Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 22:51:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 313 314 315 316 317 318 319 [320] 321 322 323 324 325 326 327 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745102 alkalommal)
0 Felhasználó és 47 vendég van a témában
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #15950 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 15:29:01 »

Ha a termosztát jó, a vízhőfok 90fok, a vízpumpa jó és a fűtőradiátor új, akkor miért nem forró a befújt levegő üzemmeleg motornál alapjáraton? Miért csak melegecske levegő jön és miért csak fordulaton indul meg az égető hőség a rostélyokból?

El lehet tömődve a fűtőradiátor csöve? szomoru1

Csap.
Ugyan én Mondeonál nem találkoztam vele (múlt héten is szedtem szét egy fűtésrendszert), de vhol ott kéne keresni a problémát...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #15951 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 15:36:59 »

Csap.
Ugyan én Mondeonál nem találkoztam vele (múlt héten is szedtem szét egy fűtésrendszert), de vhol ott kéne keresni a problémát...
milyen csap? wow1
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #15952 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 15:44:59 »

Csap.
Ugyan én Mondeonál nem találkoztam vele (múlt héten is szedtem szét egy fűtésrendszert), de vhol ott kéne keresni a problémát...

Itt nincsen csap. Ez nem Zsiguli. vigyor3
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #15953 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 15:45:13 »

milyen csap? wow1

Sörcsap!  nyes
Ha eleget iszol akkor nem fázol!  hehe
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #15954 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 15:46:38 »

Itt nincsen csap. Ez nem Zsiguli. vigyor3

A Fordoknál is van fűtéscsap de az igaz hogy a Mondeókban speciel nincsen!
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #15955 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 16:18:17 »

Itt nincsen csap. Ez nem Zsiguli. vigyor3

Na ezért írtam, amit írtam! Wink
Ami a  meleget tereli, vagy sem a rostélyok felé. Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
drof
Vendég
« Új hozzászólás #15956 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 18:38:31 »

Na ezért írtam, amit írtam! Wink
Ami a  meleget tereli, vagy sem a rostélyok felé. Wink

Az a FLAP motor, azzal nálam minden rendben, csuk-nyit.

Megfigyeltem ma kicsit jobban. Ha leállítom a meleg motort és 1 perc után újraindítom, akkor dől a hőség. Szal levegő lesz ottan rossz helyen.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #15957 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 19:42:34 »

Az a FLAP motor, azzal nálam minden rendben, csuk-nyit.

Megfigyeltem ma kicsit jobban. Ha leállítom a meleg motort és 1 perc után újraindítom, akkor dől a hőség. Szal levegő lesz ottan rossz helyen.
nézd meg a kiegyenlítő tartályon a felső pici csövet, ha lehúzod, jön-e belőle a víz. az a felső 2 cső lenne hivatott légteleníteni a rendszert, és a vékony csőben szokott lenni egy pici műanyag dugó 2-es 3-as furattal szűkétésképpen. ez előfordul, hogy eldugul
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
drof
Vendég
« Új hozzászólás #15958 Dátum: 2011.10.10 hétfő, 20:27:24 »

nézd meg a kiegyenlítő tartályon a felső pici csövet, ha lehúzod, jön-e belőle a víz. az a felső 2 cső lenne hivatott légteleníteni a rendszert, és a vékony csőben szokott lenni egy pici műanyag dugó 2-es 3-as furattal szűkétésképpen. ez előfordul, hogy eldugul


Azt néztem nemrég. Hogy jön-e belőle? Meleg motornál lehúzva 1 liter lövell ki belőle. wow1 hehe Mármint a csőből. Ott szoktam leengedni a nyári keveréket.... eplus2

A golyót is néztem a csőben, az is szabadon fickándozik.  nyes

De azért letesztelem újra, úgyis kell növelni a fagyálló arányát.  wave
Naplózva
Csiribacsi
Vendég
« Új hozzászólás #15959 Dátum: 2011.10.11 kedd, 11:44:03 »

Üdv mindenkinek!

