Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 21:00:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 1872463 alkalommal)
0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
mondeo tddi
Vendég
« Új hozzászólás #1050 Dátum: 2011.06.09 csütörtök, 19:13:05 »

csavaros és pattintós.
a ködlámpa takarón kívül kell lennie 1 vagy 2 csavarnak, utána pattintós. ha kivetted, akkor utána a ködlámpákat 2db csavar fogja.
zsolt nem tudod véletlen milyen árban fut egy st 220 lökös szett?(kombi)
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1051 Dátum: 2011.06.09 csütörtök, 20:45:58 »

zsolt nem tudod véletlen milyen árban fut egy st 220 lökös szett?(kombi)
egy teljes első (ködlámpa, rács, stb) hibátlan állapotban 80-100eft
kombi hátsót egysuer láttam eladót, de azt meg is vettem nyes az kompletten kb 50-60eft lehet bontókban
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
csikitomi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


E-mail
« Új hozzászólás #1052 Dátum: 2011.06.14 kedd, 18:53:00 »

sziasztok.olyan problémám lenne,hogy a motorháztetőt nem lehet kinyitni,vagy csak nehezen.hiába forditom el a kulcsot ahogyan kell,kattan(nyitja)de onnantól már nem tudom felnyitni.mit lehet ilyenkor tenni?
Naplózva
zee83
Vendég
« Új hozzászólás #1053 Dátum: 2011.06.14 kedd, 20:13:49 »

Sziasztok,
Sikeresen felavattam egy honapos mondeom (2006, facelift, 4 ajtos) jobb hatuljat egy oszloppal  falbav  falbav  falbav . Ami serult: lokharito, hatso lampa es hatso lampanal egy korom nagysagnyit a karosszeria. A lampa kromos. Szomszedom autoszerelo, azt mondta megnezi mennyibol jonne ki cascoval es a nelkul (marmint, h melyik eri meg jobban). Szerintetek mennyibol lehet kihozni?
Koszi,
Zoli
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1054 Dátum: 2011.06.14 kedd, 22:14:08 »

sziasztok.olyan problémám lenne,hogy a motorháztetőt nem lehet kinyitni,vagy csak nehezen.hiába forditom el a kulcsot ahogyan kell,kattan(nyitja)de onnantól már nem tudom felnyitni.mit lehet ilyenkor tenni?
szomoru1
http://mondeo.hu/index.php?topic=5755.0
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #1055 Dátum: 2011.06.14 kedd, 23:41:25 »

Sziasztok,
Sikeresen felavattam egy honapos mondeom (2006, facelift, 4 ajtos) jobb hatuljat egy oszloppal  falbav  falbav  falbav . Ami serult: lokharito, hatso lampa es hatso lampanal egy korom nagysagnyit a karosszeria. A lampa kromos. Szomszedom autoszerelo, azt mondta megnezi mennyibol jonne ki cascoval es a nelkul (marmint, h melyik eri meg jobban). Szerintetek mennyibol lehet kihozni?
Koszi,
Zoli

szomoru1 az kemény...
lökősöd sztem lesz egy 25-30 a lámpa kb. 10-es Hzsolt92-nél érdeklődj  wave
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


peeti
Vendég
« Új hozzászólás #1056 Dátum: 2011.06.15 szerda, 07:52:47 »

az jó,mert nekem  2 éve a kormányoszlopban tört el egy kulcs lamella,úgy hogy folyamatosan gyújtás volt rajta,viszont beinditani nem lehetett,de a kulcsot sem lehetett kivenni belőle....
Naplózva
peeti
Vendég
« Új hozzászólás #1057 Dátum: 2011.06.15 szerda, 07:57:40 »

a megoldás elég barbár megoldás volt dehát,megoldódott: motor lefullaszt,akusaru le,belülről ajtók manuálisan lezár,kulcs és környéke rongyal letakar,pótkulcsal kivülről lezár. 1 nap várakozás 15e pénz zárszervíz helyszíni javitás.
Naplózva
zee83
Vendég
« Új hozzászólás #1058 Dátum: 2011.06.15 szerda, 09:10:15 »

szomoru1 az kemény...
lökősöd sztem lesz egy 25-30 a lámpa kb. 10-es Hzsolt92-nél érdeklődj  wave
Koszi a valaszt, igy legalabb van elkepzelese az arakrol. Elso korben megvarom, h a szomszed mennyibol tudja kihozni, es ha nagyon elter ezektol az araktol akkor korbekerdezek itt a forumon.
Koszonom!
Zoli
Naplózva
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #1059 Dátum: 2011.06.15 szerda, 09:55:03 »

Kedves Fórumtársak!

