Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 22:46:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 210 211 212 213 214 215 216 [217] 218 219 220 221 222 223 224 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745091 alkalommal)
0 Felhasználó és 43 vendég van a témában
reefer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


E-mail
« Új hozzászólás #10800 Dátum: 2009.10.27 kedd, 13:17:14 »

Sziaszok, ha már így benne vagytok a fed komp témában, kérdezném, hogyvan-e valakinek pontos listája, bekötési rajza, hogy utólag mire van szükség a kijelzőn kívül, és melyek azok a funkciók, amik tökéletesen futnak az utólagos beépítés után?
köszi
Naplózva

98. 1.8 Zetec kombi
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #10801 Dátum: 2009.10.27 kedd, 13:42:50 »

Sziaszok, ha már így benne vagytok a fed komp témában, kérdezném, hogyvan-e valakinek pontos listája, bekötési rajza, hogy utólag mire van szükség a kijelzőn kívül, és melyek azok a funkciók, amik tökéletesen futnak az utólagos beépítés után?
köszi

Benzines vagy Diesel?
Van egy angol nyelvű cikk a beépítésről ill a részletekről.
Ha adsz egy mail címet, elküldöm...
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #10802 Dátum: 2009.10.27 kedd, 13:45:20 »

Sziaszok, ha már így benne vagytok a fed komp témában, kérdezném, hogyvan-e valakinek pontos listája, bekötési rajza, hogy utólag mire van szükség a kijelzőn kívül, és melyek azok a funkciók, amik tökéletesen futnak az utólagos beépítés után?
köszi
Itt nézelődj
Naplózva
reefer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


E-mail
« Új hozzászólás #10803 Dátum: 2009.10.27 kedd, 16:12:38 »

köszi, így nem tűnik lehetetlennek a dolog:)
Naplózva

98. 1.8 Zetec kombi
reefer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


E-mail
« Új hozzászólás #10804 Dátum: 2009.10.27 kedd, 18:32:02 »

Na kiderítettem mié a baja a klímámnak, egyszerűen hiányzik róla a flap motor. Sőt, úgy fest, hogy a meleg levegő ajtó tengelye, vagy annak helye simán be van valami kulimájsszal ragasztva. SZóval letörhette valaki, vagy nem tudom. Nos az a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel a résszel? Jó a sejtésem, hogy kb az egész fűtésrészt ki kell cserélnem, de legalábbis ki kell szerelnem ennek gyógyítására? Ki kell szednem ehhez az egész műszerfalat is?Esetleg van valakinek alkatrésze hozzá?
Köszi
Naplózva

98. 1.8 Zetec kombi
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #10805 Dátum: 2009.10.27 kedd, 18:50:14 »

Na kiderítettem mié a baja a klímámnak, egyszerűen hiányzik róla a flap motor. Sőt, úgy fest, hogy a meleg levegő ajtó tengelye, vagy annak helye simán be van valami kulimájsszal ragasztva. SZóval letörhette valaki, vagy nem tudom. Nos az a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel a résszel? Jó a sejtésem, hogy kb az egész fűtésrészt ki kell cserélnem, de legalábbis ki kell szerelnem ennek gyógyítására? Ki kell szednem ehhez az egész műszerfalat is?Esetleg van valakinek alkatrésze hozzá?
Köszi
ÁÁÁÁÁ. Akkor most cumira tett a verda....  falbav falbav
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #10806 Dátum: 2009.10.27 kedd, 18:56:08 »

Na kiderítettem mié a baja a klímámnak, egyszerűen hiányzik róla a flap motor. Sőt, úgy fest, hogy a meleg levegő ajtó tengelye, vagy annak helye simán be van valami kulimájsszal ragasztva. SZóval letörhette valaki, vagy nem tudom. Nos az a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel a résszel? Jó a sejtésem, hogy kb az egész fűtésrészt ki kell cserélnem, de legalábbis ki kell szerelnem ennek gyógyítására? Ki kell szednem ehhez az egész műszerfalat is?Esetleg van valakinek alkatrésze hozzá?
Köszi

