Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 23:36:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 323 324 325 326 327 328 329 [330] 331 332 333 334 335 336 337 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745204 alkalommal)
0 Felhasználó és 47 vendég van a témában
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16450 Dátum: 2011.12.17 szombat, 13:15:23 »

Köszönöm hogy időt szakítottál a kérdéseimre  taps
szerintem szóra sem érdemes  integet2
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #16451 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 20:43:38 »

Astornak és Dominak hála,megérkezett a hátsó ajtó teleszkóp-párom,amit tegnap be is szereltem és azóta nem csap le az ajtó,mint egy tücsköt. beka3
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #16452 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 20:48:07 »

Astornak és Dominak hála,megérkezett a hátsó ajtó teleszkóp-párom,amit tegnap be is szereltem és azóta nem csap le az ajtó,mint egy tücsköt. beka3
a fenébe...pedig azt hittem rosszak...na mindegy... beka3 hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #16453 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 20:51:26 »

a fenébe...pedig azt hittem rosszak...na mindegy... beka3 hehe
Hát,sajna tök jók.Szemben a korábban bent lévő jobb oldalival,ami úgy jár ki-be,mint zsidóban a fájdalom.Még egyszer kösz. wave
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #16454 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 20:52:58 »

Hát,sajna tök jók.Szemben a korábban bent lévő jobb oldalival,ami úgy jár ki-be,mint zsidóban a fájdalom.Még egyszer kösz. wave
használd egészséggel!
ha már a mi sheggünket melegíti a te volt ülésed, ez a minimum, ami jár érte vigyor3
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #16455 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 21:00:48 »

használd egészséggel!
ha már a mi sheggünket melegíti a te volt ülésed, ez a minimum, ami jár érte vigyor3
worship worship worship
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16456 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 21:20:09 »

Uraim !
mondjátok már meg, hogy normális-e, ha párásodok durván és belövöm a klímát akkor ki-be ránt, de még a hűtőventit is beidítja? az még ok, hogy beránt, kikapcsol a kompresszor, de ilyen hidegben a ventiknek nem kéne dolgozni nem? digitklímás TD, MK1-es átépítve. ill. kinek milyen az ablaktörlő alatti műanyagja? az anyós előtt lyukacsos, vagy nem? mert régen az volt az enyém (akkor még sima klímával), de a szerelő átb*szta (szét is ment az összes lefogatója) a donor MK2-ről a nem lyukacsosat. melyik a jobb, ill. összefügg-e a digitklímával? köszöntem előre is !
(ha valakinek esetleg van jó tippje egy kombi párátlanítására, a tiszta üvegeken/új pollenszűrőn/klíma használatán/ablakok kitörésén kívűl ne tartsa magában Wink )
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #16457 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 21:23:24 »

Uraim !
mondjátok már meg, hogy normális-e, ha párásodok durván és belövöm a klímát akkor ki-be ránt, de még a hűtőventit is beidítja? az még ok, hogy beránt, kikapcsol a kompresszor, de ilyen hidegben a ventiknek nem kéne dolgozni nem? digitklímás TD, MK1-es átépítve. ill. kinek milyen az ablaktörlő alatti műanyagja? az anyós előtt lyukacsos, vagy nem? mert régen az volt az enyém (akkor még sima klímával), de a szerelő átb*szta (szét is ment az összes lefogatója) a donor MK2-ről a nem lyukacsosat. melyik a jobb, ill. összefügg-e a digitklímával? köszöntem előre is !
(ha valakinek esetleg van jó tippje egy kombi párátlanítására, a tiszta üvegeken/új pollenszűrőn/klíma használatán/ablakok kitörésén kívűl ne tartsa magában Wink )
ha a klímát bekapcsolod kell, hogy menjen a venti. a nem lyukas ablak előtti műanyag azért jobb, mert nem áztatja el annyira a pollenszűrőt az eső.
a párátlanításra nincs jó ötletem. én nem használok klímát, de nincs vele gondom...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #16458 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 21:24:33 »


 normális-e, ha  belövöm a klímát akkor  a hűtőventit beidítja?
Ez normális.A klíma elindításával automatikusan beindul a venti.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16459 Dátum: 2011.12.19 hétfő, 12:08:52 »

ha a klímát bekapcsolod kell, hogy menjen a venti. a nem lyukas ablak előtti műanyag azért jobb, mert nem áztatja el annyira a pollenszűrőt az eső.
a párátlanításra nincs jó ötletem. én nem használok klímát, de nincs vele gondom...

