Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 23:24:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 179 180 181 182 183 184 185 [186] 187 188 189 190 191 192 193 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745172 alkalommal)
0 Felhasználó és 43 vendég van a témában
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #9250 Dátum: 2009.02.23 hétfő, 20:09:36 »

Szerintem csak és kizárólag alapjáraton járasd. Gondolj be meghígul az olaj ..................... 
Nem hígul fel, csak fellazítja a lerakódásokat.
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9251 Dátum: 2009.02.23 hétfő, 20:20:16 »

most vettem STP motoröblítőt
járassam magasabb fordulaton a motort

Én motoröblítő párti vagyok, viszont pont e miatt nem veszek STP-t. szomoru1
Valvoline, Wynns, Restore......
De most ezt öntsd bele, járasd alapjáraton, ahogy már Gyurka is írta, majd engedd sokáig csöpögni... wave
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.23 hétfő, 20:22:46 írta Joe » Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
skorpio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 647



E-mail
« Új hozzászólás #9252 Dátum: 2009.02.23 hétfő, 20:35:06 »

 wave Uraim! Valaki meg tudná-e mondani, hogy az első és hátsó oldalablakok mérete egyezik-e a 4 ajtós és 5 ajtós tipusnál? Ugyanis eddig még nem "találtam" az 5 ajtósra hátsó ablak kégterelőt. Most látom ezt:




Ez ugye a 4 ajtósra szól. A méretazonosság (-különbség) ez ügyben érdekelne.
Köszönöm:  worship
Naplózva

mk2 1999. 2000-es automata váltó. Ghia + minden ami csak gyári felszereltségként előfordult bármelyik Mondeo mk2-ben.
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #9253 Dátum: 2009.02.23 hétfő, 20:51:56 »

wave Uraim! Valaki meg tudná-e mondani, hogy az első és hátsó oldalablakok mérete egyezik-e a 4 ajtós és 5 ajtós tipusnál? Ugyanis eddig még nem "találtam" az 5 ajtósra hátsó ablak kégterelőt. Most látom ezt:

Ez ugye a 4 ajtósra szól. A méretazonosság (-különbség) ez ügyben érdekelne.
Köszönöm:  worship
Szerintem az ajtók/ablakok/ egyformák minden kasztninál.
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
reho
Vendég
« Új hozzászólás #9254 Dátum: 2009.02.23 hétfő, 21:45:04 »

Én motoröblítő párti vagyok, viszont pont e miatt nem veszek STP-t. szomoru1
Valvoline, Wynns, Restore......
De most ezt öntsd bele, járasd alapjáraton, ahogy már Gyurka is írta, majd engedd sokáig csöpögni... wave
Köszi mindenkinek a válaszokat, úgy döntöttem alapjárat és egy-két rövid gázfröccs talán belefér.  worship
Naplózva
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #9255 Dátum: 2009.02.23 hétfő, 21:56:11 »

wave Uraim! Valaki meg tudná-e mondani, hogy az első és hátsó oldalablakok mérete egyezik-e a 4 ajtós és 5 ajtós tipusnál? Ugyanis eddig még nem "találtam" az 5 ajtósra hátsó ablak kégterelőt. Most látom ezt:

...

Ez ugye a 4 ajtósra szól. A méretazonosság (-különbség) ez ügyben érdekelne.
Köszönöm:  worship

A kombi tér el a többitől - MKI - (mind kárpit mind belső szellőzés tekintetében).
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9256 Dátum: 2009.02.24 kedd, 10:59:13 »

Köszi mindenkinek a válaszokat, úgy döntöttem alapjárat és egy-két rövid gázfröccs talán belefér.  worship

Gázfröccsre nincs szükség, viszont én általában a garázs előtt pöfögök, majd ha letelt az idő nyugodtan beállok a garázsba. Ettől még nem lesz gond! wave
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
takee
Vendég
« Új hozzászólás #9257 Dátum: 2009.02.24 kedd, 15:28:25 »

wave Uraim! Valaki meg tudná-e mondani, hogy az első és hátsó oldalablakok mérete egyezik-e a 4 ajtós és 5 ajtós tipusnál? Ugyanis eddig még nem "találtam" az 5 ajtósra hátsó ablak kégterelőt. Most látom ezt:

Ez ugye a 4 ajtósra szól. A méretazonosság (-különbség) ez ügyben érdekelne.
Köszönöm:  worship