Legalább digiklímád van hogy bő nyállal?  hehe
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
reefer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


E-mail
« Új hozzászólás #10807 Dátum: 2009.10.27 kedd, 19:03:43 »

Ja, ezt nem láttam,amikor vettem sajna. Azt hittem valamit kicserélek aztán jó lesz. De azt nem gondoltam, hogy valami okos ember szétbarmolta az egészet. A sima klímás fűtő-hűtő doboza mennyiben különbözik a digitklímástól?
Csak azért, mert azt tudnék szerezni, és akkor csak a motor kéne, azt meg csak találok valahol....
addig csak max fűtés vagy max hűtés van:(
Naplózva

98. 1.8 Zetec kombi
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #10808 Dátum: 2009.10.27 kedd, 19:25:45 »

Ja, ezt nem láttam,amikor vettem sajna. Azt hittem valamit kicserélek aztán jó lesz. De azt nem gondoltam, hogy valami okos ember szétbarmolta az egészet. A sima klímás fűtő-hűtő doboza mennyiben különbözik a digitklímástól?
Csak azért, mert azt tudnék szerezni, és akkor csak a motor kéne, azt meg csak találok valahol....
addig csak max fűtés vagy max hűtés van:(

Ugyanaz a fűtésblokk sima meg digitklímásnál is. Egyedül az évek során a belső keringetést változtatták meg. Régebbiek elektromos solenoiddal kapcsolnak belső keringetésre, újabbak a fűtéskapcsolóba vezetett vákuumcsővel. Ha felnézel a gázpedálnál ott kell lennie egy vákuummotornak és a solenoidnak. A csere nem könnyű le kell fejteni a gázt és kikötni a klímacsöveket a motortérben, ugyanez a helyzet a vízcsövekkel. Ki kell szedni üléseket, kormányt, rádiót, minden burkolatot, kardánboxot és ki kell venni a műszerfalpárnát. A fűtésblokkot egy nagy csavar rögzíti a motortér felől a többi bent van.
Naplózva
reefer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


E-mail
« Új hozzászólás #10809 Dátum: 2009.10.27 kedd, 19:45:23 »

köszi az infót, holnap megint bemászok a lábtérbe és lecsekkolom a vákuumoort. Aztán megnézek majd egy ép darabot is, hogy legyen összehasonlítási alapom. De gondolom ki kéne állnia a fűtés terelőlap tengelyének a házból....és ha ez nincs, akkor csak a teljes kiszerelésével lehet belülről kiszerelni, és kicserélni.Esetleg elérhetőek ebből robbantott ábrák valahol a neten?agy egyébként bármilyen alkatrészről?
köszi a kedvcsinálót:)
Naplózva

98. 1.8 Zetec kombi
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #10810 Dátum: 2009.10.28 szerda, 21:19:26 »

Szépjóestét!

Meg tudja valaki mondani, hogy hogyan lehet levenni a világításkapcsolókat is tartó műanyag elemet (kormány bal oldalán)?

Végre sikerült szereznem fa hatású műszerfal darabokat (a más említett világításkapcsolósat és a műszerfalas elemet). Már csak a rádió körül lévő elem hiányzik, illetve valahol hallottam fa hatású rádió előlapról, ha az valóban létezik, akkor biztosan arany árban van és lehetetlen beszerezni).

Nagy az öröm! Smiley

Jó éjt mindenkinek!
Naplózva
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #10811 Dátum: 2009.10.28 szerda, 21:20:45 »

Szépjóestét!

Meg tudja valaki mondani, hogy hogyan lehet levenni a világításkapcsolókat is tartó műanyag elemet (kormány bal oldalán)?

Végre sikerült szereznem fa hatású műszerfal darabokat (a más említett világításkapcsolósat és a műszerfalas elemet). Már csak a rádió körül lévő elem hiányzik, illetve valahol hallottam fa hatású rádió előlapról, ha az valóban létezik, akkor biztosan arany árban van és lehetetlen beszerezni).

Nagy az öröm! Smiley.

