Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 16:15:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 1872335 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1150 Dátum: 2011.08.26 péntek, 16:40:10 »

nem.az általános probléma volt a szempont.Mitől van,hogy bezár magától-vagy ki a kocsiból,és vagy nem nyit ki vagy nem zár be.Tehát mi történik vele amikor nem azt akarja amit te!
Erre a zsírspray halottnak a csók,illetve a mechanikának nem rossz,csak nem ott van a bibi.Az elektromos részbe meg még nem jutottam be teljesen,de feltételezem,hogy a fegyverolaj és hasonlók jótékony hatással lehetnek a szennyeződés okozta problémának az időleges megszüntetésére.
Szétrobbantás után ismét jelentkezem.

Szia Alf!

Van fejlemény, tudtad tovább bontani?
Most jutottam oda, hogy elegem lett, ha ez nem orvosolható tarósan, veszek egy új zárat.

Nálam odáig pusztult, hogy belülről már nem vezérel, nem zárja, nem nyitja a többi ajtót. A kulcsot használva is csak ezt az ajtót nyitja fel mechanikusan és ami a legroszabb, hogy a csomit csak a direkt távnyitó gombbal tudom nyitni. Ha kint áll a napon az autó és átforrosodik az ajtó, akkor gondol egyett és minden működik rendesen, mihelyt kicsit visszahűl megint kezdi előlről a xara..dást.

Valaki tud jó áron új bal első központizárat?

Kösz  worship
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1151 Dátum: 2011.08.26 péntek, 18:16:53 »

sam47 től kaptam egy halott ajtózárat(ha jól tudom balos első) a tudomány érdekében!

Hát sajnálatosan közlöm minden reménykedővel,hogy halálosan levédte ezt javíthatóság szempontjából a ford.
Először is egy 6os acél szegecset mindenképpen lekell fúrni,hogy kettéjöjjön a ház.Aztán jó esetben egyetlen fület vagy karmot sem tör le róla az ember fia,amikor szét pattintja a két felet.Ha ez megvan,akkor a mechanikus rész lesz az egyik fél a vastag fémházzal és a kis áttételekkel,és a másik félben van az elektronika.Na ezt tovább bontani már öngyilkosság.Mármint semmi esélye sincs az embernek utána összerakni.Az elektornika részben kivan öntve műgyantával ill, a kis kapcsolók is(ebben 3db mikrokapcsoló van,2sima 1állású zárónyitó kontakt,és 1 középen 0állású jobbra 1 balra 2 es kapcsoló).Semmit nem lehet rajtuk mégcsak mérni sem,csak maximum a csatlakozókivezetésein,hogy megvan-e a kontaktja.Viszont azt is csak a 2egyforma kapcsin,mert a 3ik 2állású az a ki motort vezérli ami a zárási fánksönt látja el.És a hab a tortán,hogy az elektronikai rész fedele is 3as acél szegecsekkel van lezárva,kb 10-12 db-al.Innentől már nem is folytattam a bontást,mert a 0ára csökkent az esély hogy ezt emberfia még valaha is összerakja.De gyanítom,hogy egy kis mini szénkefés motor lehet benne,ami azért nem múkszik,mert vagy elkoptak a szénkeféi,vagy felakadtak a kosztól szennyeződéstől,ill a szénportól.Nemrég TZS írt egy cikket a spriccni motor javításáról,szerintem ennek is hasonló a baja.Valszeg ha lesz még 1kis időm,akkor lefúrom a szegecseket,és továbboncolom,de azt már most kilehet jelenteni,hogy ha ez bexarik,akkor nem javítható.A legjobb megoldás a csere.És szerintem az olajfefújkodás is maximum annyit segít,hogy ha a koszt kiöblíti a kritikus helyről,akkor egy darabig még műkszik.
Na 1enlőre ennyi,még jelentkezem a továbbiakkal!
sam47nek meg köszönjük a felajánlást a köz javára,sajnos esélytelen az otthoni barkácsolása ennek a szerkezetnek....... Sad
 worship Wink wave

Szerintem a mikrokapcsolók mennek tönkre, nem a motor.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1152 Dátum: 2011.08.26 péntek, 18:19:02 »

Szia Alf!

