Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 00:07:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 195 196 197 198 199 200 201 [202] 203 204 205 206 207 208 209 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745436 alkalommal)
0 Felhasználó és 89 vendég van a témában
takee
Vendég
« Új hozzászólás #10050 Dátum: 2009.06.24 szerda, 10:51:55 »

A termosztátom szerintem jó. Egy éve cseréltem és azóta atom stabilan áll középen a mutató. (na jó, amikor hideg, akkor még lentebb...  vigyor3 ) Menet közben nincs is gond vele, csak ácsorgás vagy lassú mászás közben melegszik. Az egész kérdéskörben annyi a fontos számomra, hogy lehet-e a vízpumpával esetleg gond?? Hogy amiatt melegedne jobban állóhelyben gyorsabban. A ventillátor visszahűti, de nekem túl melegnek tűnik így akkor is.  whatever  Van egy 95-ös 1.1-es Fiestánk is és annál nincs ilyen gond még a mostani nagy melegekben sem. Gyorsan fölmegy a mutató a közép állásig és ott marad. Dugóban ácsorogva is alig megy feljebb. Lehet hogy ennyivel több hőt termel a Mondeo 2 literes motorja? Vagy ennyivel rosszabbul szellőzika motortér? Vagy kevésbé hatékony a hűtő? Vagy ?? fejvakaras
A ventillátor(ok) már jobb kérdés. Majd megfigyelem, hogy beindul-e, illetve hogy mikor melyik. Az "A" betű után kapcsol be és valamivel az "A" alatt ki. De hogy ez most az első fokozat, vagy egyből a második?

Ráadásul ez a fűtés szellőztetés kérdéskör is megérne egy misét.
Úgy tűnik, mintha egyáltalán nem működne a "szél irányítás". Hiába tekergetem a fűtés irányító kapcsolót, a műszerfal közepéről pl. egyáltalán nem jön levegő. És oldalra az első ablakokra sem megy.
Ha átállítom a "Láb" állásba, akkor is ömlik a levegő a szélvédőre, de lentre alig.
Bár nálam az is máshogy működik mint amit itt írtatok, hogy a párátlanító állásban nekem nem kapcsol be automatikusan a klíma.


Itt a teszt:
http://www.youtube.com/watch?v=E9LlvKaJIOk

A levegőirányítás egyértelműen vákuumhiba, akkor megy csak a szélvédőre! Valszeg csőtörés, vagy repedés lesz.
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #10051 Dátum: 2009.06.24 szerda, 10:58:47 »

Itt a teszt:
http://www.youtube.com/watch?v=E9LlvKaJIOk

A levegőirányítás egyértelműen vákuumhiba, akkor megy csak a szélvédőre! Valszeg csőtörés, vagy repedés lesz.

Ugye hogy vannak is segítőkész profi Mondisok!  worship
A diagnózissal én is egyetértek!  nyes
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
takee
Vendég
« Új hozzászólás #10052 Dátum: 2009.06.24 szerda, 11:03:18 »

Ugye hogy vannak is segítőkész profi Mondisok!  worship
A diagnózissal én is egyetértek!  nyes

 eljen taps
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #10053 Dátum: 2009.06.24 szerda, 11:36:27 »

Sziasztok.A Traffic 3000-4000 rádiohoz  hol tudok venni tápkábelt? Tudja valaki?(ha lehet pesten).Meg antenna dugajt? Vagy nincs valakinek egy fölösleges eladója?
Köszi a segítséget elöre is.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #10054 Dátum: 2009.06.24 szerda, 11:45:51 »

Itt a teszt:
http://www.youtube.com/watch?v=E9LlvKaJIOk

A levegőirányítás egyértelműen vákuumhiba, akkor megy csak a szélvédőre! Valszeg csőtörés, vagy repedés lesz.

Nem digit klímám van, csak sima tekerős.  vigyor3
A vákuumcsövekre én is gyanakszom, de még nem vitt rá a lélek, hogy jobban utána bontogassak. Nem kéne akkor az alapjáratnak is ingadozni? Meg sziszegne is ahol szíjja a falsot.  idiota
Szedte már szét közületek valaki ezt a részt?
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #10055 Dátum: 2009.06.24 szerda, 11:47:54 »

Sziasztok.A Traffic 3000-4000 rádiohoz  hol tudok venni tápkábelt? Tudja valaki?(ha lehet pesten).Meg antenna dugajt? Vagy nincs valakinek egy fölösleges eladója?
Köszi a segítséget elöre is.

