Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 01:18:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 347 348 349 350 351 352 353 [354] 355 356 357 358 359 360 361 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745773 alkalommal)
0 Felhasználó és 59 vendég van a témában
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #17650 Dátum: 2012.03.17 szombat, 12:46:00 »

Lehet, mióta én sem kenegetem zsírral minden nap, hanem lexarom, azóta kussban van. vigyor3
hehe
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #17651 Dátum: 2012.03.17 szombat, 12:50:17 »

A múltkorában ment az érvelés  hogy ghia vagy nem ghia mitől az és mitől nem egy mondeo mk2....
Könnyen kideríthető  smile csak beírod az alvázszámot és már ki is dobja az alap infókat Smiley
Sajna biztonsági okokból nem lehet belinkelni az adatokat amit kidobott az alvázszám alapján. Előzetes jellemzők
nekem ezt dobta a gép nyes
Gyártás dátuma:      04.11.1996
Gépkocsi típus:      Mondeo 1992-2000
Karosszéria kialakítás:      4 ajtós limuzin
Változat:      Ghia
Motor:      2.0L Zetec-E EFI (HC)
Váltó:      5 fok kézi MTX75
Hajtás:      LHD FWD
Tengely áttétel:      3.84
Emisszió:      EEC 96 Car (EEC 1)
Légkondicionáló:      kézi vezérlésű légkondicionáló ber.
Terület:      (+)"HU"
Fényezés:      Turmallard Zöld
Belső anyag:      Dune

itt tudod be írni az alvázszámodat és már adja is az infókat az autódról: http://www.etis.ford.com/vehicleRegSelector.do
...reg nélkül nem lehet Huh?
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #17652 Dátum: 2012.03.17 szombat, 15:23:14 »

Mikor meglett a verda én is szeretgettem ,simogattam ,ápolgattam....
Aztán annyiszor kibaszott velem ,hogy meguntam és azóta ridegtartáson van...
És láss csodát azóta semmi gond vele.
Lehet ,hogy ezt szereti???

Van benne valami... kis fürdős qrvák ezek a Mondeo-k... Grin
(de én képtelen vagyok nem foglalkozni vele, igaz sokszor több gondot okozok magamnak, ha hozzányúlok... idiota )
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #17653 Dátum: 2012.03.17 szombat, 19:14:31 »

...reg nélkül nem lehet Huh?

Én sem regisztráltam csak beírtam az alvázszámot és már ki is dobta az adatokat  smile
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
voto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 549


AKINEKSZERENCSÉJESINCS 0036705007081

vototomi@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #17654 Dátum: 2012.03.17 szombat, 21:26:07 »

Lehet, de én akkor is becsben tartom.  vigyor3

Én is becsben tartom....
Mindíg fíínom kaját és itókát kap /üzemanyagra meg olajra gondolok/
Mindíg mindent cserélek ami kell /motor, futómű, fék stb/
Csak a külső cicoma meg a belső pompa nincs meg.....
Naplózva

'97/12 1.8 TD BOSCH adagoló Romos kasztni faxa motor....
'07/09 2,2 TDCI Transit családi csapatszállító...
voto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 549


AKINEKSZERENCSÉJESINCS 0036705007081

vototomi@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #17655 Dátum: 2012.03.17 szombat, 21:27:03 »

Lehet, mióta én sem kenegetem zsírral minden nap, hanem lexarom, azóta kussban van. vigyor3

Kussban van és büdös.... vigyor3 vigyor3
Naplózva

'97/12 1.8 TD BOSCH adagoló Romos kasztni faxa motor....
'07/09 2,2 TDCI Transit családi csapatszállító...
drof
Vendég
« Új hozzászólás #17656 Dátum: 2012.03.17 szombat, 21:29:48 »

Kussban van és büdös.... vigyor3 vigyor3

Kis xaros-büdös. vigyor3
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #17657 Dátum: 2012.03.17 szombat, 21:30:32 »

Én is becsben tartom....
Mindíg fíínom kaját és itókát kap /üzemanyagra meg olajra gondolok/
Mindíg mindent cserélek ami kell /motor, futómű, fék stb/
Csak a külső cicoma meg a belső pompa nincs meg.....

Dettó. Külső cicoma semmi. Belső pompa azért kell, mert az nekem jó.  eplus2
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #17658 Dátum: 2012.03.17 szombat, 21:30:46 »

Van benne valami... kis fürdős qrvák ezek a Mondeo-k... Grin
(de én képtelen vagyok nem foglalkozni vele, igaz sokszor több gondot okozok magamnak, ha hozzányúlok... idiota )


Ne is mondd.. ma szülinapi buli után nekiálltunk leszerelni a hátsólököst hogy megjavítsuk. Nem volt piskóta a leszerelése mondanom sem kell. Kiderült hogy annyira nem az én hibám volt mint azt hittem. Ugyanis már volt javítva a lökhárító és azokon a pontokon tört szét ahol a javítás volt. Nagyon szép lett, fülek visszakerültek rá a törésnél pedig javító festékkel tettük diszkrétebbé. Ettől függetlenül még tervezem egy új lökös vagy gyári bontott beszerzését, mert azért már tényleg sokat kapott és eljárt felette az idő. De legalább már nem törik tovább a menetszéltől és nem is hagyom el. Cheesy Ránk esteledett de még a kis Fiesta lámpa fényénél csinosan tökéletesen a helyére illesztettük.

