Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 23:47:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 346 347 348 349 350 351 352 [353] 354 355 356 357 358 359 360 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745240 alkalommal)
0 Felhasználó és 48 vendég van a témában
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #17600 Dátum: 2012.03.13 kedd, 12:17:14 »

Hello

Még mindig a keresésnél tartok... Minél jobban felszereltet keresek,minél olcsóbban...  eplus2
Most ezt néztem ki... Kicsit zilált szegény... De a felszereltség tetszik... A többi meg majd alakítható... http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_16v_ghia_l-5490437
Szerintetek?  help
De ha valaki tud hasonló árban,jól felszerelt Mondit,ne kíméljen...  wave
Vagy ez is jó,http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.5_v6_ghia-5503415 bár ez már szerepelt a fórumon... Most kicsit olcsóbb lett...
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.13 kedd, 12:19:38 írta Hanko77 » Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #17601 Dátum: 2012.03.13 kedd, 12:30:01 »

Ez eléggé leharcolt, a klíma nem automata, hanem manuális. Én nem venném meg. Milyen gondos lehetett a gazdája, ha így néz ki az autó.

Vagy ez is jó,http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.5_v6_ghia-5503415 bár ez már szerepelt a fórumon... Most kicsit olcsóbb lett...

Ez szép, csak "Nekem" költséges lenne egy V6.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #17602 Dátum: 2012.03.13 kedd, 15:05:01 »

...
Vagy ez is jó,http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.5_v6_ghia-5503415 bár ez már szerepelt a fórumon... Most kicsit olcsóbb lett...
És ez hol van a jól felszerelttől Huh? ? Csak mert van benne 4 el.ablak meg digitklíma?
Se AWS, fogyasztásmérő, ülésfűtés, kipörgésgátló, fűthető szélvédő, tempomat nincs benne.
De jól néz ki képek alapján, csak ne fekete lenne. smile
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #17603 Dátum: 2012.03.13 kedd, 15:16:17 »

És ez hol van a jól felszerelttől Huh? ? Csak mert van benne 4 el.ablak meg digitklíma?
Se AWS, fogyasztásmérő, ülésfűtés, kipörgésgátló, fűthető szélvédő, tempomat nincs benne.
De jól néz ki képek alapján, csak ne fekete lenne. smile
mindegyik nélkül lehet élni ... Cheesy
Naplózva
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #17604 Dátum: 2012.03.13 kedd, 15:16:59 »

Ez eléggé leharcolt, a klíma nem automata, hanem manuális. Én nem venném meg. Milyen gondos lehetett a gazdája, ha így néz ki az autó.


Hát igen,az tuti hogy megviselte az élet. De ha műszakilag jó,még lehet benne fantázia... Eddig ahány Mondit néztem,szinte mindnek repedt a lökhárítója... Ez a fehér valószinű törve is volt,már csak a zilált leje miatt gondolom...
A V6 jobb kiállású,az AWS,meg tempomat nélkül még el lennék,a fed.comp,meg a szélvédő fűtés  hiányozna azért
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.13 kedd, 15:20:23 írta Hanko77 » Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #17605 Dátum: 2012.03.13 kedd, 15:26:03 »

mindegyik nélkül lehet élni ... Cheesy
Ez eddig oké. De most akkor jól felszereltet keres vagy sem?
 Grin
Naplózva
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #17606 Dátum: 2012.03.13 kedd, 16:18:59 »

Hát igen,a cél,hogy minél felszereltebb legyen.... Egyébként egy GLX-ben pl. mennyire van benne a vezeték köteg? Mennyire kell barkácsolni ha extrásítani akarja az ember?
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #17607 Dátum: 2012.03.13 kedd, 16:47:48 »

Hát igen,az tuti hogy megviselte az élet. De ha műszakilag jó,még lehet benne fantázia... Eddig ahány Mondit néztem,szinte mindnek repedt a lökhárítója... Ez a fehér valószinű törve is volt,már csak a zilált leje miatt gondolom...
A V6 jobb kiállású,az AWS,meg tempomat nélkül még el lennék,a fed.comp,meg a szélvédő fűtés  hiányozna azért

Igen, értelek. Viszont ha kívülről is látszik, hogy nem foglalkoztak vele, akkor miért reméled, hogy műszakilag rendben van?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #17608 Dátum: 2012.03.13 kedd, 17:00:29 »

Igen, értelek. Viszont ha kívülről is látszik, hogy nem foglalkoztak vele, akkor miért reméled, hogy műszakilag rendben van?