Most vettem egy 97-es   2.5 V6 Ghia Automatát és kb egy hét után nem hajlandó beindulni.
Az a legnagyobb probléma, hogy elment vidékre és most ott áll egy udvaron, mert nem hajlandó megmozdulni. rinya
Mindenkitől azt az infót kaptam, hogy letiltott a gyári immobilizer, mit tudok tenni, hogy beindítsam a gépjárművet.
Kérlek, segítsetek.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #15960 Dátum: 2011.10.11 kedd, 12:11:06 »

Üdv mindenkinek!

Most vettem egy 97-es   2.5 V6 Ghia Automatát és kb egy hét után nem hajlandó beindulni.
Az a legnagyobb probléma, hogy elment vidékre és most ott áll egy udvaron, mert nem hajlandó megmozdulni. rinya
Mindenkitől azt az infót kaptam, hogy letiltott a gyári immobilizer, mit tudok tenni, hogy beindítsam a gépjárművet.
Kérlek, segítsetek.

Látod villogni az immo visszajelzőjét?Ha a kulcsot berakod a kapcsolóba és elfordítod,akkor elalszik?A gyújtás ráadásakor hallod a szivattyút felzúgni?Nálam a szerelő saját magát copatta meg és azt hitte spéci immo van az autóban...holott csak kiégett a szivattyú biztije de nem vette észre...
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.11 kedd, 12:12:46 írta misi107 » Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #15961 Dátum: 2011.10.11 kedd, 12:17:39 »

Üdv mindenkinek!

Most vettem egy 97-es   2.5 V6 Ghia Automatát és kb egy hét után nem hajlandó beindulni.
Az a legnagyobb probléma, hogy elment vidékre és most ott áll egy udvaron, mert nem hajlandó megmozdulni. rinya
Mindenkitől azt az infót kaptam, hogy letiltott a gyári immobilizer, mit tudok tenni, hogy beindítsam a gépjárművet.
Kérlek, segítsetek.

hát igen...
a "nem akar beindulni"-t részletezhetnéd.
mert van több féle nem akar beindulni...
ha az immo tilt le, akkor gyújtáson a műszerfal visszajelzőkön kívül nem sok minden műkszik...
ha az ac dolgozik, meg teker az önindító, akkor más gebasz lesz...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Csiribacsi
Vendég
« Új hozzászólás #15962 Dátum: 2011.10.11 kedd, 12:35:58 »

hát igen...
a "nem akar beindulni"-t részletezhetnéd.
mert van több féle nem akar beindulni...
ha az immo tilt le, akkor gyújtáson a műszerfal visszajelzőkön kívül nem sok minden műkszik...
ha az ac dolgozik, meg teker az önindító, akkor más ge*** lesz...

Leírom amit a kicsi fiam mondott, mivel nála állt le a gépjármű (benzin van benne)
Ha a gyújtást ráteszem akkor azt mondja töc-töc-töc tehát valami hangot ad
Ha beakarja indítani akkor pedig pörgeti az önindító 1000rel de nem röffen be.
Mivel nem láttam és nem hallottam még csak érdeklődés szintjén kérdezek a hiba lehetséges okáról.
Ja és ha igaz az Immobiliser: 1.6 hiba kódot ír ki. (jobban mondva villogja)

És ne tessék nagyon hűlyének nézni (csak kicsit)
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #15963 Dátum: 2011.10.11 kedd, 12:42:15 »

Leírom amit a kicsi fiam mondott, mivel nála állt le a gépjármű (benzin van benne)
Ha a gyújtást ráteszem akkor azt mondja töc-töc-töc tehát valami hangot ad
Ha beakarja indítani akkor pedig pörgeti az önindító 1000rel de nem röffen be.
Mivel nem láttam és nem hallottam még csak érdeklődés szintjén kérdezek a hiba lehetséges okáról.
Ja és ha igaz az Immobiliser: 1.6 hiba kódot ír ki. (jobban mondva villogja)

És ne tessék nagyon hűlyének nézni (csak kicsit)
valami sántít az ügyben...
ha az immo letilt, akkor nem teker az önindító....
amit meg kellene hallgatni, az az, hogy az ac tol-e benyát gyújtás ráadása után.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #15964 Dátum: 2011.10.11 kedd, 12:45:59 »