Van fejlemény, tudtad tovább bontani?
Most jutottam oda, hogy elegem lett, ha ez nem orvosolható tarósan, veszek egy új zárat.

Nálam odáig pusztult, hogy belülről már nem vezérel, nem zárja, nem nyitja a többi ajtót. A kulcsot használva is csak ezt az ajtót nyitja fel mechanikusan és ami a legroszabb, hogy a csomit csak a direkt távnyitó gombbal tudom nyitni. Ha kint áll a napon az autó és átforrosodik az ajtó, akkor gondol egyett és minden működik rendesen, mihelyt kicsit visszahűl megint kezdi előlről a xara..dást.

Valaki tud jó áron új bal első központizárat?

Kösz  worship
Szia!
Nem,sajnos nem sok értelme van.az elektronika szegecselve van,az áramkörök meg bele vannak inzertként fröccsöntve a műanyag házba.Gyakorlatilag 1xbontható,és soha többé nem fog működni.....  Undecided
3szegecset lefúrtam,majd bepillantva a lap alá elkeseredtem,mert még ki is van öntve műgyantaszerűséggel.
Tehát ez zsákutca,mint a hátsóagyban csapágyat cserélni. Sad
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1153 Dátum: 2011.08.26 péntek, 18:19:58 »

Szerintem a mikrokapcsolók mennek tönkre, nem a motor.
minden kivan öntve gyantával,és mérni sem tudsz,mert az áramkörök fröccsöntve vannak a műanyagban.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1154 Dátum: 2011.08.26 péntek, 18:22:05 »

minden kivan öntve gyantával,és mérni sem tudsz,mert az áramkörök fröccsöntve vannak a műanyagban.

Még mielőtt szétbombáznád, mutasd már meg nekem is.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1155 Dátum: 2011.08.26 péntek, 18:32:52 »

Mikor az enyém behalt és kizárt a kocsi és kicseréltem a zárat, már akkor mondtam hogy felejtse el mindenki a javitását...kuka..csak csere.
De hát senki nem hallgat meg soha.... rinya
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1156 Dátum: 2011.08.26 péntek, 18:41:05 »

Mikor az enyém behalt és kizárt a kocsi és kicseréltem a zárat, már akkor mondtam hogy felejtse el mindenki a javitását...kuka..csak csere.
De hát senki nem hallgat meg soha.... rinya
meg is pusztultam volna,ha nem szedhetek egyet szét apró darabokra! nyes

kopp-kopp-kopp!
Soha nem volt gondom a zárakkal! hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1157 Dátum: 2011.08.26 péntek, 18:52:41 »

Szia!
Nem,sajnos nem sok értelme van.az elektronika szegecselve van,az áramkörök meg bele vannak inzertként fröccsöntve a műanyag házba.Gyakorlatilag 1xbontható,és soha többé nem fog működni.....  Undecided
3szegecset lefúrtam,majd bepillantva a lap alá elkeseredtem,mert még ki is van öntve műgyantaszerűséggel.
Tehát ez zsákutca,mint a hátsóagyban csapágyat cserélni. Sad
golf4-é is hasonlóan van összerakva és azokra van szaki, aki javítja...
azokban a mikrokapcsolók mennék tönkre
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1158 Dátum: 2011.08.26 péntek, 18:57:56 »

Szia!
Nem,sajnos nem sok értelme van.az elektronika szegecselve van,az áramkörök meg bele vannak inzertként fröccsöntve a műanyag házba.Gyakorlatilag 1xbontható,és soha többé nem fog működni.....  Undecided
3szegecset lefúrtam,majd bepillantva a lap alá elkeseredtem,mert még ki is van öntve műgyantaszerűséggel.
Tehát ez zsákutca,mint a hátsóagyban csapágyat cserélni. Sad

Kösz a választ, minden remény elszállt az "olcsón megúszom" lehetőségre  rinya Most már csak egy jó forrás kell az újra  !!!
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1159 Dátum: 2011.08.26 péntek, 18:59:24 »

Mikor az enyém behalt és kizárt a kocsi és kicseréltem a zárat, már akkor mondtam hogy felejtse el mindenki a javitását...kuka..csak csere.
De hát senki nem hallgat meg soha.... rinya

