Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 01:19:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 322 323 324 325 326 327 328 [329] 330 331 332 333 334 335 336 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745778 alkalommal)
0 Felhasználó és 60 vendég van a témában
bozsozsoltika
Vendég
« Új hozzászólás #16400 Dátum: 2011.12.07 szerda, 20:25:39 »

Lehet a fűtő radiátor eltömődött, vagy a vízpumpa haldoklik.
Gázadásra , ha dob egy marék meleget, akkor a vízpumpa.

Az a gond, hogy le lett cserélve a vízpumpa,de lehet hogy azzal van a gond mivel mostanában valamiért a szíj is nyikorog elég rendesen pedig az is most lett cserélve. Most mentem vele egy 70km-t és egész úton nem volt fűtésem, pedig változó tempóval mentem, amikor beértem a városba akkor meg egy idő múlva visszajött,de akkor is csak időközönként.
Naplózva
Mobidik
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1941


MK II 1,8 TD.


E-mail
« Új hozzászólás #16401 Dátum: 2011.12.07 szerda, 20:26:59 »

Az a gond, hogy le lett cserélve a vízpumpa,de lehet hogy azzal van a gond mivel mostanában valamiért a szíj is nyikorog elég rendesen pedig az is most lett cserélve. Most mentem vele egy 70km-t és egész úton nem volt fűtésem, pedig változó tempóval mentem, amikor beértem a városba akkor meg egy idő múlva visszajött,de akkor is csak időközönként.
Nem lehet laza a szíj?
Naplózva

Otthonom a nagyvilág, vallásom a jó cselekedet.
bozsozsoltika
Vendég
« Új hozzászólás #16402 Dátum: 2011.12.07 szerda, 20:32:28 »

Nem lehet laza a szíj?

Abbahagyja egy kis idő után. Olyat csinál, hogy amikor adok egy nagyobb gázt akkor enged az a valami ami szorulhat mert abbahagyja a nyikorgást. Nem hiszem, hogy a generátor, mert este direkt figyelem a műszerfal világítást és amikor elkezd valamiért csikorogni a szíj az nem halványul el.
Naplózva
Gregoár
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


E-mail
« Új hozzászólás #16403 Dátum: 2011.12.08 csütörtök, 14:31:37 »

az gáz,mert magától a büdös életben nem lazul ki.még a csavarokat sem lehet kivenni belőle,csak erővel.Valami mást is piszkáltak neked.ne felejtsük már el,hogy még a légzsák kirobbanásának is ellen áll,függetlenül attól,hogy van könnyített rész a ford logónál.Azt el tudom képzelni,hogy elszakították az átvezető szalagot (futóműves dolognál előfordul) és amiatt babrálták.

Köszönöm a választ, Misi! Ez egészen rosszul hangzik, ezek szerint a légzsák kirobbanásakor a párna nem nyílik le, a helyén marad, és a közepe felszakad? Akkor a kormányművel, futóművel szarakodhattak? Nem tudtok valami légzsák-szakit, akivel megvizsgáltathatnám?
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16404 Dátum: 2011.12.09 péntek, 17:49:13 »

Nem lehet laza a szíj?
a vizpumpát nem a vezérmüszij hajtja?az nem tud sikitozni,se laza lenni.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #16405 Dátum: 2011.12.10 szombat, 20:28:25 »

Abbahagyja egy kis idő után. Olyat csinál, hogy amikor adok egy nagyobb gázt akkor enged az a valami ami szorulhat mert abbahagyja a nyikorgást. Nem hiszem, hogy a generátor, mert este direkt figyelem a műszerfal világítást és amikor elkezd valamiért csikorogni a szíj az nem halványul el.
A generátor szíjnak van egy feszítőgörgője is,az is tud ám nyiszogni,és olyankor nem halványul el semmi. wave
Naplózva
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #16406 Dátum: 2011.12.10 szombat, 20:31:07 »

a vizpumpát nem a vezérmüszij hajtja?az nem tud sikitozni,se laza lenni.
A vízpumpát a vezérműszíj hajtja és,ha történetesen a vízpumpa csapágya szorul,akkor bizony tud nyikorogni a vezérműszíj,mert a hátoldala hajtja és az sima,nem bordás. wave
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16407 Dátum: 2011.12.10 szombat, 21:15:47 »

