Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 14:28:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 1872265 alkalommal)
0 Felhasználó és 16 vendég van a témában
Aurry__
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22



E-mail
« Új hozzászólás #4150 Dátum: 2015.09.19 szombat, 22:17:55 »

ilyen hab elvileg csak st-ben van...szóval ha st-d van akkor oké, ha csak sima v6, akkor elvileg nem kell bele ilyen, csak normálisan fel kell rakni

Sima V6-om van a toldatos lökösökkel. Mivel a felfogatása ugyan az, és probléma is azonos nekem is meg fog felelni ez a megoldás. Sajnos nem rosszul van fent, mert középen, és a sárvédő íveknél minden rendben van, csak a lámpák alatt lóg...
Naplózva
ixlebirp
Vendég
« Új hozzászólás #4151 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 13:30:48 »

Üdv Mindenkinek!

Újonc vagyok még itt, Fordos múltam és (jelenem) is egyben egy 1-es Focus 1,6 benzin kombi, és mielőtt elzavarna valaki, hogy akkor mit keresk itt, hát nemrég kötöttem össze az életemet egy 2004-es MK3 kombival is. 2000 ccm benzin, ghia. Egyelőre kissebb bosszúságok miatt vegyesek az érzelmek. Én amolyan kissebb hibákat sem odázó fajta vagyok, folyton fülelek, figyelek. Született műszaki emer vagyok, de az autók terén inkább csak felhasználó. Már- már összemelegedtünk volna az új élttársammal, de ma, mikor beraktam az új gumiszőnyegeket (készülvén a lucskos időkre) észrevettem, hogy csurom vizes az anyós előtt a padlókárpit. Full fekete, ezért nem tudom mióta ilyen, de napok óta esik, és ennek eredménye cca. 2 liter víz elnyeletve a szőnyegben és tűzfak alatt lévő kb. 2 cm-es szivacsos szigetelésben. Szerintem a motortér felől jön a víz, mert a függőleges rész is vizes. Az ajtó körüli tömítések makulátlanok, és nem hiányzik semmi. Szóval most mosolyszünet van. Ha vlakinek van tapasztalata, megköszönném ha segítene.  szomoru1
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #4152 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 13:41:58 »

Üdv Mindenkinek!

Újonc vagyok még itt, Fordos múltam és (jelenem) is egyben egy 1-es Focus 1,6 benzin kombi, és mielőtt elzavarna valaki, hogy akkor mit keresk itt, hát nemrég kötöttem össze az életemet egy 2004-es MK3 kombival is. 2000 ccm benzin, ghia. Egyelőre kissebb bosszúságok miatt vegyesek az érzelmek. Én amolyan kissebb hibákat sem odázó fajta vagyok, folyton fülelek, figyelek. Született műszaki emer vagyok, de az autók terén inkább csak felhasználó. Már- már összemelegedtünk volna az új élttársammal, de ma, mikor beraktam az új gumiszőnyegeket (készülvén a lucskos időkre) észrevettem, hogy csurom vizes az anyós előtt a padlókárpit. Full fekete, ezért nem tudom mióta ilyen, de napok óta esik, és ennek eredménye cca. 2 liter víz elnyeletve a szőnyegben és tűzfak alatt lévő kb. 2 cm-es szivacsos szigetelésben. Szerintem a motortér felől jön a víz, mert a függőleges rész is vizes. Az ajtó körüli tömítések makulátlanok, és nem hiányzik semmi. Szóval most mosolyszünet van. Ha vlakinek van tapasztalata, megköszönném ha segítene.  szomoru1

A pollenszűrőnél tud így beázni, ha a szélvédő alatti műanyag ráengedi a szűrőre a vizet, vagy ha a szűrő keretének a tömítése beengedi a vizet. Azt a részt nézzétek át rendesen.
Naplózva
brughom
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 483



E-mail
« Új hozzászólás #4153 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 14:23:04 »

Sima V6-om van a toldatos lökösökkel. Mivel a felfogatása ugyan az, és probléma is azonos nekem is meg fog felelni ez a megoldás. Sajnos nem rosszul van fent, mert középen, és a sárvédő íveknél minden rendben van, csak a lámpák alatt lóg...

Ahol megjelöltem nyíllal ott szegeccsel -belül-kapcsolódik a lökös a felső karosszéria elemhez, ez ha elenged akkor tudd "lógni".

