Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 22:53:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 257 258 259 260 261 262 263 [264] 265 266 267 268 269 270 271 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745104 alkalommal)
0 Felhasználó és 43 vendég van a témában
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #13150 Dátum: 2010.09.11 szombat, 13:36:32 »

Hol van hutoje , ha van? A tuzfal es a motor kozott?
mivel hütöröl van szó elöl keresd,ha van akkor a vizhütöd elött van alul,a lökháritó alsó hosszú nyilásánn benézel látnod is kell a bal oldalán csatlakoznak a csövek rá.kb.3-4 cm vastag kb.60cm hosszu cuccos  integet2
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
zsombi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 395


« Új hozzászólás #13151 Dátum: 2010.09.11 szombat, 14:33:11 »

mivel hütöröl van szó elöl keresd,ha van akkor a vizhütöd elött van alul,a lökháritó alsó hosszú nyilásánn benézel látnod is kell a bal oldalán csatlakoznak a csövek rá.kb.3-4 cm vastag kb.60cm hosszu cuccos  integet2

pontosan  eljen
Naplózva

1,8TD kombi 1998
2,0i 5ajtós 2004
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #13152 Dátum: 2010.09.11 szombat, 14:54:24 »

Hol van hutoje , ha van? A tuzfal es a motor kozott?

Üdv!
Klímás a kocsid?
Ha igen, akkor a klímahűtő előtt keresd, annak felső részéhez van rögzítve (ha jól láttam). 2 csavar fogja, amit elég nehéz volt kiszedni, mert alig fér el az ember keze. Csak alulról férsz hozzá. Egy U alakú csövet keress, aminek a "szarvai" bal felé néznek, egy-egy ujjnyi vastag fekete cső megy rájuk és összenyomós bilincs tartja őket. Az "U" alak felső ága lamellázva van kb 5X5 cm-es lemezkékkel. Az alsó ág csupasz (ami lentről nézve jól látszik). Sajnos most nem tudok aknába menni és fotózni, remélem meg tudod oldani a problémát mihamarabb!  integet2
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #13153 Dátum: 2010.09.11 szombat, 14:57:25 »

Sziasztok. Ma eléggé megszívattam magam, illetve az autó... bezártam ugyanis a kulcsot a csomitartóba. Innentől kezdve jöhettem haza Kőbányáról Dél-Budára a pótkulcsért. (taxival, mert időre kellett mennem  szomoru1) Nem értem, hogy miért nincs kézi nyitó az utastérben? vagycsak én nem találtam?? Mert ugye az üléseket is a csomtartóból nyitom, tehár még az utastérből se tudtam átmászni... majd szétvetett az ideg

Szia!

Egy tipp a hasonló helyzet kivédésére: Készítess egy sima chip nélküli kulcsot, ami csak az ajtókat tudja kinyitni - ez kb 2-3000 Ft.
Ezt a kulcsot vagy az utastérben, vagy ha vakmerőbb vagy, akkor az autón kivülről elérhető, valami alámászós helyen, valamibe berejtve dugd el (légy kreatív és titkolózó).
Csak ötlet  Wink
Naplózva
Isu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 257


2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C UFWA (2013)


« Új hozzászólás #13154 Dátum: 2010.09.11 szombat, 16:06:20 »

Üdv!
Klímás a kocsid?
Ha igen, akkor a klímahűtő előtt keresd, annak felső részéhez van rögzítve (ha jól láttam). 2 csavar fogja, amit elég nehéz volt kiszedni, mert alig fér el az ember keze. Csak alulról férsz hozzá. Egy U alakú csövet keress, aminek a "***vai" bal felé néznek, egy-egy ujjnyi vastag fekete cső megy rájuk és összenyomós bilincs tartja őket. Az "U" alak felső ága lamellázva van kb 5X5 cm-es lemezkékkel. Az alsó ág csupasz (ami lentről nézve jól látszik). Sajnos most nem tudok aknába menni és fotózni, remélem meg tudod oldani a problémát mihamarabb!  integet2

Asszem megvan. A huto elott van egy mini huto. Kb. 3cm x 50cm. Az lenne az? Minek annak az olajnak hutes? Azt sem ertem , h 0.8 liter a kell bele, de ilyen vastag csovekkel , hutovel es tartallyal, minta legalabb 3liter menne bele. Biztos azaz?
Naplózva

ex: Mondeo MKII. 2.0 (1997) 4 ajtó és majdnem Ghia Smiley
szepi2001
Vendég
« Új hozzászólás #13155 Dátum: 2010.09.11 szombat, 16:25:52 »

Szia!

