Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 01:26:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 173 174 175 176 177 178 179 [180] 181 182 183 184 185 186 187 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745798 alkalommal)
0 Felhasználó és 62 vendég van a témában
highend
Vendég
« Új hozzászólás #8950 Dátum: 2009.01.28 szerda, 12:14:56 »

140nél mozog a motorháztető... kb egy centit fel le, a szélvédő felőli vége, középen (gondolom hajlik..)
Ez hogy és miért???
Alapból pedig elég stabilnak tűnik... mindenkié ilyen? Undecided integet2
Nemtudom, én betartom a sebességhatárokat...  eplus2
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #8951 Dátum: 2009.01.28 szerda, 12:15:49 »

Ha ez megnyugtat.. az enyém is lobog, pedig mk4 szomoru1

Valamennyire megnyugtat...
Már azon gondolkoztam a pályán, hogy mikor csap arcon a felnyíló motorháztető...  Undecided Smiley
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #8952 Dátum: 2009.01.28 szerda, 12:16:29 »

Nemtudom, én betartom a sebességhatárokat...  eplus2

Óra szerint 140 pályán (hátszéllel lejtőn lefele...) eplus2
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
highend
Vendég
« Új hozzászólás #8953 Dátum: 2009.01.28 szerda, 12:17:40 »

Óra szerint 140 pályán (hátszéllel lejtőn lefele...) eplus2
Meggyőztél.  nyes
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #8954 Dátum: 2009.01.28 szerda, 12:26:01 »

Nemtudom, én betartom a sebességhatárokat...  eplus2

Én egyszer kipróbáltam hogy negyedikben mikor szabályoz le és az bizony 200-nál volt és nekem nem mozgott! Bár biztos bután is néztem volna! Azért nézesd meg valakivel mert biztos hogy mégiscsak valami hiba lesz ott! Nekem az egyik barátom járt úgy hogy kiugrott neki a helyéről és majdnem bejött a szélvédőn! Még jó hogy egyenes úton történt mert egy ideig nem látott semmit! A barátnője mellette ült és még egy óra múlva is csak remegő hangon tudott beszélni! Nem ajánlom senkinek hogy ezt átélje, főleg nagy sebességnél!
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #8955 Dátum: 2009.01.28 szerda, 12:33:58 »

Én egyszer kipróbáltam hogy negyedikben mikor szabályoz le és az bizony 200-nál volt és nekem nem mozgott! Bár biztos bután is néztem volna! Azért nézesd meg valakivel mert biztos hogy mégiscsak valami hiba lesz ott! Nekem az egyik barátom járt úgy hogy kiugrott neki a helyéről és majdnem bejött a szélvédőn! Még jó hogy egyenes úton történt mert egy ideig nem látott semmit! A barátnője mellette ült és még egy óra múlva is csak remegő hangon tudott beszélni! Nem ajánlom senkinek hogy ezt átélje, főleg nagy sebességnél!

Mától csak városban használom nyes
Jövő hétfőn megy szerelőhöz vezérműszij stb cserére.. márciusban vizsgázik vigyor3
Majd ezzel kapcsolatban este lesz még pár kérdésem a szakikhoz, csak összeírom otthon a dolgokat integet2
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
SUNX
Vendég
« Új hozzászólás #8956 Dátum: 2009.01.28 szerda, 14:55:44 »

Hali !

OFF, nekem skoda feliciában volt egy hasonló érzésem 110-el mentünk a sztráda belső sávjában mikor felcsapódott a motorháztető...mit mondjak...jobbról egy kamion volt...de észrevett és kiengedett, de addig csak mint ace ventura, ablakból kilesve vezettünk a leállósávig...aztán próbáltuk visszahajtogatni a gépházfedelet...kisebb nagyobb sikerrel, gumipók segített aztán hazáig csak 50-el kullogtunk....60km kellett még megtenni a sztrádán...szép élménnyel gazdagodtam.
Naplózva
SUNX
Vendég
« Új hozzászólás #8957 Dátum: 2009.01.28 szerda, 14:58:27 »

Mától csak városban használom nyes
Jövő hétfőn megy szerelőhöz vezérműszij stb cserére.. márciusban vizsgázik vigyor3
Majd ezzel kapcsolatban este lesz még pár kérdésem a szakikhoz, csak összeírom otthon a dolgokat integet2

