Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 23:55:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 199 200 201 202 203 204 205 [206] 207 208 209 210 211 212 213 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745283 alkalommal)
0 Felhasználó és 51 vendég van a témában
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #10250 Dátum: 2009.07.31 péntek, 19:07:32 »

Üdv,

új fejlemények a távirányítóval kapcsolatban:
- cseréltem elemet, nem múlt el a hiba (nem reagál a távirányítóra; folyamatosan, kétszeres sebességgel villog az órán lévő piros led)

Ezen kívül azt is tapasztaltam, hogy eddig ha az anyósülés ajtaját kinyitottam belülről, akkor nyílt a hátsó két ajtó zárja is. Most mér nem csinálja, gyk teljesen fapados lett  az autó és nem megy a központi zár. Szerintetek mi lehet ezek oka? Nagyon szerettem a központi zárat, nem örülnék, ha megadta volna magát.
Próbáltam újra programozni a távirányítót, de a fenti linken nem volt olyan kulcs, mint az enyém - 3 gombos, ovális és a kulcskarikás lyuka ferde szögben van (a leírás utolsó (10-es) kulcsára hasonlít legjobban, de nem az).

Tapasztaltatok már ilyet? Mi lehet a megoldás?

Köszi szépen!
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #10251 Dátum: 2009.07.31 péntek, 19:40:17 »

Üdv,

új fejlemények a távirányítóval kapcsolatban:
- cseréltem elemet, nem múlt el a hiba (nem reagál a távirányítóra; folyamatosan, kétszeres sebességgel villog az órán lévő piros led)

Ezen kívül azt is tapasztaltam, hogy eddig ha az anyósülés ajtaját kinyitottam belülről, akkor nyílt a hátsó két ajtó zárja is. Most mér nem csinálja, gyk teljesen fapados lett  az autó és nem megy a központi zár. Szerintetek mi lehet ezek oka? Nagyon szerettem a központi zárat, nem örülnék, ha megadta volna magát.
Próbáltam újra programozni a távirányítót, de a fenti linken nem volt olyan kulcs, mint az enyém - 3 gombos, ovális és a kulcskarikás lyuka ferde szögben van (a leírás utolsó (10-es) kulcsára hasonlít legjobban, de nem az).

Tapasztaltatok már ilyet? Mi lehet a megoldás?

Köszi szépen!
Akksit vedd le 1/2 órára, rakd vissza, programozd fel a távcsocsót a razsának írottakkal, (gyújtás fel-le 4x, gomb nyom).
Ha ez nem működik, diag kütyüvel meg kell nézni a központizár érzékelőit.
Naplózva
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #10252 Dátum: 2009.07.31 péntek, 20:06:58 »

Akksit vedd le 1/2 órára, rakd vissza, programozd fel a távcsocsót a razsának írottakkal, (gyújtás fel-le 4x, gomb nyom).
Ha ez nem működik, diag kütyüvel meg kell nézni a központizár érzékelőit.

Oksi, megpróbálom!
Remélem beválik.
Köszi!
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #10253 Dátum: 2009.07.31 péntek, 20:16:30 »

Oksi, megpróbálom!
Remélem beválik.
Köszi!

Tádét csak annyival egészíteném ki,h a gyújtás fel-le 4x, ezt nagyon gyorsan kell, 3mp -en belül. Különben nem működik.
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #10254 Dátum: 2009.07.31 péntek, 20:24:08 »

Üdv!Én king tony-t vettem 3 éve az autóbontáshoz,meg minden ilyen és hasonló munkához.Közepes árban egy dugókészlet+racsnis hajtókar 1/2"-es méretben.Bírja az összes létező behatást,a fejek nem kopnak. (kicsi-nagy kalapács és mindenféle erőhatás....) Ha cserélni kell nem vészes a pótkulcsok ára sem.-ami hibája,hogy nem adnak hozzá dobozt,csak a kulcsoknak egy fali konzolt.Külön eddig csak egy toldót vettem hozzá és egy 1/4-es adaptert a bitfejekhez,mást meg még nem kellett cserélni,pedig rendesen gyűrve vannak.
Köszi, utánanézek a King Tony-nak.
Más: a kulcsprogramozás nálam működő módját azt hiszem a Kérdések topikban leírtam vhol. Rádiós 2 gombos. Akinek kell, az általam küldött hozzászólások között megtalálja. Nem akarom újra bírni. (Egyébként a 4x elforgatós módszer, csak lépésról lépésre leír mindent.)
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #10255 Dátum: 2009.08.01 szombat, 11:22:14 »

