Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 23:28:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 428 429 430 431 432 433 434 [435] 436 437 438 439 440 441 442 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745181 alkalommal)
0 Felhasználó és 39 vendég van a témában
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #21700 Dátum: 2013.08.23 péntek, 10:50:25 »

Sziasztok!

Ha ocsmány-fabetétes műszerfalas autót találok, akkor ezek a betétek cserélhetőek valahogyan? Kipattinthatóak? Ha igen, kb. milyen nagyságrendű összegért lehet kapni másfajta (pl. sima fekete, vagy szürke) betéteket?

Ha nem cserélhető, akkor marad a lefóliázás. Lehet kapni ilyen fóliákat különféle színben/mintában?

Hálás köszönet.

 worship

Ha olyat kapsz/veszel, akkor itt a fórumon el tudod cserélni. Vannak olyanok, akik élnek-halnak a szerintem is csúnya ál fabetétért.
Naplózva
Mr. Rusty
Vendég
« Új hozzászólás #21701 Dátum: 2013.08.23 péntek, 10:58:52 »

Ha olyat kapsz/veszel, akkor itt a fórumon el tudod cserélni. Vannak olyanok, akik élnek-halnak a szerintem is csúnya ál fabetétért.

 worship
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #21702 Dátum: 2013.08.23 péntek, 11:28:25 »

Ha olyat kapsz/veszel, akkor itt a fórumon el tudod cserélni. Vannak olyanok, akik élnek-halnak a szerintem is csúnya ál fabetétért.

én pl imádom Cheesy

de a mi az mk4ben van azt nem  eplus2
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #21703 Dátum: 2013.08.23 péntek, 13:22:04 »

sziasztok!

A mese: az autó a csukott garázs előtt parkolt, amikor a gyerek ráindított, és mivel sebességben volt, bement a garázsba...  taps
Első lökhárító + díszrács csere.

A hengerfejnél olajfolyás volt, ezért cseréltek tömítést, azóta nem folyik.

Nyilván ezekből én is gyököt vonok, mielőtt elhiszem  nyes
De ha megnézem az összes hirdetést, ami szóba jöhet nálam, még eddig ez tűnik a legkorrektebbnek, és leghitelesebbnek. Persze, tudom, hogy mese habbal... De akkor a többi micsoda?

Eddig ettől az egy hirdetéstől nem hánytam el magam a képek alapján... Sajnos ez van, szhar a választék....  Sad

u.i.: az én toyotámnál is folyik az olaj a hengerfejnél 4 éve és 50.000 km óta, és semmit nem rosszabbodott. Ennek sem lenne szabad hengerfejesnek lenni, mert csak 1.6-os és sose melegszik túl...

Szóval nem tudom...

Ne kapkodd el a vételt.... Próbálj ki minél többet.
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #21704 Dátum: 2013.08.23 péntek, 13:53:29 »

én pl imádom Cheesy

de a mi az mk4ben van azt nem  eplus2

Arról nem is beszélve. Ott már tényleg túlzásba vitték. Ott nem csak maga a mintázat csúnya, hanem a színe is. Túl bordó.
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.23 péntek, 14:05:47 írta Lacika71 » Naplózva
Mr. Rusty
Vendég
« Új hozzászólás #21705 Dátum: 2013.08.23 péntek, 14:05:03 »

Ne kapkodd el a vételt.... Próbálj ki minél többet.

Nem szeretném semmiképp se elkapkodni. Egyelőre még a jelenlegi autómmal se tudtam foglalkozni, hogy felkészítsem eladásra... Talán 1-2 héten belül.
Ugyanakkor annyi szhart látok. És ha belefutok egy jónak feltételezettbe, akkor azt nem kéne elszalasztani, mert utána lehet hogy megint hetekig, hónapokig nem találok megfelelőt....

Szóval eléggé dilemmázok most. Pedig nem tökéletes autót keresek, csak nekem megfelelőt. De nagyon nehéz...
Naplózva
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #21706 Dátum: 2013.08.23 péntek, 16:19:03 »

ST

Hol lehet ilyet kapni? (Mondjuk konkrétan nem látom, mert céges proxy, ....) El van az enyémen törve mindkét oldalon a rögzítő füle fekete műanyagnak a csiberács mögött, aztán kéne pótolni. Cromaxnál ST-re valót nem találtam, bontott meg nincs, ill. az ugyanennyire elöregedett törékeny szhar lenne. Tippek jöhetnek mindenféle megfelelő alkatrészboltokkal Smiley
Szenksz
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #21707 Dátum: 2013.08.23 péntek, 18:23:26 »

Nem szeretném semmiképp se elkapkodni. Egyelőre még a jelenlegi autómmal se tudtam foglalkozni, hogy felkészítsem eladásra... Talán 1-2 héten belül.
Ugyanakkor annyi szhart látok. És ha belefutok egy jónak feltételezettbe, akkor azt nem kéne elszalasztani, mert utána lehet hogy megint hetekig, hónapokig nem találok megfelelőt....

