Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 01:05:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 448 449 450 451 452 453 454 [455] 456 457 458 459 460 461 462 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5745686 alkalommal)
0 Felhasználó és 56 vendég van a témában
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #22700 Dátum: 2014.08.09 szombat, 21:43:57 »

Sziasztok!
Mit kell megnézni (hallgatni) egy MK2-es benzines kombin vásárlás előtt ( a küszöb/kasznirohadáson kívül)? Nem értek hozzá, de lehet, hogy nekem kellene megnézni a tényleges vevő helyett.
Pl ennél: http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_1.8_16v_ghia-7975549
Előre is kösz.
F.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Mike31
Vendég
« Új hozzászólás #22701 Dátum: 2014.08.09 szombat, 23:08:15 »

Sziasztok!
Mit kell megnézni (hallgatni) egy MK2-es benzines kombin vásárlás előtt ( a küszöb/kasznirohadáson kívül)? Nem értek hozzá, de lehet, hogy nekem kellene megnézni a tényleges vevő helyett.
Pl ennél: http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_1.8_16v_ghia-7975549
Előre is kösz.
F.

Helyedben (vagy ismerősöd, rokonod, haverod) Én nem venném meg... vigyor3 nagyon drága majdnem fél millió Ft. Alap dolgok - amik kopnak lettek cserélve. Egy autós aki szereti is az autóját, ettől sokkal feljebb megy. (példa:mondeo.hu felhasználói - akik találkozóra viszik a majdnem gyári állapotban lévő Mondijukat) Arról nem is beszélve céges autóról van szó. A kicserélt alkatrészekről mutasson számlát, ha már enyit kérünk egy céges autóér. police Mondani, és írni mindent lehet...Nah de a kérdésedre a válasz:

- kinyomócsapágy búg-e ha benyomod tökig a kuplungot

-mikor kipróbálhatod( mindenféleképpen harcold ki) ráz-e a kormány

-beindítod az autót csakis hidegen, ha már meleg vaj van a tulaj füle mögött (kamu : - "jajj ide, vagy oda kellet vele mennem") benyomod teljesen a gázpedált 1 sec. időre - ha 3 hengerezik, akkor gyertya plussz gyertya kábel csere - amit ugye megesznek a Mondeók. Milyen hangja van a motornak 230 ezer Km. normál használat mellet, gyakori olaj csere intervallummal szinte semmi. Olaj csere elmarad, plussz kinyomtam a szemét típusú motor hangját úgy is észreveszed.

-kormány kerék egyenesen áll, mikor egyenesen haladsz az autóva, ha nem akkor már törve volt -> rohadni fog nemcsak a megszokott helyeken

-keresel üvegszilánkokat - szélvédő csere nyomai

-kipufogó ki-e fúj valahol

-hátsó rugók milyen állapotban vannak, és a tartó kengyel

-fék próba

-alapjárat van-e

Ha kimaradt valami, írjad.Smiley Kedves utánam szóló!  Wink
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.09 szombat, 23:11:52 írta Mikee » Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #22702 Dátum: 2014.08.10 vasárnap, 08:01:24 »

Helyedben (vagy ismerősöd, rokonod, haverod) Én nem venném meg... vigyor3 nagyon drága majdnem fél millió Ft. Alap dolgok - amik kopnak lettek cserélve. Egy autós aki szereti is az autóját, ettől sokkal feljebb megy. (példa:mondeo.hu felhasználói - akik találkozóra viszik a majdnem gyári állapotban lévő Mondijukat) Arról nem is beszélve céges autóról van szó. A kicserélt alkatrészekről mutasson számlát, ha már enyit kérünk egy céges autóér. police Mondani, és írni mindent lehet...Nah de a kérdésedre a válasz:

- kinyomócsapágy búg-e ha benyomod tökig a kuplungot

-mikor kipróbálhatod( mindenféleképpen harcold ki) ráz-e a kormány

-beindítod az autót csakis hidegen, ha már meleg vaj van a tulaj füle mögött (kamu : - "jajj ide, vagy oda kellet vele mennem") benyomod teljesen a gázpedált 1 sec. időre - ha 3 hengerezik, akkor gyertya plussz gyertya kábel csere - amit ugye megesznek a Mondeók. Milyen hangja van a motornak 230 ezer Km. normál használat mellet, gyakori olaj csere intervallummal szinte semmi. Olaj csere elmarad, plussz kinyomtam a szemét típusú motor hangját úgy is észreveszed.