Egy tipp a hasonló helyzet kivédésére: Készítess egy sima chip nélküli kulcsot, ami csak az ajtókat tudja kinyitni - ez kb 2-3000 Ft.
Ezt a kulcsot vagy az utastérben, vagy ha vakmerőbb vagy, akkor az autón kivülről elérhető, valami alámászós helyen, valamibe berejtve dugd el (légy kreatív és titkolózó).
Csak ötlet  Wink

Ez se rossz, de inkább kellene egy nyitógomb az utastérbe (elsősorban persze nem kell bezárni a kulcsot  falbav). Vajon ezt házilag megoldható, vagy vigyem villanyoshoz?  Huh?
Naplózva
szepi2001
Vendég
« Új hozzászólás #13156 Dátum: 2010.09.11 szombat, 16:27:54 »

nem rossz!ennél csak én voltam bénább, mert neken nem volt hova mennem pót kulcsért.ugyanis anno nem volt pót kulcsom  vigyor3  Shocked  Angry

 wow1 És mit tettél?
Naplózva
Kuk3sz
Vendég
« Új hozzászólás #13157 Dátum: 2010.09.11 szombat, 23:37:35 »

Hali!

Nálam is előjött ez az akárhova tekerem a kapcsolót, csak a szélvédőre hajlandó fújni a motyó dolog.
Többen írtátok, hogy valszeg vákuumcső törés.
Kérdésem: ezeket a kis aranyosokat merre keressem?
Kívül motortérben túzfalnál vagy belül kéne kibontatnom a műszerfal mögött?
KÖszi előre is.
Naplózva
Saci
Vendég
« Új hozzászólás #13158 Dátum: 2010.09.12 vasárnap, 01:38:50 »

Hali!

Nálam is előjött ez az akárhova tekerem a kapcsolót, csak a szélvédőre hajlandó fújni a motyó dolog.
Többen írtátok, hogy valszeg vákuumcső törés.
Kérdésem: ezeket a kis aranyosokat merre keressem?
Kívül motortérben túzfalnál vagy belül kéne kibontatnom a műszerfal mögött?
KÖszi előre is.

Olvass vissza két három oldalt és részletesen le van írva.
Egyébként a rádiót kell kikapni.
De olvass vissza. (ha nem találod szólj és leírom megint)  Grin
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #13159 Dátum: 2010.09.12 vasárnap, 06:32:57 »

wow1 És mit tettél?
kulcs bezárva én kizárva igy kerestem egy szép követ  falbav   knuppel2   For cenzuring
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #13160 Dátum: 2010.09.12 vasárnap, 06:37:16 »

Asszem megvan. A huto elott van egy mini huto. Kb. 3cm x 50cm. Az lenne az? Minek annak az olajnak hutes? Azt sem ertem , h 0.8 liter a kell bele, de ilyen vastag csovekkel , hutovel es tartallyal, minta legalabb 3liter menne bele. Biztos azaz?
biztos az a rendör,de igen megtaláltad  taps  thumbup  appl
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #13161 Dátum: 2010.09.12 vasárnap, 09:05:56 »

Szervó olajcsere, ha nincs hűtőd...
Az én autószerelőm a nyomáskapcsolót vette ki, helyére betekert vmi csőmenetes fittinget, ráhúzott egy gumicsövet, és úgy engedtük le az olajat.
Járómotor -kormánytekerget-ürít-feltölt frissel-átmozgat- leenged-feltölt-tekergetve légtelenít-szintretölt-örül.
A nyomáskapcsolót, az szervószivattyútól eljövő/menő csövön találod, vhol az autó menetirány szerinti jobb oldalán, elektromos csatlakozó megy rá.
üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #13162 Dátum: 2010.09.12 vasárnap, 09:29:37 »

Szervó olajcsere, ha nincs hűtőd...
Az én autószerelőm a nyomáskapcsolót vette ki, helyére betekert vmi csőmenetes fittinget, ráhúzott egy gumicsövet, és úgy engedtük le az olajat.
Járómotor -kormánytekerget-ürít-feltölt frissel-átmozgat- leenged-feltölt-tekergetve légtelenít-szintretölt-örül.
A nyomáskapcsolót, az szervószivattyútól eljövő/menő csövön találod, vhol az autó menetirány szerinti jobb oldalán, elektromos csatlakozó megy rá.
üdv
Én utoljára amennyire tudtam leengedtem.Kb. 4 deci jött ki.Igaz,azt nem tettem meg,hogy a szivattyúval nyomjam ki,ahhoz meg lusta voltam,hogy a kormányműből is leszívjam a maradékot.Úgyis szét lesz kapva az eleje,addig teljesen jó,legalább kiszedim a maradék szemetet is,aztán kiderül,szivárog-e valahol az ismerten kívül.Így is nagy volt a változás...ami kijött,egy fekete trutyi volt...a shell olaj piros volt...

