Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 23:40:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745213 alkalommal)
0 Felhasználó és 49 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #1300 Dátum: 2005.07.25 hétfő, 13:46:00 »

Mint normális fiókra gondoltam mindenféle bizbaszok tárolására: cérnagombolyag, kötőtű, burda újság, szabásminták
Komolyan, nem cd tárhoz kellene.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1301 Dátum: 2005.07.25 hétfő, 14:18:00 »

Mint normális fiókra gondoltam mindenféle bizbaszok tárolására: cérnagombolyag, kötőtű, burda újság, szabásminták
Komolyan, nem cd tárhoz kellene.
Hát az kicsit bonyolultabbbbbbb!
Mert akkor meg kell csinálni a fiókot és a tartkat is.
Ezt a műveletet érdemes egy műhely közelében csinálni.
 
Üdv: Álmos
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1302 Dátum: 2005.07.25 hétfő, 18:02:00 »

Indítsd be a klímát,és a befúvott hideg levegő útjába,közvetlenül a  szellőzőrácshoz tegyél oda egy hőmérőt.Nekem a digitális nem vált be,sima higanyszálasat használj.Ha 8-9 fokot mutat/egy kis idő elteltével/akkor minden oké.Ha többet,akkor baj lehet.Üdv.Zsoel.
Köszi Zsoel, megyek hőmérőzni :-)
Üdv  
Gábor
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1303 Dátum: 2005.07.25 hétfő, 18:15:00 »

Sziasztok!
Most vettem egy mondeo tddi-t, és városban 10 liter körül fogyaszt klíma nélkül. Szépen furikázok vele, nem nyomom neki. szerintem ez sok! Van valaki akinek volt hasonló problémája, és tudna tippet adni mit csináljak vele?
 
Üdv.  
Balázs
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1304 Dátum: 2005.07.25 hétfő, 21:04:00 »

Sziasztok!
Most vettem egy mondeo tddi-t, és városban 10 liter körül fogyaszt klíma nélkül. Szépen furikázok vele, nem nyomom neki. szerintem ez sok! Van valaki akinek volt hasonló problémája, és tudna tippet adni mit csináljak vele?
 
Üdv.  
Balázs
basil,
 
nekem akkor volt nagy fogyásztása, mikor a turbo csöve szétérett.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1305 Dátum: 2005.07.26 kedd, 10:58:00 »

Sziasztok!
 
Le szeretném cserélni az első fékpofákat... milyen márkájúval kapcsolatban vannak a legjobb tapasztalataitok!?
Üdv: FeketeG
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1306 Dátum: 2005.07.26 kedd, 11:01:00 »

Sziasztok!
 
Le szeretném cserélni az első fékpofákat... milyen márkájúval kapcsolatban vannak a legjobb tapasztalataitok!?
Üdv: FeketeG
Szia!
Én fékekben a gyárit (Motorcraft) részesítem előnyben. Azzal nem szeretek játszani. De ha nem, akkor a Brembo féktárcsa, Ferodo betét.
Üdv ms02
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1307 Dátum: 2005.07.26 kedd, 11:04:00 »

Szia!
Én fékekben a gyárit (Motorcraft) részesítem előnyben. Azzal nem szeretek játszani. De ha nem, akkor a Brembo féktárcsa, Ferodo betét.
Üdv ms02
Szia!
Én is mindig a gyári cuccokat szeretem... fékek esetében gondoltam, talán van valami jobb!? Köszi az ötletet!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1308 Dátum: 2005.07.26 kedd, 11:15:00 »

Indítsd be a klímát,és a befúvott hideg levegő útjába,közvetlenül a  szellőzőrácshoz tegyél oda egy hőmérőt.Nekem a digitális nem vált be,sima higanyszálasat használj.Ha 8-9 fokot mutat/egy kis idő elteltével/akkor minden oké.Ha többet,akkor baj lehet.Üdv.Zsoel.
Sziasztok!
Meghőmérőztem a klíma befúvó nyílásánál kijövő levegőt, egy higanyos laboratóriumi hőmérővel.
Ha kintről fújja be - a kocsi orra árnyékban állt - akkor 13-14 fok alá nem ment le. A belső levegőt keringetve 11-ig is siekerült letornászni. Ebből én arra következtetek, hogy még működik ugyan, de már nem tökéletes a klíma. Lehet ez egyszerű gázszökés, amit elég utánatöltetni, vagy nagyobb javításra kell felkészüljek?
Üdv
Gábor
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1309 Dátum: 2005.07.26 kedd, 11:39:00 »