Szóval eléggé dilemmázok most. Pedig nem tökéletes autót keresek, csak nekem megfelelőt. De nagyon nehéz...

Amúgy, hasznaltauto.hu-n beállítottad a hirdetés figyelőt? Ha nem, regisztrálsz, kiválasztod a keresett típust, évjáratot, felszereltséget, motor típust. Ha felkerül egy új autó ami megfelel a keresésednek akkor e-mailben értesítenek és ott lesz a link. Annak idején én is beállítottam napi szinten kaptam az új hirdetéseket, így szinte azonnal lelehet csapni az autókra. Smiley
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #21708 Dátum: 2013.08.23 péntek, 18:32:34 »

Nem szeretném semmiképp se elkapkodni. Egyelőre még a jelenlegi autómmal se tudtam foglalkozni, hogy felkészítsem eladásra... Talán 1-2 héten belül.
Ugyanakkor annyi szhart látok. És ha belefutok egy jónak feltételezettbe, akkor azt nem kéne elszalasztani, mert utána lehet hogy megint hetekig, hónapokig nem találok megfelelőt....

Szóval eléggé dilemmázok most. Pedig nem tökéletes autót keresek, csak nekem megfelelőt. De nagyon nehéz...

Annak idején említetted, hogy elégedett voltál az Opeleddel, B Vectra kombira nem gondoltál?
Naplózva
Freeman
Vendég
« Új hozzászólás #21709 Dátum: 2013.08.23 péntek, 20:56:19 »

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy hol lehet olyan első lámpákat szerezni Mk2-höz mint a Contour-on van? (nem a plexiben van a fény megvezetve hanem a foncsorban)

Nézegettem képeket és szinte mindegyik Contour-on ilyen lámpa van (anno a G2-re vettem ilyet ott így hívták, hogy crystal clear)
Naplózva
Mr. Rusty
Vendég
« Új hozzászólás #21710 Dátum: 2013.08.23 péntek, 20:58:14 »

Annak idején említetted, hogy elégedett voltál az Opeleddel, B Vectra kombira nem gondoltál?

Szia!

Opelből csak az Astra ami "autónak" számít. Vectra, Omega felejtős. Telerakták elektronikával, és csináltak egy megbízhatatlan szhart. Ezt konkrétan Opel márkaszervizes ismerős mondta.
Viszont nekem az Astra kicsi, még a kombi is. Kb fele a Mondeónak....

Amúgy a tegnap kiszemelt példányt ma eladták...  rinya
Tudtam, hogy ez lesz, a sok szhar között kiemelkedően jónak tűnt, le is csaptak rá.

Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #21711 Dátum: 2013.08.23 péntek, 21:18:25 »

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy hol lehet olyan első lámpákat szerezni Mk2-höz mint a Contour-on van? (nem a plexiben van a fény megvezetve hanem a foncsorban)

Nézegettem képeket és szinte mindegyik Contour-on ilyen lámpa van (anno a G2-re vettem ilyet ott így hívták, hogy crystal clear)
Contour lámpája nem jó a Mondeohoz, más a sárvédő is.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #21712 Dátum: 2013.08.23 péntek, 21:19:35 »

Szia!

Opelből csak az Astra ami "autónak" számít. Vectra, Omega felejtős. Telerakták elektronikával, és csináltak egy megbízhatatlan szhart. Ezt konkrétan Opel márkaszervizes ismerős mondta.
Viszont nekem az Astra kicsi, még a kombi is. Kb fele a Mondeónak....

Amúgy a tegnap kiszemelt példányt ma eladták...  rinya
Tudtam, hogy ez lesz, a sok szhar között kiemelkedően jónak tűnt, le is csaptak rá.



Ne aggódj megjön majd a te autód. Addig csinosítsad a Totoját az eladásra.  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Mr. Rusty
Vendég
« Új hozzászólás #21713 Dátum: 2013.08.23 péntek, 21:21:17 »

Ne aggódj megjön majd a te autód. Addig csinosítsad a Totoját az eladásra.  wave

jaja, azon vagyok, feladom a japóknak az utolsó kenetet (polírpaszta formájában)  vigyor3

 worship
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #21714 Dátum: 2013.08.23 péntek, 21:22:56 »

Szia!

