Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 22:55:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 436 437 438 439 440 441 442 [443] 444 445 446 447 448 449 450 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745109 alkalommal)
0 Felhasználó és 46 vendég van a témában
vahur
Vendég
« Új hozzászólás #22100 Dátum: 2013.12.14 szombat, 12:22:04 »

Én meghúznám az akkumulátor csavarjait, vagy előtte megcsiszolnám a sarukat meg a csapokat is. Nekem néhány hete indítózáskor csak halk kattanás, aztán semmi. Este sötétben odanyúlva az akksi saruhoz fény látszódott, és indult az autó. Meghúztam a laza csavarokat, azóta pöccre indul. Nem feltétlenül az ütközés következménye, de lehet ez is a hiba. Ez még nem kerül semmibe. Wink wave

Köszönöm az észrevételeket, javaslatokat, itt most egyszerre reagálnék.

yooccoo
A biztonsági kapcsolónál mit kellene visszanyomni? (kezelési útmutató) Már a burkolatát is megbontottam némileg, hogy jobban lássam, de nem tudtam tapogatni sem kiálló hengeres valamit. (útmutató rajz). Mint írtam függőleges valami csőszerűbe tudom bedugni az ujjam. Az lenne esetleg az ahol kiugrik az a gomb, csak nem tette?
Csak hangosan gondolkodom -> ha ez a biztonsági kapcsoló leold, nem kellene már a tápszivattyú működését is megakadályoznia? Az útmutató szerint a feladata az üzemanyag ellátás elzárása - gondolom az esetleges tűzveszély miatt. Akkor miért hallom gyújtásnál a tápszivattyú indulását? Az ütközés után -ha nehezen is - miért indult a motor? Hogy működik ez az egység? Mint azt layzi is tapasztalata szerint írta, az önindítója működött.

layzi, fügelaci
Néztem újra az akkut. Saruk fémtiszták, nem lazák. Mértem is, a saruk közötti fesz. 12,6 V, + saru - motorblokk között szintén. Gondolom, ha érintkezési probléma lenne a jelentkező ellenállás miatt feszültségesés is mutatkozna. Az önindítóra menő vezetékeket is néztem (alá nem feküdtem ebben a hidegben) nem érzékeltem hibára utaló dolgot. Az önindító (a behúzó tekercse sem) továbbra sem működik. Nem kattog, a műszerfalon nem alszanak el a fények, mintha egyáltalán nem kapna áramot.
A bikázással még majd próbálkozom, utána talán a behúzással (tudom csak óvatosan) úgy csinál-e valamit.

Várom továbbra is a javaslatokat.

Naplózva
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #22101 Dátum: 2013.12.14 szombat, 15:13:38 »

...

Várom továbbra is a javaslatokat.


Rossz esetben maga az önindító is megnyekkenhetett; lehet hogy valami mechanikus megakadás van, vagy csatlakozó/kábel mizéria, és csak érintkezési hiba miatt nem áll neki forgatni. Ha meg tudod oldani, akkor annak a tájékán is kézz körül.
A motor egyébként normálisan járt mikor még sikerült beindítani? Nem ám az van beállva.. Mondjuk azt még egyszerű ellenőrizni; rakd sebességbe, és löködd meg előre-hátra a kocsit. Mozognia kell pár centit így ha azzal nincs baj.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
sanyi22
Vendég
« Új hozzászólás #22102 Dátum: 2013.12.15 vasárnap, 09:42:33 »

sziasztok.nekem a következő dologban kéne egy kis segítség.
a fűtéskor a meleg levegő csak a szélvédőre megy,hiába állítom a kapcsolót bármelyik állásba nem változik.
olyan mintha a kapcsoló nem váltana át a lábtér és az utastér fűtésre.
ez mitől lehet?kapcsoló hiba?vagy van valami más lehetőség is?aki tud rá valami ötletet az ne tartsa magában.köszi előre is.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #22103 Dátum: 2013.12.15 vasárnap, 10:25:27 »

sziasztok.nekem a következő dologban kéne egy kis segítség.
a fűtéskor a meleg levegő csak a szélvédőre megy,hiába állítom a kapcsolót bármelyik állásba nem változik.
olyan mintha a kapcsoló nem váltana át a lábtér és az utastér fűtésre.
ez mitől lehet?kapcsoló hiba?vagy van valami más lehetőség is?aki tud rá valami ötletet az ne tartsa magában.köszi előre is.