Szia!
Szerintem, lehet, hogy a gáz kevés, de ami még elképzelhető, hogy koszos a klíma hűtője az autó elejés, ezt ki kéne csapatni vízzel, lehet, hogy ez segít rajta.
Üdv Shadow
elejés=elején
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1310 Dátum: 2005.07.26 kedd, 11:39:00 »

Sziasztok!
Meghőmérőztem a klíma befúvó nyílásánál kijövő levegőt, egy higanyos laboratóriumi hőmérővel.
Ha kintről fújja be - a kocsi orra árnyékban állt - akkor 13-14 fok alá nem ment le. A belső levegőt keringetve 11-ig is siekerült letornászni. Ebből én arra következtetek, hogy még működik ugyan, de már nem tökéletes a klíma. Lehet ez egyszerű gázszökés, amit elég utánatöltetni, vagy nagyobb javításra kell felkészüljek?
Üdv
Gábor
Szia!
Szerintem, lehet, hogy a gáz kevés, de ami még elképzelhető, hogy koszos a klíma hűtője az autó elejés, ezt ki kéne csapatni vízzel, lehet, hogy ez segít rajta.
Üdv Shadow
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1311 Dátum: 2005.07.26 kedd, 11:50:00 »

Szia!
Én fékekben a gyárit (Motorcraft) részesítem előnyben. Azzal nem szeretek játszani. De ha nem, akkor a Brembo féktárcsa, Ferodo betét.
Üdv ms02
húú, akkor majdnem véletlenül pont az ideálishoz közeli párosítást sikerült megkaparintanom:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1312 Dátum: 2005.07.26 kedd, 13:02:00 »

húú, akkor majdnem véletlenül pont az ideálishoz közeli párosítást sikerült megkaparintanom:)
Nem biztos, hogy ez az ideális választás, de nekem eddig mindig ezeket javasolták a nálamnál okosabbak.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1313 Dátum: 2005.07.26 kedd, 20:39:00 »

Sziasztok!
Meghőmérőztem a klíma befúvó nyílásánál kijövő levegőt, egy higanyos laboratóriumi hőmérővel.
Ha kintről fújja be - a kocsi orra árnyékban állt - akkor 13-14 fok alá nem ment le. A belső levegőt keringetve 11-ig is siekerült letornászni. Ebből én arra következtetek, hogy még működik ugyan, de már nem tökéletes a klíma. Lehet ez egyszerű gázszökés, amit elég utánatöltetni, vagy nagyobb javításra kell felkészüljek?
Üdv
Gábor
victorhu,
 
ne álló kocsinál, hanem menet közbe, egy 8-10km után nézd meg. A 11C szerintem még belefér, azt mondják a szakik +10C alatt kell lenni neki, de ez a 1C lehet akár a hőmérő hibája is. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1314 Dátum: 2005.07.27 szerda, 09:59:00 »

victorhu,
 
ne álló kocsinál, hanem menet közbe, egy 8-10km után nézd meg. A 11C szerintem még belefér, azt mondják a szakik +10C alatt kell lenni neki, de ez a 1C lehet akár a hőmérő hibája is. Smiley
Ugyan úgy lehet álló kocsinál is mérni, és a jó érték 4-6 fok közt van!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1315 Dátum: 2005.07.27 szerda, 10:01:00 »