Nekem hamarosan (kb 2 hét) lesz egy eladó RDS 5000-esem kormánytávirányítóval meg Cd tárral. Óccsón adom, ha érdekel írj privit.
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #10056 Dátum: 2009.06.24 szerda, 11:50:33 »

Nem digit klímám van, csak sima tekerős.  vigyor3
A vákuumcsövekre én is gyanakszom, de még nem vitt rá a lélek, hogy jobban utána bontogassak. Nem kéne akkor az alapjáratnak is ingadozni? Meg sziszegne is ahol szíjja a falsot.  idiota
Szedte már szét közületek valaki ezt a részt?

Ha sima, akkor nem kapcsol be a klíma az ablakra állítva.
Az alapjáratot ez nem befolyásolja, külön vákuumköre van a levegőirányításnak.
A tűzfal környékén nézegesd, piros és vajszínű 3mm vastag csövecskék mennek a kormánytól jobbra. Ha ott minden rendben, akkor az utastérben a tartályt nézd meg (a rádió alatt-mögött van bal oldalon).
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #10057 Dátum: 2009.06.24 szerda, 11:58:46 »

Sziasztok.A Traffic 3000-4000 rádiohoz  hol tudok venni tápkábelt? Tudja valaki?(ha lehet pesten).Meg antenna dugajt? Vagy nincs valakinek egy fölösleges eladója?
Köszi a segítséget elöre is.
Ha jól értem hiányzik az autódból a gyári csatlakozó kábel, ilyet nagyobb autóhifis cégnél tudsz venni, én hasonlót vettem Óbudán a Bojtár utcában, a "Hilti" környékén vannak. De a Soroksári úton is van egy nagyobb, a rossz Kenwood rádiómat ott javították, náluk is van mindenféle kábelvég. De mintha Media Markt-ban is láttam volna ilyet.
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #10058 Dátum: 2009.06.24 szerda, 12:02:36 »

Itt a teszt:
http://www.youtube.com/watch?v=E9LlvKaJIOk

A levegőirányítás egyértelműen vákuumhiba, akkor megy csak a szélvédőre! Valszeg csőtörés, vagy repedés lesz.
Nekem külső/belsőt nem kapcsolt, és az nem cső, hanem kapcsoló hiba volt, lehet hogy ez a baj, egyébként mintha más is, pár oldallal korábban, ugyanezt írta volna, talán Pumukli volt. Lehet ,hogy ugyanott van a kutya elhantolva mindkét autónál. Nekem a kapcsolócsere megoldotta a dolgot, igaz újjat vettem bel, kisebb fajta vagyonért.
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #10059 Dátum: 2009.06.24 szerda, 12:45:47 »

Kösznöm a válaszokat.Igen hiányzik az egyik csatlakozó(mert ugye kettö van rajta)a hangszoros az rajta van a másikat( amelyiken kapja a tápot azt nem tudom hova raktam) mikor szereltem be az én magnómat.Most meg vissza akarom rakni a gyárit mert adom el a tütüt. Köszönöm az infókat.( a Soroksári úti érdekelne az közel van a XI kerhez.) azt hol találom pontosan kb hány szám alatt? cégnév???
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #10060 Dátum: 2009.06.24 szerda, 20:52:58 »

Kösznöm a válaszokat.Igen hiányzik az egyik csatlakozó(mert ugye kettö van rajta)a hangszoros az rajta van a másikat( amelyiken kapja a tápot azt nem tudom hova raktam) mikor szereltem be az én magnómat.Most meg vissza akarom rakni a gyárit mert adom el a tütüt. Köszönöm az infókat.( a Soroksári úti érdekelne az közel van a XI kerhez.) azt hol találom pontosan kb hány szám alatt? cégnév???
Szia!
Q-Auto Hifi-Stúdió, Soroksári 108, http://www.autohifi.hu;  +36 (1) 216-7423, de én nem találtam náluk ilyet, boccs, lehet hogy hülyeséget mondtam. Megnéztem, akkor én mit vettem, de az pont a FORDítottja volt, azaz a Fordot alakít ISO-ra.
Közben beugrott, hogy amit keresel, azt már én is kerestem, mert van egy 5000-es rádióm, és a műhelyben akartam műhelyrádiónak használni, de én sem találtam alkatrészt boltban hozzá, és végül a Kenwood lett a műhelyrádió.
Szerintem bontóban kapsz ilyet, ott a legegyszerűbb.

Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #10061 Dátum: 2009.06.24 szerda, 20:55:05 »

Nekem külső/belsőt nem kapcsolt, és az nem cső, hanem kapcsoló hiba volt, lehet hogy ez a baj, egyébként mintha más is, pár oldallal korábban, ugyanezt írta volna, talán Pumukli volt. Lehet ,hogy ugyanott van a kutya elhantolva mindkét autónál. Nekem a kapcsolócsere megoldotta a dolgot, igaz újjat vettem bel, kisebb fajta vagyonért.
Üdv

Igen. Nekem is ilyen problémám van a szellőzőrendszerrel, csak még nem mertem hozzányúlni vigyor3 (Főleg, hogy néha magától megjavul Smiley )
Pár tapasztalat:
Nekem a fokozatkapcsoló balra tekerve néha kicsit nehézkesen jár.
Most esős időben kellett néha a klíma, mert pár másodperc alatt bepárásodik a szélvédő, ha sokan beülünk, így klímával gyorsan kivitte. Szóval manuális klímásnál, ablakra állítva nekem műxik a klíma.

Talán jövő héten kiszedem a fűtőmotort, kicsit megolajozom, mert néha zörög. (jó neki ha pár csepp motorolajat csepegtetek a csapágyakhoz? vagy szedjem szét jobban és zsírozzam?)
Ha találok valamit, ami megoldja a randomfújós problémát, akkor írok Smiley
üdv integet2
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #10062 Dátum: 2009.06.25 csütörtök, 12:28:41 »

Sziasztok!

 Meg tudja valaki mondani, hogy az MK2-esben az órának a vezetékei közül melyik a test és melyik a konstans 12V?

Köszi!
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #10063 Dátum: 2009.06.25 csütörtök, 13:10:10 »

Szia!
Q-Auto Hifi-Stúdió, Soroksári 108, http://www.autohifi.hu;  +36 (1) 216-7423, de én nem találtam náluk ilyet, boccs, lehet hogy hülyeséget mondtam. Megnéztem, akkor én mit vettem, de az pont a FORDítottja volt, azaz a Fordot alakít ISO-ra.
Közben beugrott, hogy amit keresel, azt már én is kerestem, mert van egy 5000-es rádióm, és a műhelyben akartam műhelyrádiónak használni, de én sem találtam alkatrészt boltban hozzá, és végül a Kenwood lett a műhelyrádió.
Szerintem bontóban kapsz ilyet, ott a legegyszerűbb.

Üdv


Köszi.Fölhivtam öket mondták hogy szokott lenni ilyen táp kábeljük de most nincs,majd max 2-hét mulva hivjam ujból.

Azért köszi.
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #10064 Dátum: 2009.06.25 csütörtök, 14:08:56 »

Köszönöm a tippeket!
Bemászok a műszerfal alá.  Wink
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #10065 Dátum: 2009.06.25 csütörtök, 17:58:33 »

Sziasztok!

 Meg tudja valaki mondani, hogy az MK2-esben az órának a vezetékei közül melyik a test és melyik a konstans 12V?

Köszi!
Kék fekete +12v  Vagy-fekete vörös
Fekete sárga -test
 vigyor3 Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #10066 Dátum: 2009.06.25 csütörtök, 18:08:58 »

Kék fekete +12v  Vagy-fekete vörös
Fekete sárga -test
 vigyor3 Wink wave

Köszi szépen!
Találtam kék-fekete és sárga-fekete vezetékeket.
Így már könnyebb lesz a szerelgetés...
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #10067 Dátum: 2009.06.25 csütörtök, 18:45:38 »

Köszi szépen!
Találtam kék-fekete és sárga-fekete vezetékeket.
Így már könnyebb lesz a szerelgetés...
eljen integet2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #10068 Dátum: 2009.06.27 szombat, 22:15:35 »

Még egy kérdés:

 MK2-ben hogyan férek hozzá a szivargyújtóhoz?
 Szeretném megcsapolni a vezetékeit, ez tűnik a legjobb megoldásnak.
 Honnan a legkönnyebb állandó +12V-ot (és testet) szerezni a közepkonzol környékén?