Hát ez egy nagyon egyedi probléma lehet, még soha senki nem kérdezte ezt itt.  eplus2

http://bit.ly/1bGJ1on
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #22104 Dátum: 2013.12.15 vasárnap, 11:00:05 »

Hát ez egy nagyon egyedi probléma lehet, még soha senki nem kérdezte ezt itt.  eplus2

http://bit.ly/1bGJ1on

kötsög  nyes
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #22105 Dátum: 2013.12.15 vasárnap, 11:18:44 »

kötsög  nyes

Eee wazz, hát a vonatkozó topic-nál már nincsenek meg a képek...  rinya  Undecided
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #22106 Dátum: 2013.12.15 vasárnap, 13:50:37 »

Eee wazz, hát a vonatkozó topic-nál már nincsenek meg a képek...  rinya  Undecided
De a Wiki-Ben vannak még képek is - 2. link a guglilistában. Smiley.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #22107 Dátum: 2013.12.15 vasárnap, 14:17:09 »

Eee wazz, hát a vonatkozó topic-nál már nincsenek meg a képek...  rinya  Undecided


Eee, wazz, hát beliláztam a gúgelen a második linket, hogy aztat köll mögnyitni!

Monnyuk ha valaki itt nem tudta használni a keresőt, akkor annak a gúgel is kihívás lehet.  email

Béke.  Wink
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #22108 Dátum: 2013.12.15 vasárnap, 14:18:28 »

kötsög  nyes

Most mé'? Írjam le 345-ödszörre, hogy tessék használni a keresőt? Oszt' minek írjam le, ha mindenki szharik bele?

Így kapott segítséget is, meg oltást is.  taps
Naplózva
sanyi22
Vendég
« Új hozzászólás #22109 Dátum: 2013.12.15 vasárnap, 19:40:55 »

 worship falbav
azért köszi.így már megoldom.
Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #22110 Dátum: 2013.12.15 vasárnap, 20:16:12 »


Eee, wazz, hát beliláztam a gúgelen a második linket, hogy aztat köll mögnyitni!

Monnyuk ha valaki itt nem tudta használni a keresőt, akkor annak a gúgel is kihívás lehet.  email

Béke.  Wink
Ezt az akcentust a makói polgármester haragosai szokták használni. Csak nem ismered? Búzás Péternek hívják, olyan ő-vel beszél, hogy az már az ittenieknek is feltűnő.
Érdekességképpen: http://www.youtube.com/watch?v=tbfI_RCzEVY
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #22111 Dátum: 2013.12.16 hétfő, 14:33:47 »

Most mé'? Írjam le 345-ödszörre, hogy tessék használni a keresőt? Oszt' minek írjam le, ha mindenki szharik bele?

Így kapott segítséget is, meg oltást is.  taps

Egyet értünk nyugi  Cheesy
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
zsoktsinka
Vendég
« Új hozzászólás #22112 Dátum: 2013.12.16 hétfő, 22:32:09 »

Sziasztok!

Új vagyok itt, bocsi, ha nem itt lenne a helye.

Keresnék Mondeo Mk2-höz belső féltengelycsuklót, mert sehol nem találok. Tudnátok ebben segíteni?
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #22113 Dátum: 2013.12.17 kedd, 00:49:41 »

Sziasztok!

Új vagyok itt, bocsi, ha nem itt lenne a helye.

Keresnék Mondeo Mk2-höz belső féltengelycsuklót, mert sehol nem találok. Tudnátok ebben segíteni?