Leírom amit a kicsi fiam mondott, mivel nála állt le a gépjármű (benzin van benne)
Ha a gyújtást ráteszem akkor azt mondja töc-töc-töc tehát valami hangot ad
Ha beakarja indítani akkor pedig pörgeti az önindító 1000rel de nem röffen be.
Mivel nem láttam és nem hallottam még csak érdeklődés szintjén kérdezek a hiba lehetséges okáról.
Ja és ha igaz az Immobiliser: 1.6 hiba kódot ír ki. (jobban mondva villogja)

És ne tessék nagyon hűlyének nézni (csak kicsit)
nézzük,nemrég cseréltem zárakat,vezérlőt,vevőt az autóban.Ha az immo tilt,akkor astor által leírva semmi nem működik.Nincs szivattyú,nincs gyújtás,fények égnek.Ha ezeken túl valamit csinál gyújtáskor,akkor más lehet a gond.A bal lábnál van egy kapcsoló,az lekapcsolja az üzemanyag rendszert.Ha elromlik vagy beázik képes trükkös dolgokra.Ha az önindító teker de mondjuk a motort nem forgatja át,akkor ott a gond.Ha a szivattyú nem zúg,akkor ott.Sajnos az automata váltónak más a gyújtása mint a kézié szerintem ebben drof többet tud segíteni.Ami még letilthatja a gyújtást,az a blokk oldalán (vezérlés felől) a két jeladó.Drof erről is tudna mesélni...
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.11 kedd, 12:50:31 írta misi107 » Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #15965 Dátum: 2011.10.11 kedd, 12:58:25 »

nézzük,nemrég cseréltem zárakat,vezérlőt,vevőt az autóban.Ha az immo tilt,akkor astor által leírva semmi nem működik.Nincs szivattyú,nincs gyújtás,fények égnek.Ha ezeken túl valamit csinál gyújtáskor,akkor más lehet a gond.A bal lábnál van egy kapcsoló,az lekapcsolja az üzemanyag rendszert.Ha elromlik vagy beázik képes trükkös dolgokra.Ha az önindító teker de mondjuk a motort nem forgatja át,akkor ott a gond.Ha a szivattyú nem zúg,akkor ott.Sajnos az automata váltónak más a gyújtása mint a kézié szerintem ebben drof többet tud segíteni.Ami még letilthatja a gyújtást,az a blokk oldalán (vezérlés felől) a két jeladó.Drof erről is tudna mesélni...

Első körben azt kell tudnom, hogy az önindító csak teker (rohadt gyorsan és nagyon magas frekvenciájú hangon) vagy be is húz (mint minden normális indításnál) és átforgatja a motort. Ha előbbi, akkor csak az önindítót kell megberhelni és idővel kicserélni.

Ha utóbbi, akkor lehet üa. rendszer (AC, vagy injektor) és jeladó/jeladó vezeték hiba, ami miatt letilt a gyújtás.

Sokféle hiba miatt nem indulhat, videó kellene a hangjáról.
Naplózva
Csiribacsi
Vendég
« Új hozzászólás #15966 Dátum: 2011.10.11 kedd, 13:02:43 »

nézzük,nemrég cseréltem zárakat,vezérlőt,vevőt az autóban.Ha az immo tilt,akkor astor által leírva semmi nem működik.Nincs szivattyú,nincs gyújtás,fények égnek.Ha ezeken túl valamit csinál gyújtáskor,akkor más lehet a gond.A bal lábnál van egy kapcsoló,az lekapcsolja az üzemanyag rendszert.Ha elromlik vagy beázik képes trükkös dolgokra.Ha az önindító teker de mondjuk a motort nem forgatja át,akkor ott a gond.Ha a szivattyú nem zúg,akkor ott.Sajnos az automata váltónak más a gyújtása mint a kézié szerintem ebben drof többet tud segíteni.Ami még letilthatja a gyújtást,az a blokk oldalán (vezérlés felől) a két jeladó.Drof erről is tudna mesélni...