Köszi!
Naplózva
Kuk3sz
Vendég
« Új hozzászólás #10069 Dátum: 2009.06.28 vasárnap, 20:18:19 »

Valaki szedte már szét kompletten a műszerfalat?
Volt anno egy totálkárom és ki lett cserélve az egész, de nem lett az igazi mert pl az a oszlop tövébe az a kis gumi csík hiányzik, plusz vmi rezeg anyósoldalon a légzsáknál ami baromi idegesítő, ráadásul a váltó meg a könyöklő közti részt is csak akkor lehet kivenni, ha kiveszem komplett az egészet. Igazából kicsit fel szeretném újítani a belsejét eltört pöckök, mattult fényezés, nyiszergés, rezgés eltűntetése.
Mekkora szívás kivenni?
Meg tudná velem vki osztani ilyen irányú tapasztalatát ha van?
Köszi
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #10070 Dátum: 2009.06.28 vasárnap, 22:55:41 »

Valaki szedte már szét kompletten a műszerfalat?
Meg tudná velem vki osztani ilyen irányú tapasztalatát ha van?
Köszi

Én szedtem már ki jobbkormányosból, de egy idő után feladtam a csavarok keresgélését és kihajtását, aztán 3kilós kalapáccsal és egyéb agresszív módszerekkel folytattuk... Cheesy (Sajnáltam szegényt, de határidőre szét kellett kapni Smiley )
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.28 vasárnap, 22:57:16 írta Rocco » Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #10071 Dátum: 2009.06.29 hétfő, 14:27:50 »

Szia!
Q-Auto Hifi-Stúdió, Soroksári 108, http://www.autohifi.hu;  +36 (1) 216-7423, de én nem találtam náluk ilyet, boccs, lehet hogy hülyeséget mondtam. Megnéztem, akkor én mit vettem, de az pont a FORDítottja volt, azaz a Fordot alakít ISO-ra.
Közben beugrott, hogy amit keresel, azt már én is kerestem, mert van egy 5000-es rádióm, és a műhelyben akartam műhelyrádiónak használni, de én sem találtam alkatrészt boltban hozzá, és végül a Kenwood lett a műhelyrádió.
Szerintem bontóban kapsz ilyet, ott a legegyszerűbb.

Üdv


Na végül hosszú keresgélés után sikerült kábelt találnom, itt van ha még majd valaki egyszer ilyesmit keres.(máshol nem találtam pedig felhívtam kb 10 Auto-Hifi-s  boltot :   http://www.kacsa-audio.hu/
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #10072 Dátum: 2009.06.29 hétfő, 21:04:06 »


Na végül hosszú keresgélés után sikerült kábelt találnom, itt van ha még majd valaki egyszer ilyesmit keres.(máshol nem találtam pedig felhívtam kb 10 Auto-Hifi-s  boltot :   http://www.kacsa-audio.hu/
Örülök, hogy sikerült!
Linket meg eltesszük a Kedvencek közé.
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #10073 Dátum: 2009.06.30 kedd, 10:14:06 »

Sziasztok!
Egy fékfeljavító szettben minek illene lennie? (Nem mindig húzza vissza a betétet, és beleér a tárcsába. Kb másfél hete szét lett szedve, egy ideig jó is volt, most néha megint csinálja)
Cromaxnál találtam olyat, amiben a rugók és rögzítők vannak, bárdinál pedig olyanokat, amikhez ennyit ír: "Első féknyereg javító készlet". Van aminél van porvédő gumi is, van aminél vmi tömítés féleség is van, de ezeket külön nem írja, csak mindhez más a kép Smiley Van Febi, Bosch és Seinsa.

Köszi a választ! üdv  integet2
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #10074 Dátum: 2009.06.30 kedd, 10:30:26 »

Sziasztok!
Egy fékfeljavító szettben minek illene lennie? (Nem mindig húzza vissza a betétet, és beleér a tárcsába. Kb másfél hete szét lett szedve, egy ideig jó is volt, most néha megint csinálja)
Cromaxnál találtam olyat, amiben a rugók és rögzítők vannak, bárdinál pedig olyanokat, amikhez ennyit ír: "Első féknyereg javító készlet". Van aminél van porvédő gumi is, van aminél vmi tömítés féleség is van, de ezeket külön nem írja, csak mindhez más a kép Smiley Van Febi, Bosch és Seinsa.
Köszi a választ! üdv  integet2