Hát ebben igazad van...  szomoru1
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #17609 Dátum: 2012.03.13 kedd, 19:40:35 »

Hát igen,az tuti hogy megviselte az élet. De ha műszakilag jó,még lehet benne fantázia... Eddig ahány Mondit néztem,szinte mindnek repedt a lökhárítója... Ez a fehér valószinű törve is volt,már csak a zilált leje miatt gondolom...
A V6 jobb kiállású,az AWS,meg tempomat nélkül még el lennék,a fed.comp,meg a szélvédő fűtés  hiányozna azért

A fehér biztos, hogy törve volt, pl a jobb eleje más fehér mint a többi.
Egyébként kívülről a miénk se gyönyörűséges, kissé leharcoltan vettük, de műszakilag (már) rendben van. Nekem utóbbi fontosabb. Persze kinézet alapján könnyebb eladni egy autót.
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
tomi781107
Vendég
« Új hozzászólás #17610 Dátum: 2012.03.13 kedd, 20:46:11 »

Sziasztok4

Nektek is erős hangja van a menetszélnek 50 körüli tempónál, vagy nekem nem okés valami? Anyósülés oldalon hallom a szélvédő, és a műszerfal találkozásánál.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #17611 Dátum: 2012.03.13 kedd, 23:26:36 »

Sziasztok4

Nektek is erős hangja van a menetszélnek 50 körüli tempónál, vagy nekem nem okés valami? Anyósülés oldalon hallom a szélvédő, és a műszerfal találkozásánál.

Nekem nem tűnt fel ilyesmi. Pollenszűrőd a helyén van? Ha megnézed, akkor már látni fogod a szélvédő alját is, ha valami nem stimmel, ekkor szerintem kiderül.
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #17612 Dátum: 2012.03.14 szerda, 00:01:16 »

Hát igen,a cél,hogy minél felszereltebb legyen.... Egyébként egy GLX-ben pl. mennyire van benne a vezeték köteg? Mennyire kell barkácsolni ha extrásítani akarja az ember?
clx-ből is lehet olyan ghiát csinálni, ami a gyárban még gondolat szinten sem volt. lsd. fusim...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #17613 Dátum: 2012.03.14 szerda, 00:14:20 »

clx-ből is lehet olyan ghiát csinálni, ami a gyárban még gondolat szinten sem volt. lsd. fusim...
majd kérdezd meg egyszer, hogy kb mennyibe van neki Wink szerintem még másik 2 ghia ára benne van...
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
svega
Vendég
« Új hozzászólás #17614 Dátum: 2012.03.14 szerda, 01:31:43 »

Nekem úgy rémlik, hogy nem a szélén kell alányúlni, hogy ne sérüljön. A maradék üzemanyaggal megtehető távolságot, csak kétpotis üzemanyagszintjelzőre való csere után fogja mutatni. Kalibrálni is kell majd, valószínüleg, de az már csak játék.
És mindez igaz ha benzines autóról van szó. Dízel esetén, megmondja, az angliai kolléga.  integet2
Az angliai kolléga vagyok. Nálam sajnos most megakadt ideiglenesen a fedkomp dízelbe ügy, mert itt állandóan esik az eső. A múlt héten volt egy délután, amikor nem esett, csak csepergett, erre behívtak dolgozni. A dolog ott tart, hogy betettem, mutat időt, dátumot, stoppert, hőmérsékletet, átlagsebességet. Még nincs fogyasztás és maradék üza. szint.
Ezzel párhuzamosan fut még pár tuning projektem, pl ez:

Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #17615 Dátum: 2012.03.14 szerda, 08:38:05 »

Az angliai kolléga vagyok. Nálam sajnos most megakadt ideiglenesen a fedkomp dízelbe ügy, mert itt állandóan esik az eső. A múlt héten volt egy délután, amikor nem esett, csak csepergett, erre behívtak dolgozni. A dolog ott tart, hogy betettem, mutat időt, dátumot, stoppert, hőmérsékletet, átlagsebességet. Még nincs fogyasztás és maradék üza. szint.
Ezzel párhuzamosan fut még pár tuning projektem, pl ez:



Elég kicsi a kép így nem látom hogy mi akar lenni. Esetleg turbo nyomás mérő?  hehe
Naplózva
svega
Vendég
« Új hozzászólás #17616 Dátum: 2012.03.14 szerda, 13:11:56 »

Elég kicsi a kép így nem látom hogy mi akar lenni. Esetleg turbo nyomás mérő?  hehe
Igen. Tegnap szereztem meg hozzá a jeladót, hétvégére már működni fog.
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #17617 Dátum: 2012.03.14 szerda, 13:30:14 »




hát ennek bizony nyekk!  falbav
Ez mitől lehet?
Gondolom nem lesz egyszerű cserélni?
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #17618 Dátum: 2012.03.14 szerda, 13:52:47 »


hát ennek bizony nyekk!  falbav
Ez mitől lehet?
Gondolom nem lesz egyszerű cserélni?
nem vészes cserélni, csak óvatosan kell az anyát csavarni, könnyen beleszakadhat ..
a legegyszerűbb, ha keresel belső torxos kulcsot és magát a csavart hajtod ki
Naplózva
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #17619 Dátum: 2012.03.14 szerda, 13:53:50 »




hát ennek bizony nyekk!  falbav
Ez mitől lehet?
Gondolom nem lesz egyszerű cserélni?
Jó kérdés, hogy mitől van, de ez szerintem tipus betegség, nagyon sok ilyen repedt mondeo kipuf. csonkkal találkoztam. Okozhatja a túl sok hő és lehülés, anyag gyengeség. Én nem szoktam cserélni, lehet hegeszteni az is megoldás, igaz ahhoz is le kell szerelni.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #17620 Dátum: 2012.03.14 szerda, 14:46:50 »

nem vészes cserélni, csak óvatosan kell az anyát csavarni, könnyen beleszakadhat ..
a legegyszerűbb, ha keresel belső torxos kulcsot és magát a csavart hajtod ki

Arról nem is beszélve, hogy az 5-ös villás/dugókulcs pont rámegy a torx fejre és ki lehet vele hajtani az egész csavart. Á lá astor72. wave
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #17621 Dátum: 2012.03.14 szerda, 14:49:51 »

Arról nem is beszélve, hogy az 5-ös villás/dugókulcs pont rámegy a torx fejre és ki lehet vele hajtani az egész csavart. Á lá astor72. wave
hiába, akinek nincs rendes szerszáma, az is meg tudja oldani Cheesy
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #17622 Dátum: 2012.03.14 szerda, 15:00:27 »

Arról nem is beszélve, hogy az 5-ös villás/dugókulcs pont rámegy a torx fejre és ki lehet vele hajtani az egész csavart. Á lá astor72. wave
amíg jó a csavar  nyes
sajnos olyan *** minőségűek ezek kicsibe, hogy a saját szerszámával is le lehet tekerni a fejét, ha be van szorulva picit
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #17623 Dátum: 2012.03.14 szerda, 16:24:44 »

Arról nem is beszélve, hogy az 5-ös villás/dugókulcs pont rámegy a torx fejre és ki lehet vele hajtani az egész csavart. Á lá astor72. wave

király! köszi!  eplus2
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #17624 Dátum: 2012.03.14 szerda, 20:19:07 »

Igen. Tegnap szereztem meg hozzá a jeladót, hétvégére már működni fog.

Zsír!  taps
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #17625 Dátum: 2012.03.14 szerda, 21:37:07 »

nem vészes cserélni, csak óvatosan kell az anyát csavarni, könnyen beleszakadhat ..
a legegyszerűbb, ha keresel belső torxos kulcsot és magát a csavart hajtod ki
Én meg inkább az anyát tekerném, max a csavarral együtt jön ki.

Mindenekelőtt rendesen áztasd meg csavarlazítóval, utána ess neki óvatosan - ahogy Yooccoo írta - az anyáknak.
Mk1 esetén van 2 anya, amihez nem könnyű hozzáférni. Sok sikert.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #17626 Dátum: 2012.03.14 szerda, 21:45:53 »

Én meg inkább az anyát tekerném, max a csavarral együtt jön ki.

