Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 23:25:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 391 392 393 394 395 396 397 [398] 399 400 401 402 403 404 405 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745175 alkalommal)
0 Felhasználó és 46 vendég van a témában
drof
Vendég
« Új hozzászólás #19850 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 12:19:16 »

Guglizd be, hogy "mondeo mk2" és a harmadik kép ilyen. Cheesy Ez egy egyszerű műanyag ív, RS tudomisén minek hívják, e-bay-en lehet kapni. Smiley
(szerintem csúnya... vagy legalább akkor már hátra is kellene sárvédő szélesítés... talán némi kőfelverődést tompít... rally szakaszokon Grin)

Nem, nem és nem.

Ez nem az RS ívtoldat. Az tényleg műanyag (PUR+ABS), de az gömbölyű és csak MK1-eshez volt gyárilag. Ez viszont fém. És nem utólagos, hanem gyári. Az MK2-es széria közepén volt egy adag, ami ilyen első sárvédővel jött ki. A sárvédő belső éle nem befelé, hanem kifelé van peremezve. Ritkának számít. A vizet/sarat fogja. Azokon a szériákon volt, amihez ET40, vagy annál kisebb ET-jű alufelnit kértek a vásárlók, mivel azzal a kerékkel a 205/50R16-os gumi verte a vizet a tükörre és az autó oldalára.

A sérülékenysége és a magasabb rozsdásodási hajlam (köfelverődés hamarabb kikezdte) miatt hamar lekerült a listáról. Tudomásom szerint északi piacokon lehetett csak kérni, a ottani télvíz tartóssága miatt.

Tényleg ritka, de évente 2-3-at látok élőben is. Szépnek nem szép, de funkcionális.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #19851 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 12:25:32 »



Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #19852 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 13:10:02 »

Nem mondtam hogy nem létezik  vigyor3 csak azt hogy én még nem láttam ilyet, elég csúnya  hehe de lelehet venni akkor gondolom.
Ilyen az MK I gyári
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.25 csütörtök, 13:15:06 írta Truthful » Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #19853 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 15:14:29 »

Ilyen az MK I gyári


Jól kis rs
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
szuperhangya
Vendég
« Új hozzászólás #19854 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 16:37:57 »

Konkrétan erről lenne szó!
Hétvégén útba tudnám ejteni, de nem tudok MKII szakikat magammal vinnem.  smile
Ezért kellene a forumozók tapasztalata.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_1.8_16v_glx-6226946


hát,inkább költött volna ültetőrugókra....első kanyarban én megint azt írom be,hogy az a világosszürke kárpit *** módon kényes dolog...
a legkisebb esőcsepp is baromi ronda foltot hagy rajta.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.25 csütörtök, 16:39:50 írta szuperhangya » Naplózva
szuperhangya
Vendég
« Új hozzászólás #19855 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 16:42:20 »

Ja,majd el felejtettem.Kokaikokoval elhoztuk viló régi üléseit.Végre van egy nem kiült,működő ülésfűtéses...ülésem.Bár vannak rajta esztétikai hibák,legalább nem akar a támla leszakadni a hátam mögött...
És köszönet kokónak is...hiába,ha cuccolni kell,jódolog ha van az embernek egy teherautója...
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #19856 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 17:30:35 »

Jól kis rs
Jól is szolgált 7 éven keresztül. wave
Naplózva
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #19857 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 19:13:37 »

Ennek is például peremes az első sárvédője!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_1.8_16v_glx_szep_allapotdigit_klimas-6273782

Szerintem drof írta a tutit!
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.25 csütörtök, 19:41:58 írta zsoel » Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19858 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 20:52:01 »

Ennek is például peremes az első sárvédője!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_1.8_16v_glx_szep_allapotdigit_klimas-6273782

Szerintem drof írta a tutit!

Én ezt nem látom peremesnek Huh? , de ez nem az az autó amit keresel az tuti, az ülés az kivan égetve vagy össze van.. khmm  Roll Eyes. Nincs benne kézifék kar, vagy mi a fene? Meg az a hurkatöltő hátul elég vicces.

Ránéztem az autóra és azonnal az volt a gondolatom hogy ez nem az igazi.  szomoru1 Nekem az Olajzöld még mindig tetszik!  Wink
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #19859 Dátum: 2012.10.25 csütörtök, 21:55:24 »

Ennek is például peremes az első sárvédője!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_1.8_16v_glx_szep_allapotdigit_klimas-6273782

Szerintem drof írta a tutit!