Opelből csak az Astra ami "autónak" számít. Vectra, Omega felejtős. Telerakták elektronikával, és csináltak egy megbízhatatlan szhart. Ezt konkrétan Opel márkaszervizes ismerős mondta.
Viszont nekem az Astra kicsi, még a kombi is. Kb fele a Mondeónak....

Amúgy a tegnap kiszemelt példányt ma eladták...  rinya
Tudtam, hogy ez lesz, a sok szhar között kiemelkedően jónak tűnt, le is csaptak rá.



A Mondeo előtt egy 5 ajtós 1.6 16V F Astrával jártam, nagyon szerettem és szeretem most is. A Mondeóba átülni nagyon jó volt, kényelmes, biztonság érzetet ad, minőségibb anyag használat. De az Astrának is megvoltak az előnyei. Cheesy

Amikor vettem az autót akkor is Opelt mentem nézni Kecskemétre de beleakadtam Macikába és beleszerettem. Tongue

Most neked milyen Toyotád van? Corolla?
Naplózva
Mr. Rusty
Vendég
« Új hozzászólás #21715 Dátum: 2013.08.23 péntek, 21:28:46 »

A Mondeo előtt egy 5 ajtós 1.6 16V F Astrával jártam, nagyon szerettem és szeretem most is. A Mondeóba átülni nagyon jó volt, kényelmes, biztonság érzetet ad, minőségibb anyag használat. De az Astrának is megvoltak az előnyei. Cheesy

Amikor vettem az autót akkor is Opelt mentem nézni Kecskemétre de beleakadtam Macikába és beleszerettem. Tongue

Most neked milyen Toyotád van? Corolla?

Van a családban egy 19 éves F Astra. Nagyon szeretjük, csak mint mondtam, nekem kicsi a zenekari cuccolásokhoz, ezért a nővérem használja.

Most egy 2001-es Avensis-em van (ez még nem a Maci-képű, hanem ami a Carinákhoz hasonlít jobban)
Ebből már nem sokat gyártottak, ezért nem nagyon van hozzá alkatrész, de legalább drága...
Talán meséltem, hogy elmentem a bontóba, eladáshoz kicsit rendbe rakjam, és semmit se kaptam, ami a listámon volt. e nem extra dolgok, hanem ilyenek, hogy bal hátsó lámpa..

Mi az, hogy bontóban nincs bal hátsó lámpa??? Kéne leegyen bontott, utángyártott, és gyári új, a kedves vevő pénztárcájának megfelelően.

Opeléknél és ehhez voltam szokva.

amit Toyotáék csinálnak, az egyszerűen felháborító és bicska-nyitogató...

De mindegy, már nem sokáig :-)


Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #21716 Dátum: 2013.08.23 péntek, 21:36:45 »

Van a családban egy 19 éves F Astra. Nagyon szeretjük, csak mint mondtam, nekem kicsi a zenekari cuccolásokhoz, ezért a nővérem használja.

Most egy 2001-es Avensis-em van (ez még nem a Maci-képű, hanem ami a Carinákhoz hasonlít jobban)
Ebből már nem sokat gyártottak, ezért nem nagyon van hozzá alkatrész, de legalább drága...
Talán meséltem, hogy elmentem a bontóba, eladáshoz kicsit rendbe rakjam, és semmit se kaptam, ami a listámon volt. e nem extra dolgok, hanem ilyenek, hogy bal hátsó lámpa..

Mi az, hogy bontóban nincs bal hátsó lámpa??? Kéne leegyen bontott, utángyártott, és gyári új, a kedves vevő pénztárcájának megfelelően.

Opeléknél és ehhez voltam szokva.

amit Toyotáék csinálnak, az egyszerűen felháborító és bicska-nyitogató...

De mindegy, már nem sokáig :-)




Az én szembe mindig az van hogy a Toyota az egyik legmegbízhatóbb autó, azért is tartják annyira az árukat. Egy Alfa Romeo meg a legmegbízhatatlanabb. De mégis jobban kellene nekem egy Alfa mint egy Toyota (esetleg egy hachi-rokura rámennék). Cheesy

De motorikusan is sok baj van vele vagy csak bizonyos karosszéria elemekhez lehet nehezen hozzájutni?
Naplózva
Mr. Rusty
Vendég
« Új hozzászólás #21717 Dátum: 2013.08.23 péntek, 21:44:40 »

Az én szembe mindig az van hogy a Toyota az egyik legmegbízhatóbb autó...

De motorikusan is sok baj van vele vagy csak bizonyos karosszéria elemekhez lehet nehezen hozzájutni?

Na ez a világ legnagyobb hazugsága... Régen csináltak egy legendát, még a legelső corollák idején, azóta ebből élnek! Ennek a legendának az árnyékában. Persze aki tisztán lát, nem lehet átverni: gondoljunk a néhány éve történt gázpedál fennakadásokra. Vagy érdemes elolvasni a közelmúltban megjelent cikket a Totalcar-on az új auris-ról.

