Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 13:46:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 1872245 alkalommal)
0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
szgabi
Vendég
« Új hozzászólás #1850 Dátum: 2012.05.31 csütörtök, 21:55:48 »

Tisztelt Fórumtárs!
A motorháztető kódolt zárszerkezete átrakható. Viszont nem ajánlom a bontoból való zár felhasználását, mert bizonytalan, bármikor elromolhat, és akkor csak roncsolással tudod kinyitni a motorháztetőt. Javaslom a zárjavitó készlet beszerzését, Wyctor Fórumtárstól korrekt áron, és tanulmányozd át a FAQ topikban erről a témáról irt fotókkal ilusztrált cikket.
Tisztelettel László!

Tisztelt László!
Köszönöm a választ.A javítókészlet nem segít ,mert az előző tulajdonos kivette a zárat ,igy nincs mit javítani.A FAQ topicot olvastam.Ezért is gondoltam veszek egy bontott zárat így lessz mit javítani.Lehet hogy nem jól gondolom? Most egy nagy csavarhúzóval nyitom,de ez engem igy nagyon zavar.
Tisztelettel szgabi!
Naplózva
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #1851 Dátum: 2012.06.01 péntek, 09:39:12 »

Tisztelt László!
Köszönöm a választ.A javítókészlet nem segít ,mert az előző tulajdonos kivette a zárat ,igy nincs mit javítani.A FAQ topicot olvastam.Ezért is gondoltam veszek egy bontott zárat így lessz mit javítani.Lehet hogy nem jól gondolom? Most egy nagy csavarhúzóval nyitom,de ez engem igy nagyon zavar.
Tisztelettel szgabi!
Tisztelt Fórumtárs!
A csavarhúzós megoldás, sajna nagyon megkönnyiti az autók iránt érdeklődők dolgát.
A javitó készlet, magát a zárszerkezetet is tartalmazza, az összes kódoló lemezzel együtt. Csak a nyiródó csavarokat kell hozzá külön megvenni, a zárszerkezet végleges beszereléséhez. Emiatt nem kell külön zárat beszerezned a bontóból. A javitó szett ára nem olcsó 22.000 Ft volt anno. Most mennyi nem tudom. Mind a két zárnál ugyananyit kell szórakozni az átrakással, és ebből az egyik teljesen új lessz.(javitó készletben)
Ha már lúd, legyen kövér .
Tisztelettel László!
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.01 péntek, 11:31:23 írta László » Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
szgabi
Vendég
« Új hozzászólás #1852 Dátum: 2012.06.01 péntek, 22:13:01 »

Tisztelt Fórumtárs!
A csavarhúzós megoldás, sajna nagyon megkönnyiti az autók iránt érdeklődők dolgát.
A javitó készlet, magát a zárszerkezetet is tartalmazza, az összes kódoló lemezzel együtt. Csak a nyiródó csavarokat kell hozzá külön megvenni, a zárszerkezet végleges beszereléséhez. Emiatt nem kell külön zárat beszerezned a bontóból. A javitó szett ára nem olcsó 22.000 Ft volt anno. Most mennyi nem tudom. Mind a két zárnál ugyananyit kell szórakozni az átrakással, és ebből az egyik teljesen új lessz.(javitó készletben)
Ha már lúd, legyen kövér .
Tisztelettel László!

Tisztelt László!
Köszönöm a választ. A leirtak alapján úgy látom, ez lessz a biztos megoldása a dolognak.
Tisztelettel szgabi!
Naplózva
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #1853 Dátum: 2012.06.02 szombat, 09:43:40 »

Tisztelt László!
Köszönöm a választ. A leirtak alapján úgy látom, ez lessz a biztos megoldása a dolognak.
Tisztelettel szgabi!
Tisztelt Fórumtárs!
Örülök, hogy tudtam segiteni. Sok sikert a munkához. Ha, bár mi gondod lessz a zár átprogramozásával , bátran keress meg priviben. wave
Tisztelettel László!
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
szgabi
Vendég
« Új hozzászólás #1854 Dátum: 2012.06.02 szombat, 10:45:36 »

Tisztelt Fórumtárs!
Örülök, hogy tudtam segiteni. Sok sikert a munkához. Ha, bár mi gondod lessz a zár átprogramozásával , bátran keress meg priviben. wave
Tisztelettel László!