Szerintem is.
De ez pont nem peremes, csak simán rozsdás. vigyor3
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19860 Dátum: 2012.10.26 péntek, 09:45:05 »

Szerintem is.
De ez pont nem peremes, csak simán rozsdás. vigyor3

Bizonyára igazad van, én csak az ebay láttam ehhez hasonló valami vackot. MK2-esnek volt írva. Grin
(keresem, de nem találom a képét...)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
drof
Vendég
« Új hozzászólás #19861 Dátum: 2012.10.26 péntek, 10:25:30 »

Bizonyára igazad van, én csak az ebay láttam ehhez hasonló valami vackot. MK2-esnek volt írva. Grin
(keresem, de nem találom a képét...)

Majd azért tedd be, annyival is többet tudunk eztán. wave
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19862 Dátum: 2012.10.26 péntek, 18:12:35 »

Majd azért tedd be, annyival is többet tudunk eztán. wave

Persze, ha végre meg lesz...  email Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Makos
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



E-mail
« Új hozzászólás #19863 Dátum: 2012.10.27 szombat, 20:33:26 »

Egy profán kérdés, mi a jelentősége, hogy peremes-e vagy sem?
Naplózva

'00 Mk II 2.0 Ghia kombi Párduc fekete metko Smiley
drof
Vendég
« Új hozzászólás #19864 Dátum: 2012.10.27 szombat, 23:32:56 »

"A sárvédő belső éle nem befelé, hanem kifelé van peremezve. Ritkának számít. A vizet/sarat fogja. Azokon a szériákon volt, amihez ET40, vagy annál kisebb ET-jű alufelnit kértek a vásárlók, mivel azzal a kerékkel a 205/50R16-os gumi verte a vizet a tükörre és az autó oldalára.

A sérülékenysége és a magasabb rozsdásodási hajlam (köfelverődés hamarabb kikezdte) miatt hamar lekerült a listáról. Tudomásom szerint északi piacokon lehetett csak kérni, a ottani télvíz tartóssága miatt."

Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #19865 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 00:45:14 »


mivan wazze? buliban vagy? hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #19866 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 09:28:25 »

mivan wazze? buliban vagy? hehe

Nem, csak így volt kényelmes Makos kérdésére citálni a korábban már megadott választ. wave
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19867 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 10:30:08 »

Nem, csak így volt kényelmes Makos kérdésére citálni a korábban már megadott választ. wave

Nameg jubilálás is legyen, mert drof hsz-e nyitotta meg a 400. "MK2 általános kérdések" oldalt !  Grin taps
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
drof
Vendég
« Új hozzászólás #19868 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 10:55:19 »

Nameg jubilálás is legyen, mert drof hsz-e nyitotta meg a 400. "MK2 általános kérdések" oldalt !  Grin taps

Hát mik vannak! Ennek örömére tessék, egy ritka sárvédős:




Naplózva
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #19869 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 11:09:55 »

Hát mik vannak! Ennek örömére tessék, egy ritka sárvédős:




Azért az ablakon lévő műanyag se mindennapos.  eplus2
Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19870 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 18:47:37 »

Leakarom cserélni a gyári hangszóróimat, az lenne a kérdés hogy mi a gyári hangszóróknak a méretük elöl-hátul. Illetve mi a legnagyobb méret ami befér az ajtókárpit alá hogy a belsőtér megmaradjon teljesen gyárinak.

Fejegységet nem szeretnék venni mert úgy már nem lesz korhű a beltér.  Wink Mi a maximális "terhelhetősége" a Ford 5000RDS E-O-N készüléknek? Teljesen sötét vagyok Autó audio témában, majd a megfelelő topicban felteszem az amatőr kérdéseket, de úgy gondolom hogy mivel kifejezetten MK2-höz kapcsolódik a téma így itt nagyobb eséllyel kapok választ ezekre a kérdésekre.  Wink
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #19871 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 20:40:29 »

Leakarom cserélni a gyári hangszóróimat, az lenne a kérdés hogy mi a gyári hangszóróknak a méretük elöl-hátul. Illetve mi a legnagyobb méret ami befér az ajtókárpit alá hogy a belsőtér megmaradjon teljesen gyárinak.