Motorikusan is van baja, pl nekem szívósort kéne cserélni, de az is kb 150.000 HUF, úgyhogy nem fogok. Majd azt mondom, azért zörög, mert vezérműláncos motor :-D (amúgy tényleg az)
Hengerfej tömítést kéne cserélni (pedig csak 1.6-os, és sose volt széthajtva)
A klímája is ótvarosan gyenge, pedig bevizsgáltattam, hibátlan.. fel is van töltve.. mégis nagyon gyenge
Váltójával is vannak gondok, váltóolaj csere némileg orvosolta, de nem tökéletes. nem mertem megkérdezni, mennyibe fájna...
Találd ki mennyibe kerül hozzá egy hátsó kipufogódob? (segítek: 115.000 + ÁFA)

Folytassam?

Nem szeretném, elvileg ez egy Ford fórum. A sok szhart leírtam már korábban a Totoya fórumba, had örüljenek :-)

Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #21718 Dátum: 2013.08.23 péntek, 21:58:35 »

Na ez a világ legnagyobb hazugsága... Régen csináltak egy legendát, még a legelső corollák idején, azóta ebből élnek! Ennek a legendának az árnyékában. Persze aki tisztán lát, nem lehet átverni: gondoljunk a néhány éve történt gázpedál fennakadásokra. Vagy érdemes elolvasni a közelmúltban megjelent cikket a Totalcar-on az új auris-ról.

Motorikusan is van baja, pl nekem szívósort kéne cserélni, de az is kb 150.000 HUF, úgyhogy nem fogok. Majd azt mondom, azért zörög, mert vezérműláncos motor :-D (amúgy tényleg az)
Hengerfej tömítést kéne cserélni (pedig csak 1.6-os, és sose volt széthajtva)
A klímája is ótvarosan gyenge, pedig bevizsgáltattam, hibátlan.. fel is van töltve.. mégis nagyon gyenge
Váltójával is vannak gondok, váltóolaj csere némileg orvosolta, de nem tökéletes. nem mertem megkérdezni, mennyibe fájna...
Találd ki mennyibe kerül hozzá egy hátsó kipufogódob? (segítek: 115.000 + ÁFA)

Folytassam?

Nem szeretném, elvileg ez egy Ford fórum. A sok szhart leírtam már korábban a Totoya fórumba, had örüljenek :-)



Értem, hát ez tényleg durva. Elhiszem hogy váltanál és szabadulnál attól a kocsitól. Az biztos hogy ne kapkodd el az autó vásárlást, de mivel sajnos az ember nem lát bele a motorba így a legjobbnak tűnő is tartogathat meglepetéseket.  szomoru1

Nem sok autó típusnak van ennyire aktív fóruma mint a Mondeonak, nagyon sok segítséget kaphat itt az ember és olcsó alkatrész forrásokra találhat.
Jó autó a Mondeo, de koránt sem tökéletes, azzal számolni kell hogy elektromos bajok apró csecsebecsék akadni fognak az autóval, hiába van karban tartva. A futóműve nagyon jó, jól fekszi az utat, sportosan kemény, de pont ezért a Magyar utakat nem bírja, ez mondjuk szinte minden Fordra igaz. Ezért idő előtt elkopnak a futómű alkatrészek..

Csak arra akarok kilyukadni hogy erre az autóra is kell költeni, szerelgetni. Tényleg örülnék ha sikerülne kifogni egy jót, hátha időközben egy gondos fórumtárs váltana valami fiatalabbra és megszereznéd azt! Cheesy
Naplózva
Mr. Rusty
Vendég
« Új hozzászólás #21719 Dátum: 2013.08.23 péntek, 22:06:11 »


Nem sok autó típusnak van ennyire aktív fóruma mint a Mondeonak, nagyon sok segítséget kaphat itt az ember és olcsó alkatrész forrásokra találhat.
Jó autó a Mondeo, de koránt sem tökéletes, azzal számolni kell hogy elektromos bajok apró csecsebecsék akadni fognak az autóval, hiába van karban tartva.
Csak arra akarok kilyukadni hogy erre az autóra is kell költeni, szerelgetni. Tényleg örülnék ha sikerülne kifogni egy jót, hátha időközben egy gondos fórumtárs váltana valami fiatalabbra és megszereznéd azt! Cheesy

