Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 01:00:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 318 319 320 321 322 323 324 [325] 326 327 328 329 330 331 332 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745647 alkalommal)
0 Felhasználó és 46 vendég van a témában
wintervision
Vendég
« Új hozzászólás #16200 Dátum: 2011.11.04 péntek, 23:42:19 »

Sziasztok!
A tanácsotokra lenne szükségem!
Autót szeretnék vásárolni kb. 500-700e környékén,és bármennyire is bújom a "piacot" mindig a Mondeo-hoz keveredek vissza... Legalább 4-5 évre tervezek a választással.
Nagyon szimpatizálok a Mondival, csak azt hallottam róluk, hogy nem éppen a  megbízhatóság mintapéldányai ( finom megfogalmazásban)....
Az az igazság ,hogy családos ember vagyok , és nem szívesen nyalnék bele az autóalattfetrengősfííílingbe. smile Nem lenne rá időm...  (sem pénzem) smile
Sok tapasztalatom nincsen mivel saját autóm még eddig nem volt, ez lenne az ELSŐ AUTÓ. Szeretném tudni, hogy szerintetek érdemes-e kezdenem vele, és mire figyeljek oda a kiválasztásnál...
Előre is köszönöm!

Arnold
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.04 péntek, 23:46:41 írta wintervision » Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #16201 Dátum: 2011.11.05 szombat, 05:35:06 »

Sziasztok!
A tanácsotokra lenne szükségem!
Autót szeretnék vásárolni kb. 500-700e környékén,és bármennyire is bújom a "piacot" mindig a Mondeo-hoz keveredek vissza... Legalább 4-5 évre tervezek a választással.
Nagyon szimpatizálok a Mondival, csak azt hallottam róluk, hogy nem éppen a  megbízhatóság mintapéldányai ( finom megfogalmazásban)....
Az az igazság ,hogy családos ember vagyok , és nem szívesen nyalnék bele az autóalattfetrengősfííílingbe. smile Nem lenne rá időm...  (sem pénzem) smile
Sok tapasztalatom nincsen mivel saját autóm még eddig nem volt, ez lenne az ELSŐ AUTÓ. Szeretném tudni, hogy szerintetek érdemes-e kezdenem vele, és mire figyeljek oda a kiválasztásnál...
Előre is köszönöm!
Hali!
Arnold
wave
Elöljáróban annyit, hogy én a Mondeó előtt az előd Sierrát hajtottam 19 évig, és mondhatom, a köznyelv által mondottakkal ellentétben nagyon kevés problémát éltem meg. A vw.és, meg op.les kollégákkal szemben csak a kötelező szervizeket kellett csináljam, nem voltak nagy kiadásaim.
Amikor eladtam, úgy vettem Mondit (más szóba sem jöhetett), hogy vittem magammal az autószerelő barátomat, aki "kezeli" a járgányaimat. Ő nézte át tüzetesen, próbálta ki, és mondta meg, mi a rossz rajta, mit csináltak eddig nagyjából. Érti a szakmáját, bíztam benne, nem bántam meg.
Másfél éve hajtom a "zöld szörnyet", de nagyobb bajom nincs vele.
Ebből azt akartam kihozni, érdemes elvinni valaki hozzáértő személyt a mustrára, akkor nagy meglepetés nem érhet, legalább is kisebb eséllyel!
Én most is Mondeot vennék, értékarányban nagyon jó!


Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #16202 Dátum: 2011.11.05 szombat, 07:20:43 »

Sziasztok!
A tanácsotokra lenne szükségem!
Autót szeretnék vásárolni kb. 500-700e környékén,és bármennyire is bújom a "piacot" mindig a Mondeo-hoz keveredek vissza... Legalább 4-5 évre tervezek a választással.
Nagyon szimpatizálok a Mondival, csak azt hallottam róluk, hogy nem éppen a  megbízhatóság mintapéldányai ( finom megfogalmazásban)....
Az az igazság ,hogy családos ember vagyok , és nem szívesen nyalnék bele az autóalattfetrengősfííílingbe. smile Nem lenne rá időm...  (sem pénzem) smile
Sok tapasztalatom nincsen mivel saját autóm még eddig nem volt, ez lenne az ELSŐ AUTÓ. Szeretném tudni, hogy szerintetek érdemes-e kezdenem vele, és mire figyeljek oda a kiválasztásnál...
Előre is köszönöm!

