Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 01:48:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 178 179 180 181 182 183 184 [185] 186 187 188 189 190 191 192 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745870 alkalommal)
0 Felhasználó és 48 vendég van a témában
takee
Vendég
« Új hozzászólás #9200 Dátum: 2009.02.18 szerda, 15:52:50 »

Köszi mindenkinek! worship worship

Most hívtak, hogy ki lett cserélve, egy olyan problémával, hogy az egyik csavart csak "forditva" tudták visszatenni... azaz nem alulról megy az anya a csavarra, hanem felülről (tehát azegyik tartócsavar alulról lett betéve..)


Egyébként minden autógyártó így csinálja (fordítva a könnyebb szerelhetőség végett), csak a Fordnál van ez, hogy a váltó miatt nem férsz hozzá az anyához. Hát ez van, a Ford sem tökéletes, de közel áll hozzá... nyes
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9201 Dátum: 2009.02.18 szerda, 15:59:09 »

Egyébként minden autógyártó így csinálja (fordítva a könnyebb szerelhetőség végett), csak a Fordnál van ez, hogy a váltó miatt nem férsz hozzá az anyához. Hát ez van, a Ford sem tökéletes, de közel áll hozzá... nyes
Viszont, ha a kis pajkos koboldok lelazítják az anyát, akkor se esik ki a csavar  nyes
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
takee
Vendég
« Új hozzászólás #9202 Dátum: 2009.02.18 szerda, 17:18:32 »

Viszont, ha a kis pajkos koboldok lelazítják az anyát, akkor se esik ki a csavar  nyes

Állítólag pont ezért csinálják így. Biztonsági okokból. Más francia márkánál fordult már elő csavar kiesés és abból baleset+kártérítési per. police
Naplózva
GoFerrari
Vendég
« Új hozzászólás #9203 Dátum: 2009.02.18 szerda, 18:54:19 »

köszi! akkor az kilőve! szívósort érdemes tisztítani? vagy annak van vmi előjele hogy mikor kell?
 ugyan ez a kérdés a MAF szenzor +lambdaszondára is

Szerintem a lambda szonda vagy jó vagy nem,azon a tisztítás sem segít ha rossz.Igazán nem hallottam még olyanról(cáfoljatok meg) h tisztitásra ajánlanák kivenni.Pl a bosch 120 ezrenként ajánla CSERÉLNI.Bár ki lehet szedni ha az ember ráér és akar foglalkozni az autóval,de szerintem semmi értelme.V6 nál meg egész nehéz lenne kiszedni is.
Szerintem amit érdemes,és én is megcsináltam:
-Légtömegmérő (MAF szenzor)
-Pillangószelepház kitakarítása

A szívosor is le lehet szedni,de csak ha van türelmed,és van kedved az autóval foglalkozni.Biztos olajos meg minden,de szerintem nem azon mulik.
Nálam sincs kitakariva,és mégis hozza kb. a gyári gyorsulási értékeket,fogyasztás is OK.Biztos sokan mondanák h utánna megtáltosodik,de én nem hinném... Smiley,idötöltésnek és hobbinak jó.

Attila





« Utoljára szerkesztve: 2009.02.22 vasárnap, 21:18:06 írta GoFerrari » Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9204 Dátum: 2009.02.19 csütörtök, 10:02:06 »

Első spirálrugókat kell vennem, mert az egyik már törött.
ajánlatos megvennem a gyárit huszonvalahányezerért/db, vagy lehet utángyártott is valamelyik autósáruházból(Bárdi, Láng, Start?) tizenvalahányért?  Huh?
Féktárcsát is kell vennem, mert a Cromaxtól kapott "tuttttijólesz" tavaly nyáron felrakott tárcsám már a második felszabályozása előtt áll  szomoru1  levele
Abból a gyári szintet hozza a Brembo? Jókat hallottam róla.
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
baloght
Vendég
« Új hozzászólás #9205 Dátum: 2009.02.19 csütörtök, 10:08:21 »

Első spirálrugókat kell vennem, mert az egyik már törött.
ajánlatos megvennem a gyárit huszonvalahányezerért/db, vagy lehet utángyártott is valamelyik autósáruházból(Bárdi, Láng, Start?) tizenvalahányért?  Huh?
Féktárcsát is kell vennem, mert a Cromaxtól kapott "tuttttijólesz" tavaly nyáron felrakott tárcsám már a második felszabályozása előtt áll  szomoru1  levele
Abból a gyári szintet hozza a Brembo? Jókat hallottam róla.

