Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 01:32:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 385 386 387 388 389 390 391 [392] 393 394 395 396 397 398 399 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745819 alkalommal)
0 Felhasználó és 59 vendég van a témában
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #19550 Dátum: 2012.09.06 csütörtök, 21:27:11 »

Én is azon voltam, a Hungárián az M3 felhajtónál.

Az egyik pisztolyt addig húztuk, hogy utána elkezdett csöpögni belőle a benya a gumicső illesztésénél. hehe
Jó, hogy szét nem téptétek hehe, én itt Zegen majd megnézem a MOL-on is. wave
Naplózva
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #19551 Dátum: 2012.09.06 csütörtök, 21:30:18 »

Most nézem ezt a képet. Hát itt még én is meg tudnám csinálni, olyan keskeny a kútoszlopok közötti táv. Ahova én járok, ott a két tankoló autó között elfér egy harmadik. wow1
Nem egyformák a kutak méretei és elrendezése. Akkor ezek után már megsem próbálom holnap széttépni a tömlőt. vigyor3
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #19552 Dátum: 2012.09.06 csütörtök, 21:34:06 »

Várom az eredményt! Nagyon megakadtál azon a 3 pisztolyon, pedig nem az volt a lényeg! vigyor3

Pont azon akadt rajta az agyam, hogy vajon szabvány-e minden kút? De biztos, hogy nem, mert egyik marha nagy placcon van, másik negyedakkorán és mindegyiken van 8 kútfej (itt nálunk, egymással szemben az AGIP és az ÖMW).

Csak ezt találtam, mindenféle szabály van a fizikai elhelyezésre és a távolságokra, de a kútfejek egymáshoz viszonyított minimális távolságáról nincs szó.

http://www.rura.gov.rw/docs/Petrol_station_Guidelines.pdf
Naplózva
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #19553 Dátum: 2012.09.06 csütörtök, 21:44:42 »

Pont azon akadt rajta az agyam, hogy vajon szabvány-e minden kút? De biztos, hogy nem, mert egyik marha nagy placcon van, másik negyedakkorán és mindegyiken van 8 kútfej (itt nálunk, egymással szemben az AGIP és az ÖMW).

Csak ezt találtam, mindenféle szabály van a fizikai elhelyezésre és a távolságokra, de a kútfejek egymáshoz viszonyított minimális távolságáról nincs szó.

http://www.rura.gov.rw/docs/Petrol_station_Guidelines.pdf
Ez van. Rákérdezek majd a kútkezelőnél, hogy tud e valamit róla. wave
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #19554 Dátum: 2012.09.06 csütörtök, 21:50:07 »

Ez van. Rákérdezek majd a kútkezelőnél, hogy tud e valamit róla. wave

Komoly hülyeségeken rágódunk mi is! whatever
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19555 Dátum: 2012.09.06 csütörtök, 23:32:30 »

Sziasztok én még uj vagyok itt vettem egy 1998-as ford mondeo 1.8td kombit és egy olyan kérdésem lenne hogy ami az órát mutatja kis műszer annak a helyére a nagy kijelzős verziót mindenféle elektromos átalakitás nélkül be lehet tenni hogy müködjön vagy át kell hozzá alakítani??

Szia !  wave

Nos. Te az órát szeretnéd kicserélni nagyobbra, azaz fedélzeti computer-re (mert a "nagy kijelzős" az az). TD-kbe sosem rakták, mert nem tudott a fogyasztás mérésével mit kezdeni, mivel az adagoló nem ad jelet az megevett go-ról. (így nem működik az átlag fogy., a hátralévő táv., pillanatnyi fogy. és általában az átlag sebesség mérése sem /de ez könnyen megoldható, nekem is TD-m van, MK2-es fedkomp-pal/ csak VSS jelet kell adni neki )
Ami működni fog az úgymond a készülék "jobb oldala" : dátum, stopper, idő, külső hőmérséklet (ez utóbbihoz is kell szenzor).
A csatlakozója más, mint az óráé, ha szerencséd van és jól felszerelt az autód (pl. van benne AWS - kis kijelző az aprópénztartó helyén/helyett a szellőzőrácsoknál, ajtónyitást, fagyot, lámpaműködést, stb-t jelzi) akkor nem kizárt, hogy előre van kábelezve és azonos a csati. Nekem pl. szerencsém volt, mert az MK2-es donor autó Ghia volt, digitklímával, AWS-sel, ott minden "elém volt pakolva". Smiley
Tehát lehetséges, de sokban függ a Mondeo-d felszereltségétől. B verzió, ha "fapados" autóba akarod belerakni, viszont ez esetben szükséged lesz hőmérséklet szenzorra, ill. igen-igen sok vezeték "összeszedésére". Ha gondolod szívesen segítek privátban a beszereléssel kapcsolatosan.
Jah és 8-10e forint körül mozog az "itteni eladók" árfolyamán a fedkomp. Cheesy
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
siky
Vendég
« Új hozzászólás #19556 Dátum: 2012.09.07 péntek, 09:07:36 »