A vízpumpát a vezérműszíj hajtja és,ha történetesen a vízpumpa csapágya szorul,akkor bizony tud nyikorogni a vezérműszíj,mert a hátoldala hajtja és az sima,nem bordás. wave
teljesen igazad van,ha az ugy szorul,hogy elcsuszik a vez szij a görgön az kemény lehet annak a vizpumpa csapágynak állni kell ahhoz nem?ugy rövid idön belül szij szakadás lehet nem?
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #16408 Dátum: 2011.12.11 vasárnap, 13:52:36 »

teljesen igazad van,ha az ugy szorul,hogy elcsuszik a vez szij a görgön az kemény lehet annak a vizpumpa csapágynak állni kell ahhoz nem?ugy rövid idön belül szij szakadás lehet nem?
Úgy ám.
Naplózva
emilszam
Vendég
« Új hozzászólás #16409 Dátum: 2011.12.12 hétfő, 08:31:30 »

sziasztok!
Én is hogy jártam már, képzeljétek.
Tegnap az asszony jött haza vidékről, M1. Bicske környékén egyszercsak durr- füst-szikra. Félreállt. Nem tudta kivenni sebességből.
Hívott engem, én 5 percen belül úton voltam felé, de mire elindultam, megállt mellette egy autómentő, aki sok-sok pénzért hazahozta.
Itthon nézem, miután leparkoltuk, hát valami furcsa anyag van ott benne a motortérben. Olyasmi, mint valami szigetelőanyag, szürke. mint az üveggyapot, csak szálas szerkezetű. Aztán nézem, hogy körülötte friss fém törési felület.
A blokk jobb oldalán bekukucskálva. Sok-sok folyadék folyt el, szerte és szana.
a szomszédok se értenek hozzá, meg én sem, úgyhogy mind egyet értettünk abban, hogy a kuplung szétrobbant. :-)
Legalább. Aztán még ki tudja...
egyébként 97-es 1.8as benzines. MKII.
Na most mi a F@szomat csináljak? Kihez kell vinnem? Ezt meg tudja oldani okosba valami szerelő otthon, vagy muszáj szakszervíz?
meg sem kérdezem, hogy mennyire számítsak így karácsony előtt. Még annak fogok örülni, ha tényleg csak a kuplung és nem ment gajra valami más is :-(
Szóval: Kit hívjak, hová vigyem?
Stylear: Említetted, hogy te valami nagyon ügyes szerelőhöz hordtad a verdát. Ő meg tudja ezt oldani otthon?
Köszi
Emilszam

ps. Ja: Érden van a kocsi, már csak a szállítás miatt is valami közeli szerelőt keresnék...
olajcserére elvittem egy korábbi szerelőmhöz, aki ügyes, de mondeokkal még nem túl sok tapasztalata volt eddig. Nem biztos, hogy ezt is rá akarom bízni.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #16410 Dátum: 2011.12.12 hétfő, 08:39:19 »

sziasztok!

egy képet tudsz készíteni róla?
Naplózva
emilszam
Vendég
« Új hozzászólás #16411 Dátum: 2011.12.12 hétfő, 08:46:19 »

egy képet tudsz készíteni róla?
este. dolgozom, az autó meg, otthon, érthető okokból... :-)
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16412 Dátum: 2011.12.12 hétfő, 11:01:22 »

este. dolgozom, az autó meg, otthon, érthető okokból... :-)


Beszéltem a szerelővel, hívlak!
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
emilszam
Vendég
« Új hozzászólás #16413 Dátum: 2011.12.12 hétfő, 11:22:01 »

Beszéltem a szerelővel, hívlak!
Király!
Köszönöm szépen.
Naplózva
emilszam
Vendég
« Új hozzászólás #16414 Dátum: 2011.12.14 szerda, 08:23:06 »

Hmm..
Volt nálam a szerelő, megnézte. Tényleg szétrobbant a kuplung.
Úgyhogy váltó csere, kuplung, kinyomócsapágy, meg hűtő javítás. Mert egy darab kiszakadt a kuplungkosárból - ha jól mondom - és belevert a hűtőbe. még nem tudjuk, hogy javítható-e, vagy cserés.
De Józsi a szerelő és Gábor fórumtársunk is borzasztó kedves enés segítőkészen állt  a dologhoz, előre is, utólag is és közben is nagyon köszönöm mindkettőjüknek.
Alkatrész beszerzésben is sok segítséget kapok tőlük, úgyhogy nekem már megjött a jézuska.
Ha megtörtént a szétszedés, felmérés, akkor beszámolok majd még...
Köszönöm
Emilszam
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16415 Dátum: 2011.12.14 szerda, 08:43:38 »

Hmm..
Volt nálam a szerelő, megnézte. Tényleg szétrobbant a kuplung.
Úgyhogy váltó csere, kuplung, kinyomócsapágy, meg hűtő javítás. Mert egy darab kiszakadt a kuplungkosárból - ha jól mondom - és belevert a hűtőbe. még nem tudjuk, hogy javítható-e, vagy cserés.
De Józsi a szerelő és Gábor fórumtársunk is borzasztó kedves enés segítőkészen állt  a dologhoz, előre is, utólag is és közben is nagyon köszönöm mindkettőjüknek.
Alkatrész beszerzésben is sok segítséget kapok tőlük, úgyhogy nekem már megjött a jézuska.
Ha megtörtént a szétszedés, felmérés, akkor beszámolok majd még...
Köszönöm
Emilszam

ez hogy jött össze?Nemigen hallottam itt ilyenről.Attól,hogy fent fog még nem kellene...
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.14 szerda, 08:45:29 írta misi107 » Naplózva
emilszam
Vendég
« Új hozzászólás #16416 Dátum: 2011.12.14 szerda, 09:47:15 »

ez hogy jött össze?Nemigen hallottam itt ilyenről.Attól,hogy fent fog még nem kellene...
Nem merem az asszonyra fogni, mert akkor soha többé nem akarja majd vezetni, én meg maradhatok színjózan minden buliban  rinya rinya
 hehe
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16417 Dátum: 2011.12.14 szerda, 10:00:18 »