Mindenekelőtt rendesen áztasd meg csavarlazítóval, utána ess neki óvatosan - ahogy Yooccoo írta - az anyáknak.
Mk1 esetén van 2 anya, amihez nem könnyű hozzáférni. Sok sikert.
anyával kettőt téptünk bele, a maradék 4 kijött a csavarnál fogva
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #17627 Dátum: 2012.03.14 szerda, 21:52:53 »

anyával kettőt téptünk bele, a maradék 4 kijött a csavarnál fogva

az kőnemég hogy beletörjön falbav a kipucső és az öntvény találkozásához kell tömítés? vagy oda csak paszta kell?
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #17628 Dátum: 2012.03.15 csütörtök, 17:52:00 »

Kormánylégzsák csere hogy megy?
Ha minden igaz szombat reggel hozzájutok egy jó állapotú kormányhoz, és egy légzsákhoz, mert azt hiszem az enyém el van durranva. Nézegettem tükörrel a kormány hátát, van 3-3 csavar oldalanként benne, a középső valami T20-T25 Torx lehet, az alsó és felsőbe viszont valami Y alakú bevágás van. Az hogy jön ki/ki kell-e egyáltalán szedi azokat, vagy elég csak a torx csavarokat kikapni?
Illetve mire kell odafigyelni a cserénél? 99-es évjáratú 2 légzsákos CLX kombiból veszem meg, az enyém meg 97-es GLX 2 légzsákos. Azt látom rajta különbségnek, hoyg az enyémben a műanyagból kiáll a Ford logó, valahogy bele lehet sütve a negatívja a műanyagba, és jól szét van már rongyolódva, meg lötyög az egész légzsák a kormány közepében (ebből tippelek hogy eldurrant, mert a bal első övfeszítő is el van durranva). Amit veszek, azon pedig egy szép kék Ford logó van, mintha ragasztva lenne rá akis táblácska. Szóval lehet hogy van különbség, vagy ilyen aprósággal ne foglalkozzak?

Valamint hozok ködlámpát is tőle előre a lökősbe, csatlakozójával együtt. Hogyan lehet azt bekötni? Keressem meg a hátsó ködlámpa kábelét a biztitáblánál és kössem rá arra egyszerűen, vagy bonyolultabb menete van neki? (Esetleg kell még valamit vennem hozzá?)
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #17629 Dátum: 2012.03.15 csütörtök, 18:01:52 »

Kormánylégzsák csere hogy megy?
Ha minden igaz szombat reggel hozzájutok egy jó állapotú kormányhoz, és egy légzsákhoz, mert azt hiszem az enyém el van durranva. Nézegettem tükörrel a kormány hátát, van 3-3 csavar oldalanként benne, a középső valami T20-T25 Torx lehet, az alsó és felsőbe viszont valami Y alakú bevágás van. Az hogy jön ki/ki kell-e egyáltalán szedi azokat, vagy elég csak a torx csavarokat kikapni?
Illetve mire kell odafigyelni a cserénél? 99-es évjáratú 2 légzsákos CLX kombiból veszem meg, az enyém meg 97-es GLX 2 légzsákos. Azt látom rajta különbségnek, hoyg az enyémben a műanyagból kiáll a Ford logó, valahogy bele lehet sütve a negatívja a műanyagba, és jól szét van már rongyolódva, meg lötyög az egész légzsák a kormány közepében (ebből tippelek hogy eldurrant, mert a bal első övfeszítő is el van durranva). Amit veszek, azon pedig egy szép kék Ford logó van, mintha ragasztva lenne rá akis táblácska. Szóval lehet hogy van különbség, vagy ilyen aprósággal ne foglalkozzak?