Arnold
helló

kellene keresned valakit, aki a kiválasztott autót megnézi, kipróbálja veled
ezek után meg kell csinálni a kötelező vásárlás utáni szervizt, azután csak hajtani kell
ha rendbe van rakva a futómű, akkor nagyon elégedett leszel az autóval
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16203 Dátum: 2011.11.05 szombat, 07:52:17 »

Sziasztok!
A tanácsotokra lenne szükségem!
Autót szeretnék vásárolni kb. 500-700e környékén,és bármennyire is bújom a "piacot" mindig a Mondeo-hoz keveredek vissza... Legalább 4-5 évre tervezek a választással.
Nagyon szimpatizálok a Mondival, csak azt hallottam róluk, hogy nem éppen a  megbízhatóság mintapéldányai ( finom megfogalmazásban)....
Az az igazság ,hogy családos ember vagyok , és nem szívesen nyalnék bele az autóalattfetrengősfííílingbe. smile Nem lenne rá időm...  (sem pénzem) smile
Sok tapasztalatom nincsen mivel saját autóm még eddig nem volt, ez lenne az ELSŐ AUTÓ. Szeretném tudni, hogy szerintetek érdemes-e kezdenem vele, és mire figyeljek oda a kiválasztásnál...
Előre is köszönöm!

Arnold
Mennyire sürgős?MErt úgylehet,nemsokára lesz itt Szegeden egy eladó (félreértések elkerülése végett,NEM AZ ENYÉM!) ötajtós,2000. évi 1.8 benzines.HA vissza akarsz keresni,suba (+) barátom autója volt,jelenleg az özvegyéé,ahogy lezárul a hagyatéki eljárás el akarja adni.
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #16204 Dátum: 2011.11.05 szombat, 07:55:44 »

Sziasztok!
A tanácsotokra lenne szükségem!
Autót szeretnék vásárolni kb. 500-700e környékén,és bármennyire is bújom a "piacot" mindig a Mondeo-hoz keveredek vissza... Legalább 4-5 évre tervezek a választással.
Nagyon szimpatizálok a Mondival, csak azt hallottam róluk, hogy nem éppen a  megbízhatóság mintapéldányai ( finom megfogalmazásban)....
Az az igazság ,hogy családos ember vagyok , és nem szívesen nyalnék bele az autóalattfetrengősfííílingbe. smile Nem lenne rá időm...  (sem pénzem) smile
Sok tapasztalatom nincsen mivel saját autóm még eddig nem volt, ez lenne az ELSŐ AUTÓ. Szeretném tudni, hogy szerintetek érdemes-e kezdenem vele, és mire figyeljek oda a kiválasztásnál...
Előre is köszönöm!

Arnold
benzin  vagy   dízelt   keresel  Huh?
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #16205 Dátum: 2011.11.05 szombat, 08:25:39 »

Tisztelettel kérnék mindenkit, egy gyári vagy korrektül berendezett diesel motortér fotót az nbz@ovi.com címre küldjön!
Naplózva
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #16206 Dátum: 2011.11.05 szombat, 08:47:30 »

Sziasztok
Régota szimpatizálok a Mondeóval,most képbe is keült egy... Sötétzöld metál,börös,Ghia. 2.0 16V. 96-os. Mk2. De... Repedt a szélvédő,plusz van egy kis rozsda a küszöbökön,és az elsö szélvédő,tető találkozásánál a felső sarokban kb egy 50 forintosnyi...  Ott ahol tört a szélvédő... Nyilván kapott egy követ...  wow1
Na szóval. Mennyit fogyaszt egy ilyen 2.0?Huh? Mert az asszonyt még meg kell győzni....  Undecided  Plusz vajon mennyiben fájhat egy kaszni munka? Küszöb,plusz a tetőn a kis rozsda eltüntetés?

