Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 01:27:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 389 390 391 392 393 394 395 [396] 397 398 399 400 401 402 403 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745802 alkalommal)
0 Felhasználó és 62 vendég van a témában
drof
Vendég
« Új hozzászólás #19750 Dátum: 2012.10.10 szerda, 21:44:25 »

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_1.8_tdi_glx_abs.klima-6119052

Szombaton megkellet volna nézni.. ha már összegyűltünk annyian Kecskeméten a madaras teszkónál, csak átkellet volna ballagni a kereskedésbe és tizenx Mondeo klubbos megvizsgálta volna és Iminek elhozzuk 300-ba  hehe

Am Macika is ebből a kereskedésből került hozzám.  Tongue

Imit olyan szinten megfertőztétek hogy már én is kénytelen vagyok vele együtt nézni a TD Mondeok hirdetéseket.  Grin
Azért ez már nagyon a legalja nepper trükk. Lehántolni a bőrkormányról a gyári bőrt, hogy ne látszódjon mennyire szanaszéjjel volt foszladozva........ez már a ge.inepper kategórián is túltesz. nyes
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19751 Dátum: 2012.10.10 szerda, 22:30:05 »

Azért ez már nagyon a legalja nepper trükk. Lehántolni a bőrkormányról a gyári bőrt, hogy ne látszódjon mennyire szanaszéjjel volt foszladozva........ez már a ge.inepper kategórián is túltesz. nyes

Na látod, ilyeneket összeírtunk volna a többiekkel és simán levisszük az árat 300-ra, és akkor még marad a srácnak több mint 200-hogy ezt-azt megcsináljon rajta meg átírassa.  eplus2
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19752 Dátum: 2012.10.11 csütörtök, 02:18:12 »

Na látod, ilyeneket összeírtunk volna a többiekkel és simán levisszük az árat 300-ra, és akkor még marad a srácnak több mint 200-hogy ezt-azt megcsináljon rajta meg átírassa.  eplus2
valószínű nem ez lett volna a legnagyobb baja. túl szép frissenmosott motor, valószínű sürgősen zárcsere, mert elég kerek kulcsok vannak hozzá. kartelgázmentes motor   nyes
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19753 Dátum: 2012.10.11 csütörtök, 09:34:40 »

valószínű nem ez lett volna a legnagyobb baja. túl szép frissenmosott motor, valószínű sürgősen zárcsere, mert elég kerek kulcsok vannak hozzá. kartelgázmentes motor   nyes
Rosszul olvastad a leírást  vigyor3
"Erős kartelgázmentes motor"...tehát gyenge kartelgáz van benne  eplus2 (most a kartel és karter közötti különbséget ne nézzük  smile )
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19754 Dátum: 2012.10.11 csütörtök, 16:41:15 »

Na látod, ilyeneket összeírtunk volna a többiekkel és simán levisszük az árat 300-ra, és akkor még marad a srácnak több mint 200-hogy ezt-azt megcsináljon rajta meg átírassa.  eplus2

Felejtős. Vagy inkább sokat kell rákölteni. Nincs normális távirányítós kulcs (ha már a riasztót írja - ehhez vagy 2 gombos vagy tojás járna), nincs piros kulcs (!!!), a ködlámpakeret hiányzik, nincs bőr a kormányon (pedig volt), a rádió épp kódot kér (LOL, amatőr... Grin), erősen homályos a fényszóró és a ködlámpa (ergó, sok apró kavicsot, inkább kavicsport kapott), az ABS embléma hátul már sejtet valamit, nincs rendesen berakva a hátsó hamuzó -> takarítva volt -> lehet bagós volt, teszkó gumiszőnyeg, csili-vili motortér... Plusz vájling-kék, a fekete után az egyik legszemetebb fényezés, takarítást és utólagos fényezést nézve... Túúúl eladó...  Roll Eyes
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19755 Dátum: 2012.10.11 csütörtök, 18:17:04 »

Rosszul olvastad a leírást  vigyor3
"Erős kartelgázmentes motor"...tehát gyenge kartelgáz van benne  eplus2 (most a kartel és karter közötti különbséget ne nézzük  smile )
akkor ez gagyi. az én mk1-em olyan erős, hogy még a kartergáz is erős benne  eplus2
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19756 Dátum: 2012.10.11 csütörtök, 19:06:27 »