Jövő héten műszakira kell vinnem az autót, és a szélvédő cserés lesz. Tud valaki egy jó céget, ahonnan esetleg online megrendelhetem a szélvédőt? Ha már cserélni kell, jó lenne fűtöttet belerakni...  Grin

Minden tippet szívesen fogadok!
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #1060 Dátum: 2011.06.15 szerda, 10:13:58 »

Kedves Fórumtársak!

Jövő héten műszakira kell vinnem az autót, és a szélvédő cserés lesz. Tud valaki egy jó céget, ahonnan esetleg online megrendelhetem a szélvédőt? Ha már cserélni kell, jó lenne fűtöttet belerakni...  Grin

Minden tippet szívesen fogadok!

Hali!

Itt elég jó áron vannak:

http://www.autouveg.shp.hu/hpc/web.php?a=autouveg&o=1132075810autouvegszelvedo

 wave
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #1061 Dátum: 2011.06.15 szerda, 10:14:49 »

Kedves Fórumtársak!

Jövő héten műszakira kell vinnem az autót, és a szélvédő cserés lesz. Tud valaki egy jó céget, ahonnan esetleg online megrendelhetem a szélvédőt? Ha már cserélni kell, jó lenne fűtöttet belerakni...  Grin

Minden tippet szívesen fogadok!

Varos?

Budapesten a III. Graphisoft parkban van jo szelvedocseres ceg. Spáth Zoltán, (30) 250-2539. Cascora onresz nelkul cserelnek, trukkozes nelkul, hivatalosan (legalabbis Allianz Casconal nekem igy volt).

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #1062 Dátum: 2011.06.15 szerda, 12:10:08 »

Varos?

Budapesten a III. Graphisoft parkban van jo szelvedocseres ceg. Spáth Zoltán, (30) 250-2539. Cascora onresz nelkul cserelnek, trukkozes nelkul, hivatalosan (legalabbis Allianz Casconal nekem igy volt).

AndyA
Köszi Andy! A Bp.-i kontakt még tuti jól jön! worship eljen

Zalaegerszeg lesz a város, csapunk egy jó kis hétvégét, remélhetőleg már a levizsgázott Mondival... Úgy néz ki egyelőre, hogy a Bp.-i Gima kft.-nek van ott szervize, és a sima szélvédő 27.500-Ft. A Gimáról eddig csak jót hallottam a helyi autókereskedőktől, de ha valaki tud jobbat, akkor az lesz.
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #1063 Dátum: 2011.06.15 szerda, 15:24:03 »

Kedves Fórumtársak!

Jövő héten műszakira kell vinnem az autót, és a szélvédő cserés lesz. Tud valaki egy jó céget, ahonnan esetleg online megrendelhetem a szélvédőt? Ha már cserélni kell, jó lenne fűtöttet belerakni...  Grin

Minden tippet szívesen fogadok! Tisztelt Fórumtárs!
Felhivnám a figyelmedet arra hogy oda kell figyelni a szélvédőcserénél a következőkre. Azért irom, hogy megkiméljelek attól a mérgelődéstől és az után járástól amin keresztül mentem. Az első szélvédőnél gyárilag rávan ragasztva egy u alaku vizelvezető gumi a szélvédőre. Ezt a gumit rendszeresen lehagyják a cserénél. Ráadásul a miromacskában sem szerepel a gumi. Én most cseléltettem Ford Márka szervizben az üveget. Nekem is előszőr lehagyták, miután irgalmatlan balhét csaptam mégis keritettek valahonnan olyan üveget amin  gyárilag rajta van a vizelvezető gumi, és a jövő héten cserélik ingyen és bérmentve. Ugy hogy vigyázz a cserére.
Tisztelettel László!
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #1064 Dátum: 2011.06.15 szerda, 15:26:29 »

Kedves Fórumtársak!

