Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 01:56:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745883 alkalommal)
0 Felhasználó és 38 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #550 Dátum: 2005.02.08 kedd, 11:54:00 »

A riasztónál biztos, hogy többet ér a váltózár!SZVSZ
A tolvaj odasétál: rápróbál egy pár tízezer kódot, és ha a központi is rá van kötve, akkor minden szó nélkül átadod az autódat a szemét mocskoknak!
Váltózárral már több a gond! Másik autó kell, vagy tréler, vagy esetleg szerelni is kell vele. Veszélyes!
 
 
Tisztelettel!
Ui: én mindenképpen olyat ajánlok riasztó esetén, hogy a riasztó csak zárja az autót, de ne nyissa!
Egy nagyobb városban még nappal sem feltünő a tréler. Mi amikor elhoztuk a Mondit (motorhibásan) akkor is trélerrel hoztuk a kutya nem kérdezte sőt a rendőrök sem igazoltattak. Fényes nappal pesten.
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #551 Dátum: 2005.02.08 kedd, 12:02:00 »

Egy nagyobb városban még nappal sem feltünő a tréler. Mi amikor elhoztuk a Mondit (motorhibásan) akkor is trélerrel hoztuk a kutya nem kérdezte sőt a rendőrök sem igazoltattak. Fényes nappal pesten.
Csatlakzom. Ha a tulaj nem lepi meg őket, akkor a kutya nem foglalkozik velük...sajnos...nekem is váltózáram van, az amatőrök inkább keresnek másikat - ráadásul a parkolóban ahol állok, gyanús lenne a tréler - de ha valaki pont azt az autót akarja, akkor megoldják. Shocked(
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #552 Dátum: 2005.02.08 kedd, 12:09:00 »

Csatlakzom. Ha a tulaj nem lepi meg őket, akkor a kutya nem foglalkozik velük...sajnos...nekem is váltózáram van, az amatőrök inkább keresnek másikat - ráadásul a parkolóban ahol állok, gyanús lenne a tréler - de ha valaki pont azt az autót akarja, akkor megoldják. Shocked(
Így van semmi nem biztos semmilyen védelem, sajnos, de valamilyen csak kell, hogy ne legyen az autónk 100%osan kiszolgáltatva.
Az üvöltő riasztó és a trélerre éppen felcsévélő autó látványa senkit nem érdekel manapság.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #553 Dátum: 2005.02.08 kedd, 12:16:00 »

Köszi minden infót, akkor a váltózárról perpillanat leteszek (automata kocsikat nem néztem, imádok váltani) és körülnézek a riasztók terén. Jut eszembe: ha a kocsiban már van egy riasztó és teszem fel az megbízható is, akkor ugye nincs sok értelme cseréltetni és dobni a régit?
 
Akkor összefoglalva a várható költségek vásárlás során:
 
- átvizsgálás díja (0-10e Ft)
- eredetvizsga: az eladó dolga, ami lehet egyezség is!(18-20e Ft)
- adásvételi aláírása, pénz kifizetése
- átírás: 15Ft/cm3, +6e a forgalmi és +6e a törzskönyv (max 42e Ft)
- ajánlott cserék: olaj, vezérműszíj, ékszíj, görgők, gyertyacsere, munkadíj (kb 80e Ft)
- UV fényben látható festékkel jelölés (27e, opcionális)
--------------------------------------------------
összesen, max: 152e Ft (+27e)
 
Csocso, köszi az ajánlatot, valszeg élni fogok vele és felirtam magamnak, hogy keresselek mikor már ott tartok. Smiley
 
A védelemmel kapcsolatban én is úgy gondolom, hogy tökéletes nincs .. Sad ha nagyon kell úgyis elviszik, de bízok benne ha megfelelőképp megnehezítem a lopást, akkor békénhagyják. Sokkal többet sajnos nem tudok tenni, max ugye a casco vagy egy őrzött parkoló (esetleg garázs) lenne. (jut eszembe van is egy a közelben, megnézem majd hogy ott mennyi a díj ha bérletszerűen fizetem).
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #554 Dátum: 2005.02.08 kedd, 12:21:00 »

Köszi minden infót, akkor a váltózárról perpillanat leteszek (automata kocsikat nem néztem, imádok váltani) és körülnézek a riasztók terén. Jut eszembe: ha a kocsiban már van egy riasztó és teszem fel az megbízható is, akkor ugye nincs sok értelme cseréltetni és dobni a régit?
 
