Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 19:00:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 1872414 alkalommal)
0 Felhasználó és 17 vendég van a témában
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #1700 Dátum: 2012.04.14 szombat, 20:03:18 »

Hello mindenkinek!
Tönkre ment a motorháztető zár,nem tudom sehogy kinyitni a kulccsal.
Érdeklődnék:van-e mód rá hogy kinyissam valamiképp???
Lehetőleg a legkevesebb roncsolással.

Válaszotok előre is köszönöm. worship worship
Ezeket próbáld meg: http://mondeo.hu/index.php?topic=2.msg558084#msg558084
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
ASMODEUS
Vendég
« Új hozzászólás #1701 Dátum: 2012.04.16 hétfő, 11:22:08 »


Ej, hogy én ezt nem láttam akkoriban...  Angry
Én a második módszerrel jutottam be a motortérbe...
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #1702 Dátum: 2012.04.16 hétfő, 20:59:19 »

Üdv!

Odaadtam a nővéremnek a kocsit egy hétre. És ma már fogadott a jó hír, és az imént küldte a következő képeket. Elvileg a spar parkolóba visszaérve ez a látvány fogadta, és először azt hitte, hogy kosz.
Mi a franc lehetett ez? És első ránézésre szerintetek, komplett fújás kell?

Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1703 Dátum: 2012.04.16 hétfő, 21:07:45 »

Üdv!
Odaadtam a nővéremnek a kocsit egy hétre. És ma már fogadott a jó hír, és az imént küldte a következő képeket. Elvileg a spar parkolóba visszaérve ez a látvány fogadta, és először azt hitte, hogy kosz.
Mi a franc lehetett ez? És első ránézésre szerintetek, komplett fújás kell?

Részvétem, azért nagy genyák az emberek, hogy nem vállalják a tetteiket.
Első körben leszedném az idegen festéket (finoman rongy fogkrém), akkor az is tisztábban látszana mennyire vitte a te fényezésed. Nem tudom milyen idős a géped és mivel vagy hajlandó együtt élni, de ha nem lóg ki a lemez, talán elviselném egy darabig. Szerintem fényezéssel gitteléssel javítva 20 feletti tétel lehet
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #1704 Dátum: 2012.04.16 hétfő, 21:14:37 »

Részvétem, azért nagy genyák az emberek, hogy nem vállalják a tetteiket.
Első körben leszedném az idegen festéket (finoman rongy fogkrém), akkor az is tisztábban látszana mennyire vitte a te fényezésed. Nem tudom milyen idős a géped és mivel vagy hajlandó együtt élni, de ha nem lóg ki a lemez, talán elviselném egy darabig. Szerintem fényezéssel gitteléssel javítva 20 feletti tétel lehet

köszi.  Smiley akkor erre majd csak pénteken kerül sor. akkor megyek haza. hát lehet le kellene akkor majd festeni minden zavaró dolgot. jobb küszöb eleje is télen valamikor csak úgy hirtelen be volt horpadva. kib@szott spar parkolóban vettem én is azt észre.
plusz akk már lehet a rohadó ajtól éleket is kellene.  falbav falbav falbav falbav falbav
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1705 Dátum: 2012.04.16 hétfő, 21:23:24 »

köszi.  Smiley akkor erre majd csak pénteken kerül sor. akkor megyek haza. hát lehet le kellene akkor majd festeni minden zavaró dolgot. jobb küszöb eleje is télen valamikor csak úgy hirtelen be volt horpadva. kib@szott spar parkolóban vettem én is azt észre.
plusz akk már lehet a rohadó ajtól éleket is kellene.  falbav falbav falbav falbav falbav
ha már festetsz, akkor rohadó ajtó kuka és ép bontott helyette. Motorcraft-ot kérdezd meg, hátha van ilyen színűje
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1706 Dátum: 2012.04.16 hétfő, 21:35:09 »

Üdv!

Odaadtam a nővéremnek a kocsit egy hétre. És ma már fogadott a jó hír, és az imént küldte a következő képeket. Elvileg a spar parkolóba visszaérve ez a látvány fogadta, és először azt hitte, hogy kosz.
Mi a franc lehetett ez? És első ránézésre szerintetek, komplett fújás kell?

