Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 23:21:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 398 399 400 401 402 403 404 [405] 406 407 408 409 410 411 412 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745166 alkalommal)
0 Felhasználó és 43 vendég van a témában
david01
Vendég
« Új hozzászólás #20200 Dátum: 2012.12.10 hétfő, 18:04:59 »

Köszönöm, kedves vagy. Smiley Nem párásodsz nagyon? (nálam egyébként a tűzfal előtti csőcsatlakozásnál volt a bibi és a klímás azt mondta, hogy szét van barmolva a persely része, új cső kell, ami igaz is volt részben, de mindössze egy tömítést kellett kicserélni (egy mezei klímással) és azóta semmi gond. Lényeg, hogy normális szerszámmal legyen széthúzva a cső. Smiley

Igazából ha be van lőve a hőfok egy állandóra pl 22 fok és automatára van állítva akkor párásodik inkább a hátsó ablakok de egyébként az első is de az szinte semmi!Hát ha a motorikus probléma el lesz hárítva akkor nekiállok a klímának is! Grin
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #20201 Dátum: 2012.12.10 hétfő, 22:24:53 »

Igazából ha be van lőve a hőfok egy állandóra pl 22 fok és automatára van állítva akkor párásodik inkább a hátsó ablakok de egyébként az első is de az szinte semmi!Hát ha a motorikus probléma el lesz hárítva akkor nekiállok a klímának is! Grin

Az jó. Csak ne erőből húzgáld a csöveket a klímánál szét, hanem megfelelő rugós-persely (vagy mi a tök) összenyomó szerszámmal. Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #20202 Dátum: 2012.12.11 kedd, 18:50:33 »

Én is erre tippelek de azért várjuk a beszámolót!  worship

Nem hiszitek el, de csak egyszerű, mezei izzó probléma volt... Rossz volt az új izzó is. Pedig megmértük és jónak kellet volna lennie, de mégsem volt az. Na mind 1 az a lényeg hogy megoldódott, egész nap azon kattogtam hogy-hogy fogom ezt előadni nektek hogy kevésbé legyek kiröhögve.  nyes De most már van ködzáró fényem is.

Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #20203 Dátum: 2012.12.11 kedd, 19:13:25 »

Nem hiszitek el, de csak egyszerű, mezei izzó probléma volt... Rossz volt az új izzó is. Pedig megmértük és jónak kellet volna lennie, de mégsem volt az. Na mind 1 az a lényeg hogy megoldódott, egész nap azon kattogtam hogy-hogy fogom ezt előadni nektek hogy kevésbé legyek kiröhögve.  nyes De most már van ködzáró fényem is.

Gratulálok!  taps

Csak finoman jelezném hogy nekem ez volt a legelső mondatom hozzád:

"Felkapcsolod a helyzetjelzőt felnyitod a csomiajtót leveszed a műanyag sarokborítást és kiveszed hátul a foglalatpanelt utána a helyzetjelzőizzót és egy csavarhúzóval finoman összezárod a két érintkezőt a foglalatban! Közben figyeled és ha szikrázik egyet akkor van ménkű és kivágja a biztosítékot! Utána teszel bele egy másik izzót (ha pont nincs nálad másik akkor átteszed a másik oldalit) összeraksz mindent és megnézed melyik bizti lett kukás aztán kicseréled és máris jónak kell lennie!"

Ha akkor összezárod egy csavarhúzóval vagy átteszed a másik oldali izzót akkor máris vége lett volna a történetnek!  nyes

De azért örülök neki hogy sikerült megoldani a problémát bár az ilyen emberkéktől még én is elkérek 5000-et munkadíjra mert ők azok akik nagyonis megérdemlik hogy megfizessék a javítás árát és ezt nem rosszból írtam most ide neked de remélem most azért egy életre te is megtanultad hogy az új izzót is mindig először lepróbáljuk főleg ha beszerelve nem világít de ha macerás betenni akkor még fontosabb már előre megnézni hogy biztos hogy jó legyen és ne kelljen kétszer dolgozni vele vagy egy egész napot eltökölni a semmiért!  wave
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
david01
Vendég
« Új hozzászólás #20204 Dátum: 2012.12.11 kedd, 19:33:48 »

Üdv!