Dehogynem, meg szoktunk hallgatni....csak az ember szeretné kímélni a pénztárcáját és bízik hátha menne ez valahogy másként is.  integet2
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1160 Dátum: 2011.08.26 péntek, 20:13:24 »

na van egy telefonszámom zárjavítása, ha valakit érdekelne vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1161 Dátum: 2011.08.26 péntek, 20:19:07 »

na van egy telefonszámom zárjavítása, ha valakit érdekelne vigyor3

Mit takar, mit tud vállalni az illető?
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1162 Dátum: 2011.08.26 péntek, 20:29:33 »

Mit takar, mit tud vállalni az illető?
nem tom, nem beszéltem vele, golf zárakat 5-8eft-ért csinál. ha kell a száma, akkor elküldöm, pesten a 16.kerben van
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1163 Dátum: 2011.08.26 péntek, 20:32:51 »

nem tom, nem beszéltem vele, golf zárakat 5-8eft-ért csinál. ha kell a száma, akkor elküldöm, pesten a 16.kerben van

Küld el pü-ben, jövő héten egyszer kiváncsiságból beszélek vele. Kíváncsi vagyok mit mond.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1164 Dátum: 2011.08.26 péntek, 20:34:09 »

Küld el pü-ben, jövő héten egyszer kiváncsiságból beszélek vele. Kíváncsi vagyok mit mond.
ok küldöm Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1165 Dátum: 2011.08.26 péntek, 20:36:01 »

meg is pusztultam volna,ha nem szedhetek egyet szét apró darabokra! nyes

kopp-kopp-kopp!
Soha nem volt gondom a zárakkal! hehe

Ha ilyen szado-mazo ambicióid vannak ,miért nem mondtad hogy kell egy...? eplus2
Úgy b+sztam ki a kukába,majdnem kiszakadt az alja... eplus2
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1166 Dátum: 2011.08.28 vasárnap, 19:08:51 »

Szia Alf!

Van fejlemény, tudtad tovább bontani?
Most jutottam oda, hogy elegem lett, ha ez nem orvosolható tarósan, veszek egy új zárat.

Nálam odáig pusztult, hogy belülről már nem vezérel, nem zárja, nem nyitja a többi ajtót. A kulcsot használva is csak ezt az ajtót nyitja fel mechanikusan és ami a legroszabb, hogy a csomit csak a direkt távnyitó gombbal tudom nyitni. Ha kint áll a napon az autó és átforrosodik az ajtó, akkor gondol egyett és minden működik rendesen, mihelyt kicsit visszahűl megint kezdi előlről a xara..dást.

Valaki tud jó áron új bal első központizárat?

Kösz  worship
Nos,ma volt egy kis időm.Azt hiszem sikerült áttörést elérni az ügyben.
Az egyik szegecs lefúrásakor kiderült,hogy csavar és nem szegecs.
Ezután szét is tudtam szedni az elektromos oldalt is:

A belsejében 4db mikrokapcsoló található.Kettő kiszerelhető,kettő pedig kivan öntve műgyantával.Mind a négy kapcsoló tökéletesen működik.

Viszont a képen már ott van a bűnös is!Éspedig a pici szénkefés motor!A mechanika teljesen hibátlan,a kapcsolók működnek,mégis mi lehet a baj?
Hát igen.A moci!Ugyan az a baja,ami TZS cikkében a spricni motornak!A javítás tökéletesen ugyan az : http://mondeo.hu/index.php?topic=6338.msg574738#msg574738
Kivéve,hogy ebben nem rozsda van,hanem szenny.Fekete kosz,ami megfogja a forgórészt.Tisztítás után működik a moci!

