Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 00:06:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745433 alkalommal)
0 Felhasználó és 89 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #750 Dátum: 2005.03.04 péntek, 16:58:00 »

Szia ND!
A gumiátmérőmmel minden rendben a gyári felni és kerékméret van fent!Én is arra gyanakszom, hogy az előző tulaj hozzányúl az órához azért van az, hogy nem a reális sebességet mutatja.
Az "ugrálós" problémám teljesen normális körülmények közt történt, üzemmeleg állapotban, egyenletes sebességnél, plussz ilyenkor az üzemanyagszintjelző lámpám is fel szokott villani, de az egész nem tart tovább pár másodpercig!
Szia Rájdzsó!
Nem egy sűrűn előforduló jelenség azt meg kell hagyni. Mint tipikus hibahelyet nem tudok rá. Esetleg a műszerfal két csatlakozóját mozgatnám meg jobban, de ekkor már szemügyre venném a műszerfal fólia csikjait is, hogy nincs-e rajta törés. De lehet, hogy megpróbálkoznék némi akkumlátor eltávolítással is, hogy a kondik hadd veszítsék el a memóriájukat.
Üdv ND
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #751 Dátum: 2005.03.04 péntek, 18:36:00 »

Szia ND!
A gumiátmérőmmel minden rendben a gyári felni és kerékméret van fent!Én is arra gyanakszom, hogy az előző tulaj hozzányúl az órához azért van az, hogy nem a reális sebességet mutatja.
Az "ugrálós" problémám teljesen normális körülmények közt történt, üzemmeleg állapotban, egyenletes sebességnél, plussz ilyenkor az üzemanyagszintjelző lámpám is fel szokott villani, de az egész nem tart tovább pár másodpercig!
rájdzsó,
 
P.e.t.i -nek volt ilyen az MK1 -be, vitte szerelőhöz is, de nem tudak vele mit kezdeni. Azt mondták csere...
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #752 Dátum: 2005.03.04 péntek, 19:25:00 »

rájdzsó,
 
P.e.t.i -nek volt ilyen az MK1 -be, vitte szerelőhöz is, de nem tudak vele mit kezdeni. Azt mondták csere...
Köszönöm segítségeteket!!!
Megpróbálkozom ND ötletével, az akksi-eltávolítással, ha nem megy akkor keresek hozzá alkatrészt!Bontottan kapok hozzá szerintetek???
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #753 Dátum: 2005.03.04 péntek, 20:50:00 »

Köszönöm segítségeteket!!!
Megpróbálkozom ND ötletével, az akksi-eltávolítással, ha nem megy akkor keresek hozzá alkatrészt!Bontottan kapok hozzá szerintetek???
Szia Rájdzsó!
Fővárosi vagy?
Üdv ND
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #754 Dátum: 2005.03.04 péntek, 23:17:00 »

Köszönöm segítségeteket!!!
Megpróbálkozom ND ötletével, az akksi-eltávolítással, ha nem megy akkor keresek hozzá alkatrészt!Bontottan kapok hozzá szerintetek???
rájdzsó,
 
megkérdezem P.e.t.i -t, hogy pontosan mi volt a baj, aztán ND ebből hátha tudja, hogy az javítható-e. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #755 Dátum: 2005.03.05 szombat, 10:01:00 »

rájdzsó,
 
megkérdezem P.e.t.i -t, hogy pontosan mi volt a baj, aztán ND ebből hátha tudja, hogy az javítható-e. Smiley
Szia Scratch!
Megkérdezhetnéd P.e.t.i-t, hogy a régije megvan-é, ami kijött a kocsiból. Abból is tudnék infohoz jutni, más meg szerelési anyaghoz.;-))  Szerencsére az enyémhez még nem kellett nyúlnom. Kopp, kopp.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #756 Dátum: 2005.03.05 szombat, 14:28:00 »

Sziasztok!
nekem is ugyan az a problémám mint rájdzsó kollégának.ha tudtok rá valami megoldást beirnátok légyszi. köszi
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #757 Dátum: 2005.03.05 szombat, 19:26:00 »