Akksit vedd le 1/2 órára, rakd vissza, programozd fel a távcsocsót a razsának írottakkal, (gyújtás fel-le 4x, gomb nyom).
Ha ez nem működik, diag kütyüvel meg kell nézni a központizár érzékelőit.

Szia!

 Megpróbáltam, de nem sikerült. Levettem az akksit (csak a (+)-ot) 45 percre, utána nekiestem 4* gyújtás fel-le, majd gombnyomás, de nem reagált.
 Hol találok Pest környékén (Pesttől ÉK-re 25 km) olyan helyet, ahol megnézik mi a gond? Mennyiért nézik meg kb? Kellene klímafolyadék is, de most a távkapcs fontosabb... Sad
 Elszomorodtam, pedig nagyon szeretem az autót...  rinya  rinya  rinya
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #10256 Dátum: 2009.08.01 szombat, 22:01:26 »

Szia!

 Megpróbáltam, de nem sikerült. Levettem az akksit (csak a (+)-ot) 45 percre, utána nekiestem 4* gyújtás fel-le, majd gombnyomás, de nem reagált.
 Hol találok Pest környékén (Pesttől ÉK-re 25 km) olyan helyet, ahol megnézik mi a gond? Mennyiért nézik meg kb? Kellene klímafolyadék is, de most a távkapcs fontosabb... Sad
 Elszomorodtam, pedig nagyon szeretem az autót...  rinya  rinya  rinya
Klímafolyadék??? Az mi a szösz?  wow1
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #10257 Dátum: 2009.08.01 szombat, 22:21:30 »

Klímafolyadék??? Az mi a szösz?  wow1
klímát ne akard otthon tölteni....
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10258 Dátum: 2009.08.01 szombat, 22:48:33 »

Klímafolyadék??? Az mi a szösz?  wow1
Jó hideg sör...
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #10259 Dátum: 2009.08.01 szombat, 23:23:42 »

Klímafolyadék??? Az mi a szösz?  wow1

Kell néha tölteni a klímát, nem? Vagy az gáz (jobban belegondolva gáz, hogy nem tudtam, hogy gáz) Cheesy

Misi107: nem akartam otthon tölteni... Smiley

Tud valaki mondani olyan helyet Pest környékén, ahol lehet diagnosztizálni MKII számítógépet ill központ zár hibát (ld. feljebb)?

Köszi!
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #10260 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 09:30:30 »

Kell néha tölteni a klímát, nem? Vagy az gáz (jobban belegondolva gáz, hogy nem tudtam, hogy gáz) Cheesy

Misi107: nem akartam otthon tölteni... Smiley

Tud valaki mondani olyan helyet Pest környékén, ahol lehet diagnosztizálni MKII számítógépet ill központ zár hibát (ld. feljebb)?

Köszi!
A "néha", relatív megfogalmazás. A klíma egy teljesen zárt rendszer, nem fogyhat belőle a gáz. Ha mégis, akkor valahol ereszt, ami javítást kíván. Persze ha ez 4-5 évente jön elő, akkor nincs az az ember, aki megtalálja a "rést a pajzson". Meg nem is kifizetődő a javítás, ami lehet akár 80-100ezer is. Inkább töltetem 10-ért. De ha két évente kell ezt megejtenem, még akkor is inkább töltetem. Csakhát a feeling, hogy működik ugyan, de tudom, hogy nem jó. (megy az autóm 200-at is, csak egy kicsit lassan éri el és még rángat is. De ettől még megy)
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #10261 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 11:43:58 »