Köszi és bocsi ha hosszú voltam...  worship
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16207 Dátum: 2011.11.05 szombat, 09:23:35 »

Sziasztok
Régota szimpatizálok a Mondeóval,most képbe is keült egy... Sötétzöld metál,börös,Ghia. 2.0 16V. 96-os. Mk2. De... Repedt a szélvédő,plusz van egy kis rozsda a küszöbökön,és az elsö szélvédő,tető találkozásánál a felső sarokban kb egy 50 forintosnyi...  Ott ahol tört a szélvédő... Nyilván kapott egy követ...  wow1
Na szóval. Mennyit fogyaszt egy ilyen 2.0?Huh? Mert az asszonyt még meg kell győzni....  Undecided  Plusz vajon mennyiben fájhat egy kaszni munka? Küszöb,plusz a tetőn a kis rozsda eltüntetés?

Köszi és bocsi ha hosszú voltam...  worship
szerelő függő...
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #16208 Dátum: 2011.11.05 szombat, 09:25:55 »

Sziasztok
Régota szimpatizálok a Mondeóval,most képbe is keült egy... Sötétzöld metál,börös,Ghia. 2.0 16V. 96-os. Mk2. De... Repedt a szélvédő,plusz van egy kis rozsda a küszöbökön,és az elsö szélvédő,tető találkozásánál a felső sarokban kb egy 50 forintosnyi...  Ott ahol tört a szélvédő... Nyilván kapott egy követ...  wow1
Na szóval. Mennyit fogyaszt egy ilyen 2.0?Huh? Mert az asszonyt még meg kell győzni....  Undecided  Plusz vajon mennyiben fájhat egy kaszni munka? Küszöb,plusz a tetőn a kis rozsda eltüntetés?

Köszi és bocsi ha hosszú voltam...  worship
Városban 10 alatt nem nagyon, országúton ez lemehet 8-ra is. (persze ha nem taposod)
Naplózva
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #16209 Dátum: 2011.11.05 szombat, 09:26:23 »

szerelő függő...

Oké. Ezt gondoltam... Csak kb...
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #16210 Dátum: 2011.11.05 szombat, 09:29:58 »

Oké. Ezt gondoltam... Csak kb...
nagyban függ az autó állapotától, a talpad nagyságától, a közlekedési szokásaidtól és körülményeitől.
anno én 8 fölé nem tudtam vinni a fogyasztását vegyesben sem, pedig utánfutóztam is vele nem keveset pl. a bakonyon keresztül is.
igaz, jelenleg a v6-tal is 8,8-al járok....
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #16211 Dátum: 2011.11.05 szombat, 09:31:00 »

Sziasztok
Régota szimpatizálok a Mondeóval,most képbe is keült egy... Sötétzöld metál,börös,Ghia. 2.0 16V. 96-os. Mk2. De... Repedt a szélvédő,plusz van egy kis rozsda a küszöbökön,és az elsö szélvédő,tető találkozásánál a felső sarokban kb egy 50 forintosnyi...  Ott ahol tört a szélvédő... Nyilván kapott egy követ...  wow1
Na szóval. Mennyit fogyaszt egy ilyen 2.0?Huh? Mert az asszonyt még meg kell győzni....  Undecided  Plusz vajon mennyiben fájhat egy kaszni munka? Küszöb,plusz a tetőn a kis rozsda eltüntetés?

Köszi és bocsi ha hosszú voltam...  worship
egy százast számolhatsz rá simán. akkor tuti rendben lesz.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #16212 Dátum: 2011.11.05 szombat, 09:36:34 »

nagyban függ az autó állapotától, a talpad nagyságától, a közlekedési szokásaidtól és körülményeitől.
anno én 8 fölé nem tudtam vinni a fogyasztását vegyesben sem, pedig utánfutóztam is vele nem keveset pl. a bakonyon keresztül is.
igaz, jelenleg a v6-tal is 8,8-al járok....

Az egész jó. Városban? Kb...
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #16213 Dátum: 2011.11.05 szombat, 09:40:55 »

Az egész jó. Városban? Kb...
mint felsoroltam, sok dologtól függ. én azt írtam le, amit én itattam vele...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Black
Vendég
« Új hozzászólás #16214 Dátum: 2011.11.05 szombat, 09:41:07 »

nagyban függ az autó állapotától, a talpad nagyságától, a közlekedési szokásaidtól és körülményeitől.
anno én 8 fölé nem tudtam vinni a fogyasztását vegyesben sem, pedig utánfutóztam is vele nem keveset pl. a bakonyon keresztül is.
igaz, jelenleg a v6-tal is 8,8-al járok....
Szavam sincs. Nekem meg 9 alá nem ment soha. Az is csak egyszer, amikor a zasszony vezetett és 100-nál többet nem ment, azt is csak ritkán, amikor rászóltam, hogy "NYOMJADMÁAZTASZHARTMESOSEÉRÜNKHAZ!!!"
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #16215 Dátum: 2011.11.05 szombat, 09:42:53 »