Rugónál ha nincs nagy árkülönbség akkor inkább a gyári szerintem...

Brembo? Kinek a papa, kinek a papané...

Nekem régen volt egy kocka Corsa GSI-m, ment mint állat. Arra rakattam fel brembo tárcsát textar betétekkel...  Nem kellett sok és rángatta a kormányt, mert hullámos lett... szóval akkor nekem nem jött be...

Én ebben is gyári párti vagyok...
Naplózva
sanyi22
Vendég
« Új hozzászólás #9206 Dátum: 2009.02.19 csütörtök, 10:09:44 »

Első spirálrugókat kell vennem, mert az egyik már törött.
ajánlatos megvennem a gyárit huszonvalahányezerért/db, vagy lehet utángyártott is valamelyik autósáruházból(Bárdi, Láng, Start?) tizenvalahányért?  Huh?
Féktárcsát is kell vennem, mert a Cromaxtól kapott "tuttttijólesz" tavaly nyáron felrakott tárcsám már a második felszabályozása előtt áll  szomoru1  levele
Abból a gyári szintet hozza a Brembo? Jókat hallottam róla.
Nekem is eltört a gyári rugó.Én tizen valamennyiért vettem.Szerintem jó.Meg nekem is kell majd fék.De az nem tom mibe kerül.Na de rátérek a lényegre.Segítséget kérnék fordulatszámmérő és km\h állittásban.Valaki setleg megy ma valahová,és 2.0-es kocsija van.mk2-es.megnézné  hogy mondjuk az ő orája 60-nál mekkora fordulatszámot mutat 4-be?ugyanis az enyém most lett piszkálva.és mintha kicsit máshogy mutatná a dolgokat mint eddig.de lehet hogy csak képzelődök.ezért kéne a segitség.köszi help help help
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9207 Dátum: 2009.02.19 csütörtök, 10:09:45 »

Rugónál ha nincs nagy árkülönbség akkor inkább a gyári szerintem...

Nincs nagy különbség, csak a duplája a gyári  szomoru1
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
baloght
Vendég
« Új hozzászólás #9208 Dátum: 2009.02.19 csütörtök, 10:11:03 »

Nincs nagy különbség, csak a duplája a gyári  szomoru1

Hát akkor elgondolkodtató...

elvégre a rugó az csak egy vasdarab...
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #9209 Dátum: 2009.02.19 csütörtök, 10:22:03 »


A szívosor is le lehet szedni,de csak ha van türelmed,és van kedved az autóval foglalkozni.Biztos olajos meg minden,de szerintem nem azon mulik.
Nálam sincs kitakariva,és mégis hozza kb. a gyári gyorsulási értékeket,fogyasztás is OK.Biztos sokan mondanák h utánna megtáltosodik,de én nem hinném... Smiley,idötöltésnek és hobbinak jó.

Attila

Én az MK I V6-on megcsináltam. Nem változott semmi, mondjuk nem is volt eltömődés csak olajkoksz a széleken. integet2
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9210 Dátum: 2009.02.19 csütörtök, 11:06:29 »

Első spirálrugókat kell vennem, mert az egyik már törött.
ajánlatos megvennem a gyárit huszonvalahányezerért/db, vagy lehet utángyártott is valamelyik autósáruházból(Bárdi, Láng, Start?) tizenvalahányért?  Huh?
Na szép.Bárdiban nem tudják megmondani, jó -e a rugó a kocsimra.Van két fajtájuk, de nem tudják.Vegyem le először sétáljak be vele és minta után megmondják  wow1
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #9211 Dátum: 2009.02.19 csütörtök, 12:04:52 »