És jó lesz a dízellel kevert benya a motornak? eplus2
Ez a kép azért lényeges, mert ha jobban megnézed, három BENZINES kútoszlop van egymás mellett, ráadásul mindhárom más-más cég benzinjét adja neked  wave
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #19557 Dátum: 2012.09.07 péntek, 09:08:41 »

A diesel simán eldolgozza a feles benzin-gázolaj elegyet!  Wink Nem tudom, hogy ti hova jártok tankolni, de felénk egy oszlopon több benzines pisztoly is van! wave
Ahol egy oszlopon több pisztoly van, ott egyszerre csak egyel tudsz tankolni, hiába veszel le kettőt, nem fognak elindulni  Wink
Naplózva
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #19558 Dátum: 2012.09.07 péntek, 10:55:52 »

Ahol egy oszlopon több pisztoly van, ott egyszerre csak egyel tudsz tankolni, hiába veszel le kettőt, nem fognak elindulni  Wink
Egy oszlopnak 2 oldala van és mindkét oldalán lehet egyidőben engedni a benyát!!!http://www.rohe.hu/images/rohestory06.jpg wave
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.07 péntek, 10:57:55 írta Kusti1 » Naplózva
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #19559 Dátum: 2012.09.07 péntek, 11:00:15 »

Komoly hülyeségeken rágódunk mi is! whatever
Igen. smile wave
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #19560 Dátum: 2012.09.07 péntek, 13:43:27 »

Egy oszlopnak 2 oldala van és mindkét oldalán lehet egyidőben engedni a benyát!!!http://www.rohe.hu/images/rohestory06.jpg wave
Persze, ebben igazad van, én arra gondoltam, hogy nem tudsz egyszerre (pl Shell esetén) 95, V-Power és V-Power Racing benzint tankolni, hiába van egymás mellett mindhárom. Amúgy én veled vagyok, tudom, hogy megoldható a három pisztolyos tankolás üa szintjelző nyílásán keresztül  nyes Mondjuk abban biztos lehetsz, hogy ha maxon folyatod bele a benyát pofán fog fröcskölni, mert van benne egy csésze amiben a szintjelző úszik  wave

(elképzelem, hogy feljön egy újonc a fórumra segítséget kérni, ide irányítják az MKII topikba, hogy itt majd segítenek neki, visszaolvas egy kicsit, hogy képben legyen és ezt látja  eplus2)
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19561 Dátum: 2012.09.07 péntek, 13:55:24 »


(elképzelem, hogy feljön egy újonc a fórumra segítséget kérni, ide irányítják az MKII topikba, hogy itt majd segítenek neki, visszaolvas egy kicsit, hogy képben legyen és ezt látja  eplus2)

Ja, eltudom képzelni az arcát!  taps

Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19562 Dátum: 2012.09.07 péntek, 13:57:33 »

(elképzelem, hogy feljön egy újonc a fórumra segítséget kérni, ide irányítják az MKII topikba, hogy itt majd segítenek neki, visszaolvas egy kicsit, hogy képben legyen és ezt látja  eplus2)

... az komolyan el fog gondolkozni, hogy nem-e jobb lett volna, ha biciklit vesz inkább... Grin
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19563 Dátum: 2012.09.07 péntek, 13:57:47 »

Vettem egy ilyet mert a kulcsom elkopott: http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/egyeb/ford_focus_fiesta_mondeo_fusion_c_max_s_max_kulcs_1641137351.html

Gondolom elég csak lemásoltatni és rárakni a 3 gombos házra. (mert gondolom abba van az immo chip)

Mondjátok hogy igen, mert nem akarok sz*pni vele.   vigyor3
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19564 Dátum: 2012.09.07 péntek, 14:03:04 »

Vettem egy ilyet mert a kulcsom elkopott: http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/egyeb/ford_focus_fiesta_mondeo_fusion_c_max_s_max_kulcs_1641137351.html

Gondolom elég csak lemásoltatni és rárakni a 3 gombos házra. (mert gondolom abba van az immo chip)

Mondjátok hogy igen, mert nem akarok sz*pni vele.   vigyor3

Igen, csak át kell cserélned a "tollat", a "többi" belül van. Wink
(sz*pni, max normális kulcsmásoló keresésével fogsz, kb. 5-ből 1 aki tud(!) Ford-ot másolni)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19565 Dátum: 2012.09.07 péntek, 14:05:27 »

Igen, csak át kell cserélned a "tollat", a "többi" belül van. Wink
(sz*pni, max normális kulcsmásoló keresésével fogsz, kb. 5-ből 1 aki tud(!) Ford-ot másolni)

Na igen az lesz még 1 mutatvány.. + most hogy a napokban a Ford Nesztor lehúzta a rolót ők sem tudnak elirányítani sehova.  falbav
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #19566 Dátum: 2012.09.07 péntek, 14:27:55 »

Vettem egy ilyet mert a kulcsom elkopott: http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/egyeb/ford_focus_fiesta_mondeo_fusion_c_max_s_max_kulcs_1641137351.html

Gondolom elég csak lemásoltatni és rárakni a 3 gombos házra. (mert gondolom abba van az immo chip)