Karosszériás pár perc alatt meg tudja oldani, ha akarja Smiley

Ha mégsem pont ott van a probléma, akkor lehet másnak tudtam segíteni  wave
Naplózva

mondejó 2.5 V6
Mazsi1972
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


E-mail
« Új hozzászólás #4154 Dátum: 2015.09.29 kedd, 06:41:56 »

Sziasztok!

Nemrégen vettünk egy Mondeot. Nem tudom "típushiba"-e, de a hátsó TDCI felirat és a Ford logo a hátsó ajtóban (kombi) elég csúnya. Lehet ilyeneket valahol kapni? Bontósok nemigen foglalkoznak ezzel gondolom. A TDCI feliratot le tudnam cserelni, de a Ford logot nem tudom sikerülne-e ami az ajtóban van. Valakinek van valami ötlete hol tudok venni, érdeklődni? Előre is köszönöm!
Naplózva

2005 Ford Mondeo 2.0 TDCI SE 130 LE kombi (MK3)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4155 Dátum: 2015.09.29 kedd, 07:41:47 »

Sziasztok!

Nemrégen vettünk egy Mondeot. Nem tudom "típushiba"-e, de a hátsó TDCI felirat és a Ford logo a hátsó ajtóban (kombi) elég csúnya. Lehet ilyeneket valahol kapni? Bontósok nemigen foglalkoznak ezzel gondolom. A TDCI feliratot le tudnam cserelni, de a Ford logot nem tudom sikerülne-e ami az ajtóban van. Valakinek van valami ötlete hol tudok venni, érdeklődni? Előre is köszönöm!
a fordnál.nemrég volt ingyenes logocsere eksön.kérdezd meg valamelyik szagszervízt.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Butcher88
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453


06305827718


E-mail
« Új hozzászólás #4156 Dátum: 2015.09.29 kedd, 11:13:53 »

a fordnál.nemrég volt ingyenes logocsere eksön.kérdezd meg valamelyik szagszervízt.

Az embléma cserénél nincs meghatározva az autó kora?
Mintha egyszer úgy olvastam volna,hogy 10 évnél fiatalabb autóra vonatkozik az ajánlat.  Undecided
Naplózva

Ford Mondeo Ghia,2.0/16V Duratec HE,2003,5 a.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4157 Dátum: 2015.09.29 kedd, 12:00:42 »

Az embléma cserénél nincs meghatározva az autó kora?
Mintha egyszer úgy olvastam volna,hogy 10 évnél fiatalabb autóra vonatkozik az ajánlat.  Undecided
abban az eksönben ilyen nem volt meghatározva.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #4158 Dátum: 2015.09.29 kedd, 16:09:36 »

Az embléma cserénél nincs meghatározva az autó kora?
Mintha egyszer úgy olvastam volna,hogy 10 évnél fiatalabb autóra vonatkozik az ajánlat.  Undecided
A forgalmi szerint cserélik az emblémát.
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4159 Dátum: 2015.09.29 kedd, 16:41:49 »

Az embléma cserénél nincs meghatározva az autó kora?
Mintha egyszer úgy olvastam volna,hogy 10 évnél fiatalabb autóra vonatkozik az ajánlat.  Undecided
nemtudom
http://www.ford.hu/SzervizEsAlkatresz/aktualisakciok/Ford_emblema_csere
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mazsi1972
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


E-mail
« Új hozzászólás #4160 Dátum: 2015.09.29 kedd, 17:44:59 »

abban az eksönben ilyen nem volt meghatározva.

Koszonom a segitseget sracok! Bejelentkeztem: csak Ford emblemat cserelnek elol es hatul. Az auto 10 eves koraig ingyenes! Alvazszam kellett hozza.
Naplózva

2005 Ford Mondeo 2.0 TDCI SE 130 LE kombi (MK3)
Butcher88
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453


06305827718


E-mail
« Új hozzászólás #4161 Dátum: 2015.09.29 kedd, 17:47:37 »


Nyár elején még oda volt írva,hogy 10 évnél fiatalabb autókra.
Most vagy ezt mondják a telefonba is vagy passz smile
Naplózva

Ford Mondeo Ghia,2.0/16V Duratec HE,2003,5 a.
belphegor
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286


Télben-nyárban, hóban-sárban, melóban-privátban...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4162 Dátum: 2015.10.05 hétfő, 15:51:19 »

Sziasztok!