Jövő héten műszakira kell vinnem az autót, és a szélvédő cserés lesz. Tud valaki egy jó céget, ahonnan esetleg online megrendelhetem a szélvédőt? Ha már cserélni kell, jó lenne fűtöttet belerakni...  Grin

Minden tippet szívesen fogadok! Tisztelt Fórumtárs!
Felhivnám a figyelmedet arra hogy oda kell figyelni a szélvédőcserénél a következőkre. Azért irom, hogy megkiméljelek attól a mérgelődéstől és az után járástól amin keresztül mentem. Az első szélvédőnél gyárilag rávan ragasztva egy u alaku vizelvezető gumi a szélvédőre. Ezt a gumit rendszeresen lehagyják a cserénél. Ráadásul a miromacskában sem szerepel a gumi. Én most cseléltettem Ford Márka szervizben az üveget. Nekem is előszőr lehagyták, miután irgalmatlan balhét csaptam mégis keritettek valahonnan olyan üveget amin  gyárilag rajta van a vizelvezető gumi, és a jövő héten cserélik ingyen és bérmentve. Ugy hogy vigyázz a cserére.
Tisztelettel László!

Ez hol is van pontosan? Csinalj mar egy fenykepet rola!

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #1065 Dátum: 2011.06.15 szerda, 16:45:43 »


Kedves Fórumtársak!

Jövő héten műszakira kell vinnem az autót, és a szélvédő cserés lesz. Tud valaki egy jó céget, ahonnan esetleg online megrendelhetem a szélvédőt? Ha már cserélni kell, jó lenne fűtöttet belerakni...  Grin

Minden tippet szívesen fogadok! Tisztelt Fórumtárs!
Felhivnám a figyelmedet arra hogy oda kell figyelni a szélvédőcserénél a következőkre. Azért irom, hogy megkiméljelek attól a mérgelődéstől és az után járástól amin keresztül mentem. Az első szélvédőnél gyárilag rávan ragasztva egy u alaku vizelvezető gumi a szélvédőre. Ezt a gumit rendszeresen lehagyják a cserénél. Ráadásul a miromacskában sem szerepel a gumi. Én most cseléltettem Ford Márka szervizben az üveget. Nekem is előszőr lehagyták, miután irgalmatlan balhét csaptam mégis keritettek valahonnan olyan üveget amin  gyárilag rajta van a vizelvezető gumi, és a jövő héten cserélik ingyen és bérmentve. Ugy hogy vigyázz a cserére.
Tisztelettel László!

Köszi!

Jó az ilyesmit tudni. Nem hagyom ott egy percre sem az autót. Ráadásul még számlát is fogok kérni, stb, mert az kell az osztrák éves pályamatrica pótlásához, szóval most (sem) leszek egyszerű ügyfél...  Grin
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #1066 Dátum: 2011.06.15 szerda, 17:31:51 »

Ez hol is van pontosan? Csinalj mar egy fenykepet rola!

AndyA
Tisztelt Fórumtárs!
 Sajnos most nem tudok képet csinálni mert a fiam elvitte a kocsit de megpróbálom leirni, hogy hol is van. Az első szélvédő üveg tetején ahol az üveg érintkezik a karosszéria tető részével ott van ez a vizszintes eső elvezető gumi kb 5-6 mm széles mindössze és teljes szélességében végig fut vizszintesen az üveg és a karosszéria között Ha nincs benne a gumi, van egy kb 6mm széles és 10-12mm mély árok az üveg teljes szélességében ami 150km fölött jeletős szélzajt is generál. Német országban mentem az autópályán és sajnos ezzel a zajjal kellett szembesülnöm. Wyctor se találta meg a mikromacskában. Én azt mondtam a Márkaszervizben ha nem tudják vissza állitani a gyári állapotot akkor vegyék le a Logót és zárják be a boltot én meg megyek a Fogyasztó Védelmi Főfelügyelőségre és kiderittetem hogy kinek van igaza. Erre beadta a szerviz vezető a derekát és lőn csoda beszerzték az üveget gumival eggyütt. Remélem mindenkinek tudtam segiteni.
Tisztelettel László!
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #1067 Dátum: 2011.06.15 szerda, 18:00:02 »

Tisztelt Fórumtárs!
 Sajnos most nem tudok képet csinálni mert a fiam elvitte a kocsit de megpróbálom leirni, hogy hol is van. Az első szélvédő üveg tetején ahol az üveg érintkezik a karosszéria tető részével ott van ez a vizszintes eső elvezető gumi kb 5-6 mm széles mindössze és teljes szélességében végig fut vizszintesen az üveg és a karosszéria között Ha nincs benne a gumi, van egy kb 6mm széles és 10-12mm mély árok az üveg teljes szélességében ami 150km fölött jeletős szélzajt is generál. Német országban mentem az autópályán és sajnos ezzel a zajjal kellett szembesülnöm. Wyctor se találta meg a mikromacskában. Én azt mondtam a Márkaszervizben ha nem tudják vissza állitani a gyári állapotot akkor vegyék le a Logót és zárják be a boltot én meg megyek a Fogyasztó Védelmi Főfelügyelőségre és kiderittetem hogy kinek van igaza. Erre beadta a szerviz vezető a derekát és lőn csoda beszerzték az üveget gumival eggyütt. Remélem mindenkinek tudtam segiteni.
Tisztelettel László!