Hát akkor valahogy lebiciklizek és körülnézek, hogy mi a helyzet,
és mindenkinek köszönöm a segítséget
Naplózva
Csiribacsi
Vendég
« Új hozzászólás #15967 Dátum: 2011.10.11 kedd, 16:02:10 »

Hali

Újra itten, most kaptam az infót, hogy kontakthiba miatt nem indul ez a dög.  gun (ez a 1.6 ós hiba kód)
Azt mondták, hogy kövessem végig a vezetéket, a gyújtáskapcsolótól kezdjem. és minden csatlakózónál nézzem meg, hogy jól csatlakozik és fújjam be kontakt spray-vel. wow1
A következő a kérdéseim volnának.
Hogy tudok ezekhez, a vezetékekhez hozzáférni, és hol keressem őket.
Lehet e találni valahol valami rajz v. kép félét, ami segít az eligazodásban
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #15968 Dátum: 2011.10.11 kedd, 16:21:45 »

Hali

Újra itten, most kaptam az infót, hogy kontakthiba miatt nem indul ez a dög.  gun (ez a 1.6 ós hiba kód)
Azt mondták, hogy kövessem végig a vezetéket, a gyújtáskapcsolótól kezdjem. és minden csatlakózónál nézzem meg, hogy jól csatlakozik és fújjam be kontakt spray-vel. wow1
A következő a kérdéseim volnának.
Hogy tudok ezekhez, a vezetékekhez hozzáférni, és hol keressem őket.
Lehet e találni valahol valami rajz v. kép félét, ami segít az eligazodásban

akkor talán kezd el a biztosítékoknál mint legegyszerűbb lehetőségnél.A kezelésiben (ha van) találsz kiosztást.
Naplózva
Csiribacsi
Vendég
« Új hozzászólás #15969 Dátum: 2011.10.11 kedd, 16:32:53 »

akkor talán kezd el a biztosítékoknál mint legegyszerűbb lehetőségnél.A kezelésiben (ha van) találsz kiosztást.

A kezelésit ép most nyomtatom
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #15970 Dátum: 2011.10.12 szerda, 10:28:00 »

Ti hol szoktátok leengedni a hűtőfolyadékot? Már mondtak 0 fokot vasárnap, így ideje lenne betölteni a télit már vagy 1,5 hete csak a csomagtartóban foglalja a helyet de még nem vitt rá a lélek Cheesy
Szóval hol a legegyszerűbb leengedni?  wave
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #15971 Dátum: 2011.10.12 szerda, 10:53:47 »

Ti hol szoktátok leengedni a hűtőfolyadékot? Már mondtak 0 fokot vasárnap, így ideje lenne betölteni a télit már vagy 1,5 hete csak a csomagtartóban foglalja a helyet de még nem vitt rá a lélek Cheesy
Szóval hol a legegyszerűbb leengedni?  wave

Csatorna felett. hehe
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #15972 Dátum: 2011.10.12 szerda, 11:00:53 »

Ti hol szoktátok leengedni a hűtőfolyadékot? Már mondtak 0 fokot vasárnap, így ideje lenne betölteni a télit már vagy 1,5 hete csak a csomagtartóban foglalja a helyet de még nem vitt rá a lélek Cheesy
Szóval hol a legegyszerűbb leengedni?  wave
Szerintem a rendszer legalsó pontján próbálkozz. Talán a hűtő alsó bekötési pontja?
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #15973 Dátum: 2011.10.12 szerda, 11:19:01 »

Szerintem a rendszer legalsó pontján próbálkozz. Talán a hűtő alsó bekötési pontja?

A hűtő legalsó pontja nem a jobb alsó bekötési pont, hanem az alatta lévő leeresztő csavar. Laposfejű csavarnyúzóval lehet kitekerni.