Felejtős. Vagy inkább sokat kell rákölteni. Nincs normális távirányítós kulcs (ha már a riasztót írja - ehhez vagy 2 gombos vagy tojás járna), nincs piros kulcs (!!!), a ködlámpakeret hiányzik, nincs bőr a kormányon (pedig volt), a rádió épp kódot kér (LOL, amatőr... Grin), erősen homályos a fényszóró és a ködlámpa (ergó, sok apró kavicsot, inkább kavicsport kapott), az ABS embléma hátul már sejtet valamit, nincs rendesen berakva a hátsó hamuzó -> takarítva volt -> lehet bagós volt, teszkó gumiszőnyeg, csili-vili motortér... Plusz vájling-kék, a fekete után az egyik legszemetebb fényezés, takarítást és utólagos fényezést nézve... Túúúl eladó...  Roll Eyes

Az egész szövegből csak egy dolog szúrta a szememet.. "teszkó gumiszőnyeg" Ezzel mi a problémád?  eplus2 Nekem is ilyen van, 1500Ft-ért vettem a garnitúrát még télen, hogy ne tegyem tönkre az eredeti rögzíthető Ford szőnyegemet de azóta nem is cseréltem vissza!  nyes
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19757 Dátum: 2012.10.11 csütörtök, 19:37:15 »

Na a kéket kibeszéltük hogy nem jó. Feldobok még 1 játékost.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_1.8_td_glx_friss_muszakival-6034023

Nyilvánvaló hogy a BMW dísztárcsák nem rá valóak és hogy a vezető ülés elég tré lehet meg a jobb hátsó lámpa is törött a kesztyűtartó kilincse is hiányzik meg a rádió tekerőgombjáról a gumi borítás.  nyes De az ár nem rossz még egy kicsit rá kellene költeni és jó lenne. Vagy mégsem?  eplus2
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19758 Dátum: 2012.10.11 csütörtök, 20:24:46 »

Na a kéket kibeszéltük hogy nem jó. Feldobok még 1 játékost.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_1.8_td_glx_friss_muszakival-6034023

Nyilvánvaló hogy a BMW dísztárcsák nem rá valóak és hogy a vezető ülés elég tré lehet meg a jobb hátsó lámpa is törött a kesztyűtartó kilincse is hiányzik meg a rádió tekerőgombjáról a gumi borítás.  nyes De az ár nem rossz még egy kicsit rá kellene költeni és jó lenne. Vagy mégsem?  eplus2

Költeni az összesre kell. Csak nem mindegy, hogy hova és mennyit.
Képek alapján sok autót ki lehet szanálni.
Mindenki maga dönti el, hogy milyen állapotú autót akar venni, mennyit szán rá, tisztába van a típushibáival, mit hisz el a leírtakból, mire akarja használni stb...
Az ilyen hiányosságok és hibák amik gyorsan és olcsón pótolhatóak szerintem igénytelenségre vallanak. Ergo.....
Azt viszont kihagytad a leírásból, hogy a jobb oldali küszöb a hátsó ajtó alatt szó szerint hiányzik.
Gondolom hasonló állapotban lehet a bal oldali is.
A kuplungpedál gumija és a váltógomb eléggé kopott állapotban van. Valószínű városi autó volt. Tehát a kuplungja se lehet az igazi.
Plusz semmi extra sincs benne. Nagyon alap.
A rendszám pár hónapos. Valószínű Ausztriából hozták be.
Az elmúlt négy év bontási tapasztalatából kiindulva nem lehet fényes állapotban a futómű sem. Valamint érdemes megnézni a padlólemez állapotát is.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19759 Dátum: 2012.10.11 csütörtök, 20:30:28 »