A hiba tehát a működésképtelen zárban a motor!A probléma már csak ott marad,hogy az embernek úgy kell szétszednie a zárat,hogy utána visszafordított sorrendben még összerakható maradjon.Na erre kell még erősen hangsúlyt fektetni,mert nekem sajnos nem sikerült,mert elpattant néhány helyen a műanyag ház.Amúgy van egy pont a műanyagházon,ahol a fröccsöntött műanyagot megbontva,meglehet keresni a motor beöntött vezetékelését,és megtáplálni 12val,így legalább szétszedés előtt lelehet ellenőrizni,hogy valóban az -e a probléma.Erről nem készült kép,de lesz, ha kell valakinek.Ezután viszont a nyílást lekell vízmentesen valahogy zárni-szilikonpaszta,stb.
És itt a működőképes moci:
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.28 vasárnap, 19:44:29 írta alf » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1167 Dátum: 2011.08.28 vasárnap, 20:34:41 »

Nos,ma volt egy kis időm.Azt hiszem sikerült áttörést elérni az ügyben.
Az egyik szegecs lefúrásakor kiderült,hogy csavar és nem szegecs. Ezután szét is tudtam szedni az elektromos oldalt is:
A belsejében 4db mikrokapcsoló található.Kettő kiszerelhető,kettő pedig kivan öntve műgyantával.Mind a négy kapcsoló tökéletesen működik. ... ....A probléma már csak ott marad,hogy az embernek úgy kell szétszednie a zárat,hogy utána visszafordított sorrendben még összerakható maradjon.Na erre kell még erősen hangsúlyt fektetni,mert nekem sajnos nem sikerült,mert elpattant néhány helyen a műanyag ház....

Szia Alf!

Hát ez így szétborítva nem semmi látvány  wow1 Ezt összerakni valóban kíván némi kézügyességet.

Most már csak azon gondolkodom, hogy a hidegebb idő, hogyan is befolyásolja a működést, a nem megfellelő működést, mert nálam nem az a gond, hogy egyáltalán nem működne.
A távirányítóról menő parancs kinyitja/lezárja az ajtókat. Gondolom a távírányító parancs bemegy a GEM-be (mint elektromos rádiójel), az meg küldi a motornak a parancsot és az kinyitja az ajtózárat, de a nyitott állapot visszajelzése nem jut vissza a GEM-be, mert pl ilyenkor hiába akarok csomit nyitni a mikrókapcsolóval az ajtóban (ami 1/2 éves és kattan is) de a GEM nem láthatja, hogy a vezér bal1 nyitott és ezért nem engedheti végrehajtani a csomi nyitást - GEM gondolhatja, hogy egy még ki nem nyitott autón mit akarod nyitogatni a csomit.
Ebben a zárban 2 mechanika is lakik, egy a zárszerkezet fém mechanikája és egy műanyag a vezérléshez, a kettő között meg valahol a motor. Nálam a fém mechanika kifogástalan, nyit zár kívűlről, belülről, (kulcs, belső kilincs) a motor is működteti, de a vezérlést, a mikrókapcsolókat meghajtó mechanizmus hőmérséklet függvényében vagy ellátja a szerepét, vagy nem történik meg az ítélet alkotás - a mechanikus helyzetekről elektromos állapot képzése. Itt egy motor tisztítás mit tudna segíteni?
A motorban lévő kosz lefogja a motort és az nem működteti a végállásokig a műanyag mechanikát?

Nem tudom, csak eszelgetek és nézegetem a fotóidat, amit kösz.
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.28 vasárnap, 20:36:30 írta V.Tamás » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1168 Dátum: 2011.08.28 vasárnap, 20:41:17 »

Szia Alf!

Hát ez így szétborítva nem semmi látvány  wow1 Ezt összerakni valóban kíván némi kézügyességet.

Most már csak azon gondolkodom, hogy a hidegebb idő, hogyan is befolyásolja a működést, a nem megfellelő működést, mert nálam nem az a gond, hogy egyáltalán nem működne.
A távirányítóról menő parancs kinyitja/lezárja az ajtókat. Gondolom a távírányító parancs bemegy a GEM-be (mint elektromos rádiójel), az meg küldi a motornak a parancsot és az kinyitja az ajtózárat, de a nyitott állapot visszajelzése nem jut vissza a GEM-be, mert pl ilyenkor hiába akarok csomit nyitni a mikrókapcsolóval az ajtóban (ami 1/2 éves és kattan is) de a GEM nem láthatja, hogy a vezér bal1 nyitott és ezért nem engedheti végrehajtani a csomi nyitást - GEM gondolhatja, hogy egy még ki nem nyitott autón mit akarod nyitogatni a csomit.
Ebben a zárban 2 mechanika is lakik, egy a zárszerkezet fém mechanikája és egy műanyag a vezérléshez, a kettő között meg valahol a motor. Nálam a fém mechanika kifogástalan, nyit zár kívűlről, belülről, (kulcs, belső kilincs) a motor is működteti, de a vezérlést, a mikrókapcsolókat meghajtó mechanizmus hőmérséklet függvényében vagy ellátja a szerepét, vagy nem történik meg az ítélet alkotás - a mechanikus helyzetekről elektromos állapot képzése. Itt egy motor tisztítás mit tudna segíteni?
A motorban lévő kosz lefogja a motort és az nem működteti a végállásokig a műanyag mechanikát?