Fejegységet nem szeretnék venni mert úgy már nem lesz korhű a beltér.  Wink Mi a maximális "terhelhetősége" a Ford 5000RDS E-O-N készüléknek? Teljesen sötét vagyok Autó audio témában, majd a megfelelő topicban felteszem az amatőr kérdéseket, de úgy gondolom hogy mivel kifejezetten MK2-höz kapcsolódik a téma így itt nagyobb eséllyel kapok választ ezekre a kérdésekre.  Wink

A hangszórók mérete 6x9".
A rádiót meg lecserélheted a 7000-es szériára.
Erősebb a végfoka vagy mi. Én se értek hozzá annyira.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #19872 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 20:56:29 »

Hello. Nem rég vettem egy 2-es mondeot, és van központizár meg riasztó, de utólag lehetett beépítve mert egy csomó forrasztott vezeték van az anyósülés felőli oldalon. Kérdés, nem e tud valaki egy riasztó bekötési rajzot? Siemens de rá van írva hogy ford. 4 doboz van, a riasztó, a központi, egy amit nem tudok valami sorcsatis cutter valami, és a laserline. A központi nem mindíg megy a riasztó működik, a laser line szintén nem reagál. És most még a csomagtér sem nyílik még kulcsal sem, az utolsó központis nyitás óta.  siemens t83sa 5wk4 710 típus az egyik doboz. Tud valaki segíteni?
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19873 Dátum: 2012.10.28 vasárnap, 21:59:35 »

Leakarom cserélni a gyári hangszóróimat, az lenne a kérdés hogy mi a gyári hangszóróknak a méretük elöl-hátul. Illetve mi a legnagyobb méret ami befér az ajtókárpit alá hogy a belsőtér megmaradjon teljesen gyárinak.

Fejegységet nem szeretnék venni mert úgy már nem lesz korhű a beltér.  Wink Mi a maximális "terhelhetősége" a Ford 5000RDS E-O-N készüléknek? Teljesen sötét vagyok Autó audio témában, majd a megfelelő topicban felteszem az amatőr kérdéseket, de úgy gondolom hogy mivel kifejezetten MK2-höz kapcsolódik a téma így itt nagyobb eséllyel kapok választ ezekre a kérdésekre.  Wink

Gyári fejegységtől ne várj sokat. A 7000-es tényleg szebben és komolyabban szól, mint pár másik. Pl. a 6006-os (6 lemezes) egy rakás szemét hangzásvilágban a 6000-hez, vagy a 7000-hez képest. Viszont ha rádiót hallgatsz, fölösleges cserélned, kazettásról kazettásra... Smiley
Hangszóróból mindkét helyre bemennek a "nagy ovál"-ok. Csak figyelni kell a mágnes mélységére. macAudio Mac Mobil 57.2 amit ajánlanék. (hátul ilyen van nekem is, bár hallani nem lehet... Grin ) Mást vagy azért nem, mert fölösleges (pl. a macAudio Olimpic Gold széria, vagy Kicker, Rainbow, stb...) és drága, vagy mert f0s. (a fent említett típus egyébként pont autóspecifikus, konkrétan Mondeo-hoz (is) való)
Természetesen vehetsz Sony-t, Clarion-t, Pioneer-t, Hertz-et is, ezt csak azért tanácsolom, mert méretpontos, szépen szól és nem drága. Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
szuperhangya
Vendég
« Új hozzászólás #19874 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 00:29:35 »

Leakarom cserélni a gyári hangszóróimat, az lenne a kérdés hogy mi a gyári hangszóróknak a méretük elöl-hátul. Illetve mi a legnagyobb méret ami befér az ajtókárpit alá hogy a belsőtér megmaradjon teljesen gyárinak.

Fejegységet nem szeretnék venni mert úgy már nem lesz korhű a beltér.  Wink Mi a maximális "terhelhetősége" a Ford 5000RDS E-O-N készüléknek? Teljesen sötét vagyok Autó audio témában, majd a megfelelő topicban felteszem az amatőr kérdéseket, de úgy gondolom hogy mivel kifejezetten MK2-höz kapcsolódik a téma így itt nagyobb eséllyel kapok választ ezekre a kérdésekre.  Wink
keresd kokaikoko-t.
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19875 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 01:25:54 »

A hangszórók mérete 6x9".
A rádiót meg lecserélheted a 7000-es szériára.
Erősebb a végfoka vagy mi. Én se értek hozzá annyira.