Nem merem az asszonyra fogni, mert akkor soha többé nem akarja majd vezetni, én meg maradhatok színjózan minden buliban  rinya rinya
 hehe

Nem is tehet róla. Nagyon ügyes volt a szituációban. Dicsérni kell.  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16418 Dátum: 2011.12.15 csütörtök, 13:31:23 »

A mai napi otthoni munka eredménye,egy új (műbőr) váltószoknya.A kézifékkarét nem cseréltem (még) mert esik az eső és kicsit nehézkes lenne a könyöklős részt kiszedni csukott ajtónál:

Naplózva
voto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 549


AKINEKSZERENCSÉJESINCS 0036705007081

vototomi@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #16419 Dátum: 2011.12.15 csütörtök, 13:48:52 »

A mai napi otthoni munka eredménye,egy új (műbőr) váltószoknya.A kézifékkarét nem cseréltem (még) mert esik az eső és kicsit nehézkes lenne a könyöklős részt kiszedni csukott ajtónál:



 taps Gratula!!!
 worship Szép munka!!!
Naplózva

'97/12 1.8 TD BOSCH adagoló Romos kasztni faxa motor....
'07/09 2,2 TDCI Transit családi csapatszállító...
BlueMan
Vendég
« Új hozzászólás #16420 Dátum: 2011.12.15 csütörtök, 15:19:45 »

T. Guruk Smiley

Olyan gondom van, hogy a jobb hatso ules , ott ahol a tamla meg az ules resz talalkozik, azik...

Csuron viz az egesz.... ez mitol van??? Mert hogy a csominal ahol a kerekjarat van azik, azt tudom mi... de itt?Huh?

Koszonom...
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16421 Dátum: 2011.12.15 csütörtök, 15:26:47 »

taps Gratula!!!
 worship Szép munka!!!

Én csak az átrakást végeztem,a többi a vaterán található   http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/utaster_csomagter/egyeb/ford_mondeo_valtoszoknya_2000_ft_janitol_1521613799.html    érdeme.
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.15 csütörtök, 15:29:36 írta misi107 » Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16422 Dátum: 2011.12.15 csütörtök, 15:31:17 »

T. Guruk Smiley

Olyan gondom van, hogy a jobb hatso ules , ott ahol a tamla meg az ules resz talalkozik, azik...

Csuron viz az egesz.... ez mitol van??? Mert hogy a csominal ahol a kerekjarat van azik, azt tudom mi... de itt?Huh?

Koszonom...
Nos,vedd ki az üléslapot!Kell ott lennie egy jópár gumidugónak.Ha nincs és átlátsz a földig már meg is van a hiba.A másik lehetőség a csomagtartó gumikédernél ereszt (ötajtósnál ha rosszul áll az ajtó máris engedi be a vizet)
Naplózva
BlueMan
Vendég
« Új hozzászólás #16423 Dátum: 2011.12.15 csütörtök, 16:44:44 »

Nos,vedd ki az üléslapot!Kell ott lennie egy jópár gumidugónak.Ha nincs és átlátsz a földig már meg is van a hiba.A másik lehetőség a csomagtartó gumikédernél ereszt (ötajtósnál ha rosszul áll az ajtó máris engedi be a vizet)

Koszi.

Mondjuk tavaly tel ota a csomi ajto nem kapott... emiatt furi, de holnap vilagosban meglesem Smiley
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16424 Dátum: 2011.12.15 csütörtök, 16:48:57 »

Koszi.

Mondjuk tavaly tel ota a csomi ajto nem kapott... emiatt furi, de holnap vilagosban meglesem Smiley
elég ha csak elmozdul egy kicsit.Nekem a piros autómnál volt ez,amikor le lett cserélve az ajtó (rossz volt az üvegfűtés) a beázás is megszűnt.Előtte szenvedtem vele sokat,sosem sikerült úgy beállítani,hogy valahol ne eresztett volna.A gumi nem lett lecserélve.
Naplózva
BlueMan
Vendég
« Új hozzászólás #16425 Dátum: 2011.12.15 csütörtök, 17:25:25 »

elég ha csak elmozdul egy kicsit.Nekem a piros autómnál volt ez,amikor le lett cserélve az ajtó (rossz volt az üvegfűtés) a beázás is megszűnt.Előtte szenvedtem vele sokat,sosem sikerült úgy beállítani,hogy valahol ne eresztett volna.A gumi nem lett lecserélve.

