Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 23:51:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 386 387 388 389 390 391 392 [393] 394 395 396 397 398 399 400 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745250 alkalommal)
0 Felhasználó és 47 vendég van a témában
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19600 Dátum: 2012.09.08 szombat, 17:19:07 »

Tényleg basszus, nem is láttam, bocsi Joy  worship worship
Wink
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Tomszy
Vendég
« Új hozzászólás #19601 Dátum: 2012.09.08 szombat, 18:24:24 »

Sziasztok, sikeresen beépítettem egy távirányítós központi zár vezérlőt 2-es mondeomba. Nyit-zár, külön nyithatom a csomagtartót és villogtatja az indexet. Ha valaki gondolkodik ilyen szerkentyű beépítésén, segítek mit, hogyan érdemes bekötni, jelezzen nekem. Most még fejből megy minden kábel helye Smiley
Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #19602 Dátum: 2012.09.08 szombat, 18:51:47 »

Sziasztok, sikeresen beépítettem egy távirányítós központi zár vezérlőt 2-es mondeomba. Nyit-zár, külön nyithatom a csomagtartót és villogtatja az indexet. Ha valaki gondolkodik ilyen szerkentyű beépítésén, segítek mit, hogyan érdemes bekötni, jelezzen nekem. Most még fejből megy minden kábel helye Smiley
Milyen szerkentyűt tettél be, és mibe kerül? wave
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19603 Dátum: 2012.09.08 szombat, 19:08:05 »

Elmentem unixba a trafóért, érdekes mert jobban megy, és meg szűnt az az enyhe szaggatás ami erősebb gyorsításnál jelen volt. De az ellenállása ugyan annyi mint a gyárinak  wow1 , Mit írkál ez az Etzold itten össze vissza   Undecided
Viszont ahogy kiálltam az udvarról (unixba indulván)egy kedves seatos hölgy az utcánkból kiszeretett volna fordúlni a balra kanyarodó sávba, viszont mire mögé értem meggondolta magát, és elkezdett tolatni  wow1 én kb 2méterre álltam meg mögötte, dudáltam villogtam se lát se hall  hehe mikor hírtelen meglátott a gázra lépett nem a fékre  hehe képet sajnos nem csináltam, mert  olyan ideg jött belém, hogy kipattantam, és már nyitottam az ajtaját hogy lábbal köszönjek be neki, mikor megláttam hogy egy csaj  szomoru1 és sír, zokog... Mondtam neki hogy nyugodjon meg semmi gond, hátra tolatok és megnézzük mi sérült. Kb úgy nézett ki mint Macika mikor büszkén állt egy rommá tört vectrával szembe. Az enyémnek semmi baja nem lett csak picit karcos lett, a seat ibizának viszont lejött félig a lökhárítója és 4helyen repedt tört el. A másik az, hogy a szépen optikázott seat nem a csajé hanem a  barátjáé, szegény biztos faszolni fog. Viszont a csaj megadta a számát hehe ha gondolom hívjam fel egy kicsit beszélgetni   vigyor3 Na már most nekem családom van, úgy nézett ki a szitu mint a heineken-es reklámba, a pasi megkocogtatja a gyűrűjét a sörös poháron  laugh
Ha egy pasi lett volna lerúgom a fejét az szent.  


Na az szép! Úgy látszik hogy ez a nap ilyen... 1 órája kishíjján belém épültek hátulról. Az utcánk egy 4 sávos útra nyílik. Állok a belsősávba indexelve balra nagy ívbe akarok lekanyarodni a házunkhoz. Van egy nagy kanyar és onnan az első utcába lakunk, így én már a kanyarba kiszoktam tenni az irányjelzőmet hogy tudják mire készülök. Mivel jó széles az út ezért rendszeresen versenyeznek hülye gyerekek, nem egy szállt már el a kanyarba. Ez most is így volt, egymás mellet ment két idióta és nyomták neki, mert egy pillanat alatt tűntek fel. Satufékkel érkezik rá a seggemre, kerekek blokkolnak és csak csúszik. Tükörből láttam hogy cselekednem kell mert ez belém fog jönni, csikorgó kerekekkel elindultam előre és így elkerültem a bajt. Az utca bejárat végénél álltak meg. Megfordultam és így már jobbra kis ívbe fordultam be, mutogattam egy kicsi nekik de rám se bagóztak mert csak néztek előre és lefagyhatott a rendszer mert még másodperceket álltak a kereszteződés közepén..