Szia Scratch!
Megkérdezhetnéd P.e.t.i-t, hogy a régije megvan-é, ami kijött a kocsiból. Abból is tudnék infohoz jutni, más meg szerelési anyaghoz.;-))  Szerencsére az enyémhez még nem kellett nyúlnom. Kopp, kopp.
Üdv ND
ND,
 
nincs meg neki, mert nem is cseréltette ki, aztán az autót totálkárosra törték neki. Sad
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #758 Dátum: 2005.03.06 vasárnap, 00:20:00 »

Sziasztok!
Van valami új javaslatotok V6 rángatás ügyben?
A problémám a régi, dadog a motor gyorsításkor, ha hirtelen nyomom le a pedált megtorpan majd 3000 RPM körül elkapja és nekilódul.
Üza. szürö csere, szívó oldali tisztitás, gyergya és gyujtókábel csere megvolt. Mi jöhet még?
az alapjárati motor cseréje Smiley))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #759 Dátum: 2005.03.06 vasárnap, 00:35:00 »

Szia Rájdzsó!
Fővárosi vagy?
Üdv ND
Szia ND!
Bocsi a késői jelentkezéséért!!!
Igen, Budapesten lakom!
 
Scratch!Köszi az utánnajárást!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #760 Dátum: 2005.03.06 vasárnap, 01:03:00 »

az alapjárati motor cseréje Smiley))
elso korben talan eleg kitisztitani, majd 12V-ot rakotni, hogy behuz-e az elektromagnes.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #761 Dátum: 2005.03.06 vasárnap, 10:17:00 »

Szia ND!
Bocsi a késői jelentkezéséért!!!
Igen, Budapesten lakom!
 
Scratch!Köszi az utánnajárást!
Szia Rájdzsó!
Én ráérek ;-) Csak egy szétszedést, ránézést javasoltam volna esetleg a mai talin (amire nem megyek el). Persze ez nem jelentené, hogy meg tudnám csinálni, mert sajna TGabor-ét nem tudtam, helyre hozni, pedig a logika alapján meg kellett volna javulnia ;-( Így már nem vagyok 100%-os, ezen a téren sem. ;-) Így jár az aki a csúcson nem tudja abbahagyni ;-) Onnét már csak a lejtő jön. Ezt meg csak fénynél lehet és nem minusz 10 fokban. ;-( Jövő hétvégém meg foglalt. Na majd meglátjuk.
Üdv ND
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #762 Dátum: 2005.03.06 vasárnap, 11:02:00 »

Szia ND!
Bocsi a késői jelentkezéséért!!!
Igen, Budapesten lakom!
 
Scratch!Köszi az utánnajárást!
rájdzsó,
 
még nem jártam utána, elfelejtettem megkérdeni, hogy pontosan mi volt rossz benne. De ma mindenképp megkérdezem, és megírom!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #763 Dátum: 2005.03.06 vasárnap, 18:57:00 »

Szia Bigin!
Én nem tudom, nekem mk2 1.8i 16V van, és volt hasonló gondom, és ma reggel egy szoftveres resettel (akkusaru) + betanítással megoldódott!
 
Vagy 2 db biztosíték kivétele és visszatétele 15 perc után, de hogy melyik...(4,11?)
 
Nézz be a Kérdések topikba, ma reggel írtam, olvasd el, a válaszokat is, van akinek V6-on is segített!!!
 
Üdv,
Moire
Köszi Moire!
Megpróbáltam 2x is de nem jött be. Ha alacsony fordulatszámról gyorsítok (50-60-ról V. fokozatban) akkor bedadog, nagyokat ránt.
És már sok ötletetl kipróbáltam, de semmi változás.
Valaki megválthatna már a szenvedéseimtöl!
Miért rángat a V6-os?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #764 Dátum: 2005.03.06 vasárnap, 23:49:00 »

Szia Rájdzsó!
Én ráérek ;-) Csak egy szétszedést, ránézést javasoltam volna esetleg a mai talin (amire nem megyek el). Persze ez nem jelentené, hogy meg tudnám csinálni, mert sajna TGabor-ét nem tudtam, helyre hozni, pedig a logika alapján meg kellett volna javulnia ;-( Így már nem vagyok 100%-os, ezen a téren sem. ;-) Így jár az aki a csúcson nem tudja abbahagyni ;-) Onnét már csak a lejtő jön. Ezt meg csak fénynél lehet és nem minusz 10 fokban. ;-( Jövő hétvégém meg foglalt. Na majd meglátjuk.
Üdv ND
Szia ND!
 