Cromax-nál van, de az autó nem ér annyit   hehe vegyél bontottat kompletten 4000ft. Biztos van itt a fórumon is valakinek a keres, kínál topikban... vagy újíttasd fel a meglévőt 10ezer Ft Budapest Lucernás utca....
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #22114 Dátum: 2013.12.17 kedd, 15:32:00 »

hello. valaki tusja hogy ezek hova valók?  szomoru1
a felsőből kettő van egy jobbos és egy balos, a donorból jöttek le, az enyémen nem volt és nem tusom hova tegyem..  rinya

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #22115 Dátum: 2013.12.17 kedd, 19:30:11 »

hello. valaki tusja hogy ezek hova valók?  szomoru1
a felsőből kettő van egy jobbos és egy balos, a donorból jöttek le, az enyémen nem volt és nem tusom hova tegyem..  rinya

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
a felső a kerékjárati takarólemez, ami a képen van az éppen jobbos, az alsó 2 a hűtő melletti terelőlemez
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
zsoktsinka
Vendég
« Új hozzászólás #22116 Dátum: 2013.12.19 csütörtök, 09:23:38 »

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy ha hirtelen, vagy lassan gázt adok, nem mindig akar megindulni az autó, úgy viselkedik, mint egy régi szívó diesel. Van hogy ugyan azon a ponton tartom a gázt, és érezhetően be be rángatva gyorsul csak. 1.8 TD

Mi lehet a probléma?
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.19 csütörtök, 09:31:54 írta zsoltsinka » Naplózva
Toy
Vendég
« Új hozzászólás #22117 Dátum: 2013.12.19 csütörtök, 17:23:06 »

Sziasztok!  Gyerekek!! Én bármilyen árfekvésben vásároltam eddig mk2,vízpumpát,lassan már fél évet sem bírnak ki,csöndes üzemben! Mi lehet a baj? Már csak ilyen gyenge minőségű alkatrészt lehet kapni mindenhol??
(1.8,benzin )   Jelenség; a csere után,jelenleg (már csak!) negyed évesen,hangja van ismételten a töm szelencének! Egyébként,rendesen végzi a dolgát,csak idegesítően hangosan!! 3 év alatt már négyet cseréltem,amiből az első volt valóban megfáradva,(szivárgott) de a többi,mind,meglehetősen hangosan nyöszörög!
Az utolsót,mint gyári Ford alkatrészt vettem,(rendeltem),de persze csak a csomagolás rendszerint a Ford,egyébként pedig valami jelölés mentes kacat.
 Tud valaki helyet,vagy gyártót,aki azt is teszi a dobozba,mint amit hirdet is?    wave
Naplózva
BZoli
Vendég
« Új hozzászólás #22118 Dátum: 2013.12.26 csütörtök, 18:58:17 »

Sziasztok!  Remélem tudtok valami megoldást mondani az alábbi problémámra.
Tegnap akkumulátort cseréltünk a 99-es gyártású 2.0 -es Mondeomban. Azóta a jelenség a következő: ha az autó nem mozog az alapjárat tökéletes, amint megyünk vele és elveszem a gázt mondjuk váltás vagy lassítás miatt akkor az alapjárat leesik 200-300 körülire majd utána felugrik 1000-re, fel -le járkál. De amint mondjuk megállunk a lámpánál beáll kicsit 1000-alá és ott is marad.
Mi lehet a probléma?
Naplózva
szabi_zoli82
Vendég
« Új hozzászólás #22119 Dátum: 2013.12.26 csütörtök, 21:27:54 »

Sziasztok!  Remélem tudtok valami megoldást mondani az alábbi problémámra.
Tegnap akkumulátort cseréltünk a 99-es gyártású 2.0 -es Mondeomban. Azóta a jelenség a következő: ha az autó nem mozog az alapjárat tökéletes, amint megyünk vele és elveszem a gázt mondjuk váltás vagy lassítás miatt akkor az alapjárat leesik 200-300 körülire majd utána felugrik 1000-re, fel -le járkál. De amint mondjuk megállunk a lámpánál beáll kicsit 1000-alá és ott is marad.
Mi lehet a probléma?