Nitro és rongy kell, letörlöd és kész is. Esetleg utána polírpaszta meg rongy.   Nem fog látszani semmi mert ez rajta van. wave
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #1707 Dátum: 2012.04.16 hétfő, 22:19:25 »

ha már festetsz, akkor rohadó ajtó kuka és ép bontott helyette. Motorcraft-ot kérdezd meg, hátha van ilyen színűje
akkor az lehet még várat magára  szomoru1 hehe

Nitro és rongy kell, letörlöd és kész is. Esetleg utána polírpaszta meg rongy.   Nem fog látszani semmi mert ez rajta van. wave
köszi a helpet. nitro alatt mit is kell értenem? Cheesy  Huh?
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1708 Dátum: 2012.04.16 hétfő, 22:47:41 »

akkor az lehet még várat magára  szomoru1 hehe
köszi a helpet. nitro alatt mit is kell értenem? Cheesy  Huh?
nitro higitó
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #1709 Dátum: 2012.04.17 kedd, 00:18:17 »

nitro higitó
jah oksa. köszönet.  worship worship
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #1710 Dátum: 2012.04.17 kedd, 00:25:48 »

nitro higitó

A nitró nem szedi le a fényezést? Vagy az a kromofág?
Naplózva
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #1711 Dátum: 2012.04.17 kedd, 07:02:02 »

Üdv!

Odaadtam a nővéremnek a kocsit egy hétre. És ma már fogadott a jó hír, és az imént küldte a következő képeket. Elvileg a spar parkolóba visszaérve ez a látvány fogadta, és először azt hitte, hogy kosz.
Mi a franc lehetett ez? És első ránézésre szerintetek, komplett fújás kell?
[img width=800 height=600]http://kepfeltoltes.hu/120416/DSCF0224_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img
[img width=800 height=600]http://kepfeltoltes.hu/120416/DSCF0225_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img
Tisztelt Fórumtárs!
Nagyon sajnálom a történteket. Én, hasonló módon jártam amikor a saját feledékenységem miatt, egyszer nyitott csomagtér ajtóval áltam ki a garázsból. A garázs vas szerkezetéről, felkenődött a festék a csomagtér ajtóra. Lakkbenzinnel és puha rongal könnyedén lejött. A fényezésen nyoma sem maradt, a lakk nem sérült. Először próbáld meg lakkbenzinnel. Ha avval nem megy, utána próbáld ki a nitró higítót, de egy nem látható helyen előbb tégy egy próbát vele. Előfordulhat, hogy bemattul tőle a lakk. A karosszériára felvitt lakk nagyon erős és nagyon komoly mechanikai sérüléseket is kibir. Bizom benne, hogy ennyivel meguszod a problémát.
Tisztelettel László!
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.17 kedd, 07:51:27 írta AndyA » Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #1712 Dátum: 2012.04.17 kedd, 08:15:25 »

A csavarokhoz nem férni hozzá mert oldalt és alul vannak, valami más megoldás??


Szia!

Nekem megoldódott a dolog, 2 hét után ki tudtam nyitni véletlenül wow1. Nem nagyon gondolkodtam, kicseréltem mindkettőt hátul mert a másik oldali is néha leragadt már.

Egyébként nem a kárpitot necces levenni, hanem a zárat kivenni. Kárpitot max lefeszegeted, eltörik megragasztod, veszel bontottat..... De a zár csavarjai kívülről vannak, a "B" oszlop vagy hátsó ajtónál a sárvédő felé. Arra nem nagyon lett volna ötletem hogyan lehet kiszedni roncsolás nélkül.
Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #1713 Dátum: 2012.04.17 kedd, 09:07:05 »

Szia!

Nekem megoldódott a dolog, 2 hét után ki tudtam nyitni véletlenül wow1. Nem nagyon gondolkodtam, kicseréltem mindkettőt hátul mert a másik oldali is néha leragadt már.

Egyébként nem a kárpitot necces levenni, hanem a zárat kivenni. Kárpitot max lefeszegeted, eltörik megragasztod, veszel bontottat..... De a zár csavarjai kívülről vannak, a "B" oszlop vagy hátsó ajtónál a sárvédő felé. Arra nem nagyon lett volna ötletem hogyan lehet kiszedni roncsolás nélkül.