-kormány kerék egyenesen áll, mikor egyenesen haladsz az autóva, ha nem akkor már törve volt -> rohadni fog nemcsak a megszokott helyeken

-keresel üvegszilánkokat - szélvédő csere nyomai

-kipufogó ki-e fúj valahol

-hátsó rugók milyen állapotban vannak, és a tartó kengyel

-fék próba

-alapjárat van-e

Ha kimaradt valami, írjad.Smiley Kedves utánam szóló!  Wink

Plusz. Smiley Ez sosem volt Ghia, se 4 ablak, se színre fújt elemek (bár ez sokszor más), a tükrök is manuálisak, ülésfűtés nincs, ASR sincs, AWS sincs, fa szerű műszerfal keret sincs, stb. Ez (nagyon) jóindulattal alap GLX. Egyedül a króm hűtőmaszk és hátsó ajtó krómos része amitől hívhatná Ghiának, de még a Ghia emblémák sincsenek a hátsó ajtók háromszögein. Cheesy
No, de ez csak a felszereltség, nem feltétlen ütőkártya, de "kábítás", mert alig extrázott. (amit egy Ghia-nál elvár az ember)

Első ajtó fújt, első lökös fújt, hiányzik a ködlámpák kerete és a vonószem fedele. (ez külföldi kocsiknál a "vontatták"-ot jelenti, sajnos tapasztalat, itthon lehet, hogy csak elveszett)

Ennél az autónál a TÉNYLEGES autót kell megnézni alaposan, amit Mikee felsorolt, motor-futómű-kasztni-felfüggesztés, a többi nem lényeg.
(jelen esetben)
Ellenben tényleg drága. MK3-ast is adnak már ennyiért. (jó, szemetet, de akkor is)
A G-s rendszám mellette szól, hogy régóta itthoni, nem most hozták be és helyezték forgalomba, de itthon ez nem mindig előny. Kint vitték szervizbe régen, itthon lehet, hogy a sarki fakezű javította. (persze ez is csak egy a millió lehetőség közül)
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.10 vasárnap, 08:10:46 írta [ Error ] » Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #22703 Dátum: 2014.08.10 vasárnap, 08:03:06 »

Jah igen, még valami, ami alap : piros szervizkulcs ! Smiley (sokat ér, ha megvan)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Mike31
Vendég
« Új hozzászólás #22704 Dátum: 2014.08.10 vasárnap, 10:54:24 »

Jah igen, még valami, ami alap : piros szervizkulcs ! Smiley (sokat ér, ha megvan)

Ez igen Error Smiley Én ezeket nem is vettem észre... nyes
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #22705 Dátum: 2014.08.10 vasárnap, 11:43:23 »

Kösz a visszajelzést, segítséget mindenkinek a benzines mk2 rejtelmeihez. Át fogom nyálazni a listát, ha nekem kell megnéznem a kocsit.  wave
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
aty12
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új hozzászólás #22706 Dátum: 2014.08.10 vasárnap, 13:00:12 »

Sziasztok azt szeretném kérdezni tőletek hogy az mk2 kormánya mindben esetben egyforma kompatibilis?? illetve ha valakinek van hibátlan állapotú bőr kormánya és váltógombja kérem jelezze!!
köszönöm worship worship
Naplózva

97' Mk2 kombi 2.0 Ghia,EGR off,gázos lengők,JBL hifi,új gyári vízlehúzók,17" alu papucsok,
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #22707 Dátum: 2014.08.10 vasárnap, 14:06:17 »

Sziasztok azt szeretném kérdezni tőletek hogy az mk2 kormánya mindben esetben egyforma kompatibilis?? illetve ha valakinek van hibátlan állapotú bőr kormánya és váltógombja kérem jelezze!!
köszönöm worship worship

A felfogatása és a légzsák csatija is ugyanolyan mindegyiknél (a későbbi szériáknál a tempomatos kormány légzsákja is megegyezik a normál változatéval, amelyiknek szintben vannak a kormányközéppel a gombjai, annak más, de a felfogatás és a csatlakozója ugyanaz). A különbség csak annyi lehet, hogy hány vezeték van az átvezetőnél; a kevésbé felszerelt példányoknál csak a dudáé megy át, jobban felszerelteknél 3 szál megy (tempomat gombjaihoz a plusz). Ha csak simán kormánykerék csere lesz azonos verzióra, akkor bármelyik jó rá.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
aty12
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új hozzászólás #22708 Dátum: 2014.08.10 vasárnap, 14:09:17 »

A felfogatása és a légzsák csatija is ugyanolyan mindegyiknél (a későbbi szériáknál a tempomatos kormány légzsákja is megegyezik a normál változatéval, amelyiknek szintben vannak a kormányközéppel a gombjai, annak más, de a felfogatás és a csatlakozója ugyanaz). A különbség csak annyi lehet, hogy hány vezeték van az átvezetőnél; a kevésbé felszerelt példányoknál csak a dudáé megy át, jobban felszerelteknél 3 szál megy (tempomat gombjaihoz a plusz). Ha csak simán kormánykerék csere lesz azonos verzióra, akkor bármelyik jó rá.
Köszi a választ csak a kormánykereket akarom lecserélni....egyébként nem tempomatos csak a duda van..
Naplózva