Akkor összefoglalva a várható költségek vásárlás során:
 
- átvizsgálás díja (0-10e Ft)
- eredetvizsga: az eladó dolga, ami lehet egyezség is!(18-20e Ft)
- adásvételi aláírása, pénz kifizetése
- átírás: 15Ft/cm3, +6e a forgalmi és +6e a törzskönyv (max 42e Ft)
- ajánlott cserék: olaj, vezérműszíj, ékszíj, görgők, gyertyacsere, munkadíj (kb 80e Ft)
- UV fényben látható festékkel jelölés (27e, opcionális)
--------------------------------------------------
összesen, max: 152e Ft (+27e)
 
Csocso, köszi az ajánlatot, valszeg élni fogok vele és felirtam magamnak, hogy keresselek mikor már ott tartok. Smiley
 
A védelemmel kapcsolatban én is úgy gondolom, hogy tökéletes nincs .. Sad ha nagyon kell úgyis elviszik, de bízok benne ha megfelelőképp megnehezítem a lopást, akkor békénhagyják. Sokkal többet sajnos nem tudok tenni, max ugye a casco vagy egy őrzött parkoló (esetleg garázs) lenne. (jut eszembe van is egy a közelben, megnézem majd hogy ott mennyi a díj ha bérletszerűen fizetem).
Az UV fényben látható festékkel jelölés helyett inkább az üvegek gravírozását ajánlanám, ha még nincs ! Smiley Ez kb. 5 ezer forint !! Ma már egy csomó benzinkútnál megcsinálják... kb. 5 perc !!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #555 Dátum: 2005.02.08 kedd, 12:27:00 »

Az UV fényben látható festékkel jelölés helyett inkább az üvegek gravírozását ajánlanám, ha még nincs ! Smiley Ez kb. 5 ezer forint !! Ma már egy csomó benzinkútnál megcsinálják... kb. 5 perc !!
Ja tényleg, de jó hogy mondtad! Smiley Pedig otthon fel is írtam magamnak vhova hogy ebből is 2féle van, egyik mikor mélyebben lesz a jelölés és nehezebb eltüntetni, másik meg mikor vmi porral(?) megfujatják egy letakart sablon mentén, és olyan érdes lesz a üveg felülete (nem tudom jól elmondani Cheesy).
Amit még elfelejtettem megkérdezni de most bevillant: a komrányzáraknak (az a tányéros, aminek a karja a műszerfal fölött pihen) mennyi értelmük van?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #556 Dátum: 2005.02.08 kedd, 12:29:00 »

Az UV fényben látható festékkel jelölés helyett inkább az üvegek gravírozását ajánlanám, ha még nincs ! Smiley Ez kb. 5 ezer forint !! Ma már egy csomó benzinkútnál megcsinálják... kb. 5 perc !!
Igen az üveggravír szerintem is jobb az látható.
Ha elkötnek egy vasat és utólag veszik észre pl az UV-t akkor miven? Visszavinni nem viszik szétbontják.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #557 Dátum: 2005.02.08 kedd, 12:31:00 »

Ja tényleg, de jó hogy mondtad! Smiley Pedig otthon fel is írtam magamnak vhova hogy ebből is 2féle van, egyik mikor mélyebben lesz a jelölés és nehezebb eltüntetni, másik meg mikor vmi porral(?) megfujatják egy letakart sablon mentén, és olyan érdes lesz a üveg felülete (nem tudom jól elmondani Cheesy).
Amit még elfelejtettem megkérdezni de most bevillant: a komrányzáraknak (az a tányéros, aminek a karja a műszerfal fölött pihen) mennyi értelmük van?
Nem sok, pár perc alatt hatástalanítják a kormányzárakat.
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #558 Dátum: 2005.02.08 kedd, 12:38:00 »

Nem sok, pár perc alatt hatástalanítják a kormányzárakat.
Ráadásul macerás...valahová el kell raknod, ha leszedted... ha kicsit - "balta" - akkor szinte hatástalan, szinte egy mozdulattal eltörhető a zárja. Ha nagy, akkor meg viheted a csomagtartóba... Kollégám nagy lelkesen vett egy Autolock-ot... eygszer használta és megutálta....persze ettől még hatásos is lehet, ha használod Shocked)))
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #559 Dátum: 2005.02.08 kedd, 12:38:00 »