Jó tudni. nyes
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #15974 Dátum: 2011.10.12 szerda, 12:01:44 »

Csatorna felett. hehe
komoly...én lavór fölött.És télen szétlocsolom a garázs előtt,nem kell jeget törni...
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #15975 Dátum: 2011.10.12 szerda, 14:57:33 »

Ti hol szoktátok leengedni a hűtőfolyadékot? Már mondtak 0 fokot vasárnap, így ideje lenne betölteni a télit már vagy 1,5 hete csak a csomagtartóban foglalja a helyet de még nem vitt rá a lélek Cheesy
Szóval hol a legegyszerűbb leengedni?  wave

Alul a hűtőről lehúzod a csövet és kiengedsz annyit amennyi töményet rá akarsz tölteni! Ha bekevertet vettél akkor meg csak lehúzod oszt folyik amíg folyik! Utána visszakötöd aztán feltöltöd és megjáratod üzemmeleg hőfokig!  wave
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #15976 Dátum: 2011.10.12 szerda, 19:41:17 »

Csatorna felett. hehe

már megint trollkodunk?  vigyor3
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #15977 Dátum: 2011.10.12 szerda, 19:44:32 »

am gondoltam hogy a legalsó ponton érdemes csak mondom megkérdezem hátha,netalántán,de ha mégis, akadna egy speckó, mondeós leengedő bizgentyű!   nyes

köszi!  worship
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #15978 Dátum: 2011.10.12 szerda, 20:49:05 »

am gondoltam hogy a legalsó ponton érdemes csak mondom megkérdezem hátha,netalántán,de ha mégis, akadna egy speckó, mondeós leengedő bizgentyű!   nyes

köszi!  worship

Asszem már írtam valahol. Ja pont itt!

A hűtő legalsó pontja nem a jobb alsó bekötési pont, hanem az alatta lévő leeresztő csavar. Laposfejű csavarnyúzóval lehet kitekerni.

Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #15979 Dátum: 2011.10.12 szerda, 20:52:17 »

Asszem már írtam valahol. Ja pont itt!

A hűtő legalsó pontja nem a jobb alsó bekötési pont, hanem az alatta lévő leeresztő csavar. Laposfejű csavarnyúzóval lehet kitekerni.


Az enyémen sem volt, nekem is a csövet kellett lebontani.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #15980 Dátum: 2011.10.12 szerda, 20:54:39 »

Az enyémen sem volt, nekem is a csövet kellett lebontani.

Pontosabban nem találtad meg amíg nálad volt. Minden hűtőrendszeren van leeresztő csavar. Hol a hűtőn, hol a blokkon, hol meg máshol. De van.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #15981 Dátum: 2011.10.12 szerda, 20:57:37 »

Pontosabban nem találtad meg amíg nálad volt. Minden hűtőrendszeren van leeresztő csavar. Hol a hűtőn, hol a blokkon, hol meg máshol. De van.
Hát,aki nem tudja mit keressen,az nem látja a hűtő alsó bakjától...
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #15982 Dátum: 2011.10.12 szerda, 21:07:22 »

Hát,aki nem tudja mit keressen,az nem látja a hűtő alsó bakjától...
nyes
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #15983 Dátum: 2011.10.12 szerda, 21:09:56 »

Hát,aki nem tudja mit keressen,az nem látja a hűtő alsó bakjától...
Ezt tartom a lehetséges verziónak. Majd az ST220-asomon jobban figyelek. eplus2
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #15984 Dátum: 2011.10.12 szerda, 21:15:10 »

Ezt tartom a lehetséges verziónak. Majd az ST220-asomon jobban figyelek. eplus2

Volt az a zenekar régen, valami Ten Years After....... eplus2
Naplózva
Csiribacsi
Vendég
« Új hozzászólás #15985 Dátum: 2011.10.12 szerda, 21:23:50 »

Hali

Mikor kérdeztem a hibát akkor sokan segítettek  worship, ezért úgy gondolom a megoldást is közzé, teszem.
Kihívtam egy szerelőt, aki rádugta a diagnosztikát és mindent kiolvasott, amit tudni kellet.  Wink
Ide nyúlt oda nyúlt ütött pár billentyűt, és láss csodát pöccintésre indult a jármű.  falbav (napok óta nem volt ilyen szép hangja)
Tudatta, hogy cserélni kell (mimnél hamarabb) az ac-ét és egy visszajelző csatlakozót, és ha úgy gondolom, és megvan az ac akkor itt nálam, kicseréli az udvaron, hogy ne keljen vele sokat járkálnom.
Tehát summa summarum találtam egy olyan szakembert, akit már régen nem láttam kicsiny hazámban.
Segítőkész volt már a telefonban, gyorsan úgymond azonnal reagált, nem akart hülyére venni, és ami a legfontosabb, az interneten talált árakhoz képest nagyon is olcsónak tűnt számomra.  taps
Tehát újra működik a gépjármű, és még egyszer köszi a segítséget.  wave
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.12 szerda, 21:27:23 írta Csiribacsi » Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #15986 Dátum: 2011.10.12 szerda, 21:29:39 »