Mondjátok hogy igen, mert nem akarok sz*pni vele.   vigyor3
Szopni fogsz és kész  eplus2
Megvan a kulcsod kódja? Mert ha nagyon el van kopva az eredeti kulcs, akkor lehet, hogy a másolt is sz@r lesz... Itt Bp-en tudok ajánlani másoldát, ha valamikor jársz erre  integet2
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #19567 Dátum: 2012.09.07 péntek, 15:42:45 »

Igen, csak át kell cserélned a "tollat", a "többi" belül van. Wink
(sz*pni, max normális kulcsmásoló keresésével fogsz, kb. 5-ből 1 aki tud(!) Ford-ot másolni)

A Mister Minit tud. Van hozzá gépük. Én a Westendben másoltattam 3 éve, 4000 volt a kulccsal együtt.
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19568 Dátum: 2012.09.07 péntek, 16:49:45 »

Szopni fogsz és kész  eplus2
Megvan a kulcsod kódja? Mert ha nagyon el van kopva az eredeti kulcs, akkor lehet, hogy a másolt is sz@r lesz... Itt Bp-en tudok ajánlani másoldát, ha valamikor jársz erre  integet2

Van pótkulcsom és arról másoltattam. De tényleg szopok!  hehe 3000 -ért a forma lemásolta battyogok vissza az autóhoz na mondom most kulccsal nyitom az ajtót. Hát persze hogy nem nyílt.. nézem.. .Laikus szemmel is látom hogy a pótkulcs és a most frissen másolt kulcs tök más.  falbav

Vissza megyek hogy valami nem okés, csávó megnézi.. felszisszen hogy ezt bizony benézte. Próbált faragni rajta, de egy fogat nem oda tett ahova kellet volna. Megadta a telefon számát hogy hívjam fel miután újra próbálom. Persze nem lett jó. Úgyhogy mondta hogy rendeljem meg újra, kicsengeti és újra lemásolja.  szomoru1
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19569 Dátum: 2012.09.07 péntek, 16:50:59 »

A Mister Minit tud. Van hozzá gépük. Én a Westendben másoltattam 3 éve, 4000 volt a kulccsal együtt.

Ott voltam!  És csalódottan távoztam..  Wink

Persze nem a Westendesbe.  hehe
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19570 Dátum: 2012.09.07 péntek, 19:17:00 »

Ott voltam!  És csalódottan távoztam..  Wink

Persze nem a Westendesbe.  hehe

Nem mindegyik Mister Minit-ben tudnak sajnos, engem is átküldtek egyikből a másikba... Végül nem azoknál kötöttem ki. Smiley
Ha már elrontotta remélem voltál olyan okos, hogy eredeti Ford kulcsszár árat mondtál a csávónak... (nem az 1500-as kínait)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19571 Dátum: 2012.09.07 péntek, 19:59:40 »

Nem mindegyik Mister Minit-ben tudnak sajnos, engem is átküldtek egyikből a másikba... Végül nem azoknál kötöttem ki. Smiley
Ha már elrontotta remélem voltál olyan okos, hogy eredeti Ford kulcsszár árat mondtál a csávónak... (nem az 1500-as kínait)

A hiba ellenére normális volt a forma, jól elbeszélgettünk és becsületes vagyok. Kaptam számlát a nyers kulcsról azzal a kezembe fogok bemenni és én csak azt az összeget kérem ami rajta van + ugye a posta költség, de az is szerepel a számlán.
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #19572 Dátum: 2012.09.07 péntek, 20:35:43 »

Üdv!

Tegnap kíváncsiságból kimértem a gyújtó trafóm ellenállását, Etzold bácsi szerint 4,5-5,5 ohm közötti elleálást kell mutasson a műszer....  1-2-es lábon 0,9-et mértem 2-3-as lábon 0,8-at. Na most akkor mivan? Minden működik szépen jár nem dadog, indul pöccre hidegen, melegen, stb. Viszont egy ideje többet fogyaszt, gyengébb... Egyébként még a gyári van benne smile Viszont ami érdekesség a gyujtási sorrend 1-3-4-2 a szíjtárcsától nézve ugye, 1-3 a gyújtó trafón a hozzá tartozó számhoz van csatlakoztatva, viszont a 4-2 felvan cserélve 4-es a 2-be 2-es a 4-be van csatlakoztatva, és hibátlanul működik, viszont mikor úgy raktam össze ahogyan az elő van írva, dadogott, csúnyán járt, benzinszag terjengett  hehe na most akkor hogyan cserélődött fel a gyújtási sorrend? Holnap megjön az új trafó, Hella kíváncsi leszek, mekkora ellenállása lesz, rem 0,9 és akkor kidobtam 15k az ablakon, mert az interneten ma olvastam 0,9, 4, 5,-öt Bízok benne hogy Etzoldnak lesz igaza  smile
Valaki mérte már ki a sajátját? Ha igen mik a tapasztalatok?
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Séra Levente
Vendég
« Új hozzászólás #19573 Dátum: 2012.09.08 szombat, 06:51:01 »

Jó reggelt mindenkinek!