Valamint hozok ködlámpát is tőle előre a lökősbe, csatlakozójával együtt. Hogyan lehet azt bekötni? Keressem meg a hátsó ködlámpa kábelét a biztitáblánál és kössem rá arra egyszerűen, vagy bonyolultabb menete van neki? (Esetleg kell még valamit vennem hozzá?)
Attól, hogy lötyög a légzsák, még nem hinném, hogy eldurrant. Ha kinyílt, akkor látszódnia kellene rajta a szakadás nyomainak. Szerintem.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #17630 Dátum: 2012.03.15 csütörtök, 19:20:31 »

vélhetően cserélve volt, csak nem rakták rendesen a helyére
a két torxot meghúzod és jó lesz
Naplózva
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #17631 Dátum: 2012.03.15 csütörtök, 20:40:23 »

vélhetően cserélve volt, csak nem rakták rendesen a helyére
a két torxot meghúzod és jó lesz

A kormány szét van kopva, a légzsák tiszta karc, a Ford felirat fele nem olvasható annyira le van darálódva
valamennyire talán látható:
Helyette kapok egy ilyet 6000-ért (kormány+légzsák egyben:
Meg elhozom tőle az övszettet, övfeszítőket, és megpróbálom feltámasztani ezt a rendszert, hogy ne villogtasson hibakódot.

Közben megkaptam a választ, elég a 2 Torx-ot kitekerni a cseréhez.



Első ködlámpa bekötésére viszont továbbra is várnék tippeket, ha valaki csinált már ilyen mókát.
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #17632 Dátum: 2012.03.15 csütörtök, 21:23:58 »

Közben megkaptam a választ, elég a 2 Torx-ot kitekerni a cseréhez.

Első ködlámpa bekötésére viszont továbbra is várnék tippeket, ha valaki csinált már ilyen mókát.

Aksi sarut majd vedd le mielőtt szerelsz.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #17633 Dátum: 2012.03.15 csütörtök, 21:38:00 »

A kormány szét van kopva, a légzsák tiszta karc, a Ford felirat fele nem olvasható annyira le van darálódva
valamennyire talán látható:
Helyette kapok egy ilyet 6000-ért (kormány+légzsák egyben:
Meg elhozom tőle az övszettet, övfeszítőket, és megpróbálom feltámasztani ezt a rendszert, hogy ne villogtasson hibakódot.

Közben megkaptam a választ, elég a 2 Torx-ot kitekerni a cseréhez.



Első ködlámpa bekötésére viszont továbbra is várnék tippeket, ha valaki csinált már ilyen mókát.

Nagyon jól néz ki az új kormányod.  taps

Sajnos jó tanáccsal nem tudlak ellátni ködlámpa ügyben mert nekem egyik sem világít Cheesy
Majd nekem is lépni kellene az ügy érdekében, azt hiszem hogy az egyiken még vezeték sincs a másik meg be van kötve de meg sem nyikkan.  hehe
Naplózva
Tomo7
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


E-mail
« Új hozzászólás #17634 Dátum: 2012.03.16 péntek, 08:33:54 »

Aksi sarut majd vedd le mielőtt szerelsz.

A kormányoszlop alsó takaró alatt van egy sárga csatlakozó amit ha széthúzod rövidre zárja a légzsák vezetékét.
Naplózva

ex 1997.03. MKII. Mondeo Turnier 1.6
ex 2000.05. MKII. Mondeo Turnier 1.8TD

2008 S-max 1,8TDCI
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #17635 Dátum: 2012.03.16 péntek, 19:23:43 »

Sajnos a mai napon összetörtem a hátsólökhárítómat.. szomoru1 Elkerülhető lett volna ha gondolkozok egy kicsit. Általában mindig jól rászoktam tolatni a padkára hogy véletlenül se vigyék el a kocsim elejét. Most máshol parkoltam, nem a házunk előtt. Ahol álltam meglehetősen magas a padka. Becuccoltunk a csomiba és beugrottunk 4-en.. nagyon megült a kocsi és le is kapta a hátsólökösömet induláskor. A kipufogó fölött majdnem teljesen végig repedt több tartó is eltört. Ahogy elnéztem a bal oldalát csak a kerékjárat tartja. Le szeretném szerelni, mi a szakszerű eltávolítási mód?