Természetesen, semmi sem tökéletes, de ha töredéke pénzből javítható, mint a totoja, akkor boldog ember leszek :-)
Nincs bajom azzal, ha néha olajos lesz a kezem, vagy forrasztani kell, ha utána örömét leli benne az ember.
És valóban egy nagyszerű fórum ez, rögtön első perctől kezdve segít nekem mindenki, szóval nagyon szuperek vagytok!!! Remélem nemsoká "teljes értékű" tag lehetek, ha már meglesz az új élettársam :-))
Biztos senki nem akarja eladni nekem? :-))))))))))

Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #21720 Dátum: 2013.08.24 szombat, 12:25:35 »

Természetesen, semmi sem tökéletes, de ha töredéke pénzből javítható, mint a totoja, akkor boldog ember leszek :-)
Nincs bajom azzal, ha néha olajos lesz a kezem, vagy forrasztani kell, ha utána örömét leli benne az ember.
És valóban egy nagyszerű fórum ez, rögtön első perctől kezdve segít nekem mindenki, szóval nagyon szuperek vagytok!!! Remélem nemsoká "teljes értékű" tag lehetek, ha már meglesz az új élettársam :-))
Biztos senki nem akarja eladni nekem? :-))))))))))



Örömmel olvasom a soraidat, kívánom, hogy találj egy tényleg jó Mondeo-t. Az apróbb hibák minden autónál megvannak, akár Trabant, akár Lamborghini. Vagy 4-es Mondeo. Cheesy Olyan kocsi nincs, ami 10-20 évesen hibátlan, nem kellett szerelni... Itt bátran sorolnám végig az Aston Martin-tól a Veyronon keresztül, a Koenigsegg CCXR-ig, de fölösleges. Smiley

Itt az a szerencse, hogy tényleg akadnak hozzáértő emberek, alkatrészek, stb. Nem kell rögtön a márkaszervizbe, vagy a hivatásos kontárokhoz vinni.
Az eladásra kínált itteni Mondeo-k között nincs Neked való?
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Mr. Rusty
Vendég
« Új hozzászólás #21721 Dátum: 2013.08.24 szombat, 12:34:07 »


Az eladásra kínált itteni Mondeo-k között nincs Neked való?

Szia!

2.5 V6-os, automata váltós van annyi mint a falevél, a hahu-n is meg mindenütt. De erről folyton lebeszéltek :-)
Pedig nekem se a nagy teljesítménnyel, se a kényelemmel nincs bajom, csak a megbízhatatlansággal, illetve drága szervizeléssel.

2.0-es benzines, kézi váltós mondeo, ami nem fehér  vigyor3 , nem nagyon van pillanatnyilag...

Naplózva
Mr. Rusty
Vendég
« Új hozzászólás #21722 Dátum: 2013.08.24 szombat, 13:55:44 »

Szia!

2.5 V6-os, automata váltós van annyi mint a falevél, a hahu-n is meg mindenütt. De erről folyton lebeszéltek :-)
Pedig nekem se a nagy teljesítménnyel, se a kényelemmel nincs bajom, csak a megbízhatatlansággal, illetve drága szervizeléssel.

2.0-es benzines, kézi váltós mondeo, ami nem fehér  vigyor3 , nem nagyon van pillanatnyilag...


Sziasztok!

Gyors fejszámolásban tud valaki segíteni? Tegyük fel nem kapok mást, és óccsóért (200-250 ezerért) megveszek egy 2.5 V6 és/vagy automata váltósat. Tegyük fel, belenyúlok, javítani kell.
Van rá esély, hogy ha rádobok még 200-at, akkor meg van javítva, és kb. 5-600-ból van egy fasza kocsim?

Tudom, hogy így látatlanban nehéz megsaccolni, csak nagyságrendekre lennék kíváncsi. Mondjuk egy automata váltó felújítás költsége tól-ig, V6 motor javítás tól-ig...
Ha tudtok ilyet mondani tapasztalatok alapján...

 worship
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #21723 Dátum: 2013.08.24 szombat, 20:16:19 »

Sziasztok!

Gyors fejszámolásban tud valaki segíteni? Tegyük fel nem kapok mást, és óccsóért (200-250 ezerért) megveszek egy 2.5 V6 és/vagy automata váltósat. Tegyük fel, belenyúlok, javítani kell.
Van rá esély, hogy ha rádobok még 200-at, akkor meg van javítva, és kb. 5-600-ból van egy fasza kocsim?