Csináltattam ma a kocsihoz kulcsot viszont nem chipest csak egy sima kulcs gondoltam ha  a gyári nálam lesz akkor tudok vele indítani de sajnos nem rinya falbav
Nem chipes kulcs-csal abszolút nem is lehet akkor indítani vagy van erre valami megoldás? help
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #20205 Dátum: 2012.12.11 kedd, 19:42:47 »

Üdv!

Csináltattam ma a kocsihoz kulcsot viszont nem chipest csak egy sima kulcs gondoltam ha  a gyári nálam lesz akkor tudok vele indítani de sajnos nem rinya falbav
Nem chipes kulcs-csal abszolút nem is lehet akkor indítani vagy van erre valami megoldás? help
ja, van. a másik kulcsból a csipet odaragasztod a gyújtáskapcsolóra
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #20206 Dátum: 2012.12.11 kedd, 19:57:24 »

Gratulálok!  taps

Csak finoman jelezném hogy nekem ez volt a legelső mondatom hozzád:

"Felkapcsolod a helyzetjelzőt felnyitod a csomiajtót leveszed a műanyag sarokborítást és kiveszed hátul a foglalatpanelt utána a helyzetjelzőizzót és egy csavarhúzóval finoman összezárod a két érintkezőt a foglalatban! Közben figyeled és ha szikrázik egyet akkor van ménkű és kivágja a biztosítékot! Utána teszel bele egy másik izzót (ha pont nincs nálad másik akkor átteszed a másik oldalit) összeraksz mindent és megnézed melyik bizti lett kukás aztán kicseréled és máris jónak kell lennie!"

Ha akkor összezárod egy csavarhúzóval vagy átteszed a másik oldali izzót akkor máris vége lett volna a történetnek!  nyes

De azért örülök neki hogy sikerült megoldani a problémát bár az ilyen emberkéktől még én is elkérek 5000-et munkadíjra mert ők azok akik nagyonis megérdemlik hogy megfizessék a javítás árát és ezt nem rosszból írtam most ide neked de remélem most azért egy életre te is megtanultad hogy az új izzót is mindig először lepróbáljuk főleg ha beszerelve nem világít de ha macerás betenni akkor még fontosabb már előre megnézni hogy biztos hogy jó legyen és ne kelljen kétszer dolgozni vele vagy egy egész napot eltökölni a semmiért!  wave

De minek vágtam volna ki fölöslegesen egy biztit ha lemértük hogy van feszkó a foglalatban, van feszkó a csatiban és az izzót is megmértük és az is jó volt. Amúgy is, én veszélyesnek találtam azt a módszert amit írtál, félek az áramütéstől és attól hogy valamit kigyújtok vele.
Abban igazad van hogy áttehettem volna a bal helyzetjelző izzóját, de fel sem merült bennem hogy egy 0km-es izzó nem működik...

Az meg nem szép hogy azt írod hogy meg is érdemlik a hozzá nem értők. Én nem francia kulccsal a kezembe születtem, és nem is volt olyan hogy együtt bütyköljem faterral az autóját mert ha neki elromlott valami akkor már benn állt a szervizbe a kocsi. Mindig is érdekeltek az autók, kiscsoportos óvodásként fújtam az összes autómárkát, egy kis részletből megmondtam hogy milyen autó. De itthon tiltottak a műszaki pályától.. Most hogy végre van saját autóm alapvető dolgokat megtudok csinálni, de még mindig bennem van az hogy nem merem kicsavarni, benyomni, levenni mert biztosan baja lesz az autónak és elrontom. Már sokszor lelámáztak, és irigylem is azokat akik értenek hozzá de én erre vagyok képes.

Naplózva
david01
Vendég
« Új hozzászólás #20207 Dátum: 2012.12.11 kedd, 20:01:19 »

ja, van. a másik kulcsból a csipet odaragasztod a gyújtáskapcsolóra

Köszi GinJoy most kiszaladtam gyorsan a garázsba és kipróbáltam hogy odatartottam a gyári kulcsot a másolat mellé a gyujtáskapcsolóhoz és így indult szerencsére nem hiába adtam ki 5 ezret köszönöm a segítséget! party0038 appl
Naplózva
SPANNER
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2579


spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #20208 Dátum: 2012.12.11 kedd, 20:23:58 »

De minek vágtam volna ki fölöslegesen egy biztit ha lemértük hogy van feszkó a foglalatban, van feszkó a csatiban és az izzót is megmértük és az is jó volt. Amúgy is, én veszélyesnek találtam azt a módszert amit írtál, félek az áramütéstől és attól hogy valamit kigyújtok vele.
Abban igazad van hogy áttehettem volna a bal helyzetjelző izzóját, de fel sem merült bennem hogy egy 0km-es izzó nem működik...