A pumuklik amúgy is városlakók Smiley esetleg a szerelőt nem Éder mesternek hívják Smiley? Tongue
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #8958 Dátum: 2009.01.28 szerda, 15:42:25 »

Röviden csak annyit kérdeznék tőletek hogy miért rángat az autóm?
Ja és nem a gyújtás miatt!!!
Nekünk már elfogyott az okosság!
Van valakinek valami tippje?
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
highend
Vendég
« Új hozzászólás #8959 Dátum: 2009.01.28 szerda, 16:47:03 »

Röviden csak annyit kérdeznék tőletek hogy miért rángat az autóm?
Ja és nem a gyújtás miatt!!!
Nekünk már elfogyott az okosság!
Van valakinek valami tippje?
Stealt-et kellene megfűzni egy diagra. Szerintem sokat segítene...
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8960 Dátum: 2009.01.28 szerda, 16:56:22 »

Röviden csak annyit kérdeznék tőletek hogy miért rángat az autóm?
Ja és nem a gyújtás miatt!!!
Nekünk már elfogyott az okosság!
Van valakinek valami tippje?

Például, az AC nem szállít eleget (üa nyomás), de akár pillangószelep is lehetne.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #8961 Dátum: 2009.01.28 szerda, 17:02:24 »

Stealt-et kellene megfűzni egy diagra. Szerintem sokat segítene...


Diagot kedden csináltunk és minden oké! A lambda szonda nem volt százas de azt kicseréltem! A pillangó szelet pedig jelezte volna! És kis fordulaton lehet inkább érezni hogy rángat és menni megy mint a golyó tehát AC-is kizárva!
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #8962 Dátum: 2009.01.28 szerda, 18:37:12 »

Diagot kedden csináltunk és minden oké! A lambda szonda nem volt százas de azt kicseréltem! A pillangó szelet pedig jelezte volna! És kis fordulaton lehet inkább érezni hogy rángat és menni megy mint a golyó tehát AC-is kizárva!
Csak a lambdát néztétek? mert van azért más is.
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #8963 Dátum: 2009.01.28 szerda, 19:51:34 »

Röviden csak annyit kérdeznék tőletek hogy miért rángat az autóm?
Ja és nem a gyújtás miatt!!!
Nekünk már elfogyott az okosság!
Van valakinek valami tippje?

Lehet, hogy amatőr feltevés, de gyertyákkal/gyertyakábelekkel minden OK?? Trafó is tud ilyeneket mívelni. Ráadásul a trafó csatijánál a vezetékek hajlamosak zárlatosodni. Nekem is rángatott, és mint kiderült, ez okozta a hibát. A szerelő mondta, hogy szokásos betegség.
Naplózva
DonVito
Vendég
« Új hozzászólás #8964 Dátum: 2009.01.28 szerda, 19:53:39 »

Röviden csak annyit kérdeznék tőletek hogy miért rángat az autóm?
Ja és nem a gyújtás miatt!!!
Nekünk már elfogyott az okosság!
Van valakinek valami tippje?

OK, most olvastam végig az üzit. Ha gyújtás OK, akkor marad a trafós 5let.
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8965 Dátum: 2009.01.28 szerda, 20:00:37 »

Hello! Király 5let! LogoutX kolléga javasolja, hogy várjuk meg a tavaszt, mert hígul az olaj, ha utánöntünk. Most akkor várjunk?Nekem kb 1,5 centivel van a MIN jelzés alatt. Neked hogy áll?
Valahol ott nekem is.Akkor valószínüleg egy doboznyi elég lesz kettőnknek  Wink Bár nem egy földhözvágó tétel, de minden apróságnak kell örülni
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #8966 Dátum: 2009.01.28 szerda, 20:58:27 »

Csak a lambdát néztétek? mert van azért más is.