Aha. Az enyemen nemreg csereltek az uveget, es nincs ott centis res, az biztos. Azt nem neztem meg az uveg nyers allapotaban, hogy mi van ott, azt be kell valljam. Majd megsasolom otthon, az az auto Pesten van.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1068 Dátum: 2011.06.15 szerda, 21:25:09 »

Aha. Az enyemen nemreg csereltek az uveget, es nincs ott centis res, az biztos. Azt nem neztem meg az uveg nyers allapotaban, hogy mi van ott, azt be kell valljam. Majd megsasolom otthon, az az auto Pesten van.

AndyA

nekem is nemrég cserélték de nem emlékszem, hogy lett  volna ott bármi is csere előtt se most.
nekem igazából legfőképp azért cserélték mert a 2 réteg üveg közé fent a bal sarkában ha szemből nézzük befolyt a víz és beszürkült. szóval tuti, hogy ott nem volt semmi gumiszerűség...
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
peeti
Vendég
« Új hozzászólás #1069 Dátum: 2011.06.17 péntek, 22:43:10 »

egy ötlet. tudom,nincs fotoshoppom Smiley
http://kepfeltoltes.hu/view/110617/ABCD001222_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #1070 Dátum: 2011.06.18 szombat, 08:09:53 »


Broaf...!  falbav

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #1071 Dátum: 2011.06.18 szombat, 08:10:45 »

Aha. Az enyemen nemreg csereltek az uveget, es nincs ott centis res, az biztos. Azt nem neztem meg az uveg nyers allapotaban, hogy mi van ott, azt be kell valljam. Majd megsasolom otthon, az az auto Pesten van.

AndyA

Na megneztem a kerdeses joszagot. Az uveg tetejen tenyleg van egy kb 5 mm szeles tomito gumiprofil. Akinek ilyen nelkul szerelik az autojat, az reklamaljon batran. :-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1072 Dátum: 2011.06.18 szombat, 10:40:38 »

Tisztelt Fórumtárs!
 Sajnos most nem tudok képet csinálni mert a fiam elvitte a kocsit de megpróbálom leirni, hogy hol is van. Az első szélvédő üveg tetején ahol az üveg érintkezik a karosszéria tető részével ott van ez a vizszintes eső elvezető gumi kb 5-6 mm széles mindössze és teljes szélességében végig fut vizszintesen az üveg és a karosszéria között Ha nincs benne a gumi, van egy kb 6mm széles és 10-12mm mély árok az üveg teljes szélességében ami 150km fölött jeletős szélzajt is generál. Német országban mentem az autópályán és sajnos ezzel a zajjal kellett szembesülnöm. Wyctor se találta meg a mikromacskában. Én azt mondtam a Márkaszervizben ha nem tudják vissza állitani a gyári állapotot akkor vegyék le a Logót és zárják be a boltot én meg megyek a Fogyasztó Védelmi Főfelügyelőségre és kiderittetem hogy kinek van igaza. Erre beadta a szerviz vezető a derekát és lőn csoda beszerzték az üveget gumival eggyütt. Remélem mindenkinek tudtam segiteni.
Tisztelettel László!
ezk szerint kaptál még egy vadiúj üveget.gondolom gariba bevállalták!?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
piszi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


a


E-mail
« Új hozzászólás #1073 Dátum: 2011.06.18 szombat, 15:17:15 »

Sziasztok

Tudom volt már a téma, és át is olvastam a dolgokat, de nem találtam a válasz, hátha tud valaki segíteni.
A gépháztető zárja nem zár be rendesen. Az első kattanás ok, de a második nem akad be. Ki kellene cserélnem, de nem akarom szétszedni az egészet. Az megoldható hogy csak a zárat (nem a kulcsos kódolt zárat) cseréljem ki? A kódolt zár az működik rendesen, és az a műanyag összekötő rúd is forog amerre a kulcsot fordítom. Remélem jól fogalmaztam meg és világos hogy mit szeretnék.