Mindenképpen örűlnék, ha rá tudnál nézni a problémára valamikor!!!
Nekem se jó a jövő hétvége, de utánna összefuthatnánk és reméljük, hogy addigra már nem lesz ilyen hideg!!!
A fórumon kersztül jelentkezzek???
 
Üdv rájdzsó
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #765 Dátum: 2005.03.07 hétfő, 13:14:00 »

Köszi Moire!
Megpróbáltam 2x is de nem jött be. Ha alacsony fordulatszámról gyorsítok (50-60-ról V. fokozatban) akkor bedadog, nagyokat ránt.
És már sok ötletetl kipróbáltam, de semmi változás.
Valaki megválthatna már a szenvedéseimtöl!
Miért rángat a V6-os?
Szia Bigin,
Hát sajna most más tippem nincs, a nálam tapasztaltabbak talán tudnak sok újat is mondani!
 
Nem lehet, hogy ez normális? 50-60-ról nem inkább négyesben vagy hármasban kéne gyorsítanod? Ugye úgy nem jelentkezik a hiba? Ugyanilyen ford.szám/terhelés mellett más seb.fokozatban is kéne jelentkeznie, mondjuk 40-nél 4-esben, nem?
 
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #766 Dátum: 2005.03.07 hétfő, 13:16:00 »

Sziasztok,
Nekem meg 12-t eszik városban az 1.8 benga, pedig óvatosan nyomom neki! Nem sok ez egy pöttyet? Simán 10 alatt kéne maradnia, ha már egyszer nem tolom neki, nem?
 
(A kézikönyv nekem is megvan inkább tapasztalatokat kérek szépen!)
 
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #767 Dátum: 2005.03.07 hétfő, 13:23:00 »

Köszi Moire!
Megpróbáltam 2x is de nem jött be. Ha alacsony fordulatszámról gyorsítok (50-60-ról V. fokozatban) akkor bedadog, nagyokat ránt.
És már sok ötletetl kipróbáltam, de semmi változás.
Valaki megválthatna már a szenvedéseimtöl!
Miért rángat a V6-os?
Bigin,
 
MAF tiszta? Hihetetlen dolgok történhetnek egy tisztítás után!! Nem is gondolnád, amíg ki nem próbálod!!
Kellékek:
- 20-as lyukas torx,
- STP CarbClean spray,
- Zombi (de ezt vele egyeztesd.)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #768 Dátum: 2005.03.07 hétfő, 16:46:00 »

Bigin,
 
MAF tiszta? Hihetetlen dolgok történhetnek egy tisztítás után!! Nem is gondolnád, amíg ki nem próbálod!!
Kellékek:
- 20-as lyukas torx,
- STP CarbClean spray,
- Zombi (de ezt vele egyeztesd.)
Szia Csocso!
Egyszer szétszedtem, van egy jó kis oktatófilm valahol ND oldalain ha jól emlékezem, nekem tisztának tqnt. De tényleg, ha fém színq akkor tiszta, vagy akkor is be kell fújnom??
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #769 Dátum: 2005.03.08 kedd, 11:05:00 »

tarsi,
 
ugye meg leszel lepődve, ha az összes hirdetésed kitörölöm innen? Hogy miért? Nézz kicsit felebb az oldal tetejére.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #770 Dátum: 2005.03.08 kedd, 14:16:00 »

Csocso
Tegnap elfelejtettem, 3.-tól felfelé minden fokozatban rángat.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #771 Dátum: 2005.03.08 kedd, 14:27:00 »

Csocso
Tegnap elfelejtettem, 3.-tól felfelé minden fokozatban rángat.
Lambdaszonda, katalizátor rendben?  
 