Az meg nem szép hogy azt írod hogy meg is érdemlik a hozzá nem értők. Én nem francia kulccsal a kezembe születtem, és nem is volt olyan hogy együtt bütyköljem faterral az autóját mert ha neki elromlott valami akkor már benn állt a szervizbe a kocsi. Mindig is érdekeltek az autók, kiscsoportos óvodásként fújtam az összes autómárkát, egy kis részletből megmondtam hogy milyen autó. De itthon tiltottak a műszaki pályától.. Most hogy végre van saját autóm alapvető dolgokat megtudok csinálni, de még mindig bennem van az hogy nem merem kicsavarni, benyomni, levenni mert biztosan baja lesz az autónak és elrontom. Már sokszor lelámáztak, és irigylem is azokat akik értenek hozzá de én erre vagyok képes.

Ezt én megértem és elfogadom de akkor viszont azt nem értem hogy miért kérsz itt tanácsot amikor úgysincs merszed megcsinálni mint ahogyan azt az előbb állítottad magadról! Amúgy mintha valami olyasmi is elhangzott volna tőled hogy van egy zacskó biztosítékod ezért merészeltem ilyen csúnyaságot írni és feláldoztatni a biztosítéktáblában lévő biztit tudva hogy ezt te majd azonnal könnyedén tudod pótolni! Amúgy teljesen jól döntöttél mert aki nem meri annak nem is olyan a hozzáállása és emiatt csak több bajt csinál ezért bízza inkább szakemberre ezzel én is maximálisan egyetértek! Csak nem kellett volna felesleges köröket futni bár ez a fórum erre is való ez is igaz! Azért remélem nem fogsz megharagudni ha a jövőben nem fogok reagálni és nem fogok segíteni neked mert nekem ebből az egészből az jött le hogy nem hallgattál rám és elég rossz érzés pedig én tényleg nagyon szerettem volna elérni hogy te oldd meg ezt a problémát de sajnos ez nem sikerült ezért most picit szomorú vagyok de ez van ezt kell szeretni! Azért annak tényleg örülök hogy most már jó a géped mert ha látok egy elhanyagolt Mondeót akkor legszívesebben jól megcipőzném a tulaját mielőtt megkérdezném tőle hogy minek kellett neki egy ilyen jó autó ha csak szétrúgni tudja! Na részemről téma off idén már nem írok ide többet mert már így is túlteljesítettem az idei kvótát!
Legyetek jók! Pá!  wave
Naplózva

MK4 2.0L 16V 146LE 2008-as AOBA Duratec HE Titanium-X Sedan Manual Stardust Silver
EX: MK3 2.0L 16V 146LE 2004-es CJBA Duratec HE Ghia Sedan Manual Octane Blue
EX: MK2 2.0L 16V 131LE 1998-as Zetec Ghia Limusine Manual Petrol Blue
EX: MK2 1.8L 16V 115LE 1997-es Zetec Ghia Kombi Manual Black
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #20209 Dátum: 2012.12.11 kedd, 20:39:28 »

Ezt én megértem és elfogadom de akkor viszont azt nem értem hogy miért kérsz itt tanácsot amikor úgysincs merszed megcsinálni mint ahogyan azt az előbb állítottad magadról! Amúgy mintha valami olyasmi is elhangzott volna tőled hogy van egy zacskó biztosítékod ezért merészeltem ilyen csúnyaságot írni és feláldoztatni a biztosítéktáblában lévő biztit tudva hogy ezt te majd azonnal könnyedén tudod pótolni! Amúgy teljesen jól döntöttél mert aki nem meri annak nem is olyan a hozzáállása és emiatt csak több bajt csinál ezért bízza inkább szakemberre ezzel én is maximálisan egyetértek! Csak nem kellett volna felesleges köröket futni bár ez a fórum erre is való ez is igaz! Azért remélem nem fogsz megharagudni ha a jövőben nem fogok reagálni és nem fogok segíteni neked mert nekem ebből az egészből az jött le hogy nem hallgattál rám és elég rossz érzés pedig én tényleg nagyon szerettem volna elérni hogy te oldd meg ezt a problémát de sajnos ez nem sikerült ezért most picit szomorú vagyok de ez van ezt kell szeretni! Azért annak tényleg örülök hogy most már jó a géped mert ha látok egy elhanyagolt Mondeót akkor legszívesebben jól megcipőzném a tulaját mielőtt megkérdezném tőle hogy minek kellett neki egy ilyen jó autó ha csak szétrúgni tudja! Na részemről téma off idén már nem írok ide többet mert már így is túlteljesítettem az idei kvótát!
Legyetek jók! Pá!  wave