ma eldurrant az agyam, lehet nem lesz a projectbol sem semmi ha megvan a GMC bontom a f..szba a mondeot....
Naplózva
BlueMan
Vendég
« Új hozzászólás #16426 Dátum: 2011.12.15 csütörtök, 17:28:05 »

ma eldurrant az agyam, lehet nem lesz a projectbol sem semmi ha megvan a GMC bontom a f..szba a mondeot....

arra akartam utalni, hogy max tuneti kezelest kap, kolteni nem akarok mar ra...

ugye azt tudjuk, hogy a jobbkormany miatt csak alkatresznek lehetne egyben is eladni, szoval vagy eladom egyben, vagy bontjuk, de en mar nem szopok vele....

unom, hogy mindig ilyen f...sagok vannak vele...
Naplózva
Norbi77
Vendég
« Új hozzászólás #16427 Dátum: 2011.12.15 csütörtök, 20:30:03 »

sziasztok!egy mk1-es v6-os mondeóm van,de talán itt is kaphatok a kérdésemre választ.az autó elég lomha és nem tudom 140 felé gyorsítani.néha hidegen mintha pörgősebb lenne,de üzemmelegen meg van halva.menni megy gond nélkül,de szerintem nem így kéne neki.3000-es fordulat felett,mintha valami lefojtaná.aki tud,kérem segítsen,mi lehet a probléma?köszönöm!
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #16428 Dátum: 2011.12.15 csütörtök, 20:46:31 »

sziasztok!egy mk1-es v6-os mondeóm van,de talán itt is kaphatok a kérdésemre választ.az autó elég lomha és nem tudom 140 felé gyorsítani.néha hidegen mintha pörgősebb lenne,de üzemmelegen meg van halva.menni megy gond nélkül,de szerintem nem így kéne neki.3000-es fordulat felett,mintha valami lefojtaná.aki tud,kérem segítsen,mi lehet a probléma?köszönöm!
na ezek szerint mégsem adtad el. ez jó hír.
a hiba az nem jó hír.
a kicsinyke leírás alapján imrc hibára tippelek.
de beszélgessünk a gondodról a v6 topic-ban...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16429 Dátum: 2011.12.15 csütörtök, 20:48:02 »

sziasztok!egy mk1-es v6-os mondeóm van,de talán itt is kaphatok a kérdésemre választ.az autó elég lomha és nem tudom 140 felé gyorsítani.néha hidegen mintha pörgősebb lenne,de üzemmelegen meg van halva.menni megy gond nélkül,de szerintem nem így kéne neki.3000-es fordulat felett,mintha valami lefojtaná.aki tud,kérem segítsen,mi lehet a probléma?köszönöm!
imrc...lambdaszondák.Keresd astor72-t,drofot és yooccoo-t.Nekik van/volt mk1 v6.
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #16430 Dátum: 2011.12.17 szombat, 00:43:34 »

Pár napja sétáltam a városba és hirtelen megláttam egy kulcs másolót, és ki volt írva h immo-s slusszkulcsokat is másol. Hirtelen ötlettől vezérelve bementem és megkérdezem hogy mennyiért lehet egy ilyet másolni pótkulcsnak. Eddig abban a hittben éltem hogy egy sima nem távirányítós kulcsot lemásoltatni max egy 10-es de mikor mondta hogy 19k egy kicsit elcsuklott a szavam. Lips Sealed Szerinte ő nagyon olcsó mert más többért csinálja. Szerintetek reális az ár?

2 kulcsom van 1 távirányítós és 1 sima pótkulcs. A távirányítós teljesen elvan kopva,használhatatlan de pótkulcs mint az új.( így nem sürgős a dolog csak érdekel a téma) Gondolom ha esetleg az én távirányítós házamba másolna csak egy tollat annak semmi akadálya igaz? Smiley
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16431 Dátum: 2011.12.17 szombat, 06:08:49 »

Pár napja sétáltam a városba és hirtelen megláttam egy kulcs másolót, és ki volt írva h immo-s slusszkulcsokat is másol. Hirtelen ötlettől vezérelve bementem és megkérdezem hogy mennyiért lehet egy ilyet másolni pótkulcsnak. Eddig abban a hittben éltem hogy egy sima nem távirányítós kulcsot lemásoltatni max egy 10-es de mikor mondta hogy 19k egy kicsit elcsuklott a szavam. Lips Sealed Szerinte ő nagyon olcsó mert más többért csinálja. Szerintetek reális az ár?