Nem tudom, csak eszelgetek és nézegetem a fotóidat, amit kösz.
sok hibalahetőség nincs benne.csak a motor,és a 4 mikrokapcsi.a baj,hogy a kapcsolókat csak szétszedett állapotban lehet tesztelni.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1169 Dátum: 2011.08.28 vasárnap, 20:42:23 »

sok hibalahetőség nincs benne.csak a motor,és a 4 mikrokapcsi.a baj,hogy a kapcsolókat csak szétszedett állapotban lehet tesztelni.
megvan egy szaki elérhetőége, vele kéne beszélni, hogy mit tud neki csinálni, vw golfoknál is szhar a zár, azokat szokta javítani Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1170 Dátum: 2011.08.28 vasárnap, 20:44:55 »

megvan egy szaki elérhetőége, vele kéne beszélni, hogy mit tud neki csinálni, vw golfoknál is szhar a zár, azokat szokta javítani Wink
kis türelemmel és időráfordítással ezt a zárat is meglehet javítani.no meg gyakorlattal.....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1171 Dátum: 2011.08.28 vasárnap, 20:45:03 »

sok hibalahetőség nincs benne.csak a motor,és a 4 mikrokapcsi.a baj,hogy a kapcsolókat csak szétszedett állapotban lehet tesztelni.

Az biztos, hogy úgy nem fogok hozzá egy ekkora szétszedésnek, hogy nincs ott egy másik működőképes beszerelhető zár, mert ha valamit nem tudok megoldani csak nézhetek mikor tudom majd használni a kocsit.
Egy használt zár a téli időszakban megint vagy jó, vagy nem, ha meg veszek egy újat, akkor már nem is lesz fontos a régit meggyógyítani - na itt tartok az eszelgetésben.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1172 Dátum: 2011.08.28 vasárnap, 20:46:53 »

Az biztos, hogy úgy nem fogok hozzá egy ekkora szétszedésnek, hogy nincs ott egy másik működőképes beszerelhető zár, mert ha valamit nem tudok megoldani csak nézhetek mikor tudom majd használni a kocsit.
Egy használt zár a téli időszakban megint vagy jó, vagy nem, ha meg veszek egy újat, akkor már nem is lesz fontos a régit meggyógyítani - na itt tartok az eszelgetésben.
kb ezt választanám én is. Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1173 Dátum: 2011.08.28 vasárnap, 20:50:47 »

kb ezt választanám én is. Wink

Kezdem is nézegetni a malacpersely alját, hátha van ott még egy zár ára  nyes
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1174 Dátum: 2011.08.28 vasárnap, 20:53:03 »

kis türelemmel és időráfordítással ezt a zárat is meglehet javítani.no meg gyakorlattal.....
jah, csak ő megcsinálja 5e-ért, ha elbaxod, akkor meg kedvezménnyel 30eft Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1175 Dátum: 2011.08.28 vasárnap, 20:55:52 »

Szia Alf!

Hát ez így szétborítva nem semmi látvány  wow1 Ezt összerakni valóban kíván némi kézügyességet.