Gyári fejegységtől ne várj sokat. A 7000-es tényleg szebben és komolyabban szól, mint pár másik. Pl. a 6006-os (6 lemezes) egy rakás szemét hangzásvilágban a 6000-hez, vagy a 7000-hez képest. Viszont ha rádiót hallgatsz, fölösleges cserélned, kazettásról kazettásra... Smiley
Hangszóróból mindkét helyre bemennek a "nagy ovál"-ok. Csak figyelni kell a mágnes mélységére. macAudio Mac Mobil 57.2 amit ajánlanék. (hátul ilyen van nekem is, bár hallani nem lehet... Grin ) Mást vagy azért nem, mert fölösleges (pl. a macAudio Olimpic Gold széria, vagy Kicker, Rainbow, stb...) és drága, vagy mert f0s. (a fent említett típus egyébként pont autóspecifikus, konkrétan Mondeo-hoz (is) való)
Természetesen vehetsz Sony-t, Clarion-t, Pioneer-t, Hertz-et is, ezt csak azért tanácsolom, mert méretpontos, szépen szól és nem drága. Wink

Köszönöm a válaszokat!  worship

Nem olyan rég láttam a fórumon hogy valaki hirdetett egy 7000-es rádiót, már akkor elgondolkodtam a dolgon. Akkor jól gondoltam hogy annak csak nagyobb a teljesítménye és jobban szól (mivel nem értek hozzá ezért ezt csak abból következtettem ki hogy több gomb van rajta és hogy már 7000!)  hehe maximum 30k-t szánnék a dologra, mivel tipikusan az az ember vagyok aki ragaszkodik egy bevált márkához így nem volt kérdés hogy először a Sony cuccok között kezdtem el nézelődni. Konkrétan ez ütötte meg a szememet: http://www.sony.hu/product/ics-speakers/xs-f6927se 10k körül megy egy pár, mondom akkor ez anyagilag bele is fér + lehet hogy csak beszereznék egy 7000-es rádiót, sokat hallgatom a rádiót de a kazihoz ragaszkodom, nagyon sok eredeti kazi van + ugye ott az mp3 kazetta is aminek a működését mai napig nem értem de az egy csoda! (sok mondják hogy *** a minősége meg ez-az amaz tény hogy van olyan is tapasztaltam már más kocsiba de amit én vettem kemény 500ft-ért tökéletes hangminőséget nyújt, kipróbáltam az itthoni Hi-Fibe is és teljesen lenyűgözött, bár annyit hozzá kell tenni hogy a rákötött készüléket nem érdemes 50%-nál hangosabbra állítani inkább a lejátszón adjunk rá kakaót.)

Úgy gondolom hogy 4 új hangszóró meg egy kicsivel erősebb fejegység engem tökéletesen kiszolgál, nem vágyok mély ládára.
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19876 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 01:29:05 »

keresd kokaikoko-t.

Volt már szerencsém ülni az autójába és tényleg jól szól a cucc benne, de én olyan komoly hangrendszert nem akarok kiépíteni.  Cheesy De az biztos hogy műszaki kérdésekben megbombázom majd pár üzcsivel.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19877 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 13:25:32 »

Köszönöm a válaszokat!  worship

Nem olyan rég láttam a fórumon hogy valaki hirdetett egy 7000-es rádiót, már akkor elgondolkodtam a dolgon. Akkor jól gondoltam hogy annak csak nagyobb a teljesítménye és jobban szól (mivel nem értek hozzá ezért ezt csak abból következtettem ki hogy több gomb van rajta és hogy már 7000!)  hehe maximum 30k-t szánnék a dologra, mivel tipikusan az az ember vagyok aki ragaszkodik egy bevált márkához így nem volt kérdés hogy először a Sony cuccok között kezdtem el nézelődni. Konkrétan ez ütötte meg a szememet: http://www.sony.hu/product/ics-speakers/xs-f6927se 10k körül megy egy pár, mondom akkor ez anyagilag bele is fér + lehet hogy csak beszereznék egy 7000-es rádiót, sokat hallgatom a rádiót de a kazihoz ragaszkodom, nagyon sok eredeti kazi van + ugye ott az mp3 kazetta is aminek a működését mai napig nem értem de az egy csoda! (sok mondják hogy *** a minősége meg ez-az amaz tény hogy van olyan is tapasztaltam már más kocsiba de amit én vettem kemény 500ft-ért tökéletes hangminőséget nyújt, kipróbáltam az itthoni Hi-Fibe is és teljesen lenyűgözött, bár annyit hozzá kell tenni hogy a rákötött készüléket nem érdemes 50%-nál hangosabbra állítani inkább a lejátszón adjunk rá kakaót.)