Természetesen komplett tesztelést csináltunk a Fordéknál és ismerem is a srácokat ezért mondhatom hogy mindent megtettek hogy kiderítsék mi lehet a gond de ők is csak a fejüket vakarták mert a teszt okés (a szonda volt kicsit gyanús) és még hibapontok sem voltak! Előtte komplett kábelszett és gyertyacsere trafótesztelés is volt de semmi eredmény! Most már attól tartunk hogy valami "apróság" lehet a baj amire nem tudunk rájönni!  falbav
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #8967 Dátum: 2009.01.28 szerda, 23:01:42 »

Természetesen komplett tesztelést csináltunk a Fordéknál és ismerem is a srácokat ezért mondhatom hogy mindent megtettek hogy kiderítsék mi lehet a gond de ők is csak a fejüket vakarták mert a teszt okés (a szonda volt kicsit gyanús) és még hibapontok sem voltak! Előtte komplett kábelszett és gyertyacsere trafótesztelés is volt de semmi eredmény! Most már attól tartunk hogy valami "apróság" lehet a baj amire nem tudunk rájönni!  falbav
Hidegen is csinálja vagy csak melegen? Alapjárat nem ingadozik? (ha igen) hidgen is vagy csak melegen?
Milyen lambdát raktál bele, bontottat vagy újat? 2.0-hoz valót (mert Mondeon belül is motoronként más fajta való)?
Lambda csere után mértétek újra, hogy jó-e?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #8968 Dátum: 2009.01.28 szerda, 23:10:14 »

Szép estét!

Hétfőn cserélik a kocsin a lengéseket és stab pálcát, meg szilenteket. Ebből a stabilizátor izéből a kombiba az eladó két fajtát mutatott. Tők ugyanúgy néztek ki, csak az egyikben volt persely (10 mm belső átmérő) a másikban pedig egy gumi volt (7mm belső átmérő)
Azt mondta, hogy nincs ford programja, ezért nem tudja megnézni alvázszám alapján melyik kell bele...
Van valahol egy "mikromacska" cd-m.. azon emlékeim szerint lehet alváz szám alapján alkatrész gyári számot (vagymit) keresni...ugye? mert akkor felteszem:)
(Amugy azt mondta elölre is kétfajta stabilizátor közül lehet "választani"... van aluminiumbol is...)

Vezérműszíjat is most cserélünk, ő a quantin hazell-t ajánlotta.. vagy mit Smiley Azt mondta, hogy a görgők gyári minőségűek...
Megnéztem cromaxon, ott a gyári 5E-rel drágább.. ez szimpibb.. bár adhatnák olcsóbban Cheesy

Még egy kérdés...
Ma szaggatott a szervó...ugy 15-20as tempónál volt hogy kanyarodnék, tekerem kormány, és egyszer csak megakad, és erősebb lesz az ellenállása. Persze be lehet venni a kanyart, de szokásos félkézzel forgatomnál elég meglepő volt...
Először a zuhogó esőre gondoltam, esetleg arra, hogy biztos mélyebben állt a víz azon a helyen... és megfogta a kereket... de hazafelé a kapubeállóban is ezt csinálta...
Amugy párszor megálltam, probáltam parkolóban, állóhelyzetben ütközéstől ütközésig, és tökéletes volt...

Bocs a sok kérdésért.. most ennyi jutott eszembe... így is 10kor kezdtem el írni, csak bealudtam a gép előtt vigyor3 integet2
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.28 szerda, 23:12:56 írta Pumukli23 » Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8969 Dátum: 2009.01.28 szerda, 23:12:37 »

Hali !

OFF, nekem skoda feliciában volt egy hasonló érzésem 110-el mentünk a sztráda belső sávjában mikor felcsapódott a motorháztető...mit mondjak...jobbról egy kamion volt...de észrevett és kiengedett, de addig csak mint ace ventura, ablakból kilesve vezettünk a leállósávig...aztán próbáltuk visszahajtogatni a gépházfedelet...kisebb nagyobb sikerrel, gumipók segített aztán hazáig csak 50-el kullogtunk....60km kellett még megtenni a sztrádán...szép élménnyel gazdagodtam.