Hívd fel a srácot: http://hevederzar.hu/

http://hevederzar.hu/Szolg/html/autozarak.html
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #1714 Dátum: 2012.04.17 kedd, 13:41:09 »

Tisztelt Fórumtárs!
Nagyon sajnálom a történteket. Én, hasonló módon jártam amikor a saját feledékenységem miatt, egyszer nyitott csomagtér ajtóval áltam ki a garázsból. A garázs vas szerkezetéről, felkenődött a festék a csomagtér ajtóra. Lakkbenzinnel és puha rongal könnyedén lejött. A fényezésen nyoma sem maradt, a lakk nem sérült. Először próbáld meg lakkbenzinnel. Ha avval nem megy, utána próbáld ki a nitró higítót, de egy nem látható helyen előbb tégy egy próbát vele. Előfordulhat, hogy bemattul tőle a lakk. A karosszériára felvitt lakk nagyon erős és nagyon komoly mechanikai sérüléseket is kibir. Bizom benne, hogy ennyivel meguszod a problémát.
Tisztelettel László!


köszi Wink  worship worship
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1715 Dátum: 2012.04.17 kedd, 14:48:28 »

Szia!

Nekem megoldódott a dolog, 2 hét után ki tudtam nyitni véletlenül wow1. Nem nagyon gondolkodtam, kicseréltem mindkettőt hátul mert a másik oldali is néha leragadt már.

Egyébként nem a kárpitot necces levenni, hanem a zárat kivenni. Kárpitot max lefeszegeted, eltörik megragasztod, veszel bontottat..... De a zár csavarjai kívülről vannak, a "B" oszlop vagy hátsó ajtónál a sárvédő felé. Arra nem nagyon lett volna ötletem hogyan lehet kiszedni roncsolás nélkül.

Mivel érted el, hogy kinyiljon? Most én szívok ezzel, kb egy hete bereteszelt a bal hátsóm és nem nyilik  rinya
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #1716 Dátum: 2012.04.17 kedd, 16:31:50 »

Mivel érted el, hogy kinyiljon? Most én szívok ezzel, kb egy hete bereteszelt a bal hátsóm és nem nyilik  rinya

Nem tudom nem-e barbár módszer, de ha adsz neki áramot közvetlenül? Vagy akksisaru le/fel?  Undecided
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1717 Dátum: 2012.04.17 kedd, 16:49:55 »

Nem tudom nem-e barbár módszer, de ha adsz neki áramot közvetlenül? Vagy akksisaru le/fel?  Undecided

Aksi sarut próbáltam, tegnap egész estére le volt véve - semmit nem segített. A barbár módszert elvetném egyenlőre, világos bőr belsőm van, világos bőr betétes ajtókárpitokkal, ha ilyen ajtóbetétet nem tudok egyedileg egyet szerezni, akkor nem szeretném szétrongálni a mostanit.
Minden előjel nélkül mondta fel a szolgálatot, egyik nap még jó volt, utána már nem, de akkor még kézzel lehetett működtetni, mert nyitott helyzetben adta be az unalmast, erre gondolt egyet és most lezárta magát  falbav
Naplózva
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #1718 Dátum: 2012.04.18 szerda, 12:19:05 »

Aksi sarut próbáltam, tegnap egész estére le volt véve - semmit nem segített. A barbár módszert elvetném egyenlőre, világos bőr belsőm van, világos bőr betétes ajtókárpitokkal, ha ilyen ajtóbetétet nem tudok egyedileg egyet szerezni, akkor nem szeretném szétrongálni a mostanit.
Minden előjel nélkül mondta fel a szolgálatot, egyik nap még jó volt, utána már nem, de akkor még kézzel lehetett működtetni, mert nyitott helyzetben adta be az unalmast, erre gondolt egyet és most lezárta magát  falbav


Semmit nem csináltam vele. Már 2 éve WD40-eztem, néha bezárt, néha nem. Aztán pár hete úgy bereteszelt, hogy se kintről, se bentről nem nyílt. Bosszantott, de nem volt időm nekiállni. Aztán véletlenül megpróbáltam kinyitni, és sikerült. Na többet nem zártam be, levettem a kárpitot, zár csere mindkét oldalon. Azóta tökéletes, egy nyomásra zár, 2-re reteszel, menet közben is bezár minden ajtót.
Szerezz egy zárat, és várd hogy kinyíljon integet2
Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #1719 Dátum: 2012.04.18 szerda, 12:35:21 »

mintha itt volvastam volna hogy a wd40 nem baratkozik a gumi alkatreszekkel. lehet az lett a baja hogy elfogyott valami gumi-cucc benne?
Naplózva
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #1720 Dátum: 2012.04.18 szerda, 12:48:50 »

mintha itt volvastam volna hogy a wd40 nem baratkozik a gumi alkatreszekkel. lehet az lett a baja hogy elfogyott valami gumi-cucc benne?