Mennyi ideig volt az autó feszültségmentes állapotban? Lehet hogy elfelejtette a motorvezérlő az érzékelők és jeladók eddigi adatait, és jelenleg tanul. A wiki szerinti leírás alapján kellene csinálni egy betanítást, általában szokott segíteni. Ha nem, akkor a többiek biztosan tudnak konkrétabb tanácsokat adni.
Naplózva
BZoli
Vendég
« Új hozzászólás #22120 Dátum: 2013.12.27 péntek, 08:48:52 »



Mennyi ideig volt az autó feszültségmentes állapotban? Lehet hogy elfelejtette a motorvezérlő az érzékelők és jeladók eddigi adatait, és jelenleg tanul. A wiki szerinti leírás alapján kellene csinálni egy betanítást, általában szokott segíteni. Ha nem, akkor a többiek biztosan tudnak konkrétabb tanácsokat adni.


Az akksi kb fel orat volt kint, megprobalom a betanitast. Bocs hogy nincs ekezetem de tabletrol vagyok . Elore is koszi a valaszt.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #22121 Dátum: 2013.12.27 péntek, 09:22:38 »

Bocs hogy nincs ekezetem de tabletrol vagyok . Elore is koszi a valaszt.
Ha az újjadat rajta tartod a magánhangzó bilentyűzeten, akor felugrik egy ablakocska, amiben ott lesznek az adott magánhangzó ékezetes verziói.
Én is tabletről írok most, és pl. az "e" betű esetében felad 7 lehetőséget.
Vagy lehet, hogy neked angol a nyelvbeállításod? Vagy csak sietsz ( lusta vagy  Grin )?
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #22122 Dátum: 2013.12.27 péntek, 09:23:43 »

Ha az újjadat rajta tartod a magánhangzó bilentyűzeten, akor felugrik egy ablakocska, amiben ott lesznek az adott magánhangzó ékezetes verziói.
Én is tabletről írok most, és pl. az "e" betű esetében felad 7 lehetőséget.
Vagy lehet, hogy neked angol a nyelvbeállításod? Vagy csak sietsz ( lusta vagy  Grin )?
igazad van, csak így kb 3* annyi idő beírni mindent
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #22123 Dátum: 2013.12.27 péntek, 09:25:49 »

Ha az újjadat rajta tartod a magánhangzó bilentyűzeten, akor felugrik egy ablakocska, amiben ott lesznek az adott magánhangzó ékezetes verziói.
Én is tabletről írok most, és pl. az "e" betű esetében felad 7 lehetőséget.
Vagy lehet, hogy neked angol a nyelvbeállításod? Vagy csak sietsz ( lusta vagy  Grin )?
De mondjuk egy 300 forintos okos billentyűzetet ha beszerez akkor lesz magától is ékezet csak kicsit figyelni kell, hogy jól javította e ki Wink
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #22124 Dátum: 2013.12.27 péntek, 09:27:04 »

De mondjuk egy 300 forintos okos billentyűzetet ha beszerez akkor lesz magától is ékezet csak kicsit figyelni kell, hogy jól javította e ki Wink

Én néha nem figyelek. Smiley
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #22125 Dátum: 2013.12.27 péntek, 13:07:46 »

Sziasztok!  Gyerekek!! Én bármilyen árfekvésben vásároltam eddig mk2,vízpumpát,lassan már fél évet sem bírnak ki,csöndes üzemben! Mi lehet a baj? Már csak ilyen gyenge minőségű alkatrészt lehet kapni mindenhol??
(1.8,benzin )   Jelenség; a csere után,jelenleg (már csak!) negyed évesen,hangja van ismételten a töm szelencének! Egyébként,rendesen végzi a dolgát,csak idegesítően hangosan!! 3 év alatt már négyet cseréltem,amiből az első volt valóban megfáradva,(szivárgott) de a többi,mind,meglehetősen hangosan nyöszörög!
Az utolsót,mint gyári Ford alkatrészt vettem,(rendeltem),de persze csak a csomagolás rendszerint a Ford,egyébként pedig valami jelölés mentes kacat.
 Tud valaki helyet,vagy gyártót,aki azt is teszi a dobozba,mint amit hirdet is?    wave