Kicsit beleborzongtam a dologba, látván hogy hol álltak meg.. ha nem indulok meg előre ott súlyos baleset lett volna.

Örülök hogy nem lett baja senkinek és a kocsidnak sem! Ezek szerint akkor nem biztosítóztok. Gondolom hogy majd szétb*szott az ideg abba a pillanatban!  eplus2
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #19604 Dátum: 2012.09.08 szombat, 19:16:09 »


Na az szép! Úgy látszik hogy ez a nap ilyen... 1 órája kishíjján belém épültek hátulról. Az utcánk egy 4 sávos útra nyílik. Állok a belsősávba indexelve balra nagy ívbe akarok lekanyarodni a házunkhoz. Van egy nagy kanyar és onnan az első utcába lakunk, így én már a kanyarba kiszoktam tenni az irányjelzőmet hogy tudják mire készülök. Mivel jó széles az út ezért rendszeresen versenyeznek hülye gyerekek, nem egy szállt már el a kanyarba. Ez most is így volt, egymás mellet ment két idióta és nyomták neki, mert egy pillanat alatt tűntek fel. Satufékkel érkezik rá a seggemre, kerekek blokkolnak és csak csúszik. Tükörből láttam hogy cselekednem kell mert ez belém fog jönni, csikorgó kerekekkel elindultam előre és így elkerültem a bajt. Az utca bejárat végénél álltak meg. Megfordultam és így már jobbra kis ívbe fordultam be, mutogattam egy kicsi nekik de rám se bagóztak mert csak néztek előre és lefagyhatott a rendszer mert még másodperceket álltak a kereszteződés közepén..

Kicsit beleborzongtam a dologba, látván hogy hol álltak meg.. ha nem indulok meg előre ott súlyos baleset lett volna.

Örülök hogy nem lett baja senkinek és a kocsidnak sem! Ezek szerint akkor nem biztosítóztok. Gondolom hogy majd szétb*szott az ideg abba a pillanatban!  eplus2

nem nem biztosítoztunk mert nem volt rá szükség, viszont a másik autó csúnyán össze tört, sajnos nem volt lehetőségem képet csinálni, mert a fiam is hátul ült, meg még azért az ideg utánna is fortyogott bennem miután láttam hogy semmi gond a mondeonak  smile
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19605 Dátum: 2012.09.08 szombat, 20:17:20 »

Ááá, annyi gyökér van az utakon, mint a szemét, komolyan lassan másodlagos "magadnak" vezetni, a sok kretén, bvzi, csicskát kell figyelni...  gun
Párszáz pofont kiosztottam volna már én is, ha lett volna rá lehetőségem...
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Tomszy
Vendég
« Új hozzászólás #19606 Dátum: 2012.09.08 szombat, 20:23:57 »

Milyen szerkentyűt tettél be, és mibe kerül? wave

Szia, őt szereltem be. Kemény 4 ropimba került Smiley abszolut megér ennyit ez a kényelem. A csomagtér nyitás külön luxus, sokkal egyszerűbb arról bármikor nyitni.

http://coolautoo.hu/kozponti-zar-vezerlok/3089-univerzalis-taviranyitos-kozponti-zar-vezerlo.html
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.08 szombat, 20:26:03 írta Tomszy » Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19607 Dátum: 2012.09.08 szombat, 20:32:43 »

Ááá, annyi gyökér van az utakon, mint a szemét, komolyan lassan másodlagos "magadnak" vezetni, a sok kretén, bvzi, csicskát kell figyelni...  gun
Párszáz pofont kiosztottam volna már én is, ha lett volna rá lehetőségem...

Ne is mondd.. ezen kívül láttam ma egy idiótát egy régi szutyukiba.. Előttem ment, majd előzésbe kezdett az egyenesbe 2 autót akart megelőzni, csakhogy az 1000-es motor nem húz annyira jól.. Már jött a nem belátható útkanyarulat de ő nem lassít, nem tér be a 2 autó közé.. (pedig nagy hely volt a 2 autó között.) Még szerencse hogy az elöl lévő Peugeot-os fazon résen volt és beleállt a fékbe és hajszál híján vissza érkezett a sávjába az ökör, ugyan is a kanyarba egy furgon közelített...

De akkor ezek szerint nem csak én találkozok ennyi idiótával.  falbav gun
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #19608 Dátum: 2012.09.08 szombat, 21:29:42 »

Ááá, annyi gyökér van az utakon, mint a szemét, komolyan lassan másodlagos "magadnak" vezetni, a sok kretén, bvzi, csicskát kell figyelni...  gun
Párszáz pofont kiosztottam volna már én is, ha lett volna rá lehetőségem...