Úgy gondolom hogy 4 új hangszóró meg egy kicsivel erősebb fejegység engem tökéletesen kiszolgál, nem vágyok mély ládára.

Ne keresd kokaikoko-t... Cheesy Fölösleges, mivel nem akarsz HIFI-t. Csak zenét. Smiley Nekem volt 7000-esem, onnan tudom, hogy hogyan szól. Jó fej, de mivel benyomós a tekerője ezért elég nehéz jó állapotút szerezni. Az enyém olyan 80%-os volt, meg-meg ugrott néha a poti, 5 ezerért adtam el talán... Többet nem ér. Egyébként az 4x25W-os a többi pedig 4x20-as, tehát az erősítője kicsit erősebb. Most nem ugrik be, hogy azt ki gyártotta... Talán pont nem a Visteon, azért is jobb, mint a 6006.
Régen (vagy 10 éve) én is használtam kazetta átalakítót, a célt végülis elértem vele. Cheesy Ha ragaszkodsz a Sony-hoz, akkor végy olyat nyugodtan, nem rosszak, de közel sem méltóak a Sony márkanévre. Sad 4-5 hónapja vettem ezt a "húde next-gen kékmembrános" Grin hangszórót, talán 16-os koax volt, kalaptartóba kérték, hogy tegyünk valami hangszórót, meghallgattam, háááát, nem volt egy igazi Xplod. Persze nem volt bejáratva, meg nem is akartam odaküldeni neki, de akkor sem szólt úgy, mint ahogy a Sony-tól elvártam volna. Persze ez ne tántorítson el tőle, a lényeg, hogy ha lehetőséged van rá, menj be autóhifi boltba és hallgasd meg, hogy tetszik-e. Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19878 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 18:33:26 »

Ne keresd kokaikoko-t... Cheesy Fölösleges, mivel nem akarsz HIFI-t. Csak zenét. Smiley Nekem volt 7000-esem, onnan tudom, hogy hogyan szól. Jó fej, de mivel benyomós a tekerője ezért elég nehéz jó állapotút szerezni. Az enyém olyan 80%-os volt, meg-meg ugrott néha a poti, 5 ezerért adtam el talán... Többet nem ér. Egyébként az 4x25W-os a többi pedig 4x20-as, tehát az erősítője kicsit erősebb. Most nem ugrik be, hogy azt ki gyártotta... Talán pont nem a Visteon, azért is jobb, mint a 6006.
Régen (vagy 10 éve) én is használtam kazetta átalakítót, a célt végülis elértem vele. Cheesy Ha ragaszkodsz a Sony-hoz, akkor végy olyat nyugodtan, nem rosszak, de közel sem méltóak a Sony márkanévre. Sad 4-5 hónapja vettem ezt a "húde next-gen kékmembrános" Grin hangszórót, talán 16-os koax volt, kalaptartóba kérték, hogy tegyünk valami hangszórót, meghallgattam, háááát, nem volt egy igazi Xplod. Persze nem volt bejáratva, meg nem is akartam odaküldeni neki, de akkor sem szólt úgy, mint ahogy a Sony-tól elvártam volna. Persze ez ne tántorítson el tőle, a lényeg, hogy ha lehetőséged van rá, menj be autóhifi boltba és hallgasd meg, hogy tetszik-e. Wink

 worship
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19879 Dátum: 2012.10.30 kedd, 10:30:16 »

Leakarom cserélni a gyári hangszóróimat, az lenne a kérdés hogy mi a gyári hangszóróknak a méretük elöl-hátul. Illetve mi a legnagyobb méret ami befér az ajtókárpit alá hogy a belsőtér megmaradjon teljesen gyárinak.