Vejem MK3 -as Mondijának nem tudjuk felnyitni a motorháztetejét. Nagy valószínűséggel  nem a kulcs zárszerkezete a rossz. Van valami trükkje, pl. alulról valahova valamivel bepiszkálni, amivel roncsolás mentesen fel tudjuk nyitni?

Feri
Naplózva

95. MK I. kombi 2000ccm benzines, klímás. Manuális váltó, hidraulikus kuplung.
mrsherrey
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 353



« Új hozzászólás #4163 Dátum: 2015.10.05 hétfő, 15:55:37 »

Sziasztok!

Vejem MK3 -as Mondijának nem tudjuk felnyitni a motorháztetejét. Nagy valószínűséggel  nem a kulcs zárszerkezete a rossz. Van valami trükkje, pl. alulról valahova valamivel bepiszkálni, amivel roncsolás mentesen fel tudjuk nyitni?

Feri

Én is így jártam a hétvégén, bár nálam lehet, hogy a zárszerkezet a ludas. Jobbra minden további nélkül fordul és mozgatja a szerkezetet, de az első lépést (balra fordítással oldás) nem bírtam véghezvinni. Gyönyörűen fordul a kulcs balra, csak éppen nem történik tőle semmi.
Naplózva

2003/07 DURATEC 1.8 125 LE (BWY) TREND - OCTANE BLUE
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26974


E-mail
« Új hozzászólás #4164 Dátum: 2015.10.05 hétfő, 19:29:50 »

Sziasztok!

Vejem MK3 -as Mondijának nem tudjuk felnyitni a motorháztetejét. Nagy valószínűséggel  nem a kulcs zárszerkezete a rossz. Van valami trükkje, pl. alulról valahova valamivel bepiszkálni, amivel roncsolás mentesen fel tudjuk nyitni?

Feri

Nincs jó hírem... Vágás, fúrás, faragás segít csak.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Metatron13
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 972



E-mail
« Új hozzászólás #4165 Dátum: 2015.10.06 kedd, 18:26:43 »

Sziasztok!

Vejem MK3 -as Mondijának nem tudjuk felnyitni a motorháztetejét. Nagy valószínűséggel  nem a kulcs zárszerkezete a rossz. Van valami trükkje, pl. alulról valahova valamivel bepiszkálni, amivel roncsolás mentesen fel tudjuk nyitni?

Feri

Igen fúrás faragás, nekem ez az oldal segített:

http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Bonnet_Stuck_Fix

Aztán meg jó munkát és sok türelmet  wave
Naplózva

2001 Ford Mondeo MK3 2.0 16V (146 HP)B4Y wilting

Tel.: 06-30-331-4175
belphegor
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286


Télben-nyárban, hóban-sárban, melóban-privátban...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4166 Dátum: 2015.10.08 csütörtök, 20:07:11 »

Igen fúrás faragás, nekem ez az oldal segített:

http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Bonnet_Stuck_Fix

Aztán meg jó munkát és sok türelmet  wave

Hi!

Köszönöm a segítséget, majd megírom az eredményt  wave
Naplózva

95. MK I. kombi 2000ccm benzines, klímás. Manuális váltó, hidraulikus kuplung.
Sofi
Vendég
« Új hozzászólás #4167 Dátum: 2015.10.18 vasárnap, 16:30:57 »

Sziasztok!

2002-es 4 ajtós MK3-as 4 ajtós Mondeom beázik.

Esős időben a jobb hátsó ajtó aljánál a tömítés mellett szivárog befelé a víz.

Mit gondoltok, hová érdemes ilyenkor vinni az autót? Menjek kapásból Ford szervízbe, vagy egy ügyes karosszériás is tud tömítést cserélni?

Jár már valaki így?

Köszi előre is a választ!

Naplózva
Metatron13
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 972



E-mail
« Új hozzászólás #4168 Dátum: 2015.10.18 vasárnap, 17:49:20 »

Sziasztok!

2002-es 4 ajtós MK3-as 4 ajtós Mondeom beázik.

Esős időben a jobb hátsó ajtó aljánál a tömítés mellett szivárog befelé a víz.