2 kulcsom van 1 távirányítós és 1 sima pótkulcs. A távirányítós teljesen elvan kopva,használhatatlan de pótkulcs mint az új.( így nem sürgős a dolog csak érdekel a téma) Gondolom ha esetleg az én távirányítós házamba másolna csak egy tollat annak semmi akadálya igaz? Smiley
szerintem pedig kihasználja a tudatlanságot.6500 ft 2 db bicskakulcs nyers szárral immo jeladot átrakod 3500 ft volt a másolás ha szerencséd van elvileg azonos frekvencián megy a távcsocso része.ha ez meg van onnantól csak szárat másoltatsz cserélsz kb 5 évente.vagy keresd relhist fórum társat.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
BlueMan
Vendég
« Új hozzászólás #16432 Dátum: 2011.12.17 szombat, 08:21:27 »

Pár napja sétáltam a városba és hirtelen megláttam egy kulcs másolót, és ki volt írva h immo-s slusszkulcsokat is másol. Hirtelen ötlettől vezérelve bementem és megkérdezem hogy mennyiért lehet egy ilyet másolni pótkulcsnak. Eddig abban a hittben éltem hogy egy sima nem távirányítós kulcsot lemásoltatni max egy 10-es de mikor mondta hogy 19k egy kicsit elcsuklott a szavam. Lips Sealed Szerinte ő nagyon olcsó mert más többért csinálja. Szerintetek reális az ár?

2 kulcsom van 1 távirányítós és 1 sima pótkulcs. A távirányítós teljesen elvan kopva,használhatatlan de pótkulcs mint az új.( így nem sürgős a dolog csak érdekel a téma) Gondolom ha esetleg az én távirányítós házamba másolna csak egy tollat annak semmi akadálya igaz? Smiley

Az egyik dolog az, hogy o dolgozik egy arral, amiert te megcsinaltatod, vagy nem... ha megcsinaltatod neki jo, ha nem, leszarja. Hidd el, hogy van aki X millio okbol megcsinaltatja ott.

Kereskedokent megtanultam valamit... a magyar ember szeret sokat kolteni... Ugyanis a magyar ember olyan, hogy ha draga, akkor biztos extra *** uber jo....

Sokan tudjak, hogy telefonoztam, BlackBerry-kkel foglalkoztam, draga telefonok... hozta a kedves ugyfel, kifizettettem vele mondjuk par ezret, es lattam a fejen, hogy mintha valami nem lenne kerek...

Ugyan ez az ugyfel rovid idon belul kifizetett tobb tizezret, es lattam, hogy meg van elegedve, mert biztos nagyon minosegi munka lett elvegezve a telefonjan...

Szoval erdekes faj a magyar... Smiley

En azt mondom jol csinalja az ember... dolgozik egy olyan arressel, hogy kurvara megerje neki... nem all benne sok penze, viszont a szemet kikeresi vele ha van ugyfel...

Szerintem nincs ezzel baj, ilyen a kereskedelem... megteheti, megteszi, aki masoltat masoltat aki nem nem. Szerintem ennyire egyszeru
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #16433 Dátum: 2011.12.17 szombat, 09:28:19 »

Az egyik dolog az, hogy o dolgozik egy arral, amiert te megcsinaltatod, vagy nem... ha megcsinaltatod neki jo, ha nem, leszarja. Hidd el, hogy van aki X millio okbol megcsinaltatja ott.

Kereskedokent megtanultam valamit... a magyar ember szeret sokat kolteni... Ugyanis a magyar ember olyan, hogy ha draga, akkor biztos extra *** uber jo....

Sokan tudjak, hogy telefonoztam, BlackBerry-kkel foglalkoztam, draga telefonok... hozta a kedves ugyfel, kifizettettem vele mondjuk par ezret, es lattam a fejen, hogy mintha valami nem lenne kerek...

Ugyan ez az ugyfel rovid idon belul kifizetett tobb tizezret, es lattam, hogy meg van elegedve, mert biztos nagyon minosegi munka lett elvegezve a telefonjan...

Szoval erdekes faj a magyar... Smiley

En azt mondom jol csinalja az ember... dolgozik egy olyan arressel, hogy kurvara megerje neki... nem all benne sok penze, viszont a szemet kikeresi vele ha van ugyfel...

Szerintem nincs ezzel baj, ilyen a kereskedelem... megteheti, megteszi, aki masoltat masoltat aki nem nem. Szerintem ennyire egyszeru
nem szeretnék vitát szítani és veszekedni sem.
egy kicsit irritál, hogy a hsz-eid nagy részében benne van, hogy milyen pöcsök a magyarok. már tudjuk, hogy ez a véleményed, elég lesz. de ki is írhatod az aláírásodba és akkor nem kell karaktereket pazarolnod a magyarok szapulására.
a kereskedelem, meg éppen olyan, mint a kereslet. ha van rá igény, megveszik, ha nincs, akkor meg tök mindegy mennyiért árulja a kereskedő.
ha valaki meg akar élni rendesen, az többre megy a kisebb árréssel, mert ha arra a pár madárra vár, aki a nagy árréssál árult szolgáltatását, vagy termékét elviszi, akkor közben felkopik az álla. főleg érvényes ez a mai kereskedelemre, mivel majdnem mindenből van minden utca sarkon. innentől árverseny van. persze nem árt(ana) a minőségre is odafigyelni, de ez nem feltétlenül jellemző...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Tomo7
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


E-mail
« Új hozzászólás #16434 Dátum: 2011.12.17 szombat, 09:41:06 »

Pár napja sétáltam a városba és hirtelen megláttam egy kulcs másolót, és ki volt írva h immo-s slusszkulcsokat is másol. Hirtelen ötlettől vezérelve bementem és megkérdezem hogy mennyiért lehet egy ilyet másolni pótkulcsnak. Eddig abban a hittben éltem hogy egy sima nem távirányítós kulcsot lemásoltatni max egy 10-es de mikor mondta hogy 19k egy kicsit elcsuklott a szavam. Lips Sealed Szerinte ő nagyon olcsó mert más többért csinálja. Szerintetek reális az ár?