Használj gyári ford fagyállót (pirosat) és nem lesz gond vele.... Egyébként cromaxra a legjellemzőbb amit írsz... megveszed a gyárinak nevezett alkatrészt, aztán küldenek egy jelöletlen, márkátlan szart. Nálam a gyárinak mondott, kifizettetett alapjárati motor baxta ki a biztosítékot, ahol ford feliratnak kellett volna lenni-e, köszörűlés nyoma volt  hehe vissza küldtem! Érdekes mód tudtak küldeni olyat amin ford felirat volt. Tudjátok kit verjenek át.....  levele
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #22126 Dátum: 2013.12.28 szombat, 17:21:51 »

a felső a kerékjárati takarólemez, ami a képen van az éppen jobbos, az alsó 2 a hűtő melletti terelőlemez
értem. és azt a takarólemezt hova kell rakni mert kiszedtem a kerékjárati doblemezt is de sehogy sem találom a helyét. vagy azt akkor kellett volna mikor még nem volt benne a lengéscsillapító vagy ilyesmi? frankón nem emlékszem honnan szedtem le.
Naplózva
LogoutX
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új hozzászólás #22127 Dátum: 2013.12.28 szombat, 23:25:41 »

értem. és azt a takarólemezt hova kell rakni mert kiszedtem a kerékjárati doblemezt is de sehogy sem találom a helyét. vagy azt akkor kellett volna mikor még nem volt benne a lengéscsillapító vagy ilyesmi? frankón nem emlékszem honnan szedtem le.

Olajszűrő cseréhez ezt a takarólemezt kell levenni (benzines Mondeóknál). Hülyén hangzik, de úgy próbáld be a kerékdobba, hogy útban legyen az olajszűrőcseréhez, és az U alakú kivágás lefele nézzen. Azthiszem a kormány-összekötő bújik itt ki. Meg persze fusson a (visszaszerelt) műanyag doblemezzel.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.28 szombat, 23:27:45 írta LogoutX » Naplózva

MK II 2.0 Zetec
korpincs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 273



E-mail
« Új hozzászólás #22128 Dátum: 2013.12.30 hétfő, 18:08:01 »

Halihó!

Egy ismerősöm kérdezi : O/D off zölden villog az mit jelent?

Köszönöm a válaszokat.
Naplózva

2011-2013/Mkll 1999 2.0 16v GLX kombi
2013 04-10/Mklll 2001 08 2.5 V6 Ghia sedan
2013 12----> Mklll 2001 .08 2.0 kombi TDDI TREND  115Le
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #22129 Dátum: 2013.12.31 kedd, 15:19:19 »

Hali. Elkezdte csinálni a kocsi hogy ha elindulok és odalépek megtorpan a kocsi és alig gyorsul. 2.2 fordulat felett egész jó de alatta nem. Van amikor ha menet közben leszállok a gázrol kicsit mondtha rángatna is a motor. Mitöl lehet mit nézzek meg?
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #22130 Dátum: 2013.12.31 kedd, 15:35:09 »

Hali. Elkezdte csinálni a kocsi hogy ha elindulok és odalépek megtorpan a kocsi és alig gyorsul. 2.2 fordulat felett egész jó de alatta nem. Van amikor ha menet közben leszállok a gázrol kicsit mondtha rángatna is a motor. Mitöl lehet mit nézzek meg?

kmóra működik?
Naplózva
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #22131 Dátum: 2013.12.31 kedd, 16:30:05 »

kmóra működik?
az működik.
Naplózva
szuperhangya
Vendég
« Új hozzászólás #22132 Dátum: 2013.12.31 kedd, 17:33:52 »

az működik.
vedd ki a lambda biztosítékát.
Naplózva
LogoutX
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új hozzászólás #22133 Dátum: 2014.01.01 szerda, 18:08:22 »

Hali. Elkezdte csinálni a kocsi hogy ha elindulok és odalépek megtorpan a kocsi és alig gyorsul. 2.2 fordulat felett egész jó de alatta nem. Van amikor ha menet közben leszállok a gázrol kicsit mondtha rángatna is a motor. Mitöl lehet mit nézzek meg?