Köszi
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.18 szombat, 15:21:12 írta piszi » Naplózva

2002-es 2.0 TDDI Ghia Angol
Csalinger
Vendég
« Új hozzászólás #1074 Dátum: 2011.06.18 szombat, 16:07:13 »

Sziasztok

Tudom volt már a téma, és át is olvastam a dolgokat, de nem találtam a válasz, hátha tud valaki segíteni.
A gépháztető zárja nem zár be rendesen. Az első kattanás ok, de a második nem akad be. Ki kellene cserélnem, de nem akarom szétszedni az egészet. Az megoldható hogy csak a zárat (nem a kulcsos kódolt zárat) cseréljem ki? A kódolt zár az működik rendesen, és az a műanyag összekötő rúd is forog amerre a kulcsot fordítom. Remélem jól fogalmaztam meg és világos hogy mit szeretnék.

Köszi
a zár szerkezetet simán ki tudod cserélni a kulcsfészek cseréje nélkül .Ha  leveszed a  maszkot s utána a zárkuput akkor látni fogod ,a csere sima ügy
Naplózva
piszi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


a


E-mail
« Új hozzászólás #1075 Dátum: 2011.06.18 szombat, 16:31:21 »

a zár szerkezetet simán ki tudod cserélni a kulcsfészek cseréje nélkül .Ha  leveszed a  maszkot s utána a zárkuput akkor látni fogod ,a csere sima ügy

De azzal az összekötő műanyaggal mi a helyzet? Attol félek ha kiveszem csak a zárat az leesik, vagy pedig nem fogom tudni visszatenni a helyére.
Naplózva

2002-es 2.0 TDDI Ghia Angol
Csalinger
Vendég
« Új hozzászólás #1076 Dátum: 2011.06.18 szombat, 16:37:14 »

De azzal az összekötő műanyaggal mi a helyzet? Attol félek ha kiveszem csak a zárat az leesik, vagy pedig nem fogom tudni visszatenni a helyére.

ha kiveszed a zárkupot  ami 4 db jól hozzá férfetö csavarral van rögzítve  akkor már könnyen hozzá férsz, a kulcsfészek  és a közlörúd  az össze pattan s utána csak a zárszerkezetet kel csak rászerelni amibe a közlörúdat egy laposfogóval betudod igazítani
Naplózva
piszi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


a


E-mail
« Új hozzászólás #1077 Dátum: 2011.06.18 szombat, 16:43:41 »

ha kiveszed a zárkupot  ami 4 db jól hozzá férfetö csavarral van rögzítve  akkor már könnyen hozzá férsz, a kulcsfészek  és a közlörúd  az össze pattan s utána csak a zárszerkezetet kel csak rászerelni amibe a közlörúdat egy laposfogóval betudod igazítani

Ok akkor nekiugrok mikor nem esik az eső.

Köszönöm
Naplózva

2002-es 2.0 TDDI Ghia Angol
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1078 Dátum: 2011.06.18 szombat, 20:23:11 »

Na megneztem a kerdeses joszagot. Az uveg tetejen tenyleg van egy kb 5 mm szeles tomito gumiprofil. Akinek ilyen nelkul szerelik az autojat, az reklamaljon batran. :-)

AndyA

neked milyen gyártmányú üveget raktak be? fűtött?
aért kérdem mert nekem is a Zoli cserélte, ha nem tévedek én ajánlottam neked őt, de én aztán nem láttam ilyet, de az is lehet csak jól meg kellene néznem  Wink
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1079 Dátum: 2011.06.18 szombat, 20:40:33 »

neked milyen gyártmányú üveget raktak be? fűtött?
aért kérdem mert nekem is a Zoli cserélte, ha nem tévedek én ajánlottam neked őt, de én aztán nem láttam ilyet, de az is lehet csak jól meg kellene néznem  Wink

megnéztem, nekem is van ott gumitömítés de nem úgymond az üveg síkjában hanem jóval mélyebben (kb.5mm), az üveg alatt úgymond.
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #1080 Dátum: 2011.06.18 szombat, 22:22:37 »

Ettől féltem, de le kellene szednem, mert mögötte kellene szerelnem.
A múltkor leállt az autó, hogy haza kellett vontatni. Levettem a vonószem elől a takarókarikát és nem volt ott semmi wow1.
Levéve a hűtőmaszkot láttam, hogy a lökhárító mögötti elem, amiben a vonószem is van fordítva van felszerelve. Na azt kellene megfordítani.

ne felejtsük el ,hogy vonószemből is két féle létezik nem lehet, hogy csak rövid vonószened van, miközbe a mi verdánkhoz a hosszú kéne?
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #1081 Dátum: 2011.06.18 szombat, 22:28:57 »

neked milyen gyártmányú üveget raktak be? fűtött?
aért kérdem mert nekem is a Zoli cserélte, ha nem tévedek én ajánlottam neked őt, de én aztán nem láttam ilyet, de az is lehet csak jól meg kellene néznem  Wink

Spath Zoliek csinaltak, csak annyit tudok, hogy valahonnan Kobanyarol hoztak. Rendes, futott, szinezett uveg, mint ami eredetileg is volt benne. (Es meg a tetejen a gumi U-profil is megvan. :-))

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1082 Dátum: 2011.06.19 vasárnap, 11:11:55 »

Sziasztok!