Tisztelt LÁszló!
Köszönöm. :worship
Tisztelettel szgabi!
Naplózva
tulok99
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 274



E-mail
« Új hozzászólás #1855 Dátum: 2012.06.02 szombat, 12:39:19 »

sziasztok! mk3as mondim van ( ha így folytatja nem sokáig ), és két hónapja kb elkezdett nyöszörögni a műszerfalam. nem tudom miért, nem tudom mi csinálja pedig már kerestem mindenhol, de nem jövök rá. viszont meghülyülök tőle menet közben hogy mindig nyüszög. ha valakinek van tippje, vagy nagy ismeri a 3-as szériát és fejér vagy pest megyében tevékenykedik megkereshetné, mert ha nem lesz meg hamar eladom az autót...
Naplózva

2001 mk3 tddi 2.0 ghia 115le, fekete sedan 5 ajtós
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #1856 Dátum: 2012.06.02 szombat, 13:27:13 »

sziasztok! mk3as mondim van ( ha így folytatja nem sokáig ), és két hónapja kb elkezdett nyöszörögni a műszerfalam. nem tudom miért, nem tudom mi csinálja pedig már kerestem mindenhol, de nem jövök rá. viszont meghülyülök tőle menet közben hogy mindig nyüszög. ha valakinek van tippje, vagy nagy ismeri a 3-as szériát és fejér vagy pest megyében tevékenykedik megkereshetné, mert ha nem lesz meg hamar eladom az autót...
Na ez érdekel engem is nekem is nyiszorog valami de nem jövök rá mi. Kis döccenő és a nyöszörgés idegesítő.

Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #1857 Dátum: 2012.06.02 szombat, 13:42:17 »

Na ez érdekel engem is nekem is nyiszorog valami de nem jövök rá mi. Kis döccenő és a nyöszörgés idegesítő.


szintúgy de én inkább bal hátulról hallom.  wow1
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1858 Dátum: 2012.06.02 szombat, 13:44:13 »

szintúgy de én inkább bal hátulról hallom.  wow1
szólhattál volna, 90%, hogy megcsináltuk volna
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
mondeo tddi
Vendég
« Új hozzászólás #1859 Dátum: 2012.06.02 szombat, 13:53:25 »

Na ez érdekel engem is nekem is nyiszorog valami de nem jövök rá mi. Kis döccenő és a nyöszörgés idegesítő.


Nekem kezdte nyöszörgéssel a végén már kopogott jobb hátsó lengőkaron van egy gömbfej cseréltem azóta tünetmentes!
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #1860 Dátum: 2012.06.02 szombat, 13:59:17 »

szólhattál volna, 90%, hogy megcsináltuk volna
sejted az okát enyiből?  wow1 wow1

amúgy meg fogok én még szerintem hozzád napot lopni.  eplus2 eplus2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1861 Dátum: 2012.06.02 szombat, 14:00:27 »

sejted az okát enyiből?  wow1 wow1

amúgy meg fogok én még szerintem hozzád napot lopni.  eplus2 eplus2
jah vigyor3 hátsó háttámla rögzítése szokott kikopni, és az nyiszorog vigyor3

gyere nyugodtan nyes
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1862 Dátum: 2012.06.02 szombat, 14:27:08 »

Na ez érdekel engem is nekem is nyiszorog valami de nem jövök rá mi. Kis döccenő és a nyöszörgés idegesítő.


Műszerfal, vagy hátul valami?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #1863 Dátum: 2012.06.02 szombat, 16:48:10 »

Műszerfal, vagy hátul valami?
Valahol közepén a kozepkonzol feletti részén valahol belül. Már kibontottam de semmit nem tudok úgy megfeszegetni, hogy álló helyzetben előcsalni.
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
tulok99
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 274



E-mail
« Új hozzászólás #1864 Dátum: 2012.06.03 vasárnap, 08:53:50 »

Valahol közepén a kozepkonzol feletti részén valahol belül. Már kibontottam de semmit nem tudok úgy megfeszegetni, hogy álló helyzetben előcsalni.