97' Mk2 kombi 2.0 Ghia,EGR off,gázos lengők,JBL hifi,új gyári vízlehúzók,17" alu papucsok,
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #22709 Dátum: 2014.08.10 vasárnap, 14:26:49 »

Sziasztok azt szeretném kérdezni tőletek hogy az mk2 kormánya mindben esetben egyforma kompatibilis?? illetve ha valakinek van hibátlan állapotú bőr kormánya és váltógombja kérem jelezze!!
köszönöm worship worship

Alátámasztom thomyka írását, csak a tempomatos kormány más(abb picit), a többi (akár fa, bőr, műanyag) azonos, MK1 és MK2 esetén is. Smiley
Kormány és váltógomb bőrözésben tudok segíteni, Kecskeméten.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #22710 Dátum: 2014.08.10 vasárnap, 14:28:54 »

Ez igen Error Smiley Én ezeket nem is vettem észre... nyes
Szakmai(?) és Mondeo ártalom Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
aty12
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új hozzászólás #22711 Dátum: 2014.08.10 vasárnap, 14:38:34 »

Alátámasztom thomyka írását, csak a tempomatos kormány más(abb picit), a többi (akár fa, bőr, műanyag) azonos, MK1 és MK2 esetén is. Smiley
Kormány és váltógomb bőrözésben tudok segíteni, Kecskeméten.

Hát Kecskemét az nem lenne rossz én makói vagyok ....már csak az lenne a kérdés hogy mennyi idő és pénz  mert nem sok időm van....?
Naplózva

97' Mk2 kombi 2.0 Ghia,EGR off,gázos lengők,JBL hifi,új gyári vízlehúzók,17" alu papucsok,
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #22712 Dátum: 2014.08.10 vasárnap, 15:30:37 »

Köszi a választ csak a kormánykereket akarom lecserélni....egyébként nem tempomatos csak a duda van..

Ha a légzsák marad akkor csak azonos kormány lesz jó.
Nem tempomatos helyett, tempomatos csak légzsák cserével lehetséges
Mindkettőhöz csak a sajátja jó.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #22713 Dátum: 2014.08.10 vasárnap, 15:35:19 »

Hát Kecskemét az nem lenne rossz én makói vagyok ....már csak az lenne a kérdés hogy mennyi idő és pénz  mert nem sok időm van....?

Sajnos idő, mert mi autókárpitozással foglalkozunk és egy jó ismerős (Fel-Ser Kft.) -sel szoktuk csináltatni mi is. 12-14e szokott lenni a kormány és 1e körül van a gomb.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #22714 Dátum: 2014.08.10 vasárnap, 15:36:26 »

Ha a légzsák marad akkor csak azonos kormány lesz jó.
Nem tempomatos helyett, tempomatos csak légzsák cserével lehetséges
Mindkettőhöz csak a sajátja jó.

Így van, más a lufija a kettőnek. Smiley Szerencsére nem tempomatos a kollega kormánya.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
aty12
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új hozzászólás #22715 Dátum: 2014.08.10 vasárnap, 16:01:06 »

Sajnos idő, mert mi autókárpitozással foglalkozunk és egy jó ismerős (Fel-Ser Kft.) -sel szoktuk csináltatni mi is. 12-14e szokott lenni a kormány és 1e körül van a gomb.
ok köszi megtaláltam őket... eljen
Naplózva

97' Mk2 kombi 2.0 Ghia,EGR off,gázos lengők,JBL hifi,új gyári vízlehúzók,17" alu papucsok,
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #22716 Dátum: 2014.08.10 vasárnap, 16:04:10 »

Ha a légzsák marad akkor csak azonos kormány lesz jó.
Nem tempomatos helyett, tempomatos csak légzsák cserével lehetséges
Mindkettőhöz csak a sajátja jó.