Költeni az összesre kell. Csak nem mindegy, hogy hova és mennyit.
Képek alapján sok autót ki lehet szanálni.
Mindenki maga dönti el, hogy milyen állapotú autót akar venni, mennyit szán rá, tisztába van a típushibáival, mit hisz el a leírtakból, mire akarja használni stb...
Az ilyen hiányosságok és hibák amik gyorsan és olcsón pótolhatóak szerintem igénytelenségre vallanak. Ergo.....
Azt viszont kihagytad a leírásból, hogy a jobb oldali küszöb a hátsó ajtó alatt szó szerint hiányzik.
Gondolom hasonló állapotban lehet a bal oldali is.
A kuplungpedál gumija és a váltógomb eléggé kopott állapotban van. Valószínű városi autó volt. Tehát a kuplungja se lehet az igazi.
Plusz semmi extra sincs benne. Nagyon alap.
A rendszám pár hónapos. Valószínű Ausztriából hozták be.
Az elmúlt négy év bontási tapasztalatából kiindulva nem lehet fényes állapotban a futómű sem. Valamint érdemes megnézni a padlólemez állapotát is.
Hát kuplungja szinte minden mk2-nek kuka, amit bont az ember.Enyémbe nem is raktam olyat. Volt egy tuti jó mk1-hez való kuplungszettem(hidraulikus), azt raktam bele, mos t tökéletes, és nem is fog olyan hamar kinyíródni, mint az mk2-jé, ami fele akkora. Ez is osztrák, hát valahogy sikerült kifognom egy nem melós autót szerencsére. Előtte nekem csak rossz tapasztalatom volt az osztrák kocsikkal, de ezzel nagyon meg vagyok elégedve
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19760 Dátum: 2012.10.11 csütörtök, 20:44:03 »

Hát kuplungja szinte minden mk2-nek kuka, amit bont az ember.Enyémbe nem is raktam olyat. Volt egy tuti jó mk1-hez való kuplungszettem(hidraulikus), azt raktam bele, mos t tökéletes, és nem is fog olyan hamar kinyíródni, mint az mk2-jé, ami fele akkora. Ez is osztrák, hát valahogy sikerült kifognom egy nem melós autót szerencsére. Előtte nekem csak rossz tapasztalatom volt az osztrák kocsikkal, de ezzel nagyon meg vagyok elégedve

Én már szedtem ki 3 zsír új kuplungszettet is a bontottakból.   coolsmiley
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19761 Dátum: 2012.10.11 csütörtök, 20:50:54 »

Én már szedtem ki 3 zsír új kuplungszettet is a bontottakból.   coolsmiley
szerencséd volt, még előtted tönkrementek a régiek  Wink
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
gyurikabmx
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #19762 Dátum: 2012.10.11 csütörtök, 23:43:48 »

Én szereztem 15 ért egy szinte új kuplungszettet, a (tárcsán még a matrica rajtavolt) főtengelyszimering cserénél átdobattam a szerelővel a kuplungot ha már lent volt a váltó, az előző úgyis a felső másfél centin fogott nyes
Egyébként szlovák autótból szerváltam. Az órájában 280 volt, szerintem nem tervezték c-vágányra, mert még volt rá 2013 as szlovák matrica is. Ezt bizonyítja a szinte új kuplung is vigyor3 vigyor3
Naplózva

Mondeo MK2 '98 Ghia 1.8TD Turnier
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19763 Dátum: 2012.10.12 péntek, 17:48:34 »

Az egész szövegből csak egy dolog szúrta a szememet.. "teszkó gumiszőnyeg" Ezzel mi a problémád?  eplus2 Nekem is ilyen van, 1500Ft-ért vettem a garnitúrát még télen, hogy ne tegyem tönkre az eredeti rögzíthető Ford szőnyegemet de azóta nem is cseréltem vissza!  nyes

Nincsen vele problémám, jó az, csak látszik, hogy az nepper rakta bele. Tehát valamit vagy takarni akar, vagy "még gumiszőnyeg is van benne !" osztással akarja eladni, ami lássuk be, nem nyerő, mert az 1500 ft-os gumiszőnyeg azért nem olyan vevőcsalogató, mint a gyári Ford. (én azt használok, idegesít, ha nem méretpontos valami... Cheesy)
Szal, félre ne vedd, nem a gumiszőnyeg típusa a gáz, hanem, hogy van benne és új, és a legolcsóbb...
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19764 Dátum: 2012.10.12 péntek, 18:00:10 »

Na a kéket kibeszéltük hogy nem jó. Feldobok még 1 játékost.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_1.8_td_glx_friss_muszakival-6034023