« Utoljára szerkesztve: 2010.09.12 vasárnap, 09:36:23 írta misi107 » Naplózva
Isu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 257


2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C UFWA (2013)


« Új hozzászólás #13163 Dátum: 2010.09.12 vasárnap, 11:40:35 »

Én utoljára amennyire tudtam leengedtem.Kb. 4 deci jött ki.Igaz,azt nem tettem meg,hogy a szivattyúval nyomjam ki,ahhoz meg lusta voltam,hogy a kormányműből is leszívjam a maradékot.Úgyis szét lesz kapva az eleje,addig teljesen jó,legalább kiszedim a maradék szemetet is,aztán kiderül,szivárog-e valahol az ismerten kívül.Így is nagy volt a változás...ami kijött,egy fekete trutyi volt...a shell olaj piros volt...



OK, köszönöm mindenkinek! Már csak azt kéne tudnom, h melyik az a szervó szivattyú?  Roll Eyes

Ja nem, mégsem, mert van hűtőm, tehát a másik változat...  idiota
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.12 vasárnap, 11:42:18 írta Isu » Naplózva

ex: Mondeo MKII. 2.0 (1997) 4 ajtó és majdnem Ghia Smiley
gytibi
Vendég
« Új hozzászólás #13164 Dátum: 2010.09.12 vasárnap, 14:10:24 »

Sziasztok

Remélem tudok nekem segíteni.
AZ a problémám, hogy a jobb első ülés előtt a kárpit teljesen vizes. Valahol beázik, de nem tudok rájönni, hogy hol. Az ajtó szigetelése jó, fel is emeltük és ott is minden jónak tűnik.
Valakinek van valamilyen ötlete, hogy hol lehet a baj?

Köszi
Naplózva
Fekusz
Vendég
« Új hozzászólás #13165 Dátum: 2010.09.12 vasárnap, 14:53:33 »

Sziasztok

Remélem tudok nekem segíteni.
AZ a problémám, hogy a jobb első ülés előtt a kárpit teljesen vizes. Valahol beázik, de nem tudok rájönni, hogy hol. Az ajtó szigetelése jó, fel is emeltük és ott is minden jónak tűnik.
Valakinek van valamilyen ötlete, hogy hol lehet a baj?

Köszi

Hali!
 A víz legtöbbször fentről lefelé folyik, és nem fordítva. nyes Na jó, a viccet félretéve nagy esély van rá, hogy a pollenszűrő házánál ázik be. Szedd le a szélvédő előtti műanyag rostélyt, és nézd meg, minden rendben van-e a pollenszűrőnél. Ha jónak tűnik, akkor a szűrőház és a kasztni közötti szigetelésnél lehet gond. Ajánlani szokták a kiszerelés/takarítás/ szilóval összerakás kombibnációt. Ha itt már minden rendben, és az oldalsó kifolyó is jó(ahol a kasztninál elfolyik a sárvédő mögé a víz), akkor máshol kell keresni a hibát. Nekem nem volt ilyen problémám, csak emlékezetből írtam le ezt, mert itt a fórumon olvastam. Majd valaki pontosít, ha nem egyértelmű. wave
Naplózva
májki1982
Vendég
« Új hozzászólás #13166 Dátum: 2010.09.12 vasárnap, 15:07:17 »

Hali!
 A víz legtöbbször fentről lefelé folyik, és nem fordítva. nyes Na jó, a viccet félretéve nagy esély van rá, hogy a pollenszűrő házánál ázik be. Szedd le a szélvédő előtti műanyag rostélyt, és nézd meg, minden rendben van-e a pollenszűrőnél. Ha jónak tűnik, akkor a szűrőház és a kasztni közötti szigetelésnél lehet gond. Ajánlani szokták a kiszerelés/takarítás/ szilóval összerakás kombibnációt. Ha itt már minden rendben, és az oldalsó kifolyó is jó(ahol a kasztninál elfolyik a sárvédő mögé a víz), akkor máshol kell keresni a hibát. Nekem nem volt ilyen problémám, csak emlékezetből írtam le ezt, mert itt a fórumon olvastam. Majd valaki pontosít, ha nem egyértelmű. wave
nekem is vizes a szőnyegem eső után eplus2 pont most vettem észre én is a pollenszürőnél kezdem a keresgélést,persze ha nekem van olyan egyáltalán,mert nincs klimám
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #13167 Dátum: 2010.09.12 vasárnap, 15:50:06 »