Majdnem pontos így Smiley Az MK1-nél ez abszolút igaz, ott ez a fajta kormány volt a tempomattal szerelt verziókban (képek még róla pl. itt meg itt). Az MK2-nél már az a fajta kormány volt, mint ami a wiki-n is látható. Ebbe már a normál légzsák megy (nekem a rendes kormányt cseréltük ilyenre, kiszedtük a légzsákot mindkettőből; tökéletesen ugyanazok voltak). A két kormány közt a tempomat gombjai környékén látni a leginkább a különbséget:
-a régi a gombjai közelebb vannak egy fél centivel a sofőr felé, és belelógnak a kormányküllőkbe is
-az újnál a gombok egy picit hátrébb vannak, a kormányközép takarófedele rá is lóg pár mm-nyit gombokra, és a kormányküllők belső vonala folytatódik a fedélen, nincs benne lépcső mint a régebbi változatnál.
Természetesen maga a kormánykerék csereszabatos Smiley
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #22717 Dátum: 2014.08.10 vasárnap, 16:12:59 »

Majdnem pontos így Smiley Az MK1-nél ez abszolút igaz, ott ez a fajta kormány volt a tempomattal szerelt verziókban (képek még róla pl. itt meg itt). Az MK2-nél már az a fajta kormány volt, mint ami a wiki-n is látható. Ebbe már a normál légzsák megy (nekem a rendes kormányt cseréltük ilyenre, kiszedtük a légzsákot mindkettőből; tökéletesen ugyanazok voltak). A két kormány közt a tempomat gombjai környékén látni a leginkább a különbséget:
-a régi a gombjai közelebb vannak egy fél centivel a sofőr felé, és belelógnak a kormányküllőkbe is
-az újnál a gombok egy picit hátrébb vannak, a kormányközép takarófedele rá is lóg pár mm-nyit gombokra, és a kormányküllők belső vonala folytatódik a fedélen, nincs benne lépcső mint a régebbi változatnál.
Természetesen maga a kormánykerék csereszabatos Smiley
Nekem '97-es mk2 volt. Amikor tempomatosítottuk,  a kormányt (légzsákostúl) is ki kellett cserélni.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #22718 Dátum: 2014.08.11 hétfő, 01:31:32 »

Nekem '97-es mk2 volt. Amikor tempomatosítottuk,  a kormányt (légzsákostúl) is ki kellett cserélni.
Akkor nyilván Te MK1-es szettet kaptál hozzá. Vagyis kormányt. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #22719 Dátum: 2014.08.11 hétfő, 01:32:12 »

Akkor nyilván Te MK1-es szettet kaptál hozzá. Vagyis kormányt. Smiley
Nem.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #22720 Dátum: 2014.08.11 hétfő, 05:37:39 »

Egy autós aki szereti is az autóját, ettől sokkal feljebb megy. (példa:mondeo.hu felhasználói - akik találkozóra viszik a majdnem gyári állapotban lévő Mondijukat)
tudnád, hogy ez mennyire nem igaz...


-kormány kerék egyenesen áll, mikor egyenesen haladsz az autóva, ha nem akkor már törve volt
meg ez sem. attól, hogy nem áll egyenesen a kormány, még ne feltétlen kellett törve lenni a kocsinak. bőven elég, hogy cseréltek akár egy küső göbfejet, aztán nincs beállítva. kormány rázás ugyanez
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #22721 Dátum: 2014.08.11 hétfő, 05:41:59 »

hiányzik a ködlámpák kerete és a vonószem fedele. (ez külföldi kocsiknál a "vontatták"-ot jelenti, sajnos tapasztalat, itthon lehet, hogy csak elveszett)

mindegy, hogy vontatták, vagy elveszett, de a gazdájáról elárulja, hogy trehány. ha a pár ft-os dolgokra sajnálja  a pénzt, vagy nem ad magára annyira, hogy legalább a fénykép erejéig legyen valami ott, az a többit sem csinálja meg.  Wink
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Mike31
Vendég
« Új hozzászólás #22722 Dátum: 2014.08.11 hétfő, 09:16:40 »

 
tudnád, hogy ez mennyire nem igaz...

meg ez sem. attól, hogy nem áll egyenesen a kormány, még ne feltétlen kellett törve lenni a kocsinak. bőven elég, hogy cseréltek akár egy küső göbfejet, aztán nincs beállítva. kormány rázás ugyanez

Értem.Köszi a javítást. Viszont a kormány rázás, centírozatlan kereket mutat Én így tudtam/rudom. Lehet szarul tudom.

Akkor gondolom szétrohadva, kell menni Mondeo találkozóra. Műszakilag megbízhatatlan járgányokkal,  vagy haza hoz vagy nem. Akkor az már roncstalálkozó. nevetes2 eplus2 nyes
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.11 hétfő, 09:23:21 írta Mikee » Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #22723 Dátum: 2014.08.11 hétfő, 11:53:16 »


Értem.Köszi a javítást. Viszont a kormány rázás, centírozatlan kereket mutat Én így tudtam/rudom. Lehet szarul tudom.

Akkor gondolom szétrohadva, kell menni Mondeo találkozóra. Műszakilag megbízhatatlan járgányokkal,  vagy haza hoz vagy nem. Akkor az már roncstalálkozó. nevetes2 eplus2 nyes
kormany razas bármilyen futómű gondtol lehet.
Nem kell szét rohadt autóval menni talira , de az hatalmas túlzás hogy itt mindenki igenyes lenne a kocsijara
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #22724 Dátum: 2014.08.11 hétfő, 13:01:26 »

Nem.