Szavam sincs. Nekem meg 9 alá nem ment soha. Az is csak egyszer, amikor a zasszony vezetett és 100-nál többet nem ment, azt is csak ritkán, amikor rászóltam, hogy "NYOMJADMÁAZTASZHARTMESOSEÉRÜNKHAZ!!!"
és ment a tied 215-öt? mert volt mikor erősködtek fiatalok, oszt meg kellett mutatni, hogy nagy autó, nem lomha autó... eplus2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #16216 Dátum: 2011.11.05 szombat, 09:43:14 »

mint felsoroltam, sok dologtól függ. én azt írtam le, amit én itattam vele...

Oké.Köszi...  worship
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #16217 Dátum: 2011.11.05 szombat, 09:44:47 »

Oké.Köszi...  worship
nincs mit. de attól függetlenül nem ez az általános. legalábbis a többiek szerint...
lehet én csak tudok vezetni, ők meg a pedálokat nyomkodják csak ezerrel hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Black
Vendég
« Új hozzászólás #16218 Dátum: 2011.11.05 szombat, 09:48:43 »

és ment a tied 215-öt? mert volt mikor erősködtek fiatalok, oszt meg kellett mutatni, hogy nagy autó, nem lomha autó... eplus2
GPS szerint 210-et. De csak egyszer nyomtam meg, amikor megvettem. Szerintem amikor eladtam, már nem tudta volna. Éreztem már némi "fáradtságot" a motoron. Nem volt rossz, de azért a 220 ezer km, az 220 ezer km. No meg a lábam. Én nem óvatoskodtam vele.  Wink
Naplózva
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #16219 Dátum: 2011.11.05 szombat, 09:50:16 »

nincs mit. de attól függetlenül nem ez az általános. legalábbis a többiek szerint...
lehet én csak tudok vezetni, ők meg a pedálokat nyomkodják csak ezerrel hehe

Sebaj,eddig nekem is bármilyen kocsim volt,mindenki csodálkozott hogy nekem milyen keveset eszik...
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #16220 Dátum: 2011.11.05 szombat, 10:03:16 »

Sebaj,eddig nekem is bármilyen kocsim volt,mindenki csodálkozott hogy nekem milyen keveset eszik...
akkor nem kell félned tőle taps
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #16221 Dátum: 2011.11.05 szombat, 11:04:26 »

nagyban függ az autó állapotától, a talpad nagyságától, a közlekedési szokásaidtól és körülményeitől.
anno én 8 fölé nem tudtam vinni a fogyasztását vegyesben sem, pedig utánfutóztam is vele nem keveset pl. a bakonyon keresztül is.
igaz, jelenleg a v6-tal is 8,8-al járok....
Ez nálam is így van, mármint a fogyasztási adatok, 1-2 dl ide-oda, de nagyjából teljesen stimmel, mindkét autóra.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16222 Dátum: 2011.11.05 szombat, 12:08:41 »

Sziasztok!
Új mondeo tulaj vagyok, kb 3 hete vettem. 1.8as benzines, mkII, 97.es, zöld, kombi, kiváló állapotú, fórumtárstól vásárolva. Órában kb. 250e hihető km.
Én is, család is szeretjük, lenne egy-két kérdésem.

Tudnátok-e ajánlani megbízható szerelőt Érden vagy Diósdon, vagy legalább a közelben...
Megpróbáltam kicsit böngészgetni, de 326 oldal előzményt csak az általános témákban átböngészni, nem kevés idő. Még nem végeztem, na... Tudom, kereső. Az a szerencse, hogy az "érd" és "szerelő" szavak, szótöredékek viszonylag ritkán fordulnak elő egy autós forumban :-)
Ha lehet, hanyagolnám a szak és márkaszervizeket.
Szeretnék egy olajcserét, meg kicsit beszélgetni, ismerkedni vele..
Ilyesmi kérdéseim lennének hozzá:
1-2 fokozatokban, alacsony fordulaton, kis gáznál kicsit rángat.
Kuplung magasan fog, még kezelhető, de jelenti előbb-utóbb a kuplungcserét? Összefügg az előző jelenséggel?