Én kipróbálnám, hogy felveszem a kapcsolatot V6 tulajokkal és kicserélném az ő MAF-jára, hogy azzal is rángat-e.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #772 Dátum: 2005.03.08 kedd, 15:57:00 »

A hidrotőke nem emelgeti a szelepeket,az állítja a kopásból eredő hézagváltozást a megfelelő értékre.Gyakorlatilag az állító csavart helyettesíti.
De... A hidrotőke emelgeti... vagyis az nyomogatja... ... az olajnyomás csak a "szelephézagot" állítja a hidrotőke segítségével. A hidrotőkét pedig a vezérműtengely "bökdösi".
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #773 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 08:50:00 »

Sziasztok,
 
Valakinek van feleslegben kombi 2-es Mondeora hátsó spoilere? Kéne ...
Ha metálfekete színű, akkor meg pláne Smiley
 
Tamás
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #774 Dátum: 2005.03.10 csütörtök, 10:08:00 »

Moire, pontos fogyasztása adatot nem tudok még mondani, de érzésre szvsz nekem is inkább 10-11 között lesz most a fogyasztás, mint 10 alatt. Igaz most a legtöbbet a Keleti-Ferenciek-Buda útvonalon megyek, ott meg ugye szépen be tud állni a sor, elég sokat megyek üres-egyes-üres-egyes-kettes ... stílusban. Sad
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #775 Dátum: 2005.03.11 péntek, 02:20:00 »

Sziasztok,
 
Valakinek van feleslegben kombi 2-es Mondeora hátsó spoilere? Kéne ...
Ha metálfekete színű, akkor meg pláne Smiley
 
Tamás
Ha PingTomi_tanul, akkor ne az internetet bújja Smiley)))))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #776 Dátum: 2005.03.11 péntek, 12:14:00 »

Moire, pontos fogyasztása adatot nem tudok még mondani, de érzésre szvsz nekem is inkább 10-11 között lesz most a fogyasztás, mint 10 alatt. Igaz most a legtöbbet a Keleti-Ferenciek-Buda útvonalon megyek, ott meg ugye szépen be tud állni a sor, elég sokat megyek üres-egyes-üres-egyes-kettes ... stílusban. Sad
Szia Harder!
Köszi, megnéztem azóta a könyvecskét, hivatalosan sem feltétlenül kell 10 alatt ennie, úgyhogy akkor nem is izgatom magam...Smiley)))
 
Ha valami nincs megfelelő szinten, vidd arrébb a mércét, máris megoldódik! Smiley))
 
Amúgy meg nekem gyakran megy a klíma is, szóval ha beáll a lábam 10-re, akkor már nagyon vidám leszek.
 
Holnap megyek autópályán is, megnézzük, mit fogyaszt országúton! (Persze családdal, úgyhogy nem lesz padló...)
 
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #777 Dátum: 2005.03.11 péntek, 13:05:00 »

Nekem is most lesz aktuális a vezérmüszij  - és környéke - csere, mert hidegen 2-3 percig erösen csapkodja a fedelet Sad És nem szeretném ha elpattanna.
Mibe van most egy csere? Anyagot, munkát hol érdemes? (nem szivesen hagyom sehol a verdát, mennyi idö ez? Van olyan hely, ahol azonnal megcsinálják? Megvárom még a kihülést is akár)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #778 Dátum: 2005.03.11 péntek, 13:11:00 »

Nekem is most lesz aktuális a vezérmüszij  - és környéke - csere, mert hidegen 2-3 percig erösen csapkodja a fedelet Sad És nem szeretném ha elpattanna.
Mibe van most egy csere? Anyagot, munkát hol érdemes? (nem szivesen hagyom sehol a verdát, mennyi idö ez? Van olyan hely, ahol azonnal megcsinálják? Megvárom még a kihülést is akár)
Hi!
Én most megyek a vasért 14:00-re (8:00 ra vittem), 1.8 Zetec Szíjak(vez és gencsi)+ görgők+vezető+csavar+rugó (ha igaz ez valami szettben és Mcraft)+munkad.=48k és korrektek.
Ja és olajcsere is de az külön pénz
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #779 Dátum: 2005.03.11 péntek, 13:13:00 »