Egy tipp:
itt olcsóbb :

http://www.fordalkatresz.com/?katid=32753549&katnev=Mondeo


*** Képet nem idézünk ***
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.24 kedd, 17:13:36 írta Maffy » Naplózva
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #9258 Dátum: 2009.02.24 kedd, 18:15:18 »

Szasztok. Kb mennyi benya van 1.8-as Mondeoban ha kigyullad az irány tankolni lámpa ?
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9259 Dátum: 2009.02.24 kedd, 18:26:25 »

Szasztok. Kb mennyi benya van 1.8-as Mondeoban ha kigyullad az irány tankolni lámpa ?
Nemrég Joe 8l-t írt.
Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #9260 Dátum: 2009.02.24 kedd, 18:29:25 »

Szasztok. Kb mennyi benya van 1.8-as Mondeoban ha kigyullad az irány tankolni lámpa ?
Olyan 80 km-nyi. Persze függ a lábad súlyától is. smile
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9261 Dátum: 2009.02.24 kedd, 18:35:05 »

Olyan 80 km-nyi. Persze függ a lábad súlyától is. smile
Meg az üzemanyagtól. Smiley (BD vita rulez!)
Naplózva
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #9262 Dátum: 2009.02.24 kedd, 18:36:35 »

Ok. Akkor óvatosan taposom még holnap melóba aztán hazafele irány kút...
Naplózva
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #9263 Dátum: 2009.02.24 kedd, 18:54:39 »

Meg az üzemanyagtól. Smiley (BD vita rulez!)
Benyát kérdezett. Nincs itt helye BD vitának. Az csak MKIII-nál mérvadó vigyor3
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9264 Dátum: 2009.02.24 kedd, 18:56:08 »

Az csak MKIII-nál mérvadó vigyor3
nyes
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #9265 Dátum: 2009.02.27 péntek, 21:04:23 »

Sziasztok!
Ma levizsgázott az autó.
Elvileg abban a műhelyben kapta volna meg a papirokat, ahol javították, de reggel elszállt a szgép, így egy másiknál vizsgázott le.
Szóval, ahol javitották, miután készlettek, megnéztek rajta mindent (vizsgaelőkészités) és a két felfüggesztéshez kb 95% jött ki értéknek.
Most tettek bele vadonatúj rugókat és lengéseket.
A másik műhelyben, ahol meg levizsgázott, a bal első 56, a jobb első 54%-ot kapott..  wow1
Kérdem én, hol a hiba? Smiley
üdv worship integet2
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #9266 Dátum: 2009.02.27 péntek, 21:10:41 »

Sziasztok!
Ma levizsgázott az autó.
Elvileg abban a műhelyben kapta volna meg a papirokat, ahol javították, de reggel elszállt a szgép, így egy másiknál vizsgázott le.
Szóval, ahol javitották, miután készlettek, megnéztek rajta mindent (vizsgaelőkészités) és a két felfüggesztéshez kb 95% jött ki értéknek.
Most tettek bele vadonatúj rugókat és lengéseket.
A másik műhelyben, ahol meg levizsgázott, a bal első 56, a jobb első 54%-ot kapott..  wow1
Kérdem én, hol a hiba? Smiley
üdv worship integet2
Kérték a számítógép segítségét, az megfelezte  hehe
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #9267 Dátum: 2009.02.27 péntek, 21:14:33 »

Kérték a számítógép segítségét, az megfelezte  hehe
nyes azért felhivhattak volna Wink

Jó.. így is mindenre megkapta az M-t a kocsi.. de akkor is.. miaz, hogy ~56% Embarrassed
Vagy csináltak "4" mérést, amiböl 2 95% volt, és a másik kettőt meg nem csinálták meg azaz 0%  és átlagolták? Smiley
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #9268 Dátum: 2009.02.28 szombat, 17:56:27 »