Én sem akarok itt feszültséget, de rajtam kívül még 3 klubtársat viccelt meg egy új izzó. Azért kértem tanácsot, hogy hátha alapvető dologgal tudom orvosolni, mint most már kiderült tényleg alapvető volt. A diagnózis felállítása miatt kérdezek, mert a hasonló gondolkodású szerelők úgy vágnak át a palánkon ahogy akarnak, de ha legalább használok 1-2 szakszót és hogy mondom ezt-vagy azt már megnéztem akkor azt gondolja majd várjál ez nem teljesen hülye.  wilting hehe

Nem gondolnám hogy teljesen fölöslegesek voltak ezek a körök, ugyan is én megint okosabb lettem úgy kb +30 skill pontot szereztem az autóvillanyász skillhez. Illetve ez egy nyílt fórum, bárki visszaolvashat, beleakadhat a témába és ő is okosabb lesz. Sajnálom hogy ez lett a vége vagy ez jött le.  szomoru1
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.11 kedd, 20:41:12 írta Makker » Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #20210 Dátum: 2012.12.11 kedd, 22:04:07 »

Köszi GinJoy most kiszaladtam gyorsan a garázsba és kipróbáltam hogy odatartottam a gyári kulcsot a másolat mellé a gyujtáskapcsolóhoz és így indult szerencsére nem hiába adtam ki 5 ezret köszönöm a segítséget! party0038 appl

Amennyiben használni szeretnéd így az autót, érdemes lenne a kivenned a másik kulcsodból a transpondert, kitalálnál neki valami fix helyet, nagyon közel a gyújtáskapcsolóhoz (körülötte fut végig a responder/transmitter - azaz a vevő) és csak akkor vennéd ki/el onnan, ha sokáig hagyod a verdát valahol. (lévén, legyen már értelme is a immobiliser-nek Smiley)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #20211 Dátum: 2012.12.11 kedd, 22:16:26 »

Nem hiszitek el, de csak egyszerű, mezei izzó probléma volt... Rossz volt az új izzó is. Pedig megmértük és jónak kellet volna lennie, de mégsem volt az. Na mind 1 az a lényeg hogy megoldódott, egész nap azon kattogtam hogy-hogy fogom ezt előadni nektek hogy kevésbé legyek kiröhögve.  nyes De most már van ködzáró fényem is.


Hidd el, szerintem senki sem fog hülyének nézni emiatt. Sőt. Inkább melléd állva, máglyák között, valamit hümmögve kellene mindannyiunknak csoportosulni, majd egy megszentelt "samu"-val (10 kilós kalapács), egy oltáron (pl. vasbeton járólap), rituálisan kivégezni az adott izzót. Wink
Ezzel még a legnagyobbak is összefuthatnak. Cheesy

Viszont, legalább tanulságos az eset, nemcsak Neked, hanem mindenkinek : kicseréled az izzót és még mindig sz*r, cseréld ki még kétszer. 3db izzó egyvonalban már csak nem lehet rossz. (vagy legalábbis az esély kisebb...) Grin
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #20212 Dátum: 2012.12.11 kedd, 22:27:40 »

én ledes izzóval jártam így  falbav
kicseréltem, de nem próbáltam ki. Természetesen fordítva kellett volna betenni  eplus2
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #20213 Dátum: 2012.12.12 szerda, 13:56:57 »

..
Abban igazad van hogy áttehettem volna a bal helyzetjelző izzóját, de fel sem merült bennem hogy egy 0km-es izzó nem működik...
Ezért is vannak (vagy csak voltak?) az áruházak világítás osztályain próbapanelek, hogy vásárlás előtt kipróbálhasd az izzót. Ne pedig az legyen, hogy visszahozod, hogy nem működött, ezt ők nem hiszik el, mert mi van, ha a rosszat akarod velük visszavetetni?
Mondjuk az is igaz, hogy autósboltban még nem láttam próbapanelt Cheesy. Viszont szinte biztos, hogy lehet akksit is kapni, meg talán kábel is van, ki lehet próbálni.
Ha meg nem, akkor rossz izzó esetén bukod a 239.- Ft-odat. Viszont ha kicsit drágább izzóval fordul elő ez, akkor már bosszús tud lenni tőle az ember.
A lényeg: tapasztalatot szereztél. Legközelebb egy tuti jó izzóval próbálod ki a cserét.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #20214 Dátum: 2012.12.12 szerda, 16:02:33 »