nekem is vizes a szőnyegem eső után eplus2 pont most vettem észre én is a pollenszürőnél kezdem a keresgélést,persze ha nekem van olyan egyáltalán,mert nincs klimám
pollenszűrő mindegyik autóban van,nem klímafüggő.Anyósoldali fekete műanyag burkolat alatt találod meg.
Naplózva
májki1982
Vendég
« Új hozzászólás #13168 Dátum: 2010.09.12 vasárnap, 16:41:20 »

pollenszűrő mindegyik autóban van,nem klímafüggő.Anyósoldali fekete műanyag burkolat alatt találod meg.
köszi,akkor nekem is ott ázik be biztos.mert nem lyukas a verdám sehol sem
Naplózva
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #13169 Dátum: 2010.09.12 vasárnap, 19:02:04 »

Nekem is beázott és a pollenszűrő volt a megoldás. Mindenestől kivettem a házat, letisztítottam a fémet majd szilo és vissza, azóta jónak tűnik.  wave
Naplózva
Isu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 257


2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C UFWA (2013)


« Új hozzászólás #13170 Dátum: 2010.09.12 vasárnap, 20:00:56 »

Sziasztok

Remélem tudok nekem segíteni.
AZ a problémám, hogy a jobb első ülés előtt a kárpit teljesen vizes. Valahol beázik, de nem tudok rájönni, hogy hol. Az ajtó szigetelése jó, fel is emeltük és ott is minden jónak tűnik.
Valakinek van valamilyen ötlete, hogy hol lehet a baj?

Köszi

Szia!

Regen tobbeknek is volt ilyen problemaja, nekem is. AZ elso szelvedo ragasztasa engedett el. A beazasok utan nemsokkal nekem elkezdett megrepedni a szelvedom. Alulrlol indult es egy par honap alatt felkuszott a jobb sarokbol a szelvedo kozepeig.
Nyomkodd meg a szelvedot belulrol a szeleknel, ha valahol elmozdul, ott folyik be.
Naplózva

ex: Mondeo MKII. 2.0 (1997) 4 ajtó és majdnem Ghia Smiley
Saci
Vendég
« Új hozzászólás #13171 Dátum: 2010.09.13 hétfő, 23:09:52 »

Sikerült szereznem ködlámpákat kerettel együtt. Smiley
Be is szereltem és örömmel vettem észre, hogy elő volt készítve, csak egy relét kellet venni bele.
Gondoltam jó az ha van!  nyes
Naplózva
gytibi
Vendég
« Új hozzászólás #13172 Dátum: 2010.09.14 kedd, 10:56:17 »

Köszönöm,

megpróbálkozom a pollenszűrővel és megnézem a szélvédőt is.
Naplózva
Saci
Vendég
« Új hozzászólás #13173 Dátum: 2010.09.14 kedd, 11:33:32 »

Köszönöm,

megpróbálkozom a pollenszűrővel és megnézem a szélvédőt is.

Nekem is a pollenszűrőnél folyt be egyszer, mikor cseréltem, de én nem tettem rendesen vissza a gumit, aztán orvosoltam a problémát 10 perc alatt. Smiley
Naplózva
don80
Vendég
« Új hozzászólás #13174 Dátum: 2010.09.14 kedd, 13:51:44 »

sziasztok!!ma megvettem a 4 db 65-ös szöget.probáltam kiszedni vele a gyári magnot de nekem nem ment.mi a titka?vagy kicsuszott a szeg vagy a rádio meg se moccant.tippek aki csinált már ilyen??köszi.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #13175 Dátum: 2010.09.14 kedd, 14:37:55 »

sziasztok!!ma megvettem a 4 db 65-ös szöget.probáltam kiszedni vele a gyári magnot de nekem nem ment.mi a titka?vagy kicsuszott a szeg vagy a rádio meg se moccant.tippek aki csinált már ilyen??köszi.
valószínűleg valamelyik nyelvet nem nyomtad le.Én csak oldalanként szoktam.Alul fölül be és kezdem kihúzni.Amikor kicsit kijött,akkor a másik oldalt.
Naplózva
Isu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 257


2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C UFWA (2013)


« Új hozzászólás #13176 Dátum: 2010.09.14 kedd, 15:57:59 »

sziasztok!!ma megvettem a 4 db 65-ös szöget.probáltam kiszedni vele a gyári magnot de nekem nem ment.mi a titka?vagy kicsuszott a szeg vagy a rádio meg se moccant.tippek aki csinált már ilyen??köszi.