Hali

Mikor kérdeztem a hibát akkor sokan segítettek  worship, ezért úgy gondolom a megoldást is közzé, teszem.
Kihívtam egy szerelőt, aki rádugta a diagnosztikát és mindent kiolvasott, amit tudni kellet.  Wink
Ide nyúlt oda nyúlt ütött pár billentyűt, és láss csodát pöccintésre indult a jármű.  falbav (napok óta nem volt ilyen szép hangja)
Tudatta, hogy cserélni kell (mimnél hamarabb) az ac-ét és egy visszajelző csatlakozót, és ha úgy gondolom, és megvan az ac akkor itt nálam, kicseréli az udvaron, hogy ne keljen vele sokat járkálnom.
Tehát summa summarum találtam egy olyan szakembert, akit már régen nem láttam kicsiny hazámban.
Segítőkész volt már a telefonban, gyorsan úgymond azonnal reagált, nem akart hülyére venni, és ami a legfontosabb, az interneten talált árakhoz képest nagyon is olcsónak tűnt számomra.  taps
Tehát újra működik a gépjármű, és még egyszer köszi a segítséget.  wave


Nevét, telszámát tessék közzétenni! wave
Naplózva
Csiribacsi
Vendég
« Új hozzászólás #15987 Dátum: 2011.10.12 szerda, 21:51:55 »

Pincze Imre
06-70-224-45-40

és az lakáson szerelve, este 1/2 7 kor hívtam este 8 jött és és 40 perc múlva távozott az ár 5.000.- (és a következő kiszállás az ac cseréhez ingyenes)
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #15988 Dátum: 2011.10.12 szerda, 23:31:38 »

Asszem már írtam valahol. Ja pont itt!

A hűtő legalsó pontja nem a jobb alsó bekötési pont, hanem az alatta lévő leeresztő csavar. Laposfejű csavarnyúzóval lehet kitekerni.



Most hogy kb 5* elolvastam hogy mit írtál végre eljutott az agyamig. Tök máshogy értelmeztem az írásodat és most hogy végre felfogtam, szembesülnöm kellet azzal a ténnyel hogy értőolvasás 1-es. falbav  vigyor3 Felkutatom azt a csavart!  worship worship
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #15989 Dátum: 2011.10.12 szerda, 23:42:26 »

Most hogy kb 5* elolvastam hogy mit írtál végre eljutott az agyamig. Tök máshogy értelmeztem az írásodat és most hogy végre felfogtam, szembesülnöm kellet azzal a ténnyel hogy értőolvasás 1-es. falbav  vigyor3 Felkutatom azt a csavart!  worship worship

Semmi baj, késő este van már, én sem vagyok olyan fitt szellemileg, mint délben!

Alulról közelítve kicsit balról oldalazva keresd, mert a hűtőtartó bak felett van közvetlenül, pont az alsó cső alatt. De ott lesz az!
Naplózva
antpeter
Vendég
« Új hozzászólás #15990 Dátum: 2011.10.13 csütörtök, 20:51:33 »

Sziasztok!
Amikor megvettem a Mondimat,akkor találtam egy-két hozzászólást,vagy talán egy egész cikket az oldalon,hogy mi a teendő,ha a ventillátor irányító nem működik.Sajna most nem találom,pedig aktuális lenne.Bármerre állítom,állandóan csak a szélvédőre fújja a levegőt.0-állásban leállítja a ventillátort,az Ok.Talán valami vákuukcső probléma lehet?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #15991 Dátum: 2011.10.13 csütörtök, 21:10:06 »