de ilyen hidegben azért nem feltétlen kéne mennie a ventinek... legalábbis sok digitklímás autó (talán a korszerűbbségük miatt) nem indítják be csak a kompresszort... pl. faterom Galaxy-ja sem. régen nekem sem volt bajom, amíg nem digitklímás volt a kocsi, szinte sosem párásodtam... mostmeg, mint az állat... plusz idegesítő a klímakompresszor folyton (automata) ki-be kapcsolása, rángat az autó miatta... Sad
tehát szerintetek normális. akkor hozzászokom... Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #16460 Dátum: 2011.12.19 hétfő, 18:16:59 »


a párátlanításra nincs jó ötletem. én nem használok klímát, de nincs vele gondom...
erre nekem a legjobb az volt,hogy kicseréltem a  pollenszüröt és eltünt a pára.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16461 Dátum: 2011.12.20 kedd, 10:57:00 »

de ilyen hidegben azért nem feltétlen kéne mennie a ventinek... legalábbis sok digitklímás autó (talán a korszerűbbségük miatt) nem indítják be csak a kompresszort... pl. faterom Galaxy-ja sem. régen nekem sem volt bajom, amíg nem digitklímás volt a kocsi, szinte sosem párásodtam... mostmeg, mint az állat... plusz idegesítő a klímakompresszor folyton (automata) ki-be kapcsolása, rángat az autó miatta... Sad
tehát szerintetek normális. akkor hozzászokom... Smiley

Azért azt meg kellene nézni, hogy nem ázik-e be valahol az autód (pl anyós lábnál szőnyeg alatt), mert a kabinba észlelt párásodás erre is utalhat.
Nekem a pollenszűrő háza volt elvetemedve, csere megoldotta, víz nem jött be nem volt pára.

Az ok, hogy a klímakompresszor ki be kapcsol, de ettől az autód nem rángathatna, az vmi hiba, szerintem.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #16462 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 10:50:11 »

Azért azt meg kellene nézni, hogy nem ázik-e be valahol az autód (pl anyós lábnál szőnyeg alatt), mert a kabinba észlelt párásodás erre is utalhat.
Nekem a pollenszűrő háza volt elvetemedve, csere megoldotta, víz nem jött be nem volt pára.

Az ok, hogy a klímakompresszor ki be kapcsol, de ettől az autód nem rángathatna, az vmi hiba, szerintem.

Be nem ázik, mint írtam nem volt gondom a párával, mielőtt nem kapott digitklímát az öreg MK1... De most beleraktam az új pollenszűrőt, meg alaposan kitakarítottam a hűtő-fűtő közeget (amit ugye a szerelő megtehetett volna, lévén, hogy mondva volt neki, ez az autó addig marad amíg élek, csak és kizárólag mellé jöhet szóba másik, Ő egy családtag Smiley ), de most pihen még a garázsban, majd kiderül, hogy sikeres-e a műveletem. Cheesy

Köszönöm a tippeket mindenkinek !  wave
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #16463 Dátum: 2011.12.28 szerda, 14:50:15 »

Hali !
A műszerfal fűtéskapcsoló részének  jobb oldali sarka amely a rádió részt is magában foglalja, lötyög és bizonyos fordulatokon erősen remeg. Ennek a panelrésznek hol vannak a rögzítési pontjai?
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #16464 Dátum: 2011.12.28 szerda, 15:36:36 »

Hali !
A műszerfal fűtéskapcsoló részének  jobb oldali sarka amely a rádió részt is magában foglalja, lötyög és bizonyos fordulatokon erősen remeg. Ennek a panelrésznek hol vannak a rögzítési pontjai?