Én meg is tapostam volna ma ha nem nő, aki ismer tudja  Grin a frászt hozta a gyerekre a hátsó ülésen, Itt meg osztán pláne sok a béna, rengeteg osztrák, nagyon nem tudnak vezetni(kivéve a Bécsieket) na meg a sok idetelepült az ország minden tájáról nem ismerik a várost és már bénáznak is hehe egyfolytában résen kell lenni.
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
david01
Vendég
« Új hozzászólás #19609 Dátum: 2012.09.09 vasárnap, 13:15:20 »

Igazán nincs mit, szerintem ilyen felszereltségnél az órához menő csati elő van kábelezve. Lényegében csak kiveszed az órát és berakod a fedkompot. Smiley (a VSS jel bekötésénél segíthetek, nem egy nagy mutatvány, mindössze 1 szálat kell rákötni a csatira és akkor lesz napi km számláló és átlagsebesség mérésed is)
Porlasztó. Az a baj, hogy nekem van 4db jó, 10 ropiért adnám is bárkinek a 4db-ot, saját volt, tehát tudom, hogy jók, a komplett motorcsere miatt maradtak meg, de az MK2-es TD-knél a 3-as porlasztón már van elektronika, ami nekem van az pedig MK1-es és ugye a 3-ason nincsen plusz okosság. Egyben érdemes cserélni szerintem, mint a gyertyákat, kábeleket, izzítókat, stb-t, amikből 4db van. Smiley
(az ára szerintem használtban nem vészes, a lényeg, hogy az eladó vállaljon "garanciát" rá, hogy biztos jók, de pl. Viló ilyen és talán van is neki, sőt talán fedkompja is van... "mk2" Krisztiánnak is lehet, hogy van porlasztója, bár ő már inkább csak MK3-asokat hoz a britektől, de egy csörgést megér, mert jó alkatrészei vannak/voltak és ő is korrekt) Persze nem soroltam fel mindenkit, ha a keres-kínálba bedobsz egy hirdetést, porlasztó ügyben, lehet, hogy másnak is lesz a polcon. Smiley (ha más dízellel kapcsolatos gondod lenne GinJoy az embered és TD topic Wink )

Valószínűleg egybe cserélem öket bár most még egyelőre a pénzgyűjtés stádiumában vagyok Undecided ezt a fed komp-ot mindenképp meg akarom csinálni mert nagyon bejön Smiley
Nemtudom esetleg még az adagolóra is gondoltam hogy lehet ö se 100%-os mert sokszor indokolatlanul megemelkedik az alapjárat meg hasonlók ugyhogy lessz mit csinálni a kis gépen de nem baj!:) Később lehet segítségedet kérném a fed komp bekötéséhez! Grin
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19610 Dátum: 2012.09.09 vasárnap, 13:23:44 »

Én meg is tapostam volna ma ha nem nő, aki ismer tudja  Grin a frászt hozta a gyerekre a hátsó ülésen, Itt meg osztán pláne sok a béna, rengeteg osztrák, nagyon nem tudnak vezetni(kivéve a Bécsieket) na meg a sok idetelepült az ország minden tájáról nem ismerik a várost és már bénáznak is hehe egyfolytában résen kell lenni.

Egyébként ez fura, én is sokat jártam régebben német, osztrák, olasz, holland, belga, stb. földön és az osztrák "falvakban" (meg azért más országok kisebb településein is) annyi béna kretén van, mint itthon... A németeknél (a sok török f@szt leszámítva) nincs bénázás, még az öraganyóka is jobban vezet, mint nálunk a sok takonyfejű. Bár azért a kisebb településeken voltak már érdekes szituk, de 80%-ban ők a legnormálisabb sofőrök. (hozzánk "legközelebb" legalább is, mert pl. a svédek, dánok is jól vezetnek)
Ez van, Ford F650 kell és nincs gond a nyikhajakkal... Grin
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19611 Dátum: 2012.09.09 vasárnap, 13:25:23 »

Valószínűleg egybe cserélem öket bár most még egyelőre a pénzgyűjtés stádiumában vagyok Undecided ezt a fed komp-ot mindenképp meg akarom csinálni mert nagyon bejön Smiley
Nemtudom esetleg még az adagolóra is gondoltam hogy lehet ö se 100%-os mert sokszor indokolatlanul megemelkedik az alapjárat meg hasonlók ugyhogy lessz mit csinálni a kis gépen de nem baj!:) Később lehet segítségedet kérném a fed komp bekötéséhez! Grin
Rendben ! Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19612 Dátum: 2012.09.09 vasárnap, 17:36:00 »