Én is átéltem, egy rági Transittal. Olyan csőrös szerű elejűvel:). Elment mellettem egy kamion, és felcsapta 70-nél. Hát kicsit megilyedtem eplus2. Az út szélét nézve sikerült félre állnom. Majd pár száz m után újra, na akkor jött a pók...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8970 Dátum: 2009.01.28 szerda, 23:14:24 »

Vezérműszíjat is most cserélünk, ő a quantin hazell-t ajánlotta.. vagy mit Smiley Azt mondta, hogy a görgők gyári minőségűek...
Megnéztem cromaxon, ott a gyári 5E-rel drágább.. ez szimpibb.. bár adhatnák olcsóbban Cheesy

Én a gyárit tenném bele görgőkkel együtt! Ez nem játék! Nagyautó lehet olcsóbb...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
szaszab75
Vendég
« Új hozzászólás #8971 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 00:16:33 »

Természetesen komplett tesztelést csináltunk a Fordéknál és ismerem is a srácokat ezért mondhatom hogy mindent megtettek hogy kiderítsék mi lehet a gond de ők is csak a fejüket vakarták mert a teszt okés (a szonda volt kicsit gyanús) és még hibapontok sem voltak! Előtte komplett kábelszett és gyertyacsere trafótesztelés is volt de semmi eredmény! Most már attól tartunk hogy valami "apróság" lehet a baj amire nem tudunk rájönni!  falbav

Volt mostanában a motor kábel kötege piszkálva?
Nem árt azt is átnézni nincs-e valahol szakadás, testelés, kontakt mindenhol megvan-e.
A gyújtótrafó tápját is (mint már írták) meg kell nézni nincs-e korrodálva vagy beázva.
Csatlakozókat átnézni, nincsenek-e a szálak kikopva, kinyílva, wd-40-el kezelni.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8972 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 09:18:51 »

Természetesen komplett tesztelést csináltunk a Fordéknál és ismerem is a srácokat ezért mondhatom hogy mindent megtettek hogy kiderítsék mi lehet a gond de ők is csak a fejüket vakarták mert a teszt okés (a szonda volt kicsit gyanús) és még hibapontok sem voltak! Előtte komplett kábelszett és gyertyacsere trafótesztelés is volt de semmi eredmény! Most már attól tartunk hogy valami "apróság" lehet a baj amire nem tudunk rájönni!  falbav

Pontosan mi a jelenség?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #8973 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 09:32:16 »

Természetesen komplett tesztelést csináltunk a Fordéknál és ismerem is a srácokat ezért mondhatom hogy mindent megtettek hogy kiderítsék mi lehet a gond de ők is csak a fejüket vakarták mert a teszt okés (a szonda volt kicsit gyanús) és még hibapontok sem voltak! Előtte komplett kábelszett és gyertyacsere trafótesztelés is volt de semmi eredmény! Most már attól tartunk hogy valami "apróság" lehet a baj amire nem tudunk rájönni!  falbav
Mit jelent a komplett tesztelés náluk, mivel nézték és konkrétan mit? Mi az hogy kicsit volt gyanús a lambda szonda? HA tényle gond van akkor azt egyértelműen lehet látni a szonda jeléből és fuel trim-ből. Egyébként én is ismerem a fordos srácokat a szervizbe ahova járok, ezért is kezdtem el saját magam foglalkozni a diagnosztikával Undecided, de te tudod . wave
Naplózva
LogoutX
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új hozzászólás #8974 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 10:56:47 »

Hello! Király 5let! LogoutX kolléga javasolja, hogy várjuk meg a tavaszt...

Cseréről beszéltem, utántöltésnél nincs jelentősége. A MIN attól MIN, hogy ha alatta van azonnal lépni kell  integet2
Naplózva

MK II 2.0 Zetec
LogoutX
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új hozzászólás #8975 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 11:05:13 »

Vezérműszíjat is most cserélünk, ő a quantin hazell-t ajánlotta.. vagy mit Smiley Azt mondta, hogy a görgők gyári minőségűek...
Megnéztem cromaxon, ott a gyári 5E-rel drágább.. ez szimpibb.. bár adhatnák olcsóbban Cheesy

Amikor a házhoz került a mondeo cseréltettünk szíjakat meg görgőket, utángyártottat kapott. Elraktam a régieket (eredeti ford). A csereperiódus letelte előtt megejtettük a következő cserét, mert elkezdett nyüszögni, egyre erősebben (egy hosszabb külföldi út le is lett mondva, mert nem mertem így megkockáztatni) Okulva az esetből gyári került bele megint. Összehasonlítottam a lefutott gyári és a lefutott utángyártott görgőket-szíjakat, hát elég jelentős volt a különbség (kopások-holtjátékok), ennek fényében én csak gyárit javasolnék.