Az üveggravír ha csak ennyibe kerül akkor nem gond, asszem ez a plusz 5e már nem tétel ha az összes kiadást nézem. Smiley Az UV-s megoldásról ha jól tudom egy matrica kerül a kocsi szélvédője mögé, szal ha csak véletlen is rápillant a tolvaj és észreveszi, akkor talán már odébbáll
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #560 Dátum: 2005.02.08 kedd, 12:42:00 »

Az üveggravír ha csak ennyibe kerül akkor nem gond, asszem ez a plusz 5e már nem tétel ha az összes kiadást nézem. Smiley Az UV-s megoldásról ha jól tudom egy matrica kerül a kocsi szélvédője mögé, szal ha csak véletlen is rápillant a tolvaj és észreveszi, akkor talán már odébbáll
Igen nállunk egy konkurens szakszervíz 3000 ért gravírozza az üveget. Kecson.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #561 Dátum: 2005.02.08 kedd, 12:43:00 »

Ráadásul macerás...valahová el kell raknod, ha leszedted... ha kicsit - "balta" - akkor szinte hatástalan, szinte egy mozdulattal eltörhető a zárja. Ha nagy, akkor meg viheted a csomagtartóba... Kollégám nagy lelkesen vett egy Autolock-ot... eygszer használta és megutálta....persze ettől még hatásos is lehet, ha használod Shocked)))
Vagy vehetsz neki utánfutót. :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #562 Dátum: 2005.02.08 kedd, 13:41:00 »

Harder,
 
- Átirás: 15Ft/cm3, +6e a forgalmi és +6e a törzskönyv
- Eredetvizsga 15-20 e között, ez megegyezés kérdése, nincs lefektetve általános szabály a költségviselésre
- Változár: kéziváltosnál sztem felesleges, mert hiába rakod be, kupplung kinyom és már vihtik is az autot. Automatánál megéri, mert ott tényleg védelmet jelenthet.
A valtozar igen hasznos kiegeszitoje a kuplungot es a fekpedalt osszekoto zar. Akkor hiaba nyomja a kuplungot, mert megy a fek is vele. Csak persze maceras fel-le szedni.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #563 Dátum: 2005.02.08 kedd, 14:15:00 »

Na igenám, de ha ugró kodos a riasztód akkor próbálgathat a szerencsétlen.
Ha ugrókódos, akkor nem 10, hanem 25 másodperc alatt nyitja ki. Van egy szerkezet, ami azt figyeli, hogy meddig próbálkozhat, aztán pihi, majd folyt.köv.
 
Tényleg igaz, hogy ami kell nekik, azt el is viszik. A mi dolgunk, hogy megnehezítsük a dolgukat. Erre a váltózár alkalmasabb, mint a riasztó az biztos. De ha van mindkettő, akkor az a legjobb!
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #564 Dátum: 2005.02.08 kedd, 14:29:00 »

Szia Harder!
Apróság, de eszembe jutott: az átírásnál emeltek januártól, a limit 1900cm3.
Ha 1.8-ast veszel, az 15ft/ccm, ha 2.0-ást, az 20/ccm!!!
 
Ha pedig wankel motoros mazdát, az 30!!! Smiley))
(komolyan, röhejes)
 
üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #565 Dátum: 2005.02.08 kedd, 14:34:00 »

Szia Harder!
Apróság, de eszembe jutott: az átírásnál emeltek januártól, a limit 1900cm3.
Ha 1.8-ast veszel, az 15ft/ccm, ha 2.0-ást, az 20/ccm!!!
 
Ha pedig wankel motoros mazdát, az 30!!! Smiley))
(komolyan, röhejes)
 
üdv,
Moire
Szia Moire!
 
Csak még azt nem közölték mi köze a cm3-nek a papirmunkához.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #566 Dátum: 2005.02.08 kedd, 14:42:00 »

Szia Harder!
Apróság, de eszembe jutott: az átírásnál emeltek januártól, a limit 1900cm3.
Ha 1.8-ast veszel, az 15ft/ccm, ha 2.0-ást, az 20/ccm!!!
 
Ha pedig wankel motoros mazdát, az 30!!! Smiley))
(komolyan, röhejes)
 
üdv,
Moire
Nem is olyan apróság 8-I, bár ha Harder engem visz magával a mustrára, biztosan az 1.8-ast veszi ;-D
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #567 Dátum: 2005.02.08 kedd, 14:44:00 »

Szia Attilosz,
Aszonták, az elv, az, hogy teljesítmény után jár nekik az illeték, szerintük ezt reprezentálja a ccm. Azt mondják a wankelekre azért több, mert ott ugyanakkora ccm-hez arányosan nagyobb teljesítmény is tartozik.
 