Tudom, hogy így látatlanban nehéz megsaccolni, csak nagyságrendekre lennék kíváncsi. Mondjuk egy automata váltó felújítás költsége tól-ig, V6 motor javítás tól-ig...
Ha tudtok ilyet mondani tapasztalatok alapján...

 worship

nincs. ha gáz van a váltóval jobban jársz ha veszel egy bontottat bele, de még jobban ha korrekt módon átalakítatod bontott cuccokból kézi váltósra. Ford nem a tartós autómata váltók miatt híres
Naplózva
Mr. Rusty
Vendég
« Új hozzászólás #21724 Dátum: 2013.08.24 szombat, 20:42:33 »

nincs. ha gáz van a váltóval jobban jársz ha veszel egy bontottat bele, de még jobban ha korrekt módon átalakítatod bontott cuccokból kézi váltósra. Ford nem a tartós autómata váltók miatt híres

 falbav

 rinya
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #21725 Dátum: 2013.08.24 szombat, 20:50:25 »

falbav

 rinya

ez csak ez én véleményem, mások nálam mindig okosabbak  Roll Eyes

Bár volt máár mk2 v6om, ami automata váltós volt és utána lett belőle kézi váltós, és jelenleg is mk3 v6-om van, 6gangos kézi váltóval Wink
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #21726 Dátum: 2013.08.24 szombat, 20:56:28 »

ez csak ez én véleményem, mások nálam mindig okosabbak  Roll Eyes

Bár volt máár mk2 v6om, ami automata váltós volt és utána lett belőle kézi váltós, és jelenleg is mk3 v6-om van, 6gangos kézi váltóval Wink
az autómataváltóba ha rendszeresen azt hiszem 100ezrenként cserélnek olajat akkor nem nagyon tud tönkre menni.
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #21727 Dátum: 2013.08.24 szombat, 22:00:58 »

Sziasztok!

Gyors fejszámolásban tud valaki segíteni? Tegyük fel nem kapok mást, és óccsóért (200-250 ezerért) megveszek egy 2.5 V6 és/vagy automata váltósat. Tegyük fel, belenyúlok, javítani kell.
Van rá esély, hogy ha rádobok még 200-at, akkor meg van javítva, és kb. 5-600-ból van egy fasza kocsim?

Tudom, hogy így látatlanban nehéz megsaccolni, csak nagyságrendekre lennék kíváncsi. Mondjuk egy automata váltó felújítás költsége tól-ig, V6 motor javítás tól-ig...
Ha tudtok ilyet mondani tapasztalatok alapján...

 worship
Ha jól emlékszem korábban írtad, hogy szoktál utánfútót is húzni, ha a mondeóval is akarsz utnfútót húzni, akkor semmi képpen ne vegyél automata váltósat, de én a helyedben másképpen sem vennék olyant, mert a 10 év fölötti autók bőven ott tartanak km-ben, amennyit egy automata bír.
Naplózva
Mr. Rusty
Vendég
« Új hozzászólás #21728 Dátum: 2013.08.24 szombat, 22:08:34 »

Ha jól emlékszem korábban írtad, hogy szoktál utánfútót is húzni, ha a mondeóval is akarsz utnfútót húzni, akkor semmi képpen ne vegyél automata váltósat, de én a helyedben másképpen sem vennék olyant, mert a 10 év fölötti autók bőven ott tartanak km-ben, amennyit egy automata bír.

Totálisan elkeserítő a helyzet... már az 5 ajtósokat is néztem, nem csak a kombikat. Egy olyan hirdetés nincs, amit érdemes lenne megnézni.
Nem marad más, mint a türelmesnek látszó, de idegtépő várakozás...

 gun
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #21729 Dátum: 2013.08.24 szombat, 22:10:25 »

Totálisan elkeserítő a helyzet... már az 5 ajtósokat is néztem, nem csak a kombikat. Egy olyan hirdetés nincs, amit érdemes lenne megnézni.
Nem marad más, mint a türelmesnek látszó, de idegtépő várakozás...

 gun
hát igen válság még tart jó autót nem igen adnak el
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #21730 Dátum: 2013.08.24 szombat, 22:37:12 »

Totálisan elkeserítő a helyzet... már az 5 ajtósokat is néztem, nem csak a kombikat. Egy olyan hirdetés nincs, amit érdemes lenne megnézni.
Nem marad más, mint a türelmesnek látszó, de idegtépő várakozás...

 gun
Ment pü!
Naplózva
Mr. Rusty
Vendég
« Új hozzászólás #21731 Dátum: 2013.08.24 szombat, 23:28:24 »

Ment pü!

Köszi szépen, válaszoltam! (elvileg, bár nem látom az elküldött üzenetem :-s )
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #21732 Dátum: 2013.08.24 szombat, 23:55:36 »

Köszi szépen, válaszoltam! (elvileg, bár nem látom az elküldött üzenetem :-s )
Megkaptam.
Naplózva
Mr. Rusty
Vendég
« Új hozzászólás #21733 Dátum: 2013.08.25 vasárnap, 13:55:46 »

Sziasztok!