Ja, és minden második szíjcserénél vízpumpát is illik cserélni
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.29 csütörtök, 11:15:00 írta LogoutX » Naplózva

MK II 2.0 Zetec
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #8976 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 12:36:37 »

Hidegen is csinálja vagy csak melegen? Alapjárat nem ingadozik? (ha igen) hidgen is vagy csak melegen?
Milyen lambdát raktál bele, bontottat vagy újat? 2.0-hoz valót (mert Mondeon belül is motoronként más fajta való)?
Lambda csere után mértétek újra, hogy jó-e?

Hidegen is és melegen is csinálja! Sőt ha széthúzom a szonda csatiját akkor is! Ezért nem mértünk rá csere után!
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #8977 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 12:38:44 »

Volt mostanában a motor kábel kötege piszkálva?
Nem árt azt is átnézni nincs-e valahol szakadás, testelés, kontakt mindenhol megvan-e.
A gyújtótrafó tápját is (mint már írták) meg kell nézni nincs-e korrodálva vagy beázva.
Csatlakozókat átnézni, nincsenek-e a szálak kikopva, kinyílva, wd-40-el kezelni.

Nem lett bántva semmi villamosság! Ha jó idő lesz akkor mindent széthúzok és befújok! Az a gyanús hogy kis fordulaton csinálja jobban amikor nincs nagy terhelés semmin!
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #8978 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 12:39:29 »

Pontosan mi a jelenség?

Gyorsításkor is és motorféknél is berángat az autó!
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #8979 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 12:53:35 »

off: miért nincs meg a microcat cdm??  falbav falbav falbav
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8980 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 12:55:34 »

Gyorsításkor is és motorféknél is berángat az autó!

Elvileg a mondeo.hu-n találsz még cikkeket levegőrendszer karbantartásával kapcsolatban.
Én egy két hónapja csináltam meg a Bátyám Mondeoját. Nála ugyan ezt a gyertyák hézagállítása oldotta meg. Beállítottam 1,1-re mind a 4-et.
Látom Nálad volt minden csere, de attól még nem biztos, hogy mégsem ott a hiba. Főleg, hogy nincs hibakód...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
highend
Vendég
« Új hozzászólás #8981 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 12:55:45 »

off: miért nincs meg a microcat cdm??  falbav falbav falbav
Rosszul írtad be a torrentkeresőbe...  eplus2
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #8982 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 12:56:05 »

off: miért nincs meg a microcat cdm??  falbav falbav falbav

Itt van a fiókomban, bocs! eplus2 hehe
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #8983 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 13:00:56 »

Rosszul írtad be a torrentkeresőbe...  eplus2

Milyen torrent? Ki? Mi? Hol? Én biztos nem eplus2
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #8984 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 13:03:30 »

Elvileg a mondeo.hu-n találsz még cikkeket levegőrendszer karbantartásával kapcsolatban.
Én egy két hónapja csináltam meg a Bátyám Mondeoját. Nála ugyan ezt a gyertyák hézagállítása oldotta meg. Beállítottam 1,1-re mind a 4-et.
Látom Nálad volt minden csere, de attól még nem biztos, hogy mégsem ott a hiba. Főleg, hogy nincs hibakód...

Ja meg a gyertyák is szépek!
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
mcsaba
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 148



E-mail
« Új hozzászólás #8985 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 16:21:11 »

Sziasztok!
Régen jártam erre, most sajnos gondom akadt. 2000-es évjáratú, megkímélt, viszonylag keveset futott - 103.000km -  a kocsim, és ma zörgés jött a kocsi alól: szétesett a katalizátorom.... Megnézettem szerelővel is, és tényleg az a baj.
Mennyit kellene bírnia a katalizátornak? Kicsit meglepődtem, a kocsinak eddig a szervízeken kívül - meg két izzó - semmi, de semmi baja nem volt... Kímélem, vigyázok rá.
S ha már itt tartunk... mennyiért lehet kapni valami jó cuccot rá? A gyárira nem is merek gondolni; szóval valami más megoldást keresek.
Előre is köszönöm a segítséget.   worship worship
Naplózva