Ezért is vannak (vagy csak voltak?) az áruházak világítás osztályain próbapanelek, hogy vásárlás előtt kipróbálhasd az izzót. Ne pedig az legyen, hogy visszahozod, hogy nem működött, ezt ők nem hiszik el, mert mi van, ha a rosszat akarod velük visszavetetni?
Mondjuk az is igaz, hogy autósboltban még nem láttam próbapanelt Cheesy. Viszont szinte biztos, hogy lehet akksit is kapni, meg talán kábel is van, ki lehet próbálni.
Ha meg nem, akkor rossz izzó esetén bukod a 239.- Ft-odat. Viszont ha kicsit drágább izzóval fordul elő ez, akkor már bosszús tud lenni tőle az ember.
A lényeg: tapasztalatot szereztél. Legközelebb egy tuti jó izzóval próbálod ki a cserét.

Szerintem csak voltak, mert mikor egy 2 ropi féle közeledő, "hú de öko" izzót (halogént) veszek, szívesen kipróbálnám. De nem tudom. Marad a blokk. Sad
Bár leginkább a fénye miatt próbálnám ki, elég kevés boltban van kitéve világító izzósor, szemrevétel gyanánt.
Autós izzók esetében meg a teszt kizárt. (max. nagyon jófej autósboltban, de akkor is csak bontható dobozosoknál)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #20215 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 08:17:01 »

Szerintem csak voltak, mert mikor egy 2 ropi féle közeledő, "hú de öko" izzót (halogént) veszek, szívesen kipróbálnám. De nem tudom. Marad a blokk. Sad
Bár leginkább a fénye miatt próbálnám ki, elég kevés boltban van kitéve világító izzósor, szemrevétel gyanánt.
Autós izzók esetében meg a teszt kizárt. (max. nagyon jófej autósboltban, de akkor is csak bontható dobozosoknál)
praktikerben én mindig látok Cheesy
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #20216 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 15:50:07 »

praktikerben én mindig látok Cheesy

Igen, ott vannak, csak a kecskeméti hamarosan bezár, az OBI, meg a Baumax miatt... Amúgy is paraszt egy gárda volt itt, szal nem bánom... Grin
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
david01
Vendég
« Új hozzászólás #20217 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 21:48:29 »

Újabb project valaki tud egy körülbelüli árat önindtító felújításra?? help
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #20218 Dátum: 2012.12.14 péntek, 02:02:18 »

Újabb project valaki tud egy körülbelüli árat önindtító felújításra?? help
kb 20e
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
david01
Vendég
« Új hozzászólás #20219 Dátum: 2012.12.14 péntek, 17:40:35 »

kb 20e

Ennyit most nem tudok szánni rá sajnos pedig már alig akar indulni a technika rinya azért köszi  smile
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #20220 Dátum: 2012.12.14 péntek, 18:20:42 »

Ennyit most nem tudok szánni rá sajnos pedig már alig akar indulni a technika rinya azért köszi  smile

Bontott?
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #20221 Dátum: 2012.12.14 péntek, 19:07:32 »

Ennyit most nem tudok szánni rá sajnos pedig már alig akar indulni a technika rinya azért köszi  smile
mi a baja egyáltalán?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
david01
Vendég
« Új hozzászólás #20222 Dátum: 2012.12.14 péntek, 19:16:10 »

mi a baja egyáltalán?
Vettem új aksit a kocsiba üzemanyag van csak olyan lassan nyugdíjasan forgatja a motort az önindító elvittem a szerelőhöz és azt mondta hogy szerinte nincs jó hangja az önindítónak és fel kellene újítani még ott  tartok hogy le fogom venni a hétvégén és szétszedem megnézem miujság van benne ha más nem csak kitakarítom meg lezsirzom
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #20223 Dátum: 2012.12.14 péntek, 19:32:32 »