Sziasztok!
Ma levizsgázott az autó.
Elvileg abban a műhelyben kapta volna meg a papirokat, ahol javították, de reggel elszállt a szgép, így egy másiknál vizsgázott le.
Szóval, ahol javitották, miután készlettek, megnéztek rajta mindent (vizsgaelőkészités) és a két felfüggesztéshez kb 95% jött ki értéknek.
Most tettek bele vadonatúj rugókat és lengéseket.
A másik műhelyben, ahol meg levizsgázott, a bal első 56, a jobb első 54%-ot kapott..  wow1
Kérdem én, hol a hiba? Smiley
üdv worship integet2
Nem ám "lehúzásszaga" van mi? Csakhát kibújt a szög a zsákból. Én biztos, hogy elkérném a kiszerelt "rossz" cuccokat (hiszen elvileg kukában a helye) és egy harmadik, független emberrel nézetném meg. Aztán vagy itt, vagy ott kiverném a balhét. (a pénzemért cserébe) Nekem anno az 1500-ös Ladából kiszereltek egy index-relét, merthogy "nem jó". Én tettem bele egy évvel azelőtt. (drága volt, mert nem egy sima relé, hanem ez működtette az elakadásjelzőt is) Ahogy a műhelyből kifordultam, már hallottam, hogy másképp kattog. Viszaballagok a manushoz és kérdem, mi van a régivel. Mondja rossz volt, kiszedte. Mondom: elvinném, hátha javítható. Erre leveszi a polcról a többi közül. Ha rossz, miért nem a kukában van?-kérdezem. Válasz: hátha jó lesz még valamire. Persze!-mondom. Az én autómba vissza. Betettem és láss csodát: kutya-baja. Tanulság: tanuld meg magad szerelni a bringát, különben annyit költesz rá(néha fölöslegesen), hogy megkétszereződik az autód értéke. De csak Neked!!! integet2
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.28 szombat, 17:58:41 írta flyfish » Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #9269 Dátum: 2009.02.28 szombat, 23:24:40 »

Nem ám "lehúzásszaga" van mi? Csakhát kibújt a szög a zsákból. Én biztos, hogy elkérném a kiszerelt "rossz" cuccokat (hiszen elvileg kukában a helye) és egy harmadik, független emberrel nézetném meg. Aztán vagy itt, vagy ott kiverném a balhét. (a pénzemért cserébe) Nekem anno az 1500-ös Ladából kiszereltek egy index-relét, merthogy "nem jó". Én tettem bele egy évvel azelőtt. (drága volt, mert nem egy sima relé, hanem ez működtette az elakadásjelzőt is) Ahogy a műhelyből kifordultam, már hallottam, hogy másképp kattog. Viszaballagok a manushoz és kérdem, mi van a régivel. Mondja rossz volt, kiszedte. Mondom: elvinném, hátha javítható. Erre leveszi a polcról a többi közül. Ha rossz, miért nem a kukában van?-kérdezem. Válasz: hátha jó lesz még valamire. Persze!-mondom. Az én autómba vissza. Betettem és láss csodát: kutya-baja. Tanulság: tanuld meg magad szerelni a bringát, különben annyit költesz rá(néha fölöslegesen), hogy megkétszereződik az autód értéke. De csak Neked!!! integet2

Bent vannak az alkatrészek mind, amiket vettünk. Sőt, pl még a törött rugó is itthon van Smiley
Asszem két szilentet nem kaptunk vissza. Fater többnyire benntvolt a műhelyben. a futómű tesztnél is.
Jut eszembe, mennyibe kerül egy futóműbeállítás manapság? Fordéknál 20at mondanak, más mühelyben okosban 15... de én ezt soknak tartom.. havernak egy offnál 10ből kijött..
köszi üdv worship wave
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #9270 Dátum: 2009.02.28 szombat, 23:27:28 »

Bent vannak az alkatrészek mind, amiket vettünk. Sőt, pl még a törött rugó is itthon van Smiley
Asszem két szilentet nem kaptunk vissza. Fater többnyire benntvolt a műhelyben. a futómű tesztnél is.
Jut eszembe, mennyibe kerül egy futóműbeállítás manapság? Fordéknál 20at mondanak, más mühelyben okosban 15... de én ezt soknak tartom.. havernak egy offnál 10ből kijött..
köszi üdv worship wave
Első+hátsó 8e lenne érte reális.  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #9271 Dátum: 2009.02.28 szombat, 23:30:07 »

Első+hátsó 8e lenne érte reális.  wave

Szóval alles zusammen?  worship integet2
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #9272 Dátum: 2009.02.28 szombat, 23:30:36 »

Szóval alles zusammen?  worship integet2
ja
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #9273 Dátum: 2009.02.28 szombat, 23:34:47 »

ja

Akkor itt a puszta közepén mindenki csak engem akar lehúzni?  Undecided
Eddig itt kecskeméten 3 helyen voltam és mind nagyon drága...
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
GoFerrari
Vendég
« Új hozzászólás #9274 Dátum: 2009.02.28 szombat, 23:37:52 »