A papírmunkához annyi köze van, hogy ha a magasabb illetékekből beszedett pénzek összegyűlnek, rengeteg munkát okoz nekik szép, egyforma kötegekbe rakni...
 
Üdv,
M.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #568 Dátum: 2005.02.08 kedd, 15:11:00 »

Szia Csocso!
 
Ez engem is érdekelne... kezdetnek legalább csak a nagyságrendet szeretném tudni. (Az előző tulaj fővárosi volt és az utolsó CASCO csekkje 97 eFt-ról szólt... keresgéltem a neten is, de az ST nem szerepelt az ajánlatok között, az egyedi ajánlatok pedig biztosan nem az olcsóságukról híresek
Maffy,
 
mail ment.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #569 Dátum: 2005.02.08 kedd, 15:13:00 »

Szia Attilosz,
Aszonták, az elv, az, hogy teljesítmény után jár nekik az illeték, szerintük ezt reprezentálja a ccm. Azt mondják a wankelekre azért több, mert ott ugyanakkora ccm-hez arányosan nagyobb teljesítmény is tartozik.
 
A papírmunkához annyi köze van, hogy ha a magasabb illetékekből beszedett pénzek összegyűlnek, rengeteg munkát okoz nekik szép, egyforma kötegekbe rakni...
 
Üdv,
M.
A nagy motor = nagy teljesitményre jo példa a 300-as diesel merci 1982-böl, nem?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #570 Dátum: 2005.02.08 kedd, 15:13:00 »

Szia Attilosz,
Aszonták, az elv, az, hogy teljesítmény után jár nekik az illeték, szerintük ezt reprezentálja a ccm. Azt mondják a wankelekre azért több, mert ott ugyanakkora ccm-hez arányosan nagyobb teljesítmény is tartozik.
 
A papírmunkához annyi köze van, hogy ha a magasabb illetékekből beszedett pénzek összegyűlnek, rengeteg munkát okoz nekik szép, egyforma kötegekbe rakni...
 
Üdv,
M.
Ez már így igaz nekem is szép summa volt az átírási ceremónia pláne, hogy az eredetvizsgát is én álltam.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #571 Dátum: 2005.02.08 kedd, 15:23:00 »

A nagy motor = nagy teljesitményre jo példa a 300-as diesel merci 1982-böl, nem?
Igen, ezért is írtam, hogy szerintük...Smiley))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #572 Dátum: 2005.02.08 kedd, 15:31:00 »

A Wankel motorhoz csak annyit füznék hozzá, hogy ugye ott nem hengerek vannak egy "nagy" égéstér, amiben egy domboru oldalu háromszög forog. Namármost az 1 literes Wankel-motor teljesítménye kb. akkora, mint egy 2,5-ös Otto-motoré (ebben nem vagyok biztos, de régen mintha igy tanultam volna), tehát itt igaz lehet, hogy teljesitményarányos legyen az átirási pénz, azonban az én meglátásom szerint sokkal inkább arrol van szo, hogy hogyan is gomboljunk le még több pénzt, adot, járulékot, stb. az egyszerü dolgozo embörröl...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #573 Dátum: 2005.02.08 kedd, 15:47:00 »

A Wankel motorhoz csak annyit füznék hozzá, hogy ugye ott nem hengerek vannak egy "nagy" égéstér, amiben egy domboru oldalu háromszög forog. Namármost az 1 literes Wankel-motor teljesítménye kb. akkora, mint egy 2,5-ös Otto-motoré (ebben nem vagyok biztos, de régen mintha igy tanultam volna), tehát itt igaz lehet, hogy teljesitményarányos legyen az átirási pénz, azonban az én meglátásom szerint sokkal inkább arrol van szo, hogy hogyan is gomboljunk le még több pénzt, adot, járulékot, stb. az egyszerü dolgozo embörröl...
HÁT ÉPPEN EZ AZ!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #574 Dátum: 2005.02.08 kedd, 15:48:00 »

Szia Attilosz,
Aszonták, az elv, az, hogy teljesítmény után jár nekik az illeték, szerintük ezt reprezentálja a ccm. Azt mondják a wankelekre azért több, mert ott ugyanakkora ccm-hez arányosan nagyobb teljesítmény is tartozik.
 