Egyébként ez fura, én is sokat jártam régebben német, osztrák, olasz, holland, belga, stb. földön és az osztrák "falvakban" (meg azért más országok kisebb településein is) annyi béna kretén van, mint itthon... A németeknél (a sok török f@szt leszámítva) nincs bénázás, még az öraganyóka is jobban vezet, mint nálunk a sok takonyfejű. Bár azért a kisebb településeken voltak már érdekes szituk, de 80%-ban ők a legnormálisabb sofőrök. (hozzánk "legközelebb" legalább is, mert pl. a svédek, dánok is jól vezetnek)
Ez van, Ford F650 kell és nincs gond a nyikhajakkal... Grin

Ma apummal utaztunk és megint annyi balfácánt láttunk... Mondta nekem ha sok pénze lenne, venne egy Hummer Marauder-t hogy biztonságba tudhasson.   hehe


Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19613 Dátum: 2012.09.09 vasárnap, 19:54:34 »

Ma apummal utaztunk és megint annyi balfácánt láttunk... Mondta nekem ha sok pénze lenne, venne egy Hummer Marauder-t hogy biztonságba tudhasson.   hehe


Ez komoly gép, anno a Top Gear-ben is tesztelték Cheesy
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
petith
Vendég
« Új hozzászólás #19614 Dátum: 2012.09.14 péntek, 10:33:27 »

Üdv, én új tag vagyok és Mondeo tulajdonos.
Kellene egy kis segítség... ADAGOLÓ!
Nem találjuk a hiba okát. Az autó az egyik pillanatban mint a szélvész, úgy megy, következő pillanatban akár menet közben is mintha 200 km-es szelet kapnék, annyira lelassul. Nem füstöl, nem rángat, nem melegszik, de menni sem megy.
Csöveket tankig visszafújtuk levett tanksapkáig.
Kézi tápszivattyú átnézve, szelepcsere, szűrőcsere megtörtént.
Az autó fél óra állás után és reggel hidegen is nehezen indul. Talán nyomástartó szelep??
Átnéztünk levegőszűrőt, turbót, katalizátort, semmi nem gátolja a tökéletes menetsebességet.
Amikor kifejti a teljes erőt, hallom, hogy változik a motor hangja, talán kicsit keményebben jár: lehet, hogy töltést ad?
Lehet, hogy a Lucas adagoló a sumák?
Most küszködik vele egy szerelő, 3.000,- Ft-os órabérért tapogat a sötétben.
Félig-meddig műszaki ember vagyok, de hallgatok nálam tapasztaltabbak tanácsára, kérlek segítsetek!
Szeretjük az autót, és azt is, hogy 1 tankkal elmegyünk 1000 km-t.  Wink
Várom a véleményeteket!
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #19615 Dátum: 2012.09.14 péntek, 11:58:46 »

Üdv, én új tag vagyok és Mondeo tulajdonos.
Kellene egy kis segítség... ADAGOLÓ!
Nem találjuk a hiba okát. Az autó az egyik pillanatban mint a szélvész, úgy megy, következő pillanatban akár menet közben is mintha 200 km-es szelet kapnék, annyira lelassul. Nem füstöl, nem rángat, nem melegszik, de menni sem megy.
Csöveket tankig visszafújtuk levett tanksapkáig.
Kézi tápszivattyú átnézve, szelepcsere, szűrőcsere megtörtént.
Az autó fél óra állás után és reggel hidegen is nehezen indul. Talán nyomástartó szelep??
Átnéztünk levegőszűrőt, turbót, katalizátort, semmi nem gátolja a tökéletes menetsebességet.
Amikor kifejti a teljes erőt, hallom, hogy változik a motor hangja, talán kicsit keményebben jár: lehet, hogy töltést ad?
Lehet, hogy a Lucas adagoló a sumák?
Most küszködik vele egy szerelő, 3.000,- Ft-os órabérért tapogat a sötétben.
Félig-meddig műszaki ember vagyok, de hallgatok nálam tapasztaltabbak tanácsára, kérlek segítsetek!
Szeretjük az autót, és azt is, hogy 1 tankkal elmegyünk 1000 km-t.  Wink
Várom a véleményeteket!