Bent vannak az alkatrészek mind, amiket vettünk. Sőt, pl még a törött rugó is itthon van Smiley
Asszem két szilentet nem kaptunk vissza. Fater többnyire benntvolt a műhelyben. a futómű tesztnél is.
Jut eszembe, mennyibe kerül egy futóműbeállítás manapság? Fordéknál 20at mondanak, más mühelyben okosban 15... de én ezt soknak tartom.. havernak egy offnál 10ből kijött..
köszi üdv worship wave

Kecskeméten a fütöműbeállítás 5000 HUF volt pár hónapja.Tudok 1 helyet ahol korrektek,csak ajánlani tudom.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #9275 Dátum: 2009.02.28 szombat, 23:44:55 »

Kecskeméten a fütöműbeállítás 5000 HUF volt pár hónapja.Tudok 1 helyet ahol korrektek,csak ajánlani tudom.

Ha megadod a címüket, azt nagyon megköszönöm!!  worship worship  wave
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
GoFerrari
Vendég
« Új hozzászólás #9276 Dátum: 2009.02.28 szombat, 23:52:07 »

Ha megadod a címüket, azt nagyon megköszönöm!!  worship worship  wave

Ladánybenei úton elindulsz kifelé,elhagyod a KECSKEMÉT táblát.Kb 1 km mulva lesz 1 gumis jobbról.Ott állítanak futóművet is.1-2 éve épitette csupa modern,új cucca van.A telefonszáma kint van az offban,majd reggel kimegyek érte,ha azóta el nem hagytam Smiley.De szerintem odatalálsz.
Ja,és gumit is érdemes ott csináltatni,normálisak,évek óta oda járok.

Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #9277 Dátum: 2009.03.01 vasárnap, 10:47:09 »

Ladánybenei úton elindulsz kifelé,elhagyod a KECSKEMÉT táblát.Kb 1 km mulva lesz 1 gumis jobbról.Ott állítanak futóművet is.1-2 éve épitette csupa modern,új cucca van.A telefonszáma kint van az offban,majd reggel kimegyek érte,ha azóta el nem hagytam Smiley.De szerintem odatalálsz.
Ja,és gumit is érdemes ott csináltatni,normálisak,évek óta oda járok.



Azt hiszem náluk voltam tavaly felnit görgőztetni.. Nem tudtam, hogy futóműbeállítást is csinálnak Smiley
Tényleg szép és modern hely, és épp akkor volt ott egy srác, akinek egy 40 éves teljesen felújított bogara volt vigyor3 Nagyon szépen meg volt csinálva. Roll Eyes
Negatívum az volt, hogy nem szedte le a régi súlyokat a felniről..  Undecided
Köszi a tippet, majd felhívom őket a közeljövőben worship worship üdv integet2
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #9278 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 14:08:09 »

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2000-es évjáratú II-es Mondeot (1.8 TD, 90 LE)
A gépkönyvben láttam leírást Többfunkciós Digitális Óráról illetve Grafikus figyelmeztető Jelek Kijelzőjéről (középső légfúvóktól balra).
Ezeket utólag is be lehet szerelni?
Ha igen, kb. milyen áron juthatok hozzá ezekhez (esetleg bontóból) és mennyire bonyolult a beszerelésük?

Köszi!
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9279 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 14:11:30 »

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2000-es évjáratú II-es Mondeot (1.8 TD, 90 LE)
A gépkönyvben láttam leírást Többfunkciós Digitális Óráról illetve Grafikus figyelmeztető Jelek Kijelzőjéről (középső légfúvóktól balra).
Ezeket utólag is be lehet szerelni?
Ha igen, kb. milyen áron juthatok hozzá ezekhez (esetleg bontóból) és mennyire bonyolult a beszerelésük?

Köszi!
Többfunkciós digitális óránál a fogyasztási adatok nem fognak működni, átlagsebesség, kinti hőmérséklet igen, hentesnek van most ilyenje 10ezerért, Figyelmeztető jelek kijelzője működni fog, csak nem épp olcsó, ha a honlap újra működik, lesz ott leírás róla, összeget nem tudok saccolni se, de nem olcsó, pár dolgot ki kell cserélni hozzá és egy rakás mindent kábelezni kell, ha türelmetlen vagy, írhatsz privát üzit Fusimnak.