Jó éjt mindenkinek!
Kicsit eröszakoskodni kell vele.
Fém patentek tartják
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.28 szerda, 21:22:36 írta Mobidik » Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #10812 Dátum: 2009.10.28 szerda, 22:49:50 »

Szépjóestét!
Meg tudja valaki mondani, hogy hogyan lehet levenni a világításkapcsolókat is tartó műanyag elemet (kormány bal oldalán)?
Végre sikerült szereznem fa hatású műszerfal darabokat (a más említett világításkapcsolósat és a műszerfalas elemet). Már csak a rádió körül lévő elem hiányzik, illetve valahol hallottam fa hatású rádió előlapról, ha az valóban létezik, akkor biztosan arany árban van és lehetetlen beszerezni).
Nagy az öröm! Smiley
Jó éjt mindenkinek!

Nekem gyári Ghia az autóm de sem a rádióm sem a körülötte lévő borítás nem fahatású! Gondolokodtam is rajta hogy én is lecserélem de én nem tartom annyira szépnek! És gondolom más is így van vele mert már láttam ilyen gyári rádiókat a Vaterán és semmivel nem kértek érte többet mint a simáért ezért szerintem fogsz találni ilyet magadnak!

De ha már beírtam ide neked akkor azt is megkérdezném tőled hogy a belső hőmérőt hogyan oldottad meg és milyen az MP3-as modulod mert ezeken én is régóta gondolkodom már!
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
Pepus24
Vendég
« Új hozzászólás #10813 Dátum: 2009.10.29 csütörtök, 10:49:42 »

köszi a választ Smiley

csak azér mer nekem 189/65/r14 van fenn aztán akarok nagyobbat:)
köszönöm a segitséget  wave
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #10814 Dátum: 2009.10.29 csütörtök, 10:53:33 »

köszi a választ Smiley

csak azér mer nekem 189/65/r14 van fenn aztán akarok nagyobbat:)
köszönöm a segitséget  wave

Vagyis: 189-4/65/r14   hehe
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #10815 Dátum: 2009.10.29 csütörtök, 11:14:25 »

De ha már beírtam ide neked akkor azt is megkérdezném tőled hogy a belső hőmérőt hogyan oldottad meg és milyen az MP3-as modulod mert ezeken én is régóta gondolkodom már!

Szia!

Hőmérő: vettem neten egy olyan hőmérőt, ami szivargyújtóról vagy elemről működtethető. Szivargyújtó esetén megmondja az akkutöltést is. Belső hőmérést a kijelzőben lévő hőmérővel méri, külsőt pedig egy 3m körüli "csáppal" Smiley. Ezt kivezettem az utastérből oda ahol a gyári hőmérőnek is lennie kellene (a vezeték a műszerfaltól indul, a kormányoszlop mögött lemegy az A oszlopig, onnan a küszöbnél vágtam egy pici rést a szigetelésen, ott kimegy a szabadba, onnan az ajtó pereme mögött végig a motorháztető-A-oszlop találkozásig, ott be a motortérbe és a vezetőoldali kábelköteghez szigszallagozva végig a lökhárítóig.
A gyártóra már nem emlékszem sajnos, netről rendeltem, szerintem kis keresgéléssel Te is találsz.

MP3: Győrből rendeltem egy MP3 interface-t. Rácsatlakozik a CDtár csatlakozójára a rádión (adják Mondeo-s csatival is, úgyhogy semmi dolgod vele). 6 mappába, mappánként 99 MP3-t lehet rámolni, ez azért jobb mint a 6 audio CD. Egyetlen bajom volt csak, a multikormánnyal néha hülyeségeket csinál, de ez igazából belefér -> ilyen hibával az eladó még nem találkozott, sem a gyártó. Lehet a rádiómmal v. multikormányommal van valami gond (a rádióm nyomógombos hangerőszabályzós és 5000-es azt hiszem). Maga az egység a kesztyűtartóban kapott helyet és megeszi a sima SD kártyát illetve a PenDrive-ot is. 4Gbig biztosan kezeli, ennél sokkal több nem is kell a cc 594 MP3-hoz. Itt vettem: jennecar.hu

Remélem tudtam segíteni.

Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #10816 Dátum: 2009.10.29 csütörtök, 11:19:23 »

Szia!

Hőmérő: vettem neten egy olyan hőmérőt, ami szivargyújtóról vagy elemről működtethető. Szivargyújtó esetén megmondja az akkutöltést is. Belső hőmérést a kijelzőben lévő hőmérővel méri, külsőt pedig egy 3m körüli "csáppal" Smiley. Ezt kivezettem az utastérből oda ahol a gyári hőmérőnek is lennie kellene (a vezeték a műszerfaltól indul, a kormányoszlop mögött lemegy az A oszlopig, onnan a küszöbnél vágtam egy pici rést a szigetelésen, ott kimegy a szabadba, onnan az ajtó pereme mögött végig a motorháztető-A-oszlop találkozásig, ott be a motortérbe és a vezetőoldali kábelköteghez szigszallagozva végig a lökhárítóig.
A gyártóra már nem emlékszem sajnos, netről rendeltem, szerintem kis keresgéléssel Te is találsz.

MP3: Győrből rendeltem egy MP3 interface-t. Rácsatlakozik a CDtár csatlakozójára a rádión (adják Mondeo-s csatival is, úgyhogy semmi dolgod vele). 6 mappába, mappánként 99 MP3-t lehet rámolni, ez azért jobb mint a 6 audio CD. Egyetlen bajom volt csak, a multikormánnyal néha hülyeségeket csinál, de ez igazából belefér -> ilyen hibával az eladó még nem találkozott, sem a gyártó. Lehet a rádiómmal v. multikormányommal van valami gond (a rádióm nyomógombos hangerőszabályzós és 5000-es azt hiszem). Maga az egység a kesztyűtartóban kapott helyet és megeszi a sima SD kártyát illetve a PenDrive-ot is. 4Gbig biztosan kezeli, ennél sokkal több nem is kell a cc 594 MP3-hoz. Itt vettem: jennecar.hu
Remélem tudtam segíteni.

Köszönöm szépen neked a nagyon korrekt, gyors és részletes leírást!  worship
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #10817 Dátum: 2009.10.29 csütörtök, 18:35:35 »

SPANNER: nagyon szívesen, remélem tényleg tudtam segíteni... bár gyorsnak azért nem mondanám a választ, a többinél igyekeztem Wink

Egy kérdés mindenki felé: hogyan tudok a legfájdalommentesebben vezetéket/vezetékeket eljuttatni az utastérből a motortérbe?
Előre is köszönöm!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #10818 Dátum: 2009.10.29 csütörtök, 19:04:13 »

SPANNER: nagyon szívesen, remélem tényleg tudtam segíteni... bár gyorsnak azért nem mondanám a választ, a többinél igyekeztem Wink

Egy kérdés mindenki felé: hogyan tudok a legfájdalommentesebben vezetéket/vezetékeket eljuttatni az utastérből a motortérbe?
Előre is köszönöm!
A kuplung pedál fölött van 1 átvezető gumidugó a motortérbe,ill az ablaktörlő csatornához.Ott mennek a kábelkötegek is be,ill ki.A legegyszerűbb,ha kintről bedugsz 1 2mm es réz hegesztőpálcát,rákötöd a kanócot,belül meg kihúzod 1 fogó segítségével. Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #10819 Dátum: 2009.10.29 csütörtök, 19:15:43 »

A kuplung pedál fölött van 1 átvezető gumidugó a motortérbe,ill az ablaktörlő csatornához.Ott mennek a kábelkötegek is be,ill ki.A legegyszerűbb,ha kintről bedugsz 1 2mm es réz hegesztőpálcát,rákötöd a kanócot,belül meg kihúzod 1 fogó segítségével. Wink wave

Jól hangzik, meg fogom próbálni! Köszi!
Naplózva
reefer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


E-mail
« Új hozzászólás #10820 Dátum: 2009.11.01 vasárnap, 19:10:20 »