A tárcsaféknél nincs visszahúzórugó! Ott a tárcsa "ütése" nyomja vissza a betéteket valamennyire és egy laprugó akadályozza meg a "ciripelést!
Ha nem nagy az árkülönbség a készletek között akkor azt vedd meg amiben minden benne van és cserélj ki mindent és akkor egy jó pár évre megint tutibiztos féked lesz! Azért ha elfogadsz egy véleményt és első fékről van szó akkor a Brembo tárcsa Textar betétekkel egy igen jó párosítás! De gondolom te nem akarsz még féket cserélni! Akkor a tárcsákat küldd fel egy esztergapadra egy érintőre és a betétetek pedig csiszold meg úgy hogy üveglapra vagy egy nagyon sima felületre raksz csiszolóvásznat és a betéteket mozgatod rajta körkörös mozgással közepes nyomással! ha ezt mind megcsinálod akkor ha bekopik (kb 100km múlva) nagyon tutti fékhatásod lesz!
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
GoFerrari
Vendég
« Új hozzászólás #10075 Dátum: 2009.06.30 kedd, 12:32:01 »

Sziasztok!
Egy fékfeljavító szettben minek illene lennie? (Nem mindig húzza vissza a betétet, és beleér a tárcsába. Kb másfél hete szét lett szedve, egy ideig jó is volt, most néha megint csinálja)
Cromaxnál találtam olyat, amiben a rugók és rögzítők vannak, bárdinál pedig olyanokat, amikhez ennyit ír: "Első féknyereg javító készlet". Van aminél van porvédő gumi is, van aminél vmi tömítés féleség is van, de ezeket külön nem írja, csak mindhez más a kép Smiley Van Febi, Bosch és Seinsa.

Köszi a választ! üdv  integet2

Ha hozzányulsz akkor a munkahenger karmantyuját cseréld ki(persze akkor már a porvéfőd is),az lehet berohadva azért nem mozog a munkahenger rendesen,meg a csúszkához is van felújitó készlet.

Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #10076 Dátum: 2009.06.30 kedd, 16:31:27 »

Köszi a tippeket worship
A fékhatás még jó, úgyh még nem cserélek betétet/tárcsát.
Amit cromaxon írtak rugó, az gondolom az a kis fémizé, amit a betétet tartja meg.
Ahogy néztem, a jobb első porvédőn van egy kisebb szakadás, az biztos, hogy cserélve lesz.
Karmantyúból a gyári majdnem 9000 péz, szerintem utángyárott lesz, mert az harmad/negyedannyi.. Szerintem ennyivel nem rosszabb.
Na most megyek tankolni vigyor3  wave
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #10077 Dátum: 2009.06.30 kedd, 17:49:23 »

Megtankoltam, voltak kb 40en wow1 vigyor3
EDDIG volt a tank, és egy kicsit tovább töltöttem az első kattanásnál, és így kereken 30 liter ment bele wow1
A mondi tankja 58,5 liter, ha hiszek a mutatónak, akkor durván 36,5 liter volt benne, és ha hozzájön a 30, akkor 66,5 litér jön ki Roll Eyes
Szóval vagy érdekesen kerekítik a litert a kúton, vagy a mérőm nem pontos, vagy nagyon hosszú cső van a tartály és a töltőnyílás közt, vagy nem tudok számolni Cheesy
 integet2

ui. az első képet nem fotóztam, mert a kúton nem volt nálam gép. Painttal forgattam oda a mutatót, de megjegyeztem, hogy ott állt Smiley
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #10078 Dátum: 2009.06.30 kedd, 18:22:52 »

Megtankoltam, voltak kb 40en wow1 vigyor3
EDDIG volt a tank, és egy kicsit tovább töltöttem az első kattanásnál, és így kereken 30 liter ment bele wow1
A mondi tankja 58,5 liter, ha hiszek a mutatónak, akkor durván 36,5 liter volt benne, és ha hozzájön a 30, akkor 66,5 litér jön ki Roll Eyes
Szóval vagy érdekesen kerekítik a litert a kúton, vagy a mérőm nem pontos, vagy nagyon hosszú cső van a tartály és a töltőnyílás közt, vagy nem tudok számolni Cheesy
 integet2

ui. az első képet nem fotóztam, mert a kúton nem volt nálam gép. Painttal forgattam oda a mutatót, de megjegyeztem, hogy ott állt Smiley

Szerintem biztos hogy 60-nál nagyobb a Mondi tankja!
Ja és mivel a tiéd kombi ezért ahhoz nagyobb tank is jár! Hihihi...
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #10079 Dátum: 2009.06.30 kedd, 18:25:19 »

Szerintem biztos hogy 60-nál nagyobb a Mondi tankja!
Ja és mivel a tiéd kombi ezért ahhoz nagyobb tank is jár! Hihihi...