Egy kis infó kellene.  worship

A jobb első ajtómban a végét járja a központi zár, nagyon lassan sokszor csak a sokadik parancsra nyit (zárni zár rendesen).
A kenőanyag bejuttatás csak ~1 évre segített, most a cseréjén gondolkodom. Motorcraft-tal már felvettem a kapcsolatot.
Ami érdekelne, az én autóm 2001/06 Ghia, milyen évjáratú autók zára mehetne bele? A fiatalabb Ghia mondik zára csereszabatos? Gondolom a 10 éves zárat 10 évesre cserélni nem biztosan eredményes  Huh?

Kösz ha van tanácsotok  worship
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1083 Dátum: 2011.06.19 vasárnap, 11:14:16 »

Sziasztok!

Egy kis infó kellene.  worship

A jobb első ajtómban a végét járja a központi zár, nagyon lassan sokszor csak a sokadik parancsra nyit (zárni zár rendesen).
A kenőanyag bejuttatás csak ~1 évre segített, most a cseréjén gondolkodom. Motorcraft-tal már felvettem a kapcsolatot.
Ami érdekelne, az én autóm 2001/06 Ghia, milyen évjáratú autók zára mehetne bele? A fiatalabb Ghia mondik zára csereszabatos? Gondolom a 10 éves zárat 10 évesre cserélni nem biztosan eredményes  Huh?

Kösz ha van tanácsotok  worship
nézd meg picicicában a rendelési számaikat az évjárat eltéréssel!Több mint esélyes,hogy a 2006os is jó bele,de csak utána kell nézni.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1084 Dátum: 2011.06.19 vasárnap, 11:18:20 »

nézd meg picicicában a rendelési számaikat az évjárat eltéréssel!Több mint esélyes,hogy a 2006os is jó bele,de csak utána kell nézni.

Kösz Alf!

Be kell valljam töredelmesen, hogy bár segítettél, hogy hozzájussak ilyen "macskához" de nem tettem szert rá, mert azért nem vagyok mindenben ügyes  Wink.
Ha van időd ezt megnéznéd helyettem?  worship  worship  worship
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1085 Dátum: 2011.06.19 vasárnap, 11:22:15 »

Kösz Alf!

Be kell valljam töredelmesen, hogy bár segítettél, hogy hozzájussak ilyen "macskához" de nem tettem szert rá, mert azért nem vagyok mindenben ügyes  Wink.
Ha van időd ezt megnéznéd helyettem?  worship  worship  worship
Estére megnézem,ha addig ráér,mert grillparty következik.... Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1086 Dátum: 2011.06.19 vasárnap, 11:27:49 »

Estére megnézem,ha addig ráér,mert grillparty következik.... Wink

Persze, hogy ráér. Motorcraft jövő héten tervezi nekem a postázást, addig jó lenne ezt esetleg megtudnom.  worship

Köszönöm és jó grillezést (csak az eső el ne mossa). Mi is terveztük, csak ma inkább mozi lesz (így szavaztak), majd grillezünk a jövő héten.
 integet2
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1087 Dátum: 2011.06.19 vasárnap, 12:30:37 »

Kösz Alf!

Be kell valljam töredelmesen, hogy bár segítettél, hogy hozzájussak ilyen "macskához" de nem tettem szert rá, mert azért nem vagyok mindenben ügyes  Wink.
Ha van időd ezt megnéznéd helyettem?  worship  worship  worship
én egy 2004-es autóból hoztam el az ajtókábelkötegeket, és berakás után is megy a zár
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1088 Dátum: 2011.06.19 vasárnap, 12:56:30 »

én egy 2004-es autóból hoztam el az ajtókábelkötegeket, és berakás után is megy a zár

Szia Zsolt!