Na ma sikerült közelebről is megismerkednem a fűtésretesz állító motor helyével, és kiderült, hogy a múltkör sötétben diagnosztizált kókány az azért van, hogy a retesz ne a csak hideg állásban legyen. Elvileg a ragasztó lekapargatása után rá tidom tenni a motort, legalábbis remélem. Kézzel, vagy csavarhúzóval tudom mozgatni a terelő tengelyét, csak a rögzítés miatt volt beragaztózva, meg egy vékony lyukat fúrtak rá, amivel ledrótozták. Már csak alkatrészt kell találjak.Gondolom a jobbkormányos autóké is ugyan ez a motor lehet nem?
Naplózva

98. 1.8 Zetec kombi
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #10821 Dátum: 2009.11.01 vasárnap, 20:38:41 »

Na ma sikerült közelebről is megismerkednem a fűtésretesz állító motor helyével, és kiderült, hogy a múltkör sötétben diagnosztizált kókány az azért van, hogy a retesz ne a csak hideg állásban legyen. Elvileg a ragasztó lekapargatása után rá tidom tenni a motort, legalábbis remélem. Kézzel, vagy csavarhúzóval tudom mozgatni a terelő tengelyét, csak a rögzítés miatt volt beragaztózva, meg egy vékony lyukat fúrtak rá, amivel ledrótozták. Már csak alkatrészt kell találjak.Gondolom a jobbkormányos autóké is ugyan ez a motor lehet nem?


Jó az angol flap motor is fekete kell megnéztem.
Naplózva
reefer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


E-mail
« Új hozzászólás #10822 Dátum: 2009.11.01 vasárnap, 20:47:25 »

Az jó hír, hogy érted, hogy fekete? több színű is van, más paraméterekkel?
köszi
Naplózva

98. 1.8 Zetec kombi
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #10823 Dátum: 2009.11.01 vasárnap, 22:05:02 »

Az jó hír, hogy érted, hogy fekete? több színű is van, más paraméterekkel?
köszi

A simának fehér a háza - neked a fekete kell az a digitklimás
Naplózva
reefer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


E-mail
« Új hozzászólás #10824 Dátum: 2009.11.03 kedd, 20:47:25 »

Na sikerült végre szereznem egyet, és a szétragasztózott tengelyből kikapirgálni a ragasztót, és a helyére szerelni. Teszt hiba nélkül futott végig, végre nem kell fagyoskodnom a kocsiban. Hétvégén a jeget sem tudtam leolvasztani a szélvédőn, de mindennek végre vége. Köszönöm mindenkinek a segítséget:)
Naplózva

98. 1.8 Zetec kombi
SUNX
Vendég
« Új hozzászólás #10825 Dátum: 2009.11.06 péntek, 16:39:24 »

Sziasztok !

Az a helyzet, hogy a 99-es kombi-m hátsó ablaktörlője nem moccan meg, a víz jön, a szerelő szerint áramot kap.
Ötlet azon kívül, hogy elromlott ? (biztosíték vagy ilyesmi ?, ha igen akkor azt merre találnám ?)
Ugyanitt hátsó ablaktörlő motor 99-es kombihoz használtan keresek, ha van valakinek, akkor megbeszélhetjük. worship

Köszöntem:
SUNX
 
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #10826 Dátum: 2009.11.06 péntek, 17:01:34 »

Sziasztok !

Az a helyzet, hogy a 99-es kombi-m hátsó ablaktörlője nem moccan meg, a víz jön, a szerelő szerint áramot kap.
Ötlet azon kívül, hogy elromlott ? (biztosíték vagy ilyesmi ?, ha igen akkor azt merre találnám ?)
Ugyanitt hátsó ablaktörlő motor 99-es kombihoz használtan keresek, ha van valakinek, akkor megbeszélhetjük. worship

Köszöntem:
SUNX
 
Mennyit ér meg neked?
Nekem van. Mondj egy jó árat rá...
Naplózva
Tomo7
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


E-mail
« Új hozzászólás #10827 Dátum: 2009.11.07 szombat, 13:19:46 »

Sziasztok!

Érdeklődnék ha kicserélném a sima órát a hosszú kijelzősre alapból milyen funkciók működnének és esetleg hogy lehetne életre kelteni a többi funkciót?