Tervben van hogy szétszedem hátha lehet javítani....
Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1721 Dátum: 2012.04.18 szerda, 14:52:53 »


Semmit nem csináltam vele. Már 2 éve WD40-eztem, néha bezárt, néha nem. Aztán pár hete úgy bereteszelt, hogy se kintről, se bentről nem nyílt. Bosszantott, de nem volt időm nekiállni. Aztán véletlenül megpróbáltam kinyitni, és sikerült. Na többet nem zártam be, levettem a kárpitot, zár csere mindkét oldalon. Azóta tökéletes, egy nyomásra zár, 2-re reteszel, menet közben is bezár minden ajtót.
Szerezz egy zárat, és várd hogy kinyíljon integet2

Zár beszerezve, most meg reménykedem. A csomiba hordom a szerszámokat, ha bárhol kinyit, azonnal burkolat le, csatlakozót lerántom, több viccelődést nem szeretnék, CSAK NYÍJJON MÁN KI  knuppel2
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1722 Dátum: 2012.04.18 szerda, 14:57:56 »

Zár beszerezve, most meg reménykedem. A csomiba hordom a szerszámokat, ha bárhol kinyit, azonnal burkolat le, csatlakozót lerántom, több viccelődést nem szeretnék, CSAK NYÍJJON MÁN KI  knuppel2
bal1-ről vedd le a kerek csatikat. nálam olyankor mindig újranyit, amikor összedugom és áramot kap a zár
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1723 Dátum: 2012.04.18 szerda, 15:09:31 »

bal1-ről vedd le a kerek csatikat. nálam olyankor mindig újranyit, amikor összedugom és áramot kap a zár

Az áramot megkapja azzal nincs gond, mert a meghibásodását követően (amikor még nem volt bereteszelve, de már nem működött)egyszer már levettem a kárpitot és a csatlakozóban kilámpáztam - ott a villany. Na akkor nem kellett volna visszatennem a csatit, de ez eszembe sem jutott, hogy gondol majd egyet és rázár  wow1  falbav
Inkább a bennne lévő motor halálára tippelek. Vagy igen szorul, vagy a szénkefék, kommutátor állapota miatt nem indul el.
Eszelgetünk rajta, amit majd kipróbálok: meleg napon kint hagyom a kocsit hadd süsse a nap az ajtót (öreg kenőanyag puhuljon), valami rezgőcsiszolót (persze papir nélkül, valami gumilappal) nekinyomni az ajtónak és akkor adni nyitó parancsokat, hátha a rezgések hatására egyszercsak elindul az a fránya motor.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1724 Dátum: 2012.04.18 szerda, 15:16:18 »

Az áramot megkapja azzal nincs gond, mert a meghibásodását követően (amikor még nem volt bereteszelve, de már nem működött)egyszer már levettem a kárpitot és a csatlakozóban kilámpáztam - ott a villany. Na akkor nem kellett volna visszatennem a csatit, de ez eszembe sem jutott, hogy gondol majd egyet és rázár  wow1  falbav
Inkább a bennne lévő motor halálára tippelek. Vagy igen szorul, vagy a szénkefék, kommutátor állapota miatt nem indul el.
Eszelgetünk rajta, amit majd kipróbálok: meleg napon kint hagyom a kocsit hadd süsse a nap az ajtót (öreg kenőanyag puhuljon), valami rezgőcsiszolót (persze papir nélkül, valami gumilappal) nekinyomni az ajtónak és akkor adni nyitó parancsokat, hátha a rezgések hatására egyszercsak elindul az a fránya motor.
a napon kinthagyás nem rossz ötlet, de a rezgőcsiszolós megoldást nem eröltetném. simán le tudod még gumilappal is dörgölni a lakkot róla Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1725 Dátum: 2012.04.18 szerda, 15:18:33 »

a napon kinthagyás nem rossz ötlet, de a rezgőcsiszolós megoldást nem eröltetném. simán le tudod még gumilappal is dörgölni a lakkot róla Wink

Valamilyen "megmozgatás" pedig nem ártana, amikor odeér a villany  Roll Eyes
Naplózva
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #1726 Dátum: 2012.04.18 szerda, 15:24:51 »

Valamilyen "megmozgatás" pedig nem ártana, amikor odeér a villany  Roll Eyes

A "mozgatás" nem jött be nekem, viszont a meleggel van valami összefüggés, mert jó idő volt amikor kinyílt. Türelem, ki fog nyílni Wink

Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1727 Dátum: 2012.04.18 szerda, 15:29:39 »

Valamilyen "megmozgatás" pedig nem ártana, amikor odeér a villany  Roll Eyes
próbáltad melegíteni hőlégfúvóval?? azzal óvatosan meg lehetne próbálni, hátha elég lenne...
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Flyby
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új hozzászólás #1728 Dátum: 2012.04.18 szerda, 15:42:35 »

Sziasztok!