Csak azért szeretném ezt körbe járni, mert nem vagyok képben és szeretnék egy minél fiatalabb zárat, de nem szeretnék úgysem járni, hogy pl: eltér a stekker, esetleg más a lábkiosztás valamiben, vagy nem tudom itt van-e jelentősége annak, hogy ghia, nem ghia?
Szóval egy minél fiatalabb zárban nagyobb esélyt látnék a zavartalan működésre.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1089 Dátum: 2011.06.19 vasárnap, 13:41:23 »

Szia Zsolt!

Csak azért szeretném ezt körbe járni, mert nem vagyok képben és szeretnék egy minél fiatalabb zárat, de nem szeretnék úgysem járni, hogy pl: eltér a stekker, esetleg más a lábkiosztás valamiben, vagy nem tudom itt van-e jelentősége annak, hogy ghia, nem ghia?
Szóval egy minél fiatalabb zárban nagyobb esélyt látnék a zavartalan működésre.
értem persze,

nekem AMBIENTE felszereltségű zár van benne, ez a gyárim. tudja ez is a reteszelést. amiből pedig a kábelköteget elhoztam, az egy 2004-es angol GHIA volt. és a záram továbbra is jól működik
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1090 Dátum: 2011.06.19 vasárnap, 17:45:46 »

Persze, hogy ráér. Motorcraft jövő héten tervezi nekem a postázást, addig jó lenne ezt esetleg megtudnom.  worship

Köszönöm és jó grillezést (csak az eső el ne mossa). Mi is terveztük, csak ma inkább mozi lesz (így szavaztak), majd grillezünk a jövő héten.
 integet2
Hát igen.A te évjátartodban a finiskód:2000.10.01-2003.10.15 ig 4109785   az alkatrész száma:1s7a f21812 ka

van még egy finissel 2003-2004ig,és van egy harmadikkal 2004-2007ig

Szóval max 2003ig tuti a macska szerint,ami még egy próbát megérhet a való életben is.Esetleg nézd meg,hogy van-e a tiéden alaktrész szám!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1091 Dátum: 2011.06.19 vasárnap, 22:50:01 »

Hát igen.A te évjátartodban a finiskód:2000.10.01-2003.10.15 ig 4109785   az alkatrész száma:1s7a f21812 ka

van még egy finissel 2003-2004ig,és van egy harmadikkal 2004-2007ig

Szóval max 2003ig tuti a macska szerint,ami még egy próbát megérhet a való életben is.Esetleg nézd meg,hogy van-e a tiéden alaktrész szám!

Kösz Alf a segítséget  worship talán holnap lekapom az ajtókárpitot, hátha meglátom az alkatrészszámot.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #1092 Dátum: 2011.06.20 hétfő, 12:57:43 »

Elgazoltam ma egy cicat, at akart szaladni elottem, es bar a dudara megallt, utana megis tovabbfutott, nem vissza. :-(

Kiesett a helyebol a kodlampam, a drotokon logott 50 km-t. Visszatoltam a helyere, ott is maradt, a rogzitofulei megvannak, de belul a fekete muanyag haz eltorott. Ragaszthato vagy nezzek masikat?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #1093 Dátum: 2011.06.20 hétfő, 14:40:09 »

ezk szerint kaptál még egy vadiúj üveget.gondolom gariba bevállalták!?
Kedves Alf!
Igen sikerült elintéznem és beszerezték az új üveget, amin rajta van az U profilu viz elvezető gumi tömités (rávan vulkanizálva az üvegre). Azt mondták a szervizben hogy a Ford gyári beszállitója gyártja. Ebben csak azt nem értem miért nem tudtak erről az üvegről semmit. Most  szerdán viszem a cserére. Feltétlen megtudom az új üveg cikk számát hogy mindenki akinek ilyen kell tudja előre mondani, hogy ezen a számon legyenek szivesek megrendelni.
Tisztelettel László!
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1094 Dátum: 2011.06.20 hétfő, 15:39:52 »

Hát igen.A te évjátartodban a finiskód:2000.10.01-2003.10.15 ig 4109785   az alkatrész száma:1s7a f21812 ka

van még egy finissel 2003-2004ig,és van egy harmadikkal 2004-2007ig

Szóval max 2003ig tuti a macska szerint,ami még egy próbát megérhet a való életben is.Esetleg nézd meg,hogy van-e a tiéden alaktrész szám!

Kösz Alf!