De amíg a lökhárító a munkaasztalon volt saját projektbe kezdtem (én hülye). A leszerelt csomagtartó burkolatok láttán eszembe jutott hogy a csomagtartó nem nyílik a zár benyomásával. Eddig csak távirányítóval nyitottam meg néha kulccsal. Befujkászoltam wd40-el járattam de nem reagált a zár. Lekaptam a szerkezetet nem nagyon láttam semmi extrát mivel nem értek az ilyenekhez.. Inkább hagytam és vissza szereltem.
Visszaszerelés után már a benyomható zár beragadt, a kulcs pedig csak forog benne de nem nyit. Próbából lecsuktam a csomagtartót hogy működik-e távirányítóval. (működött nagy megnyugvásomra) Viszont a lökhárító felszerelése után becuccoltam és lecsuktam a csomagtartót. Beakartam tenni még valamit de már távirányítóval sem nyílik xD. Most így állok.. sehogy sem nyílik a csomagtartóm.

Megvan a holnapi programom is.. de még csak annyit tudok hogy leengedem a hátsóüléseket és onnan kicuccolok és a zárszerkezeten van egy gomb ami reményeim szerint kinyitja a csomagtartót. Szóval belülről próbálom kinyitni. Valószínű hogy a csomagtár nyitó motor fogaskerekei mozdultak el felszerelés közben, a zárszerzeteben pedig bovden probléma lehet.

Vélemények?

"igaz sokszor több gondot okozok magamnak, ha hozzányúlok... idiota" Többet én sem nyúlok hozzá segítség nélkül...
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #17659 Dátum: 2012.03.17 szombat, 21:51:23 »

Mint említettem az előbb hogy szülinapi buli volt, az enyém a 19-ik.. igaz még nem most lesz, de most az egész család ráért hogy ünnepeljünk.  Cheesy

Nagyon aranyos tortát kaptam amit meg kell hogy osszak veletek. Íme:
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Citrom torta volt, és az én kis Macikám díszítette. A Ford jel helyett az én Mondeo klubos nicknevem került Ford betűtípussal. A rendszám pedig az autóm beceneve lett. Kicsit félve vágtam fel, de később jó ízűen elfogyasztottam a bal első fényszórót majd vacsora után a rendszámot.  Cheesy
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #17660 Dátum: 2012.03.18 vasárnap, 01:03:24 »

Mint említettem az előbb hogy szülinapi buli volt, az enyém a 19-ik.. igaz még nem most lesz, de most az egész család ráért hogy ünnepeljünk.  Cheesy

Nagyon aranyos tortát kaptam amit meg kell hogy osszak veletek. Íme:
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Citrom torta volt, és az én kis Macikám díszítette. A Ford jel helyett az én Mondeo klubos nicknevem került Ford betűtípussal. A rendszám pedig az autóm beceneve lett. Kicsit félve vágtam fel, de később jó ízűen elfogyasztottam a bal első fényszórót majd vacsora után a rendszámot.  Cheesy

Boldog Születésnapot!  integet2
Reggel edd meg a hátsó zárat!  nyes


Egyébként Sz@r Francia a zárnyitó elektronika. Fogaskerék, el szokta hagyni magát, de attól még kulcsal ki kell nyílnia.  integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #17661 Dátum: 2012.03.18 vasárnap, 06:39:02 »


Ne is mondd.. ma szülinapi buli után nekiálltunk leszerelni a hátsólököst hogy megjavítsuk. Nem volt piskóta a leszerelése mondanom sem kell. Kiderült hogy annyira nem az én hibám volt mint azt hittem. Ugyanis már volt javítva a lökhárító és azokon a pontokon tört szét ahol a javítás volt. Nagyon szép lett, fülek visszakerültek rá a törésnél pedig javító festékkel tettük diszkrétebbé. Ettől függetlenül még tervezem egy új lökös vagy gyári bontott beszerzését, mert azért már tényleg sokat kapott és eljárt felette az idő. De legalább már nem törik tovább a menetszéltől és nem is hagyom el. Cheesy Ránk esteledett de még a kis Fiesta lámpa fényénél csinosan tökéletesen a helyére illesztettük.