A jobb hátsó ajtóm enyhén kotyog, ha kinyitva emelem az ajtó végét, picit lötyög, de ez épp elég már ahhoz, hogy rossz úton kicsit mozogjon és hangja van (kopog). Az alsó zsanér kopott meg és ezért mozog.

Javítható ez mondjuk egy picivel vastagabb stift berakásával (esetleg ahhoz megfúrni, tágítani a lukakat?), vagy mindenképp zsanér csere szükséges?
Ha zsanér csere kell, akkor van valakinek esetleg ilyen eladó jó állapotú? Ezüst színű kocsiból bontott lenne a legjobb, hogy ne kelljen színre fújni.
Naplózva

MK4 Mondeo 2.2 TDCi Titanium X automata kombi 2013
Ex: Mondeo MK3 és MK2
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1729 Dátum: 2012.04.18 szerda, 15:44:48 »

Sziasztok!

A jobb hátsó ajtóm enyhén kotyog, ha kinyitva emelem az ajtó végét, picit lötyög, de ez épp elég már ahhoz, hogy rossz úton kicsit mozogjon és hangja van (kopog). Az alsó zsanér kopott meg és ezért mozog.

Javítható ez mondjuk egy picivel vastagabb stift berakásával (esetleg ahhoz megfúrni, tágítani a lukakat?), vagy mindenképp zsanér csere szükséges?
Ha zsanér csere kell, akkor van valakinek esetleg ilyen eladó jó állapotú? Ezüst színű kocsiból bontott lenne a legjobb, hogy ne kelljen színre fújni.

Motorcraft-ot kérdezd meg Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1730 Dátum: 2012.04.18 szerda, 16:19:32 »

A "mozgatás" nem jött be nekem, viszont a meleggel van valami összefüggés, mert jó idő volt amikor kinyílt. Türelem, ki fog nyílni Wink

Úgy legyen!!! Május 10.-én 27 C   eplus2 http://www.idokep.hu/ csak nem kell addig várnom  laugh
Naplózva
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #1731 Dátum: 2012.04.18 szerda, 19:45:12 »

Az áramot megkapja azzal nincs gond, mert a meghibásodását követően (amikor még nem volt bereteszelve, de már nem működött)egyszer már levettem a kárpitot és a csatlakozóban kilámpáztam - ott a villany. Na akkor nem kellett volna visszatennem a csatit, de ez eszembe sem jutott, hogy gondol majd egyet és rázár  wow1  falbav
Inkább a bennne lévő motor halálára tippelek. Vagy igen szorul, vagy a szénkefék, kommutátor állapota miatt nem indul el.
Eszelgetünk rajta, amit majd kipróbálok: meleg napon kint hagyom a kocsit hadd süsse a nap az ajtót (öreg kenőanyag puhuljon), valami rezgőcsiszolót (persze papir nélkül, valami gumilappal) nekinyomni az ajtónak és akkor adni nyitó parancsokat, hátha a rezgések hatására egyszercsak elindul az a fránya motor.
Amikor nekem az első záram sz@rakodot cseréltem egy ujra majd szétkaptam a régit. Tulajdonképp a kapcsólók is rendebn vannak benne nem is érdemes sokat olajozgatni mer csak minden fele megy belül nem sokat segít. Ami viszont rossz volt az a motor érintkezők ami a motor táplálkozik. Két tüske áll ki a müanyag zárházból ez megy bele a a kis mororba. Ezek a tüskék oxidáltak voltak és nem mindig érintkezett a motor érintkezőivel ezeket is kicsit összébb nyomkodtam, hogy a tüskére jobban nyomúljon. Most van egy pót záram úgy néz ki sokkal fürgébben pörgeti a motor a mechanikaá. Egy szegecset kellet leköszörűlni pár kampót félrehajtani és már szét is lehet szedni azt hittem nagyobb meló. Kár, hogymegvettem a másikat. Ott is hasonló dolog lesz!
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #1732 Dátum: 2012.04.18 szerda, 20:12:18 »