Köszönöm
Emilszam


Hello! Üdv. a klubban!  wave

Örülük, hogy örültök és szeretitek  Wink vigyor3 .
Kicsit jobban kell pörgetni  (minimálisan), ez nem olyan mint az előző pdtdi-d / alulról nyomatékos.
A kuplung amíg nem csúszik, addig jó, a szerelőm is ezt mondja.

üdv.  integet2 wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
MrMach1
Vendég
« Új hozzászólás #16223 Dátum: 2011.11.05 szombat, 14:03:48 »

Na szóval. Mennyit fogyaszt egy ilyen 2.0?Huh? Mert az asszonyt még meg kell győzni....  Undecided  Plusz vajon mennyiben fájhat egy kaszni munka? Küszöb,plusz a tetőn a kis rozsda eltüntetés?

Az enyém országúton 90-100-110 között mászkálva valamivel 7 alatt eszik. Egyszer mentünk egy olyan útra ahol nem lehetett 90-nél többet menni a falvak és az út miatt, akkor mikor hazaértünk 6.2-t mutatott a fedcomp.
Városban 8.5-9 körül. Autópályán 140-nél 9.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #16224 Dátum: 2011.11.05 szombat, 16:17:01 »

Sziasztok!
A tanácsotokra lenne szükségem!
Autót szeretnék vásárolni kb. 500-700e környékén,és bármennyire is bújom a "piacot" mindig a Mondeo-hoz keveredek vissza... Legalább 4-5 évre tervezek a választással.
Nagyon szimpatizálok a Mondival, csak azt hallottam róluk, hogy nem éppen a  megbízhatóság mintapéldányai ( finom megfogalmazásban)....
Az az igazság ,hogy családos ember vagyok , és nem szívesen nyalnék bele az autóalattfetrengősfííílingbe. smile Nem lenne rá időm...  (sem pénzem) smile
Sok tapasztalatom nincsen mivel saját autóm még eddig nem volt, ez lenne az ELSŐ AUTÓ. Szeretném tudni, hogy szerintetek érdemes-e kezdenem vele, és mire figyeljek oda a kiválasztásnál...
Előre is köszönöm!

Arnold
Arra figyelj oda mindenképpen, hogy Suzuki Swiftet vegyél!

A leírt paraméterekkel a Mondeo nem a te autód. Szerintem legalábbis biztosan nem. integet2
Naplózva
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #16225 Dátum: 2011.11.05 szombat, 17:01:17 »

Arra figyelj oda mindenképpen, hogy Suzuki Swiftet vegyél!

A leírt paraméterekkel a Mondeo nem a te autód. Szerintem legalábbis biztosan nem. integet2

Húha... Most azért elbizonytalanodtam... Tényleg ennyire megbízhatatlan a Mondi? Remélem nem állna meg az asszony alatt...  Undecided
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Black
Vendég
« Új hozzászólás #16226 Dátum: 2011.11.05 szombat, 17:10:37 »

Húha... Most azért elbizonytalanodtam... Tényleg ennyire megbízhatatlan a Mondi? Remélem nem állna meg az asszony alatt...  Undecided
Nem a megbízhatósággal van a baj, hanem hogy a Ford benzines motorjai egy kicsit "szomjasabbak" mint mondjuk egy Opel, de ha benne ülsz, akkor egy 1.5 tonnás autótól beszélünk. Ezt ne felejtsük el! Viszont ebben az árkategóriában nem találsz még egy ilyen méretű,  komfortos, jól kezelhető és legfőképp kényelmes autót. Tehát a picit magasabb fogyasztásért cserébe kapsz egy olyan utazási és fenntartási kényelmet, amiről eddig csak álmodoztál. Szerintem.
Naplózva
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #16227 Dátum: 2011.11.05 szombat, 17:15:58 »

Nem a megbízhatósággal van a baj, hanem hogy a Ford benzines motorjai egy kicsit "szomjasabbak" mint mondjuk egy Opel, de ha benne ülsz, akkor egy 1.5 tonnás autótól beszélünk. Ezt ne felejtsük el! Viszont ebben az árkategóriában nem találsz még egy ilyen méretű,  komfortos, jól kezelhető és legfőképp kényelmes autót. Tehát a picit magasabb fogyasztásért cserébe kapsz egy olyan utazási és fenntartási kényelmet, amiről eddig csak álmodoztál. Szerintem.