De amíg a lökhárító a munkaasztalon volt saját projektbe kezdtem (én hülye). A leszerelt csomagtartó burkolatok láttán eszembe jutott hogy a csomagtartó nem nyílik a zár benyomásával. Eddig csak távirányítóval nyitottam meg néha kulccsal. Befujkászoltam wd40-el járattam de nem reagált a zár. Lekaptam a szerkezetet nem nagyon láttam semmi extrát mivel nem értek az ilyenekhez.. Inkább hagytam és vissza szereltem.
Visszaszerelés után már a benyomható zár beragadt, a kulcs pedig csak forog benne de nem nyit. Próbából lecsuktam a csomagtartót hogy működik-e távirányítóval. (működött nagy megnyugvásomra) Viszont a lökhárító felszerelése után becuccoltam és lecsuktam a csomagtartót. Beakartam tenni még valamit de már távirányítóval sem nyílik xD. Most így állok.. sehogy sem nyílik a csomagtartóm.

Megvan a holnapi programom is.. de még csak annyit tudok hogy leengedem a hátsóüléseket és onnan kicuccolok és a zárszerkezeten van egy gomb ami reményeim szerint kinyitja a csomagtartót. Szóval belülről próbálom kinyitni. Valószínű hogy a csomagtár nyitó motor fogaskerekei mozdultak el felszerelés közben, a zárszerzeteben pedig bovden probléma lehet.

Vélemények?

"igaz sokszor több gondot okozok magamnak, ha hozzányúlok... idiota" Többet én sem nyúlok hozzá segítség nélkül...
Először is így utólag BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT, másodszor örülök, hogy átmenetileg megoldódott a lökhárító probléma.
Harmadszor a hátsó zár ügyében már Nyáregyházán mondtam, hogy valószínű, ez a probléma:
Ez a hátsó zár mozgató motor szétszedve:
http://postimage.org/image/r3negvk7p/

Ez az egyik fogaskerék:
http://postimage.org/image/ftuolxf5t/

Ez a másik fogaskerék:
http://postimage.org/image/htfvr2yul/

Ezek miatt nem működik a zár nyitása. Javítani nem lehet, nem érdemes, inkább bontott, azt szétszedni, kitakarítani, kellően finom zsírral leápolni, összerakni, és működik, mint a Doxa óra. Nálam bevált!
http://postimage.org/image/ydno7k0t1/
Nem olyan ördöngős!

Negyedszer meg fügelaci-buli topik, és sok segítségre lelhetsz! integet2
Naplózva
svega
Vendég
« Új hozzászólás #17662 Dátum: 2012.03.18 vasárnap, 08:05:43 »

Hali!

Gondolkodom, hogy meglepem magam egy 2 dines, Mondeóba illő DVD-SatNav-TV-USB kombóval. Találtam a neten MK3-ba egy szakajtóval, de MK2 nem. Tudtok valami forrást erre? (link. pl.)
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #17663 Dátum: 2012.03.18 vasárnap, 08:51:02 »

Hali!

Gondolkodom, hogy meglepem magam egy 2 dines, Mondeóba illő DVD-SatNav-TV-USB kombóval. Találtam a neten MK3-ba egy szakajtóval, de MK2 nem. Tudtok valami forrást erre? (link. pl.)
Arra ügyelj, hogy az MkII nem 2 hanem csak 1,5 Din-es. Ez igaz a MkIII korai évjárataira, talána Facelift előttiekre, talán 2003-ig. Az utána jövők voltak 2 Dinesek
üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #17664 Dátum: 2012.03.18 vasárnap, 09:35:01 »

Arra ügyelj, hogy az MkII nem 2 hanem csak 1,5 Din-es. Ez igaz a MkIII korai évjárataira, talána Facelift előttiekre, talán 2003-ig. Az utána jövők voltak 2 Dinesek
üdv
gyorsan megoldható mk1-es középső műanyag beépítésével, ahogy én is csináltam
Naplózva
tomi781107
Vendég
« Új hozzászólás #17665 Dátum: 2012.03.18 vasárnap, 13:29:56 »

Sziasztok!

Hogyan tudom levarázsolni az ajtóról az ablakemelő  tekerőkart? Úgy láttam van benne egy biztosítószeg féleség de nem mertem nagyon feszegetni.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #17666 Dátum: 2012.03.18 vasárnap, 13:32:06 »

Sziasztok!