Nyilvánvaló hogy a BMW dísztárcsák nem rá valóak és hogy a vezető ülés elég tré lehet meg a jobb hátsó lámpa is törött a kesztyűtartó kilincse is hiányzik meg a rádió tekerőgombjáról a gumi borítás.  nyes De az ár nem rossz még egy kicsit rá kellene költeni és jó lenne. Vagy mégsem?  eplus2

Igaza van Vilónak, de ahogy Te írod : rádió tekerő nincs, kesz.tartó kilincs letörve, az ülés bőrös, valami "jókezű" ráragasztott egy darab bőrt (itt szakmailag a szívroham és baltával kéz levágás ugrik be először)... Plusz, hiányzik a kis kerete a szivargyújtónak, a kuplung pedál fényes, a díszléceket a lélek tartja. Nem a kocsikat akarom fikázni kép alapján, de őszintén, Te vennél egy ilyen állat előző gazdától autót? Wink
Szerintem keress inkább privát eladót, mert sajnos ismerek rengeteg neppert és ismerem a hozzáállásukat is...  szomoru1 (persze tisztelet a kivételnek, van 1-2 aki tényleg normális, csak nekik nincs éppen MK1-2 Mondeojuk...)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19765 Dátum: 2012.10.12 péntek, 18:25:47 »

Nincsen vele problémám, jó az, csak látszik, hogy az nepper rakta bele. Tehát valamit vagy takarni akar, vagy "még gumiszőnyeg is van benne !" osztással akarja eladni, ami lássuk be, nem nyerő, mert az 1500 ft-os gumiszőnyeg azért nem olyan vevőcsalogató, mint a gyári Ford. (én azt használok, idegesít, ha nem méretpontos valami... Cheesy)
Szal, félre ne vedd, nem a gumiszőnyeg típusa a gáz, hanem, hogy van benne és új, és a legolcsóbb...

Ugyan már csak poénkodtam. nyes
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19766 Dátum: 2012.10.13 szombat, 17:08:40 »

Ugyan már csak poénkodtam. nyes

Jójó, csak azért is részleteztem, mert senkit sem akartam megbántani a gumiszőnyeggel kapcsolatban. Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19767 Dátum: 2012.10.13 szombat, 20:33:12 »

a következő problémám adódott.(volt eddig is, de most derült rá fény) mióta megvettem a kocsit nagy szélzajt hallani a szélvédő tetejétől. huzat nincs, de ma Tádéval leteszteltük, leszedtük a gumicsíkot, nyakonöntöttük vízzel, és kideült mégis van valami hézag, ami zaj forrás lehet, mert befolyik a víz a kocsiba. 1 helyen nem jó a ragasztás. lehet ezt valahogy javítani, vagy ki kell szedetni, és újra visszaragasztatni rendesen?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Petya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



E-mail
« Új hozzászólás #19768 Dátum: 2012.10.13 szombat, 21:42:17 »

a következő problémám adódott.(volt eddig is, de most derült rá fény) mióta megvettem a kocsit nagy szélzajt hallani a szélvédő tetejétől. huzat nincs, de ma Tádéval leteszteltük, leszedtük a gumicsíkot, nyakonöntöttük vízzel, és kideült mégis van valami hézag, ami zaj forrás lehet, mert befolyik a víz a kocsiba. 1 helyen nem jó a ragasztás. lehet ezt valahogy javítani, vagy ki kell szedetni, és újra visszaragasztatni rendesen?

Helló!

Sajnos nálam is ez a gond (igaz, MK1-nél, de ez mindegy)... rinya
Szerintem csak a teljes újra ragasztás fog segíteni, mivel a ragasztott szélvédő is egy teherviselő elem, és ha nincs megragasztva rendesen, akkor külön mozog az üveg a kasztnihoz képest, tehát nem fog tömíteni rendesen semilyen tömítő anyag sem.
De ha valaki tud rá más megoldást, akkor szivesen venném.

Üdv: Petya!
Naplózva

2005 Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia, 130 LE, MMT6, B5Y, Panther Black

ex: 1995 Ford Mondeo 2.0 Zetec, CLX -> GHIA
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19769 Dátum: 2012.10.14 vasárnap, 15:23:36 »

Helló!