A papírmunkához annyi köze van, hogy ha a magasabb illetékekből beszedett pénzek összegyűlnek, rengeteg munkát okoz nekik szép, egyforma kötegekbe rakni...
 
Üdv,
M.
A papírmunkához:
 
:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #575 Dátum: 2005.02.08 kedd, 17:13:00 »

HÁT ÉPPEN EZ AZ!!!

Moire,
 
mail ment!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #576 Dátum: 2005.02.08 kedd, 18:22:00 »

Na igenám, de ha ugró kodos a riasztód akkor próbálgathat a szerencsétlen.
Attilosz,
 
hát ja, de az én riasztóm a tuti. Még én se tudom kikapcsolni, az eredeti vezérlőjével, a rablónak esélye sincs. Smiley))
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #577 Dátum: 2005.02.08 kedd, 18:26:00 »

Ja tényleg, de jó hogy mondtad! Smiley Pedig otthon fel is írtam magamnak vhova hogy ebből is 2féle van, egyik mikor mélyebben lesz a jelölés és nehezebb eltüntetni, másik meg mikor vmi porral(?) megfujatják egy letakart sablon mentén, és olyan érdes lesz a üveg felülete (nem tudom jól elmondani Cheesy).
Amit még elfelejtettem megkérdezni de most bevillant: a komrányzáraknak (az a tányéros, aminek a karja a műszerfal fölött pihen) mennyi értelmük van?
Harder,
 
ha gravír lesz, érdemes még az összes lámpabúrába is megcsináltatni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #578 Dátum: 2005.02.08 kedd, 18:27:00 »

Az üveggravír ha csak ennyibe kerül akkor nem gond, asszem ez a plusz 5e már nem tétel ha az összes kiadást nézem. Smiley Az UV-s megoldásról ha jól tudom egy matrica kerül a kocsi szélvédője mögé, szal ha csak véletlen is rápillant a tolvaj és észreveszi, akkor talán már odébbáll
Harder,
 
éppen ezért elég csak a matricát beszerezni. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #579 Dátum: 2005.02.08 kedd, 19:13:00 »

Harder,
 
éppen ezért elég csak a matricát beszerezni. Smiley
Scratch,
 
tudsz ilyen matricát?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #580 Dátum: 2005.02.08 kedd, 21:54:00 »

Sziasztok! Smiley
 
A mai események: voltam 2 címen, az egyiken egy 1.8-as GLX-t (kb 105-107e km) néztem meg, nagyon szép állapotú volt a kocsi. Felhívtam Csabát ahogy ajánlottátok, hát mit mondjak: eszméletlen jó fej! Nagy mázlim volt mert épp hazafele tartott és mint kiderült kb 3 percnyire volt tõlem, úgyhogy azt mondta várjam meg, egybõl meg is nézzük a kocsit! Cheesy
A vége az lett, hogy holnapra visszük a kocsit egy állapotfelmérésre. Smiley Az autó amúgy kívül-belül nagyon szép, sõt meglepõ módon annyira ki van glancolva, hogy a motorral "enni lehetett volna". Viszont a hangja - Csaba szerint - kopogósabb volt, mikor össze tudtam hasonlítani többet is, már én is hallottam (ennek mi lehet az oka, és ha ha javítható, kb mennnyi lehet nagyságrendileg? 10.000 vagy 100.000-es kategória?)
A kaszni hátul javítva volt (újrafújva ha jól értettem), de nagyon szépen megcsinálták és nem gáz (Csaba szerint), mert egyrészt cserélni nem is  kellett, és én nem is vettem volna észre ha nem mutatja meg, mit kell nézni.
 
Kifele a teleprõl szóba került hogy nem messze onnan van egy másik kocsi (2 literes, 1998-as GLX, 125-130e km-rel) is amit megyek megnézni, mire felajánlotta hogy elvisz és megnézzük azt is! Cheesy Nagyon nem akarom húzni a dolgot szal csak röviden: a 2. kocsi szerinte még jobb vétel lenne mint az elsõ, ha alulról is ugyanolyan mint a karosszéria, motor stb.. szal holnapra azt is visszük hozzá. Cheesy Azt mondta hogy ha ok-s a 2. kocsi, akkor nyugodtan vegyem meg, megéri az árát, jól fog menni.
Csütörtökre van még egy másik kocsi is amit ugye beterveztem megvizsgáltatni, azt most már nem hagyom ki, de igazatok volt: az elsõ kocsi amit néztem - bár nekem jónak tûnt és tetszett - a mai gépek után kicsit lelakottabbnak tûnt, nem annyira szép mint ezek. Igaz olcsóbb is, motorikusan meg majd kiderül hogy milyen ...
 