Hogyan tudom levarázsolni az ajtóról az ablakemelő  tekerőkart? Úgy láttam van benne egy biztosítószeg féleség de nem mertem nagyon feszegetni.
egy picit mindenképp ki kell feszíteni, hogy hozzáférj, én egy késsel szoktam a biztosítót lenyomni róla(a penge hátuljával)
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
tomi781107
Vendég
« Új hozzászólás #17667 Dátum: 2012.03.18 vasárnap, 13:35:29 »

egy picit mindenképp ki kell feszíteni, hogy hozzáférj, én egy késsel szoktam a biztosítót lenyomni róla(a penge hátuljával)
és hogyan teszed vissza? Wink
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #17668 Dátum: 2012.03.18 vasárnap, 13:50:01 »

és hogyan teszed vissza? Wink
úgy, hogy előbb visszazároz a helyére a tekerőbe, és csak visszanyomod vele együtt, ugyanis a tengely vége kúpos, az majd szétnyomja annyira, amit kell engedni
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
mcsaba
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 148



E-mail
« Új hozzászólás #17669 Dátum: 2012.03.18 vasárnap, 14:12:53 »

Sziasztok! Májusban műszakira megy a gép, ettől nem tartok, nem ezért írok. Tavaly (itt is írtam róla) télen megrepedt a szélvédőm, amit most a műszaki miatt cserélnem kell. A Cromax-nál 17.000Ft, ez kibírható. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen más cucc kell még a cseréhez (pl. a ragasztót nekem kell vinnem, ilyesmi) illetve, tudtok-e Fejér megyében (elsősorban Székesfehérváron esetleg Dunaújvárosban) megbízható, korrekt szerelőt, aki nem most fogja kikísérletezni, hogy hogy is megy ez a Mondeónál...
Előre is köszönöm az ötleteket! Üdv.! worship integet2
Naplózva

2000-es 5 ajtós gyönyörű 1.8 GLX...imádom...
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #17670 Dátum: 2012.03.18 vasárnap, 14:15:29 »

Sziasztok! Májusban műszakira megy a gép, ettől nem tartok, nem ezért írok. Tavaly (itt is írtam róla) télen megrepedt a szélvédőm, amit most a műszaki miatt cserélnem kell. A Cromax-nál 17.000Ft, ez kibírható. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen más cucc kell még a cseréhez (pl. a ragasztót nekem kell vinnem, ilyesmi) illetve, tudtok-e Fejér megyében (elsősorban Székesfehérváron esetleg Dunaújvárosban) megbízható, korrekt szerelőt, aki nem most fogja kikísérletezni, hogy hogy is megy ez a Mondeónál...
Előre is köszönöm az ötleteket! Üdv.! worship integet2

Általában 8-10e-ért cserélnek ki egy szélvédőt akárhova is viszed.
Én nem kell nekik vinni sem ragasztót sem semmi mást.
Ha gondolod 6e-ért tudok adni szélvédőt.

Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
mcsaba
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 148



E-mail
« Új hozzászólás #17671 Dátum: 2012.03.18 vasárnap, 14:43:43 »

Általában 8-10e-ért cserélnek ki egy szélvédőt akárhova is viszed.
Én nem kell nekik vinni sem ragasztót sem semmi mást.
Ha gondolod 6e-ért tudok adni szélvédőt.



Köszönöm a gyors választ!
Tudsz konkrét helyet is? A Te eladó szélvédőd milyen? Új vagy bontott? Natúr vagy színezett?
Naplózva

2000-es 5 ajtós gyönyörű 1.8 GLX...imádom...
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #17672 Dátum: 2012.03.18 vasárnap, 16:49:27 »

Köszönöm a gyors választ!
Tudsz konkrét helyet is? A Te eladó szélvédőd milyen? Új vagy bontott? Natúr vagy színezett?

Itt Szekszárdon és környékén tudok konkrét helyeket.
Az enyém bontott és színezett.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #17673 Dátum: 2012.03.18 vasárnap, 18:33:54 »

Először is így utólag BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT, másodszor örülök, hogy átmenetileg megoldódott a lökhárító probléma.
Harmadszor a hátsó zár ügyében már Nyáregyházán mondtam, hogy valószínű, ez a probléma:
Ez a hátsó zár mozgató motor szétszedve:
http://postimage.org/image/r3negvk7p/

Ez az egyik fogaskerék:
http://postimage.org/image/ftuolxf5t/

Ez a másik fogaskerék:
http://postimage.org/image/htfvr2yul/

Ezek miatt nem működik a zár nyitása. Javítani nem lehet, nem érdemes, inkább bontott, azt szétszedni, kitakarítani, kellően finom zsírral leápolni, összerakni, és működik, mint a Doxa óra. Nálam bevált!
http://postimage.org/image/ydno7k0t1/
Nem olyan ördöngős!