Mit gondoltok, hová érdemes ilyenkor vinni az autót? Menjek kapásból Ford szervízbe, vagy egy ügyes karosszériás is tud tömítést cserélni?

Jár már valaki így?

Köszi előre is a választ!


Melyik tömítés ami a kárpit alatt van polifoam, vagy az ajtókéder gumi?
Naplózva

2001 Ford Mondeo MK3 2.0 16V (146 HP)B4Y wilting

Tel.: 06-30-331-4175
Sofi
Vendég
« Új hozzászólás #4169 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 09:55:57 »

Melyik tömítés ami a kárpit alatt van polifoam, vagy az ajtókéder gumi?

Szia!

Az ajtó gumi felett egyszerűen átfolyik a  víz
Naplózva
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #4170 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 12:03:49 »

Szia!

Az ajtó gumi felett egyszerűen átfolyik a  víz
Szia.
Akkor valószínűleg az ajtó a ludas,azaz a polifóm,vagy a gumikéder-nél szivárog be a víz. Metatron13 fórumtárs ódákat tud mesélni róla. eplus2
Ha nem az esőben akarod megtalálni a hibát,akkor kérjél meg valakit,hogy locsolja slaggal az ajtót(ajtókárpitot leszedni elötte),addig te belül figyelsz,hol jön a víz.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.19 hétfő, 14:45:48 írta vagyokabajnok » Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Flember
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



E-mail
« Új hozzászólás #4171 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 13:44:21 »

Sziasztok!

FL. előtti sedanom van, nemrég kiszedtem a bal hátsó lámpa búrát, mert a fekete műanyagrész telement falevéllel, sárral stb. és ki akartam pucolni. Amióta visszatettem arra lettem figyelmes, hogy szó szerint folyik be a víz a lámpa tömítőszivacsánál. Vittem is slagot, leszedtem a belső burkolatot és néztem, hogy hol ázik be. A csomagtérajtóhoz legközelebbi lámparögzítő anyánál csepeg be a víz, próbálgattam ide oda helyezgetni a lámpát és a tömítőszivacsot is úgy nyomni, hogy ne follyon be, úgy tűnt sikerült is, mert 10 percnyi áztatás után sem csepegett a víz.

De ma megyek le a kocsihoz és megint vizes csomagtér fogadott az esőzés után.

Tudnátok tippeket adni? Így szó szerint ronggyá ázik a csomagtartóm  falbav

Köszi előre is!
Naplózva

Ford Mondeo 1.8 16v Trend (125 LE) - 2001/01/30
SkyFol, 16' O.Z Wheels, FL Lights
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4172 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 14:21:34 »

Sziasztok!

2002-es 4 ajtós MK3-as 4 ajtós Mondeom beázik.

Esős időben a jobb hátsó ajtó aljánál a tömítés mellett szivárog befelé a víz.

Mit gondoltok, hová érdemes ilyenkor vinni az autót? Menjek kapásból Ford szervízbe, vagy egy ügyes karosszériás is tud tömítést cserélni?

Jár már valaki így?

Köszi előre is a választ!


Helló

Sehova ne vidd. Meg tudod csinálni. A kárpit alatt lévő szigetelést kell vissza ragasztani precízen és nem fogja atangengedni a vizet. 

Kárpit le, alatta fogod látni a szürke érdekes akaku szigetelest.  Alul  a vízszintes részt vágd végig  késsel/szikével, és újra ragasztozd be. Kicsit menj felfelé is mindkét végén.     Pl fugaszil. De szerintem a karosszéria tömítő jobb.   Ranyomod  mindenhol, megszárad oszerakod és kész. 
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4173 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 14:24:47 »

Sziasztok!

FL. előtti sedanom van, nemrég kiszedtem a bal hátsó lámpa búrát, mert a fekete műanyagrész telement falevéllel, sárral stb. és ki akartam pucolni. Amióta visszatettem arra lettem figyelmes, hogy szó szerint folyik be a víz a lámpa tömítőszivacsánál. Vittem is slagot, leszedtem a belső burkolatot és néztem, hogy hol ázik be. A csomagtérajtóhoz legközelebbi lámparögzítő anyánál csepeg be a víz, próbálgattam ide oda helyezgetni a lámpát és a tömítőszivacsot is úgy nyomni, hogy ne follyon be, úgy tűnt sikerült is, mert 10 percnyi áztatás után sem csepegett a víz.