Kezelésiben mindhez 58,5-et ír, ha jól emlékszem Smiley
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #10080 Dátum: 2009.06.30 kedd, 18:41:47 »

Kezelésiben mindhez 58,5-et ír, ha jól emlékszem Smiley

Lehet hogy mindhez azt írja, de egyik sem annyi!  nyes
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
pingtomi
Vendég
« Új hozzászólás #10081 Dátum: 2009.06.30 kedd, 18:49:04 »

Sziasztok,

Talán még emlékeztek, elkezdtem a 2-es 1,8 TD Mondeo átépítését 1,9 TDI-re valamikor februárban. Nos, azóta gyakorlatilag minden hétvégémet a projektnek szenteltem, és úgy néz ki lassan indul is! Addig is, elkezdtem dokumentálni, hátha többen is kedvet kaptatok az upgrade-hez; a doksi még elég béta, folyamatosan csinálom, tervem szerint heti frissítés lesz. Kiraktam ide: http://www.pingtomi.hu , PDF formátumban ingyenesen letölthető, tanulmányozható.

pingTomi
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #10082 Dátum: 2009.06.30 kedd, 19:12:24 »

Sziasztok,

Talán még emlékeztek, elkezdtem a 2-es 1,8 TD Mondeo átépítését 1,9 TDI-re valamikor februárban. Nos, azóta gyakorlatilag minden hétvégémet a projektnek szenteltem, és úgy néz ki lassan indul is! Addig is, elkezdtem dokumentálni, hátha többen is kedvet kaptatok az upgrade-hez; a doksi még elég béta, folyamatosan csinálom, tervem szerint heti frissítés lesz. Kiraktam ide: http://www.pingtomi.hu , PDF formátumban ingyenesen letölthető, tanulmányozható.

pingTomi

Szurkolok, hogy jó legyen. Ha kell berepülőpilóta, jelentkezem.  eplus2
Naplózva
Kuk3sz
Vendég
« Új hozzászólás #10083 Dátum: 2009.06.30 kedd, 20:49:05 »

Megtankoltam, voltak kb 40en wow1 vigyor3
EDDIG volt a tank, és egy kicsit tovább töltöttem az első kattanásnál, és így kereken 30 liter ment bele wow1
A mondi tankja 58,5 liter, ha hiszek a mutatónak, akkor durván 36,5 liter volt benne, és ha hozzájön a 30, akkor 66,5 litér jön ki Roll Eyes
Szóval vagy érdekesen kerekítik a litert a kúton, vagy a mérőm nem pontos, vagy nagyon hosszú cső van a tartály és a töltőnyílás közt, vagy nem tudok számolni Cheesy
 integet2

ui. az első képet nem fotóztam, mert a kúton nem volt nálam gép. Painttal forgattam oda a mutatót, de megjegyeztem, hogy ott állt Smiley

Én múltkor teli tankolás után 60,5 liter körül tudtam beleengedni.
Kb. 10 km-t mentem vele kútig, miután kigyulladt a lámpa. Azt kéne tudni, h hány km-t megy el tanklámpa kigyulladástól kiürülésig, és akkor pontos lenne az adat.  nyes
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #10084 Dátum: 2009.06.30 kedd, 20:51:19 »

Kezelésiben mindhez 58,5-et ír, ha jól emlékszem Smiley

Szia!
Az 58,5 nél én bizon többet tankolok a kombimba, általában 55-60 liter között, a csúcs 61,7 liter volt, ha jól emlékszem, de biztosan 61 fölött. A fedcomp igencsak 6-8 km körüli megtehetőt saccolt, én meg paráztam a kútig.
Nem vagyok kút függő, pláne adott kút, adott pisztoly függő, álatlában Mol, vagy Metro ha már arra járunk, de nem figyeltem még meg, hogy túl nagy szórás lenne az egyes kutak, egyes pisztolyai között.
Üdv, Ferqó
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #10085 Dátum: 2009.06.30 kedd, 21:07:37 »