Gyújtógyertya hiba produkálhat hasonló tüneteket. Mikor voltak cserélve? Érdemes lenne ellenőrizni a szikraközöket.
(a lambda biztosíték helyett egyszerűbb lehet lehúzni a légtömegmérő kábelét)
Naplózva

MK II 2.0 Zetec
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #22134 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 14:44:19 »

Halihó!

Egy ismerősöm kérdezi : O/D off zölden villog az mit jelent?

Köszönöm a válaszokat.

A kezelési könyv 71. oldaláról:
"Ha az O/D OFF ellenőrző lámpa villog, az automata sebességváltóban valamilyen probléma van. Amennyiben ez előfordul, a lehető leggyorsabban vigye gépkocsiját a legközelebbi Ford szervizbe."
Hehe, "lehető leggyorsabban" = padlógázzal száguldozzunk a szervizig? Cheesy Mindenképpen irány egy szerviz, vagy ha van kéznél hibakód olvasó, akkor rá kell cuppantani az autóra. Abból már lehet majd közelebbit is mondani.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
mondeo,F
Vendég
« Új hozzászólás #22135 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 17:54:47 »

   :wave:Üdvözlet mindenkinek.egy kis segítséget szeretnék kérni a tapasztalt mondeósoktól ,tavasszal terveznék egy mondeo vásárlást ,szűk anyagi helyzetemre való tekintettel MK1-94-96,vagy MK2-97-99 közti modell jöhet szóba,és csak benzineset szeretnék ,kérdésem hogy 1.6 vagy 1.8,  amire használnánk az 60%város-40%hoszabb utak.álltalában teltházzal(2felnőtt 3gyerek)Klíma jó lenne,kb 300,000ft-om van rá
Mire vagy (mikre)figyeljek oda értem én tipus hiba ,ill melyik lenne az ideális évjárat és motor .a tényleges fogyasztásra kíváncsi lennék mert sokmindent hallottam,előre is köszönöm a segítséget üdv mindenkinek worship
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #22136 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 18:00:54 »

   :wave:Üdvözlet mindenkinek.egy kis segítséget szeretnék kérni a tapasztalt mondeósoktól ,tavasszal terveznék egy mondeo vásárlást ,szűk anyagi helyzetemre való tekintettel MK1-94-96,vagy MK2-97-99 közti modell jöhet szóba,és csak benzineset szeretnék ,kérdésem hogy 1.6 vagy 1.8,  amire használnánk az 60%város-40%hoszabb utak.álltalában teltházzal(2felnőtt 3gyerek)Klíma jó lenne,kb 300,000ft-om van rá
Mire vagy (mikre)figyeljek oda értem én tipus hiba ,ill melyik lenne az ideális évjárat és motor .a tényleges fogyasztásra kíváncsi lennék mert sokmindent hallottam,előre is köszönöm a segítséget üdv mindenkinek worship
300-ért olyat fogsz kapni, amit már az elejétől szögelni kell.
1.6-ot felejtsed el, gyenge a karosszériához. 1.8 vagy 2.0 fogyasztásban nincs különbség, csak a súlyadóban, aprócska.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #22137 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 18:22:08 »

   :wave:Üdvözlet mindenkinek.egy kis segítséget szeretnék kérni a tapasztalt mondeósoktól ,tavasszal terveznék egy mondeo vásárlást ,szűk anyagi helyzetemre való tekintettel MK1-94-96,vagy MK2-97-99 közti modell jöhet szóba,és csak benzineset szeretnék ,kérdésem hogy 1.6 vagy 1.8,  amire használnánk az 60%város-40%hoszabb utak.álltalában teltházzal(2felnőtt 3gyerek)Klíma jó lenne,kb 300,000ft-om van rá
Mire vagy (mikre)figyeljek oda értem én tipus hiba ,ill melyik lenne az ideális évjárat és motor .a tényleges fogyasztásra kíváncsi lennék mert sokmindent hallottam,előre is köszönöm a segítséget üdv mindenkinek worship
Ha klimázni is akarsz, akkor az 1.8-t is felejtsd el, mert még a 2.0 se szereti, ha bekapcsolják a klimát.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #22138 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 18:22:53 »