Én is próbálkoztam szöggel, de nem jött össze. Inkább bementem a Könyves Kálmán krt-on a Ford kereskedésbe és vettem párszáz forintért egy kiszedő villát. Azzal sem ment könnyen, de csak kijött.
Naplózva

ex: Mondeo MKII. 2.0 (1997) 4 ajtó és majdnem Ghia Smiley
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #13177 Dátum: 2010.09.14 kedd, 17:28:01 »

Amikor az enyémet kiszedte a szaki, ő is két villával csinálta.
Neki könnyen ment - nyilván nem először vett ki ilyet.
Naplózva

ducse
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #13178 Dátum: 2010.09.14 kedd, 19:58:32 »

Sziasztok

Remélem tudok nekem segíteni.
AZ a problémám, hogy a jobb első ülés előtt a kárpit teljesen vizes. Valahol beázik, de nem tudok rájönni, hogy hol. Az ajtó szigetelése jó, fel is emeltük és ott is minden jónak tűnik.
Valakinek van valamilyen ötlete, hogy hol lehet a baj?

Köszi
pollenszürö nyugodj meg.szilozd körbe rakd vissza és  eljen
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Saci
Vendég
« Új hozzászólás #13179 Dátum: 2010.09.15 szerda, 13:58:29 »

sziasztok!!ma megvettem a 4 db 65-ös szöget.probáltam kiszedni vele a gyári magnot de nekem nem ment.mi a titka?vagy kicsuszott a szeg vagy a rádio meg se moccant.tippek aki csinált már ilyen??köszi.
Úgy dugd bele, hogy ne egyenesen, hanem egy kicsit befelé álljon a szög, aztán feszítsd kifelé. A lábadnál, meg a másik oldalon is vedd le a borítást, két csavar tartja, akkor alulról beférsz a kezeddel és nyomd kifelé a rádiót.
Az a lényeg, hogy négy négy fül tartja benn és azokat kell kicsit kifelé feszíteni, de nekem tényleg pillanatok alatt kijött.
Mikor másodszor szedtem ki akkor meg pláne. Már tudtam a mozdulatot.
Azért kellet kétszer kiszednem, mert nekem nem jött össze a szigszalagos megoldás és hurkapálca lett belőle. Smiley
Naplózva
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #13180 Dátum: 2010.09.15 szerda, 16:14:45 »

sziasztok!!ma megvettem a 4 db 65-ös szöget.probáltam kiszedni vele a gyári magnot de nekem nem ment.mi a titka?vagy kicsuszott a szeg vagy a rádio meg se moccant.tippek aki csinált már ilyen??köszi.

Üdv!
Én imbuszkulcsot dugtam a lyukakba (4-es vagy 5-ös, már nem emlékszem), azzal frankón kijött. A szöges megoldás nem jött be, lehet, kicsit vékony szögem volt otthon, de külön ezért nem mentem boltba. Én, miután belement a kulcs a lyukba, kicsit kifelé billentettem (bal oldalon kormány felé, jobb oldalon anyósülés felé) és szépen kijött a helyéről.
Sikeres műtétet kívánok neked! integet2
Naplózva
don80
Vendég
« Új hozzászólás #13181 Dátum: 2010.09.15 szerda, 16:50:34 »

hellosztok!azt a kérédésem hogy szerintetek gond-e vagy sem ha a gyári 16-os alufelniket használom télen???.nemtudom hogy a gyári alkalmas e a nagy hidegekre.
Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #13182 Dátum: 2010.09.15 szerda, 17:13:40 »

hellosztok!azt a kérédésem hogy szerintetek gond-e vagy sem ha a gyári 16-os alufelniket használom télen???.nemtudom hogy a gyári alkalmas e a nagy hidegekre.

Sajnos a választ én sem tudom, de kíváncsi lettem. Ugyanis én is azokat fogom használni ezen a télen.
Egyébként mi baja lehet a felninek a téli használattól?
Naplózva

ducse
don80
Vendég
« Új hozzászólás #13183 Dátum: 2010.09.15 szerda, 18:33:49 »

Sajnos a választ én sem tudom, de kíváncsi lettem. Ugyanis én is azokat fogom használni ezen a télen.
Egyébként mi baja lehet a felninek a téli használattól?
ugy tudom van téi és nyári alufelni.gondolom anyagukban van vmi különbség.sokan mondták már hogy van amelyik elreped télen stb...de ugyebár a gyári alu eleve jobb és erösebb mint más univerzális alufelni.
Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #13184 Dátum: 2010.09.15 szerda, 19:14:47 »

nekem is gyári van - remélem bírja majd  szomoru1
Szerintem az előző tulaj is ezt használta télen.
Mondjuk nekem azt tanácsolták, hogy ne rakassak téli gumit a gyári felnire,
hanem vegyek másik négy felnit, de azért, hogy a felni ne sérüljön a gumik őszi, tavaszi cseréjénél.
Naplózva