Sajnos nálam is ez a gond (igaz, MK1-nél, de ez mindegy)... rinya
Szerintem csak a teljes újra ragasztás fog segíteni, mivel a ragasztott szélvédő is egy teherviselő elem, és ha nincs megragasztva rendesen, akkor külön mozog az üveg a kasztnihoz képest, tehát nem fog tömíteni rendesen semilyen tömítő anyag sem.
De ha valaki tud rá más megoldást, akkor szivesen venném.

Üdv: Petya!

Igen, erre tippelnék magam is. Csak qrva óvatosan kell kiszedni... Smiley (bár, ha szakműhelyben csinálják, hátha szétugrik és kapsz egy újat Wink )
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #19770 Dátum: 2012.10.15 hétfő, 08:02:27 »

a következő problémám adódott.(volt eddig is, de most derült rá fény) mióta megvettem a kocsit nagy szélzajt hallani a szélvédő tetejétől. huzat nincs, de ma Tádéval leteszteltük, leszedtük a gumicsíkot, nyakonöntöttük vízzel, és kideült mégis van valami hézag, ami zaj forrás lehet, mert befolyik a víz a kocsiba. 1 helyen nem jó a ragasztás. lehet ezt valahogy javítani, vagy ki kell szedetni, és újra visszaragasztatni rendesen?
a gond az, hogy ha oda valami pluszt raksz, azt a ragasztó kötése előtt kell betenned, mert megszilárdult állapotban a gumicsík nem fog visszamenni
ha meg belerakod a ragasztóval együtt, akkor az is cserés lesz
én két lehetőséget látok, mielőtt még cseréltetnéd
1. szélvédőragasztó
2. ecetmentes sziló
illetőleg hallottam olyan üvegragasztóról, ami kétkomponensű, teherviselő és mindemellett flexibilis is, de ennek nem tudom a nevét
azt kellene megpróbálni, hogy a résbe be tudjátok-e valamivel tolni a ragasztóanyagot, hogy kitöltse
Naplózva
gyurikabmx
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #19771 Dátum: 2012.10.15 hétfő, 13:13:31 »

Hali!

Ha szerzek egy escorból egy transpondert és egy pats karikát(ami a gyujtáskapcsoló körül van) és belerakom a mondeomba, akkor indulni fog? Konkrétan arra lennék kiváncsi, hogy a karikának van egyedi frekvenciája, vagy pedig egy másik egység frekvenciáját továbbítja? Köszönöm előre is!
Naplózva

Mondeo MK2 '98 Ghia 1.8TD Turnier
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19772 Dátum: 2012.10.15 hétfő, 13:16:22 »

a következő problémám adódott.(volt eddig is, de most derült rá fény) mióta megvettem a kocsit nagy szélzajt hallani a szélvédő tetejétől. huzat nincs, de ma Tádéval leteszteltük, leszedtük a gumicsíkot, nyakonöntöttük vízzel, és kideült mégis van valami hézag, ami zaj forrás lehet, mert befolyik a víz a kocsiba. 1 helyen nem jó a ragasztás. lehet ezt valahogy javítani, vagy ki kell szedetni, és újra visszaragasztatni rendesen?

Én a helyedben kiszedném és beragasztanám újra.
Kiszedni kb negyed óra. Plusz kell vegyél egy tubus ragasztót. 2-3000Ft
Szélvédőt letisztítod, ragasztót rányomod és visszapattintod a helyére.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #19773 Dátum: 2012.10.15 hétfő, 16:29:50 »

Én a helyedben kiszedném és beragasztanám újra.
Kiszedni kb negyed óra. Plusz kell vegyél egy tubus ragasztót. 2-3000Ft
Szélvédőt letisztítod, ragasztót rányomod és visszapattintod a helyére.
ezzel tudok egyetérteni.
nálam is ez a helyzet. valszeg cseréltek már a kocsiban szélvédőt és lehuzatták. ennek következtében viszont a ragasztó elválik.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19774 Dátum: 2012.10.15 hétfő, 19:10:37 »

Hali!

Ha szerzek egy escorból egy transpondert és egy pats karikát(ami a gyujtáskapcsoló körül van) és belerakom a mondeomba, akkor indulni fog? Konkrétan arra lennék kiváncsi, hogy a karikának van egyedi frekvenciája, vagy pedig egy másik egység frekvenciáját továbbítja? Köszönöm előre is!