2 kulcsom van 1 távirányítós és 1 sima pótkulcs. A távirányítós teljesen elvan kopva,használhatatlan de pótkulcs mint az új.( így nem sürgős a dolog csak érdekel a téma) Gondolom ha esetleg az én távirányítós házamba másolna csak egy tollat annak semmi akadálya igaz? Smiley

Hello.
Én 1600-ér vettem nyers szárat a távirányítós kulcsomhoz. 1500-ér másolták.
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.17 szombat, 09:43:22 írta Tomo7 » Naplózva

ex 1997.03. MKII. Mondeo Turnier 1.6
ex 2000.05. MKII. Mondeo Turnier 1.8TD

2008 S-max 1,8TDCI
BlueMan
Vendég
« Új hozzászólás #16435 Dátum: 2011.12.17 szombat, 09:44:34 »

nem szeretnék vitát szítani és veszekedni sem.
egy kicsit irritál, hogy a hsz-eid nagy részében benne van, hogy milyen ***ök a magyarok. már tudjuk, hogy ez a véleményed, elég lesz. de ki is írhatod az aláírásodba és akkor nem kell karaktereket pazarolnod a magyarok szapulására.
a kereskedelem, meg éppen olyan, mint a kereslet. ha van rá igény, megveszik, ha nincs, akkor meg tök mindegy mennyiért árulja a kereskedő.
ha valaki meg akar élni rendesen, az többre megy a kisebb árréssel, mert ha arra a pár madárra vár, aki a nagy árréssál árult szolgáltatását, vagy termékét elviszi, akkor közben felkopik az álla. főleg érvényes ez a mai kereskedelemre, mivel majdnem mindenből van minden utca sarkon. innentől árverseny van. persze nem árt(ana) a minőségre is odafigyelni, de ez nem feltétlenül jellemző...

astor b+ pont toled nem vartam volna.... Egy hsz-ben sem irtam, hogy kocsog sz..rok a magyarok...

Az meg hogy milyenek... nezz korbe magad korul az orszagban... Es ha nyitott szemmel jarsz, latod, hogy van igazsag abban amit irtam....

pacsi..

Gr3g
Naplózva
BlueMan
Vendég
« Új hozzászólás #16436 Dátum: 2011.12.17 szombat, 09:51:04 »

nem szeretnék vitát szítani és veszekedni sem.
egy kicsit irritál, hogy a hsz-eid nagy részében benne van, hogy milyen ***ök a magyarok. már tudjuk, hogy ez a véleményed, elég lesz. de ki is írhatod az aláírásodba és akkor nem kell karaktereket pazarolnod a magyarok szapulására.
a kereskedelem, meg éppen olyan, mint a kereslet. ha van rá igény, megveszik, ha nincs, akkor meg tök mindegy mennyiért árulja a kereskedő.
ha valaki meg akar élni rendesen, az többre megy a kisebb árréssel, mert ha arra a pár madárra vár, aki a nagy árréssál árult szolgáltatását, vagy termékét elviszi, akkor közben felkopik az álla. főleg érvényes ez a mai kereskedelemre, mivel majdnem mindenből van minden utca sarkon. innentől árverseny van. persze nem árt(ana) a minőségre is odafigyelni, de ez nem feltétlenül jellemző...

nem mellesleg es csak halkan jegyzem meg, hogy en nem dolgoztam/dolgozom nagy arressel... Pedig a berry-nel mig monopol helyzetben voltam rohadtul megtehettem volna...

csak latom, hogy milyenek az emberek... ennyi... tok mindegy, hogy ez miert van igy, a magyar emberek szeretik a dragasagot a minoseggel parositani.

ennyi lett volna a mondanom, mielott kiforgattad, hogy en kocsogolok...

tapasztalat szinten, hogy spec angliaban nem tapasztaltam ugyan ezt....

Ettol fuggetlenul, az mas kerdes, hogy buta barom a magyar nep... Nezd csak meg kiket valasztott vezetoinek...

de ebbe ne is menjunk bele..
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #16437 Dátum: 2011.12.17 szombat, 09:51:28 »

astor b+ pont toled nem vartam volna.... Egy hsz-ben sem irtam, hogy kocsog sz..rok a magyarok...