Szia!
Szerintem ezt a diesel topikba írd, mert ott gyorsabban és több erdemi választ fogsz kapni  wave
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19616 Dátum: 2012.09.14 péntek, 15:42:05 »

Üdv, én új tag vagyok és Mondeo tulajdonos.
Kellene egy kis segítség... ADAGOLÓ!
Nem találjuk a hiba okát. Az autó az egyik pillanatban mint a szélvész, úgy megy, következő pillanatban akár menet közben is mintha 200 km-es szelet kapnék, annyira lelassul. Nem füstöl, nem rángat, nem melegszik, de menni sem megy.
Csöveket tankig visszafújtuk levett tanksapkáig.
Kézi tápszivattyú átnézve, szelepcsere, szűrőcsere megtörtént.
Az autó fél óra állás után és reggel hidegen is nehezen indul. Talán nyomástartó szelep??
Átnéztünk levegőszűrőt, turbót, katalizátort, semmi nem gátolja a tökéletes menetsebességet.
Amikor kifejti a teljes erőt, hallom, hogy változik a motor hangja, talán kicsit keményebben jár: lehet, hogy töltést ad?
Lehet, hogy a Lucas adagoló a sumák?
Most küszködik vele egy szerelő, 3.000,- Ft-os órabérért tapogat a sötétben.
Félig-meddig műszaki ember vagyok, de hallgatok nálam tapasztaltabbak tanácsára, kérlek segítsetek!
Szeretjük az autót, és azt is, hogy 1 tankkal elmegyünk 1000 km-t.  Wink
Várom a véleményeteket!


Légtömegmérő esetleg? Bár az inkább az újabb autókban csinál ilyen problémát... GinJoy a Te embered, Ő is nagy TD fan. Meg konyít is hozzá picit. Cheesy
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
F. Joci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


Kezdő


E-mail
« Új hozzászólás #19617 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 20:21:07 »

Üdv! Mk2 Turnier-nél a csomagtér nyitás bentről is működik-e,hogyan kellene működnie? wow1
Naplózva

ex:'98 Mk2 1.8 TD Turnier GLX(?) fehér,   '05 2.2 tdci egr off trend kombi
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #19618 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 20:41:47 »

Üdv! Mk2 Turnier-nél a csomagtér nyitás bentről is működik-e,hogyan kellene működnie? wow1
Nem. Gombnyomás és kulcs nyitja!  wave
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.16 vasárnap, 21:17:46 írta Styleair » Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #19619 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 20:41:54 »

Üdv! Mk2 Turnier-nél a csomagtér nyitás bentről is működik-e,hogyan kellene működnie? wow1

Bentről úgy működik, hogy leveszed gyújtásról az autót, kinyitod az ajtót, kisétálsz, hátul a csomagtérajtón a zárat határozott mozdulattal megnyomod, felnyitod, pakolsz, visszacsukod, majd visszaülsz. Smiley Sajnos más mód nincs, csak így tudod bentről kinyitni.
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
F. Joci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


Kezdő


E-mail
« Új hozzászólás #19620 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 21:13:10 »

 falbav Köszi, köszi!!!!!!!!!! worship worship worship
Naplózva

ex:'98 Mk2 1.8 TD Turnier GLX(?) fehér,   '05 2.2 tdci egr off trend kombi
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #19621 Dátum: 2012.09.16 vasárnap, 22:36:43 »

Bentről úgy működik, hogy leveszed gyújtásról az autót, kinyitod az ajtót, kisétálsz, hátul a csomagtérajtón a zárat határozott mozdulattal megnyomod, felnyitod, pakolsz, visszacsukod, majd visszaülsz. Smiley Sajnos más mód nincs, csak így tudod bentről kinyitni.

 idiota  eplus2  vigyor3
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19622 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 00:51:59 »

Üdv! Mk2 Turnier-nél a csomagtér nyitás bentről is működik-e,hogyan kellene működnie? wow1
Vagy távirányítóval, vagy utólag beépített gombbal, vagy kézzel, kintről... Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19623 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 09:41:10 »

Bentről úgy működik, hogy leveszed gyújtásról az autót, kinyitod az ajtót, kisétálsz, hátul a csomagtérajtón a zárat határozott mozdulattal megnyomod, felnyitod, pakolsz, visszacsukod, majd visszaülsz. Smiley Sajnos más mód nincs, csak így tudod bentről kinyitni.
Biztos nincs? Smiley
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19624 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 10:29:13 »

Biztos nincs? Smiley

Én is hasonló módon akarom majd megcsinálni, csak még be kéne szereznem a mágnesmotort (is). Smiley
Ez világíthat vajon? (mámint a gomb, zölden.. Grin)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19625 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 12:18:15 »