Vettem új aksit a kocsiba üzemanyag van csak olyan lassan nyugdíjasan forgatja a motort az önindító elvittem a szerelőhöz és azt mondta hogy szerinte nincs jó hangja az önindítónak és fel kellene újítani még ott  tartok hogy le fogom venni a hétvégén és szétszedem megnézem miujság van benne ha más nem csak kitakarítom meg lezsirzom
lehet, hogy elég lesz neki. nem túl jó, hogy alul van, és felfelé áll, mert az összes por a kuplungból belemegy. Én is évente pucolom
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
david01
Vendég
« Új hozzászólás #20224 Dátum: 2012.12.14 péntek, 20:03:52 »

lehet, hogy elég lesz neki. nem túl jó, hogy alul van, és felfelé áll, mert az összes por a kuplungból belemegy. Én is évente pucolom
Remélem nincs nagy baja! Wink
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #20225 Dátum: 2012.12.14 péntek, 22:30:37 »

Így a folyamatos hideg beálltával (igaz tavaly télen is, de akkor még tesztfázisban volt a moci), indítás után egy ideig, kb. 2-5 percig olyan furcsa kopogós, vagy nem is tudom, olyan érdekes mély dobogás/mély kerregés (de erős "rrr" nélkül Cheesy) hallatszik a jobb alsó részén a motortérnek. Kívülről lehet jobban hallani, mostanában kezdete megint el, semmi komoly látszata nincsen. Mikor a már az előtöltés, hidegindító moci, nemtudom, engedi a motort 1000 körül "hideg alapjárni", addigra már elhallgat ez a hang is. Meg kisebb fordulat adására is, amit nagyon nem erőltetek, fagyos motornál. Smiley
Vízpumpa nem lehet(ne), mert minőségi és tavaly ősszel kapta, az "új" motorral együtt. Feszítőt, görgőket, ékszíjakat, mindent. Talán a generátor adhat ilyen hümmögős/dorombolós hangot? (abszolut nem folyamatos, össze-vissza "nyekereg")
Ettől függetlenül, tökéletesen funkcionál mindene, de azért zavar ez a hang, majd meghallgatom közelről is, hogy mi lehet, de azért a tippeket megköszönöm. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
szepi2001
Vendég
« Új hozzászólás #20226 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 12:08:06 »

Sziaszok! Láttam, már esett szó kormányvédőről, de a "bőr otthon varrósról" senki sem említett semmit. Van valakinek ezzel tapasztalata? Beismerem, hogy a bőröztetés a legkultúráltabb, de nem költenék rá 12-14e forintot. Leginkább valami teljesen gyárihoz hasonlót szeretnék...  vigyor3
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #20227 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 12:29:47 »

Sziaszok! Láttam, már esett szó kormányvédőről, de a "bőr otthon varrósról" senki sem említett semmit. Van valakinek ezzel tapasztalata? Beismerem, hogy a bőröztetés a legkultúráltabb, de nem költenék rá 12-14e forintot. Leginkább valami teljesen gyárihoz hasonlót szeretnék...  vigyor3
Gyárihoz hasonlót otthon varrni úgy, hogy nincs benne gyakorlatod?! Nem véletlen, hogy 12000 egy bőröztetés (anyag+munkadíj). Az is egy szakma.
Monoron tudok olyat aki szépen dolgozik.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
szepi2001
Vendég
« Új hozzászólás #20228 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 12:57:58 »

Gyárihoz hasonlót otthon varrni úgy, hogy nincs benne gyakorlatod?! Nem véletlen, hogy 12000 egy bőröztetés (anyag+munkadíj). Az is egy szakma.
Monoron tudok olyat aki szépen dolgozik.

Neeem, én a boltban kapható varrósra gondolok...  laugh
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #20229 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 13:59:15 »

Neeem, én a boltban kapható varrósra gondolok...  laugh
Olyan kormányvédőre gondolsz ami bőr, és csak rácuppantod?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
szepi2001
Vendég
« Új hozzászólás #20230 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 14:03:44 »

http://www.automax-online.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=559&category_id=46&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1

Erre gondolok, de ha tudtok valahol kultúrált "rácuppantósat", azt is megnézném.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #20231 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 14:09:39 »

Ezt megbánnám, ha megvenném.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #20232 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 14:29:34 »

ez egy gagyi. ezt nem kell varrni egyébként
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
szepi2001
Vendég
« Új hozzászólás #20233 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 14:42:25 »

ez egy gagyi. ezt nem kell varrni egyébként

Akkor asszem erről meggyőztetek  vigyor3 Ha ilyen lesz az eredmény, akkor meg pláne...
http://www.meganeklub.hu/index.php?Kormany-es-valto-b337rozes-hazilag&print=1