DE ! Grin

mindegy, hogy vontatták, vagy elveszett, de a gazdájáról elárulja, hogy trehány. ha a pár ft-os dolgokra sajnálja  a pénzt, vagy nem ad magára annyira, hogy legalább a fénykép erejéig legyen valami ott, az a többit sem csinálja meg.  Wink

Ez így igaz. Smiley

kormany razas bármilyen futómű gondtol lehet.
Nem kell szét rohadt autóval menni talira , de az hatalmas túlzás hogy itt mindenki igenyes lenne a kocsijara

Ez is igaz. Bár én pont ezért sem megyek talira, mert bennem a van a rinya... Mivel valamelyest tükrözi a kocsi a gazdáját és egy 3 éve horpadt sárvédővel, meg egy /anno, meggodolatlan "tuningból" származó/ kéménycsővel a hátulján furán érezném magam, mivel qrvára zavar, csak épp vagy idő, vagy pénz, vagy kedv (de leginkább pénz és energia) nincsen rá.  szomoru1
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #22725 Dátum: 2014.08.11 hétfő, 13:03:52 »

ok köszi megtaláltam őket... eljen


Csak idegeneknek valószínű többért csinálják, mint nekünk, ezért javasoltam a segítséget. Grin (a főnök jó cimbora)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #22726 Dátum: 2014.08.11 hétfő, 13:24:45 »

DE ! Grin

Ez így igaz. Smiley

Ez is igaz. Bár én pont ezért sem megyek talira, mert bennem a van a rinya... Mivel valamelyest tükrözi a kocsi a gazdáját és egy 3 éve horpadt sárvédővel, meg egy /anno, meggodolatlan "tuningból" származó/ kéménycsővel a hátulján furán érezném magam, mivel qrvára zavar, csak épp vagy idő, vagy pénz, vagy kedv (de leginkább pénz és energia) nincsen rá.  szomoru1

hát ez ne tartson vissza
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Mike31
Vendég
« Új hozzászólás #22727 Dátum: 2014.08.11 hétfő, 13:58:53 »

DE ! Grin

Ez így igaz. Smiley

Ez is igaz. Bár én pont ezért sem megyek talira, mert bennem a van a rinya... Mivel valamelyest tükrözi a kocsi a gazdáját és egy 3 éve horpadt sárvédővel, meg egy /anno, meggodolatlan "tuningból" származó/ kéménycsővel a hátulján furán érezném magam, mivel qrvára zavar, csak épp vagy idő, vagy pénz, vagy kedv (de leginkább pénz és energia) nincsen rá.  szomoru1


Elhiheted enyém sincs gyári állapotban sajnos...Nem olyan sokból símán megcsinálnám 100 ezer Ft. Mindent kivenni az autóból, kábeleket átnézni vagy Ghia komplett kábel korbács bele, a megvett donorból a jó cuccokat bele raknám. 1 hét vagy 2 hét és megvan az autó. Fényező haver / majdben rokonnak csak az anyagot venném meg. És ez is megvan. Ezeket szeretném a vasammal. Ez év vagy jövő év - Mike Project.  vigyor3
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #22728 Dátum: 2014.08.11 hétfő, 15:38:36 »

Elhiheted enyém sincs gyári állapotban sajnos...Nem olyan sokból símán megcsinálnám 100 ezer Ft. Mindent kivenni az autóból, kábeleket átnézni vagy Ghia komplett kábel korbács bele, a megvett donorból a jó cuccokat bele raknám. 1 hét vagy 2 hét és megvan az autó. Fényező haver / majdben rokonnak csak az anyagot venném meg. És ez is megvan. Ezeket szeretném a vasammal. Ez év vagy jövő év - Mike Project.  vigyor3