A választ előre is köszönöm.
Naplózva

ex 1997.03. MKII. Mondeo Turnier 1.6
ex 2000.05. MKII. Mondeo Turnier 1.8TD

2008 S-max 1,8TDCI
black slash
Vendég
« Új hozzászólás #10828 Dátum: 2009.11.07 szombat, 14:01:56 »

Sziasztok!

4 hónapja vásárolt, fiatalkorú (98-as, kombi TD, de inkább már csak D), kék sárkányom ma indításkor "látványos" hang- és fényjelenségeket és ablaktörlőmozgásokat  Cheesy produkálva véglegesen kilehelte a lelkét, legalábbis nem mutat életjeleket.
Hol keressem az első vonószemet? Ha nem találom, akkor hol lehet ilyet venni, szerezni, csináltatni, lopni?
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #10829 Dátum: 2009.11.07 szombat, 15:20:10 »

Sziasztok!

4 hónapja vásárolt, fiatalkorú (98-as, kombi TD, de inkább már csak D), kék sárkányom ma indításkor "látványos" hang- és fényjelenségeket és ablaktörlőmozgásokat  Cheesy produkálva véglegesen kilehelte a lelkét, legalábbis nem mutat életjeleket.
Hol keressem az első vonószemet? Ha nem találom, akkor hol lehet ilyet venni, szerezni, csináltatni, lopni?

Csak lemerült az akksid. Ne vonogasd, csak töltsd fel, vagy tegyél bele újat. Esetleg told/vontasd be és menj vele egy jó hosszú utat, hogy feltöltődjön. integet2
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #10830 Dátum: 2009.11.07 szombat, 15:21:07 »

Sziasztok!

Érdeklődnék ha kicserélném a sima órát a hosszú kijelzősre alapból milyen funkciók működnének és esetleg hogy lehetne életre kelteni a többi funkciót?

A választ előre is köszönöm.

Főoldalon keress rá a trip (fedcomp) beépítés cikkre. Minden funkció beüzemelhető.
Naplózva
Tomo7
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


E-mail
« Új hozzászólás #10831 Dátum: 2009.11.07 szombat, 16:04:26 »

Főoldalon keress rá a trip (fedcomp) beépítés cikkre. Minden funkció beüzemelhető.

Hello.
lehet hogy nagyon láma vagyok de én nem találom az  a cikket szomoru1
Naplózva

ex 1997.03. MKII. Mondeo Turnier 1.6
ex 2000.05. MKII. Mondeo Turnier 1.8TD

2008 S-max 1,8TDCI
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #10832 Dátum: 2009.11.07 szombat, 17:07:42 »

Sziasztok!

4 hónapja vásárolt, fiatalkorú (98-as, kombi TD, de inkább már csak D), kék sárkányom ma indításkor "látványos" hang- és fényjelenségeket és ablaktörlőmozgásokat  Cheesy produkálva véglegesen kilehelte a lelkét, legalábbis nem mutat életjeleket.
Hol keressem az első vonószemet? Ha nem találom, akkor hol lehet ilyet venni, szerezni, csináltatni, lopni?
...és a vonószem elvileg valahol a pótkeréknél van elsüllyesztve. (Vagy a csomagtartó oldalrekeszeiben a kárpit mögött.)
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #10833 Dátum: 2009.11.07 szombat, 17:12:09 »


Hello.
lehet hogy nagyon láma vagyok de én nem találom az  a cikket szomoru1

Most konkrétan én se. Írj privit Fusimnak, ő a szerzője, neki tuti megvan. Wink
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #10834 Dátum: 2009.11.07 szombat, 19:23:16 »


Hello.
lehet hogy nagyon láma vagyok de én nem találom az  a cikket szomoru1
Főoldalon van ilyen: "cikkereső", nézz ott körbe.
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #10835 Dátum: 2009.11.07 szombat, 19:25:14 »

Főoldalon van ilyen: "cikkereső", nézz ott körbe.
Bocs, közben valami jótétlélek leszedte.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #10836 Dátum: 2009.11.07 szombat, 20:28:32 »


Na szóval, rájüttünk, hogy a családban minimum egy autó feleslegesen parkol a kertekben/garázsokban.