2.0-es benzines motorhoz ki milyen olajat használ? Úgy olvastam, hogy a gyári előírás 5W-30, esetleg 5W-40, vagy max. 10W-40.
A gyári Ford olaj jó, bevált? Bontóban néztem, elég olcsón lehet kapni mindenféle kiszerelésben.

Ki milyen véleményen van az alábbiak közül:
1. vélemény: a motornak mindig a gyári előírást kell megadni
2. kopott, több 100 ezer km-ert futott motornak már nem jó a "vékony" olaj, menjen bele a 10W-40.



köszi!

 worship
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #21734 Dátum: 2013.08.25 vasárnap, 14:29:25 »

Sziasztok!

2.0-es benzines motorhoz ki milyen olajat használ? Úgy olvastam, hogy a gyári előírás 5W-30, esetleg 5W-40, vagy max. 10W-40.
A gyári Ford olaj jó, bevált? Bontóban néztem, elég olcsón lehet kapni mindenféle kiszerelésben.

Ki milyen véleményen van az alábbiak közül:
1. vélemény: a motornak mindig a gyári előírást kell megadni
2. kopott, több 100 ezer km-ert futott motornak már nem jó a "vékony" olaj, menjen bele a 10W-40.



köszi!

 worship

Az 5w30-ból nem lehet baj. Az a gyári olaja. Erről bővebben (mármint, hogy milyen olaj kell bele) itt tudsz olvasni az utolsó előtti lapon. Elsősorban az 5w30-at ajánlja.
Naplózva
Mr. Rusty
Vendég
« Új hozzászólás #21735 Dátum: 2013.08.25 vasárnap, 14:33:16 »

Az 5w30-ból nem lehet baj. Az a gyári olaja. Erről bővebben (mármint, hogy milyen olaj kell bele) itt tudsz olvasni az utolsó előtti lapon. Elsősorban az 5w30-at ajánlja.

 worship
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #21736 Dátum: 2013.08.25 vasárnap, 14:35:17 »

worship

Van már autó, vagy csak úgy érdeklődsz?
Naplózva
Mr. Rusty
Vendég
« Új hozzászólás #21737 Dátum: 2013.08.25 vasárnap, 14:39:07 »

Van már autó, vagy csak úgy érdeklődsz?

Csak érdeklődöm... Borzalmas a kínálat még mindig... minden nap lesem, de eddig semmi...
ami jó, és felhívom, azt már eladták...

Naplózva
zsolesz2.0
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


E-mail
« Új hozzászólás #21738 Dátum: 2013.08.25 vasárnap, 15:47:12 »

Csak érdeklődöm... Borzalmas a kínálat még mindig... minden nap lesem, de eddig semmi...
ami jó, és felhívom, azt már eladták...



Én is így voltam vele,2db volt összesen,amit egyáltalán érdemes volt megnézni.Az egyikért már ment a vevő,a másikat meg én vettem meg.  Wink Utána hetekig nem volt egy épkézláb darab sem.Talán az általad linkelt ezüst volt az első...

Motorolajat én is 5W-30 ford olajat raktam bele.Nem eszi. Váltóolajat is most cseréltem,castrol 75W-90, és az itteni wikiben leírtakkal ellentétben NEM 1.9 Liter kell bele! Nekem 2.3 ment bele.
Naplózva

1998 MK2 2.0 GLX kombi. Eddig tetszik!!! :-)
Mr. Rusty
Vendég
« Új hozzászólás #21739 Dátum: 2013.08.25 vasárnap, 15:54:34 »

Én is így voltam vele,2db volt összesen,amit egyáltalán érdemes volt megnézni.Az egyikért már ment a vevő,a másikat meg én vettem meg.  Wink Utána hetekig nem volt egy épkézláb darab sem.Talán az általad linkelt ezüst volt az első...

Motorolajat én is 5W-30 ford olajat raktam bele.Nem eszi. Váltóolajat is most cseréltem,castrol 75W-90, és az itteni wikiben leírtakkal ellentétben NEM 1.9 Liter kell bele! Nekem 2.3 ment bele.

Legyen úgy, ahogy Neked, várom a másodikat :-)

Az olajjal kapcsolatos választ is köszi!! Ez a váltó olaj téma a kedvencem amúgy. Minden "mai" kocsiba örökélet-olajat raknak. Az is, ha újonnan veszed, és 5 évesen eladod, akkor örökélet :-)
Még a Totoyánál is csodákra volt képes az olajcsere, pedig volt olyan, aki javítást javasolt :-)

Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #21740 Dátum: 2013.08.25 vasárnap, 16:34:53 »

Legyen úgy, ahogy Neked, várom a másodikat :-)