A "néha", relatív megfogalmazás. A klíma egy teljesen zárt rendszer, nem fogyhat belőle a gáz. Ha mégis, akkor valahol ereszt, ami javítást kíván. Persze ha ez 4-5 évente jön elő, akkor nincs az az ember, aki megtalálja a "rést a pajzson". Meg nem is kifizetődő a javítás, ami lehet akár 80-100ezer is. Inkább töltetem 10-ért. De ha két évente kell ezt megejtenem, még akkor is inkább töltetem. Csakhát a feeling, hogy működik ugyan, de tudom, hogy nem jó. (megy az autóm 200-at is, csak egy kicsit lassan éri el és még rángat is. De ettől még megy)
ez igaz,hogy zárt.De,ha nem használod,akkor a tömítések kiszáradnak és eresztenek,ezt szintén klímás mondta-nem is egy..Emiatt ajánlják,hogy legalább havonta fél órát érdemes járatni-télen is-és akkor ez nem fog előjönni.
Naplózva
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #10262 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 11:51:03 »

ez igaz,hogy zárt.De,ha nem használod,akkor a tömítések kiszáradnak és eresztenek,ezt szintén klímás mondta-nem is egy..Emiatt ajánlják,hogy legalább havonta fél órát érdemes járatni-télen is-és akkor ez nem fog előjönni.

Télen a klímával szoktam lefújatni a párát az ablakról, az is jó erre a célra.
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #10263 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 11:53:37 »

jó-jó   de télen hogyan járassa az ember lehet úgy hogy rátekerem a meleget és közbe járatom a klímát?
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #10264 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 12:00:06 »

jó-jó   de télen hogyan járassa az ember lehet úgy hogy rátekerem a meleget és közbe járatom a klímát?

Persze, hogy lehet.
Bár 1-2 téli napon még ha megy is a klíma, az az 5-10 fok melegebb mint ami az autóban van, szóval "fűteni" is lehet vele Smiley
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #10265 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 12:01:13 »

Persze, hogy lehet.
Bár 1-2 téli napon még ha megy is a klíma, az az 5-10 fok melegebb mint ami az autóban van, szóval "fűteni" is lehet vele Smiley
köszi ezt soha nem tudtam kideríteni
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #10266 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 15:11:15 »

jó-jó   de télen hogyan járassa az ember lehet úgy hogy rátekerem a meleget és közbe járatom a klímát?
Így van.Ha megnézed,akkor a párátlanításhoz pont ezt írja:
-hideg-meleg középre,levegőszívás kintről (nem belső keringetés,az csak tovább növeli a párát).Kb. 2 perc alatt eltünteti a párát.Viszont az igaz,hogy olyan 4 fok alatt a klíma nem kapcsol be.
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #10267 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 15:41:55 »

Így van.Ha megnézed,akkor a párátlanításhoz pont ezt írja:
-hideg-meleg középre,levegőszívás kintről (nem belső keringetés,az csak tovább növeli a párát).Kb. 2 perc alatt eltünteti a párát.Viszont az igaz,hogy olyan 4 fok alatt a klíma nem kapcsol be.
;)hi alig várom hogy kipróbáljam csak legyen egy kis pára smile
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #10268 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 17:35:19 »

;)hi alig várom hogy kipróbáljam csak legyen egy kis pára smile

Azt a jó kis téli párás időt én is várom. Ez a meleg a halálom! Sad
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #10269 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 17:40:42 »

Így van.Ha megnézed,akkor a párátlanításhoz pont ezt írja:
-hideg-meleg középre,levegőszívás kintről (nem belső keringetés,az csak tovább növeli a párát).Kb. 2 perc alatt eltünteti a párát.Viszont az igaz,hogy olyan 4 fok alatt a klíma nem kapcsol be.
Már hogyne kapcsolna be. Sőt, télen is be kell kapcsolni egy-két hetente, hogy ne üljön le az esetleges kosz egy helyre. Szóval járassuk meg néha. Nem beszélve arról, hogy mivel szárítja a levegőt, valóban pikk-pakk lefújja a párát.
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #10270 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 17:49:56 »

Így van.Ha megnézed,akkor a párátlanításhoz pont ezt írja:
-hideg-meleg középre,levegőszívás kintről (nem belső keringetés,az csak tovább növeli a párát).Kb. 2 perc alatt eltünteti a párát.Viszont az igaz,hogy olyan 4 fok alatt a klíma nem kapcsol be.