A ranglista végére kieső jelöltként két autó került.

Egy 1999-es 62e km-t futott 2.0 mk2 kombájn, kipörgésgátóval, abs, féldigit klíma, dupla lufi és egy fóka 2003-as évjárat 1.4i 73ekm, abs, manuál klíma, egy lufi.

Természetesen mindkét autó rendszeresen szervízelt és törésmentes, újkoruktól mi hajtjuk őket. És ha a fóka megy a levesbe akkor a feleségem kénytelen lesz átszállni az mk2-be.

Szerintetek melyiket lenne érdemes eladni, illetve melyiket érdemes megtartani? Igazából a pénz nem számít, mert barátok közt is inkább eszmei az autók értéke...


Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #10837 Dátum: 2009.11.07 szombat, 20:34:38 »

Na szóval, rájüttünk, hogy a családban minimum egy autó feleslegesen parkol a kertekben/garázsokban.

A ranglista végére kieső jelöltként két autó került.

Egy 1999-es 62e km-t futott 2.0 mk2 kombájn, kipörgésgátóval, abs, féldigit klíma, dupla lufi és egy fóka 2003-as évjárat 1.4i 73ekm, abs, manuál klíma, egy lufi.

Természetesen mindkét autó rendszeresen szervízelt és törésmentes, újkoruktól mi hajtjuk őket. És ha a fóka megy a levesbe akkor a feleségem kénytelen lesz átszállni az mk2-be.

Szerintetek melyiket lenne érdemes eladni, illetve melyiket érdemes megtartani? Igazából a pénz nem számít, mert barátok közt is inkább eszmei az autók értéke...
Szerintem tartsatok meg a fokat, ha a zse mindegy, fiatalabb, modernebb...
Naplózva
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #10838 Dátum: 2009.11.07 szombat, 21:23:37 »

Sziasztok!

Érdeklődnék ha kicserélném a sima órát a hosszú kijelzősre alapból milyen funkciók működnének és esetleg hogy lehetne életre kelteni a többi funkciót?

A választ előre is köszönöm.

Szia,

Itt egy leírás - angol nyelvű.
http://www.mirez.co.uk/Trips.htm

Alap esetben azt hiszem a jobb oldali funkciók működnek:
- óra / stopper / naptár
- hőmérő (ehhez értelem szerűen szükséges lesz a külső hőmérő egység, de minimális kábelezéssel könnyen meg lehet oldani)

A bal oldalán lévő funkciók:
- átlagfogyasztás / átlagsebesség
- még megtehető km
- pillanatnyi fogyasztás is talán, ezt nem tudom

Ezekhez már komolyabb kábelezés kell, de már többet meg tudták oldani a Klubban.
Én is megcsinálnám, most várom az alkatrészeket Angliából, de sajna a bal oldali dolgok nem fognak működni nálam...

Kérdésem a Tudósok felé:
- TD-ben az átlagsebesség sem elérhető? VSSről kapja a fedcomp, nem?

Minden jót!
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #10839 Dátum: 2009.11.07 szombat, 21:27:57 »

Kérdésem a Tudósok felé:
- TD-ben az átlagsebesség sem elérhető? VSSről kapja a fedcomp, nem?
Homalyos teruletre tevedtel, nem emlexem senkire, aki ilyesmit projektelt volna, ki kell probalni oszt jonapot.
Naplózva
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #10840 Dátum: 2009.11.07 szombat, 21:40:24 »

Homalyos teruletre tevedtel, nem emlexem senkire, aki ilyesmit projektelt volna, ki kell probalni oszt jonapot.