Az a baj, hogy ez a kis qrva totál hozzám van nőve. (ill. fordítva... FORDítva Grin ) Már a családban van vagy 15 éve. Szinte mindene cserés volt már, 2-szer lett az egész újra fényezve (jó fényezőkből és lakatosokból annyi van, mint jó szerelőkből Sad )... Volt "húde" tuning, aztán vissza eredetibe, most már véglegesen csak az RS külsőre pályázok. (félig-meddig meg is van) Cirka 1,5-2 millát elvitt már a "zsebünkből", plusz qrva drágán is vette még apám... (plusz még a szokásos költségek ugye : nafta, kopó alkatrészek, biztosítás, stb...)
Most jelenleg "csak" az egész elejét kéne cserélnem... Ugye a horpadt sárvédő, de a másik is, mert egy ponton csak a festés tartja már össze, első lökös gyárira (+RS toldat), komplett lámpahíd (96-os, vésett üveges), kerékjárati műanyagok, teljes motortakaró dekni... (ebből a legfájóbb a fényezés lenne sajnos...) Jah, meg az teljes központizárat... "Meg lett csinálva...  falbav" Jah meg a futómű is fáradt már. Meg a váltó. A motorral is akadnak bajok. A beltérben is van mit csinálni még.
Látszani annyira nem látszik sok hiba (meg nem is az érdekel), csak az a cél, hogy egyben maradjon még vagy x évig. Eladva nem lesz sosem, annyi jó élmény is köt hozzá. Ha megdöglök, ebben a vén csatahajóban fogok (még ha adj' isten lesz is valaha annyi lóvém, hogy fönttartsak mellette egy másik Ford-ot is)
Betegség ez ba*****meg... Cheesy
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.11 hétfő, 15:41:41 írta [ Error ] » Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Mike31
Vendég
« Új hozzászólás #22729 Dátum: 2014.08.11 hétfő, 23:10:24 »

Az a baj, hogy ez a kis qrva totál hozzám van nőve. (ill. fordítva... FORDítva Grin ) Már a családban van vagy 15 éve. Szinte mindene cserés volt már, 2-szer lett az egész újra fényezve (jó fényezőkből és lakatosokból annyi van, mint jó szerelőkből Sad )... Volt "húde" tuning, aztán vissza eredetibe, most már véglegesen csak az RS külsőre pályázok. (félig-meddig meg is van) Cirka 1,5-2 millát elvitt már a "zsebünkből", plusz qrva drágán is vette még apám... (plusz még a szokásos költségek ugye : nafta, kopó alkatrészek, biztosítás, stb...)
Most jelenleg "csak" az egész elejét kéne cserélnem... Ugye a horpadt sárvédő, de a másik is, mert egy ponton csak a festés tartja már össze, első lökös gyárira (+RS toldat), komplett lámpahíd (96-os, vésett üveges), kerékjárati műanyagok, teljes motortakaró dekni... (ebből a legfájóbb a fényezés lenne sajnos...) Jah, meg az teljes központizárat... "Meg lett csinálva...  falbav" Jah meg a futómű is fáradt már. Meg a váltó. A motorral is akadnak bajok. A beltérben is van mit csinálni még.
Látszani annyira nem látszik sok hiba (meg nem is az érdekel), csak az a cél, hogy egyben maradjon még vagy x évig. Eladva nem lesz sosem, annyi jó élmény is köt hozzá. Ha megdöglök, ebben a vén csatahajóban fogok (még ha adj' isten lesz is valaha annyi lóvém, hogy fönttartsak mellette egy másik Ford-ot is)
Betegség ez ba*****meg... Cheesy


Értelek. Nekem eddig láthattod a HSZ-eim alatt csak Fordom volt. Majdnem, mert volt Volkswagen Mk1 900 cm3 11 L-es fogyasztással  beka3 Volt egy Alekom (Lada Samara majdnem) ebbe belefért egy komplett konyhabútor szett  Shocked Smiley És egy 2008-as évj. Suzuki Ignis 1.3 VVTi - nos az utóbbit senkinek sem kívánom min. étvágya volt 8.5 L klímával, nyáron 12-nél ált meg. 4 évesen került hozzám, nem kinyírva kevés KM-el. Rázott majd kiestél a kocsiból ülések fából voltak 2 cm vastag szivacs ráragasztva. Nem szeretem azt az autót, inkább Ford azon belül  Scorpio Mk1 volt nálam a legjobb, és a legérzelgősebb autóm. Ennek volt lelke. Feleségem állandósult unszolására váltam meg tőle. (HHE-292 ha látnátok valahol) Igen, az ember megtud szeretni egy tárgyat alapesetben egy autót. Viszont az emlék, mely hozzá köt az a mérv adó. Smiley
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #22730 Dátum: 2014.08.13 szerda, 03:13:01 »

... Viszont az emlék, mely hozzá köt az a mérv adó. Smiley
  eljen (itt is Wink )
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
lipoka
Vendég
« Új hozzászólás #22731 Dátum: 2014.08.13 szerda, 11:17:43 »

Szia mindenkinek!

Érdekes dolog miatt kérem a tanácsotokat:
Ford Mondeo 2002 mkII 1.8 benzines autónk van .
Már mindenütt vizsgálták az autót ( Ford szervizben is).
Tehát: a motor 4500 lekorlátoz , ha lassan adom a gázt elforog 7500 .
érződik , hogy menne de valami vissza fogja az autót.
Nincs semmilyen elektromos baja többször mindent mértek rajta.
Cseréltünk benzin szivattyút ,semmi változás.
Tippet adtak hogy vezérlés elment . Kérdésem , hogy szerintetek mi lehet
 a baj valaki találkozott már ilyen hibával. Ill. tudtok valami arany kezű ügyes mondeo
 szerelőt itt a keleti végeken ( Debrecen).