Má honnan tudná az a klíma hogy kinnt hány fok van hogy ne kapcsoljon be???
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #10271 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 17:50:03 »

Azt a jó kis téli párás időt én is várom. Ez a meleg a halálom! Sad
a melegtől nekem is herótom van
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #10272 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 19:00:55 »

Má honnan tudná az a klíma hogy kinnt hány fok van hogy ne kapcsoljon be???
Tudhatja, de nem a ford-ban. Állítólag a Citroen csinált régen egy olyan klímát, ami nem hűtötte le jobban az utasteret, mint a külső hőmérséklet, mínusz 10 fok.(kinn 35, akkor benn 25) Evvel védve Téged, hogy amikor kiszállsz, ne "üssön agyon" a kánikula.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #10273 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 20:04:27 »

Tudhatja, de nem a ford-ban. Állítólag a Citroen csinált régen egy olyan klímát, ami nem hűtötte le jobban az utasteret, mint a külső hőmérséklet, mínusz 10 fok.(kinn 35, akkor benn 25) Evvel védve Téged, hogy amikor kiszállsz, ne "üssön agyon" a kánikula.
Tudja,nekem mindkét autóm ilyen ill. más is volt már pánikban,hogy mi történt,mert télen nem ment a klímája.Ne felejtsd el,hogy pl. ott van a szívócsőben a külső hőmérséklet jeladó,az alapján tudja az elektronika mennyi az annyi.Igaz,azt még én se próbáltam ki,hogy ha lekötöm télen,mi történik.Majd az idén.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #10274 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 20:08:35 »

Má honnan tudná az a klíma hogy kinnt hány fok van hogy ne kapcsoljon be???

A külső hömérő szenzortól. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
highend
Vendég
« Új hozzászólás #10275 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 21:17:55 »

A külső hömérő szenzortól. Smiley
Az enyém klímás és nincs külső hőmérője...
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #10276 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 21:32:50 »

ez igaz,hogy zárt.De,ha nem használod,akkor a tömítések kiszáradnak és eresztenek,ezt szintén klímás mondta-nem is egy..Emiatt ajánlják,hogy legalább havonta fél órát érdemes járatni-télen is-és akkor ez nem fog előjönni.

Hajaj, akkor én lehet nem merek belefogni a klíma feltöltésébe. Már több mint egy éve nem volt feltöltve a rendszer, motorcsere óta. Szerintem azelőtt is évekkel már nem volt feltöltve.
Nincs 10ezrem se amit kidobhatnék az ablakon. Nem tudják annál olcsóbban megvizsgálni, tesztelni klímaszervízben, hogy alkalmas-e a rendszer a feltöltésre? Mert azért esőben és ebben a melegben sokszor nagy szükség lenne rá...
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

highend
Vendég
« Új hozzászólás #10277 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 21:36:42 »

Hajaj, akkor én lehet nem merek belefogni a klíma feltöltésébe. Már több mint egy éve nem volt feltöltve a rendszer, motorcsere óta. Szerintem azelőtt is évekkel már nem volt feltöltve.
Nincs 10ezrem se amit kidobhatnék az ablakon. Nem tudják annál olcsóbban megvizsgálni, tesztelni klímaszervízben, hogy alkalmas-e a rendszer a feltöltésre? Mert azért esőben és ebben a melegben sokszor nagy szükség lenne rá...
Nitrogénnel tudják nyomáspróbázni.  wave
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10278 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 22:17:49 »

Nem emlékszem már, kinek volt a bal első ajtajával olyan gondja, mint nekem.A külső kilincs olyan jelenséget produkált, mintha eltört volna a rugója.Teljesen lágyan lehetett emelni, és csak a végén egy erőteljesebb rántással nyílt ki, olyan érzést keltve, hogy mindjárt eltörik.
Ma volt időm és megnéztem, megcsináltam.Nem volt nagy katasztrófa, csupán egy tartó lemezke esett ki a helyéről, amibe belekapaszkodik a rugó.Ezzel együtt egy kicsit zavaró zörgés is megyszűnt, ami jellemzően akkor hallatszott, amikor lengett az ajtó.Ez a lemezke volt leesve az ajtó aljára.10 perces munka volt, a kárpit le-és felszerelésével.
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #10279 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 22:22:03 »