De ma megyek le a kocsihoz és megint vizes csomagtér fogadott az esőzés után.

Tudnátok tippeket adni? Így szó szerint ronggyá ázik a csomagtartóm  falbav

Köszi előre is!
Igen. Valaki a csomagterbe zseblampaval és ajtó rácsuk.  Valaki meg kívülről locsolja.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37280


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4174 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 14:57:00 »

Igen. Valaki a csomagterbe zseblampaval és ajtó rácsuk.  Valaki meg kívülről locsolja.

S addig ki nem engedni, még meg nem találja.  eplus2
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Sofi
Vendég
« Új hozzászólás #4175 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 18:15:44 »

Helló

Sehova ne vidd. Meg tudod csinálni. A kárpit alatt lévő szigetelést kell vissza ragasztani precízen és nem fogja atangengedni a vizet. 

Kárpit le, alatta fogod látni a szürke érdekes akaku szigetelest.  Alul  a vízszintes részt vágd végig  késsel/szikével, és újra ragasztozd be. Kicsit menj felfelé is mindkét végén.     Pl fugaszil. De szerintem a karosszéria tömítő jobb.   Ranyomod  mindenhol, megszárad oszerakod és kész. 

Köszi a tippet, megpróbálom!
Naplózva
Sofi
Vendég
« Új hozzászólás #4176 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 18:20:06 »

Sziasztok!

FL. előtti sedanom van, nemrég kiszedtem a bal hátsó lámpa búrát, mert a fekete műanyagrész telement falevéllel, sárral stb. és ki akartam pucolni. Amióta visszatettem arra lettem figyelmes, hogy szó szerint folyik be a víz a lámpa tömítőszivacsánál. Vittem is slagot, leszedtem a belső burkolatot és néztem, hogy hol ázik be. A csomagtérajtóhoz legközelebbi lámparögzítő anyánál csepeg be a víz, próbálgattam ide oda helyezgetni a lámpát és a tömítőszivacsot is úgy nyomni, hogy ne follyon be, úgy tűnt sikerült is, mert 10 percnyi áztatás után sem csepegett a víz.

De ma megyek le a kocsihoz és megint vizes csomagtér fogadott az esőzés után.

Tudnátok tippeket adni? Így szó szerint ronggyá ázik a csomagtartóm  falbav

Köszi előre is!

Szia!

Én pár napja ugyanígy jártam, szintén szedánom van. Ha kiemeled a hátsó lámpát, akkor látsz egy habgumiból készült szigetelést, nekem szürke színű. Én ezt lecseréltem, s a probléma megoldódott. A cromaxnál találtam 6500 Ft körüli darabáron, de inkább vettem szerszám kereskedésben egy 35*35 cm-es 8 mm vastag habgumi lapot. ebből ollóval kivágtam egy hasonló formát, s azt helyeztem be. összesen 380 Ft-ba került, s 1 óra alatt megvoltam pakolással együtt.

Sok sikert!
Naplózva
Flember
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



E-mail
« Új hozzászólás #4177 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 18:42:06 »

Szia!

Én pár napja ugyanígy jártam, szintén szedánom van. Ha kiemeled a hátsó lámpát, akkor látsz egy habgumiból készült szigetelést, nekem szürke színű. Én ezt lecseréltem, s a probléma megoldódott. A cromaxnál találtam 6500 Ft körüli darabáron, de inkább vettem szerszám kereskedésben egy 35*35 cm-es 8 mm vastag habgumi lapot. ebből ollóval kivágtam egy hasonló formát, s azt helyeztem be. összesen 380 Ft-ba került, s 1 óra alatt megvoltam pakolással együtt.

Sok sikert!

Szia!

Köszi, én is ezen gondolkodtam, meg is próbálom! Smiley Esetleg annyit még hogyha valami nagyobb üzletláncban vetted, megtudod mondani hol? Smiley
Naplózva

Ford Mondeo 1.8 16v Trend (125 LE) - 2001/01/30
SkyFol, 16' O.Z Wheels, FL Lights
mrsherrey
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 353



« Új hozzászólás #4178 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 19:54:22 »

Hey mindenkinek!