Köszi a segítségeteket wow1
Naplózva
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #22732 Dátum: 2014.08.13 szerda, 11:56:35 »

Szia mindenkinek!

Érdekes dolog miatt kérem a tanácsotokat:
Ford Mondeo 2002 mkII 1.8 benzines autónk van .
Már mindenütt vizsgálták az autót ( Ford szervizben is).
Tehát: a motor 4500 lekorlátoz , ha lassan adom a gázt elforog 7500 .
érződik , hogy menne de valami vissza fogja az autót.
Nincs semmilyen elektromos baja többször mindent mértek rajta.
Cseréltünk benzin szivattyút ,semmi változás.
Tippet adtak hogy vezérlés elment . Kérdésem , hogy szerintetek mi lehet
 a baj valaki találkozott már ilyen hibával. Ill. tudtok valami arany kezű ügyes mondeo
 szerelőt itt a keleti végeken ( Debrecen).

Köszi a segítségeteket wow1


Túl sok okosat nem fogok mondani rá, lehet valami eltömődés, vagy pillangószelep, vagy szoftveres nyűg, vagy valami jeladó nem jó, de még a gyújtást se zárnám ki (gyertya, kábel, trafó mind gyanús lehet). Ellenben ha 2002-es a járgány, akkor az már az MK3-as Mondeo lesz, kérdezz rá abban a topic-ban is, jobb eséllyel fognak tudni segíteni Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.13 szerda, 14:11:07 írta thomyka » Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
fityo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



E-mail
« Új hozzászólás #22733 Dátum: 2014.08.17 vasárnap, 21:41:29 »

Szia mindenkinek!

Érdekes dolog miatt kérem a tanácsotokat:
Ford Mondeo 2002 mkII 1.8 benzines autónk van .
Már mindenütt vizsgálták az autót ( Ford szervizben is).
Tehát: a motor 4500 lekorlátoz , ha lassan adom a gázt elforog 7500 .
érződik , hogy menne de valami vissza fogja az autót.
Nincs semmilyen elektromos baja többször mindent mértek rajta.
Cseréltünk benzin szivattyút ,semmi változás.
Tippet adtak hogy vezérlés elment . Kérdésem , hogy szerintetek mi lehet
 a baj valaki találkozott már ilyen hibával. Ill. tudtok valami arany kezű ügyes mondeo
 szerelőt itt a keleti végeken ( Debrecen).

Köszi a segítségeteket wow1

Na ezek szerint nem csak én szenvedek ezzel a problémával.Bár az enyém kiforog de nagyon lassan.(MK2 zetec)
Elvileg nálam is jó minden de mégse.Bár van egy B2159-es hibám de még senki nem mondta meg a tutit,hogy ez mi is.
Pár dolog cseréjén illetve ellenőrzésén túl vagyok.Vezérlést még nem néztem össze csak azt,hogy a szíj milyen állapotban van.
Majd számolj be légyszi ha vannak előrelépések az ügyben.
Köszi!!
Naplózva

'99-es 1.8 16V benzin Turnier.
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #22734 Dátum: 2014.08.17 vasárnap, 21:42:51 »

Szia mindenkinek!

Érdekes dolog miatt kérem a tanácsotokat:
Ford Mondeo 2002 mkII 1.8 benzines autónk van .
Már mindenütt vizsgálták az autót ( Ford szervizben is).
Tehát: a motor 4500 lekorlátoz , ha lassan adom a gázt elforog 7500 .
érződik , hogy menne de valami vissza fogja az autót.
Nincs semmilyen elektromos baja többször mindent mértek rajta.
Cseréltünk benzin szivattyút ,semmi változás.
Tippet adtak hogy vezérlés elment . Kérdésem , hogy szerintetek mi lehet
 a baj valaki találkozott már ilyen hibával. Ill. tudtok valami arany kezű ügyes mondeo
 szerelőt itt a keleti végeken ( Debrecen).