Őőő, hát ez elég necces így. Miért akarod ezt megtenni? Rossz a Tiéd?
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
jancsika69
Vendég
« Új hozzászólás #19775 Dátum: 2012.10.16 kedd, 06:21:04 »

Sziasztok. Valaki megtudná mondani, hogy a motor hüttő ventilátorja elindul-e a benzines típusú autóján, mikor ráadja a kontakttot, de még mielött nem inditja be a motrot. Nagyon fontos lenne, köszönöm.
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #19776 Dátum: 2012.10.16 kedd, 08:52:48 »

Sziasztok. Valaki megtudná mondani, hogy a motor hüttő ventilátorja elindul-e a benzines típusú autóján, mikor ráadja a kontakttot, de még mielött nem inditja be a motrot. Nagyon fontos lenne, köszönöm.

Ha ment a venti mielőtt leállítottad a motort akkor ha ismét ráadod a gyújtást akkor ismét elindulhat álló motornál is hacsak nem hűlt le annyit a termosztátháznál a fagyálló hogy kikapcsolja az adót!
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
jancsika69
Vendég
« Új hozzászólás #19777 Dátum: 2012.10.16 kedd, 10:50:45 »

Ha ment a venti mielőtt leállítottad a motort akkor ha ismét ráadod a gyújtást akkor ismét elindulhat álló motornál is hacsak nem hűlt le annyit a termosztátháznál a fagyálló hogy kikapcsolja az adót!
  Hidegben való inditásnál is és bármikor indittom be az autót, mindig elindul, nem tudom miért...
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #19778 Dátum: 2012.10.16 kedd, 12:11:05 »

  Hidegben való inditásnál is és bármikor indittom be az autót, mindig elindul, nem tudom miért...

Húzd le a termosztátháznál lévő hőfokadókról (egy alul egy felül) a madzagokat és akkor meg kell hogy álljon a venti! Ha az egyiknél megáll akkor az az adó a kukás és csere! De ezen kívűl lehet még a klímavezérlő is mert az is bekapcsolja a ventiket!
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #19779 Dátum: 2012.10.16 kedd, 12:27:59 »

Húzd le a termosztátháznál lévő hőfokadókról (egy alul egy felül) a madzagokat és akkor meg kell hogy álljon a venti! Ha az egyiknél megáll akkor az az adó a kukás és csere! De ezen kívűl lehet még a klímavezérlő is mert az is bekapcsolja a ventiket!
ha lehúzod a felsőt, akkor pont hogy beindul  nyes
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #19780 Dátum: 2012.10.16 kedd, 12:31:34 »

ha lehúzod a felsőt, akkor pont hogy beindul  nyes

De ha összezárod akkor megáll!  vigyor3
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #19781 Dátum: 2012.10.16 kedd, 12:34:26 »

De ha összezárod akkor megáll!  vigyor3
arról nem volt szó, hogy rövidre kell zárni  ...  nezze  hehe
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #19782 Dátum: 2012.10.16 kedd, 12:51:34 »

arról nem volt szó, hogy rövidre kell zárni  ...  nezze  hehe

Akkor röviden hogyan magyarázod el egy kezdőnek hogy hogyan kell kisakkozni hogy melyik kütyü a kukás?
Litániát lehetne írni egy ilyen párperces hibafeltárásról de ezt meghagyom a wiki-íróknak!

Amúgy ha PM-ben megkeres az illető akkor szívesen segítek akár telefonon is ezt tudják rólam te meg ahelyett hogy nekem írkálsz inkább kiegészítenéd amiket írtam akkor mindenki jól járna mert én most nem érek rá iyen sokat gép előtt ülni! Na hajrá! Köszönöm!  wave
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #19783 Dátum: 2012.10.16 kedd, 13:05:51 »

Akkor röviden hogyan magyarázod el egy kezdőnek hogy hogyan kell kisakkozni hogy melyik kütyü a kukás?
Litániát lehetne írni egy ilyen párperces hibafeltárásról de ezt meghagyom a wiki-íróknak!