Hajaj, akkor én lehet nem merek belefogni a klíma feltöltésébe. Már több mint egy éve nem volt feltöltve a rendszer, motorcsere óta. Szerintem azelőtt is évekkel már nem volt feltöltve.
Nincs 10ezrem se amit kidobhatnék az ablakon. Nem tudják annál olcsóbban megvizsgálni, tesztelni klímaszervízben, hogy alkalmas-e a rendszer a feltöltésre? Mert azért esőben és ebben a melegben sokszor nagy szükség lenne rá...
Kisteleken tudnék Neked korrekt klímást,de az nemigen esik útba,igaz?Ha normális helyre viszed,akkor szakaszonként lepróbázzák,hogy ereszt-e.Ha nem akkor feltöltik egy árért.Ha le akarnak nyúlni,akkor feltöltik színes cuccal és megkérnek rá,hogy két hét múlva vidd vissza.Aztán ha nincs vele gond,akkor is töltenek még egyet,biztos ami biztos,persze teljes árért.Így fizethetsz kétszer...Na,ez kerülendő...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #10280 Dátum: 2009.08.02 vasárnap, 23:16:54 »

Az enyém klímás és nincs külső hőmérője...

Nekem a lökös mögött van.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #10281 Dátum: 2009.08.03 hétfő, 08:13:28 »

Szia!

 Megpróbáltam, de nem sikerült. Levettem az akksit (csak a (+)-ot) 45 percre, utána nekiestem 4* gyújtás fel-le, majd gombnyomás, de nem reagált.
 Hol találok Pest környékén (Pesttől ÉK-re 25 km) olyan helyet, ahol megnézik mi a gond? Mennyiért nézik meg kb? Kellene klímafolyadék is, de most a távkapcs fontosabb... Sad
 Elszomorodtam, pedig nagyon szeretem az autót...  rinya  rinya  rinya
Szia! Amikor vettük az autót rögtön egy szakszervízkörbe futottam, nekem ott programozták fel először (és azóta utoljára, mert magam is megoldodm) a kulcsot, talán 2000 Ft körüli volt az összeg 3 éve, szerintem ennyit megér, vidd be szakszervízbe és ott megnézik.
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
highend
Vendég
« Új hozzászólás #10282 Dátum: 2009.08.03 hétfő, 09:24:34 »

Nekem a lökös mögött van.
Azt tudom, hogy mit és hol kell keresni, de mondom, nincsen.  vigyor3
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #10283 Dátum: 2009.08.03 hétfő, 11:12:51 »

Kisteleken tudnék Neked korrekt klímást,de az nemigen esik útba,igaz?Ha normális helyre viszed,akkor szakaszonként lepróbázzák,hogy ereszt-e.Ha nem akkor feltöltik egy árért.Ha le akarnak nyúlni,akkor feltöltik színes cuccal és megkérnek rá,hogy két hét múlva vidd vissza.Aztán ha nincs vele gond,akkor is töltenek még egyet,biztos ami biztos,persze teljes árért.Így fizethetsz kétszer...Na,ez kerülendő...

Hát az nemnagyon Smiley
Pesten nem tud valaki jó klímást?
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #10284 Dátum: 2009.08.03 hétfő, 11:54:34 »

Hát az nemnagyon Smiley
Pesten nem tud valaki jó klímást?
A nagykőrösi úton van 1 tuti kifelé menet.Keresd meg a google-ban! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #10285 Dátum: 2009.08.03 hétfő, 12:04:03 »

Azt tudom, hogy mit és hol kell keresni, de mondom, nincsen.  vigyor3

Akkor neked csak két csíkot mutat?
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
highend
Vendég
« Új hozzászólás #10286 Dátum: 2009.08.03 hétfő, 13:16:44 »

Akkor neked csak két csíkot mutat?
Az enyém TD, ott csak az időt mutatja, nincs fedkomp benne és a klíma is manüel.
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #10287 Dátum: 2009.08.03 hétfő, 13:26:32 »

Az enyém TD, ott csak az időt mutatja, nincs fedkomp benne és a klíma is manüel.