Amikor nekem az első záram sz@rakodot cseréltem egy ujra majd szétkaptam a régit. Tulajdonképp a kapcsólók is rendebn vannak benne nem is érdemes sokat olajozgatni mer csak minden fele megy belül nem sokat segít. Ami viszont rossz volt az a motor érintkezők ami a motor táplálkozik. Két tüske áll ki a müanyag zárházból ez megy bele a a kis mororba. Ezek a tüskék oxidáltak voltak és nem mindig érintkezett a motor érintkezőivel ezeket is kicsit összébb nyomkodtam, hogy a tüskére jobban nyomúljon. Most van egy pót záram úgy néz ki sokkal fürgébben pörgeti a motor a mechanikaá. Egy szegecset kellet leköszörűlni pár kampót félrehajtani és már szét is lehet szedni azt hittem nagyobb meló. Kár, hogymegvettem a másikat. Ott is hasonló dolog lesz!

Csinálj már pár fényképet, meg írj pár sort hozzá, azután HZsolt92 kolléga felteszi a Wikibe mindenki okulására.

AndyA
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.18 szerda, 21:10:13 írta AndyA » Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #1733 Dátum: 2012.04.18 szerda, 20:15:44 »

Csinálj már pár fényképet, meg írj pár sort hozzá, azután HZsolt92 kolléga felteszi a Wikibe mindenki okulására.

AndyA
Gondoltam rá, hogy kellene majd próbálkozok.
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.18 szerda, 21:10:26 írta AndyA » Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1734 Dátum: 2012.04.18 szerda, 20:29:24 »

Amikor nekem az első záram sz@rakodot cseréltem egy ujra majd szétkaptam a régit. Tulajdonképp a kapcsólók is rendebn vannak benne nem is érdemes sokat olajozgatni mer csak minden fele megy belül nem sokat segít. Ami viszont rossz volt az a motor érintkezők ami a motor táplálkozik. Két tüske áll ki a müanyag zárházból ez megy bele a a kis mororba. Ezek a tüskék oxidáltak voltak és nem mindig érintkezett a motor érintkezőivel ezeket is kicsit összébb nyomkodtam, hogy a tüskére jobban nyomúljon. Most van egy pót záram úgy néz ki sokkal fürgébben pörgeti a motor a mechanikaá. Egy szegecset kellet leköszörűlni pár kampót félrehajtani és már szét is lehet szedni azt hittem nagyobb meló. Kár, hogymegvettem a másikat. Ott is hasonló dolog lesz!

Kösz az infót  worship már beszereztem egy bontott zárat, az megy bele, ha egyszer kinyílik az ajtó. De a bent lévő szétbontásával, követve az útmutatásod, majd megpróbálkozom és készítek képeket.
Naplózva
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #1735 Dátum: 2012.04.19 csütörtök, 09:07:14 »

Kösz az infót  worship már beszereztem egy bontott zárat, az megy bele, ha egyszer kinyílik az ajtó. De a bent lévő szétbontásával, követve az útmutatásod, majd megpróbálkozom és készítek képeket.

A hátsón szerintem mechanikus kopás lehet, mert a rossz zár amikor már ki volt szerelve, a kezemben is bereteszelt. Aztán pár próbálkozás után ott is kinyílt.
Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
kalimera75
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249


kalimera75@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1736 Dátum: 2012.04.19 csütörtök, 22:22:35 »

         Üdv!

Kérdezém a nagytapasztalatú kollegáktól hogy angol kocsiba érdemes átépitenem a motort az én kocsimból?Persze megcsinálni balkormányosra és               ami  kell még, hogy ne tünjön fel a műszakin a csere. Vagy jobban jövök ki ha találok egy olcsó németet ami akár más évfolyam is és inkább abba? Az enyém sz@rrá törött sajnos egy éve és még mindig fólia alatt áll.Valamit már akarok mert egy VW van helyette,de sirok már tőle. duhos2
Naplózva

Mondeo Turnier 2.0 TDCI 4kerék,2gyerek, 131Le+ 1pici 2003.11.Inkblue,fűtött-hűtött bőr,xenon+ úgy minden ami van.
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #1737 Dátum: 2012.04.20 péntek, 08:05:52 »

         Üdv!