Sziasztok!
Meghőmérőztem a klíma befúvó nyílásánál kijövő levegőt, egy higanyos laboratóriumi hőmérővel.
Ha kintről fújja be - a kocsi orra árnyékban állt - akkor 13-14 fok alá nem ment le. A belső levegőt keringetve 11-ig is siekerült letornászni. Ebből én arra következtetek, hogy még működik ugyan, de már nem tökéletes a klíma. Lehet ez egyszerű gázszökés, amit elég utánatöltetni, vagy nagyobb javításra kell felkészüljek?
Üdv
Gábor
Én azt csinálnám, hogy használnám még idén, és figyelném, hogy változik e a dolog. Ha melegebb lesz a helyzet, akkor most is szökik a gáz, és érdemes jobban megnézetni feltöltés előtt, de ha marad ez, akkor lehet, hogy elég a feltöltés...
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1316 Dátum: 2005.07.27 szerda, 10:02:00 »

napu!
Hát azt még eggyütt vettem Lookkal!!Neki nem volt jo,mer elcseszte az alapjáratát!
Amúgy tényleg csak a legmagasabb felszereltségü suzura volt hajlando lecserélni a mondit!
Én majd január,február környékén szeretnék egy mondIII-ast!
"Amúgy tényleg csak a legmagasabb felszereltségü suzura volt hajlando lecserélni a mondit!"
 
Már négy elektromos ablak van benne a magnó mellett?;-)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1317 Dátum: 2005.07.27 szerda, 10:03:00 »

Hi,
Milyen az MKII-ben az utas ülés alatti rekesz?  
Lehet-e ilyet utólag is beszerezni?  
Köszi
ms02
Sztem semmilyen. Ezt az értelmesek tudtommal megszüntették 96 után...(vagy van vkinek MKII-ben is?)
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1318 Dátum: 2005.07.27 szerda, 10:34:00 »

Joe,
 
a 4-6C is +10 alatt van.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1319 Dátum: 2005.07.27 szerda, 10:34:00 »

Ugyan úgy lehet álló kocsinál is mérni, és a jó érték 4-6 fok közt van!
Joe,
 
a 4-6C is +10 alatt van.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1320 Dátum: 2005.07.29 péntek, 10:44:00 »

Sziasztok!
A minap volt 1-2 írás az MKII csomagtartó zárrol. Az enyém járó motornál távirányítóval nem nyitható, de ha benyomom a zár gombját, akkor minden további nélkül nyílik. Azt hallottam, hogy ez valahogyan programozható és célom, hogy járó motornál sehogy se lehessen nyitni (vagy max elfordított kulccsal, de akkor már nem jár a motor:))
Sajnos a napokban láttam, hogy a dugóban álló off skodához odarohan egy srác,, fölnyitja a csomagtartót, majd elrohan. Biztos nem volt benne semmi érdemleges.Smiley
Na ezt szeretném én valahogy elkerülni, mert mire kikászálódnék már km-re lenne a táskámmal
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1321 Dátum: 2005.07.30 szombat, 12:28:00 »

Nehéz dolog, ilyet keríteni, ebay-en vettem ma 2T, ha megjön 1iket elpasszolom teszveszen keresztül, ha valakinek köll jelzem ha feltettem.
Térképolvasós lámpást is átengedem, ha valakinek kell újpesten megbusiniselheti.
szia.
engem érdekelne a térképolvasos lámpa.küldj már egy mobilszámot és visszahivlak+beszéljük pontosan dolgot.
thx soma
06209276274
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1322 Dátum: 2005.07.30 szombat, 12:58:00 »

szia.
engem érdekelne a térképolvasos lámpa.küldj már egy mobilszámot és visszahivlak+beszéljük pontosan dolgot.
thx soma
06209276274
somi: nincs kezembe a lámpa, IV. ker Árpád úton az uszoda melletti ford boltba vehető 4K HUF ha még megvan - két hetes hír, hogy ott látott valaki.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1323 Dátum: 2005.07.30 szombat, 17:48:00 »

jo.csak az a baj,vidéki vagyok....hol is van a iv.ker?esetleg ha vki megvenné nekem,azt megköszöném 10.-en megyek pestre,akkor tudnám rendezni a dolgot
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1324 Dátum: 2005.07.30 szombat, 17:49:00 »

elöre is köszi
ha vki megtenné ezt a szivességet...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1325 Dátum: 2005.08.02 kedd, 14:02:00 »