Nekem is eltört a gyári rugó.Én tizen valamennyiért vettem.Szerintem jó.Meg nekem is kell majd fék.De az nem tom mibe kerül.Na de rátérek a lényegre.Segítséget kérnék fordulatszámmérő és km\h állittásban.Valaki setleg megy ma valahová,és 2.0-es kocsija van.mk2-es.megnézné  hogy mondjuk az ő orája 60-nál mekkora fordulatszámot mutat 4-be?ugyanis az enyém most lett piszkálva.és mintha kicsit máshogy mutatná a dolgokat mint eddig.de lehet hogy csak képzelődök.ezért kéne a segitség.köszi help help help

Szia!
Az enyémen negyedikben ugyanúgy áll a két óra! (paraméterek alul) Ez lehet hogy azért van mert a negyedik a "direkt" fokozat és az ötödik az már gyorsító ezen a típuson! Tehát nálam negyedikben minden sebességnél ugyanúgy áll a fordulatszámmérő mutatója mint a kilóméteróráé! Ja és az úton lévő digitális mérőknél kb 5-6-tal többet mutat de ez így a normális mindenki szerint!
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
eSTé™
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 487


<<eSTé™>>


E-mail
« Új hozzászólás #9212 Dátum: 2009.02.19 csütörtök, 13:02:32 »

Szerintem a lambda szonda vagy jó vagy nem,azon a tisztítás sem segít ha rossz.Igazán nem hallottam még olyanról(cáfoljatok meg) h tisztitásra ajánlanák kivenni.Pl a bosch 120 ezrenként ajánla CSERÉLNI.Bár ki lehet szedni ha az ember ráér és akar foglalkozni az autóval,de szerintem semmi értelme.V6 nál meg egész nehéz lenne kiszedni is.
Szerintem amit érdemes,és én is megcsináltam:
-Légtömegmérő
-MAF szenzor
-Pillangószelepház kitakarítása

A szívosor is le lehet szedni,de csak ha van türelmed,és van kedved az autóval foglalkozni.Biztos olajos meg minden,de szerintem nem azon mulik.
Nálam sincs kitakariva,és mégis hozza kb. a gyári gyorsulási értékeket,fogyasztás is OK.Biztos sokan mondanák h utánna megtáltosodik,de én nem hinném... Smiley,idötöltésnek és hobbinak jó.

Attila

köszi!!!
akkor ezeket majd átnézetem!
szívósor tisztítás sajnos elmarad, sikeresen kiütöttem a szoba ajtóm üvegét nem picit elvágva a kezem:(
Naplózva

Mondeo ST200
K&N,EGR off,300mm front brake discs,Powerflex stabszilent
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #9213 Dátum: 2009.02.19 csütörtök, 13:15:35 »

Első spirálrugókat kell vennem, mert az egyik már törött.
ajánlatos megvennem a gyárit huszonvalahányezerért/db, vagy lehet utángyártott is valamelyik autósáruházból(Bárdi, Láng, Start?) tizenvalahányért?  Huh?
Féktárcsát is kell vennem, mert a Cromaxtól kapott "tuttttijólesz" tavaly nyáron felrakott tárcsám már a második felszabályozása előtt áll  szomoru1  levele
Abból a gyári szintet hozza a Brembo? Jókat hallottam róla.

Szia!

Én most rugó ügyben otthon vagyok vigyor3
Tényleg kétfajta rugó van, asszem másfajta kell előre a benzinesekbe és a dízelbe (talán a v6osba + egy 3. féle...)
Én Robi_19-től vettem előre rugókat kb 2 hete. Írj neki nyugodtan, 10 alatt kijön darabja, ha azóta nem változott az ára. Ha kell a száma, írj pü-t.
Asszem Kilen márkájú svéd rugók... és ők azért nem kínaiak Wink