2000-es 5 ajtós gyönyörű 1.8 GLX...imádom...
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #8986 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 19:39:25 »

Hali. Most találtam rá erre az oldalra. Kinéztem egy '99-es 1.8-as Mondeot. A kérdésem az lenne mik a típushibái, és mikre figyeljek oda? A héten megyek megnézni. A válaszotokat előre is köszönöm... worship
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #8987 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 19:42:05 »

Hali. Most találtam rá erre az oldalra. Kinéztem egy '99-es 1.8-as Mondeot. A kérdésem az lenne mik a típushibái, és mikre figyeljek oda? A héten megyek megnézni. A válaszotokat előre is köszönöm... worship
Szia,

Az 1.8 az benyás vagy olajkályha? Volt mind a kettő 1.8as...  vigyor3
Naplózva
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #8988 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 19:50:09 »

Bocs Wink Természetesen benzinesre gondoltam.
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #8989 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 19:53:06 »

Bocs Wink Természetesen benzinesre gondoltam.
Sajna abban nem tudok segíteni, csak általánosságban. Legyen szép és olcsó, ne kopogjon a futómű, ne füstöljön a kipöffentője, legyen halk és lehetőség szerint jól felszerelt...  wave

.. és biztos találsz egy klubtagot a közelben, aki elmegy veled megnézni...  wave
Naplózva
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #8990 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 19:57:04 »

Ebben van minden digit klíma miegymás.
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #8991 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 19:58:43 »

Ebben van minden digit klíma miegymás.
Merre van a kiszemelt?
Első szélvédő fűtés? Fűtött ülések?  eplus2
Naplózva
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #8992 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 20:00:32 »

Fehérváron. Az nincs, ez nem Ghia sajna de ami van benne nekem az bőven elég.
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #8993 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 20:02:38 »

Fehérváron. Az nincs, ez nem Ghia sajna de ami van benne nekem az bőven elég.
Az jó közel van a munkahelyemhez...  wave Wink
Naplózva
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #8994 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 20:04:39 »

Nekem kicsit messze, én Kiskunmajsai vagyok.
Naplózva
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #8995 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 20:09:44 »

Mennyire közel? Elmehetnél megnézni érdemes e útrakelnem vigyor3
Naplózva
mcsaba
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 148



E-mail
« Új hozzászólás #8996 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 20:11:14 »

Bocs Wink Természetesen benzinesre gondoltam.

Szia! Nekem 3 éve van meg; szerintem az nagyon fontos, hogy honnan veszed meg... Én tulajtól vettem láttam, milyen eszméletlen jó körülmények között volt; jó gazdája volt. Én is így folytatom.
Amúgy szerintem ez egy határozottan jó autó; ár-értékben az egyik legjobb, minimális fenntartási költségekkel. Nagyon jól fogyaszt, nem egy rakéta, de már amúgy is kinőttem abból. Nyugis, kényelmes, nem feltűnő. És hatalmas... annyi cuccot belepakoltunk egy kéthetes, négyszemélyes útra, hogy az hihetetlen. Az ötajtós talán a legjobb a három közül, feltéve, ha nem direkt kombit keresel. Nekem nagyon tetszenek azok is, de ezt megláttam és már nem tágítottam. Nem bántam meg. Most valószínüleg tönkrement a katalizátorom, de at nem a kocsi hibája; lehet, hogy egy bazi nagy pocsolya tett be neki... wave
Naplózva

2000-es 5 ajtós gyönyörű 1.8 GLX...imádom...
highend
Vendég
« Új hozzászólás #8997 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 20:12:11 »

Mennyire közel? Elmehetnél megnézni érdemes e útrakelnem vigyor3
Ott dolgozom. Dobsz egy linket? Mikorra kéne? Lehet csak 7fő délután menne...  vigyor3
Naplózva
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #8998 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 20:12:58 »

Nem kombit keresek. A rozsdásodásra merre és mennyire hajlamos?
Naplózva
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #8999 Dátum: 2009.01.29 csütörtök, 20:14:02 »

Én vasárnap mindenféleképpen elmegyek megnézni. Aszondta csávó kinyitja kereskedést ha megyek. smile
Naplózva
Oldalak: 1 ... 173 174 175 176 177 178 179 [180] 181 182 183 184 185 186 187 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.088 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.