Most már csak azon gondolkodom, hogy a hidegebb idő, hogyan is befolyásolja a működést, a nem megfellelő működést, mert nálam nem az a gond, hogy egyáltalán nem működne.
A távirányítóról menő parancs kinyitja/lezárja az ajtókat. Gondolom a távírányító parancs bemegy a GEM-be (mint elektromos rádiójel), az meg küldi a motornak a parancsot és az kinyitja az ajtózárat, de a nyitott állapot visszajelzése nem jut vissza a GEM-be, mert pl ilyenkor hiába akarok csomit nyitni a mikrókapcsolóval az ajtóban (ami 1/2 éves és kattan is) de a GEM nem láthatja, hogy a vezér bal1 nyitott és ezért nem engedheti végrehajtani a csomi nyitást - GEM gondolhatja, hogy egy még ki nem nyitott autón mit akarod nyitogatni a csomit.
Ebben a zárban 2 mechanika is lakik, egy a zárszerkezet fém mechanikája és egy műanyag a vezérléshez, a kettő között meg valahol a motor. Nálam a fém mechanika kifogástalan, nyit zár kívűlről, belülről, (kulcs, belső kilincs) a motor is működteti, de a vezérlést, a mikrókapcsolókat meghajtó mechanizmus hőmérséklet függvényében vagy ellátja a szerepét, vagy nem történik meg az ítélet alkotás - a mechanikus helyzetekről elektromos állapot képzése. Itt egy motor tisztítás mit tudna segíteni?
A motorban lévő kosz lefogja a motort és az nem működteti a végállásokig a műanyag mechanikát?

Nem tudom, csak eszelgetek és nézegetem a fotóidat, amit kösz.

Nemrég cseréltük haverom kombi mondiában a csomitartó zárat, bontottra Motorcraftol mivel az övé konkrétan 1-2 nyitásra képes volt távirányítóról de 3x nyitásra már nem. Ekkor szétszedtem a zárat (kombi csomi zár pofon egyszerű) és nála egyértelmű volt, hogy a motor gyenge és 1-2 alkalommal még volt annyi ereje, hogy legyőzze a rugó ellenálását amely nyitás után visszatolja a műanyag kart amely mozgatja a zárszerkezetet de 3x próbálkozásnál már épp, hogy csak meg tudta mozdítani.
Röviden: a villanymotor elgyengült, vagy tele van kosszal. A mocit nem szedtem szét de elvittem egy haveromhoz gondolván tud majd ilyet szerezni de egyenlőre azt mondta ki tudja pucolni és majd meglátjuk lesz e ereje.
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1176 Dátum: 2011.08.28 vasárnap, 20:59:33 »

jah, csak ő megcsinálja 5e-ért, ha elbaxod, akkor meg kedvezménnyel 30eft Wink

OK és tegyük fel megcsinálja, majd télen megint kezdődik előlről. Akkor visszaviszem, hogy csináld meg rendesen! Ez hány utazás, szerelés? Ez is benne lehet a dologban.
Egy zár közös beszerzés, akár kintről, életképtelen ötlet? Lenne erre rajtam kívűl igénye másnak is? Nem igaz, hogy nem lehetne 30 alatti forrást felkutatni. falbav
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1177 Dátum: 2011.08.28 vasárnap, 21:05:19 »

OK és tegyük fel megcsinálja, majd télen megint kezdődik előlről. Akkor visszaviszem, hogy csináld meg rendesen! Ez hány utazás, szerelés? Ez is benne lehet a dologban.
Egy zár közös beszerzés, akár kintről, életképtelen ötlet? Lenne erre rajtam kívűl igénye másnak is? Nem igaz, hogy nem lehetne 30 alatti forrást felkutatni. falbav
ezért kell felhívni és megkérdezni...

am valszeg hőfokra változik a motorban a kösz állaga
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #1178 Dátum: 2011.08.29 hétfő, 22:13:59 »

OK és tegyük fel megcsinálja, majd télen megint kezdődik előlről. Akkor visszaviszem, hogy csináld meg rendesen! Ez hány utazás, szerelés? Ez is benne lehet a dologban.
Egy zár közös beszerzés, akár kintről, életképtelen ötlet? Lenne erre rajtam kívűl igénye másnak is? Nem igaz, hogy nem lehetne 30 alatti forrást felkutatni. falbav
esetleg érdekelne, de mit tagadjam, 15 is fájna egy zárért  eplus2
Naplózva
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #1179 Dátum: 2011.08.31 szerda, 22:12:02 »

na van egy telefonszámom zárjavítása, ha valakit érdekelne vigyor3

engem is érdekelne, Vik azt mondta a sofőr oldali zárra ,hogy kuka, de 1 új technika olyan 40 pénz lenne de a bontott is 10
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1180 Dátum: 2011.08.31 szerda, 22:36:20 »