Amúgy ha PM-ben megkeres az illető akkor szívesen segítek akár telefonon is ezt tudják rólam te meg ahelyett hogy nekem írkálsz inkább kiegészítenéd amiket írtam akkor mindenki jól járna mert én most nem érek rá iyen sokat gép előtt ülni! Na hajrá! Köszönöm!  wave
a tesztelést megoldottuk 2 hozzászólásban, a többi csak mellébeszélés volt már  Wink
az én telefonszámom se véletlenül van kinn, nem csak ott felejtettem Cheesy
Naplózva
jancsika69
Vendég
« Új hozzászólás #19784 Dátum: 2012.10.16 kedd, 15:38:22 »

Nagyon hálás lennék ha leírnátok, hogy hogyan kezdjek neki és mit is csináljak pontosan, mível külfödön élek és míg elmagyaráznátok lehet fel se fognám elöször, nem beszélve a mobil számlárol. Előre is köszönöm.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19785 Dátum: 2012.10.16 kedd, 21:00:45 »

Nagyon hálás lennék ha leírnátok, hogy hogyan kezdjek neki és mit is csináljak pontosan, mível külfödön élek és míg elmagyaráznátok lehet fel se fognám elöször, nem beszélve a mobil számlárol. Előre is köszönöm.

Igen, akkor biza mindkét fél fizet a telefonálásért... Sad
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #19786 Dátum: 2012.10.17 szerda, 07:43:56 »

Nagyon hálás lennék ha leírnátok, hogy hogyan kezdjek neki és mit is csináljak pontosan, mível külfödön élek és míg elmagyaráznátok lehet fel se fognám elöször, nem beszélve a mobil számlárol. Előre is köszönöm.
skype és msn ingyenes  wave
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19787 Dátum: 2012.10.17 szerda, 08:48:55 »

skype és msn ingyenes  wave

tény és való Smiley Gangnam style !  eplus2
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
lazar.l
Vendég
« Új hozzászólás #19788 Dátum: 2012.10.18 csütörtök, 09:33:16 »

Sziasztok! Csak azt szeretném megtudni,h az MK.2.es 1,8td. motornál ha elszakad a vezérmű szíj,mi történik? Ugyan ugy viseli mint akár egy benzines 8.szelepes F-astra,h vezérlés csere és mehet tovább? Vagy roncsol?
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19789 Dátum: 2012.10.18 csütörtök, 14:34:02 »

Sziasztok! Csak azt szeretném megtudni,h az MK.2.es 1,8td. motornál ha elszakad a vezérmű szíj,mi történik? Ugyan ugy viseli mint akár egy benzines 8.szelepes F-astra,h vezérlés csere és mehet tovább? Vagy roncsol?

Attól függ melyik szíj szakad el és mennyire van szerencséd.
Ha az adagolóé és nem tekeri fel a másik akkor csak szíjcsere és "on the road again".
Ha a másik szakad el akkor szinte biztos, hogy görbíti a szelepeket is.

Bár az furcsa, hogy az F Astra nem görbíti el a szelepeket.     hehe
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19790 Dátum: 2012.10.18 csütörtök, 14:38:10 »

Sziasztok! Csak azt szeretném megtudni,h az MK.2.es 1,8td. motornál ha elszakad a vezérmű szíj,mi történik? Ugyan ugy viseli mint akár egy benzines 8.szelepes F-astra,h vezérlés csere és mehet tovább? Vagy roncsol?

Nálam szakadt anno, síkolás/köszörülés kellett csak, a szelepek nem sérültek, alapjáraton, üresben pattant el a szíj... Az Astának gyémántból vannak a szelepei, hogy nem sérülnek?  eplus2
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #19791 Dátum: 2012.10.18 csütörtök, 18:47:54 »

Nekem Matiz vezérmű szíja szakadt el, minden tört, görbült, hengerfej síkolás, stb. Százötvenezer Ft. Csupa öröm az élet! falbav rinya
Naplózva
F.Mondeo
Vendég
« Új hozzászólás #19792 Dátum: 2012.10.18 csütörtök, 21:15:33 »

Sziasztok! Csak azt szeretném megtudni,h az MK.2.es 1,8td. motornál ha elszakad a vezérmű szíj,mi történik? Ugyan ugy viseli mint akár egy benzines 8.szelepes F-astra,h vezérlés csere és mehet tovább? Vagy roncsol?