Nah szóval most itt tartok, drukkoljatok hogy holnap vmelyik legalább olyan jó legyen alulról is, mint amilyen jónak tûnt ma "felülrõl". Cheesy
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #581 Dátum: 2005.02.08 kedd, 22:00:00 »

Ehh, már megint kifelejtettem vmit. Smiley Szal a kérdésem az lenne: az egyik kocsinál jelezték, hogy vmi hitelügyintézés van folyamatban rá, de nem hagytak ott semmi foglalót. Ha holnap meg tudunk állapodni akkor az enyém, mert a másik illetõ még nem jelzett vissza. A kérdésem annyi lenne tulképpen, hogy ha holnap minden stimmel és passzol, tetszik a kocsi stb.. szal megvenném, akkor mit csináljak? Kapásból fizetni nem tudom csak max jövõ héten, elég az ha otthagyok mondjuk 20e ft-t foglalónak, el szokták fogadni? Szerintem ezzel már jelzem hogy komoly a vásárlási szándékom. Attól félek kicsit hogy nehogy az utolsó pillanatban vigyék el a kocsit, mikor már szervizes átvizsgálás stb.. is megvolt.
Ja és egy ilyen foglaló pontosan mit jelent? Pl. ha az én hibámból nem jön létre a vásárlás, akkor ugrott a pénz, viszont ha nem az én hibámból (eladják másnak) akkor visszakapom?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #582 Dátum: 2005.02.08 kedd, 22:53:00 »

Megkérdeztem a feleségem, ő vágja az ilyeneket. A foglalónál ha te állsz el az üzlettől, akkor ugrott az pénz, ha a kereskedés akkor vissza kéne fizetni  neked a pénz kétszeresét - azaz mindkettőtök érdeke, hogy létrejöjjön az üzlet, mert ha nem akkor vagy a kereskedés bukik x forintot, vagy te. Legalábbis azt hiszem.
 
A előlegnél meg simán visszakapod a pénzt, és senki nem bukik semmit.  
 
Mindenről legyen papír, 2 tanuval. Egyébként én ősszel, amikor vettem az autót 100000 Ft-ot adtam, de lehet 20000Ft is elég lesz. Szerintem kereskedője válogatja...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #583 Dátum: 2005.02.08 kedd, 22:54:00 »

Ehh, már megint kifelejtettem vmit. Smiley Szal a kérdésem az lenne: az egyik kocsinál jelezték, hogy vmi hitelügyintézés van folyamatban rá, de nem hagytak ott semmi foglalót. Ha holnap meg tudunk állapodni akkor az enyém, mert a másik illetõ még nem jelzett vissza. A kérdésem annyi lenne tulképpen, hogy ha holnap minden stimmel és passzol, tetszik a kocsi stb.. szal megvenném, akkor mit csináljak? Kapásból fizetni nem tudom csak max jövõ héten, elég az ha otthagyok mondjuk 20e ft-t foglalónak, el szokták fogadni? Szerintem ezzel már jelzem hogy komoly a vásárlási szándékom. Attól félek kicsit hogy nehogy az utolsó pillanatban vigyék el a kocsit, mikor már szervizes átvizsgálás stb.. is megvolt.
Ja és egy ilyen foglaló pontosan mit jelent? Pl. ha az én hibámból nem jön létre a vásárlás, akkor ugrott a pénz, viszont ha nem az én hibámból (eladják másnak) akkor visszakapom?
Ha foglalo, es az o hibajabol hiusul meg az uzlet, akkor a foglalo duplajat fizeti vissza.
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #584 Dátum: 2005.02.08 kedd, 22:58:00 »

Foglaló: Ha a szerződést teljesítik a foglalót a vételárba be kell számítani. Ha a szerződés a vásáró hibájából hiúsul meg, (akkor a teljesítés meghiúsulásáért) az adott foglalót elveszíti. HA a szerződés az eladó hibájából hiusúl meg, úgy a kapott foglalót kétszeresen köteles visszafizetni.
 