ducse
imi111
Vendég
« Új hozzászólás #13185 Dátum: 2010.09.15 szerda, 20:20:07 »

hellosztok!azt a kérédésem hogy szerintetek gond-e vagy sem ha a gyári 16-os alufelniket használom télen???.nemtudom hogy a gyári alkalmas e a nagy hidegekre.
Én idén lesz,hogy negyedik éve használom a 16” alukat és most újra fényezem őket mert a só
a peremeken megmarta a fényezést, ezen kívül semmi bajuk!
Ez a tapasztalatom a felnivel
Naplózva
Fekusz
Vendég
« Új hozzászólás #13186 Dátum: 2010.09.16 csütörtök, 07:42:47 »

hellosztok!azt a kérédésem hogy szerintetek gond-e vagy sem ha a gyári 16-os alufelniket használom télen???.nemtudom hogy a gyári alkalmas e a nagy hidegekre.

Hali!
 Attól függ, mit jelent neked a "gond". Nekem V6-om van, de 15-ös kerekekkel járok télen, a 16-os túl peres. Az elvi probléma az, hogy a sós latyak kikezdheti az alufelnit, ha nem tökéletes a felülete. Megmarja a lakkot, lepattog, és nem igazán lesz szép. Szerintem már mindenki látott ilyet. A másik, hogy közvetlenül is könnyebben sérül a felni, mert a jég, fagyott hó (meg az útszóróanyag) karcolja, persze ez nem jellemző, hisz Magyarisztánban gyönyörűen takarítják az utakat. nyes Emellett azt a kátyút, amit nyáron észreveszel, azt télen takarhatja hó, víz, jég, és 90-el betalálni egy nagyobb gödröt nem nagy élmény, az alufelni nem köszöni meg, peres gumival meg végképp nem. A gyári alu szerintem is jóval erősebb, mint a gagyik, ezért nem cserélem le én sem. Nyáron 16-os gyári alufelnivel járok 205/55-ös papucsokon, de télire van 15-ös lemezfelnim 195/65-ös gumikkal. Ahogy írták, az sem mellékes, hogy a guminak cseppet sem tesz jót a le-fel szerelés, és az alufelni is megsérülhet ilyenkor. Én azt ajánlom mindenkinek, hogy külön felniken legyen a téli és a nyári gumi. Terveztem, hogy veszek télire gyári 15-ös alut, mert ótvarul néznek ki a lemezfelnijeim, de maradnak, majd lefestem. Lehet, hogy a plusz beruházás nem jön jól senkinek, de behozza az árát pár év alatt. Ja, és ne vegyetek gagyi vagy használt gumit, mert az nem spórolás!
 Szép napot! wave
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #13187 Dátum: 2010.09.16 csütörtök, 08:14:22 »

nekem is gyári van - remélem bírja majd  szomoru1
Szerintem az előző tulaj is ezt használta télen.
Mondjuk nekem azt tanácsolták, hogy ne rakassak téli gumit a gyári felnire,
hanem vegyek másik négy felnit, de azért, hogy a felni ne sérüljön a gumik őszi, tavaszi cseréjénél.

Ill. az abroncs se szereti a fel le szerelést. Vaterán a gumiszerelés áráért tudsz venni 4 lemezfelnit, utána otthon cserélheted a téli/nyári szettet, nem kell sorbaállni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Isu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 257


2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C UFWA (2013)


« Új hozzászólás #13188 Dátum: 2010.09.16 csütörtök, 10:34:37 »

hellosztok!azt a kérédésem hogy szerintetek gond-e vagy sem ha a gyári 16-os alufelniket használom télen???.nemtudom hogy a gyári alkalmas e a nagy hidegekre.

Szia!

Én én 6 éve használom a 15"-s gyári ford alufelnivel a téli és nyári gumikat. Az biztos, h behozza az árát, ha veszel lemezfelnit, de nekem nagyon nem tetszik a lemezfelni még dísztárcsával sem, ezért maradtam az alunál. A felnim szép, a só vagy akármit is szórnak az útra, az nem marta meg a felnit és nem is pattogzik sehol, még ott sem ahol van egy kis padka miatti karcolás. Gumiból is csak minőségit veszek (michelin, conti). Ebben az összeállításban nekem semmi gondom nem volt.