Én is hasonló módon akarom majd megcsinálni, csak még be kéne szereznem a mágnesmotort (is). Smiley
Ez világíthat vajon? (mámint a gomb, zölden.. Grin)
Akár pirosan is, de láttam már kékre csináltat is.
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #19626 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 12:23:06 »

Biztos nincs? Smiley

Épp a minap akartam kérdezni hogy ilyet csinált-e már valaki nyes A hab a tortán az lenne ha még fel is nyílna  finom
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19627 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 16:39:21 »

Épp a minap akartam kérdezni hogy ilyet csinált-e már valaki nyes A hab a tortán az lenne ha még fel is nyílna  finom
Mint ez? Csak az a baj, hogy elég erős telók kellenek hozzá, amik biza becsukott állapotban is tolnak rendesen.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.17 hétfő, 16:42:36 írta [ Error ] » Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #19628 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 17:56:16 »

Mint ez? Csak az a baj, hogy elég erős telók kellenek hozzá, amik biza becsukott állapotban is tolnak rendesen.

Pontosan finom
Na igen szomoru1
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #19629 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 18:43:35 »

Mint ez? Csak az a baj, hogy elég erős telók kellenek hozzá, amik biza becsukott állapotban is tolnak rendesen.

Vagy egy pici léptetőmotor, valahol a zsanér és a zár rész között félúton befaragva az oszlopba, egy kis fém nyelvvel, (mondjuk 10-15 cm-essel,) amit a motorka forgat (lehetőleg áttétellel, és akkor nem kell akkora motor. A motort vezérelni, hogy csak a feléig tekerjen (vagyis áttétellel, úgy, hogy a nyelv csak 90°ban tudjon kifordulni). az a zárnál egy 20-30cm-es nyitás, onnan már egy picit erősebb teleszkóp is bőven kinyitja.

Ha egy kicsit ezt továbbgondolod, és a tengely végére még egy kis tárcsát is teszel, egy darab zsineggel, a zsinór végét a csomagtérajtóra kötve hagyod letekeredni, aztán gombnyomásra visszahúzza az ajtót (de oda már bazi nagy nyomatékot kell teremtened, hogy a zár is bekattanjon).


Én valahogy így nyitnám/zárnám az ajtót. Ki kell mérni, hogy meddig kell kézzel nyitnod az ajtót, honnan húzza már fel a teló önmaga is. Aztán lehet egy libamérleggel a nyitáshoz szükséges erőt kimérni, abból lesz nyomatékod, onnan meg már lehet motort, meg a motorhoz áttételt méretezni.  Wink
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
siky
Vendég
« Új hozzászólás #19630 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 20:21:57 »

Vagy egy pici léptetőmotor, valahol a zsanér és a zár rész között félúton befaragva az oszlopba, egy kis fém nyelvvel, (mondjuk 10-15 cm-essel,) amit a motorka forgat (lehetőleg áttétellel, és akkor nem kell akkora motor. A motort vezérelni, hogy csak a feléig tekerjen (vagyis áttétellel, úgy, hogy a nyelv csak 90°ban tudjon kifordulni). az a zárnál egy 20-30cm-es nyitás, onnan már egy picit erősebb teleszkóp is bőven kinyitja.

Ha egy kicsit ezt továbbgondolod, és a tengely végére még egy kis tárcsát is teszel, egy darab zsineggel, a zsinór végét a csomagtérajtóra kötve hagyod letekeredni, aztán gombnyomásra visszahúzza az ajtót (de oda már bazi nagy nyomatékot kell teremtened, hogy a zár is bekattanjon).


Én valahogy így nyitnám/zárnám az ajtót. Ki kell mérni, hogy meddig kell kézzel nyitnod az ajtót, honnan húzza már fel a teló önmaga is. Aztán lehet egy libamérleggel a nyitáshoz szükséges erőt kimérni, abból lesz nyomatékod, onnan meg már lehet motort, meg a motorhoz áttételt méretezni.  Wink
Nekem ez nagyon bonyolultnak és barkácsolósnak hangzik, ami a végén vagy nem lesz jó, vagy csúnya lesz. Én inkább megvenném a már kész ajtónyitó elektronikát, pl Lexus RX 400h-ból, és ha jó a méret az nyitni és zárni is tudja  wave
Naplózva
Kusti1
Vendég
« Új hozzászólás #19631 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 20:43:43 »