Az meg hogy milyenek... nezz korbe magad korul az orszagban... Es ha nyitott szemmel jarsz, latod, hogy van igazsag abban amit irtam....

pacsi..

Gr3g
figy!
nem azért írtam, amit írtam, mert nem tudom ki vagy. meg nem is azért, mert nincs benne igazság.
de ha minden szava igaz, akkor is nehezen viselem valami szhar szajkózását. ettől sajnos jobb nem lessz.
engem speciel a rossz hangulatú, háborgó hsz-ek lehúznak. nem azért olvasgatom ezt a fórumot, hogy lehúzzam magam.
azt is tudom, hogy ha a homokba dugom a fejem, akkor is az a világ, ami.
ez ellen nem tudok tenni és nem is akarok. lexarom, hogy ki mit csinál, ha engem közvetlenül nem érint. éppene ezért kerülöm az olyan társaságot, ahol mást sem lehet hallani, hogy ez ilyen szhar, meg az ilyen szhar, meg megy a nyivákolás....
ezért mertem javasolni, hogy cizelláltabban is fikázhatnál, akkor nem váltanál ki emberekből ellenszenvet.
de ez a te dolgod. ha megfogadod, megfogadod, ha nem, akkor a te hsz-eiddel is úgy fogok tenni, mint jó néhány emberével...egyszerűen átgörgetem.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
BlueMan
Vendég
« Új hozzászólás #16438 Dátum: 2011.12.17 szombat, 09:54:15 »

figy!
nem azért írtam, amit írtam, mert nem tudom ki vagy. meg nem is azért, mert nincs benne igazság.
de ha minden szava igaz, akkor is nehezen viselem valami szhar szajkózását. ettől sajnos jobb nem lessz.
engem speciel a rossz hangulatú, háborgó hsz-ek lehúznak. nem azért olvasgatom ezt a fórumot, hogy lehúzzam magam.
azt is tudom, hogy ha a homokba dugom a fejem, akkor is az a világ, ami.
ez ellen nem tudok tenni és nem is akarok. lexarom, hogy ki mit csinál, ha engem közvetlenül nem érint. éppene ezért kerülöm az olyan társaságot, ahol mást sem lehet hallani, hogy ez ilyen szhar, meg az ilyen szhar, meg megy a nyivákolás....
ezért mertem javasolni, hogy cizelláltabban is fikázhatnál, akkor nem váltanál ki emberekből ellenszenvet.
de ez a te dolgod. ha megfogadod, megfogadod, ha nem, akkor a te hsz-eiddel is úgy fogok tenni, mint jó néhány emberével...egyszerűen átgörgetem.

na varj mar egy percet...

en nem nyivakolok...

van penzem, nincs hitelem, nem viszik el az autom vagy a hazam.... NEM SIROK HOGY ***!

azt en is gyulolom. Most sem hiszem, hogy negativan irtam volna barmit is... leirtam, hogy szerintem jol csinalja, biztos nem a kulcsokbol el...

de ha mar magyarazkodni kell, reg rossz...

mindegy leszarom...

Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #16439 Dátum: 2011.12.17 szombat, 09:55:23 »

nem mellesleg es csak halkan jegyzem meg, hogy en nem dolgoztam/dolgozom nagy arressel... Pedig a berry-nel mig monopol helyzetben voltam rohadtul megtehettem volna...

csak latom, hogy milyenek az emberek... ennyi... tok mindegy, hogy ez miert van igy, a magyar emberek szeretik a dragasagot a minoseggel parositani.

ennyi lett volna a mondanom, mielott kiforgattad, hogy en kocsogolok...

tapasztalat szinten, hogy spec angliaban nem tapasztaltam ugyan ezt....

Ettol fuggetlenul, az mas kerdes, hogy buta barom a magyar nep... Nezd csak meg kiket valasztott vezetoinek...

de ebbe ne is menjunk bele..
na akkor asszem itt fejeztük be.
nem forgattam ki a mondandódat. olvasd már el, amit írsz. nem én fújtam fel!
én magyar vagyok, de nem tartom magam buta baromnak. ha az is vagyok, nem azért mert magyar vagyok.
angolokat magyarokhoz hasonlítani meg teljes badarság.
és én itt tényleg befejeztem....
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #16440 Dátum: 2011.12.17 szombat, 12:00:48 »

immo jeladot átrakod 3500 ft volt a másolás ha szerencséd van elvileg azonos frekvencián megy a távcsocso része.ha ez meg van onnantól csak szárat másoltatsz cserélsz kb 5 évente.

Úgy érted hogy egy ilyen bicskakulcsba elég csak átrakni az immo jeladót és a nyitó, záró és csomagtartó nyitó funkció is működik(HA SZERENCSÉM VAN)?
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #16441 Dátum: 2011.12.17 szombat, 12:02:26 »

Hello.
Én 1600-ér vettem nyers szárat a távirányítós kulcsomhoz. 1500-ér másolták.

