor villan négyet, majd tovább világít.
De ennyi. Továbbra sem nyitja vagy zárja az ajtókat. Padig ezek szerint úgy tűnik, hogy az adó és a vevő működik.

Ez a 4 villanás lehet valami kód??
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #7389 Dátum: 2008.05.25 vasárnap, 12:33:46 »

Sziasztok!
Kellene nekem 7000-hez a CD tárba betét!
Ha valaki tud eladót akkor legyen olyan kedves és szóljon rám!
De jó lenne valami MP3-as is a helyére, persze csak ha létezik!  nyes
Előre is köszönöm!  worship
« Utoljára szerkesztve: 2008.05.25 vasárnap, 12:37:55 írta SPANNER » Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #7390 Dátum: 2008.05.25 vasárnap, 14:58:02 »

Tegnap kirándulni voltunk Nyíregyházán. Megnéztük az ország legjobb állatkertjét.

Indulás után úgy félórával feltűnt, hogy nem megy igazán az autó. Végig kínlódtuk az utat odáig. Olyan 90-100 között lehetett vele bóklászni, de ott is alig ment. Előzés kizárva. A max. olyan 120-130 körül volt.
Odaértünk, sétáltunk és mikor indultunk vissza, mintha mi sem történt volna. Ment rendesen. De kb. 40 km múlva megint elgyengült.
Ez sajnos mára is megmaradt. Nem gyógyult meg éjszaka...
Annyit figyeltem még meg, hogy olyan 2000-es fordulatig nagyjából jónak tűnik, de felette elkezd rángatni és gázadásra csak rosszabb lesz.

Mi lehet ez?? Gyújtás? MAF szenzor?  Más?
Már a gyertya csere után(két hete) feltűnt, hogy mintha néha kihagya egy ütem.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #7391 Dátum: 2008.05.25 vasárnap, 15:11:54 »

Tegnap kirándulni voltunk Nyíregyházán. Megnéztük az ország legjobb állatkertjét.

Indulás után úgy félórával feltűnt, hogy nem megy igazán az autó. Végig kínlódtuk az utat odáig. Olyan 90-100 között lehetett vele bóklászni, de ott is alig ment. Előzés kizárva. A max. olyan 120-130 körül volt.
Odaértünk, sétáltunk és mikor indultunk vissza, mintha mi sem történt volna. Ment rendesen. De kb. 40 km múlva megint elgyengült.
Ez sajnos mára is megmaradt. Nem gyógyult meg éjszaka...
Annyit figyeltem még meg, hogy olyan 2000-es fordulatig nagyjából jónak tűnik, de felette elkezd rángatni és gázadásra csak rosszabb lesz.

Mi lehet ez?? Gyújtás? MAF szenzor?  Más?
Már a gyertya csere után(két hete) feltűnt, hogy mintha néha kihagya egy ütem.

Egy lehetséges dolog a sok közül: üzemanyagellátási probléma. Pl a szuszogó eldugult, vákum van a tankban.
Ezt az elméletet erősítené, hogy 40 kilométerig jó volt, majd ismét vacakolt. Simán ki tudod próbálni, vedd le a kupakot. Ha nagyon sziszeg, baj van.
A másik: az AC nem szállít eleget. Eldugult a cső, az AC szűrője, stb. Meg kell mérni az üa nyomást.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #7392 Dátum: 2008.05.25 vasárnap, 16:34:47 »

Már a gyertya csere után(két hete) feltűnt, hogy mintha néha kihagya egy ütem.

Gyertyákkal együtt volt kábel csere is?
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #7393 Dátum: 2008.05.25 vasárnap, 17:05:17 »

Gyertyákkal együtt volt kábel csere is?

Csak gyertya csere volt.
Amit kivettem, az is teljesen jónak tűnt.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #7394 Dátum: 2008.05.25 vasárnap, 17:11:25 »

Egy lehetséges dolog a sok közül: üzemanyagellátási probléma. Pl a szuszogó eldugult, vákum van a tankban.
Ezt az elméletet erősítené, hogy 40 kilométerig jó volt, majd ismét vacakolt. Simán ki tudod próbálni, vedd le a kupakot. Ha nagyon sziszeg, baj van.
A másik: az AC nem szállít eleget. Eldugult a cső, az AC szűrője, stb. Meg kell mérni az üa nyomást.

Nem tudom mi a "nagyon sziszeg" szint, de kitekertem és nem szusszant nagyobbat, mint más autókon, vagy korábban.   Wink
Benzin szűrőt most cseréltem két hónapja. mikor a tank beöntő tomítését cseréltem.

Egyébként, mikor hazafelé jövet jól működött, akkor majd egy literrel kisebb volt a fogyasztás.
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7395 Dátum: 2008.05.25 vasárnap, 18:15:22 »

Sziasztok.Kicseréltem a hátsó k.dobot.A régit le kelett vágni egy X-pontnál hogy az uj dob végébe még menjen bele kb.5cm-t.Utána rá lett szoritva a bilincs.A helyzet a következö:A bilincsnél szuszog Smiley fuj kifele egy kicsit,és akárhogy forditom a bilincset meg meghuzom tökig akkor is fuj kifele.Van valami tömitö amit ilyenkor (lehet) használnak? Valami kipufogo tömitö???   worship worship worship
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #7396 Dátum: 2008.05.25 vasárnap, 18:26:41 »

Sziasztok.Kicseréltem a hátsó k.dobot.A régit le kelett vágni egy X-pontnál hogy az uj dob végébe még menjen bele kb.5cm-t.Utána rá lett szoritva a bilincs.A helyzet a következö:A bilincsnél szuszog Smiley fuj kifele egy kicsit,és akárhogy forditom a bilincset meg meghuzom tökig akkor is fuj kifele.Van valami tömitö amit ilyenkor (lehet) használnak? Valami kipufogo tömitö???   worship worship worship

http://webshop.wuerth.hu/reszletek/19495715/?menuID=878,7426,0,0,0
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #7397 Dátum: 2008.05.25 vasárnap, 18:29:42 »

Sziasztok.Kicseréltem a hátsó k.dobot.A régit le kelett vágni egy X-pontnál hogy az uj dob végébe még menjen bele kb.5cm-t.Utána rá lett szoritva a bilincs.A helyzet a következö:A bilincsnél szuszog Smiley fuj kifele egy kicsit,és akárhogy forditom a bilincset meg meghuzom tökig akkor is fuj kifele.Van valami tömitö amit ilyenkor (lehet) használnak? Valami kipufogo tömitö???   worship worship worship

Igen létezik kipufogópaszta is és kiufogógitt is! Én is a Würth-öst használtam az Escortomhoz és nekem bevált!
« Utoljára szerkesztve: 2008.05.25 vasárnap, 18:32:14 írta SPANNER » Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #7398 Dátum: 2008.05.25 vasárnap, 19:25:05 »

Köszönöm a segitséget.
Naplózva
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #7399 Dátum: 2008.05.25 vasárnap, 19:31:01 »

Sziasztok!
Kellene nekem 7000-hez a CD tárba betét!
Ha valaki tud eladót akkor legyen olyan kedves és szóljon rám!
De jó lenne valami MP3-as is a helyére, persze csak ha létezik!  nyes
Előre is köszönöm!  worship

Vaterán nézelőgy cd-tár adapter után. Gyári ford MP3-at itt is találsz a képes hírdetések között.
Megnézetem, Styleair hírdeti.
« Utoljára szerkesztve: 2008.05.25 vasárnap, 19:37:22 írta szaszab75 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 141 142 143 144 145 146 147 [148] 149 150 151 152 153 154 155 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.093 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.