Hi!
Én most megyek a vasért 14:00-re (8:00 ra vittem), 1.8 Zetec Szíjak(vez és gencsi)+ görgők+vezető+csavar+rugó (ha igaz ez valami szettben és Mcraft)+munkad.=48k és korrektek.
Ja és olajcsere is de az külön pénz
Bocs az enyém MkI!De nem hiszem, hogy túl nagy lenne a difi árban.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #780 Dátum: 2005.03.11 péntek, 13:38:00 »

Bocs az enyém MkI!De nem hiszem, hogy túl nagy lenne a difi árban.
Imho-é is MkI, szerintem szegedi (könyéki) cím érdekelné.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #781 Dátum: 2005.03.16 szerda, 08:35:00 »

Imho-é is MkI, szerintem szegedi (könyéki) cím érdekelné.
Szia napu!
Bocsi Mo. déli részén nem vagyok képben!
Viszont az enyém k**va jó lett, hideg inditásnál megszüntek azok az "izgalmas hangok(kis recsegés-ropogás)"!
Üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #782 Dátum: 2005.03.16 szerda, 10:17:00 »

Hi!
Köszi az infót!
Nem csak szegedi cim érdekel, per pill pesten van a verda, és marad is asszem télig Smiley Tavaly február óta itt lakom és dolgozom.
Ez a 48 kicsit veszélyesen hangzik, nekem a 35 szimpatikusabb, de már nemtudom ki mondta ezt az összeget, és hogy vajon csak hasraütés volt-e.
Egyezkedtem én már tavaly Gátfalvi Csabival, ö még azt is felajánlotta, hogy beszerzi nekem az alkatrészeket, nagyker áron, a saját kedvezményével. Majd rácsörgök újra. Igazából eddig mindig nagy szervizbe vittem a gépet, igy most is elsösorban abban gondolkodom. Ez persze nem Csabi szakértelmének kétségbevonása, söt!! Abszolute semmi okom hogy ne hozzá vigyem, a tüzkarikámat pl pikkpakk kicserélte, ráadásul haveri alapon...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #783 Dátum: 2005.03.16 szerda, 11:15:00 »

Hi!
Köszi az infót!
Nem csak szegedi cim érdekel, per pill pesten van a verda, és marad is asszem télig Smiley Tavaly február óta itt lakom és dolgozom.
Ez a 48 kicsit veszélyesen hangzik, nekem a 35 szimpatikusabb, de már nemtudom ki mondta ezt az összeget, és hogy vajon csak hasraütés volt-e.
Egyezkedtem én már tavaly Gátfalvi Csabival, ö még azt is felajánlotta, hogy beszerzi nekem az alkatrészeket, nagyker áron, a saját kedvezményével. Majd rácsörgök újra. Igazából eddig mindig nagy szervizbe vittem a gépet, igy most is elsösorban abban gondolkodom. Ez persze nem Csabi szakértelmének kétségbevonása, söt!! Abszolute semmi okom hogy ne hozzá vigyem, a tüzkarikámat pl pikkpakk kicserélte, ráadásul haveri alapon...
Szia!
 
Ha jól emléxem, akkor Viki*2 a Nagyautónál olyan 27eHUF körül vette a gyári garnitúrát, és nekem 2 óra volt a csere(legutóbb), ami olyan 8eHUF lehet szervízben is. Úgyhogy számolhatsz 35-tel is!
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #784 Dátum: 2005.03.16 szerda, 11:46:00 »

Szia!
 
Ha jól emléxem, akkor Viki*2 a Nagyautónál olyan 27eHUF körül vette a gyári garnitúrát, és nekem 2 óra volt a csere(legutóbb), ami olyan 8eHUF lehet szervízben is. Úgyhogy számolhatsz 35-tel is!
 
 
Tisztelettel!
Köszi a zinfót!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #785 Dátum: 2005.03.16 szerda, 12:52:00 »

Köszi a zinfót!
Szabyk u.tesója is ennyiért cseréli :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #786 Dátum: 2005.03.16 szerda, 12:53:00 »

Szabyk u.tesója is ennyiért cseréli :-)
Ja, #49 áron ;-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #787 Dátum: 2005.03.16 szerda, 12:58:00 »

Szia!
 