Előleg: A szerződés meghiúsulása esetén az előleg teljes összege visszajár
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #585 Dátum: 2005.02.08 kedd, 22:59:00 »

Shocked) szép...mire végigolvastam, megelőzte
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #586 Dátum: 2005.02.08 kedd, 22:59:00 »

Köszi, így már tiszta! Cheesy
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #587 Dátum: 2005.02.08 kedd, 23:20:00 »

Scratch,
 
tudsz ilyen matricát?
Attilosz,
 
nem, de szerintem Matricsinek nincs lehetetlen, és legyárt nekünk bármit. Smiley Feltéve, ha sikerül elérnem telefonon.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #588 Dátum: 2005.02.08 kedd, 23:27:00 »

Sziasztok! Smiley
 
A mai események: voltam 2 címen, az egyiken egy 1.8-as GLX-t (kb 105-107e km) néztem meg, nagyon szép állapotú volt a kocsi. Felhívtam Csabát ahogy ajánlottátok, hát mit mondjak: eszméletlen jó fej! Nagy mázlim volt mert épp hazafele tartott és mint kiderült kb 3 percnyire volt tõlem, úgyhogy azt mondta várjam meg, egybõl meg is nézzük a kocsit! Cheesy
A vége az lett, hogy holnapra visszük a kocsit egy állapotfelmérésre. Smiley Az autó amúgy kívül-belül nagyon szép, sõt meglepõ módon annyira ki van glancolva, hogy a motorral "enni lehetett volna". Viszont a hangja - Csaba szerint - kopogósabb volt, mikor össze tudtam hasonlítani többet is, már én is hallottam (ennek mi lehet az oka, és ha ha javítható, kb mennnyi lehet nagyságrendileg? 10.000 vagy 100.000-es kategória?)
A kaszni hátul javítva volt (újrafújva ha jól értettem), de nagyon szépen megcsinálták és nem gáz (Csaba szerint), mert egyrészt cserélni nem is  kellett, és én nem is vettem volna észre ha nem mutatja meg, mit kell nézni.
 
Kifele a teleprõl szóba került hogy nem messze onnan van egy másik kocsi (2 literes, 1998-as GLX, 125-130e km-rel) is amit megyek megnézni, mire felajánlotta hogy elvisz és megnézzük azt is! Cheesy Nagyon nem akarom húzni a dolgot szal csak röviden: a 2. kocsi szerinte még jobb vétel lenne mint az elsõ, ha alulról is ugyanolyan mint a karosszéria, motor stb.. szal holnapra azt is visszük hozzá. Cheesy Azt mondta hogy ha ok-s a 2. kocsi, akkor nyugodtan vegyem meg, megéri az árát, jól fog menni.
Csütörtökre van még egy másik kocsi is amit ugye beterveztem megvizsgáltatni, azt most már nem hagyom ki, de igazatok volt: az elsõ kocsi amit néztem - bár nekem jónak tûnt és tetszett - a mai gépek után kicsit lelakottabbnak tûnt, nem annyira szép mint ezek. Igaz olcsóbb is, motorikusan meg majd kiderül hogy milyen ...
 
Nah szóval most itt tartok, drukkoljatok hogy holnap vmelyik legalább olyan jó legyen alulról is, mint amilyen jónak tûnt ma "felülrõl". Cheesy
Harder,
 
hááát, nekem ez a nagyon tiszta motor + kopogós hang nem sok jót jelent.
Ha ennyire tiszta, lehet, hogy valahol folyik az olaj, vagy más probléma van. Ha kicsit poros, koszos az a igaz, akkor lehet látni, hogy hol nyultak hozzá, hol van olaj folyás, stb...
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #589 Dátum: 2005.02.08 kedd, 23:47:00 »

Harder,
 
hááát, nekem ez a nagyon tiszta motor + kopogós hang nem sok jót jelent.
Ha ennyire tiszta, lehet, hogy valahol folyik az olaj, vagy más probléma van. Ha kicsit poros, koszos az a igaz, akkor lehet látni, hogy hol nyultak hozzá, hol van olaj folyás, stb...
Jogos, erre gondoltam én is és kérdeztem Csabától hogy nem gyanús-e ez, de azt mondta hogy majd holnap kiderül ha rendesen átnézik. Smiley Úgyhogy nem erőltettem a dolgot, most várom a holnapot. Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #590 Dátum: 2005.02.09 szerda, 00:21:00 »

Jogos, erre gondoltam én is és kérdeztem Csabától hogy nem gyanús-e ez, de azt mondta hogy majd holnap kiderül ha rendesen átnézik. Smiley Úgyhogy nem erőltettem a dolgot, most várom a holnapot. Smiley
Szia Harder!
 