Nekem ez nagyon bonyolultnak és barkácsolósnak hangzik, ami a végén vagy nem lesz jó, vagy csúnya lesz. Én inkább megvenném a már kész ajtónyitó elektronikát, pl Lexus RX 400h-ból, és ha jó a méret az nyitni és zárni is tudja  wave
Vagy egy 80-as évek beli Pontiac Firebird-ből, az úgy működött, hogy a műszerfalon levő gombot megnyomtad, akkor kinyilt a zár és egy kis elektro motor megemelte kb 3 centimétert az egész zárat, onnan pedig a gáztelók emelték fel a nem éppen könnyű ajtót. Igaz lecsukáshoz lekellett kézzel csukni a zárig, de ahogy a zárba beleért a zár bezáródott és automatikusan inditotta a kis elektro motort, ami a zárral együtt lehúzta az ajtót, sirály megoldás volt, főleg abban az időben, ezen a földrészen nem nagyon gyártottak még ilyent.  wave
Naplózva
F. Joci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


Kezdő


E-mail
« Új hozzászólás #19632 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 20:46:59 »

Én csak azt gondoltam van valami kallantyu ami nyitja a zárat.... vigyor3
Naplózva

ex:'98 Mk2 1.8 TD Turnier GLX(?) fehér,   '05 2.2 tdci egr off trend kombi
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #19633 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 23:49:09 »

Vagy egy pici léptetőmotor, valahol a zsanér és a zár rész között félúton befaragva az oszlopba, egy kis fém nyelvvel, (mondjuk 10-15 cm-essel,) amit a motorka forgat (lehetőleg áttétellel, és akkor nem kell akkora motor. A motort vezérelni, hogy csak a feléig tekerjen (vagyis áttétellel, úgy, hogy a nyelv csak 90°ban tudjon kifordulni). az a zárnál egy 20-30cm-es nyitás, onnan már egy picit erősebb teleszkóp is bőven kinyitja.

Ha egy kicsit ezt továbbgondolod, és a tengely végére még egy kis tárcsát is teszel, egy darab zsineggel, a zsinór végét a csomagtérajtóra kötve hagyod letekeredni, aztán gombnyomásra visszahúzza az ajtót (de oda már bazi nagy nyomatékot kell teremtened, hogy a zár is bekattanjon).


Én valahogy így nyitnám/zárnám az ajtót. Ki kell mérni, hogy meddig kell kézzel nyitnod az ajtót, honnan húzza már fel a teló önmaga is. Aztán lehet egy libamérleggel a nyitáshoz szükséges erőt kimérni, abból lesz nyomatékod, onnan meg már lehet motort, meg a motorhoz áttételt méretezni.  Wink

Nekem bejön  Wink mondjuk egy ablaktörlő motorból lehet kilehetne indulni. Nekem pl 4ajtós van és a telókat már amúgy is ki kellene  cserélni, mert a nyitást nemhogy könnyíti inkább nehezíti már hehe arról nem is beszélve a múltkor majdnem agyonb@szott  Cheesy
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #19634 Dátum: 2012.09.17 hétfő, 23:56:55 »

Nekem ez nagyon bonyolultnak és barkácsolósnak hangzik, ami a végén vagy nem lesz jó, vagy csúnya lesz. Én inkább megvenném a már kész ajtónyitó elektronikát, pl Lexus RX 400h-ból, és ha jó a méret az nyitni és zárni is tudja  wave

 unalmas

lexus rx400 minden bontóba áll egy  hehe + az alkatrész kereskedők sem hülyék, szerintem kb arany árban adnák oda, ha nem is, de lehet a mondeó nem érne annyit mint az a kütyü  szomoru1
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19635 Dátum: 2012.09.18 kedd, 01:42:59 »

Én csak azt gondoltam van valami kallantyu ami nyitja a zárat.... vigyor3

MK1-ben van.  eplus2 vigyor3
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
siky
Vendég
« Új hozzászólás #19636 Dátum: 2012.09.18 kedd, 09:57:16 »

unalmas

lexus rx400 minden bontóba áll egy  hehe + az alkatrész kereskedők sem hülyék, szerintem kb arany árban adnák oda, ha nem is, de lehet a mondeó nem érne annyit mint az a kütyü  szomoru1
Gondoltam megnézem vaterán... Beírtam, hogy Lexus: 0 találat  hehe
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19637 Dátum: 2012.09.18 kedd, 09:58:18 »