   :wave:Üdvözlet mindenkinek.egy kis segítséget szeretnék kérni a tapasztalt mondeósoktól ,tavasszal terveznék egy mondeo vásárlást ,szűk anyagi helyzetemre való tekintettel MK1-94-96,vagy MK2-97-99 közti modell jöhet szóba,és csak benzineset szeretnék ,kérdésem hogy 1.6 vagy 1.8,  amire használnánk az 60%város-40%hoszabb utak.álltalában teltházzal(2felnőtt 3gyerek)Klíma jó lenne,kb 300,000ft-om van rá
Mire vagy (mikre)figyeljek oda értem én tipus hiba ,ill melyik lenne az ideális évjárat és motor .a tényleges fogyasztásra kíváncsi lennék mert sokmindent hallottam,előre is köszönöm a segítséget üdv mindenkinek worship

ha tényleg jót akarsz venni 300 kevés. Én 100ért vettem egy lerobbant mk2 td-t de kellett rá 300körül amire üzembiztos és undor nélkül használható lett. A jó állapotért fizetni kell. Nem véletlen találni hahu-n 100-700ig mk2-t a különbség tényleg ennyi...
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #22139 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 18:30:03 »

Használj gyári ford fagyállót (pirosat) és nem lesz gond vele.... Egyébként cromaxra a legjellemzőbb amit írsz... megveszed a gyárinak nevezett alkatrészt, aztán küldenek egy jelöletlen, márkátlan szart. Nálam a gyárinak mondott, kifizettetett alapjárati motor baxta ki a biztosítékot, ahol ford feliratnak kellett volna lenni-e, köszörűlés nyoma volt  hehe vissza küldtem! Érdekes mód tudtak küldeni olyat amin ford felirat volt. Tudjátok kit verjenek át.....  levele
Szia Laci! BÚÉK! Azért azt elárulom neked, hogy a köszörülés helyén éppen a ford felirat állt valamikor, mivel minden termékből nincsen utángyártott vagy az utángyártottakat forgalmazó, (csomagoló cég, pl.RUVILLE) csak gyárit tud beszerezni, ezért kiköszörülik a gyári jelzéseket, mert a gyárit nem árulhatja utángyártottként, persze, ha eredeti gyári ford csomagolásban volt az ilyen alkatrész, akkor kicsit félreérthető, de előfordulhat, hogy a gyári raktárban kifogy és visszakerül a kiköszörült márkejelzésű a gyári raktárba. wave
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.02 csütörtök, 19:11:06 írta Truthful » Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #22140 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 18:49:54 »

300-ért olyat fogsz kapni, amit már az elejétől szögelni kell.

ha szerencséd van, akkor nem. én 130-ért vettem, plusz forgalomba helyzés, és szinte hozzá sem volt nyúlva
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
drof
Vendég
« Új hozzászólás #22141 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 18:50:29 »

Szia Laci! BÚÉK! Azért azt elárulom neked, hogy a köszörülés helyén éppen a ford felirat állt valamikor, mivel minden termékből nincsen utángyártott vagy az utángyártottakat forgalmazó, (csomagoló) cég csak gyárit tud beszerezni, ezért kiköszörülik a gyári jelzéseket, mert a gyárit nem árulhatja utángyártottként, persze, ha eredeti gyári ford csomagolásban volt az ilyen alkatrész, akkor kicsit félreérthető, de előfordulhat, hogy a gyári raktárban kifogy és visszakerül a kiköszörült márkejelzésű a gyári raktárba. wave


Ez így igaz!

Az meg nem olyan rossz, ha kiköszörült emblémájú gyári alkatrészt kapni utángyártott árban......

Vagy már ez is baj? taps
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #22142 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 19:14:37 »

Ez így igaz!