Nekem mindkettő el volt törve elöl, és még így is az egyik futópadon 92 %-ot mutatott  wow1 (a jobb első pedig 22%-t asszem)

sok sikert! üdv integet2
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #9214 Dátum: 2009.02.20 péntek, 07:09:41 »

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy egy MK1 elektromos kilóméteróra egység ugyan az mint az MK2?
Nekem egy 95-ös MK1-esem van és szereztem egy MK2 egységet (MPH/km).
Szerintetek kompatibilis?
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #9215 Dátum: 2009.02.20 péntek, 09:49:29 »

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy egy MK1 elektromos kilóméteróra egység ugyan az mint az MK2?
Nekem egy 95-ös MK1-esem van és szereztem egy MK2 egységet (MPH/km).
Szerintetek kompatibilis?
Ezt nem tudnám megmondani, de ha nem jó neked, én esetleg rámoccannék, ártól föggően, hiszen világválság van, hátmég az én világomban. (most kértem két hónap halasztást a hitelemre)
Naplózva
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #9216 Dátum: 2009.02.20 péntek, 16:35:33 »

Ezt nem tudnám megmondani, de ha nem jó neked, én esetleg rámoccannék, ártól föggően, hiszen világválság van, hátmég az én világomban. (most kértem két hónap halasztást a hitelemre)

Messziről jött ember  mond amit akar. eplus2
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #9217 Dátum: 2009.02.20 péntek, 17:46:53 »

Ezt nem tudnám megmondani, de ha nem jó neked, én esetleg rámoccannék, ártól föggően, hiszen világválság van, hátmég az én világomban. (most kértem két hónap halasztást a hitelemre)

Nekem van egy eladó, de angol autóból származik, úgyhogy a mérföld/óra van nagy számokkal nyomtatva rajta.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

voto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 549


AKINEKSZERENCSÉJESINCS 0036705007081

vototomi@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #9218 Dátum: 2009.02.21 szombat, 17:29:42 »

Sziasztok sràcok

Nagy az èn gondom.
Kint vagyok Avignon-ban. ès gond van a verdàval.
Menet kozben bug a azthiszem a jobb aleje és ha alàszeden balra akkor meg olyan hang jon /szintén jobbrol/ mintha valami burkolat hozzàérne a gumihoz.
Mi lehet ez?
Csak azért zavar mert még autokàznom kell kb 1500 Km-ert mire hazaèrek ès fèlek hogy nehogy gond legyen.
Megprobàlnàm megcsinàlni vagy megcsinàltatni.

A vàlaszokat elore is kosz: Vogl T.
Naplózva

'97/12 1.8 TD BOSCH adagoló Romos kasztni faxa motor....
'07/09 2,2 TDCI Transit családi csapatszállító...
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #9219 Dátum: 2009.02.21 szombat, 19:27:36 »

Nekem van egy eladó, de angol autóból származik, úgyhogy a mérföld/óra van nagy számokkal nyomtatva rajta.
De van rajta km/h is? Ugye nem V6-ból van? Mibe fájna ez nekem?
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #9220 Dátum: 2009.02.21 szombat, 19:28:59 »

Messziről jött ember  mond amit akar. eplus2
Nem jöttem én olyan messziről.(  Einstein egyenesági leszármazottja vagyok.  integet2)
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.21 szombat, 19:30:36 írta flyfish » Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9221 Dátum: 2009.02.21 szombat, 20:27:48 »

-Légtömegmérő
-MAF szenzor

Ez ugyan az!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9222 Dátum: 2009.02.21 szombat, 20:29:55 »

Első spirálrugókat kell vennem, mert az egyik már törött.
ajánlatos megvennem a gyárit huszonvalahányezerért/db, vagy lehet utángyártott is valamelyik autósáruházból(Bárdi, Láng, Start?) tizenvalahányért?  Huh?
Féktárcsát is kell vennem, mert a Cromaxtól kapott "tuttttijólesz" tavaly nyáron felrakott tárcsám már a második felszabályozása előtt áll  szomoru1  levele
Abból a gyári szintet hozza a Brembo? Jókat hallottam róla.