Sziasztok!
A minap volt 1-2 írás az MKII csomagtartó zárrol. Az enyém járó motornál távirányítóval nem nyitható, de ha benyomom a zár gombját, akkor minden további nélkül nyílik. Azt hallottam, hogy ez valahogyan programozható és célom, hogy járó motornál sehogy se lehessen nyitni (vagy max elfordított kulccsal, de akkor már nem jár a motor:))
Sajnos a napokban láttam, hogy a dugóban álló off skodához odarohan egy srác,, fölnyitja a csomagtartót, majd elrohan. Biztos nem volt benne semmi érdemleges.Smiley
Na ezt szeretném én valahogy elkerülni, mert mire kikászálódnék már km-re lenne a táskámmal
Szia ms02,
Ezen én is aggódtam az első pár napban, aztán megszoktam, hogy magamra zárom a centrált, és így nincs gond.
 
Szegény anyósomnak az anyósülés (!) lábteréből kapták ki a táskáját egy piros lámpánál, még civakodtak is!!
 
Otthon megmutattam neki, hogy igenis be lehet zárni az ajtót belülről, mert szegény nem tudta...
 
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1326 Dátum: 2005.08.02 kedd, 14:07:00 »

Szia ms02,
Ezen én is aggódtam az első pár napban, aztán megszoktam, hogy magamra zárom a centrált, és így nincs gond.
 
Szegény anyósomnak az anyósülés (!) lábteréből kapták ki a táskáját egy piros lámpánál, még civakodtak is!!
 
Otthon megmutattam neki, hogy igenis be lehet zárni az ajtót belülről, mert szegény nem tudta...
 
Üdv,
Moire
Amúgy ez egy mk1, de mindegy.
Rég jártam erre, örülök, hogy megy még a fórum, és sajnálom, hogy annyira bedará
lt az élet, hogy nincs időm olvasni.
 
A napokban kipucoltam azt a csúszóellenállást, ami a pillangószelep helyzetét érzékeli, és csodák csodája, megjavult az apró rángatásos problémám kevés gázos indulásnál, amiről oly sokat írtam valamikor tavasszal. A folytószelep "padló" állásánál simán kivehető, wd40, és kész. Mindenkinek ajánlom, akinek csak egy picike egyenetlensége is van gázadáskor/elvételkor, és a szívóoldali tisztításkor nem pucolta volna ki.
 
Mindenkinek további kellemes, biztonságos és élménydús nyarat kívánok!
 
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1327 Dátum: 2005.08.02 kedd, 14:13:00 »


Ime
Nekem a csomagtartóban van egy plusz lámpa jobb oldalon, csak nem ég. Hova kell ezt kötni?
 
Köszönettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1328 Dátum: 2005.08.09 kedd, 21:00:00 »

Nekem a csomagtartóban van egy plusz lámpa jobb oldalon, csak nem ég. Hova kell ezt kötni?
 
Köszönettel,
Moire
Mmoeire neked 5ajtós van?MErt nekem is van a jobb oldalon világítás,de ég..lehet,h nálad is égne csak az izzó ment el szabira?
Más
Azt hallottam,h MKII nél ha be van kapcsolva a klíma(automata) és padlógázt nyomsz akkor elvileg a klímát automatikusan lekapolcsja egy kis időre(sztem pár mp.).A kijelzőn nem látszik változás,de maga a rendszer kikapcsol,majd vissza ha az a pár mp letelt(persze csak padlónál).Ti tudtok erről vmit? Tényleg létezik és működik ez? Én próbálgattam és fura..padlónál valóban egy kicsit érezni bekapcsolt klímánál,hogy egy pár pillanatig úgy megy mint kikapcsolt klímával.JA és neketek mennyire fogja le a klíma? Nekem pl picit tovább kell pörgetni váltások előtt,h ugyanúgy menjen mint kikapcsolt klímával.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1329 Dátum: 2005.08.10 szerda, 09:19:00 »