Ma kikaptam a zárat és az alkatrészkód stimmel  eljen
Viszont ha már kint volt a kezemben jól telefújkáltam egy most vett Berner Univerzális tisztító sprayvel, ami a doboza szerint oldja a rozsdát, szennyeződéseket, keni a villamos csatlakozásokat, jó kenést biztosít műanyag és fém felületeknek és még ipari és műhelykörülmények között is ajánlák. TELJES SIKER JÓ A ZÁR!!!!  taps
Erről van szó:
http://shop.berner.eu/berner/hu/productgroup/195944/Faipar/Vegyi_anyagok/Oldas_es_kenes/Multi-Spray_Power?conversationContext=1
Mindjárt írok motorcraft-nak is, hogy mégsem kérem a zárat.
Remélem ez az anyag bevállik hosszú távon is  eljen
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #1095 Dátum: 2011.06.20 hétfő, 15:50:33 »

Kösz Alf!

Ma kikaptam a zárat és az alkatrészkód stimmel  eljen
Viszont ha már kint volt a kezemben jól telefújkáltam egy most vett Berner Univerzális tisztító sprayvel, ami a doboza szerint oldja a rozsdát, szennyeződéseket, keni a villamos csatlakozásokat, jó kenést biztosít műanyag és fém felületeknek és még ipari és műhelykörülmények között is ajánlák. TELJES SIKER JÓ A ZÁR!!!!  taps
Erről van szó:
http://shop.berner.eu/berner/hu/productgroup/195944/Faipar/Vegyi_anyagok/Oldas_es_kenes/Multi-Spray_Power?conversationContext=1
Mindjárt írok motorcraft-nak is, hogy mégsem kérem a zárat.
Remélem ez az anyag bevállik hosszú távon is  eljen


Hova fujtad pontosan? :-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1096 Dátum: 2011.06.20 hétfő, 16:49:24 »

Hova fujtad pontosan? :-)

AndyA

Ahol értem mindenhová, vastagon, csak úgy csepegett ki az anyag
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #1097 Dátum: 2011.06.20 hétfő, 16:55:35 »

Ahol értem mindenhová, vastagon, csak úgy csepegett ki az anyag

Akkor meg egyszer:

- Melyik zarba (jobb, bal, mindketto)?
- Kivulrol, azaz also csavar kicsavar, lyukon befuj, vagy szetszedve es megfurva a zar dobozat, ahogy javasolni szoktak makacsabb nem mukodesnel?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1098 Dátum: 2011.06.20 hétfő, 17:04:36 »

Akkor meg egyszer:

- Melyik zarba (jobb, bal, mindketto)?
- Kivulrol, azaz also csavar kicsavar, lyukon befuj, vagy szetszedve es megfurva a zar dobozat, ahogy javasolni szoktak makacsabb nem mukodesnel?

AndyA


Szia!

A jobb elsőmmel volt olyan gondom, hogy zárni zárt rendesen, de nyitni csak nehézkesen sokszor csak több parancs után kicsit nyüszögő szoruló hangon. Mivel már befújtam régebben fegyverolaj spray-vel és mostanra ez sem használt, a cseréjében gondolkodtam. Tervben Motrocraft-tól való használt megvétele volt. Mivel szerettem volna minél fiatalabb zárat feltettem ide egy kérdést, hogy mi lesz jó nekem. Alf utánanézett és küldött egy alkatrészkódot is. Gondoltam kiszedem, le is fotóztam, de ha már kint volt a kezemben (teljesen kibontottam az ajtóból!) körbefújkálta egy általam mostanában beszerzett új spray-vel. A régebbi kis fúrt lyukon is nyomtam be rendesen minden-mindegy alapon.
És nagyon jól működik!!! Hamarosan megcsinálom a bal elsőnél is, mert most fóliáztatom át az első két ablakomat LLumar 35-ről LLumar AIR75-re és azt fogom berakni 1-2 héten belül.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.20 hétfő, 22:14:13 írta V.Tamás » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1099 Dátum: 2011.06.20 hétfő, 21:33:24 »

Kedves Alf!
Igen sikerült elintéznem és beszerezték az új üveget, amin rajta van az U profilu viz elvezető gumi tömités (rávan vulkanizálva az üvegre). Azt mondták a szervizben hogy a Ford gyári beszállitója gyártja. Ebben csak azt nem értem miért nem tudtak erről az üvegről semmit. Most  szerdán viszem a cserére. Feltétlen megtudom az új üveg cikk számát hogy mindenki akinek ilyen kell tudja előre mondani, hogy ezen a számon legyenek szivesek megrendelni.
Tisztelettel László!

eljen
Írhatsz 1 cikket is róla! ;)ű
Ment neked pü! wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.