Mennyire jellemző 15 év után,mondjuk a napfénytetőre hogy beázik? Pl...
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #16228 Dátum: 2011.11.05 szombat, 17:17:58 »

Húha... Most azért elbizonytalanodtam... Tényleg ennyire megbízhatatlan a Mondi? Remélem nem állna meg az asszony alatt...  Undecided

Nem megbízhatatlan, sőt, nagyon is megbízható. DE! Mivel nagy és összetett, rengeteg hibalehetősége van, amik sok szervízszámlát jelenthetnek annak, aki nem szeret/tud otthon bütykölni. Banálisan egyszerű elektronikai és mechanikai hibákra gondolj, amiket 1-2 óra alatt a parkolóban is meg lehet csinálni alap szerszámokkal, de ha szervízbe viszed akkor hirtelen nagyon nagy probléma lesz belőle a szerelő szerint és nagyon sokáig tart megcsinálni, ami miatt szép kis számla lesz a kezedben.

Ezek egy egyszerűbb autónál fel sem merülnek, azért javasolok olyat.

Ebben az árkategóriában 11-14 éves Mondeokat találsz, azok közül pedig már nagyon ritka az olyan, amin nincs bütykölnivaló.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #16229 Dátum: 2011.11.05 szombat, 17:20:04 »

Mennyire jellemző 15 év után,mondjuk a napfénytetőre hogy beázik? Pl...

Az pl sohasem ázik be, mert vízelvezető tálcás, vízelvezető csövekkel. Vagyis, ha be is ázik a tetőablak körül, akkor sem jut be az utastérbe, hanem kivezeti a kocsi alá. taps
Naplózva
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #16230 Dátum: 2011.11.05 szombat, 17:22:08 »

Nem megbízhatatlan, sőt, nagyon is megbízható. DE! Mivel nagy és összetett, rengeteg hibalehetősége van, amik sok szervízszámlát jelenthetnek annak, aki nem szeret/tud otthon bütykölni. Banálisan egyszerű elektronikai és mechanikai hibákra gondolj, amiket 1-2 óra alatt a parkolóban is meg lehet csinálni alap szerszámokkal, de ha szervízbe viszed akkor hirtelen nagyon nagy probléma lesz belőle a szerelő szerint és nagyon sokáig tart megcsinálni, ami miatt szép kis számla lesz a kezedben.

Ezek egy egyszerűbb autónál fel sem merülnek, azért javasolok olyat.

Ebben az árkategóriában 11-14 éves Mondeokat találsz, azok közül pedig már nagyon ritka az olyan, amin nincs bütykölnivaló.

Nem idegen a bütykölés. Most már a hely is adott...  Grin  Söt egy nagyon jó ismerős szerelő is van aki jól,és olcsón melózik...  angel
Suzukit azért nem vennék. Jó gép,volt is,de valami komolyabbra vágyunk...  taps
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #16231 Dátum: 2011.11.05 szombat, 17:28:31 »

Az pl sohasem ázik be, mert vízelvezető tálcás, vízelvezető csövekkel. Vagyis, ha be is ázik a tetőablak körül, akkor sem jut be az utastérbe, hanem kivezeti a kocsi alá. taps

Csak mert amivel szimpatizálok Mondeo,egy napfénytetős... Bőrös,Ghia...  taps
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #16232 Dátum: 2011.11.05 szombat, 17:29:45 »

Nem idegen a bütykölés. Most már a hely is adott...  Grin  Söt egy nagyon jó ismerős szerelő is van aki jól,és olcsón melózik...  angel
Suzukit azért nem vennék. Jó gép,volt is,de valami komolyabbra vágyunk...  taps

Most akkor van kapacitás az autó alatt görnyedni félévente 3x, vagy nincs? Ezt kell eldönteni.
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #16233 Dátum: 2011.11.05 szombat, 17:32:42 »

Csak mert amivel szimpatizálok Mondeo,egy napfénytetős... Bőrös,Ghia...  taps
Csapjál bele! (küldtem privát üzenetet)
Naplózva
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #16234 Dátum: 2011.11.05 szombat, 17:35:55 »

Most akkor van kapacitás az autó alatt görnyedni félévente 3x, vagy nincs? Ezt kell eldönteni.