Én vennék bele bontottat...
Nekem RS kék ültető rugók voltak benne. Mindkét hátsó eltörött, majd szereztem bele ugyan olyan bontottakat, és több évnyi használat után úgy adtam el, hogy továbbra is hibátlan volt a rugója... nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9223 Dátum: 2009.02.21 szombat, 20:34:49 »

Valaki setleg megy ma valahová,és 2.0-es kocsija van.mk2-es.megnézné  hogy mondjuk az ő orája 60-nál mekkora fordulatszámot mutat 4-be?

Az biztos hogy sokféle Mondeo van, azaz sokféle az áttételük, viszont azt már többünk megfigyelte, ahogy itt is már írta SPANNER kolléga, hogy 4-ben általában kb együtt megy a km óra mutatója a fordulatszámmérő mutatójával!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #9224 Dátum: 2009.02.21 szombat, 20:48:59 »

Sziasztok sràcok

Nagy az èn gondom.

Menet kozben bug a azthiszem a jobb aleje és ha alàszeden balra akkor meg olyan hang jon /szintén jobbrol/ mintha valami burkolat hozzàérne a gumihoz.
Mi lehet ez?

A vàlaszokat elore is kosz: Vogl T.
Valoszinüleg féltengelycsukló  rinya vagy kerékcsapágy. szomoru1
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9225 Dátum: 2009.02.21 szombat, 20:53:49 »

Valoszinüleg féltengelycsukló  rinya vagy kerékcsapágy. szomoru1

Talán a csukló nem búg(vagy?), de a csapágy az nagy valószínűséggel problémás...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #9226 Dátum: 2009.02.21 szombat, 20:58:04 »

Talán a csukló nem búg(vagy?), de a csapágy az nagy valószínűséggel problémás...
az nem, de darál(kerreg) rendesen.
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #9227 Dátum: 2009.02.21 szombat, 21:16:59 »

De van rajta km/h is? Ugye nem V6-ból van? Mibe fájna ez nekem?

Majd hétfőn meglátom milyen is. Jó e egyáltalán, vagy sokat kell vele szüttyögni hogy működjön.
A Mondeo I fórumban van róla fotó. 199. oldal alján valahol.
De nem biztos ám hogy eladom!!!
Attol függ hogyan válik be. Ha jó a km mérő része az enyémben akkor azt úgy is kicserélem. Az enyémnek nem jó a napi számlálója és már valaki régebben igényt tartott az órára. Kisérletezésre kell a nem teljesen jó óraegység.
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #9228 Dátum: 2009.02.21 szombat, 21:45:42 »

Az biztos hogy sokféle Mondeo van, azaz sokféle az áttételük, viszont azt már többünk megfigyelte, ahogy itt is már írta SPANNER kolléga, hogy 4-ben általában kb együtt megy a km óra mutatója a fordulatszámmérő mutatójával!

Köszönöm a megerősítést Joe kolléga!  worship
Ezek szerint akinek negyedikben együtt mozog a két mutató annál minden rendben van az órákkal!  taps
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #9229 Dátum: 2009.02.21 szombat, 22:02:03 »

Majd hétfőn meglátom milyen is. Jó e egyáltalán, vagy sokat kell vele szüttyögni hogy működjön.
A Mondeo I fórumban van róla fotó. 199. oldal alján valahol.
De nem biztos ám hogy eladom!!!
Attol függ hogyan válik be. Ha jó a km mérő része az enyémben akkor azt úgy is kicserélem. Az enyémnek nem jó a napi számlálója és már valaki régebben igényt tartott az órára. Kisérletezésre kell a nem teljesen jó óraegység.
Lehet hogy közben kevertelek valakivel, mert mással is beszéltem erről.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #9230 Dátum: 2009.02.21 szombat, 22:08:34 »

Én vennék bele bontottat...
Nekem RS kék ültető rugók voltak benne. Mindkét hátsó eltörött, majd szereztem bele ugyan olyan bontottakat, és több évnyi használat után úgy adtam el, hogy továbbra is hibátlan volt a rugója... nyes