A legviccesebb az egészben hogy autóápolási napot/délelőttöt tartottam reggeltől csak az autót tisztítottam kívül-belül, ahogy kész lett az autó le is zúztam. eplus2

Nem hiszem hogy menthető lenne, de majd holnap megnézi egy hozzáértő.
Fényezésre kész lökhárítót merre mennyiért lehet szerezni?
Vagy esetleg ha itt a fórumon lenne valakinek egy eladó, szép állapotú bontott 5ajtósra való Juice Green hátsólököse tudassa velem Wink

Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #17636 Dátum: 2012.03.16 péntek, 20:21:05 »

Sajnos a mai napon összetörtem a hátsólökhárítómat.. szomoru1 Elkerülhető lett volna ha gondolkozok egy kicsit. Általában mindig jól rászoktam tolatni a padkára hogy véletlenül se vigyék el a kocsim elejét. Most máshol parkoltam, nem a házunk előtt. Ahol álltam meglehetősen magas a padka. Becuccoltunk a csomiba és beugrottunk 4-en.. nagyon megült a kocsi és le is kapta a hátsólökösömet induláskor. A kipufogó fölött majdnem teljesen végig repedt több tartó is eltört. Ahogy elnéztem a bal oldalát csak a kerékjárat tartja. Le szeretném szerelni, mi a szakszerű eltávolítási mód?

A legviccesebb az egészben hogy autóápolási napot/délelőttöt tartottam reggeltől csak az autót tisztítottam kívül-belül, ahogy kész lett az autó le is zúztam. eplus2

Nem hiszem hogy menthető lenne, de majd holnap megnézi egy hozzáértő.
Fényezésre kész lökhárítót merre mennyiért lehet szerezni?
Vagy esetleg ha itt a fórumon lenne valakinek egy eladó, szép állapotú bontott 5ajtósra való Juice Green hátsólököse tudassa velem Wink


Húúúú, de sajnálom. Azt a szép zöld autót. Kár érte. Na, majd lesz másik lökös! vigyor3
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #17637 Dátum: 2012.03.16 péntek, 20:28:23 »

Sajnos a mai napon összetörtem a hátsólökhárítómat.. szomoru1 Elkerülhető lett volna ha gondolkozok egy kicsit. Általában mindig jól rászoktam tolatni a padkára hogy véletlenül se vigyék el a kocsim elejét. Most máshol parkoltam, nem a házunk előtt. Ahol álltam meglehetősen magas a padka. Becuccoltunk a csomiba és beugrottunk 4-en.. nagyon megült a kocsi és le is kapta a hátsólökösömet induláskor. A kipufogó fölött majdnem teljesen végig repedt több tartó is eltört. Ahogy elnéztem a bal oldalát csak a kerékjárat tartja. Le szeretném szerelni, mi a szakszerű eltávolítási mód?

A legviccesebb az egészben hogy autóápolási napot/délelőttöt tartottam reggeltől csak az autót tisztítottam kívül-belül, ahogy kész lett az autó le is zúztam. eplus2

Nem hiszem hogy menthető lenne, de majd holnap megnézi egy hozzáértő.
Fényezésre kész lökhárítót merre mennyiért lehet szerezni?
Vagy esetleg ha itt a fórumon lenne valakinek egy eladó, szép állapotú bontott 5ajtósra való Juice Green hátsólököse tudassa velem Wink



http://www.patacsi.hu/shop/arlista.php?sid=63c0163775b43a389632649f883c20e9&gkgyar=FOR&gkkod=FORMon___2&ugyfelid=-1&fertek=utal&tkisz=

itt van 8ezerért
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #17638 Dátum: 2012.03.16 péntek, 20:30:43 »


én inkább gyári bontottat néznék így is úgy is fényezni kell, de minőségben nem kicsi az eltérés..
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Tibike83
Vendég
« Új hozzászólás #17639 Dátum: 2012.03.16 péntek, 20:37:43 »

Sziasztok. Na most hogy bejött a jó idő, visszatérhetünk a klímás kérdésre. Kipróbáltam, és nem megy, nem kattog semmi, az alapjárati fordulatszámot nem emeli meg, de a zöld led világít rajta. A gáz nyomást néztem, ahogy benyomtam egy pillanatra a szelepet, szisszent. bár közel sem annyira mint a kerék, hang alapján kb. 0.8 max 1 bar lehet benne. Mi a következő lépés? hová nyúljak hol lehet a hiba?