Negyedszer meg fügelaci-buli topik, és sok segítségre lelhetsz! integet2

Nyáregyháza óta nem volt vele egyszer sem baj. Smiley De most az a helyzet hogy belülről sem tudom kinyitni, megnyomom a gombot a zárszerkezeten, kattan de nem nyílik, biztosan szerelhető csukott állapotban is de az a valaki valószínű nem én leszek mert nekem nem egyszerű a mozgás az üléseken keresztül. + Most a szerelés miatt egy marha nagy rendetlenség van a csomiba amit előbb ki kellene pakolnom. De minden rosszban van valami jó, legalább a kárpit elemeket még nem szereltem vissza mikor lecsuktam a csomagtartót szóval azok újbóli leszerelését megúsztam.  Tongue
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #17674 Dátum: 2012.03.18 vasárnap, 22:40:08 »

Sziasztok! Májusban műszakira megy a gép, ettől nem tartok, nem ezért írok. Tavaly (itt is írtam róla) télen megrepedt a szélvédőm, amit most a műszaki miatt cserélnem kell. A Cromax-nál 17.000Ft, ez kibírható. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen más cucc kell még a cseréhez (pl. a ragasztót nekem kell vinnem, ilyesmi) illetve, tudtok-e Fejér megyében (elsősorban Székesfehérváron esetleg Dunaújvárosban) megbízható, korrekt szerelőt, aki nem most fogja kikísérletezni, hogy hogy is megy ez a Mondeónál...
Előre is köszönöm az ötleteket! Üdv.! worship integet2

Szia!

Én Őket is megkérdezném a helyedben: http://www.pilkingtonagr.hu/ .
Székesfehérváron is van szervízük, a honlap szerint. Én tavaly ősszel cseréltettem velük, igaz a budapesti telephelyen.
Akcióik is szoktak lenni.

(Most olvastam, hogy kavicsfelverődést is javítanak élettartam garanciával!)
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #17675 Dátum: 2012.03.18 vasárnap, 22:44:47 »

Nagyon jól néz ki az új kormányod.  taps

Sajnos jó tanáccsal nem tudlak ellátni ködlámpa ügyben mert nekem egyik sem világít Cheesy
Majd nekem is lépni kellene az ügy érdekében, azt hiszem hogy az egyiken még vezeték sincs a másik meg be van kötve de meg sem nyikkan.  hehe
Először is, boldog születésnapot Makker!

A ködlámpákat a végén nem tudtam megvenni. A srác mondta telefonban is, hogy az egyik repedt, aztán amikor elhozta, kiderült, hogy az egyiknek a burája, a másiknak a háza van darabokra törve. Így kutatok olcsó lámpa után tovább.
Viszont jó hír számomra, hogy az első lökős mögött megtaláltam a ködlámpa csatlakozóit ledugózva. Vettem olyan kapcsolót, ami tud első ködlámpát is felkapcsolni, majd ha legközelebb otthon leszek (2-3 hét:) berakom, és kiméregetem, hogy megy-e áram a vezetékekhez az új kapcsolóval, vagy sem. Elég könnyű menet lenne, ha csak a lámpákat és a kapcsolót kéne beraknom...


Feltűnt még valami: elképzelhető, hogy az első szélvédőfűtés is elő lenne kábelezve a kocsimban?
A hátsó szélvédőfűtés kapcsolójára menő kábelről lelóg egy üres zöld csatlakozó, (talán 4 vagy 6 eres kábellel), és a szélvédő jobb alsó sarkánál is van egy csatlakozó ledugózva, felerősítve a tűzfalra.
Mivel a szélvédőm repedt (kb. 2-3 cm-es csík a tetején), valamin 7-8 kőfelverődés nyoma is rajta van, így lehet hogy műszaki előtt cserélnem kell. Ha elő van kábelezve, akkor elég csak venni egy fűthető szélvédőt, berakatni, bekötni egy kapcsolót meg adni neki egy biztosítékot+relét, vagy több meló is van vele? (Nagyon elméleti kérdés még, mert az ára sem mindegy, meg most a kapcsolója helyére van beszabva a vonóhorog 2 visszajelző ledje, amiket még átrakogatni újabb és újabb meló.)
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #17676 Dátum: 2012.03.18 vasárnap, 23:05:25 »

Először is, boldog születésnapot Makker!

A ködlámpákat a végén nem tudtam megvenni. A srác mondta telefonban is, hogy az egyik repedt, aztán amikor elhozta, kiderült, hogy az egyiknek a burája, a másiknak a háza van darabokra törve. Így kutatok olcsó lámpa után tovább.
Viszont jó hír számomra, hogy az első lökős mögött megtaláltam a ködlámpa csatlakozóit ledugózva. Vettem olyan kapcsolót, ami tud első ködlámpát is felkapcsolni, majd ha legközelebb otthon leszek (2-3 hét:) berakom, és kiméregetem, hogy megy-e áram a vezetékekhez az új kapcsolóval, vagy sem. Elég könnyű menet lenne, ha csak a lámpákat és a kapcsolót kéne beraknom...