Szia!

3 patent és 4 csavar tartja: kép
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #16465 Dátum: 2011.12.29 csütörtök, 08:12:48 »

Szia!

3 patent és 4 csavar tartja: kép
......Köszönöm szépen! Akkor a patentok lesznek a hunyók, mert ott lötyög!
Naplózva
emilszam
Vendég
« Új hozzászólás #16466 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 10:20:10 »

Sziasztok!
először: a kuplung robbant szét, váltót cseszte szerte és szana, valami izzó fémdarab belerobbant a hűtőbe is, azt is szétcseszte... Úgyhogy szép kis rombolás kerekedett belőle. valószínűleg elkezdett csúszni a kuplung, csak anyuka nem vette észre a tempomat miatt :-(
De túl vagyunk rajta. Nagyon szépen köszönöm Stylear hathatós segítségét és a szerelőnk gyors és pontos munkáját! Nagyon Boldog  Új Évet kívánok nekik és persze minden forum és márkatársnak.
másodszor. Most a kulcs szart be. első körben elemet cseréltem benne, gondolva, hogy az a baj. Két db 2016-os gomb elem volt benne, de csere után sem működik. szétszedtem, hátha szemre észreveszek valami hibát, de látható hiba nincs a panelen. A kulcs része működik, nyit-zár-indít. Úgyhogy használható, csak bosszantó, hogy a táviránytó része nem működik.
Úgyhogy nekem pont fordított gondom van, mint a nemrég jelentkező kollégának. Másolnom nem kell, csak itt ügye szeretném a szerencse faktort kihagyni a dologból, és az érdekelne, hogy hol és kitől tudok olyan távírányítós kulcsot szerválni, amelyik biztosan működni fog az én gyári rendszeremmel, és nem csak akkor, ha szerencsém van. Egye fene, lehet bicskakulcs is, bár nem ragaszkodom hozzá.
és akkor már másolnám is, hogy legyen tartalék, mert most nekem is csak 1 "teljes értékű" kulcsom van. Persze megvan a pótkulcs, de távirányító nélkül.
köszönöm
Emilszam

Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16467 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 10:38:04 »

másodszor. Most a kulcs szart be. első körben elemet cseréltem benne, gondolva, hogy az a baj. Két db 2016-os gomb elem volt benne, de csere után sem működik. szétszedtem, hátha szemre észreveszek valami hibát, de látható hiba nincs a panelen. A kulcs része működik, nyit-zár-indít. Úgyhogy használható, csak bosszantó, hogy a táviránytó része nem működik.
Úgyhogy nekem pont fordított gondom van, mint a nemrég jelentkező kollégának. Másolnom nem kell, csak itt ügye szeretném a szerencse faktort kihagyni a dologból, és az érdekelne, hogy hol és kitől tudok olyan távírányítós kulcsot szerválni, amelyik biztosan működni fog az én gyári rendszeremmel, és nem csak akkor, ha szerencsém van. Egye fene, lehet bicskakulcs is, bár nem ragaszkodom hozzá.
és akkor már másolnám is, hogy legyen tartalék, mert most nekem is csak 1 "teljes értékű" kulcsom van. Persze megvan a pótkulcs, de távirányító nélkül.
köszönöm
Emilszam



Nem kell rögtön vásárolni, csak újra kell tanítani, az autóhoz! Próbáltad már?

Olvassgas ezen a részen: http://mondeo.hu/index.php?topic=32.msg311990#msg311990
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.02 hétfő, 10:41:34 írta Styleair » Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
emilszam
Vendég
« Új hozzászólás #16468 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 10:42:10 »

Nem kell rögtön vásárolni, csak újra kell tanítani, az autóhoz! Próbáltad már?

nem, még nem. Hogy kell?
Egyébként abból indultam ki, hogy ha működne a kulcs, akkor gombnyomásra világítana a piros led rajta... Sajnos nem ezt teszi.... ezért gondolkodtam új kulcsban.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16469 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 10:44:37 »

nem, még nem. Hogy kell?
Egyébként abból indultam ki, hogy ha működne a kulcs, akkor gombnyomásra világítana a piros led rajta... Sajnos nem ezt teszi.... ezért gondolkodtam új kulcsban.