Az meg nem olyan rossz, ha kiköszörült emblémájú gyári alkatrészt kapni utángyártott árban......

Vagy már ez is baj? taps
Ugy látszik a Lacinak baj volt, én meg kimondottan keresem, főként a (RUVILLE dobozokban) az ilyen  kiköszörült márkajelzésű gyári alkatrészeket. wave
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #22143 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 19:35:53 »

Ez így igaz!

Az meg nem olyan rossz, ha kiköszörült emblémájú gyári alkatrészt kapni utángyártott árban......

Vagy már ez is baj? taps
addig nincs baj, amíg nem a meyle feliratot köszörülik ki, és adják gyáriként
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #22144 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 21:33:58 »

ha szerencséd van, akkor nem. én 130-ért vettem, plusz forgalomba helyzés, és szinte hozzá sem volt nyúlva
Ja, de te igénytelen vagy!  eplus2
Viccet félretéve, ahhoz elég nagy mázli kell.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #22145 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 21:40:27 »

Ha klimázni is akarsz, akkor az 1.8-t is felejtsd el, mert még a 2.0 se szereti, ha bekapcsolják a klimát.
Ebben nem értek veled egyet. Azért nem kell elfelejteni egy 1.8-ast. 5,5 évig jártam 1.8 digitklímás kombival, és csak 2x éreztem a Szlovén Alpokban (klímával, egész család, plusz mennyezetig pakolt puttony), hogy kevés az a motor. Szerintem M.o.-on egy 1.8 is elég tud lenni, megfelelően viszi a Mondeot. Abban egyetértek, hogy 2.0 jobban, a 2.5V6 meg még jobban viszi.  Wink
Persze ha sokat jár hegyekbe, akkor valóban 2.0, de inkább 2.5v6-ot vegyen.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #22146 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 21:43:27 »

Ebben nem értek veled egyet. Azért nem kell elfelejteni egy 1.8-ast. 5,5 évig jártam 1.8 digitklímás kombival, és csak 2x éreztem a Szlovén Alpokban (klímával, egész család, plusz mennyezetig pakolt puttony), hogy kevés az a motor. Szerintem M.o.-on egy 1.8 is elég tud lenni, megfelelően viszi a Mondeot. Abban egyetértek, hogy 2.0 jobban, a 2.5V6 meg még jobban viszi.  Wink
Persze ha sokat jár hegyekbe, akkor valóban 2.0, de inkább 2.5v6-ot vegyen.
Persze, hogy nem kell elfelejteni az 1.8-at, de semmi nem szól a javára egy 2.0-al szemben. wave
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #22147 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 21:46:24 »

Ja, de te igénytelen vagy!  eplus2
Viccet félretéve, ahhoz elég nagy mázli kell.
az hát. én biztos nem vennék 5-600 ért mk2-t azok közt is a nagy része fhos. ritka aki reálisan gondolkodik, ha el akarja adni a kocsit. inkább vennék 150-ért, és a maradék 4-et rákölteném. akkor legalább olyan aminek én szeretném
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #22148 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 21:48:12 »

az hát. én biztos nem vennék 5-600 ért mk2-t azok közt is a nagy része fhos. ritka aki reálisan gondolkodik, ha el akarja adni a kocsit. inkább vennék 150-ért, és a maradék 4-et rákölteném. akkor legalább olyan aminek én szeretném

nekem 4 dolog van ami miatt legalább 2 kell stimmeljen egy autónál

jó mechanikai állapot
jó és szép kaszni+fényezés
hibátlan beltér
olcsó ár
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #22149 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 21:50:55 »

nekem 4 dolog van ami miatt legalább 2 kell stimmeljen egy autónál

jó mechanikai állapot
jó és szép kaszni+fényezés
hibátlan beltér
olcsó ár

nekem a kasznin kívül a többi bejött, azt meg leszarom. nem rohad, a fényezés meg nem érdekel
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Oldalak: 1 ... 436 437 438 439 440 441 442 [443] 444 445 446 447 448 449 450 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.046 másodperc alatt készült el 21 lekéréssel.