Sziasztok!
A minap volt 1-2 írás az MKII csomagtartó zárrol. Az enyém járó motornál távirányítóval nem nyitható, de ha benyomom a zár gombját, akkor minden további nélkül nyílik. Azt hallottam, hogy ez valahogyan programozható és célom, hogy járó motornál sehogy se lehessen nyitni (vagy max elfordított kulccsal, de akkor már nem jár a motor:))
Sajnos a napokban láttam, hogy a dugóban álló off skodához odarohan egy srác,, fölnyitja a csomagtartót, majd elrohan. Biztos nem volt benne semmi érdemleges.Smiley
Na ezt szeretném én valahogy elkerülni, mert mire kikászálódnék már km-re lenne a táskámmal
"Sajnos a napokban láttam, hogy a dugóban álló off skodához odarohan egy srác,, fölnyitja a csomagtartót, majd elrohan. Biztos nem volt benne semmi érdemleges.Smiley"
 
hát, mert nem tudta a motort kikapni :-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1330 Dátum: 2005.08.10 szerda, 09:54:00 »

"Sajnos a napokban láttam, hogy a dugóban álló off skodához odarohan egy srác,, fölnyitja a csomagtartót, majd elrohan. Biztos nem volt benne semmi érdemleges.Smiley"
 
hát, mert nem tudta a motort kikapni :-)
Igen, azzal próbálkozott, de nem ment:))
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1331 Dátum: 2005.08.10 szerda, 10:47:00 »

Mmoeire neked 5ajtós van?MErt nekem is van a jobb oldalon világítás,de ég..lehet,h nálad is égne csak az izzó ment el szabira?
Más
Azt hallottam,h MKII nél ha be van kapcsolva a klíma(automata) és padlógázt nyomsz akkor elvileg a klímát automatikusan lekapolcsja egy kis időre(sztem pár mp.).A kijelzőn nem látszik változás,de maga a rendszer kikapcsol,majd vissza ha az a pár mp letelt(persze csak padlónál).Ti tudtok erről vmit? Tényleg létezik és működik ez? Én próbálgattam és fura..padlónál valóban egy kicsit érezni bekapcsolt klímánál,hogy egy pár pillanatig úgy megy mint kikapcsolt klímával.JA és neketek mennyire fogja le a klíma? Nekem pl picit tovább kell pörgetni váltások előtt,h ugyanúgy menjen mint kikapcsolt klímával.
Ez már az MKI-nél is így van. És nem csak a digit klímánál, hanem a manuálisnál is. Amint hirtelen gázadást észlel, azonnal kikapcsol a klíma, és csak akkor kapcsol vissza, amikor vége a hajszának...
A kijelzőn/kapcsolón semmi sem látszik ebből!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1332 Dátum: 2005.08.10 szerda, 10:49:00 »

Ez már az MKI-nél is így van. És nem csak a digit klímánál, hanem a manuálisnál is. Amint hirtelen gázadást észlel, azonnal kikapcsol a klíma, és csak akkor kapcsol vissza, amikor vége a hajszának...
A kijelzőn/kapcsolón semmi sem látszik ebből!
 
Tisztelettel!
Köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1333 Dátum: 2005.08.10 szerda, 10:54:00 »

Sziasztok! 97-es mondim indítókulcs-távvezérlője nem akarja az igazat (nem működik). Elem új van benne. Kb. fél éve ugyanezt csinálta, akkor bevittem az egyik Ford szervízbe. Ott kb. 15 perc alatt felprogramozták újra.
Most ezt a lépést szeretném megsprolni, ha valaki tudna nekem segíteni abban, hogy a kulcs és autó összehangolása miképpen történik.
Előre is köszönöm,
Tamás
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1334 Dátum: 2005.08.15 hétfő, 17:32:00 »

Előtöltés szabályzot keresek .
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1335 Dátum: 2005.08.15 hétfő, 20:47:00 »

Most értem haza Horvátból Természetesen minden gond nélkül.A Paripa(MKII TD-kombi)  jól viselkedett,bár picit többet evett mint szokott igaz tartósan 3500-ös fordulaton mentünk 150 körül 1650kg-val7.2-t evett,hegyen,pályán.illetve kifelé picit több cuccal +100kg,de lassabban 130-al 7.6 körül,éjszaka.Nem olyan vészes,de volt már 6.2. is hasonló körülmények közt.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1336 Dátum: 2005.08.24 szerda, 12:38:00 »

Sziasztok.
 