Amúgy Üdv itt és gratula a verdához!
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9280 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 14:18:10 »

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2000-es évjáratú II-es Mondeot (1.8 TD, 90 LE)
A gépkönyvben láttam leírást Többfunkciós Digitális Óráról illetve Grafikus figyelmeztető Jelek Kijelzőjéről (középső légfúvóktól balra).
Ezeket utólag is be lehet szerelni?
Ha igen, kb. milyen áron juthatok hozzá ezekhez (esetleg bontóból) és mennyire bonyolult a beszerelésük?

Köszi!
Szia, üdv minálunk.A Többfunkciós Digitális Óra nálunk, ha jól gondolom(márpedig miért ne  nyes ) fedézeti computerként van a köztudatban.Ha szerencséd van, akkor megvan a kábelezése és csak ki kell cserélni a két műszert.A fogyasztási adatok akkor fognak működni vele, ha az AC-pumpádon 2 csúszóka van.
A Grafikus Figyelmeztető Jelek nálunk egyenlő az Egérmozi-val.Ha ezekre keresel rá a keresőben, lehet, hogy találsz valami leírást.De majd estefele jönnek olyanok is, akik most dolgoznak, és talán többet tudnak mondani  wave
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9281 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 15:34:37 »

Ha szerencséd van, akkor megvan a kábelezése és csak ki kell cserélni a két műszert.A fogyasztási adatok akkor fognak működni vele, ha az AC-pumpádon 2 csúszóka van.

Highend nyert! eplus2 Neki TD-ja van, amiben az AC-k száma egyelő a 0-val! hehe Igy nem fog menni Neki a fogyikijelzés... nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9282 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 15:36:00 »

Highend nyert! eplus2 Neki TD-ja van, amiben az AC-k száma egyelő a 0-val! hehe Igy nem fog menni Neki a fogyikijelzés... nyes
De nálam is ott volt a "ha"  nyes feltételes módban írtam  vigyor3
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9283 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 16:15:11 »

Highend nyert! eplus2 Neki TD-ja van, amiben az AC-k száma egyelő a 0-val! hehe Igy nem fog menni Neki a fogyikijelzés... nyes
Elgondolkoztam egy 2csúszkás AC átalakításán a TDhez...  wave Csakhát píz, meg idő, meg a zasszony letiltott a tuningról...  hehe
Naplózva
eSTé™
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 487


<<eSTé™>>


E-mail
« Új hozzászólás #9284 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 17:26:00 »

sedan-nal kilehet venni vhogy a kalaptartót?
Naplózva

Mondeo ST200
K&N,EGR off,300mm front brake discs,Powerflex stabszilent
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #9285 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 18:08:30 »

Sziasztok!

Köszönöm a gyors és kimerítő válaszokat. A fedélzeti számítógép dolgon elgondolkozom (csak ki kell deríteni, hogy be van-e kábelezve). Az egérmozi-t ha olyan költséges inkább hagyom...

Másik kérdés: ha már egérmozi, milyen módon lehet az egérmozi helyére felfogatni egy telefontartót? Az tűnik az egyetlen jó helynek erre a célra (légfúvóknál kitakarja az órát és az illatosító is ott van  Sad ). Kormány túloldaláról pedig macerásnak tűnik a töltő átvezetése a szivargyújtóig.

Harmadik kérdés: ha már szivargyújtó  smile, hiányzik az a "fedél", ami eltakarná a szivargyújtót (feltételezem, hogy lennie kellene ott valaminek, mert nincs egy vonalban a hamutartó fedelével.

Negyedik kérdés: nagyon belejöttem, lőjetek le nyugodtan Smiley, idővel jó lenne kicserélni a fekete műanyag középkonzolt és a műszerfalat fa-hatásúra. Mennyibe kerülhet egy ilyen optikai "tuning"? Honnan lehet beszerezni ilyen elemeket (bontóból?)?
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.02 hétfő, 18:44:48 írta kovermadar » Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #9286 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 19:10:00 »

Elgondolkoztam egy 2csúszkás AC átalakításán a TDhez...  wave Csakhát píz, meg idő, meg a zasszony letiltott a tuningról...  hehe
Ja, mert azt gondolta, hogy előbb az övét reszelgesd, ööööö...mármint a kocsijára gondoltam ! eplus2  integet2
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9287 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 20:11:52 »

Szép sorban.