Feltűnt még valami: elképzelhető, hogy az első szélvédőfűtés is elő lenne kábelezve a kocsimban?
A hátsó szélvédőfűtés kapcsolójára menő kábelről lelóg egy üres zöld csatlakozó, (talán 4 vagy 6 eres kábellel), és a szélvédő jobb alsó sarkánál is van egy csatlakozó ledugózva, felerősítve a tűzfalra.
Mivel a szélvédőm repedt (kb. 2-3 cm-es csík a tetején), valamin 7-8 kőfelverődés nyoma is rajta van, így lehet hogy műszaki előtt cserélnem kell. Ha elő van kábelezve, akkor elég csak venni egy fűthető szélvédőt, berakatni, bekötni egy kapcsolót meg adni neki egy biztosítékot+relét, vagy több meló is van vele? (Nagyon elméleti kérdés még, mert az ára sem mindegy, meg most a kapcsolója helyére van beszabva a vonóhorog 2 visszajelző ledje, amiket még átrakogatni újabb és újabb meló.)


Ha az első szélvédő fűtésed kábelezése elő van készítve akkor csak elég a szélvédőt cserélni.
A zöld csati lesz az. Kell majd egy másik kapcsoló is. Illetve nézd meg a motortéri biztidobozban, hogy van-e benne egy nagy szürke relé?
Az az időzítőreléje. Vagy legalább legyen ott a helye.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #17677 Dátum: 2012.03.19 hétfő, 08:44:23 »

Ha az első szélvédő fűtésed kábelezése elő van készítve akkor csak elég a szélvédőt cserélni.
A zöld csati lesz az. Kell majd egy másik kapcsoló is. Illetve nézd meg a motortéri biztidobozban, hogy van-e benne egy nagy szürke relé?
Az az időzítőreléje. Vagy legalább legyen ott a helye.

Köszönöm, a relét meg fogom nézni.

Egy bontódó autónál meg lehet valahogy nézni, hogy jól működik-e a szélvédő fűtés?
Bontódik egy '99-es kombi, aminek a felét már elhoztam alkatrészekbe, lehet elhoznám a szélvédőt is. Kivágatnám az A oszloppal együtt, meg alul-felül is körbevágatni a vasat, aztán akivel berakatom, neki elvinni, hogy szedje ki, és nekem rakja be. Mégis csak jobb szerszámai vannak neki, és kevésbé sérti meg a fűtószálat, mintha otthoni körülmények közt elkezdik valahogy kibányászni.
Kérdés csak az, hogy hogy tudok ebben a nagy melegben meggyőződni arról, hogy nem szálszakadt a szélvédő... (Egy megbízható, rendes bontósnál egy vagyon egy ilyen alkatrész ha jól sejtem, ez az emberke meg pl. 3000-ért adott egy kombi hátsó lökőst, szóval ezért sem kérhet túl sokat.)
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #17678 Dátum: 2012.03.19 hétfő, 13:02:13 »

Köszönöm, a relét meg fogom nézni.

Egy bontódó autónál meg lehet valahogy nézni, hogy jól működik-e a szélvédő fűtés?
Bontódik egy '99-es kombi, aminek a felét már elhoztam alkatrészekbe, lehet elhoznám a szélvédőt is. Kivágatnám az A oszloppal együtt, meg alul-felül is körbevágatni a vasat, aztán akivel berakatom, neki elvinni, hogy szedje ki, és nekem rakja be. Mégis csak jobb szerszámai vannak neki, és kevésbé sérti meg a fűtószálat, mintha otthoni körülmények közt elkezdik valahogy kibányászni.
Kérdés csak az, hogy hogy tudok ebben a nagy melegben meggyőződni arról, hogy nem szálszakadt a szélvédő... (Egy megbízható, rendes bontósnál egy vagyon egy ilyen alkatrész ha jól sejtem, ez az emberke meg pl. 3000-ért adott egy kombi hátsó lökőst, szóval ezért sem kérhet túl sokat.)

Én szélvédőkivágó dróttal szoktam kivágni. Kb 200Ft métere.
15000-ért szoktam adni a szélvédőt. Ha benyomod a fűtést akkor 1-2 másodpercre vissza kell esnie a fordulatszámnak kb 50-et.
Illetve még ellenállásméréssel lehet kimérni, hogy jó-e, de egyik sem mutatja ki azt ha pl 1 vagy 2 szál el van benne szakadva.
Plusz még van biztosítéka is a jobb és bal oldalnak.
Én inkább kivágnám dróttal minthogy körbeflexeled a fél autót mert közben elég könnyen megrepedhet.
Nem beszélve arról, hogy utána meg csap xopás kivágni belőle mert már tartása sem lesz és szintén megfeszül aztán csók a családnak.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #17679 Dátum: 2012.03.19 hétfő, 13:13:53 »

Én szélvédőkivágó dróttal szoktam kivágni. Kb 200Ft métere.
15000-ért szoktam adni a szélvédőt. Ha benyomod a fűtést akkor 1-2 másodpercre vissza kell esnie a fordulatszámnak kb 50-et.
Illetve még ellenállásméréssel lehet kimérni, hogy jó-e, de egyik sem mutatja ki azt ha pl 1 vagy 2 szál el van benne szakadva.
Plusz még van biztosítéka is a jobb és bal oldalnak.
Én inkább kivágnám dróttal minthogy körbeflexeled a fél autót mert közben elég könnyen megrepedhet.
Nem beszélve arról, hogy utána meg csap xopás kivágni belőle mert már tartása sem lesz és szintén megfeszül aztán csók a családnak.