A td-t nem ismerem, de az 1,6-os benzinesemnek amikor lent volt a hengerfeje én megpróbáltam kimérni hogy a teljesen nyitott szelep eléri e a dugót. Nekem az jött ki hogy nem éri el. (lehet hogy csak szeretném)
Vannak itt a fórumon olyan szerelők akik már találkoztak szakadt szíjjal, ők majd megmondják a tutit.
A havernak a múlthéten Lagunán szállt el a vezérműszíj (alapjárat közelében) mázlija volt, szíjcsere után gond nélkül indult.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19793 Dátum: 2012.10.18 csütörtök, 22:42:00 »

Nekem Matiz vezérmű szíja szakadt el, minden tört, görbült, hengerfej síkolás, stb. Százötvenezer Ft. Csupa öröm az élet! falbav rinya

Ne is mond... Viszont nem lett volna olcsóbb egy komplett motor?
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #19794 Dátum: 2012.10.19 péntek, 04:52:04 »

Ne is mond... Viszont nem lett volna olcsóbb egy komplett motor?
Tudod, úgy indult, hogy ááááá, nem lesz drága, hisz minden olcsó hozzá, meg nem lehet olyan nagy a baj. Hozzákezdtek, aztán látszott, több a baj, mint gondolták, két szelephimba, hat szelep, de akkor már szelepvezető, tömítés, stb. Aztán összerakáskor derült ki, a hengerfej is sérült, síkba húzás, egyengetés, közben kiderült, hogy a vízpumpa is rossz. Meg az ékszíjat is cserélni kellett, nem csak a vezérmű szíjat, persze a vezető görgő is meghalt. Szóval, ha tudom, mit kellett cserélni a végén, lehet azt mondom, kuka. Irány a bontó, vagy a Matiz fórum, mert olyan is van. Bár akkor meg KPM vizsga, új forgalmi, törzskönyv, az sem lett volna olcsóbb!
Naplózva
jancsika69
Vendég
« Új hozzászólás #19795 Dátum: 2012.10.19 péntek, 06:28:28 »

Szasztok. Valaki megtudná mondani, hogy pontosan hol találom az immobilizert? Nagyon fontos lenne. Elöre is köszönöm.
Naplózva
Makos
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



E-mail
« Új hozzászólás #19796 Dátum: 2012.10.19 péntek, 09:11:43 »

Nálam szakadt anno, síkolás/köszörülés kellett csak, a szelepek nem sérültek, alapjáraton, üresben pattant el a szíj... Az Astának gyémántból vannak a szelepei, hogy nem sérülnek?  eplus2
Fordulatszám függő, ha nem pörög  a motor akár szerencséd is lehet! Az a kérdés mitől szakad el?
És hogy? Ha előtte átugrott néhány fogat akkor görbíti a szelepeket (F Astra) Ha elakad akkor lukasztja a dugót, szintén ugyan az a motor! De láttam ezt fordítva is!
Minden a szerencsétől függ. Két ugyan olyan eset nincs.
Naplózva

'00 Mk II 2.0 Ghia kombi Párduc fekete metko Smiley
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #19797 Dátum: 2012.10.19 péntek, 09:13:04 »

Ne is mond... Viszont nem lett volna olcsóbb egy komplett motor?
Vagy inkább a megfelelő időben cseréltetni a vez.mű szíjat görgővel és nem spórolni vele?
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.19 péntek, 17:29:39 írta Truthful » Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #19798 Dátum: 2012.10.19 péntek, 12:51:26 »

Vagy inkább a megfelelő időben cseréltetni a vez.mű szíjat görgővel és nem spórolni vele.
Te a magad dolgával törődj, vagy ha kérdeztek! Most nem kérdeztünk! Mivel nem tudsz semmit a körülményekről, ne is alkoss véleményt! Tartsd meg magadnak! Okostojás.
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19799 Dátum: 2012.10.19 péntek, 13:44:53 »

Vagy inkább a megfelelő időben cseréltetni a vez.mű szíjat görgővel és nem spórolni vele.

A megadott időintervallumon belül is el tud szakadni.   Wink
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Oldalak: 1 ... 389 390 391 392 393 394 395 [396] 397 398 399 400 401 402 403 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.069 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.