A másik gondom a csomagtartó nyitás. Elektromos az ajtóm, ha kulcsal nyitom, de az utastérben sehol egy gomb. Gondoltam szerelek bele egy nyomógombot valahová. Már leszedtem az ajtókárpitot, és megtaláltam, hogy a narancssárga vezeték vezérli, a bal oldali lámpánál is megtaláltam ugyan azt, de hol lehet a vége? Vagy miért nincs benne gyárilag? utólagos buher vagy ajtócsere miatt ilyen? Köszi mindent.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #17640 Dátum: 2012.03.16 péntek, 21:07:52 »

én inkább gyári bontottat néznék így is úgy is fényezni kell, de minőségben nem kicsi az eltérés..

A gyari konnyen elreccsen. Klokkerholm (Dán) utangyartottat kell venni, az rugalmasabb.  XVI. ker. Vidamvasar uti bontos is arul ilyet.
max-car.hu/index.php?tipus=01&balkatid=14&balkatm=Karossz%E9ria#nogo
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #17641 Dátum: 2012.03.16 péntek, 21:21:48 »

Sziasztok. Na most hogy bejött a jó idő, visszatérhetünk a klímás kérdésre. Kipróbáltam, és nem megy, nem kattog semmi, az alapjárati fordulatszámot nem emeli meg, de a zöld led világít rajta. A gáz nyomást néztem, ahogy benyomtam egy pillanatra a szelepet, szisszent. bár közel sem annyira mint a kerék, hang alapján kb. 0.8 max 1 bar lehet benne. Mi a következő lépés? hová nyúljak hol lehet a hiba?

A másik gondom a csomagtartó nyitás. Elektromos az ajtóm, ha kulcsal nyitom, de az utastérben sehol egy gomb. Gondoltam szerelek bele egy nyomógombot valahová. Már leszedtem az ajtókárpitot, és megtaláltam, hogy a narancssárga vezeték vezérli, a bal oldali lámpánál is megtaláltam ugyan azt, de hol lehet a vége? Vagy miért nincs benne gyárilag? utólagos buher vagy ajtócsere miatt ilyen? Köszi mindent.

Klimat meg kell nezetni klimassal, a hutomaszk es zarhid kozotti muanyag lemezen kell lennie egy matricanak, ami a feltoltesre vonatkozo adatokat tartalmazza.
Nyomasproba, feltoltes megfestett gazzal, hogyha ereszt valahol kideruljon, hogy hol.

Zarad elektromos, csak a csomi ajton a felverodott szutyoktol be van ragadva a gomb. Gondolom kulcsal nyilik. Jol be kell fujkalni/atmosni wd40-el, majd mikor mar mukodik, fegyverolajjal befujod es megjaratod.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Tibike83
Vendég
« Új hozzászólás #17642 Dátum: 2012.03.16 péntek, 22:05:37 »

Klimat meg kell nezetni klimassal, a hutomaszk es zarhid kozotti muanyag lemezen kell lennie egy matricanak, ami a feltoltesre vonatkozo adatokat tartalmazza.
Nyomasproba, feltoltes megfestett gazzal, hogyha ereszt valahol kideruljon, hogy hol.

Zarad elektromos, csak a csomi ajton a felverodott szutyoktol be van ragadva a gomb. Gondolom kulcsal nyilik. Jol be kell fujkalni/atmosni wd40-el, majd mikor mar mukodik, fegyverolajjal befujod es megjaratod.

Köszi, akkor majd elviszem valahova a klíma miatt. De a csomi ajtóra rá nem jöttem volna magamtól hogy gomb is van rajta, mindig csak kulccsal nyitottam! falbav
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #17643 Dátum: 2012.03.16 péntek, 22:13:28 »

Húúúú, de sajnálom. Azt a szép zöld autót. Kár érte. Na, majd lesz másik lökös! vigyor3

Így biztosan nem maradhat. Mert nagyon irritál a dolog és haragszom is magamra. Az autó teljes összképét lerombolta. Sad
Már elő is vettem a biciklimet, hogy inkább járok most azzal, mint megjelelni egy törött autóval.  hehe Én akkor is kellemetlenül érzem magamat ha koszos autóval kell közlekednem.. Biztosan bolond vagyok. idiota
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #17644 Dátum: 2012.03.16 péntek, 22:19:57 »


én inkább gyári bontottat néznék így is úgy is fényezni kell, de minőségben nem kicsi az eltérés..