Az egérmozi lehet egy picit drágább, de teljesen fog működni, ez 100%, a fedkomp dizilbe lutri, kellene hozzá a benzines számítódépe, a pillanatnyi fogyi adatokat abból szűri le, szal sanszos, hogy a megtehető km, a pillanatnyi fogyi sose fog működni... Sad

Telefontartó.
Paraszt megoldásnak tűnhet, de én deportáltam a hamutartót az autóból, és annak a helyére szokott kerülni a mobil (meg a cigi) A gyári felfogatás az anyosülésen helyet foglaló szőke nagymellű bal térde közelébe esik egy plusz konzolon. Szagszervízben biztos tudnak ilyet mutatni, és vmi ügyeskezű műanyagossal+kárpitossal megcsináltatod, esetleg ebay-en veszel ilyesmit.

Takaró.
Igen, van egy kis műanyag kerete, bontóban sörér kapsz szerintem.

Fa műszerfalkeret.
Zombi árult ilyesmit valamikor, képes hirdetések között kell lenni, sacc 1 éve lehetett.

Kérdezz nyugodtan, ezért van ez a kláb. Persze a talikon szeretjük ha ott van a lelkes újonc és van nála néhány sör megvesztegetésképpen.  eplus2 Persze a sör csak vicc volt.  Wink
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9288 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 20:28:24 »


Fa műszerfalkeret.
Zombi árult ilyesmit valamikor, képes hirdetések között kell lenni, sacc 1 éve lehetett.

Kérdezz nyugodtan, ezért van ez a kláb. Persze a talikon szeretjük ha ott van a lelkes újonc és van nála néhány sör megvesztegetésképpen.  eplus2 Persze a sör csak vicc volt.  Wink
Nekem is Zombi ugrott be elsőnek, de az övé MKI-es, és ott nem stimmelnek a fűtés tekerő gombok, meg a világítás kapcsoló gombok
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9289 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 20:33:08 »

Nekem is Zombi ugrott be elsőnek, de az övé MKI-es, és ott nem stimmelnek a fűtés tekerő gombok, meg a világítás kapcsoló gombok
Árérdeklődésképpen gondoltam.... Meghát nincs is már meg neki. Cheesy
Naplózva
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #9290 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 20:33:37 »

Nekem is Zombi ugrott be elsőnek, de az övé MKI-es, és ott nem stimmelnek a fűtés tekerő gombok, meg a világítás kapcsoló gombok
Esetleg "szundi", vagy "MKII"Huh?
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9291 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 20:35:20 »

Esetleg "szundi", vagy "MKII"Huh?
MK2vel ma beszéltem. Sima fűthető üléseket akartam, erre kikérte magának, mert ő csak Ghia-Xet vagy jobbat hoznak... Cheesy Lesz neki ilyesmi szerintem.
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #9292 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 22:02:19 »

sedan-nal kilehet venni vhogy a kalaptartót?

Flexszel igen.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #9293 Dátum: 2009.03.02 hétfő, 22:53:30 »

Esetleg "szundi", vagy "MKII"Huh?

mk2-nél csak angol van, az meg jobbkormányos, tehát nem jó, mert tükörképe kéne
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
gyengek
Vendég
« Új hozzászólás #9294 Dátum: 2009.03.03 kedd, 10:57:48 »

...

3-4 kérdés: Vatera, rengetegen bontanak jó állapotú autókat ott kellene körül nézned, vagy keresd Szundit Gyálon (06-70-318-73-06).
Naplózva
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #9295 Dátum: 2009.03.03 kedd, 12:35:34 »

3-4 kérdés: Vatera, rengetegen bontanak jó állapotú autókat ott kellene körül nézned, vagy keresd Szundit Gyálon (06-70-318-73-06).