Biza mindenképp szélvédő kivágódróttal szedd ki.... valahogy kilehet mérni pontosan hogy jó a szélvédő fűtése valaki kérdezte valamelyik topikban és kapott is rá pontos választ hogyan kell.....
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #17680 Dátum: 2012.03.19 hétfő, 13:38:53 »

Biza mindenképp szélvédő kivágódróttal szedd ki.... valahogy kilehet mérni pontosan hogy jó a szélvédő fűtése valaki kérdezte valamelyik topikban és kapott is rá pontos választ hogyan kell.....

Én kérdeztem anno, de akkor még senki sem tudta  a pontos választ.
Ha sürgősen kell akkor megbontom a levélfogót és kimérem az enyémet.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #17681 Dátum: 2012.03.19 hétfő, 14:14:49 »

Én szélvédőkivágó dróttal szoktam kivágni. Kb 200Ft métere.
15000-ért szoktam adni a szélvédőt. Ha benyomod a fűtést akkor 1-2 másodpercre vissza kell esnie a fordulatszámnak kb 50-et.
Illetve még ellenállásméréssel lehet kimérni, hogy jó-e, de egyik sem mutatja ki azt ha pl 1 vagy 2 szál el van benne szakadva.
Plusz még van biztosítéka is a jobb és bal oldalnak.
Én inkább kivágnám dróttal minthogy körbeflexeled a fél autót mert közben elég könnyen megrepedhet.
Nem beszélve arról, hogy utána meg csap xopás kivágni belőle mert már tartása sem lesz és szintén megfeszül aztán csók a családnak.

Köszönöm. Akkor lehet, hogy inkább biztosra megyek, és majd megkereslek mondjuk téged szélvédő vásárlás ügyben, vagy a többi megbízható boncmestert. Nem tudom még mikor lesz aktuális, lehet, hogy csak ősszel, csak gondoltam rákérdezek.
Amiből kiszednénk, azt beindítani nem tudjuk, mert már némi motoralkatrészt is elhoztam, meg egyebeket.
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
midas
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


norbert2074
E-mail
« Új hozzászólás #17682 Dátum: 2012.03.19 hétfő, 16:54:15 »

Sziasztok .Lenne egy kérdésem Smiley a central timer unit mit irányit az autóban????me azt mondta a szerelő hogy az nem jó.De az autóm jól megy..
Erről van szó...
                   
Naplózva

Mk2 97-es, 1.6-os 90Le lépcsőshátú
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #17683 Dátum: 2012.03.19 hétfő, 17:31:33 »

Sziasztok .Lenne egy kérdésem Smiley a central timer unit mit irányit az autóban????me azt mondta a szerelő hogy az nem jó.De az autóm jól megy..
Erről van szó...
                   
ablaktörlő intervallum, fülke világítás, ilyenek, amihez időzítések kellenek
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #17684 Dátum: 2012.03.19 hétfő, 20:06:31 »

ablaktörlő intervallum, fülke világítás, ilyenek, amihez időzítések kellenek

Fülke!    2funny

Ez jó!  Szakmai ártalom?   hehe
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #17685 Dátum: 2012.03.19 hétfő, 21:00:01 »

Az st 200-as 17'-es sokküllős felni, simán felmegy akármelyik mk2-re 205/45 R17 gumikkal? Csak azért kérdezem mert az st-n csak sportosabb futómű van mint egy "mezei" változaton.  vigyor3

Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #17686 Dátum: 2012.03.20 kedd, 21:18:05 »

Az st 200-as 17'-es sokküllős felni, simán felmegy akármelyik mk2-re 205/45 R17 gumikkal? Csak azért kérdezem mert az st-n csak sportosabb futómű van mint egy "mezei" változaton.  vigyor3



persze még 205/50- gumival is láttam már....
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #17687 Dátum: 2012.03.20 kedd, 21:33:14 »

persze még 205/50- gumival is láttam már....
nekem az van rajta
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #17688 Dátum: 2012.03.20 kedd, 21:46:15 »

nekem az van rajta
17"-os?
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #17689 Dátum: 2012.03.20 kedd, 21:49:51 »