Tegnap reggel megjavult a km óra mutató, számláló, üz.anyagszintjelző (utolsó pillanatban, mert kb 5 liter maradt a tankban, 15 L-t saccoltam). A megtett 14 km után, többszöri úthibákon áthajtva  nem jelentkezett a probléma.( ettől romlott el, A Fogarasi utat nem szereti a Mondi) A biztonság érdekében jövő héten kerül a szerelőhöz. Idegbajt kapok attól, hogy valami hol jó, hol nem jó:). Amúgy nagyon elégedett vagyok hőn szertetett Mondimmal. 2-3 éve volt még 1 hasonló, a tompított fény, a hátsó helyzetjelző meg a műszerfal világítás rendetlenkedett. A csatlakozó ( világítás kapcsoló alatt) többszöri megjavításával, tünetmentes.

A hibák amik  orvoslásra várnak:
1. A levegőt csak a szélvédőre fúj. (nyáron nem probléma, nekem pont megfelel a klíma használatánál csak télen lefagy a lábam:)
2. Alapjárat ingadozik, de az is csak ritkán ( mindig a legrosszabbkor, amikor lejtőn vagy emelkedőn a pirosnál állok. Így kézifék be, lábak féken, gázon sztereóban:). Ingadozik, de soha nem áll le. Legtöbbször nagy melegben csinálja, nem tudom mi az összefüggés a 2 között.
3. Ha üresben csorgok a lámpáig csak akkor áll be alapjáratra a ford.mérő, kb 850 ford/perc, 1000-1100-ről, amikor teljesen megáll+2-3 másodperc.
Ilyen problémákkal sosem találkoztam 1 autómnál sem(Mazda 626, BMW 320, stb).
4. Baloldali fényszoróban letört valami fül és nem lehet állítani a magasságát.

Nem szeretném eladni, soha nem robbantam le( 80000km), most van 215000 km-ben, a küszöb a hátsó kerékjárati ívnél nagyon rohad, de csak belülről. Most vettem észre vizsga előtt. Szélvédőt cseréltem 2 napja, (ha valakit érint 20200 ft beszereléssel, Fogarasy út 158, és nem kínai üveg).
Fogyasztás: 9-10 L Budapest, (Lurdy Ház-Fogarasi út Shell kút között).
Városon kívül: 6-7 L, (1 szer mértem 5,8-t klímával). Teletank, pisztoly 2-öt kattan, előtte, meg a megtett 680 km után, szerintem csak így kapunk pontos üz fogyasztást.
Autópályán szerintem kb 8L 130-140 km/h-nál.

Minden hibái ellenére meg vagyok elégedve, 2007-ben vettem az autót és még 3-4 évet szeretném megtartani.


Mondeo 1997 1,8 Benzin

Tisztelettel és köszönettel,

Levente


Megköszönök minden segítséget, elképzelést, tippet, hozászolást, ajánlást a fentiekkel kapcsolatban.

Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #19574 Dátum: 2012.09.08 szombat, 08:26:10 »

Szélvédőt cseréltem 2 napja, (ha valakit érint 20200 ft beszereléssel, Fogarasy út 158, és nem kínai üveg).
Fűtött szélvédőt raktak bele ennyiért?
(nagy segítség vagyok mi?  eplus2)
Naplózva
Séra Levente
Vendég
« Új hozzászólás #19575 Dátum: 2012.09.08 szombat, 09:01:50 »

nem, kivetítőst:)  nyes

normál, nem fűtött és korrektek. Kínai 17000 Ft.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.08 szombat, 09:05:01 írta Séra Levente » Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #19576 Dátum: 2012.09.08 szombat, 10:46:21 »

nem, kivetítőst:)  nyes

normál, nem fűtött és korrektek. Kínai 17000 Ft.

Nekem fűtött kell  tickedoff
Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #19577 Dátum: 2012.09.08 szombat, 11:15:35 »

Nekem fűtött kell  tickedoff
Tudok itt a közelből (Románia) olcsó tűzifát, ha kell hasogatva, gyújtósnak darabolva. Onnantól a Te dolgod, hogyan fűtöd?! vigyor3 nyes 2funny
Naplózva
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19578 Dátum: 2012.09.08 szombat, 11:49:21 »

nem, kivetítőst:)  nyes

normál, nem fűtött és korrektek. Kínai 17000 Ft.

és nem kínai üveg).

Most akkor kínai, vagy nem kínai?
Amíg nem tudom meg, nem fogok tudni aludni vigyor3
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
david01
Vendég
« Új hozzászólás #19579 Dátum: 2012.09.08 szombat, 12:02:15 »