A gyari konnyen elreccsen. Klokkerholm (Dán) utangyartottat kell venni, az rugalmasabb.  XVI. ker. Vidamvasar uti bontos is arul ilyet.
max-car.hu/index.php?tipus=01&balkatid=14&balkatm=Karossz%E9ria#nogo


Köszönöm az infókat.
A bontott gyári lenne a legjobb mert azt nem kellene fényezni,de egy jót kifogni szinte lehetetlen vagy millió kilométert kell érte utazni.  Undecided

Utángyártottak árban jók de minőségben? Viszont a Klokkerholm-ról már hallottam itt a fórumon és csak pozitívat. Majd meglátjuk hogy hogy alakul.

Köszi még 1*  worship
Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #17645 Dátum: 2012.03.17 szombat, 06:08:15 »

Így biztosan nem maradhat. Mert nagyon irritál a dolog és haragszom is magamra. Az autó teljes összképét lerombolta. Sad
Már elő is vettem a biciklimet, hogy inkább járok most azzal, mint megjelelni egy törött autóval.  hehe Én akkor is kellemetlenül érzem magamat ha koszos autóval kell közlekednem.. Biztosan bolond vagyok. idiota
Ezzel nem vagy egyedül. Én is nagyon vigyázok rá, sokak szerint túlzás. De én már csak ilyen vagyok, a 20 éves Sierrán, ami pedig jól nézett ki, sajnáltam, ha egy pici karcolás keletkezett rajta. Minden foltot ismertem, és rögtön kiszúrtam, ha egy új keletkezett! vigyor3
Naplózva
voto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 549


AKINEKSZERENCSÉJESINCS 0036705007081

vototomi@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #17646 Dátum: 2012.03.17 szombat, 06:34:03 »

Ezzel nem vagy egyedül. Én is nagyon vigyázok rá, sokak szerint túlzás. De én már csak ilyen vagyok, a 20 éves Sierrán, ami pedig jól nézett ki, sajnáltam, ha egy pici karcolás keletkezett rajta. Minden foltot ismertem, és rögtön kiszúrtam, ha egy új keletkezett! vigyor3

Mikor meglett a verda én is szeretgettem ,simogattam ,ápolgattam....
Aztán annyiszor kibaszott velem ,hogy meguntam és azóta ridegtartáson van...
És láss csodát azóta semmi gond vele.
Lehet ,hogy ezt szereti???
Naplózva

'97/12 1.8 TD BOSCH adagoló Romos kasztni faxa motor....
'07/09 2,2 TDCI Transit családi csapatszállító...
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #17647 Dátum: 2012.03.17 szombat, 07:21:33 »

Mikor meglett a verda én is szeretgettem ,simogattam ,ápolgattam....
Aztán annyiszor kibaszott velem ,hogy meguntam és azóta ridegtartáson van...
És láss csodát azóta semmi gond vele.
Lehet ,hogy ezt szereti???
Lehet, de én akkor is becsben tartom.  vigyor3
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #17648 Dátum: 2012.03.17 szombat, 11:50:13 »

Köszi, akkor majd elviszem valahova a klíma miatt. De a csomi ajtóra rá nem jöttem volna magamtól hogy gomb is van rajta, mindig csak kulccsal nyitottam! falbav
Nem látom merre laksz, de Törökbálinton van partnere a klubnak. Én voltam náluk, jól dolgoznak.

A csomagtartó ajtón lévő zár, amibe a kulcsot rakod, az maga a nyomógomb.  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
drof
Vendég
« Új hozzászólás #17649 Dátum: 2012.03.17 szombat, 12:26:03 »

Mikor meglett a verda én is szeretgettem ,simogattam ,ápolgattam....
Aztán annyiszor kibaszott velem ,hogy meguntam és azóta ridegtartáson van...
És láss csodát azóta semmi gond vele.
Lehet ,hogy ezt szereti???

Lehet, mióta én sem kenegetem zsírral minden nap, hanem lexarom, azóta kussban van. vigyor3
Naplózva
Oldalak: 1 ... 346 347 348 349 350 351 352 [353] 354 355 356 357 358 359 360 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.098 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.