Az a LED nem világít már régóta, azzal ne foglalkozz, csak ha nem bírsz élni nélküle (LED csere).

Olvassgas ezen a részen: http://mondeo.hu/index.php?topic=32.msg311990#msg311990
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
emilszam
Vendég
« Új hozzászólás #16470 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 10:48:56 »

Az a LED nem világít már régóta, azzal ne foglalkozz, csak ha nem bírsz élni nélküle (LED csere).

Olvassgas ezen a részen: http://mondeo.hu/index.php?topic=32.msg311990#msg311990

rendben, köszönöm, ma megfogom próbálni.
Naplózva
ujjobbagya
Vendég
« Új hozzászólás #16471 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 13:51:52 »

Sziasztok

Mondeo2 vásárlásán gondolkodom, konkrétan Ghia felszereltségű 2l-es benzinest szeretnék.
Mik azok a dolgok, amikre feltétlen oda kell figyelni a vételkor, vannak ismert típushibák?

Érdekelne még a fogyasztás, szervízigény.
Eléggé fontos lenne, hogy az új gép tudja nagyjából azt a dinamikát produkálni, mint a jelenlegi autóm, egy M. Lancer-t hajtok, 112LE/1050kg. Jókat hallok az Mk2-ről, de a 10l és afeletti fogyasztás kicsit elbizonytalanít.

Köszi előre is,
U. Attila
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #16472 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 15:41:57 »

Sziasztok

Mondeo2 vásárlásán gondolkodom, konkrétan Ghia felszereltségű 2l-es benzinest szeretnék.
Mik azok a dolgok, amikre feltétlen oda kell figyelni a vételkor, vannak ismert típushibák?

Érdekelne még a fogyasztás, szervízigény.
Eléggé fontos lenne, hogy az új gép tudja nagyjából azt a dinamikát produkálni, mint a jelenlegi autóm, egy M. Lancer-t hajtok, 112LE/1050kg. Jókat hallok az Mk2-ről, de a 10l és afeletti fogyasztás kicsit elbizonytalanít.

Köszi előre is,
U. Attila

szia!
üdv itt!

sokáig hajtottam 2.0-át. megbízható járgány, ha odafigyeléssel kezeli az ember.
a v6 nálam 8,5-ös átlaggal gurul alattam. a 2.0 nem sokkal evett kevesebbet (nálam)
sok dologtól függ, hogy mennyit iszik a kicsike...
amire oda kell figyelj, az az állapot és nem a km. nagyon ritka az olyan kocsi, amiben annyit mutat a kijelző, mint amennyi valójában benne van.
ez ne tántorítson el, mert sok jelentősége igazán nincs.
a motor leggyengébb, vagy inkább legkényesebb pontja a termosztát.
ha az rendben van, bele való olaj van cserélve rendszeresen, kimegy a világból.
a futómű nem a mi útjainkra van tervezve, de a japánokhoz képest apró pénzből kompletten felújítható.
ha van kiszemelt áldozat, linkeld be és majd mi jól lefikázzuk vigyor3
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #16473 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 15:47:47 »

ha van kiszemelt áldozat, linkeld be és majd mi jól lefikázzuk vigyor3

Abban mi vagyunk a legjobbak! vigyor3
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16474 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 15:51:57 »

szia!
üdv itt!