Ha jól emléxem, akkor Viki*2 a Nagyautónál olyan 27eHUF körül vette a gyári garnitúrát, és nekem 2 óra volt a csere(legutóbb), ami olyan 8eHUF lehet szervízben is. Úgyhogy számolhatsz 35-tel is!
 
 
Tisztelettel!
Hi Imhoteph!
Megnéztem a munkalapot, nekem a többletpénz az ékszíj+1vezető amúgy nekem is ott körül (+7-8%) volt az alkatrész, a mdíj volt 3,5k-val több.Tehát valahol egál dolog!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #788 Dátum: 2005.03.21 hétfő, 12:12:00 »

Sziasztok,
 
Garazst tervezek a mondeom-nak Smiley Kombi, 97-es. Az alabbi tapasztalati adatokra lenne szuksegem (nem a gyariakra, mert nem "gyarilag" vezetek Smiley ):
Szerintetek mekkora terulet az, amin "kenyelmesen"  el lehet ferni a kocsival, telen is, tovabba mekkora a fordulasi iv, amin sokszor, bosszankodas nelkul ki/be lehet allni? Minden m2 szamit, de azert kenyelmes garazst szeretnek csinalni. Ja, a garazs szimmetriatengelye meroleges az utcaera, ezert kell kanyarodnom Sad
 
Koszonettel,
Tamas
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #789 Dátum: 2005.03.21 hétfő, 15:59:00 »

Sziasztok,
 
Garazst tervezek a mondeom-nak Smiley Kombi, 97-es. Az alabbi tapasztalati adatokra lenne szuksegem (nem a gyariakra, mert nem "gyarilag" vezetek Smiley ):
Szerintetek mekkora terulet az, amin "kenyelmesen"  el lehet ferni a kocsival, telen is, tovabba mekkora a fordulasi iv, amin sokszor, bosszankodas nelkul ki/be lehet allni? Minden m2 szamit, de azert kenyelmes garazst szeretnek csinalni. Ja, a garazs szimmetriatengelye meroleges az utcaera, ezert kell kanyarodnom Sad
 
Koszonettel,
Tamas
Szerény véleményem szerint a garázst az ember nem az autóra tervezze. Nálunk évitizedekig egy OFF s100-as skodára ON tervezett garázs volt, hát nem mondom hogy minden esetben élmény volt az akkori OFF 35B-s Passattal ON beállni.
 
Úgyhogy azt mondom garázsból még nem láttam elég nagyot, ha nincs külösebb műszaki korlát akkor legalább 3.5x7m amit építettnék, bár ha tényleg van elég hely akkor inkább bő 2 autóra csinálnék garázst ami legalább 7x7m abban elfér az autó. Ami a ráfordulást illeti, számolj nyugodtan egy 12m nagyságú fordulókörrel és az elég is lesz.
 
Üdv
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #790 Dátum: 2005.03.21 hétfő, 17:03:00 »

Sziasztok,
 
Garazst tervezek a mondeom-nak Smiley Kombi, 97-es. Az alabbi tapasztalati adatokra lenne szuksegem (nem a gyariakra, mert nem "gyarilag" vezetek Smiley ):
Szerintetek mekkora terulet az, amin "kenyelmesen"  el lehet ferni a kocsival, telen is, tovabba mekkora a fordulasi iv, amin sokszor, bosszankodas nelkul ki/be lehet allni? Minden m2 szamit, de azert kenyelmes garazst szeretnek csinalni. Ja, a garazs szimmetriatengelye meroleges az utcaera, ezert kell kanyarodnom Sad
 
Koszonettel,
Tamas
Hát, Peppin kolléga ezt szépen leírta, és nagy igazság lakozik a hozzászólásában. A miénk 6x3-as, a hosszúság elég, mert ugyi az autó 4,7m, a szélesség is gyakorlatilag igen, bár így csak az egyik felén lehet beszállni. Szóval, ha szavazni lehet (mé' ne lehetne, demokrácia van), akkor 7x7 legyen, így ha elmegyek hozzád, nem kell az utcán állni. De ennél sokkal okosabb lenne, ha néhány léccel-madzaggal modelleznéd a garázst, ráfordulóval-miegymással, és így be tudod lőni az optimális méretet.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #791 Dátum: 2005.03.22 kedd, 14:47:00 »