Kérdezém a nagytapasztalatú kollegáktól hogy angol kocsiba érdemes átépitenem a motort az én kocsimból?Persze megcsinálni balkormányosra és               ami  kell még, hogy ne tünjön fel a műszakin a csere. Vagy jobban jövök ki ha találok egy olcsó németet ami akár más évfolyam is és inkább abba? Az enyém sz@rrá törött sajnos egy éve és még mindig fólia alatt áll.Valamit már akarok mert egy VW van helyette,de sirok már tőle. duhos2

Szvsz anyagilag sem éri meg mire végzel vele, annyi átalakítást igényel az angol autó átalakítása, és tutira észreveszik egy vizsgálat során. Jobban jársz, ha veszel egy magyar autót, ami pl motorhibás, de a kasznija OK, és abba átejted a cuccokat.
Naplózva
kalimera75
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249


kalimera75@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1738 Dátum: 2012.04.20 péntek, 15:53:51 »

Szvsz anyagilag sem éri meg mire végzel vele, annyi átalakítást igényel az angol autó átalakítása, és tutira észreveszik egy vizsgálat során. Jobban jársz, ha veszel egy magyar autót, ami pl motorhibás, de a kasznija OK, és abba átejted a cuccokat.


Köszi a gyors választ,csak az a gond a magyar kocsi vétellel hogy horror áron van,németből meg hozhatnék fele annyiért lábon be.Most azt nem tudom hogy ha még facelift 1es modellt veszek mert az olcsóbb,a kora miatt is,abba át tudom rakni az enyém komplett belsejét,műszerfal,ülések(bőr),motor?Csak a lökháritón levő kis lámpák lesznek mások mint eredetileg lenne? Wink
Naplózva

Mondeo Turnier 2.0 TDCI 4kerék,2gyerek, 131Le+ 1pici 2003.11.Inkblue,fűtött-hűtött bőr,xenon+ úgy minden ami van.
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #1739 Dátum: 2012.04.21 szombat, 10:29:55 »


Köszi a gyors választ,csak az a gond a magyar kocsi vétellel hogy horror áron van,németből meg hozhatnék fele annyiért lábon be.Most azt nem tudom hogy ha még facelift 1es modellt veszek mert az olcsóbb,a kora miatt is,abba át tudom rakni az enyém komplett belsejét,műszerfal,ülések(bőr),motor?Csak a lökháritón levő kis lámpák lesznek mások mint eredetileg lenne? Wink

melyik lámpára gondolsz? ha a ködlámpára, az facelift 1 és facelift 2-n ugyanott van. Vagy facelift előttit vennél?  Azon más a ködlámpa.
Naplózva
kalimera75
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249


kalimera75@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1740 Dátum: 2012.04.21 szombat, 16:09:20 »

melyik lámpára gondolsz? ha a ködlámpára, az facelift 1 és facelift 2-n ugyanott van. Vagy facelift előttit vennél?  Azon más a ködlámpa.

Az enyém már a trapéz alakú ködlámpás,de a korábbiak még pici köralakú lámpások.Ezen kivűl lenne valami ami nem engedné hogy átrakjak bele gyakorlatilag mindent? Köszi válaszod.
Naplózva

Mondeo Turnier 2.0 TDCI 4kerék,2gyerek, 131Le+ 1pici 2003.11.Inkblue,fűtött-hűtött bőr,xenon+ úgy minden ami van.
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #1741 Dátum: 2012.04.22 vasárnap, 09:34:17 »

Az enyém már a trapéz alakú ködlámpás,de a korábbiak még pici köralakú lámpások.Ezen kivűl lenne valami ami nem engedné hogy átrakjak bele gyakorlatilag mindent? Köszi válaszod.
Szia! Akkor facelift előttit vennél ezek szerint, neked meg faceliftes van. HZsolt92 tudna szerintem érdemben hozzászólni, de sok módosítás volt, lehet, hogy egyes dolgokkal eljátszanál, mire működésre bírod.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1742 Dátum: 2012.04.23 hétfő, 23:00:09 »

Szia! Akkor facelift előttit vennél ezek szerint, neked meg faceliftes van. HZsolt92 tudna szerintem érdemben hozzászólni, de sok módosítás volt, lehet, hogy egyes dolgokkal eljátszanál, mire működésre bírod.
a kasztni ugyan az, ki kell belezni a facelift előttit, és át kell bele rakni mindent a faceliftesből.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
dhnet
Vendég
« Új hozzászólás #1743 Dátum: 2012.04.24 kedd, 12:29:19 »

Sziasztok.