sokáig hajtottam 2.0-át. megbízható járgány, ha odafigyeléssel kezeli az ember.
a v6 nálam 8,5-ös átlaggal gurul alattam. a 2.0 nem sokkal evett kevesebbet (nálam)
sok dologtól függ, hogy mennyit iszik a kicsike...
amire oda kell figyelj, az az állapot és nem a km. nagyon ritka az olyan kocsi, amiben annyit mutat a kijelző, mint amennyi valójában benne van.
ez ne tántorítson el, mert sok jelentősége igazán nincs.
a motor leggyengébb, vagy inkább legkényesebb pontja a termosztát.
ha az rendben van, bele való olaj van cserélve rendszeresen, kimegy a világból.
a futómű nem a mi útjainkra van tervezve, de a japánokhoz képest apró pénzből kompletten felújítható.
ha van kiszemelt áldozat, linkeld be és majd mi jól lefikázzuk vigyor3

a jóistenbe megy nálad 8.5-et?én akármit csinálok,nem jön össze...igaz,tegnap is végig versenyeztük a körutat,józsef attila sgt-t...előtte egy dizli mitsubishis kollegával a napos utat...
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #16475 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 15:55:13 »

a jóistenbe megy nálad 8.5-et?én akármit csinálok,nem jön össze...igaz,tegnap is végig versenyeztük a körutat,józsef attila sgt-t...előtte egy dizli mitsubishis kollegával a napos utat...

Falun hehe jár, háztól bótig-bóttó-lovardáig, meg vissza.  wave eplus2
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #16476 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 15:56:31 »

Sziasztok

Mondeo2 vásárlásán gondolkodom, konkrétan Ghia felszereltségű 2l-es benzinest szeretnék.
Mik azok a dolgok, amikre feltétlen oda kell figyelni a vételkor, vannak ismert típushibák?

Érdekelne még a fogyasztás, szervízigény.
Eléggé fontos lenne, hogy az új gép tudja nagyjából azt a dinamikát produkálni, mint a jelenlegi autóm, egy M. Lancer-t hajtok, 112LE/1050kg. Jókat hallok az Mk2-ről, de a 10l és afeletti fogyasztás kicsit elbizonytalanít.

Köszi előre is,
U. Attila

Üdv a klubban!

Én is eljárok az enyémmel 8,5L környékén vegyes használatban ezért a fogyi az ne tántorítson el! Én is csak azt tudom tanácsolni hogy ha meglesz a kiszemelt akkor linkelj vagy infózz és mi majd jól megszakértjük meg összeveszünk rajta de mindenképpen osztani fogjuk neked az észt ezerrel!  nyes wave
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16477 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 16:05:54 »

Üdv a klubban!

Én is eljárok az enyémmel 8,5L környékén vegyes használatban ezért a fogyi az ne tántorítson el! Én is csak azt tudom tanácsolni hogy ha meglesz a kiszemelt akkor linkelj vagy infózz és mi majd jól megszakértjük meg összeveszünk rajta de mindenképpen osztani fogjuk neked az észt ezerrel!  nyes wave
főleg te...havonta-kéthavonta egyszer beírsz...addigra már autót is vesz... nyes
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #16478 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 16:12:34 »

főleg te...havonta-kéthavonta egyszer beírsz...addigra már autót is vesz... nyes

Jogos, ott a pont!  nyes
De jövő hónaptól már majd tényleg jobban rá fogok érni és akkor majd bepótolom a hiányzásomat!  wave
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16479 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 16:14:31 »

Jogos, ott a pont!  nyes
De jövő hónaptól már majd tényleg jobban rá fogok érni és akkor majd bepótolom a hiányzásomat!  wave
Már elfogytak  az ujjaim annak a számolásában,hányszor írtad ezt... nyes
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #16480 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 16:50:19 »

Már elfogytak  az ujjaim annak a számolásában,hányszor írtad ezt... nyes

Ez is teljesen jogos!  nyes
De a szándék a fontos az meg megvan!  wave
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16481 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 16:52:22 »

Ez is teljesen jogos!  nyes
De a szándék a fontos az meg megvan!  wave
igaz...
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16482 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 18:03:19 »

Sziasztok

Mondeo2 vásárlásán gondolkodom, konkrétan Ghia felszereltségű 2l-es benzinest szeretnék.
Mik azok a dolgok, amikre feltétlen oda kell figyelni a vételkor, vannak ismert típushibák?