Itt kecskeméten 2 bontó van.. az egyikben csak dízel mondeo rugók voltak épen...
a másiknál  meg a tulaj el van szállva magától...
8000 /db áron akarta adni a használt rugókat Shocked Mondom köszi, akkor inkább újak.
így összesen 2ezerrel volt drágább mintha ott megvettük volna, és én vehettem ki a dobozból vigyor3 integet2
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9231 Dátum: 2009.02.21 szombat, 22:09:39 »

Én vennék bele bontottat...
Nekem RS kék ültető rugók voltak benne. Mindkét hátsó eltörött, majd szereztem bele ugyan olyan bontottakat, és több évnyi használat után úgy adtam el, hogy továbbra is hibátlan volt a rugója... nyes
Mostmár mindegy...
Pénteken kicseréltük a rugókat és a tárcsákat és a betéteket.Rob_19 segítségével kaptam őket.A tárcsák nagyon komolynak néznek ki, sport kivitel, fúrt.A szerelő srác megizzadt, mire a rugót összenyomta 4db összehúzóval  nyes Viszont a balelső rugó 3 darabra volt törve  szomoru1
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #9232 Dátum: 2009.02.21 szombat, 22:10:19 »

Lehet hogy közben kevertelek valakivel, mert mással is beszéltem erről.

Nem tud valaki itt egy kábelkiosztást az MK1 és MK2 mőszeregység érintkezőiről?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9233 Dátum: 2009.02.21 szombat, 23:19:15 »

Itt kecskeméten 2 bontó van.. az egyikben csak dízel mondeo rugók voltak épen...
a másiknál  meg a tulaj el van szállva magától...
8000 /db áron akarta adni a használt rugókat Shocked Mondom köszi, akkor inkább újak.
így összesen 2ezerrel volt drágább mintha ott megvettük volna, és én vehettem ki a dobozból vigyor3 integet2

Ez nem semmi az biztos! wow1
Mondjuk én 10e körül vettem az RS rugókat/szett...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9234 Dátum: 2009.02.21 szombat, 23:19:40 »

Pénteken kicseréltük a rugókat és a tárcsákat és a betéteket.Rob_19 segítségével kaptam őket

 eljen
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #9235 Dátum: 2009.02.22 vasárnap, 00:58:47 »

De van rajta km/h is? Ugye nem V6-ból van? Mibe fájna ez nekem?

Van rajta Km/h, de sajna V6. De ha fekete filccel a V6 feliratot átírjuk, nem fog látszódni XD Ha netán kéne, írd meg mennyit adnál érte.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #9236 Dátum: 2009.02.22 vasárnap, 10:44:30 »

Mostmár mindegy...
Pénteken kicseréltük a rugókat és a tárcsákat és a betéteket.Rob_19 segítségével kaptam őket.A tárcsák nagyon komolynak néznek ki, sport kivitel, fúrt.A szerelő srác megizzadt, mire a rugót összenyomta 4db összehúzóval  nyes Viszont a balelső rugó 3 darabra volt törve  szomoru1

Nem véletlenül brembo-t tettél rá? Smiley wave
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
norberttobias
Vendég
« Új hozzászólás #9237 Dátum: 2009.02.22 vasárnap, 19:33:29 »

 Sziasztok,egy kis segitségre lenne szükségem olvastam hogy ha a légzsák viszajelzö villog akkor az ülés alatti csatlakozó a hibás.Megnéztem,de sehol sem látom a csatlakozót.Hol keressem? Undecided
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #9238 Dátum: 2009.02.22 vasárnap, 20:12:54 »

Sziasztok,egy kis segitségre lenne szükségem olvastam hogy ha a légzsák viszajelzö villog akkor az ülés alatti csatlakozó a hibás.Megnéztem,de sehol sem látom a csatlakozót.Hol keressem? Undecided