Fejegységet nem szeretnék venni mert úgy már nem lesz korhű a beltér.  Wink Mi a maximális "terhelhetősége" a Ford 5000RDS E-O-N készüléknek? Teljesen sötét vagyok Autó audio témában, majd a megfelelő topicban felteszem az amatőr kérdéseket, de úgy gondolom hogy mivel kifejezetten MK2-höz kapcsolódik a téma így itt nagyobb eséllyel kapok választ ezekre a kérdésekre.  Wink
Ismereteim szerint a gyári hangszóró a Mondeoban (Mk1 és Mk2) az 5"x7" (13x18cm ). Itt pl. van pár.
Hallottam már olyat is, amit Viló írt, hogy a 6"x9" is bemegy, de faragásigényes.
Amint látod a linkelt hsz-kon, hogy a felfogató luk nem kerek, hanem ovális, ugyanis a gyári hsz-n a felfogatás aszimmetrikus - itt valamennyire látszik is.

A fejegységnek pedig szerintem minimális terhelhetősége van, max nincs, ugyanis rakhatsz te rá 600W-os hsz-t is, csak azt nem biztos, hogy meg fogja szólaltatni, viszont a 2w-os hsz-t ki tudhassaja nyírni a 20W-os teljesítményével Smiley.
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19880 Dátum: 2012.10.30 kedd, 11:34:09 »

Ismereteim szerint a gyári hangszóró a Mondeoban (Mk1 és Mk2) az 5"x7" (13x18cm ). Itt pl. van pár.
Hallottam már olyat is, amit Viló írt, hogy a 6"x9" is bemegy, de faragásigényes.
Amint látod a linkelt hsz-kon, hogy a felfogató luk nem kerek, hanem ovális, ugyanis a gyári hsz-n a felfogatás aszimmetrikus - itt valamennyire látszik is.

A fejegységnek pedig szerintem minimális terhelhetősége van, max nincs, ugyanis rakhatsz te rá 600W-os hsz-t is, csak azt nem biztos, hogy meg fogja szólaltatni, viszont a 2w-os hsz-t ki tudhassaja nyírni a 20W-os teljesítményével Smiley.

Na most elbizonytalanodtam egy kicsit.  szomoru1 Na majd mikor a project határában állok szétkapom az ajtó kárpitot és alá kukkantok. Van egy pár Pioneer 6x9"-es hangszóróm még az Astrához kalaptartóba raktam be, de bekötni már nem volt kedvem (igen lyuk van a kalaptartóba, a hangszóró benne van, viszont a vezetéke csak lóg most már kb 3 éve).  hehe Majd valamikor kipattintom és belepróbálom a Mondiba, ha belemegy különösebb farigcsálás nélkül akkor maradok ennél a méretnél, ha nem akkor [ Error ] ajánlására megnézem a macAudio Mac Mobil 57.2-t.  Wink
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #19881 Dátum: 2012.10.30 kedd, 12:01:46 »

Na most elbizonytalanodtam egy kicsit.  szomoru1 Na majd mikor a project határában állok szétkapom az ajtó kárpitot és alá kukkantok. Van egy pár Pioneer 6x9"-es hangszóróm még az Astrához kalaptartóba raktam be, de bekötni már nem volt kedvem (igen lyuk van a kalaptartóba, a hangszóró benne van, viszont a vezetéke csak lóg most már kb 3 éve).  hehe Majd valamikor kipattintom és belepróbálom a Mondiba, ha belemegy különösebb farigcsálás nélkül akkor maradok ennél a méretnél, ha nem akkor [ Error ] ajánlására megnézem a macAudio Mac Mobil 57.2-t.  Wink
5x7 a gyári méret. az első 3 generáció mindegyikében. mk4-et nem tudom. az én kocsimban mk3 hangszórók vannak.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19882 Dátum: 2012.10.30 kedd, 13:17:00 »

5x7 a gyári méret. az első 3 generáció mindegyikében. mk4-et nem tudom. az én kocsimban mk3 hangszórók vannak.