Ez a megoldás engem is érdekelne, de ez is immo-s?
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16442 Dátum: 2011.12.17 szombat, 12:07:54 »

Úgy érted hogy egy ilyen bicskakulcsba elég csak átrakni az immo jeladót és a nyitó, záró és csomagtartó nyitó funkció is működik(HA SZERENCSÉM VAN)?
nézz utánna itt.
http://www.bicskakulcs.hu/termekek/index_bicskakulcs.php
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16443 Dátum: 2011.12.17 szombat, 12:12:07 »

Ez a megoldás engem is érdekelne, de ez is immo-s?
nyers szár akkor jó ha tudod cserélni a markolatba,és ha a markolat nem rossz.ugy elég a kulcsszár és azt másoltatod
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #16444 Dátum: 2011.12.17 szombat, 12:17:47 »


Gondolom akkor neked is ilyened van. Neked elég volt csak a chip-et átrakni?
És ez a vezérlőegység mire kell? Csak ezzel működik, a gyári központi zár nem jó?
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16445 Dátum: 2011.12.17 szombat, 12:25:01 »

Gondolom akkor neked is ilyened van. Neked elég volt csak a chip-et átrakni?
És ez a vezérlőegység mire kell? Csak ezzel működik, a gyári központi zár nem jó?
igen.gyári kp.zárral müködik.a vez egység annak jó az egyéb funkcióival akinek pl. van egy 1200-as ladája és ezeket gyárilag nem tudja de ezt beszerelve tudni fogja.nekem a vez.egység arra kell,hogy vegye a rádió jelet a kulcstól és a többit a gyári része végzi a záraknak.nem én kötöttem be mert nem vagyok nagy villanyász
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #16446 Dátum: 2011.12.17 szombat, 12:33:12 »

igen.gyári kp.zárral müködik.a vez egység annak jó az egyéb funkcióival akinek pl. van egy 1200-as ladája és ezeket gyárilag nem tudja de ezt beszerelve tudni fogja.nekem a vez.egység arra kell,hogy vegye a rádió jelet a kulcstól és a többit a gyári része végzi a záraknak.nem én kötöttem be mert nem vagyok nagy villanyász

Már relhist fórumtársnak küldtem egy üzit a témával kapcsolatban, gondolom akkor ő ilyen dolgokban utazik,ha őt ajánlottad. Tongue
De akkor ha jól értelmezem a nem távirányítós pótkulcsomból  is lehet  távirányítósat csinálni? Akkor a végeredmény 2 használható teljes értékű kulcs lenne?
Neked összességébe mennyibe fájt? 6500ft volt a cucc és 3500ft a toll másolása és mennyi volt a beszerelés?
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16447 Dátum: 2011.12.17 szombat, 12:40:52 »

Már relhist fórumtársnak küldtem egy üzit a témával kapcsolatban, gondolom akkor ő ilyen dolgokban utazik,ha őt ajánlottad. Tongue
De akkor ha jól értelmezem a nem távirányítós pótkulcsomból  is lehet  távirányítósat csinálni? Akkor a végeredmény 2 használható teljes értékű kulcs lenne?
Neked összességébe mennyibe fájt? 6500ft volt a cucc és 3500ft a toll másolása és mennyi volt a beszerelés?
az 2000-ft.igen ö a mágus ezen a téren.én a nem távirányitós kulcsból kivettem(barbár munka nem megsérteni a jeladót)ér bele raktam ebbe a bicska markolatba.a lényege igazából az,hogy gyujtás ráadásakor megfelelö közelségben legyen a vevövel ami a gyujtás kapcsoló közelében van értelemszerüen
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #16448 Dátum: 2011.12.17 szombat, 12:53:23 »

az 2000-ft.igen ö a mágus ezen a téren.én a nem távirányitós kulcsból kivettem(barbár munka nem megsérteni a jeladót)ér bele raktam ebbe a bicska markolatba.a lényege igazából az,hogy gyujtás ráadásakor megfelelö közelségben legyen a vevövel ami a gyujtás kapcsoló közelében van értelemszerüen

Ez így nagyon baráti, 12k ahhoz képest hogy 1 sima kulcs kerülne 19k így meg akár 2teljes értékű kulcsot kap az ember és arról nem beszélve hogy nagyon jól néznek ki ezek a bicska kulcsok Cheesy
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #16449 Dátum: 2011.12.17 szombat, 12:59:38 »

az 2000-ft.igen ö a mágus ezen a téren.én a nem távirányitós kulcsból kivettem(barbár munka nem megsérteni a jeladót)ér bele raktam ebbe a bicska markolatba.a lényege igazából az,hogy gyujtás ráadásakor megfelelö közelségben legyen a vevövel ami a gyujtás kapcsoló közelében van értelemszerüen

Köszönöm hogy időt szakítottál a kérdéseimre  taps
Naplózva
Oldalak: 1 ... 322 323 324 325 326 327 328 [329] 330 331 332 333 334 335 336 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.082 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.