Elvileg az ülés alatt találsz egy kábelt, és a csatlakozó (legalábbis nálam) egy fekete gütymőben van. (Lehet hogy ez csak nálam van valami szigetelőszalag-félével körbetekerve, pont azért, hogy ne csússzon szét...előző tulaj hagyta így..)
Ha teljesen előre húzod az ülést, és hátulról nézel alá, akkor nálam jól látszik.
 Amúgy ha jól tudom, az övfeszítő miatt is villoghat a lufilámpa.
 wave
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
GoFerrari
Vendég
« Új hozzászólás #9239 Dátum: 2009.02.22 vasárnap, 21:16:55 »

Ez ugyan az!

zárojelbe akartam rakni,nem mindenki ismeri MAF néven.Javítva Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.22 vasárnap, 21:18:35 írta GoFerrari » Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9240 Dátum: 2009.02.22 vasárnap, 21:44:14 »

Nem véletlenül brembo-t tettél rá? Smiley wave
Nem, mert rábeszélt a Steinhof-ra.Mivel egyiket sem ismerem tapasztalatból, nekem mindegy melyik van fent  smile Azt mondta egy hozzáértő szerelő ismerős, hogy a Brembo az jó, de van benne egy rossz széria is mostanában.Árban ugyanannyi volt, most jónak látszik a fékhatás.Pár hónap múlva meglátom, a régi is akkor kezdett elsz@ródni  szomoru1
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #9241 Dátum: 2009.02.23 hétfő, 16:01:00 »

Sziasztok,egy kis segitségre lenne szükségem olvastam hogy ha a légzsák viszajelzö villog akkor az ülés alatti csatlakozó a hibás.Megnéztem,de sehol sem látom a csatlakozót.Hol keressem? Undecided
A bal 1-es ülés alatt az ajtó felőli oldalon van egy jó tenyérnyi fekete műanyag doboz, aminek a fedelét a baloldalról erővel kell fölfeszíteni. (Valami kapocs fogja, de foggalmam sincs, hol kell feszegetni. Téptem, aztán egyszercsak engedett.) Az alatt (ha jól emlékszem sárga) a csati. De mielőtt nekiesnél, meg kell kérdeznem: hogy villog a lámpa? Mert a 4 villanás-szünet a kontakthiba jele.

     Hiba forrása:

1 Vezetőoldali légzsák-hiba

2 Utas oldali légzsák-hiba

3 Mindkét légzsák hibás

4 A pirotechnikai övfeszítő hibája vagy kontakthiba az ülés altti csatlakozónál

5 Vezetőoldali légzsák rövidzár

6 Utas oldali légzsák rövidzár

7 Vezetőoldali légzsák ütközésérzékelő-szenzor hiba

8 Utas oldali légzsák ütközésérzékelő-szenzor hiba
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #9242 Dátum: 2009.02.23 hétfő, 16:08:15 »

Nem, mert rábeszélt a Steinhof-ra.Mivel egyiket sem ismerem tapasztalatból, nekem mindegy melyik van fent  smile Azt mondta egy hozzáértő szerelő ismerős, hogy a Brembo az jó, de van benne egy rossz széria is mostanában.Árban ugyanannyi volt, most jónak látszik a fékhatás.Pár hónap múlva meglátom, a régi is akkor kezdett elsz@ródni  szomoru1

De azon nem voltak lyukak vigyor3
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9243 Dátum: 2009.02.23 hétfő, 16:10:30 »

De azon nem voltak lyukak vigyor3
Valóban nem.Szóval, ha fúrok bele egy rakás lyukat, attól megjavul?Nem dobtam ki, megvan még nyes
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
baloght
Vendég
« Új hozzászólás #9244 Dátum: 2009.02.23 hétfő, 16:15:38 »

Valóban nem.Szóval, ha fúrok bele egy rakás lyukat, attól megjavul?Nem dobtam ki, megvan még nyes

Sztem a mk2 féke kicsit alul van kailbrálva... hamar felmelegszik, aztán persze behullámosodik...