üdv
Isu
Naplózva

ex: Mondeo MKII. 2.0 (1997) 4 ajtó és majdnem Ghia Smiley
Saci
Vendég
« Új hozzászólás #13189 Dátum: 2010.09.16 csütörtök, 12:20:03 »

hellosztok!azt a kérédésem hogy szerintetek gond-e vagy sem ha a gyári 16-os alufelniket használom télen???.nemtudom hogy a gyári alkalmas e a nagy hidegekre.

Én mindig alufelnit használtam télen is és megmondom őszintén nem is foglalkoztatott ez a kérdés.
Gondolom azért, mert nem vettem észre rajtuk semmilyen változást.
Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #13190 Dátum: 2010.09.18 szombat, 11:42:24 »

Sziasztok!

Elektromos dolgoknál már írtam a gondomról, de ott nem kaptam választ, ezért írom ide.
A központi záram rendetlenkedik.
Egyszer csak, egyik napról a másikra csütörtököt mondott a vezető felőli zár: onnantól csak azt az egy ajtót nyitotta-zárta.
Aztán egyszer csak, egyik napról a másikra megjavult: most nyitja, zárja az összes ajtót.
Ja, és a két első ajtó kilincse kissé szorul.

Vajon én okoztam a problémát valamivel?
Vagy beázás vagy megbabrálhatták?
Naplózva

ducse
zsombi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 395


« Új hozzászólás #13191 Dátum: 2010.09.18 szombat, 19:02:50 »

Sziasztok!
Elektromos dolgoknál már írtam a gondomról, de ott nem kaptam választ, ezért írom ide.
A központi záram rendetlenkedik.
Egyszer csak, egyik napról a másikra csütörtököt mondott a vezető felőli zár: onnantól csak azt az egy ajtót nyitotta-zárta.
Aztán egyszer csak, egyik napról a másikra megjavult: most nyitja, zárja az összes ajtót.
Ja, és a két első ajtó kilincse kissé szorul.
Vajon én okoztam a problémát valamivel?
Vagy beázás vagy megbabrálhatták?

nem az a kérdés, hogy ki okozta, hanem , hogy ki oldja meg a problémát  vigyor3
első körben adj wd40et az ajtócsatlakozóknak és a kilincseknek gazdagon. simán lehet, hogy beázott vagy kezd rosszul érintkezni valahol és azért volt ez a jelenség. a szoruló kilincs meg simán mondeo betegség (de gyógyítható)
Naplózva

1,8TD kombi 1998
2,0i 5ajtós 2004
gytibi
Vendég
« Új hozzászólás #13192 Dátum: 2010.09.18 szombat, 20:01:37 »

Sziasztok!

Még mindig beázik a jobb oldalon a kocsi. A pollenszűrőt kiszedtem, az egészet, szilóval körbenyomtam, ott nem is ázik be.
Ma leszedtem a jobb első kereket, sárvédőt, mert valahol ott ázik be, de így szemmel nem látható. de valahol az A oszlopnál ahol levezeti a vizet ott folyik be, mert a belső kárpitot és szigetelést is felszedtem és ha a a motortérbe a pollenszűrő mellé öntök vizet az elkezd elfolyni és akkor ázik be.

Ezt hogyan tudnám megoldani mert az egy nagyon kis rés, még ha  a sárvédőt le is veszem. Valami javaslat vagy ötlet??

Köszi
Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #13193 Dátum: 2010.09.18 szombat, 20:15:11 »

nem az a kérdés, hogy ki okozta, hanem , hogy ki oldja meg a problémát  vigyor3
első körben adj wd40et az ajtócsatlakozóknak és a kilincseknek gazdagon. simán lehet, hogy beázott vagy kezd rosszul érintkezni valahol és azért volt ez a jelenség. a szoruló kilincs meg simán mondeo betegség (de gyógyítható)

Értem. Egyszerűen bele a zárba?
Ezt a műveletet akkor érdemes rendszeresen elvégezni.
Köszi szépen.
Naplózva

ducse
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #13194 Dátum: 2010.09.18 szombat, 21:07:28 »

Sziasztok!

Egy kis otthoni mondi  Wink
http://bolthely.hu/netmodell/id/00482_Ford_Mondeo_break__1_43_minichamps_modell
Naplózva
Fekusz
Vendég
« Új hozzászólás #13195 Dátum: 2010.09.18 szombat, 21:10:56 »

Sziasztok!

Még mindig beázik a jobb oldalon a kocsi. A pollenszűrőt kiszedtem, az egészet, szilóval körbenyomtam, ott nem is ázik be.
Ma leszedtem a jobb első kereket, sárvédőt, mert valahol ott ázik be, de így szemmel nem látható. de valahol az A oszlopnál ahol levezeti a vizet ott folyik be, mert a belső kárpitot és szigetelést is felszedtem és ha a a motortérbe a pollenszűrő mellé öntök vizet az elkezd elfolyni és akkor ázik be.