engem is érdekelne, Vik azt mondta a sofőr oldali zárra ,hogy kuka, de 1 új technika olyan 40 pénz lenne de a bontott is 10
ment pü Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1181 Dátum: 2011.08.31 szerda, 22:55:11 »

engem is érdekelne, Vik azt mondta a sofőr oldali zárra ,hogy kuka, de 1 új technika olyan 40 pénz lenne de a bontott is 10

 wave szomszéd
ha megjavíttatod lécci majd egy kis beszámolót mivel engem is érdekelne majd lehet a dolog.
 wave
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #1182 Dátum: 2011.09.01 csütörtök, 19:47:59 »

ment pü Wink
köszike
Naplózva
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #1183 Dátum: 2011.09.01 csütörtök, 19:49:15 »

wave szomszéd
ha megjavíttatod lécci majd egy kis beszámolót mivel engem is érdekelne majd lehet a dolog.
 wave

jajj nem én javítanám ezért kéne 1 hozzá értő emberke, az ilyen 4 mikrokapcsolós kis ozék nem az én világom.... zavart2
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1184 Dátum: 2011.09.01 csütörtök, 20:40:04 »

köszike

majd megírhatnád, hogy mit mondott rá a szaki Wink jah, pest 16.kerben van
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #1185 Dátum: 2011.09.04 vasárnap, 14:56:35 »

asszem ebbe a buliba en is beszallok, most voltam 1 hetet kulfoldon, kedden mar locsolni kellett wd40-el a zarat, szombata mar nem volt jo. erdekes, ha napon parkolok, akkor mukodik.

szerintem valami mehanikai gixer van a dologban, valami szorul.

meg adok neki egy eselyt ma es holnap, aztan ha ugy sem, akkor bontott lesz a vege. vagy uj, ha van jo forras.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1186 Dátum: 2011.09.04 vasárnap, 14:58:23 »

ha valakinek lesz egy rossz zára, az érdekelne worship
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1187 Dátum: 2011.09.04 vasárnap, 15:00:37 »

ha valakinek lesz egy rossz zára, az érdekelne worship
A tiéd túl jó?  nyes
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1188 Dátum: 2011.09.04 vasárnap, 15:02:59 »

A tiéd túl jó?  nyes
enyémnek semmi baja nyes(kopp-kopp)

csak kívánics lennék erre a szétszedhetetlenszerkezetre vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1189 Dátum: 2011.09.04 vasárnap, 15:04:56 »

enyémnek semmi baja nyes(kopp-kopp)

csak kívánics lennék erre a szétszedhetetlenszerkezetre vigyor3
Szétszedni mindent szétlehet, az össze az ami mindíg kérdéses  hehe
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1190 Dátum: 2011.09.04 vasárnap, 15:06:10 »

Szétszedni mindent szétlehet, az össze az ami mindíg kérdéses  hehe
mindent össze lehet rakni nyes max nem lesz olyan esztétikus, mint újkorában eplus2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #1191 Dátum: 2011.09.04 vasárnap, 15:23:26 »

Szétszedni mindent szétlehet, az össze az ami mindíg kérdéses  hehe

A mindig az mindig rovid "i", mint tudjuk.  worship

Az osszerakasrol meg annyit, hogy nem csak az esztetikaja szokott kerdes lenni, de az is, hogy osszerakas utan is mukodik-e legalabb annyira, mint elotte...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1192 Dátum: 2011.09.04 vasárnap, 15:28:41 »

A mindig az mindig rovid "i", mint tudjuk.  worship

Az osszerakasrol meg annyit, hogy nem csak az esztetikaja szokott kerdes lenni, de az is, hogy osszerakas utan is mukodik-e legalabb annyira, mint elotte...

AndyA
Akinek nincsen ékezetes bill. úgy könnyű  worship
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #1193 Dátum: 2011.09.04 vasárnap, 19:34:45 »

Akinek nincsen ékezetes bill. úgy könnyű  worship

Latod, ennek is vannak elonyei.  vigyor3

Amugy nagyjabol kifogastalan a hejesirasom, es mint ilyen, tobbek kozott korrektori minosegben is dolgoztam konyvkiadonal.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1194 Dátum: 2011.09.04 vasárnap, 19:35:49 »

Latod, ennek is vannak elonyei.  vigyor3

Amugy nagyjabol kifogastalan a hejesirasom, es mint ilyen, tobbek kozott korrektori minosegben is dolgoztam konyvkiadonal.