Első fényszórókhoz külső gumitömítést lehet valahol szerválni külön (akár új, akár bontott is érdekel)? Elöregedett mán a szentem és elkezdett atomjaira hullani.
Naplózva

2003/07 DURATEC 1.8 125 LE (BWY) TREND - OCTANE BLUE
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #4179 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 19:59:49 »

Hey mindenkinek!

Első fényszórókhoz külső gumitömítést lehet valahol szerválni külön (akár új, akár bontott is érdekel)? Elöregedett mán a szentem és elkezdett atomjaira hullani.


Cromax....
https://cromax.hu/karosszeria/vilagitas_lampa/elso_fenyszoro_alkatreszei/elso_fenyszoro_tomites_ford_mondeo_2000-2007_38941
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Metatron13
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 972



E-mail
« Új hozzászólás #4180 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 20:30:05 »


Egy csöppet drága  eplus2
Naplózva

2001 Ford Mondeo MK3 2.0 16V (146 HP)B4Y wilting

Tel.: 06-30-331-4175
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #4181 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 20:34:00 »

Egy csöppet drága  eplus2


Minden csak viszonyítás kérdése.  vigyor3 
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Metatron13
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 972



E-mail
« Új hozzászólás #4182 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 20:35:04 »



Minden csak viszonyítás kérdése.  vigyor3 

Persze kinek mennyit bír a tárcája, de bontós olcsóbb  eplus2 integet2
Naplózva

2001 Ford Mondeo MK3 2.0 16V (146 HP)B4Y wilting

Tel.: 06-30-331-4175
mrsherrey
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 353



« Új hozzászólás #4183 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 20:37:28 »

Persze kinek mennyit bír a tárcája, de bontós olcsóbb  eplus2 integet2

Aha, hát nem kicsit drága - egy pár máris 17 jó mátyáskirály...
Naplózva

2003/07 DURATEC 1.8 125 LE (BWY) TREND - OCTANE BLUE
Metatron13
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 972



E-mail
« Új hozzászólás #4184 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 20:40:33 »

Aha, hát nem kicsit drága - egy pár máris 17 jó mátyáskirály...

Vagy egy deák és kapsz is vissza
Naplózva

2001 Ford Mondeo MK3 2.0 16V (146 HP)B4Y wilting

Tel.: 06-30-331-4175
mrsherrey
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 353



« Új hozzászólás #4185 Dátum: 2015.10.19 hétfő, 23:36:06 »

Vagy egy deák és kapsz is vissza

Így máris jobb, 3000 forint eliható  eplus2
Naplózva

2003/07 DURATEC 1.8 125 LE (BWY) TREND - OCTANE BLUE
Sofi
Vendég
« Új hozzászólás #4186 Dátum: 2015.10.20 kedd, 09:02:53 »

Szia!

Köszi, én is ezen gondolkodtam, meg is próbálom! Smiley Esetleg annyit még hogyha valami nagyobb üzletláncban vetted, megtudod mondani hol? Smiley

Hali!

Egy kis szerszámboltban vettem Veszprémben. De nem tartom kizártnak, hogy találsz ilyet pl OBI-ban is. Csak kérdezd meg, h tuti vízálló e. Én elsőre nem voltam biztos benne. esetleg még annyi, hogy a gyári kb. 4 mm vastag lehetett. Szerintem nem nyúlsz mellé, ha kicsit vastagabbat választasz.
Naplózva
Ati777
Vendég
« Új hozzászólás #4187 Dátum: 2015.10.20 kedd, 11:15:04 »

Ilyenre lenne szükségem. Ez bontottba is jó, vagy újba érdemes rendelni?

Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4188 Dátum: 2015.10.20 kedd, 11:24:12 »

Ilyenre lenne szükségem. Ez bontottba is jó, vagy újba érdemes rendelni?