Egy '97-es 5 ajtós GLX-ről van szó. Hallottam uye erről a kettős (reteszelt) zárról. Nekem riasztóról megy a központi ugye, vmi enforcer, vagy mi a neve. Ha én még le is szeretném retelszelni a zárat, azt hogy érem el? Márminthogy az abal betörés után se lehessen kézzel belülről kilincsel kinyitni az ajtaját? Remélem nem fogalmaztam túl érthetetlenül. Ja, és a kulcsán nincsen távirányító.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1337 Dátum: 2005.08.24 szerda, 13:48:00 »

Sziasztok.
 
Egy '97-es 5 ajtós GLX-ről van szó. Hallottam uye erről a kettős (reteszelt) zárról. Nekem riasztóról megy a központi ugye, vmi enforcer, vagy mi a neve. Ha én még le is szeretném retelszelni a zárat, azt hogy érem el? Márminthogy az abal betörés után se lehessen kézzel belülről kilincsel kinyitni az ajtaját? Remélem nem fogalmaztam túl érthetetlenül. Ja, és a kulcsán nincsen távirányító.
Lehet, hogy hülye kérdés, de nem tértél ki rá: van is benne dupla retesz?
 
Egyébként mivel minden megoldható, ezért ez is, de igen megtermett hozzáértő szerelőre lészen szükség, mert nem egyszerű... Ha jól tudom, akkor Korisnak már sikerült.
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1338 Dátum: 2005.08.24 szerda, 14:01:00 »

Lehet, hogy hülye kérdés, de nem tértél ki rá: van is benne dupla retesz?
 
Egyébként mivel minden megoldható, ezért ez is, de igen megtermett hozzáértő szerelőre lészen szükség, mert nem egyszerű... Ha jól tudom, akkor Korisnak már sikerült.
 
Tisztelettel!
Hát az igazság az, hogy nem is tudom, hogy van-e benne, mivel nem tudom azt sem, hogy hogyan kellene "aktiválni". Amelyikbe van, azt hogy lehet "aktiválni"?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1339 Dátum: 2005.08.24 szerda, 14:05:00 »

Sziasztok.
 
Egy '97-es 5 ajtós GLX-ről van szó. Hallottam uye erről a kettős (reteszelt) zárról. Nekem riasztóról megy a központi ugye, vmi enforcer, vagy mi a neve. Ha én még le is szeretném retelszelni a zárat, azt hogy érem el? Márminthogy az abal betörés után se lehessen kézzel belülről kilincsel kinyitni az ajtaját? Remélem nem fogalmaztam túl érthetetlenül. Ja, és a kulcsán nincsen távirányító.
"az ablak betörése után átmászni az üvegcserepeken..."
nos, az autóüvegcserepek nem vágnak, egy jó kis rádióért én is átmásznék néhányon, szóval a kettős retesz nem annyira fontos, legalábbis nekem
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1340 Dátum: 2005.08.24 szerda, 14:13:00 »

Hát az igazság az, hogy nem is tudom, hogy van-e benne, mivel nem tudom azt sem, hogy hogyan kellene "aktiválni". Amelyikbe van, azt hogy lehet "aktiválni"?
Aktiválni úgy kell, hogy nyitott zárnál(csukott ajtó) a nyitás irányába fordítod a kulcsot, majd 3mp-en belül bezárod. Ekkor fog egyet csippanni az antó, és már műxik is. Megnézni úgy tudod, hogy van-e benne, hogy az ajtóba egy, vagy két kábelátvezetés megy. Ha kettő, akkor van benne, ha csak egy, akkor ugye nincs...
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1341 Dátum: 2005.08.24 szerda, 14:41:00 »

Aktiválni úgy kell, hogy nyitott zárnál(csukott ajtó) a nyitás irányába fordítod a kulcsot, majd 3mp-en belül bezárod. Ekkor fog egyet csippanni az antó, és már műxik is. Megnézni úgy tudod, hogy van-e benne, hogy az ajtóba egy, vagy két kábelátvezetés megy. Ha kettő, akkor van benne, ha csak egy, akkor ugye nincs...
 