Értem, akkor kár is 6X9-es hangszóró árakat nézegetnem.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19883 Dátum: 2012.10.30 kedd, 13:45:23 »

Értem, akkor kár is 6X9-es hangszóró árakat nézegetnem.
Attól még nézegetheted, ha van rá időd! Grin nyes
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19884 Dátum: 2012.10.30 kedd, 16:15:46 »

Na most elbizonytalanodtam egy kicsit.  szomoru1 Na majd mikor a project határában állok szétkapom az ajtó kárpitot és alá kukkantok. Van egy pár Pioneer 6x9"-es hangszóróm még az Astrához kalaptartóba raktam be, de bekötni már nem volt kedvem (igen lyuk van a kalaptartóba, a hangszóró benne van, viszont a vezetéke csak lóg most már kb 3 éve).  hehe Majd valamikor kipattintom és belepróbálom a Mondiba, ha belemegy különösebb farigcsálás nélkül akkor maradok ennél a méretnél, ha nem akkor [ Error ] ajánlására megnézem a macAudio Mac Mobil 57.2-t.  Wink

Puff, tényleg. 5x7-esek. Elfelejtettem... Nálam nem ovál van elöl, hanem beépítőkerettel komponens, Hertz.
Le nem kell mondanod róla, bele lehet tenni, csak ügyeskedni kell picit. Smiley (próbáld meg a Pio-idat és akkor minden kiderül)
Jah és bocs, hogy nem szóltam hamarabb a méretet illetően, de nekem is kiment a fejemből...  worship
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19885 Dátum: 2012.10.30 kedd, 18:27:07 »

Puff, tényleg. 5x7-esek. Elfelejtettem... Nálam nem ovál van elöl, hanem beépítőkerettel komponens, Hertz.
Le nem kell mondanod róla, bele lehet tenni, csak ügyeskedni kell picit. Smiley (próbáld meg a Pio-idat és akkor minden kiderül)
Jah és bocs, hogy nem szóltam hamarabb a méretet illetően, de nekem is kiment a fejemből...  worship

Szóval akkor az a lényeg hogy a gyári méret elöl-hátul 5X7 ovál? De egy kis ügyeskedéssel belehet operálni az eggyel nagyobb méretűt is ugye?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #19886 Dátum: 2012.10.30 kedd, 18:39:10 »

Szóval akkor az a lényeg hogy a gyári méret elöl-hátul 5X7 ovál? De egy kis ügyeskedéssel belehet operálni az eggyel nagyobb méretűt is ugye?
előre igen, hátra csak gányolással...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #19887 Dátum: 2012.10.30 kedd, 21:21:55 »

Értem, akkor kár is 6X9-es hangszóró árakat nézegetnem.
Szerintem tegyél bele MKIII-as hangszórót, ahogy astor72 is írta, ezek a gyári fejegységek keveset tudnak, annyit viszont biztosan, mint a gyári hangszorók. Bontóbol vegyél 4 db normálisat, nem kell faragni, szenvedni, és fölöslges lét kiadni. A gyári MkII, ilyen idős korra már recsegős papírmebrános hangszorói helyett az is bőven többet fog tudni.
(nekem 16-sosok vannak bennt, beépítő kerettel, elöl nem tudom, de nem gagyi, vmi közepes árkategória, hátul vmi Alpine,bontva, MkII-től)
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #19888 Dátum: 2012.10.31 szerda, 00:54:49 »

előre igen, hátra csak gányolással...

Értem  worship

Szerintem tegyél bele MKIII-as hangszórót, ahogy astor72 is írta, ezek a gyári fejegységek keveset tudnak, annyit viszont biztosan, mint a gyári hangszorók. Bontóbol vegyél 4 db normálisat, nem kell faragni, szenvedni, és fölöslges lét kiadni. A gyári MkII, ilyen idős korra már recsegős papírmebrános hangszorói helyett az is bőven többet fog tudni.
(nekem 16-sosok vannak bennt, beépítő kerettel, elöl nem tudom, de nem gagyi, vmi közepes árkategória, hátul vmi Alpine,bontva, MkII-től)

Ezek az Mk3-as hangszórók viszonylag jól szólnak? Gondolom bontottan fillérekből megúsznám, mert tényleg nem a fejlesztés lenne a cél hanem mert 4-ből már csak 2 szól rendesen a bal első teljesen néma a jobb hátsó pedig recseg mint az állat, de ugyan olyanra már nem cserélném mint az eddigiek.  Wink
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #19889 Dátum: 2012.10.31 szerda, 09:54:26 »

Értem  worship

Ezek az Mk3-as hangszórók viszonylag jól szólnak? Gondolom bontottan fillérekből megúsznám, mert tényleg nem a fejlesztés lenne a cél hanem mert 4-ből már csak 2 szól rendesen a bal első teljesen néma a jobb hátsó pedig recseg mint az állat, de ugyan olyanra már nem cserélném mint az eddigiek.  Wink
javítható is egyébként, de tényleg nem nagyon éri meg vele bíbelődni. anno én egy 10-esért vettem a 4-et, de ennek már jó pár éve.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19890 Dátum: 2012.10.31 szerda, 10:31:22 »