Szia !  wave

Nos. Te az órát szeretnéd kicserélni nagyobbra, azaz fedélzeti computer-re (mert a "nagy kijelzős" az az). TD-kbe sosem rakták, mert nem tudott a fogyasztás mérésével mit kezdeni, mivel az adagoló nem ad jelet az megevett go-ról. (így nem működik az átlag fogy., a hátralévő táv., pillanatnyi fogy. és általában az átlag sebesség mérése sem /de ez könnyen megoldható, nekem is TD-m van, MK2-es fedkomp-pal/ csak VSS jelet kell adni neki )
Ami működni fog az úgymond a készülék "jobb oldala" : dátum, stopper, idő, külső hőmérséklet (ez utóbbihoz is kell szenzor).
A csatlakozója más, mint az óráé, ha szerencséd van és jól felszerelt az autód (pl. van benne AWS - kis kijelző az aprópénztartó helyén/helyett a szellőzőrácsoknál, ajtónyitást, fagyot, lámpaműködést, stb-t jelzi) akkor nem kizárt, hogy előre van kábelezve és azonos a csati. Nekem pl. szerencsém volt, mert az MK2-es donor autó Ghia volt, digitklímával, AWS-sel, ott minden "elém volt pakolva". Smiley
Tehát lehetséges, de sokban függ a Mondeo-d felszereltségétől. B verzió, ha "fapados" autóba akarod belerakni, viszont ez esetben szükséged lesz hőmérséklet szenzorra, ill. igen-igen sok vezeték "összeszedésére". Ha gondolod szívesen segítek privátban a beszereléssel kapcsolatosan.
Jah és 8-10e forint körül mozog az "itteni eladók" árfolyamán a fedkomp. Cheesy

köszi a segítséget hát jó lenne megcsinálni amugy ez is ghia meg van a digitklíma is meg a fagyást , ajtónyitást mutató egység is hátha nem lenne oylan nehéz bekötni viszont most ujabb probléma ütötte fel a fejét hogy valószínü porlasztót kell cseréljek vagy csak csucsot nemtudom mert mikor beindítom akkor ugy hallom mintha valamelyik porlasztó csak beköpne kicsit kopogós járása van  mellé nem is megy és füstöl is szóval nemtudom  Undecided drágák egyébként a porlasztók bele vagy lehet elég lenne csak porlasztócsucsot cserélni??
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #19580 Dátum: 2012.09.08 szombat, 12:18:33 »

Elmentem unixba a trafóért, érdekes mert jobban megy, és meg szűnt az az enyhe szaggatás ami erősebb gyorsításnál jelen volt. De az ellenállása ugyan annyi mint a gyárinak  wow1 , Mit írkál ez az Etzold itten össze vissza   Undecided
Viszont ahogy kiálltam az udvarról (unixba indulván)egy kedves seatos hölgy az utcánkból kiszeretett volna fordúlni a balra kanyarodó sávba, viszont mire mögé értem meggondolta magát, és elkezdett tolatni  wow1 én kb 2méterre álltam meg mögötte, dudáltam villogtam se lát se hall  hehe mikor hírtelen meglátott a gázra lépett nem a fékre  hehe képet sajnos nem csináltam, mert  olyan ideg jött belém, hogy kipattantam, és már nyitottam az ajtaját hogy lábbal köszönjek be neki, mikor megláttam hogy egy csaj  szomoru1 és sír, zokog... Mondtam neki hogy nyugodjon meg semmi gond, hátra tolatok és megnézzük mi sérült. Kb úgy nézett ki mint Macika mikor büszkén állt egy rommá tört vectrával szembe. Az enyémnek semmi baja nem lett csak picit karcos lett, a seat ibizának viszont lejött félig a lökhárítója és 4helyen repedt tört el. A másik az, hogy a szépen optikázott seat nem a csajé hanem a  barátjáé, szegény biztos faszolni fog. Viszont a csaj megadta a számát hehe ha gondolom hívjam fel egy kicsit beszélgetni   vigyor3 Na már most nekem családom van, úgy nézett ki a szitu mint a heineken-es reklámba, a pasi megkocogtatja a gyűrűjét a sörös poháron  laugh
Ha egy pasi lett volna lerúgom a fejét az szent.  
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.08 szombat, 12:22:46 írta Kalap ur » Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #19581 Dátum: 2012.09.08 szombat, 12:26:55 »

Elmentem unixba a trafóért, érdekes mert jobban megy, és meg szűnt az az enyhe szaggatás ami erősebb gyorsításnál jelen volt. De az ellenállása ugyan annyi mint a gyárinak  wow1 , Mit írkál ez az Etzold itten össze vissza   Undecided
Viszont ahogy kiálltam az udvarról (unixba indulván)egy kedves seatos hölgy az utcánkból kiszeretett volna fordúlni a balra kanyarodó sávba, viszont mire mögé értem meggondolta magát, és elkezdett tolatni  wow1 én kb 2méterre álltam meg mögötte, dudáltam villogtam se lát se hall  hehe mikor hírtelen meglátott a gázra lépett nem a fékre  hehe képet sajnos nem csináltam, mert  olyan ideg jött belém, hogy kipattantam, és már nyitottam az ajtaját hogy lábbal köszönjek be neki, mikor megláttam hogy egy csaj  szomoru1 és sír, zokog... Mondtam neki hogy nyugodjon meg semmi gond, hátra tolatok és megnézzük mi sérült. Kb úgy nézett ki mint Macika mikor büszkén állt egy rommá tört vectrával szembe. Az enyémnek semmi baja nem lett csak picit karcos lett, a seat ibizának viszont lejött félig a lökhárítója és 4helyen repedt tört el. A másik az, hogy a szépen optikázott seat nem a csajé hanem a  barátjáé, szegény biztos faszolni fog. Viszont a csaj megadta a számát hehe ha gondolom hívjam fel egy kicsit beszélgetni   vigyor3 Na már most nekem családom van, úgy nézett ki a szitu mint a heineken-es reklámba, a pasi megkocogtatja a gyűrűjét a sörös poháron  laugh
Ha egy pasi lett volna lerúgom a fejét az szent.  
Hát rosszkor mentél a trafóért vagy mégsem smile, attól, hogy családod van még megvigasztalhatod a lelkét szegény kis csajnak, biztosan nagyon megijedt, ahogy rárontottál. vigyor3
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #19582 Dátum: 2012.09.08 szombat, 12:33:02 »