Van...  nyes  Csak az asszony pajtást is meg kell ám győzni...  Huh?
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Black
Vendég
« Új hozzászólás #16235 Dátum: 2011.11.05 szombat, 17:38:31 »

Van...  nyes  Csak az asszony pajtást is meg kell ám győzni...  Huh?
Kérdezd meg, hogy melyik részét nem szeretné vállalni az autó tulajdonlásnak! Most mondom Neked, hogy csupa olyanokat fog mondani, ami amúgy is a Te feladatod lenne, tehát nincs miről beszélni.  Wink
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16236 Dátum: 2011.11.05 szombat, 17:53:30 »

Van...  nyes  Csak az asszony pajtást is meg kell ám győzni...  Huh?
Válcsá' lábbelit, mert vietnámi papucsba nehéz lesz.... eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Black
Vendég
« Új hozzászólás #16237 Dátum: 2011.11.05 szombat, 17:55:03 »

Válcsá' lábbelit, mert vietnámi papucsba nehéz lesz.... eplus2
De genyó vagy! hehe
Naplózva
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #16238 Dátum: 2011.11.05 szombat, 18:01:16 »

Válcsá' lábbelit, mert vietnámi papucsba nehéz lesz.... eplus2

 gun gun
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16239 Dátum: 2011.11.05 szombat, 18:03:25 »

gun gun
Ha tapasztalatból írom, akkor már nem is tűnök genyónak...... nyes integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #16240 Dátum: 2011.11.05 szombat, 18:05:11 »

Ha tapasztalatból írom, akkor már nem is tűnök genyónak...... nyes integet2

Akkor már nem...  Wink
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #16241 Dátum: 2011.11.05 szombat, 19:15:52 »

Van...  nyes  Csak az asszony pajtást is meg kell ám győzni...  Huh?

A zasszonyak mi köze olyan dolgokhoz, amikhez nem ért? Gondolom te sem vauzol bele a tésztaszaggatás témájába. eplus2
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16242 Dátum: 2011.11.05 szombat, 19:29:51 »

Mennyire jellemző 15 év után,mondjuk a napfénytetőre hogy beázik? Pl...
Nálam semennyire.Bár az autó csak július óta van meg,és csak 13,ott nem ázik.A csomagtartó annál inkább (meg még jópár embernél...)
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #16243 Dátum: 2011.11.05 szombat, 19:36:34 »

Nálam semennyire.Bár az autó csak július óta van meg,és csak 13,ott nem ázik.A csomagtartó annál inkább (meg még jópár embernél...)

2000-es a tetőm és a tetőablakom, de nem ázik.
Naplózva
Black
Vendég
« Új hozzászólás #16244 Dátum: 2011.11.05 szombat, 19:48:12 »

2000-es a tetőm és a tetőablakom, de nem ázik.
Nekem 2007-es és nem ázik be. Ja! Nincs is ilyenem.  idiota
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16245 Dátum: 2011.11.05 szombat, 19:56:14 »

2000-es a tetőm és a tetőablakom, de nem ázik.
nem pár hónapos? Grin
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #16246 Dátum: 2011.11.05 szombat, 20:03:19 »

nem pár hónapos? Grin

Április 1-jei. Wink
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16247 Dátum: 2011.11.05 szombat, 20:10:21 »

Április 1-jei. Wink
akkor pár...na,nem akartam kötözködni...az önindító csere mennyire macerás?kibontott motorról szedtem csak le...ott könnyű volt...
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #16248 Dátum: 2011.11.05 szombat, 20:16:04 »

akkor pár...na,nem akartam kötözködni...az önindító csere mennyire macerás?kibontott motorról szedtem csak le...ott könnyű volt...

Le kell szedni a felette levő vízcsőelosztó alu hengert, mert útban van. Fél óra az egész. Annyira nem macerás.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16249 Dátum: 2011.11.05 szombat, 20:32:45 »

Le kell szedni a felette levő vízcsőelosztó alu hengert, mert útban van. Fél óra az egész. Annyira nem macerás.
köszönöm.Sajnos nagyon úgy néz ki,hogy be fog halni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 318 319 320 321 322 323 324 [325] 326 327 328 329 330 331 332 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.093 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.