Ezt hogyan tudnám megoldani mert az egy nagyon kis rés, még ha  a sárvédőt le is veszem. Valami javaslat vagy ötlet??

Köszi

Hali!
 Nekem ugyanez volt, de a bal oldalon. Eltartott egy darabig, mire kiderült, hogy ott ázik a lemezek között. Belülről le lett kapva a kárpit, és ahol befolyt a víz, ot rendesen ki lett nyomva tömítővel, a kasztnisom csinálta. Azt mondta, ha ez sem válik be, akkor le kell szedni a sárvédőt, és ki kell alatta vágni a lemezt, hogy onnan hozzáférjen. Szerencsére erre már nem volt szükség, a tömítő bevált.
Naplózva
gytibi
Vendég
« Új hozzászólás #13196 Dátum: 2010.09.18 szombat, 21:15:07 »

Hali!
 Nekem ugyanez volt, de a bal oldalon. Eltartott egy darabig, mire kiderült, hogy ott ázik a lemezek között. Belülről le lett kapva a kárpit, és ahol befolyt a víz, ot rendesen ki lett nyomva tömítővel, a kasztnisom csinálta. Azt mondta, ha ez sem válik be, akkor le kell szedni a sárvédőt, és ki kell alatta vágni a lemezt, hogy onnan hozzáférjen. Szerencsére erre már nem volt szükség, a tömítő bevált.

Igen, ez jó ötlet, de az a baj, h jobb oldalon van egy csomó elektronika amiket nem igazán merek piszkálni és a kesztyűtartót is valahogy le kéne szedni, de azt sem tudom, h hogyan kell....
Naplózva
zsombi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 395


« Új hozzászólás #13197 Dátum: 2010.09.18 szombat, 22:08:41 »

Értem. Egyszerűen bele a zárba?
Ezt a műveletet akkor érdemes rendszeresen elvégezni.
Köszi szépen.

annál egy hangyányit bonyolultabb, de nem vészes: a kilincset felhúzva tudsz befújni a kilincs tengelyére. az a rész szokott megragadni, ahogy oxidálódik a tengely. fújás-mozgatás-fújás-mozgatás. türelemjáték, de segít.
aztán ha a telet így átvészeled, javaslom, hogy tavasszal (vagy ha van garázs akár most is) kárpitot le és úgy rendesen meg tudod locsolni, ráadásul látod is, hogy hova kell. sőt ha szeretsz barkácsolni akkor már ki is szedheted és akkor a zsírozás a legtutibb. és innen nincs megállás  vigyor3

u.i: ha találok fotót a kilincsről, belinkelem, hogy értsd a szerkezetét.
http://www.postimage.org/image.php?v=gxSs4BS
http://www.postimage.org/image.php?v=gxSseAr
http://www.postimage.org/image.php?v=gxSsh4A
http://www.postimage.org/image.php?v=TsJRJbS
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.18 szombat, 22:18:33 írta zsombi » Naplózva

1,8TD kombi 1998
2,0i 5ajtós 2004
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #13198 Dátum: 2010.09.18 szombat, 22:21:57 »

annál egy hangyányit bonyolultabb, de nem vészes: a kilincset felhúzva tudsz befújni a kilincs tengelyére. az a rész szokott megragadni, ahogy oxidálódik a tengely. fújás-mozgatás-fújás-mozgatás. türelemjáték, de segít.
aztán ha a telet így átvészeled, javaslom, hogy tavasszal (vagy ha van garázs akár most is) kárpitot le és úgy rendesen meg tudod locsolni, ráadásul látod is, hogy hova kell. sőt ha szeretsz barkácsolni akkor már ki is szedheted és akkor a zsírozás a legtutibb. és innen nincs megállás  vigyor3

u.i: ha találok fotót a kilincsről, belinkelem, hogy értsd a szerkezetét.

Nagyon köszi. A fotót előre is. Természetesen van kedvem barkácsolni, mivel nincs "kedvem" fizetni ezért is. Nyilván sokan vannak így ezzel.  Cool
Egyszer végignéztem már az ajtó szétszedését, összerakását ...  wow1 ...de talán a zár kiszedése még meghaladja a képességeimet.  integet2
Naplózva

ducse
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #13199 Dátum: 2010.09.18 szombat, 22:24:56 »

Aham. Megnéztem. Le is mentem a képeket rögvest.
Kösz Zsombi!  taps
Naplózva

ducse
Oldalak: 1 ... 257 258 259 260 261 262 263 [264] 265 266 267 268 269 270 271 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.103 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.