Hát rosszkor mentél a trafóért vagy mégsem smile, attól, hogy családod van még megvigasztalhatod a lelkét szegény kis csajnak, biztosan nagyon megijedt, ahogy rárontottál. vigyor3


Á ahogy megláttam hogy egy csaj minden világos lett  vigyor3 és azonnal lecsillapodtam. Inkább a barátjától félt ő szerintem, hogy mit fog szólni hogy a tuning verdáját lezúzta  Cry
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #19583 Dátum: 2012.09.08 szombat, 12:40:09 »

De lehettem volna szemét láda, és rákenhettem volna hogy eltört középen a lökösöm hehe mert ugyebár úgy vettem, most lenne egy ingyen javításom  nyes  de az a bajom hogy túl tisztességes vagyok. Ezért ma már lebasztak páran, hogy miért nem használtam ki a helyzetet.....
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #19584 Dátum: 2012.09.08 szombat, 14:13:27 »

Á ahogy megláttam hogy egy csaj minden világos lett  vigyor3 és azonnal lecsillapodtam. Inkább a barátjától félt ő szerintem, hogy mit fog szólni hogy a tuning verdáját lezúzta  Cry
ez van mikor nö ül a volán mögé.megszünik a külvilág  integet2
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19585 Dátum: 2012.09.08 szombat, 14:22:04 »

köszi a segítséget hát jó lenne megcsinálni amugy ez is ghia meg van a digitklíma is meg a fagyást , ajtónyitást mutató egység is hátha nem lenne oylan nehéz bekötni viszont most ujabb probléma ütötte fel a fejét hogy valószínü porlasztót kell cseréljek vagy csak csucsot nemtudom mert mikor beindítom akkor ugy hallom mintha valamelyik porlasztó csak beköpne kicsit kopogós járása van  mellé nem is megy és füstöl is szóval nemtudom  Undecided drágák egyébként a porlasztók bele vagy lehet elég lenne csak porlasztócsucsot cserélni??

Igazán nincs mit, szerintem ilyen felszereltségnél az órához menő csati elő van kábelezve. Lényegében csak kiveszed az órát és berakod a fedkompot. Smiley (a VSS jel bekötésénél segíthetek, nem egy nagy mutatvány, mindössze 1 szálat kell rákötni a csatira és akkor lesz napi km számláló és átlagsebesség mérésed is)
Porlasztó. Az a baj, hogy nekem van 4db jó, 10 ropiért adnám is bárkinek a 4db-ot, saját volt, tehát tudom, hogy jók, a komplett motorcsere miatt maradtak meg, de az MK2-es TD-knél a 3-as porlasztón már van elektronika, ami nekem van az pedig MK1-es és ugye a 3-ason nincsen plusz okosság. Egyben érdemes cserélni szerintem, mint a gyertyákat, kábeleket, izzítókat, stb-t, amikből 4db van. Smiley
(az ára szerintem használtban nem vészes, a lényeg, hogy az eladó vállaljon "garanciát" rá, hogy biztos jók, de pl. Viló ilyen és talán van is neki, sőt talán fedkompja is van... "mk2" Krisztiánnak is lehet, hogy van porlasztója, bár ő már inkább csak MK3-asokat hoz a britektől, de egy csörgést megér, mert jó alkatrészei vannak/voltak és ő is korrekt) Persze nem soroltam fel mindenkit, ha a keres-kínálba bedobsz egy hirdetést, porlasztó ügyben, lehet, hogy másnak is lesz a polcon. Smiley (ha más dízellel kapcsolatos gondod lenne GinJoy az embered és TD topic Wink )
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #19586 Dátum: 2012.09.08 szombat, 14:28:08 »

Igazán nincs mit, szerintem ilyen felszereltségnél az órához menő csati elő van kábelezve. Lényegében csak kiveszed az órát és berakod a fedkompot. Smiley (a VSS jel bekötésénél segíthetek, nem egy nagy mutatvány, mindössze 1 szálat kell rákötni a csatira és akkor lesz napi km számláló és átlagsebesség mérésed is)
Porlasztó. Az a baj, hogy nekem van 4db jó, 10 ropiért adnám is bárkinek a 4db-ot, saját volt, tehát tudom, hogy jók, a komplett motorcsere miatt maradtak meg, de az MK2-es TD-knél a 3-as porlasztón már van elektronika, ami nekem van az pedig MK1-es és ugye a 3-ason nincsen plusz okosság. Egyben érdemes cserélni szerintem, mint a gyertyákat, kábeleket, izzítókat, stb-t, amikből 4db van. Smiley
(az ára szerintem használtban nem vészes, a lényeg, hogy az eladó vállaljon "garanciát" rá, hogy biztos jók, de pl. Viló ilyen és talán van is neki, sőt talán fedkompja is van... "mk2" Krisztiánnak is lehet, hogy van porlasztója, bár ő már inkább csak MK3-asokat hoz a britektől, de egy csörgést megér, mert jó alkatrészei vannak/voltak és ő is korrekt) Persze nem soroltam fel mindenkit, ha a keres-kínálba bedobsz egy hirdetést, porlasztó ügyben, lehet, hogy másnak is lesz a polcon. Smiley (ha más dízellel kapcsolatos gondod lenne GinJoy az embered és TD topic Wink )