Szerintem tegyél bele MKIII-as hangszórót, ahogy astor72 is írta, ... Bontóbol vegyél 4 db normálisat, nem kell faragni, szenvedni, és fölöslges lét kiadni...
Ezt azért cáfolnám. Én most rámolom be az Mk3 hsz-it az Mk1-embe, és 1 lukat tuti, hogy fúrni kell az ajtólemezbe, és így is csak 2 csavar fogja a hsz-t (csak a hsz-t rögzítem, az alatta levő műanyag távtartót levettem róla).
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #19891 Dátum: 2012.10.31 szerda, 10:41:41 »

Ezt azért cáfolnám. Én most rámolom be az Mk3 hsz-it az Mk1-embe, és 1 lukat tuti, hogy fúrni kell az ajtólemezbe, és így is csak 2 csavar fogja a hsz-t (csak a hsz-t rögzítem, az alatta levő műanyag távtartót levettem róla).
kettőt fúrtam és 4 csavar fogja...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
don80
Vendég
« Új hozzászólás #19892 Dátum: 2012.10.31 szerda, 16:14:49 »

sziasztok!!mk 2 mondeom van.a gondom az hogy mit lehetne tenni a gyatra gyári világitásal a lámpába?alig látni vele valamit este.ötletek?
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #19893 Dátum: 2012.10.31 szerda, 16:22:04 »

sziasztok!!mk 2 mondeom van.a gondom az hogy mit lehetne tenni a gyatra gyári világitásal a lámpába?alig látni vele valamit este.ötletek?

http://mondeo.hu/wiki/index.php/F%C3%A9nysz%C3%B3r%C3%B3_bels%C5%91_tiszt%C3%ADt%C3%A1s_-_Mk2

+valami normális izzó........
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
don80
Vendég
« Új hozzászólás #19894 Dátum: 2012.10.31 szerda, 17:17:12 »

a fényszoro belsö tisztitáson tul vagyok ráadásul semmi kösz nem volt benne.valami normális izzó az milyen?nagyobb teljesitményü vagy?
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19895 Dátum: 2012.10.31 szerda, 19:12:45 »

Értem  worship

Ezek az Mk3-as hangszórók viszonylag jól szólnak? Gondolom bontottan fillérekből megúsznám, mert tényleg nem a fejlesztés lenne a cél hanem mert 4-ből már csak 2 szól rendesen a bal első teljesen néma a jobb hátsó pedig recseg mint az állat, de ugyan olyanra már nem cserélném mint az eddigiek.  Wink

Postaköltséggel együtt adok Neked 4+4db (MK1-MK2) hangszórót egy 5-ösért. Smiley Szólt mind, nem recsegtek. Ezekből ki tudnád válogatni a "legjobbakat", a többi kuka. Ha érdekel. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19896 Dátum: 2012.10.31 szerda, 19:16:24 »

a fényszoro belsö tisztitáson tul vagyok ráadásul semmi kösz nem volt benne.valami normális izzó az milyen?nagyobb teljesitményü vagy?

Áááá, nagyobb teljesítményűt soha !! Szétégeti a foncsort... Pl. az Osram vagy a Tungsram új izzói elég jók. Plusz egy műszeres fényszóróbeállítást is megejthetsz. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #19897 Dátum: 2012.10.31 szerda, 20:51:02 »

sziasztok!!mk 2 mondeom van.a gondom az hogy mit lehetne tenni a gyatra gyári világitásal a lámpába?alig látni vele valamit este.ötletek?
ülj át a másikba  eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #19898 Dátum: 2012.10.31 szerda, 21:00:17 »

ülj át a másikba  eplus2
vagy odaadom a rossz feszszabályzómat, amivel 17V-t tölt, azzal elég jó volt a vílágítás. nyes
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #19899 Dátum: 2012.10.31 szerda, 22:43:27 »

ülj át a másikba  eplus2
taps nyes eplus2
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Oldalak: 1 ... 391 392 393 394 395 396 397 [398] 399 400 401 402 403 404 405 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.141 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.