Én múltkor teli tankolás után 60,5 liter körül tudtam beleengedni.
Kb. 10 km-t mentem vele kútig, miután kigyulladt a lámpa. Azt kéne tudni, h hány km-t megy el tanklámpa kigyulladástól kiürülésig, és akkor pontos lenne az adat.  nyes

Én mondtam hogy több lesz az 60L-nél! Hihihi...
Ja és a tanklámpát kb 50km-re kalibrálják!  nyes
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #10086 Dátum: 2009.06.30 kedd, 21:34:13 »

De akkor miért adják meg, hogy 58,5 mindegyik, ha egyik sem annyi?  vigyor3
Így a tulaj jobb fogyasztást számol?  eplus2 wave
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
highend
Vendég
« Új hozzászólás #10087 Dátum: 2009.06.30 kedd, 22:04:15 »

Szóval vagy érdekesen kerekítik a litert a kúton, vagy a mérőm nem pontos, vagy nagyon hosszú cső van a tartály és a töltőnyílás közt, vagy nem tudok számolni Cheesy
 integet2
Nekem a 3 kanna bele szokott menni...  eplus2
Naplózva
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #10088 Dátum: 2009.07.01 szerda, 18:18:02 »

De akkor miért adják meg, hogy 58,5 mindegyik, ha egyik sem annyi?  vigyor3
Így a tulaj jobb fogyasztást számol?  eplus2 wave

A fedélzeti számítógép 55 liternél nem mér többet. A kézikönyv hátulján 61,5 liter van írva, gyakorlatilag 65 liter körül van, amit beletankolhatsz. előző tankolás előtt 920 km-t mentem ( hozzáteszem FULL nyugdíjas tempóban ), 30 km-t írt ki, hogy annyit mehetek, és sikerült beletankolnom 64,2 litert.
Szerencsére elég pontosan mutatja a dolgokat, habár 30 kilóméternél már féltem, hogy megállok Grin
Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
MaxFecky
Vendég
« Új hozzászólás #10089 Dátum: 2009.07.01 szerda, 19:07:15 »

A fedélzeti számítógép 55 liternél nem mér többet. A kézikönyv hátulján 61,5 liter van írva, gyakorlatilag 65 liter körül van, amit beletankolhatsz. előző tankolás előtt 920 km-t mentem ( hozzáteszem FULL nyugdíjas tempóban ), 30 km-t írt ki, hogy annyit mehetek, és sikerült beletankolnom 64,2 litert.
Szerencsére elég pontosan mutatja a dolgokat, habár 30 kilóméternél már féltem, hogy megállok Grin
Gratulálok a 920 km-hez (950 igazából  taps), nincs komputerem, 600 km után azért mindig tankolok!
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #10090 Dátum: 2009.07.01 szerda, 19:30:08 »

Egyébként fedcomp beszerelése mekkora macera?
Mert ha jól tudom más jeladó kell a tankba, és kell még külső hőmérő, meg mittomén mi vigyor3
Ezek általában be vannak kábelezve? Esetleg van esély, hogy a jeladó a tankban olyan, ami ezt esetleg tudná? Honnan tudom megállapítani ha olyan? (pl vezetékek száma)

Köszi! üdv integet2
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #10091 Dátum: 2009.07.01 szerda, 19:35:07 »

Gratulálok a 920 km-hez (950 igazából  taps), nincs komputerem, 600 km után azért mindig tankolok!

Köszike, de ezt a nagypapa tempót tényleg úgy kell érteni, hogy új M0 - M5 tempomat 100km/h. Fordulatszám 2500. Így olyan 6,6. Jah, és a belvárost "szinte" el kell felejteni. Olyankor 9 kiler.  szomoru1
Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #10092 Dátum: 2009.07.01 szerda, 19:40:43 »

Egyébként fedcomp beszerelése mekkora macera?
Mert ha jól tudom más jeladó kell a tankba, és kell még külső hőmérő, meg mittomén mi vigyor3
Ezek általában be vannak kábelezve? Esetleg van esély, hogy a jeladó a tankban olyan, ami ezt esetleg tudná? Honnan tudom megállapítani ha olyan? (pl vezetékek száma)