3-as porlasztón a +okosság tusok vizet nem zavar.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #19587 Dátum: 2012.09.08 szombat, 14:29:36 »

Igazán nincs mit, szerintem ilyen felszereltségnél az órához menő csati elő van kábelezve. Lényegében csak kiveszed az órát és berakod a fedkompot. Smiley (a VSS jel bekötésénél segíthetek, nem egy nagy mutatvány, mindössze 1 szálat kell rákötni a csatira és akkor lesz napi km számláló és átlagsebesség mérésed is)
Porlasztó. Az a baj, hogy nekem van 4db jó, 10 ropiért adnám is bárkinek a 4db-ot, saját volt, tehát tudom, hogy jók, a komplett motorcsere miatt maradtak meg, de az MK2-es TD-knél a 3-as porlasztón már van elektronika, ami nekem van az pedig MK1-es és ugye a 3-ason nincsen plusz okosság. Egyben érdemes cserélni szerintem, mint a gyertyákat, kábeleket, izzítókat, stb-t, amikből 4db van. Smiley
(az ára szerintem használtban nem vészes, a lényeg, hogy az eladó vállaljon "garanciát" rá, hogy biztos jók, de pl. Viló ilyen és talán van is neki, sőt talán fedkompja is van... "mk2" Krisztiánnak is lehet, hogy van porlasztója, bár ő már inkább csak MK3-asokat hoz a britektől, de egy csörgést megér, mert jó alkatrészei vannak/voltak és ő is korrekt) Persze nem soroltam fel mindenkit, ha a keres-kínálba bedobsz egy hirdetést, porlasztó ügyben, lehet, hogy másnak is lesz a polcon. Smiley (ha más dízellel kapcsolatos gondod lenne GinJoy az embered és TD topic Wink )


Üdv!

Látom képben vagy fedcomp téren, hétfőn vagy kedden megjön az enyém is, nekem bevan kábelezve azt már megnéztem, (végülis minden elő van készítve az extrákhoz) a kérdésem az lenne hogy a külső hőmérő hol helyezkedik el a lökhárítóban? Merre keressem majd a lógó csatit?
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19588 Dátum: 2012.09.08 szombat, 14:40:29 »

De lehettem volna szemét láda, és rákenhettem volna hogy eltört középen a lökösöm hehe mert ugyebár úgy vettem, most lenne egy ingyen javításom  nyes  de az a bajom hogy túl tisztességes vagyok. Ezért ma már lebasztak páran, hogy miért nem használtam ki a helyzetet.....

A hiba ellenére normális volt a forma, jól elbeszélgettünk és becsületes vagyok. Kaptam számlát a nyers kulcsról azzal a kezembe fogok bemenni és én csak azt az összeget kérem ami rajta van + ugye a posta költség, de az is szerepel a számlán.

Félre ne értsetek, én sem vagyok vérszívó, sőt, én is kaptam már "észt", hogy miért becsületeskedek/adok ezt-azt ingyen/olcsón vagy segítek...  angel vigyor3
Inkább csak az ideg szólt belőlem, mert személy szerint a tököm is kivan a sok balfékkel akik mindent elb@sznak, mert nem érdekük a "jól elvégzett munka". Én ettől kapok frászt. Ha pl. hozzánk hoznak autót kárpitozni, minimum, hogy kifogástalan legyen a meló, de pluszba rengetegszer ki is porszívózom az autóját a kuncsaftnak, mag hasonló apróságok, hogy azzal a tudattal menjen el: - Ezek normálisak, legközelebb is ide jövök, vagy az ismerősömnek is ajánlom. (ÉS NEM TAPOSTÁK ÖSSZE A KÜSZÖBÖT !!!! Arghhh... ez a másik amitől bekattanok... egy rongy és egy egyenes mozdulat! Olyan nehéz?!?! )
Persze sokszor hiába, pl. egyszer egy strapált Escortot hozott egy fazon, amit kért megcsináltuk rajta, de olyan iszonyú rozsdásak voltak a lemezfelniei, hogy elképesztő. A "Ford-vér" elkapott és szépen átkentem neki mindet gépolajjal és máris szebbek lettek. Át törölgettem utána a gumikat is. OSZT észre se vette... Sad Az autónak jót tettem, mert szebb lett (komolyan mondom: sokkal!) és nem bántotta a szememet az a förtelem sok kosz, rozsda. Viszont egy "köszi" azért jól esett volna. Ez van.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19589 Dátum: 2012.09.08 szombat, 14:47:49 »

Üdv!