Ilyen az én formám... Smiley
Gondolom nagy bajt nem tudok csinálni. Akkor ha megérkezik a kijelző, kipróbálom...
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #10841 Dátum: 2009.11.07 szombat, 21:42:53 »

Ilyen az én formám... Smiley
Gondolom nagy bajt nem tudok csinálni. Akkor ha megérkezik a kijelző, kipróbálom...
Probalj szerezni egy rossz benzines duplapotis ACt, kis hekkelessel bemegy a dizilbe, nekem ugy tunik, az enyem pl be van kabelezve elore.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #10842 Dátum: 2009.11.08 vasárnap, 17:20:22 »

Bocs, közben valami jótétlélek leszedte.

Ha fent hagyja a jótétlélek akkor sincs vele előrébb, mert nem működnek a linkek benne, ezért van láthatatlanra kapcsolra. Kérlek javítsd!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #10843 Dátum: 2009.11.08 vasárnap, 18:07:00 »

Ha fent hagyja a jótétlélek akkor sincs vele előrébb, mert nem működnek a linkek benne, ezért van láthatatlanra kapcsolra. Kérlek javítsd!
Hadjuk. Ugyanaz van az aláírásomba, ott érdekes módon működik...
Jó ez így nektek...  eljen
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #10844 Dátum: 2009.11.08 vasárnap, 20:25:56 »

Hadjuk. Ugyanaz van az aláírásomba, ott érdekes módon működik...
Jó ez így nektek...  eljen

Persze, hogy működik, mert a saját gépeden lett szerekesztve és merevlemezedre mutatnak a linkek. Viszont akinek pont nincs lementve a D: gyökérbe a cikk, nekik nem fog működni, ez emberek 99%-a. Smiley
Próbáld megnézni egy másik gépen, nem fog működni Neked se.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #10845 Dátum: 2009.11.08 vasárnap, 20:26:52 »

Persze, hogy működik, mert a saját gépeden lett szerekesztve és merevlemezedre mutatnak a linkek. Viszont akinek pont nincs lementve a D: gyökérbe a cikk, nekik nem fog működni, ez emberek 99%-a. Smiley
Próbáld megnézni egy másik gépen, nem fog működni Neked se.
Te sem szúrtad volna ki az én gépemen. Főleg úgy, hogy nem tudod mit keresel...
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #10846 Dátum: 2009.11.08 vasárnap, 20:39:00 »

Sziasztok!

Inkább a vita helyett mondjátok meg nekem hogy milyen kütyü állítja a 2.0 Zetecnél az alapjáratot és mik lehetnek a hibajelenségek ha megzavarodott?

Köszike!  worship
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #10847 Dátum: 2009.11.08 vasárnap, 20:48:02 »

Sziasztok!

Inkább a vita helyett mondjátok meg nekem hogy milyen kütyü állítja a 2.0 Zetecnél az alapjáratot és mik lehetnek a hibajelenségek ha megzavarodott?

Köszike!  worship
Az Ecu dönt a vízhőfok, főtengely-jeladó, a gázkarpoti jele alapján és az alapjárati motorral állít. (majd Misi107 vagy Fusim kiegészíti)
Mi a hibajelenség?
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #10848 Dátum: 2009.11.08 vasárnap, 20:50:14 »

Persze, hogy működik, mert a saját gépeden lett szerekesztve és merevlemezedre mutatnak a linkek. Viszont akinek pont nincs lementve a D: gyökérbe a cikk, nekik nem fog működni, ez emberek 99%-a. Smiley
Próbáld megnézni egy másik gépen, nem fog működni Neked se.

Na egy kis bele kuty-kuty: Nem értem mit írsz. Én rákattintok az én gépemről az ő linkjeire és bejönnek a cikkek. Arra céloztál, hogy elvileg ez nem lehetséges? Vagy én értettem félre? integet2
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #10849 Dátum: 2009.11.08 vasárnap, 20:55:29 »

Az Ecu dönt a vízhőfok, főtengely-jeladó, a gázkarpoti jele alapján és az alapjárati motorral állít. (majd Misi107 vagy Fusim kiegészíti)
Mi a hibajelenség?

Olyan mintha motorféknél olyan 1500-as fordulatszám környékén már dolgozna!




UI: nekem is működnek a linkek!
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
Oldalak: 1 ... 210 211 212 213 214 215 216 [217] 218 219 220 221 222 223 224 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.095 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.