Vásároltam egy 2001 es 2.0 tddi mondeot. 4 ajtós változatot.

Nagyon tetszik, és igen jó kis autó.
Ami nagyon zavar az ajtókon lévő víz lwhúzó gumik nagyon ocsmányak. Keresgéltem neten de nem találtam sehol, hol lehetne készletet vásárolni. mind a 4 ajtóét kellene cserélni.

Illetve ami még kérdés lenne. A csomagtartó ajtóm a távirányítóval és a kucsal is nyílik. Viszont a belső gombal és ha nyitva van az autó a csomagtartóajtón megnyomva a gombot nem csinál semmit. Esetleg tapasztalatok?

üdv
dhnet
Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #1744 Dátum: 2012.04.24 kedd, 13:51:43 »

Sziasztok.

Vásároltam egy 2001 es 2.0 tddi mondeot. 4 ajtós változatot.

Nagyon tetszik, és igen jó kis autó.
Ami nagyon zavar az ajtókon lévő víz lwhúzó gumik nagyon ocsmányak. Keresgéltem neten de nem találtam sehol, hol lehetne készletet vásárolni. mind a 4 ajtóét kellene cserélni.

Illetve ami még kérdés lenne. A csomagtartó ajtóm a távirányítóval és a kucsal is nyílik. Viszont a belső gombal és ha nyitva van az autó a csomagtartóajtón megnyomva a gombot nem csinál semmit. Esetleg tapasztalatok?

üdv
dhnet

Keresd MK2-t, vagy Motorcraftot. Ők bontósok, alkatrészben tudnak segíteni  Wink
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
dhnet
Vendég
« Új hozzászólás #1745 Dátum: 2012.04.24 kedd, 14:06:48 »

Keresd MK2-t, vagy Motorcraftot. Ők bontósok, alkatrészben tudnak segíteni  Wink

köszi.

írtam nekik pü-t
Naplózva
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #1746 Dátum: 2012.04.24 kedd, 16:58:05 »

Sziasztok.

Vásároltam egy 2001 es 2.0 tddi mondeot. 4 ajtós változatot.

Nagyon tetszik, és igen jó kis autó.
Ami nagyon zavar az ajtókon lévő víz lwhúzó gumik nagyon ocsmányak. Keresgéltem neten de nem találtam sehol, hol lehetne készletet vásárolni. mind a 4 ajtóét kellene cserélni.

Illetve ami még kérdés lenne. A csomagtartó ajtóm a távirányítóval és a kucsal is nyílik. Viszont a belső gombal és ha nyitva van az autó a csomagtartóajtón megnyomva a gombot nem csinál semmit. Esetleg tapasztalatok?

üdv
dhnet
Vízlehúzóval az a baj, hogy bontottban már elég tré darabok vannak Cromaxban van olyan új de 4 darab egy 20-as minimum. A csomagtér zár szerintem a bal első ajtózártól van a visszakeresel a fórumban találsz rengeteg infót róla.
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
dhnet
Vendég
« Új hozzászólás #1747 Dátum: 2012.04.24 kedd, 17:11:17 »

Vízlehúzóval az a baj, hogy bontottban már elég tré darabok vannak Cromaxban van olyan új de 4 darab egy 20-as minimum. A csomagtér zár szerintem a bal első ajtózártól van a visszakeresel a fórumban találsz rengeteg infót róla.

köszi, azt hiszem újat veszek. Olvastam igen az ajtóban lévő zártól sok gond lehet. lehet olyat is kéne keresni. esetleg bontottat ha van normális
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1748 Dátum: 2012.04.24 kedd, 19:19:51 »

köszi, azt hiszem újat veszek. Olvastam igen az ajtóban lévő zártól sok gond lehet. lehet olyat is kéne keresni. esetleg bontottat ha van normális

Ha újban gondolkozol akkor keresd meg Wyctort.Tavaly vettem tőle egy szettet,ha jól rém-lik,akkor 24körül volt cakkli pakkli.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1749 Dátum: 2012.04.24 kedd, 21:56:26 »

köszi, azt hiszem újat veszek. Olvastam igen az ajtóban lévő zártól sok gond lehet. lehet olyat is kéne keresni. esetleg bontottat ha van normális


Miért nem veszel krómost tizenpárezerér postával együtt?  Sokkal szebb mint a fekete és feleannyi mint a zúj.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.089 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.