[img]http://www.***/images/838unnamed_1__tn.jpg

bontottba csak akkor ha megtudod tapizni,és nincs szétrohadva a belseje.különben ugyan olyan xar lesz mint a tiéd most.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Ati777
Vendég
« Új hozzászólás #4189 Dátum: 2015.10.20 kedd, 11:33:38 »

bontottba csak akkor ha megtudod tapizni,és nincs szétrohadva a belseje.különben ugyan olyan xar lesz mint a tiéd most.
Én is az új híve vagyok ha van rá keret, márpedig ez gondolom újban sem borsos. A kérdésem már csak az, hogy újba hol kapok a legjobb áron?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4190 Dátum: 2015.10.20 kedd, 11:52:23 »

Én is az új híve vagyok ha van rá keret, márpedig ez gondolom újban sem borsos. A kérdésem már csak az, hogy újba hol kapok a legjobb áron?
szerintem tévedsz.6-7e/db,körbe az már nagyon sok. Undecided


www.cromax.hu
www.nagyauto.hu
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.20 kedd, 11:54:08 írta alf » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Ati777
Vendég
« Új hozzászólás #4191 Dátum: 2015.10.20 kedd, 11:57:43 »

szerintem tévedsz.6-7e/db,körbe az már nagyon sok. Undecided


www.cromax.hu
www.nagyauto.hu


Elég ha gumiból van , nem kell aranyból wow1 K.....va drága, lehet inkább tapizok a bontóban.....
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #4192 Dátum: 2015.10.20 kedd, 12:01:15 »

Elég ha gumiból van , nem kell aranyból wow1 K.....va drága, lehet inkább tapizok a bontóban.....
Nem az a baj,hogy gumiból van és aranyárban,hanem,hogy fémre van fröccsöntve,ami rendszerint jól elrohad benne.A bontóst rendesen megkell nézni,mert nem biztos,hogy különb a tiédnél...aztán 2 út lufira futva egy-egy bontóshoz,már inkább megéri az újat megvenni....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Butcher88
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453


06305827718


E-mail
« Új hozzászólás #4193 Dátum: 2015.10.20 kedd, 19:13:56 »

Elég ha gumiból van , nem kell aranyból wow1 K.....va drága, lehet inkább tapizok a bontóban.....

Én most vettem 4újat de hidd el megéri,hiába horror.
Néztem bontottakat is de az csak a szarnak egy pofon.
Naplózva

Ford Mondeo Ghia,2.0/16V Duratec HE,2003,5 a.
Flember
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



E-mail
« Új hozzászólás #4194 Dátum: 2015.10.20 kedd, 19:28:55 »

Hali!

Egy kis szerszámboltban vettem Veszprémben. De nem tartom kizártnak, hogy találsz ilyet pl OBI-ban is. Csak kérdezd meg, h tuti vízálló e. Én elsőre nem voltam biztos benne. esetleg még annyi, hogy a gyári kb. 4 mm vastag lehetett. Szerintem nem nyúlsz mellé, ha kicsit vastagabbat választasz.

Egyenlőre praktikerben voltam, ott nem találtam. Holnap körbenézek kisebb "barkácsboltokban" hátha  smile

Majd írok a végén az eredményről  wave
Naplózva

Ford Mondeo 1.8 16v Trend (125 LE) - 2001/01/30
SkyFol, 16' O.Z Wheels, FL Lights
doky7
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új hozzászólás #4195 Dátum: 2015.10.20 kedd, 21:18:22 »

Segítségeteket szeretném kérni, mert sehol nem találom egy alkatrész pontos megnevezését. Mivel nem tudom szakmailag a nevet, így  hiába keresem az eladási oldalakon ( doblemez kiegészítő, sárhányó kiegészítő, - kerékszekrény alkatrész) és még sokféleképpen, mindig mindenhol ua. a pár kerékszekrény lemezt dob ki találatnak, nem azt ami kellene! Történet: javíttattam a Mondeo-t, és nem rakták vissza a motor takaró műanyag lemezt és a fentebb említett jobb oldali sárvédő dobbetét műanyag takarót. Elég tekintélyes nagyságúak, de  „nem vették észre??!! Két hét  elteltével visszakaptam a motortakarót, de a dobbetét műanyaglemezt állítólag nem találják. Kellene tudnom a hivatalos nevét miként keressem ha pótolni akarom, mert  ez a lemez védi az ékszíjakat- görgőket a motor jobb oldalán, hogy ne egye meg idő előtt a felverődő trutyi. Tudtok segíteni mi a hivatalos neve, vagy esetleg eladót nem tudtok? Mindkét verzió érdekel! Köszi. (a képeket egy uo. Mondiról  készítettem utólag)
http://www.***/images/717hi_ny_9c1_jel_lt_tn.jpg       és 
http://www.***/images/100hi_ny_8_jel_lt_tn.jpg
https://youtu.be/w6H7sScyURs
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #4196 Dátum: 2015.10.20 kedd, 21:23:14 »