Koszike a hozzaszolasokat, de sajna nem ennyire egyszeru a garazsepites, barcsak az lenne Smiley Azt hiszem 4,2 * 6,5 m lesz, ezt tudom a legjobban megcsinalni. A 12 m-es fordulofor sokkal lenyegesebb szamomra. Ugyhogy, Angel, ha jossz, utcan parkolsz Cheesy
 
Tamas
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #792 Dátum: 2005.03.22 kedd, 14:57:00 »

Koszike a hozzaszolasokat, de sajna nem ennyire egyszeru a garazsepites, barcsak az lenne Smiley Azt hiszem 4,2 * 6,5 m lesz, ezt tudom a legjobban megcsinalni. A 12 m-es fordulofor sokkal lenyegesebb szamomra. Ugyhogy, Angel, ha jossz, utcan parkolsz Cheesy
 
Tamas
fordítókorong?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #793 Dátum: 2005.03.22 kedd, 18:39:00 »

Szia Ping,én friss mondis vagyok az én garázsom 6x5 méter hosszu,hát a hosszához kb 2 m aranyat érne.Széltébe ajtó nyitva + 1 méter igy kényelmes.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #794 Dátum: 2005.03.23 szerda, 07:51:00 »

Sziasztok!
Csak tanulságként V6 rángatás ügyem megoldódott.
A "kiváló" FORD szervíznek köszönhetöen (utoljára ott bütykölték) a belsQ hengersoron nem a megfelelö sorrendben rakták fel a gyújtókábeleket gíertyacsere után. Ennak köszönhetöen volt a rángatás + kábel átégve teljes szettben csere (egyszer élünk 25000 Ft) és láss csodát, a gép hasít (Cammogók Utamból Kotródj)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #795 Dátum: 2005.03.23 szerda, 08:33:00 »

Sziasztok!
Csak tanulságként V6 rángatás ügyem megoldódott.
A "kiváló" FORD szervíznek köszönhetöen (utoljára ott bütykölték) a belsQ hengersoron nem a megfelelö sorrendben rakták fel a gyújtókábeleket gíertyacsere után. Ennak köszönhetöen volt a rángatás + kábel átégve teljes szettben csere (egyszer élünk 25000 Ft) és láss csodát, a gép hasít (Cammogók Utamból Kotródj)
És még te fizettél?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #796 Dátum: 2005.03.24 csütörtök, 13:58:00 »

Sziasztok,
 
Ismet vezermuszij tema Smiley 1,8TD MK2-re mivel szamolhatok szerintetek? Es tudtok valami jo szervizt, ahol tenyleg jol megcsinaljak, es nem 3 nap alatt? En most ismeros Ford szervizebol kertem ajanlatot, 4 ora munka, megvarhatom, helyben ott lehetek is akar, es 20kHUF a munkadij.
 
Velemenyetek?
 
Tamas
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #797 Dátum: 2005.03.24 csütörtök, 20:40:00 »

Sziasztok,
 
Ismet vezermuszij tema Smiley 1,8TD MK2-re mivel szamolhatok szerintetek? Es tudtok valami jo szervizt, ahol tenyleg jol megcsinaljak, es nem 3 nap alatt? En most ismeros Ford szervizebol kertem ajanlatot, 4 ora munka, megvarhatom, helyben ott lehetek is akar, es 20kHUF a munkadij.
 
Velemenyetek?
 
Tamas
cromax 2szij 3 görgö szimering 34000e munkadij 10e köbányán 3óra hivj 204441041 tegnapi ár
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #798 Dátum: 2005.03.25 péntek, 10:05:00 »

cromax 2szij 3 görgö szimering 34000e munkadij 10e köbányán 3óra hivj 204441041 tegnapi ár
Gyári cuccok voltak?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #799 Dátum: 2005.03.25 péntek, 20:07:00 »

Gyári cuccok voltak?
nem ford jeles de minőségi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.087 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.