Nekem rémisztő, hogy fékezek vele 150-ről egy nem is olyan durvát és a végén bár fog, de úgy morog már... szomoru1
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #9245 Dátum: 2009.02.23 hétfő, 16:19:27 »

Valóban nem.Szóval, ha fúrok bele egy rakás lyukat, attól megjavul?Nem dobtam ki, megvan még nyes
Azért az nem olyan egyszerű. Annak ki van találva a helye, szerintem nem is ugyanaz az öntvény, megaztán úgy eszi a betéteket, mint a köszörű.
Naplózva
reho
Vendég
« Új hozzászólás #9246 Dátum: 2009.02.23 hétfő, 16:47:34 »

Sziasztok,

A körmömre ég az olajcsere és most vettem STP motoröblítőt is, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem olyanhoz aki használja. (tudom, sokan nem használják, eltömíti a kis olajfuratokat a kosz amit lemarés ettől beállhat a motor, de én most megpróbálom hátha nekem ez fog épp segíteni. saját felelősségre teszem, tisztában vagyok a lehetséges következményekkel)

Szóval, a használati utasításban az áll, hogy járassam magasabb fordulaton a motort 15 percig viszont ne menjek vele sehova. Ez szerintetek mit jelent, hogy magasabb fordulaton? 3000 az már magasabb? és 15 perc egyhelyben 3000-es fordulaton az nem gázos?
Naplózva
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #9247 Dátum: 2009.02.23 hétfő, 17:45:46 »

Sziasztok,

A körmömre ég az olajcsere és most vettem STP motoröblítőt is, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem olyanhoz aki használja. (tudom, sokan nem használják, eltömíti a kis olajfuratokat a kosz amit lemarés ettől beállhat a motor, de én most megpróbálom hátha nekem ez fog épp segíteni. saját felelősségre teszem, tisztában vagyok a lehetséges következményekkel)

Szóval, a használati utasításban az áll, hogy járassam magasabb fordulaton a motort 15 percig viszont ne menjek vele sehova. Ez szerintetek mit jelent, hogy magasabb fordulaton? 3000 az már magasabb? és 15 perc egyhelyben 3000-es fordulaton az nem gázos?

Már vagy 10 éve használok motoröblitőt, mindig azt ami akciós. Nem kell magas fordulaton járatni, üzemi hőfokon öntsd bele, hagydd ajapjáraton 15 percig járni és utánna egyből leereszteni. Jól folyatsdd ki az olajat, hogy ne maradjon benne.
Nekem jó a tapasztalatom vele. wave
Naplózva
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #9248 Dátum: 2009.02.23 hétfő, 19:59:18 »

Sziasztok,

A körmömre ég az olajcsere és most vettem STP motoröblítőt is, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem olyanhoz aki használja.
Szóval, a használati utasításban az áll, hogy járassam magasabb fordulaton a motort 15 percig viszont ne menjek vele sehova. Ez szerintetek mit jelent, hogy magasabb fordulaton? 3000 az már magasabb? és 15 perc egyhelyben 3000-es fordulaton az nem gázos?
Én azt csináltam, alapjáraton járattam, néha nyomtam neki lobban mossa át a rendszert.
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
NitroTom
Vendég
« Új hozzászólás #9249 Dátum: 2009.02.23 hétfő, 20:02:35 »

Sziasztok,

A körmömre ég az olajcsere és most vettem STP motoröblítőt is, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem olyanhoz aki használja. (tudom, sokan nem használják, eltömíti a kis olajfuratokat a kosz amit lemarés ettől beállhat a motor, de én most megpróbálom hátha nekem ez fog épp segíteni. saját felelősségre teszem, tisztában vagyok a lehetséges következményekkel)

Szóval, a használati utasításban az áll, hogy járassam magasabb fordulaton a motort 15 percig viszont ne menjek vele sehova. Ez szerintetek mit jelent, hogy magasabb fordulaton? 3000 az már magasabb? és 15 perc egyhelyben 3000-es fordulaton az nem gázos?
Szerintem csak és kizárólag alapjáraton járasd. Gondolj be meghígul az olaj ..................... 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 178 179 180 181 182 183 184 [185] 186 187 188 189 190 191 192 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.101 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.