Látom képben vagy fedcomp téren, hétfőn vagy kedden megjön az enyém is, nekem bevan kábelezve azt már megnéztem, (végülis minden elő van készítve az extrákhoz) a kérdésem az lenne hogy a külső hőmérő hol helyezkedik el a lökhárítóban? Merre keressem majd a lógó csatit?

Á, csak olvasgattam ezt azt róluk, meg szereztem egyet, mert tetszik. Smiley
Az baj, hogy nem én pakoltam át a donorból a cuccokat, így csak azt tudom, hogy /nálam/ 2db különálló termisztor van, konkrétan gyorsszorítóval felkötegelve a első zárhídra, a hűtőmaszk alá. Cheesy
Kétpólusú fekete csatija van mindkettőnek, ha jól emlékszem, de hogy a donorban a gyári helye pontosan hol volt az nem tudom sajnos. Sad Nyílván valahol a hűtők előtt a maszk környékén, de mindenképp a szélárnyéban.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19590 Dátum: 2012.09.08 szombat, 14:49:54 »

3-as porlasztón a +okosság tusok vizet nem zavar.

Megmondom őszintén, lövésem sincsen, hogy az mi rajta. Cheesy (vagyis, hogy mi célt szolgál...)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19591 Dátum: 2012.09.08 szombat, 15:16:51 »

Á, csak olvasgattam ezt azt róluk, meg szereztem egyet, mert tetszik. Smiley
Az baj, hogy nem én pakoltam át a donorból a cuccokat, így csak azt tudom, hogy /nálam/ 2db különálló termisztor van, konkrétan gyorsszorítóval felkötegelve a első zárhídra, a hűtőmaszk alá. Cheesy
Kétpólusú fekete csatija van mindkettőnek, ha jól emlékszem, de hogy a donorban a gyári helye pontosan hol volt az nem tudom sajnos. Sad Nyílván valahol a hűtők előtt a maszk környékén, de mindenképp a szélárnyéban.
a keresztmerevítő alján 45 fokban kifelé áll a 2 szélén 1-1 kis lemez hosszú núttal, amibe vannak ezek az érzékelők
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #19592 Dátum: 2012.09.08 szombat, 15:41:38 »

Megmondom őszintén, lövésem sincsen, hogy az mi rajta. Cheesy (vagyis, hogy mi célt szolgál...)
GinJoy pontosan leirja.kopogás érzékelö az adagolással van összefüggésben ill.a befecskendezési idöhöz van köze.valami iyesmi naggyából
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19593 Dátum: 2012.09.08 szombat, 15:46:59 »

GinJoy pontosan leirja.kopogás érzékelö az adagolással van összefüggésben ill.a befecskendezési idöhöz van köze.valami iyesmi naggyából
tűmozgás érzékelő. gyári adagolóval számít, az előtöltés állításában van szerepe
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #19594 Dátum: 2012.09.08 szombat, 15:50:11 »

Á, csak olvasgattam ezt azt róluk, meg szereztem egyet, mert tetszik. Smiley
Az baj, hogy nem én pakoltam át a donorból a cuccokat, így csak azt tudom, hogy /nálam/ 2db különálló termisztor van, konkrétan gyorsszorítóval felkötegelve a első zárhídra, a hűtőmaszk alá. Cheesy
Kétpólusú fekete csatija van mindkettőnek, ha jól emlékszem, de hogy a donorban a gyári helye pontosan hol volt az nem tudom sajnos. Sad Nyílván valahol a hűtők előtt a maszk környékén, de mindenképp a szélárnyéban.

Nem gond, majd biztos lesz a kb 5-főből álló aktív mk2 szekcióból aki tudja   Cheesy
Azért köszi smile
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #19595 Dátum: 2012.09.08 szombat, 15:58:09 »

tűmozgás érzékelő. gyári adagolóval számít, az előtöltés állításában van szerepe
azért közel votam  vigyor3 az adagoló stimmel  eplus2
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #19596 Dátum: 2012.09.08 szombat, 16:01:09 »

Megmondom őszintén, lövésem sincsen, hogy az mi rajta. Cheesy (vagyis, hogy mi célt szolgál...)
Talán úgy hívják, hogy tűlöket jeladós porlasztó.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19597 Dátum: 2012.09.08 szombat, 17:06:06 »

Nem gond, majd biztos lesz a kb 5-főből álló aktív mk2 szekcióból aki tudja   Cheesy
Azért köszi smile

GinJoy elmondta a tutit! Smiley
Ilyen cuccosok azok :
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19598 Dátum: 2012.09.08 szombat, 17:08:19 »

tűmozgás érzékelő. gyári adagolóval számít, az előtöltés állításában van szerepe

Akkor okosabb lettem megint, köszi ! Wink
Nah nekem 4db sima van, tűmozgás érzékelő nélkül. Smiley (mármint eladó Cheesy )
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #19599 Dátum: 2012.09.08 szombat, 17:15:47 »

GinJoy elmondta a tutit! Smiley
Ilyen cuccosok azok :


Tényleg basszus, nem is láttam, bocsi Joy  worship worship
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Oldalak: 1 ... 385 386 387 388 389 390 391 [392] 393 394 395 396 397 398 399 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.101 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.