Oksi, utánajárok Vaterán, aztán telefonálgatok... Smiley Köszi szépen!
Naplózva
eSTé™
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 487


<<eSTé™>>


E-mail
« Új hozzászólás #9296 Dátum: 2009.03.03 kedd, 22:11:10 »

segítséget szeretnék kérni!!!!!!!!
ma egy kigyorsítás során vmi érdekes hangot hallottam a motortérből, és  hirtelen kigyulladtak a lámpák a műszerfalon -ABS,ASR,kézifék - midnen, aztán egy nagy bugás és elaludt, utána vettem észre hogy kiégett a jobb első tompitott,amit pár hónapja cseréltem! utána motorháztető felnyit és az aksi körül mintha vmi felrobbant volna,minden fele aksi sav.. mi történhetett?
haverom apja szerint túltöltés és nézessem át a feszültség szabályzót és a generátort , vmint az aksit- ami szerinte csere érett...
a lámpa miért égett ki?

fontos lenne!
köszönöm!
Naplózva

Mondeo ST200
K&N,EGR off,300mm front brake discs,Powerflex stabszilent
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #9297 Dátum: 2009.03.03 kedd, 22:25:17 »

segítséget szeretnék kérni!!!!!!!!
ma egy kigyorsítás során vmi érdekes hangot hallottam a motortérből, és  hirtelen kigyulladtak a lámpák a műszerfalon -ABS,ASR,kézifék - midnen, aztán egy nagy bugás és elaludt, utána vettem észre hogy kiégett a jobb első tompitott,amit pár hónapja cseréltem! utána motorháztető felnyit és az aksi körül mintha vmi felrobbant volna,minden fele aksi sav.. mi történhetett?
haverom apja szerint túltöltés és nézessem át a feszültség szabályzót és a generátort , vmint az aksit- ami szerinte csere érett...
a lámpa miért égett ki?

fontos lenne!
köszönöm!
A haverod apja ráérzett! vigyor3 Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #9298 Dátum: 2009.03.03 kedd, 22:28:24 »

segítséget szeretnék kérni!!!!!!!!
ma egy kigyorsítás során vmi érdekes hangot hallottam a motortérből, és  hirtelen kigyulladtak a lámpák a műszerfalon -ABS,ASR,kézifék - midnen, aztán egy nagy bugás és elaludt, utána vettem észre hogy kiégett a jobb első tompitott,amit pár hónapja cseréltem! utána motorháztető felnyit és az aksi körül mintha vmi felrobbant volna,minden fele aksi sav.. mi történhetett?
haverom apja szerint túltöltés és nézessem át a feszültség szabályzót és a generátort , vmint az aksit- ami szerinte csere érett...
a lámpa miért égett ki?

fontos lenne!
köszönöm!

Nem vagyok járatos a témában, de a lámpa nyilván az aksi túl áramától éghetett ki... biztosítékok nem dobták el az agyukat?
Ilyet még sosem hallottam egyébként, sok autó megfordult már a családban, de ilyen még nem történt...

Ha már lámpa: nálam indítás után, ha felkapcsolom a tompítottat, akkor valamilyen sercegés jön a bal első lámpa felől - égni ég rendesen, normál halogén izzó. Rövid idő elteltével - kb 0,5-1 perc - ez megszűnik. Nem mindig csinálja. Mi lehet az oka?
Köszi!
Naplózva
Gyurka
Vendég
« Új hozzászólás #9299 Dátum: 2009.03.03 kedd, 22:28:34 »

segítséget szeretnék kérni!!!!!!!!
ma egy kigyorsítás során vmi érdekes hangot hallottam a motortérből, és  hirtelen kigyulladtak a lámpák a műszerfalon -ABS,ASR,kézifék - midnen, aztán egy nagy bugás és elaludt, utána vettem észre hogy kiégett a jobb első tompitott,amit pár hónapja cseréltem! utána motorháztető felnyit és az aksi körül mintha vmi felrobbant volna,minden fele aksi sav.. mi történhetett?
haverom apja szerint túltöltés és nézessem át a feszültség szabályzót és a generátort , vmint az aksit- ami szerinte csere érett...
a lámpa miért égett ki?

fontos lenne!
köszönöm!

Valószíneg felrobbant az aksid. Töltés közben hidrogén gáz fejlődik, ami durranógáz, simán szétviszi az akumlátort is, ha szerencséd van, csak a kupakot lőtte le, nem nyílt ki egy cella oldala sem. Fontos! minél elöbb lúgos vizzel semlegesítsdd a motorteret, mert az akkusav szétmar mindent,fényezést,elekromos ketyeréket. Nálunk a töltőn durrant szét egy 170AH
a múlt háten olyat szólt hogy mindenki összeszaladt, még a falról 2 méter magasról is a sav folyott. wow1
Naplózva
Oldalak: 1 ... 179 180 181 182 183 184 185 [186] 187 188 189 190 191 192 193 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.101 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.