AndyA
hejes eljen hehe
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #1195 Dátum: 2011.09.04 vasárnap, 21:56:50 »

na, ma buzgosabol es idegbol szetkaptam a vezetooldali zaram, egeszen addig a szintig hogy a motrocska ami benne van megfudott wd40-ben kivulrol belulrol, a mehanikai reszt kimostam benzinnel amig ugy nezett ki mint az uj. Lezsiroztam az egeszet ujbol, osszeraktam es lass csodat, mukodott is minden. Volt ez 7 ora fele.

Most egy fel oraja lementem valamiert a kocsiba, mar zarni csak a vezeto oldali zar, a tobbi nem. Igaz, a csomagtarto meg nyilik bentrol es a csomagtarto ajto gombjarol is.
Akkor hol lehet a hiba? Mikrokapcsolok?

 
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1196 Dátum: 2011.09.05 hétfő, 18:15:30 »

na, ma buzgosabol es idegbol szetkaptam a vezetooldali zaram, egeszen addig a szintig hogy a motrocska ami benne van megfudott wd40-ben kivulrol belulrol, a mehanikai reszt kimostam benzinnel amig ugy nezett ki mint az uj. Lezsiroztam az egeszet ujbol, osszeraktam es lass csodat, mukodott is minden. Volt ez 7 ora fele.

Most egy fel oraja lementem valamiert a kocsiba, mar zarni csak a vezeto oldali zar, a tobbi nem. Igaz, a csomagtarto meg nyilik bentrol es a csomagtarto ajto gombjarol is.
Akkor hol lehet a hiba? Mikrokapcsolok?

 
a motorban.mégsem olyan jó,mint hitted.az nem csak elszennyeződik,hanem tonkre is tud menni a forgórész tekercselése.
ezt a szénkefés motoroknál körtüzességenek is mondják,illetve pontosan menetzárlatos lesz a tekercselése.Nagyon szikrázva forog,és nem förög fel teljes fordulatra,továbbá,ha olyan pozícióban áll meg,akkor el sem tud indulni.



ja de azt mondod,hogy csak az az oldali zár amit javítottál .... Roll Eyes
valszeg a gem modulba nem érkezik meg a zárt állapot jelzése,így az nem zárja a többit.lehet mikrokapcsi is.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.05 hétfő, 18:18:31 írta alf » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #1197 Dátum: 2011.09.05 hétfő, 19:24:58 »

majd megírhatnád, hogy mit mondott rá a szaki Wink jah, pest 16.kerben van
hát majd.... holnap viszem a gépjárművet ide :http://www.dieselszerviz.hu/ hogy +bámulják a porlasztó csúcsokat... aztán meglátjuk, hogy állok financiális téren nemtudom
Naplózva
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #1198 Dátum: 2011.09.05 hétfő, 20:10:19 »

ma mar mukodott 3 zar a 4-bol. plusz a csomitato. a tegnapi "alagyujtok" hangulat utan eldontottem hogy tan megse lesz tabortuz, inkabb megprobalom kipucolni a tobbi zarat is.
Amikor a kocsit megvettem, ezzel kezdtem es majd egy evig minden jo volt ha jol emlekszem.
Naplózva
kurru
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 158


kiscs@mailcity.com
E-mail
« Új hozzászólás #1199 Dátum: 2011.09.10 szombat, 11:28:18 »

Szia!

Bocs de nem voltam gép közelében. Nem nehéz kiszedni. (küldök 1-2 képet az e-mail címedre).

Üdv: V.Tamás

Sziasztok!

Valószínűleg az én ülésemelőm fogaskereke is tönkrement. A szétszerelésben eljutottam egy pontig, ahonnét nem egyértelműek a további lépések. Lényegében egy tengely tartja csak a motort a helyén, de nem tudom szétbontani a fogaskerék házát miatta. Van valami trükkje? Köszönöm a segítséget.

üdv,
Attila
Naplózva

2001. MKIII 2.0 TDDi Kombi
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.085 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.