Mi közük van ezeknek egymáshoz?
Csak a széles óra mutat hőfokot?
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #10288 Dátum: 2009.08.03 hétfő, 14:22:00 »

Azt tudom, hogy mit és hol kell keresni, de mondom, nincsen.  vigyor3

Akkor lehet csak MK3-tól van itt.
Szerintem az össze kílmás autóba van valami egyéb védelem akkor, ha valaki -15C-ba klímázna, ne fagyassza szét a klímakompresszort.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #10289 Dátum: 2009.08.03 hétfő, 14:22:18 »

Hát az nemnagyon Smiley
Pesten nem tud valaki jó klímást?

Partnerek menü.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
giorgio
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2753

bembe@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #10290 Dátum: 2009.08.03 hétfő, 15:07:24 »

Hát az nemnagyon Smiley
Pesten nem tud valaki jó klímást?
Diósdon a 7-es úton van egy, asszem Hyundai szervizzel van együtt...amint áthaladsz az M0 felett, lefelé indul az út, ott rögtön balra. Nekem eddig még mindent megoldottak...
Naplózva

ex: MK II. 2.0 Ghia Turnier '98 /Ezüstnyíl/
------------------------------------------------
Focus I. 2.0 Ghia '02 /Kékvillám/
Focus II. 1.6 TDCI Trend '05
highend
Vendég
« Új hozzászólás #10291 Dátum: 2009.08.03 hétfő, 17:11:09 »

Csak a széles óra mutat hőfokot?
nyes rinya
Naplózva
bartezz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


« Új hozzászólás #10292 Dátum: 2009.08.03 hétfő, 20:01:26 »

Na úgy tűnik,hogy megvan a kiszemelt mondeo.Még átrágjuk magunkat a dolgon és ha minden rendben holnap elkezdjük intézni a dolgokat taps

Annyi a gond,hogy a rádió kazettás 5000 széria és ki szeretném cserélni cd-re.Vagy veszek eredeti fordos rádiót pl 7000(mennyibe kerül kb) vagy egy márkás cd rádiót.Ha az utóbbit választom akkor bukom a kormányról vezérelhetőséget?
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #10293 Dátum: 2009.08.03 hétfő, 20:18:01 »

Na úgy tűnik,hogy megvan a kiszemelt mondeo.Még átrágjuk magunkat a dolgon és ha minden rendben holnap elkezdjük intézni a dolgokat taps

Annyi a gond,hogy a rádió kazettás 5000 széria és ki szeretném cserélni cd-re.Vagy veszek eredeti fordos rádiót pl 7000(mennyibe kerül kb) vagy egy márkás cd rádiót.Ha az utóbbit választom akkor bukom a kormányról vezérelhetőséget?
Bizony bukod. Ezért nem cserélterm le én sem. Viszont annyiért veszel bontóban gyárit, amiből már egy igencsak jó egyebet is tudsz venni.
Naplózva
bartezz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


« Új hozzászólás #10294 Dátum: 2009.08.03 hétfő, 21:02:47 »

Bizony bukod. Ezért nem cserélterm le én sem. Viszont annyiért veszel bontóban gyárit, amiből már egy igencsak jó egyebet is tudsz venni.

Akkor marad a telo->jack átalakító + jack-> kazetta és 4-5k-ból megúszom rinya
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #10295 Dátum: 2009.08.03 hétfő, 21:10:14 »

Na úgy tűnik,hogy megvan a kiszemelt mondeo.Még átrágjuk magunkat a dolgon és ha minden rendben holnap elkezdjük intézni a dolgokat taps

Annyi a gond,hogy a rádió kazettás 5000 széria és ki szeretném cserélni cd-re.Vagy veszek eredeti fordos rádiót pl 7000(mennyibe kerül kb) vagy egy márkás cd rádiót.Ha az utóbbit választom akkor bukom a kormányról vezérelhetőséget?