Látom az egy hónappal ezelőtti önmagam...Smiley
Csak annyit mondhatok: HAJRÁ! Nagyon drukkolok Neked!
 
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #591 Dátum: 2005.02.09 szerda, 00:31:00 »

Szia Harder!
 
Látom az egy hónappal ezelőtti önmagam...Smiley
Csak annyit mondhatok: HAJRÁ! Nagyon drukkolok Neked!
 
Üdv,
Moire
Köszi! Cheesy Dolgozik bennem most ez az aggódással megspékelt örömteli várakozás, hogy vajon sikerül-e egy jó gépet választani és hogy rendben lesz-e minden Cheesy
Nah megyek aludni, jóéjt!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #592 Dátum: 2005.02.09 szerda, 07:34:00 »

No ezert kene valakinek megnezni, akinek van bent gyarilag.
En csak abbol indultam ki, hogy vegigtapizva a karpitot nem ereztem sehol sem lyukat.
Szia Lacibá!
Nem lehet, hogy nem is lyuk van ott? Arra gondolok, mint ahogyan elől is van, van egy műanyag beépítő kerete ennek a lámpának.
Üdv Shadow.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #593 Dátum: 2005.02.09 szerda, 09:29:00 »

Köszi, így már tiszta! Cheesy
Szép, egybehangzó válaszok!!!;-)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #594 Dátum: 2005.02.09 szerda, 09:31:00 »

Harder ehhez már nem fűzök hozzá semmit elmondtak mindent elöttem, talán annyit, hogy ilyen árfekvésű autónál valszínű nem elég a 20k. De lehet a kereskedés belemegy.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #595 Dátum: 2005.02.09 szerda, 09:33:00 »

Attilosz,
 
nem, de szerintem Matricsinek nincs lehetetlen, és legyárt nekünk bármit. Smiley Feltéve, ha sikerül elérnem telefonon.
Scratch
 
Akkor ha eléred kérdezz rá hátha a darabszám is összejönne.
 
A nevem átalakuláson ment át a jelszót nem tudtam de közben rájöttem le is tudtam volna kérdezni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #596 Dátum: 2005.02.09 szerda, 09:37:00 »

Harder,
 
hááát, nekem ez a nagyon tiszta motor + kopogós hang nem sok jót jelent.
Ha ennyire tiszta, lehet, hogy valahol folyik az olaj, vagy más probléma van. Ha kicsit poros, koszos az a igaz, akkor lehet látni, hogy hol nyultak hozzá, hol van olaj folyás, stb...
A nagyon tiszta motor sem lehetetlen, én mániákusan hetente takarítom a vasat. Főleg ilyen téli időben, eladás elött meg pláne kitakarítanám kivül-belül.
Nem biztos , hogy sumákság van benne.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #597 Dátum: 2005.02.09 szerda, 11:33:00 »

Scratch
 
Akkor ha eléred kérdezz rá hátha a darabszám is összejönne.
 
A nevem átalakuláson ment át a jelszót nem tudtam de közben rájöttem le is tudtam volna kérdezni.
Attila,
 
oké!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #598 Dátum: 2005.02.09 szerda, 11:35:00 »

A nagyon tiszta motor sem lehetetlen, én mániákusan hetente takarítom a vasat. Főleg ilyen téli időben, eladás elött meg pláne kitakarítanám kivül-belül.
Nem biztos , hogy sumákság van benne.
Attila,
 
hát ja, ahány ház, annyi szokás. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #599 Dátum: 2005.02.09 szerda, 11:37:00 »

Köszi! Cheesy Dolgozik bennem most ez az aggódással megspékelt örömteli várakozás, hogy vajon sikerül-e egy jó gépet választani és hogy rendben lesz-e minden Cheesy
Nah megyek aludni, jóéjt!
Harder,
Te is olyan vagy, mint én, mindent kétszer is átaggódsz...:-)
Ne mondom, hogy ne tedd, tedd csak!
Minden rendben lesz!
Már Veled van a Mondeo szelleme!
 
Üdv,
Moire
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.068 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.