Gusztustalan.
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.16 vasárnap, 14:52:02 írta szepi2001 » Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #20234 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 14:55:37 »

Akkor asszem erről meggyőztetek  vigyor3 Ha ilyen lesz az eredmény, akkor meg pláne...
http://www.meganeklub.hu/index.php?Kormany-es-valto-b337rozes-hazilag&print=1

Gusztustalan.

hát ez tényleg undorító. Amit linkeltél az nem ilyen egyébként. adnak hozzá egy spárgát, és csak összekötöd középen.
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #20235 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 16:27:28 »

hát ez tényleg undorító.
az...de egy megánba tökre passzol hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #20236 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 16:30:28 »

ez egy gagyi. ezt nem kell varrni egyébként
nekem volt ilyen. normálisan is fel lehet rakni Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #20237 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 17:05:50 »

nekem volt ilyen. normálisan is fel lehet rakni Wink
nekem is volt, fel lehet szépen tenni.  persze nem olyan  mint a bőrözés, cserébe olcsó.  Bár én 2500-ér vettem a autósboltba nálunk
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #20238 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 17:11:53 »

nekem is volt, fel lehet szépen tenni.  persze nem olyan  mint a bőrözés, cserébe olcsó.  Bár én 2500-ér vettem a autósboltba nálunk
én meg csináltam vigyor3 az kb ingyen volt vigyor3 azaz nem, 300ft-ért varrták össze, hogy kerek legyen vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #20239 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 18:09:00 »

én meg csináltam vigyor3 az kb ingyen volt vigyor3 azaz nem, 300ft-ért varrták össze, hogy kerek legyen vigyor3
Akkor ezért nem küldted Te nekem a kormányodat bőröztetni... Cheesy
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #20240 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 18:17:02 »

Akkor asszem erről meggyőztetek  vigyor3 Ha ilyen lesz az eredmény, akkor meg pláne...
http://www.meganeklub.hu/index.php?Kormany-es-valto-b337rozes-hazilag&print=1

Gusztustalan.


Nekem nem jön be a kép, a link.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
david01
Vendég
« Új hozzászólás #20241 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 18:21:18 »

Na ez a nap is eltelt önindító probléma továbbra is fent áll sajnos nem sikerült a levétel rinya Viszont megtudtam hogy ami az akksi alatt van dúsító a hidegindításhoz az tönkrement ugy hogy ha tudtok ilyen alkatrészt eladót érdekelne! Sad
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #20242 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 18:22:16 »

Na ez a nap is eltelt önindító probléma továbbra is fent áll sajnos nem sikerült a levétel rinya Viszont megtudtam hogy ami az akksi alatt van dúsító a hidegindításhoz az tönkrement ugy hogy ha tudtok ilyen alkatrészt eladót érdekelne! Sad
mi a baja?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #20243 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 19:02:02 »

Nekem nem jön be a kép, a link.
örülj neki hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #20244 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 19:10:19 »

 eljen
örülj neki hehe
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
david01
Vendég
« Új hozzászólás #20245 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 19:47:18 »

mi a baja?



Mármint a hideginditónak?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #20246 Dátum: 2012.12.16 vasárnap, 21:57:33 »


Mármint a hideginditónak?
az önindítónak.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #20247 Dátum: 2012.12.17 hétfő, 00:51:24 »


Mármint a hideginditónak?
igen
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #20248 Dátum: 2012.12.17 hétfő, 02:24:35 »

Nekem nem jön be a kép, a link.
Nekem sem. Bár gondolom borzalmas lehet. Cheesy
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #20249 Dátum: 2012.12.17 hétfő, 09:50:27 »

Sziasztok!
Immo-s segítségre lenne szükségem, egy barátom kompjutert cserélt az Escortjában (ezüstfedeles 1,6 Zetec, mint a MK I és Mk II ben), de a bontóban ahonnan hozta nem találták meg a hozzá tartozó kulcsokat, így immo nélkül az övébe brekava természetesen nem működik.
Mit lehet ilyenkor tenni?
A feladat "karcosságából" kifolyólag privátban értekezzünk.
Köszönöm, Ferqó
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Oldalak: 1 ... 398 399 400 401 402 403 404 [405] 406 407 408 409 410 411 412 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.083 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.