Segítségeteket szeretném kérni, mert sehol nem találom egy alkatrész pontos megnevezését. Mivel nem tudom szakmailag a nevet, így  hiába keresem az eladási oldalakon ( doblemez kiegészítő, sárhányó kiegészítő, - kerékszekrény alkatrész) és még sokféleképpen, mindig mindenhol ua. a pár kerékszekrény lemezt dob ki találatnak, nem azt ami kellene! Történet: javíttattam a Mondeo-t, és nem rakták vissza a motor takaró műanyag lemezt és a fentebb említett jobb oldali sárvédő dobbetét műanyag takarót. Elég tekintélyes nagyságúak, de  „nem vették észre??!! Két hét  elteltével visszakaptam a motortakarót, de a dobbetét műanyaglemezt állítólag nem találják. Kellene tudnom a hivatalos nevét miként keressem ha pótolni akarom, mert  ez a lemez védi az ékszíjakat- görgőket a motor jobb oldalán, hogy ne egye meg idő előtt a felverődő trutyi. Tudtok segíteni mi a hivatalos neve, vagy esetleg eladót nem tudtok? Mindkét verzió érdekel! Köszi. (a képeket egy uo. Mondiról  készítettem utólag)
http://www.***/images/717hi_ny_9c1_jel_lt_tn.jpg       és  
http://www.***/images/100hi_ny_8_jel_lt_tn.jpg
https://youtu.be/w6H7sScyURs


Sárvédő dobbetétnek hívják.

https://cromax.hu/ford/mondeo_2000-2007_/karosszeria/karosszeriara_szerelt_reszek/sarvedo_dobbetet_muanyag/?limitstart=0
Naplózva
Ati777
Vendég
« Új hozzászólás #4197 Dátum: 2015.10.20 kedd, 21:37:24 »

Én most vettem 4újat de hidd el megéri,hiába horror.
Néztem bontottakat is de az csak a szarnak egy pofon.
Hol vetted, és mennyiért tudtad megcsipni?
Naplózva
doky7
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új hozzászólás #4198 Dátum: 2015.10.20 kedd, 22:28:07 »

Igen ezeket dobta ki nekem is minden cég- bontónál, csak  azért raktam fel bekeretezve  pirossal a képeket és a filmet a youtube-ra, hogy  nem az ívelt kell , hanem az egyenes ami a vége előtt kb 20 cm-re 60 fokban meg van hajlítva, tehát a félkerek műanyag ami követi a kerék ívét az alatt van ami kell -egyenes.
http://www.***/view.php?filename=717hi_ny_9c1_jel_lt.jpg
http://www.***/view.php?filename=100hi_ny_8_jel_lt.jpg
ezek nem szerepelnek se a Cromax- se a Bárdi se egyik hivatalos kereskedő listáján! Ezzel a  megnevezéssel amit írtál keresztül kasul  klónozva-keverve minden szóösszetétellel az angol  szerelési listát nézve se utalnak erre az egyenes darabra, mindenhol csak a félkerek ( KIFLI) alakút szerepeltetik!
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #4199 Dátum: 2015.10.20 kedd, 23:49:49 »

Igen ezeket dobta ki nekem is minden cég- bontónál, csak  azért raktam fel bekeretezve  pirossal a képeket és a filmet a youtube-ra, hogy  nem az ívelt kell , hanem az egyenes ami a vége előtt kb 20 cm-re 60 fokban meg van hajlítva, tehát a félkerek műanyag ami követi a kerék ívét az alatt van ami kell -egyenes.
http://www.***/view.php?filename=717hi_ny_9c1_jel_lt.jpg
http://www.***/view.php?filename=100hi_ny_8_jel_lt.jpg
ezek nem szerepelnek se a Cromax- se a Bárdi se egyik hivatalos kereskedő listáján! Ezzel a  megnevezéssel amit írtál keresztül kasul  klónozva-keverve minden szóösszetétellel az angol  szerelési listát nézve se utalnak erre az egyenes darabra, mindenhol csak a félkerek ( KIFLI) alakút szerepeltetik!


Írj nagyautónak, vagy hívd fel a cromaxot, magyarázd el mi kell, és ők tudni fogják.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.078 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.