Érdekelne még a fogyasztás, szervízigény.
Eléggé fontos lenne, hogy az új gép tudja nagyjából azt a dinamikát produkálni, mint a jelenlegi autóm, egy M. Lancer-t hajtok, 112LE/1050kg. Jókat hallok az Mk2-ről, de a 10l és afeletti fogyasztás kicsit elbizonytalanít.

Köszi előre is,
U. Attila

Azert, azt ne hagyd figyelmen kivul, hogy a Mondeo kb 400 kg-al nehezebb.
Minel magasabb felszereltsegut erdemes nezni.
Fogyasztas sok mindentol fugg. Hol hasznalod, milyen tavokat mesz, milyen stilusba vezetsz! Lehet orszaguton 8 alatt is a fogyid, de lehet varosban sok rovid ut dinamikusan telen akar 12 is.

Toltsed le az oldalrol az MKII kezelesiet, abban vannak gyar altal megadott fogyasztasi adatok. Alap infonak az sem rossz.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #16483 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 18:29:21 »

Falun hehe jár, háztól bótig-bóttó-lovardáig, meg vissza.  wave eplus2
Ebben az esetben tényleg nagyon jó a fogyasztása, mert pont ezek a rövid utak eredményezik a legnagyobb fogyasztást, főleg télen, igaz az enyémnek is pont ennyi az átlaga csak én kicsivel hosszabb utakon használom. wave
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #16484 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 18:44:07 »

Ebben az esetben tényleg nagyon jó a fogyasztása, mert pont ezek a rövid utak eredményezik a legnagyobb fogyasztást, főleg télen, igaz az enyémnek is pont ennyi az átlaga csak én kicsivel hosszabb utakon használom. wave

De neki messze van a bót, meg a lovarda is. Mire megy egy kört, addigra belemegy 300km. eplus2
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16485 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 18:45:15 »

De neki messze van a bót, meg a lovarda is. Mire megy egy kört, addigra belemegy 300km. eplus2
taps taps taps
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16486 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 18:49:23 »

De neki messze van a bót, meg a lovarda is. Mire megy egy kört, addigra belemegy 300km. eplus2
Egy-két ilyen beszólásod hiányzott nekem régóta... Smiley
Naplózva
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #16487 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 18:50:25 »

De neki messze van a bót, meg a lovarda is. Mire megy egy kört, addigra belemegy 300km. eplus2
Jó nagy faluban lakhat! nyes
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #16488 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 18:55:50 »

taps taps taps

Elvitt engem is egy kis körre naplementét nézegetni. De akkor természetesen nem 8.5-et evett, mert nekem megmutatta, hogyan tud 60-nal menni és így 5.9 lett a fogyi. Grin
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #16489 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 21:19:39 »

le lehet pattanni a fogyimról.
így vezetek, oszt annyi...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #16490 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 21:20:19 »

le lehet pattanni a fogyimról.
így vezetek, oszt annyi...
majd megértjük mi is, ha ennyi idősek leszünk  hehe
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #16491 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 21:23:53 »

majd megértjük mi is, ha ennyi idősek leszünk  hehe
neszójjábe, mer záhonyba küldpöm a csomagod eplus2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
emilszam
Vendég
« Új hozzászólás #16492 Dátum: 2012.01.02 hétfő, 21:24:20 »

Kulcs témában. Betanítás megoldotta a dolgot. 3 sec alatt négyszer gyújtás ráad, meg levesz, aztán összevissza gomb nyomkod a kulcson. most mukod.
mondtam is neki előtte: mukodj!
Köszönöm Styleair. :-) Megint :-)
Emilszam
Naplózva
ujjobbagya
Vendég
« Új hozzászólás #16493 Dátum: 2012.01.03 kedd, 17:10:20 »

Üdv a klubban!