Az olajjal kapcsolatos választ is köszi!! Ez a váltó olaj téma a kedvencem amúgy. Minden "mai" kocsiba örökélet-olajat raknak. Az is, ha újonnan veszed, és 5 évesen eladod, akkor örökélet :-)
Még a Totoyánál is csodákra volt képes az olajcsere, pedig volt olyan, aki javítást javasolt :-)


Motor olaj 5W30 gyári nagyon jó, váltó olajat pedig 60000 km-ként érdemes lecserélni, abból a gyári kicsit húzós áron van, dehát nem kell 2 havonta cserélni, én mindig gyári olajat használtam-használok a mondeoimban + prolongot a váltóba is. Az pedig hűlyeség,amit már többször olvastam itt a fórumon is hogy a több száz ezret futott motorba 10w-s olaj kell, mert a hidrotőkék több százezer km után is csak az 5W30-as olajjal fognak megfelelően működni.
Naplózva
Mr. Rusty
Vendég
« Új hozzászólás #21741 Dátum: 2013.08.25 vasárnap, 16:36:07 »

Motor olaj 5W30 gyári nagyon jó, váltó olajat pedig 60000 km-ként érdemes lecserélni, abból a gyári kicsit húzós áron van, dehát nem kell 2 havonta cserélni, én mindig gyári olajat használtam-használok a mondeoimban + prolongot a váltóba is. Az pedig hűlyeség, hogy a több száz ezret futott motorba 10w-s olaj kell, mert a hidrotőkék több százezer km után is csak az 5W30-as olajjal fognak megfelelően működni.

 worship
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #21742 Dátum: 2013.08.25 vasárnap, 16:50:50 »

worship
eljen
Naplózva
zsolesz2.0
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


E-mail
« Új hozzászólás #21743 Dátum: 2013.08.25 vasárnap, 16:51:23 »

Legyen úgy, ahogy Neked, várom a másodikat :-)

Az olajjal kapcsolatos választ is köszi!! Ez a váltó olaj téma a kedvencem amúgy. Minden "mai" kocsiba örökélet-olajat raknak. Az is, ha újonnan veszed, és 5 évesen eladod, akkor örökélet :-)
Még a Totoyánál is csodákra volt képes az olajcsere, pedig volt olyan, aki javítást javasolt :-)



Ja,örökélet olajat.Kivéve,ha valamiért elfolyik,vagy váltójavításnál/féltengelykiszedésnél leengedik.És hát ugye azé használt olajat ne öntsünk már vissza,a gyári/jó minőségű meg drága,úgyhogy marad a 800 Ft-os. Nekem is valami sűrűbb oil volt amit leengedtem,nem véletlenül volt nehézkes a váltás a reggeli "hidegekben".  integet2
Naplózva

1998 MK2 2.0 GLX kombi. Eddig tetszik!!! :-)
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #21744 Dátum: 2013.08.25 vasárnap, 17:33:51 »

worship

Ezt láttad már? http://mondeo.hu/index.php?topic=14383.0;topicseen#lastPost
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #21745 Dátum: 2013.08.26 hétfő, 02:22:58 »

Olvass vissza!
Magyar papírosat keres 2.0 vagy 1.8, nem akar vesződni.
Kombinak kombi. wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #21746 Dátum: 2013.08.26 hétfő, 11:22:19 »

Olvass vissza!
Magyar papírosat keres 2.0 vagy 1.8, nem akar vesződni.
Kombinak kombi. wave

Jóvanna. Olyan régen írta és annyi autót nézett már. Arról nem is beszélve, hogy azóta rengeteg infót kapott pluszba. Azóta lehet, hogy megváltozott a véleménye.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #21747 Dátum: 2013.08.26 hétfő, 11:33:38 »

Csak érdeklődöm... Borzalmas a kínálat még mindig... minden nap lesem, de eddig semmi...
ami jó, és felhívom, azt már eladták...
Ez szép! Kicsit drágább, mint amit gondoltál. Kár hogy belső kép nincs, de azt lehet kérni.  Wink
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_16v_ghia_rs_st-6894574

Ezek sem rosszak:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_1.8_16v_ghia_klima-7155347
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_16v_glx_rozsdamentes_koszegen-6838484
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.26 hétfő, 11:41:18 írta Styleair » Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #21748 Dátum: 2013.08.26 hétfő, 12:16:01 »


Olvass vissza eplus2 szhar tuningolt lökhárítós nem kell neki  hehe
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #21749 Dátum: 2013.08.26 hétfő, 12:20:12 »

Olvass vissza eplus2 szhar tuningolt lökhárítós nem kell neki  hehe

Jah, igen. Emlékszem. Pedig szép, gyári alkatrészekkel.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Oldalak: 1 ... 428 429 430 431 432 433 434 [435] 436 437 438 439 440 441 442 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.072 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.