Köszi a segítségeteket wow1


folytószelep poti jól érzi magát?
Naplózva
Watt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45


E-mail
« Új hozzászólás #22735 Dátum: 2014.08.25 hétfő, 15:41:04 »

2 DIN-es akármit mennyire bonyolult belerakni a középkonzolba? Ha jól tudom elvileg nem fér bele, de barkácsolással megoldható szépen? Csinált valaki már ilyet?
Naplózva

Ford Mondeo Tournier 1999 Ghia
2.0 Zetec
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #22736 Dátum: 2014.08.25 hétfő, 15:45:46 »

folytószelep poti jól érzi magát?
na ez sem romlik el "nálunk"
Sztem érted mire gondolok vigyor3
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #22737 Dátum: 2014.08.25 hétfő, 18:16:54 »

2 DIN-es akármit mennyire bonyolult belerakni a középkonzolba? Ha jól tudom elvileg nem fér bele, de barkácsolással megoldható szépen? Csinált valaki már ilyet?

Meg nem mondom most hogy mi a link, de csináltak már ilyet páran. Alapból egy MK1-eshez való középkonzol takarópanelt kell szerezned, abban 2 db 1 DIN-es hely volt (MK2-ben 1 db 1,5-es van). Azokat egy kis ügyeskedéssel egybe lehet nyitni 2 DIN-esre. Ha van kipörgésgátlód, vagy fűthető ülésed, akkor azoknak a gombjait bukod, más baj nem nagyon szokott lenni vele.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #22738 Dátum: 2014.08.25 hétfő, 19:21:30 »

na ez sem romlik el "nálunk"
Sztem érted mire gondolok vigyor3

teee traktoros, ne rondíts ide  eplus2
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #22739 Dátum: 2014.08.25 hétfő, 20:48:16 »

teee traktoros, ne rondíts ide  eplus2
ideronditani ? Az altalanosba jottok a higito zabalo kocsitokkal eplus2
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #22740 Dátum: 2014.08.25 hétfő, 21:20:27 »

ideronditani ? Az altalanosba jottok a higito zabalo kocsitokkal eplus2
Mert a benzin jól másra is Smiley
A gázolaj meg csak munkagépbe Smiley
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #22741 Dátum: 2014.08.25 hétfő, 21:24:04 »

Mert a benzin jól másra is Smiley
A gázolaj meg csak munkagépbe Smiley
a gázolaj nem jó másra?  Leontok 5 litert a kemeny falán alul meggyujtom hamar eltűnik a korom.probald meg benzinnel
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #22742 Dátum: 2014.08.25 hétfő, 21:38:54 »

a gázolaj nem jó másra?  Leontok 5 litert a kemeny falán alul meggyujtom hamar eltűnik a korom.probald meg benzinnel
Működik, csak jobban. Eltűnik a kémény is. Cheesy
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #22743 Dátum: 2014.08.25 hétfő, 21:48:04 »

Működik, csak jobban. Eltűnik a kémény is. Cheesy
persze csak egy elméletről beszeltem. Sosem csinalnek ilyet. Ismersz.  hehe Amúgy mukodik.
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #22744 Dátum: 2014.08.26 kedd, 03:07:34 »

persze csak egy elméletről beszeltem. Sosem csinalnek ilyet. Ismersz.  hehe Amúgy mukodik.

Volt már szerencsém nagyanyám kiskonyhájában, a kályhában mindkettővel begyújtani. A benzines vicces volt. A gázolajos meg hatásos. A spuris (az az injektor tisztítónak csúfolt sz*r) meg kicsit ijesztő. Grin
Van még hülye ember, jelentkezem...  idiota
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #22745 Dátum: 2014.08.26 kedd, 03:10:46 »

Kérdés, amit nem a TD topicba teszek, mert csak. Grin Izzítógyertyából milyet tárazzak be szerintetek?
(Bosch, Delphi, NGK, eseleg Febi?)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #22746 Dátum: 2014.08.26 kedd, 05:59:30 »

Kérdés, amit nem a TD topicba teszek, mert csak. Grin Izzítógyertyából milyet tárazzak be szerintetek?
(Bosch, Delphi, NGK, eseleg Febi?)
bosch
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #22747 Dátum: 2014.08.26 kedd, 09:35:25 »

persze csak egy elméletről beszeltem. Sosem csinalnek ilyet. Ismersz.  hehe Amúgy mukodik.
Smiley
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #22748 Dátum: 2014.08.26 kedd, 22:03:45 »

bosch

A többi gagyi, vagy azonos? (mármint ár/érték arányban gagyi)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
smiki
Vendég
« Új hozzászólás #22749 Dátum: 2014.08.31 vasárnap, 10:09:23 »

Szép megoldás.... eplus2 eplus2

Honnan jött az ötlet?? vigyor3 vigyor3

szia nekem is behalt az imóm  ki szeretném iktatni ,te nem tudod hogy melyik ez a két piros láb amit össze kell kötni ??

ha tudnál segíteni nagyon megköszönném  smiki
Naplózva
Oldalak: 1 ... 448 449 450 451 452 453 454 [455] 456 457 458 459 460 461 462 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.078 másodperc alatt készült el 26 lekéréssel.