Sziasztok!
Amikor megvettem a Mondimat,akkor találtam egy-két hozzászólást,vagy talán egy egész cikket az oldalon,hogy mi a teendő,ha a ventillátor irányító nem működik.Sajna most nem találom,pedig aktuális lenne.Bármerre állítom,állandóan csak a szélvédőre fújja a levegőt.0-állásban leállítja a ventillátort,az Ok.Talán valami vákuukcső probléma lehet?
http://mondeo.hu/wiki/index.php/Szell%C5%91z%C5%91rendszer_-_csak_a_sz%C3%A9lv%C3%A9d%C5%91re_f%C3%BAj
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
antpeter
Vendég
« Új hozzászólás #15992 Dátum: 2011.10.13 csütörtök, 22:36:12 »

Köszönöm,ez megfelel.Részletes,és aprólékos.
Mégegyszer Köszi
Naplózva
Topford
Vendég
« Új hozzászólás #15993 Dátum: 2011.10.16 vasárnap, 19:09:21 »

Köszönöm,ez megfelel.Részletes,és aprólékos.
Mégegyszer Köszi

Múlt hét végén csináltam én is ezt Sad
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #15994 Dátum: 2011.10.16 vasárnap, 20:02:02 »

Asszem már írtam valahol. Ja pont itt!

A hűtő legalsó pontja nem a jobb alsó bekötési pont, hanem az alatta lévő leeresztő csavar. Laposfejű csavarnyúzóval lehet kitekerni.



Ma leengedtem a hűtőfolyadékot, tényleg szinte láthatatlan ha az ember nem tudja hogy hol keresse. Köszönöm még 1* a tippet!  worship
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #15995 Dátum: 2011.10.16 vasárnap, 20:04:51 »

Ma leengedtem a hűtőfolyadékot, tényleg szinte láthatatlan ha az ember nem tudja hogy hol keresse. Köszönöm még 1* a tippet!  worship
Wink
Naplózva
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #15996 Dátum: 2011.10.17 hétfő, 12:46:49 »

Vigyázat, hülye kérdés következik !

A hátsó ajtón lévő ablak emelő gomboknak kellene világítaniuk?
Mármint a többi lámpával egy időben.

Mert nekem mind a kettő sötét,  de a két első világít. Lehet abban a kapcsolóban izzót cserélni?
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #15997 Dátum: 2011.10.17 hétfő, 13:00:28 »

Vigyázat, hülye kérdés következik !

A hátsó ajtón lévő ablak emelő gomboknak kellene világítaniuk?
Mármint a többi lámpával egy időben.

Mert nekem mind a kettő sötét,  de a két első világít. Lehet abban a kapcsolóban izzót cserélni?

Led van bennük és gyújtásra kapcsolnak be. Kis kézügyességgel cserélhető, de gyanús, hogy hátul egyik sem jó.

A kapcsolók működnek?
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #15998 Dátum: 2011.10.17 hétfő, 15:09:12 »

Vigyázat, hülye kérdés következik !

A hátsó ajtón lévő ablak emelő gomboknak kellene világítaniuk?
Mármint a többi lámpával egy időben.

Mert nekem mind a kettő sötét,  de a két első világít. Lehet abban a kapcsolóban izzót cserélni?

Meg mielott szetszedned, a vezeto ajton kapcsold ki a hatso ablakok gyerek zarat. A 4 ablakemelo gomb alatti kapcsolot allitsad a masik allasba. Meglatod vilagitanak a hatso ablakemelo gombok is. integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #15999 Dátum: 2011.10.17 hétfő, 15:53:46 »

A kapcsolók működnek rendesen.

Arra most nem esküdnék meg hogy tegnap mikor néztem hová volt kapcsolva a gyerekzár. Viszonylag ritkán ülök hátul.   vigyor3
Most ez kíváncsivá tett. Ha hazaérek kipróbálom. Köszönöm az ötleteket! Smiley

Még a végén működni fog minden rendesen.
Megjavult a távirányító is undok kolléga szíves közreműködésével. Csak a bal első zár motorom nem műxik.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 313 314 315 316 317 318 319 [320] 321 322 323 324 325 326 327 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.087 másodperc alatt készült el 26 lekéréssel.