Köszi! üdv integet2

Ha a kocsid Ghia felszereltségű, akkor az azt jelenti, hogy "mindenre" be van kábelezve. PL: nálam a tempomat, meg a motoros ülés is működött, és csak be kellett szerelni. A fedcomp alapból benn volt. Hallottam, hogy utólag már páran raktak be, de hogy kellett-e valamit szerelni.......... passz.
Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #10093 Dátum: 2009.07.01 szerda, 19:49:16 »

Ha a kocsid Ghia felszereltségű, akkor az azt jelenti, hogy "mindenre" be van kábelezve. PL: nálam a tempomat, meg a motoros ülés is működött, és csak be kellett szerelni. A fedcomp alapból benn volt. Hallottam, hogy utólag már páran raktak be, de hogy kellett-e valamit szerelni.......... passz.

Nem Ghia sajnos. Manuális légkondis, elektromos üléses, de sima tükrös és nem elektromos ablakos.
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #10094 Dátum: 2009.07.01 szerda, 20:46:19 »

Nem Ghia sajnos. Manuális légkondis, elektromos üléses, de sima tükrös és nem elektromos ablakos.

Hát, sajnos én nem tudom, hogy akkor hogyan lehet megcsinálni. Írj a kérdések topic-ba. Ott biztos tud valaki válaszolni. Én csak hallomásból tudok róla 1-2 dolgot. pl: dízelnél nem működik. De látom neked benyásod van
Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #10095 Dátum: 2009.07.01 szerda, 20:59:43 »

Hát, sajnos én nem tudom, hogy akkor hogyan lehet megcsinálni. Írj a kérdések topic-ba. Ott biztos tud valaki válaszolni. Én csak hallomásból tudok róla 1-2 dolgot. pl: dízelnél nem működik. De látom neked benyásod van

Egyelőre megvagyok nélküle, csak most eszembe jutott Smiley
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #10096 Dátum: 2009.07.02 csütörtök, 18:50:32 »

Egyelőre megvagyok nélküle, csak most eszembe jutott Smiley
Próbáltál visszakeresni a fórumon? Úgy rémlik, mintha Fusim írt volna régebben ilyesmiről. De sztem, ha őt megkérdezed, tudni fogja.
Szerény véleményem szerint, vagy nagyon sok idővel kell rendelkezned, vagy nagyon elszántnak kell lenned egy ilyen projekthez.
Én szeretek "motyizni" az autóval, az előző Fiestámat is állandóan szerelgettem, de most család, gyerek mellett még azon is elgondolkozok, hogy a tempomatot berakjam-e az autóba, pedig Ghia felszereltségű,és benne van az előkészítés.
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #10097 Dátum: 2009.07.03 péntek, 09:42:55 »

Próbáltál visszakeresni a fórumon? Úgy rémlik, mintha Fusim írt volna régebben ilyesmiről. De sztem, ha őt megkérdezed, tudni fogja.
Szerény véleményem szerint, vagy nagyon sok idővel kell rendelkezned, vagy nagyon elszántnak kell lenned egy ilyen projekthez.
Én szeretek "motyizni" az autóval, az előző Fiestámat is állandóan szerelgettem, de most család, gyerek mellett még azon is elgondolkozok, hogy a tempomatot berakjam-e az autóba, pedig Ghia felszereltségű,és benne van az előkészítés.
Üdv

Én is úgy emlékszem, hogy sok munka. Szétnézek, hátha megtalálom a témát, egyszer már tényleg volt róla szó. köszi Smiley  integet2
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #10098 Dátum: 2009.07.03 péntek, 10:09:22 »

De akkor miért adják meg, hogy 58,5 mindegyik, ha egyik sem annyi?  vigyor3
Így a tulaj jobb fogyasztást számol?  eplus2 wave
62 literes a tankja, én úgy tudom. Párszor már kicentiztem és picit több, mint 62 ment bele!
58 asszem az MKIII-nak van.
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
takee
Vendég
« Új hozzászólás #10099 Dátum: 2009.07.03 péntek, 10:11:06 »

Én is úgy emlékszem, hogy sok munka. Szétnézek, hátha megtalálom a témát, egyszer már tényleg volt róla szó. köszi Smiley  integet2

ez is jól jöhet:

http://www.mirez.co.uk/Trips.htm
Naplózva
Oldalak: 1 ... 195 196 197 198 199 200 201 [202] 203 204 205 206 207 208 209 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.114 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.