Nekem ez nagyon bonyolultnak és barkácsolósnak hangzik, ami a végén vagy nem lesz jó, vagy csúnya lesz. Én inkább megvenném a már kész ajtónyitó elektronikát, pl Lexus RX 400h-ból, és ha jó a méret az nyitni és zárni is tudja  wave
Nem kell Lexus, van Merciben és láttam már BMW-ben is automata nyitás-csukást. Sőt, már valamelyik Opel kombiban is láttam, videón, csak hirtelen nem találom.
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #19638 Dátum: 2012.09.18 kedd, 10:01:47 »

Nem kell Lexus, van Merciben és láttam már BMW-ben is automata nyitás-csukást. Sőt, már valamelyik Opel kombiban is láttam, videón, csak hirtelen nem találom.
Merciben és BMW-ben ha jól tudom csak S és 7-es szériában van, azok pedig szedánok és nincs bennük teleszkóp. Itt a megoldás az Opel lesz, csak szerintem az még annyira új, hogy nem sok van belőle bontva  szomoru1
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #19639 Dátum: 2012.09.18 kedd, 10:20:41 »

Merciben és BMW-ben ha jól tudom csak S és 7-es szériában van, azok pedig szedánok és nincs bennük teleszkóp. Itt a megoldás az Opel lesz, csak szerintem az még annyira új, hogy nem sok van belőle bontva  szomoru1
Münchenben, Merci taxi-ban is láttam ilyet, és az kombi volt. és már jó 3 éve.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
zsombi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 395


« Új hozzászólás #19640 Dátum: 2012.09.18 kedd, 10:32:15 »

Nem kell Lexus, van Merciben és láttam már BMW-ben is automata nyitás-csukást. Sőt, már valamelyik Opel kombiban is láttam, videón, csak hirtelen nem találom.

Az Insigniában van ilyen.
Viszont beépítés előtt mindenképpen mérni kell, mert a jobb oldalon egy kb 5cm átmérőjű henger van a sima teleszkóp mellett.
Naplózva

1,8TD kombi 1998
2,0i 5ajtós 2004
drof
Vendég
« Új hozzászólás #19641 Dátum: 2012.09.18 kedd, 11:02:44 »

MK II-es Skoda Superb kombiban is van, rendelhető extra.
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19642 Dátum: 2012.09.18 kedd, 11:18:16 »

MK II-es Skoda Superb kombiban is van, rendelhető extra.

Plusz van még 5-ös BMW-ben is, Peugeot 607-ben stb...
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
david01
Vendég
« Új hozzászólás #19643 Dátum: 2012.09.18 kedd, 11:22:44 »

Végre megjött a mondim törzskönyve hivatalosan is az enyém a gép!!!! Grin laugh taps smile
Naplózva
mcsaba
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 148



E-mail
« Új hozzászólás #19644 Dátum: 2012.09.18 kedd, 21:02:12 »

Végre megjött a mondim törzskönyve hivatalosan is az enyém a gép!!!! Grin laugh taps smile

Gratulálok, sok-sok balesetmentes kilómétert kívánok!  taps wave
Naplózva

2000-es 5 ajtós gyönyörű 1.8 GLX...imádom...
david01
Vendég
« Új hozzászólás #19645 Dátum: 2012.09.18 kedd, 21:07:31 »

Gratulálok, sok-sok balesetmentes kilómétert kívánok!  taps wave

Köszönöm!! smile eljen
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #19646 Dátum: 2012.09.19 szerda, 07:20:56 »

Plusz van még 5-ös BMW-ben is, Peugeot 607-ben stb...
Igen, de a 607 megint csak sedan  wave
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #19647 Dátum: 2012.09.19 szerda, 07:21:52 »

Az Insigniában van ilyen.
Viszont beépítés előtt mindenképpen mérni kell, mert a jobb oldalon egy kb 5cm átmérőjű henger van a sima teleszkóp mellett.
A teleszkóp mellett van egy plusz henger? Akkor valószínűleg az a mechanika és az az ami kell nekünk  Wink
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19648 Dátum: 2012.09.19 szerda, 10:48:59 »

Végre megjött a mondim törzskönyve hivatalosan is az enyém a gép!!!! Grin laugh taps smile

Nagyszerű ! Vigyázz rá és szeresd ! Wink (meghálálja a kis qrvája... Cheesy )
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #19649 Dátum: 2012.09.19 szerda, 15:38:50 »

Nagyszerű ! Vigyázz rá és szeresd ! Wink (meghálálja a kis qrvája... Cheesy )

 nyes
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Oldalak: 1 ... 386 387 388 389 390 391 392 [393] 394 395 396 397 398 399 400 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.092 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.