17"-os?
én konkrétan st200 17colos felnivel láttam
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
midas
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


norbert2074
E-mail
« Új hozzászólás #17690 Dátum: 2012.03.22 csütörtök, 16:03:35 »

Sziasztok.Olyan kérdésem lenne ,hogy mk1-ből a sebesség jeladó jó az mk2-be is?
Naplózva

Mk2 97-es, 1.6-os 90Le lépcsőshátú
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #17691 Dátum: 2012.03.22 csütörtök, 16:50:14 »

Hali!
Eccer már kérdeztem.
Balra kanyarodásból ha szedem vissza a kormányt, ill. egyenes menetben ha kis fordulatnál adok gázt. A bal első futóműnek olyan hangja van mintha egy rácsos vízelvezetőn vagy az aszfaltba épített fényvisszaverőkön hajtanék át.
Melyik alkatrész kezdi megadni magát? Vagy csak az utóbbi két szétszerelés után kijárna neki egy futómű állítás? 
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #17692 Dátum: 2012.03.22 csütörtök, 17:35:01 »

Hali!
Eccer már kérdeztem.
Balra kanyarodásból ha szedem vissza a kormányt, ill. egyenes menetben ha kis fordulatnál adok gázt. A bal első futóműnek olyan hangja van mintha egy rácsos vízelvezetőn vagy az aszfaltba épített fényvisszaverőkön hajtanék át.
Melyik alkatrész kezdi megadni magát? Vagy csak az utóbbi két szétszerelés után kijárna neki egy futómű állítás? 

Féltengely....
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #17693 Dátum: 2012.03.22 csütörtök, 17:39:17 »

Féltengely....

Úgy van. Valamelyik csukló.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
derrik
Vendég
« Új hozzászólás #17694 Dátum: 2012.03.23 péntek, 08:09:08 »

Úgy van. Valamelyik csukló.
Akkor minden hétre jut valami. Cserélhető külön is a csukló vagy csak egyben?Huh?
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #17695 Dátum: 2012.03.23 péntek, 11:12:40 »

Akkor minden hétre jut valami. Cserélhető külön is a csukló vagy csak egyben?Huh?

A jobboldali féltengelynél csak a külső csuklót lehet cserélni a belsőt nem, a baloldalit úgy tudom lehet cserélni a belsőt is... De  bontottat vegyél, fillérekből meg van! Keresd (mk2 klubtagot) hívd fel, én is tőle vettem  Wink mindent jó árba ad  Wink
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
tomek0726
Vendég
« Új hozzászólás #17696 Dátum: 2012.03.23 péntek, 11:19:35 »

Sziasztok mondeo-ok. Van egy 1999 1.6-os mondeom.Olyan problémám van , hogy a meleg levegőt és a hideg levegőt sehova máshova nem hajlandó fújni, csak a szélvédőre.Hiába kapcsolom be vagy ki a klímát és akár mit csinálok vele.Autószerelő nem foglalkozik vele mert azt mondja, hogy szopós meló.Már én is szétszedtem de semmi értelme nem volt.Ez egy vákuumos rendszer.
Aki tud az segítsen.Minden kommentet elolvasok.
Addig is a Mondeo legyen veletek
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #17697 Dátum: 2012.03.23 péntek, 11:25:55 »

Sziasztok mondeo-ok. Van egy 1999 1.6-os mondeom.Olyan problémám van , hogy a meleg levegőt és a hideg levegőt sehova máshova nem hajlandó fújni, csak a szélvédőre.Hiába kapcsolom be vagy ki a klímát és akár mit csinálok vele.Autószerelő nem foglalkozik vele mert azt mondja, hogy ***ós meló.Már én is szétszedtem de semmi értelme nem volt.Ez egy vákuumos rendszer.
Aki tud az segítsen.Minden kommentet elolvasok.
Addig is a Mondeo legyen veletek

mert az a szerelő egy tuskó a vákumhoz  hehe
Itt a megoldás 10perc alatt meglehet csinálni...  http://mondeo.hu/wiki/index.php/Szell%C5%91z%C5%91rendszer_-_csak_a_sz%C3%A9lv%C3%A9d%C5%91re_f%C3%BAj
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #17698 Dátum: 2012.03.24 szombat, 20:17:27 »

mert az a szerelő egy tuskó a vákumhoz  hehe
Itt a megoldás 10perc alatt meglehet csinálni...  http://mondeo.hu/wiki/index.php/Szell%C5%91z%C5%91rendszer_-_csak_a_sz%C3%A9lv%C3%A9d%C5%91re_f%C3%BAj
de ez is csak fél megoldás
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #17699 Dátum: 2012.03.24 szombat, 20:31:55 »

de ez is csak fél megoldás

Kezdésnek jó! ha bele jön szétszedheti... Wink
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Oldalak: 1 ... 347 348 349 350 351 352 353 [354] 355 356 357 358 359 360 361 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.099 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.