Én is eljárok az enyémmel 8,5L környékén vegyes használatban ezért a fogyi az ne tántorítson el! Én is csak azt tudom tanácsolni hogy ha meglesz a kiszemelt akkor linkelj vagy infózz és mi majd jól megszakértjük meg összeveszünk rajta de mindenképpen osztani fogjuk neked az észt ezerrel!  nyes wave

Például itt van ez a példány, nem néz ki gányul, bár mintha túl olcsó lenne, főleg, hogy kereskedő árulja:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_16v_ghia-4375041
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16494 Dátum: 2012.01.03 kedd, 17:24:58 »

Például itt van ez a példány, nem néz ki gányul, bár mintha túl olcsó lenne, főleg, hogy kereskedő árulja:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_16v_ghia-4375041
Bátor vagy,ha bevállalod ezt a világos belsőt...a küszöbspojler emelési pont takarólemezeit leginkább csak az ebayen tudsz venni,kishazánkban horror áron van.A légterelő hiányzik a zárhídról vagy eleve ilyen?
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.03 kedd, 17:27:50 írta misi107 » Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16495 Dátum: 2012.01.03 kedd, 17:29:47 »

neszójjábe, mer záhonyba küldpöm a csomagod eplus2
jól van na,ha tatás vagy akkor tatás vagy...csak tudnám,minek neked véhat,jobban illik hozzád egy piros vagy sárga ignác...
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #16496 Dátum: 2012.01.03 kedd, 17:54:52 »

neszójjábe, mer záhonyba küldpöm a csomagod eplus2
legalább vásárosnaményba küldd, ott van ismerős Cheesy
Naplózva
ujjobbagya
Vendég
« Új hozzászólás #16497 Dátum: 2012.01.03 kedd, 19:29:47 »

Bátor vagy,ha bevállalod ezt a világos belsőt...a küszöbspojler emelési pont takarólemezeit leginkább csak az ebayen tudsz venni,kishazánkban horror áron van.A légterelő hiányzik a zárhídról vagy eleve ilyen?

Passz, mi az a zárhíd?
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #16498 Dátum: 2012.01.03 kedd, 19:36:49 »

Például itt van ez a példány, nem néz ki gányul, bár mintha túl olcsó lenne, főleg, hogy kereskedő árulja:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_16v_ghia-4375041

Csak egy kérdéses észrevétel: Árultak Ghiát fényezetlen tükrökkel és kilincsekkel? Vagy valamiért ezeket cserélték rajta?
Persze lehet, hogy a "minden országban mást jelent a ghia" dolog van a háttérben, de én inkább glx-nek írnám Smiley
(mivel nincs tempomat, egérmozi, elektronyos tükör stb...)
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.03 kedd, 19:39:10 írta Pumukli23 » Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #16499 Dátum: 2012.01.03 kedd, 19:42:36 »

Csak egy kérdéses észrevétel: Árultak Ghiát fényezetlen tükrökkel és kilincsekkel? Vagy valamiért ezeket cserélték rajta?
Persze lehet, hogy a "minden országban mást jelent a ghia" dolog van a háttérben, de én inkább glx-nek írnám Smiley
(mivel nincs tempomat, egérmozi, elektronyos tükör stb...)
de akkor miért van rajta st szett?a ködlámpa műanyagjait se ártana lefényezni a lökössel együtt,se fedcomp,se aws,se tempomat,se fényezett tükör,kilincs,hűtőrács (okéj,az nekem is dízel van fent....) A kormánya hasonló ahhoz,amit eladtam yooccoo-nak.Én nagyon utáltam mert csúszott mint a fene.Az utolsó képen van a zárhíd,látsz rajta öt lyukat.Ott egy műanyag lemeznek kellene lenni.A tetőcsomagtartó meg extrának elmegy egyébként gusztustalan.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.03 kedd, 19:50:37 írta misi107 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 323 324 325 326 327 328 329 [330] 331 332 333 334 335 336 337 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.088 másodperc alatt készült el 26 lekéréssel.