Tisztelettel!
Ismét köszönöm a választ! A végén még tisza okos leszek ebbe a mondeos témába! Smiley)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1342 Dátum: 2005.08.24 szerda, 14:46:00 »

Próbáld ki amit Joe mondott (nyitás irányába, majd zárás irányába fordítsd a kulcsot). Az enyém nem csippan, hanem a normál zárás búgása után egy másfajta zaj -- inkább kerrenés -- hallszik , majd kettőt villan a vészjelző
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1343 Dátum: 2005.08.24 szerda, 15:19:00 »

Aktiválni úgy kell, hogy nyitott zárnál(csukott ajtó) a nyitás irányába fordítod a kulcsot, majd 3mp-en belül bezárod. Ekkor fog egyet csippanni az antó, és már műxik is. Megnézni úgy tudod, hogy van-e benne, hogy az ajtóba egy, vagy két kábelátvezetés megy. Ha kettő, akkor van benne, ha csak egy, akkor ugye nincs...
 
Tisztelettel!
Nekem "akkor ugye nincs" van :-/
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1344 Dátum: 2005.08.24 szerda, 20:08:00 »

Ismét köszönöm a választ! A végén még tisza okos leszek ebbe a mondeos témába! Smiley)
Pádár Zoli,
 
vagy csak zárd be a leírt módszerrel, hagyd lent az ablakot, és próbáld bentről kinyitni. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
kalti57
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384


E-mail
« Új hozzászólás #1345 Dátum: 2005.08.24 szerda, 20:35:00 »

Pádár Zoli,
 
vagy csak zárd be a leírt módszerrel, hagyd lent az ablakot, és próbáld bentről kinyitni. Smiley
Az enyémét is így nézte meg Fusim Misi a multkor,sajna nincs benne dupla, az oto ugyanolyan mint Zolié, csak 98-as
Naplózva

kalti57
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1346 Dátum: 2005.08.25 csütörtök, 01:02:00 »

Az enyémét is így nézte meg Fusim Misi a multkor,sajna nincs benne dupla, az oto ugyanolyan mint Zolié, csak 98-as
kalti57,
 
talán, mintha a gyári riasztóval együtt lehetett volna rendelni, de pontosan már nem emléxek.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
kalti57
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384


E-mail
« Új hozzászólás #1347 Dátum: 2005.08.25 csütörtök, 22:11:00 »

Scratch,
mikor vettem az autofortnál, új aksit tettek bele, s mint mondták,ezért nem müxik a riasztó.Tetettem bele ugrókódosat+ultrahangost,ugyhogy a duplazár helyett vonyít,ha betörnék az ablakot.(bár ez nem vigasztalna)
Naplózva

kalti57
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37279


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1348 Dátum: 2005.08.25 csütörtök, 23:15:00 »

Scratch,
mikor vettem az autofortnál, új aksit tettek bele, s mint mondták,ezért nem müxik a riasztó.Tetettem bele ugrókódosat+ultrahangost,ugyhogy a duplazár helyett vonyít,ha betörnék az ablakot.(bár ez nem vigasztalna)
kalti57,
 
hát az érdekes, hogy az új aksi miatt nem müködik a riasztó, és ezért másik kell bele, de nem tudom. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1349 Dátum: 2005.08.26 péntek, 12:28:00 »

Pádár Zoli,
 
vagy csak zárd be a leírt módszerrel, hagyd lent az ablakot, és próbáld bentről kinyitni. Smiley
Sziasztok.
 
Próbálgattam a reteszelt zárat, hogy van-e. De nincsen sajna. Sad
 
További szép napot, sziasztok!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.127 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.