Jack kimenetes kazetta, vagy veszel hozzá egy használt 6lemezes cd váltót, az 5000-es rádió már tudja kezelni. Nekem így van és lehet mp3at is hallgatni kazival és mehet a cd is. eljen
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
bartezz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


« Új hozzászólás #10296 Dátum: 2009.08.03 hétfő, 21:21:10 »

Jack kimenetes kazetta, vagy veszel hozzá egy használt 6lemezes cd váltót, az 5000-es rádió már tudja kezelni. Nekem így van és lehet mp3at is hallgatni kazival és mehet a cd is. eljen

Igazad van,mert van rajta cd gomb is az 5000-sen.Az lesz a legjobb megoldás worship
Naplózva
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #10297 Dátum: 2009.08.03 hétfő, 22:03:47 »

Na úgy tűnik,hogy megvan a kiszemelt mondeo.Még átrágjuk magunkat a dolgon és ha minden rendben holnap elkezdjük intézni a dolgokat taps

Annyi a gond,hogy a rádió kazettás 5000 széria és ki szeretném cserélni cd-re.Vagy veszek eredeti fordos rádiót pl 7000(mennyibe kerül kb) vagy egy márkás cd rádiót.Ha az utóbbit választom akkor bukom a kormányról vezérelhetőséget?

Vehetsz MP3 interface-t is. Rá kell dugni a rádió CDtár bemenetére és már megy is. Kis helyen elfér (pl. kesztyűtartó) és megvan 20e Ft körül. Nem olcsó, de így én pl. 6*99 db MP3-t tudok hallgatni Pendrive-ról vagy SD memóriakártyáról. Hol fér el 6 db audióCDn 594 db zeneszám (mérettől független, tehát lehet 500 db 20 megás MP3 is csak legyen mire feltölteni Smiley
Van aki szerint az MP3 nem szól olyan jól, de én nem vagyok vájtfülű szóval... 
Naplózva
bartezz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


« Új hozzászólás #10298 Dátum: 2009.08.04 kedd, 11:45:11 »

Vehetsz MP3 interface-t is. Rá kell dugni a rádió CDtár bemenetére és már megy is. Kis helyen elfér (pl. kesztyűtartó) és megvan 20e Ft körül. Nem olcsó, de így én pl. 6*99 db MP3-t tudok hallgatni Pendrive-ról vagy SD memóriakártyáról. Hol fér el 6 db audióCDn 594 db zeneszám (mérettől független, tehát lehet 500 db 20 megás MP3 is csak legyen mire feltölteni Smiley
Van aki szerint az MP3 nem szól olyan jól, de én nem vagyok vájtfülű szóval... 

Tudsz linket adni,hol lehetne ilyet kapni,mert gondolom kompatibilisnek kell lennie a ford rádióval.
Én sem vagyok szerencsére white fülü,de itthon már kipróbáltam a audio cd és mp3 közti különbséget fejhallgatón,de nem vettem észre különbséget.Tartottam ebből a témából előadást is és tudom,hogy hol spórol az mp3.Ott valóságban a fül miatt észre sem lehet venni(normál embereknél) Wink
Naplózva
tormab
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31

tormab@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #10299 Dátum: 2009.08.04 kedd, 20:22:29 »

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Fékezésnél a jobb első kerék felől csattogás,kattogás hallatszik amióta 1-2 hete eltőrt a trapézgömbfejet befogó csavar és majdnem sikerült fejreállni. Azóta azt megjavítottam eredeti csavarokkal, azonban fura kattogás hallatszik. Lehet hogy a trapézgömbfej gumija annyira megsérült,hogy nem csillapít és az puffog? vagy esetleg a kerékcsapágy??
Előre is köszönöm minenki észrevételeit


update: elfelejtettem írni,hogy lassú tempónál ami kb 5-10km/óra. Illetve néha gödröknél is hallani de nem olyan dúrván
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.04 kedd, 20:24:36 írta tormab » Naplózva

MK3 2.0 16v Automata Ghia (2001.06)
Oldalak: 1 ... 199 200 201 202 203 204 205 [206] 207 208 209 210 211 212 213 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.093 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.