nekem hasonló tájékról jön...
Naplózva

2001 mk3 tddi 2.0 ghia 115le, fekete sedan 5 ajtós
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #1865 Dátum: 2012.06.03 vasárnap, 10:05:09 »

nekem hasonló tájékról jön...
És nem a nagy bukkanók mint fekvőrendőr, hanem a kereszt irányú aszfalt gyűrődések útszéli kis kátyúk macsakakő na az brutál. Mintha a müanyag a müanyagon nyiszogna de roppant felnagyit hangilag egy kis útszéli barázdát. Van amikor halkabb de hömérsékletől függetlenűl mindig jelen van. Tök ciki valaki idegen beül az autúba és az első zötynél nyiszogás.
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #1866 Dátum: 2012.06.03 vasárnap, 11:02:04 »

volt valaha lekenve a muszerfal szilikonnal? Az iszonyu nyoszorest tud produkalni hosszu tavon....
Naplózva
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #1867 Dátum: 2012.06.03 vasárnap, 11:46:09 »

volt valaha lekenve a muszerfal szilikonnal? Az iszonyu nyoszorest tud produkalni hosszu tavon....
1 éve van meg a szekér én nem adtam szilikont neki de elöttem ki tudja mi volt. Viszont kézzel bármit feszegetek nyomogatok nem tudom előcsani a hangot.
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1868 Dátum: 2012.06.03 vasárnap, 12:43:05 »

1 éve van meg a szekér én nem adtam szilikont neki de elöttem ki tudja mi volt. Viszont kézzel bármit feszegetek nyomogatok nem tudom előcsani a hangot.
Korábbi szélvédőcsere, és összeér az üveg a műszerfallal?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #1869 Dátum: 2012.06.03 vasárnap, 13:22:20 »

Korábbi szélvédőcsere, és összeér az üveg a műszerfallal?
Szélvédőcseréről nem tudok, űveh a műszerfallal nekem is ez motoszkált a fejemben de olyannyira elöl és bent van hogy valami tükrös trükköt kell kitalálni benézni az üveg talpához. Már arra is gondoltam, hogy valamelyik gazdálya becsúsztatott valamit a műszerfal és az üveg közé és az nyiszorog. Nem adom fel nyomozok tovább. /Derick/
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
tulok99
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 274



E-mail
« Új hozzászólás #1870 Dátum: 2012.06.03 vasárnap, 22:03:54 »

Szélvédőcseréről nem tudok, űveh a műszerfallal nekem is ez motoszkált a fejemben de olyannyira elöl és bent van hogy valami tükrös trükköt kell kitalálni benézni az üveg talpához. Már arra is gondoltam, hogy valamelyik gazdálya becsúsztatott valamit a műszerfal és az üveg közé és az nyiszorog. Nem adom fel nyomozok tovább. /Derick/

nekem több egy éve van meg a szekér, nemrég kezdte. nem ejtettem be oda semmit, előző gazdi sem hiszem, az már kijött volna korábban. szélvédőcsere sem volt mióta megvan, takarítás enyhén nedves viledával történik, no szilikon. semmi nem lett vele csinálva, és mégis nyöszög elég hangosan, és valóban nem kell hozzá tankcsapda, elég egy kicsi egyenletlenség az aszfalban...
Naplózva

2001 mk3 tddi 2.0 ghia 115le, fekete sedan 5 ajtós
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1871 Dátum: 2012.06.03 vasárnap, 22:31:51 »

Valahol közepén a kozepkonzol feletti részén valahol belül. Már kibontottam de semmit nem tudok úgy megfeszegetni, hogy álló helyzetben előcsalni.

Nekem egészen máshol nyiszogott, konkrétan a motorháztető... amikor mondjuk járdaszegélyre mentem fel, olyan hangja volt, mintha csavarodna a kasztni...
én is a műszerfalra tippeltem, de rájöttem, a motorháztető az. A kerékhez álltam, keresztben megnyomkodtam a motorháztetőt, és jött a hang...
A megoldás: amikor lecsukod a motorháztetőt, az egy kis lábacskára fekszik (ha lassan lecsukod, meglátod). Na, azt bezsíroztam - 1 éve. És azóta jó.
Persze nem biztos, hogy nálad is ez lesz... érdemes az utassal is figyeltetni, mert pl egy zörgést a jobb ajtóból hallottam - pedig az a napszemüvegtartóból jött.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #1872 Dátum: 2012.06.04 hétfő, 10:03:50 »

Nekem egészen máshol nyiszogott, konkrétan a motorháztető... amikor mondjuk járdaszegélyre mentem fel, olyan hangja volt, mintha csavarodna a kasztni...
én is a műszerfalra tippeltem, de rájöttem, a motorháztető az. A kerékhez álltam, keresztben megnyomkodtam a motorháztetőt, és jött a hang...
A megoldás: amikor lecsukod a motorháztetőt, az egy kis lábacskára fekszik (ha lassan lecsukod, meglátod). Na, azt bezsíroztam - 1 éve. És azóta jó.
Persze nem biztos, hogy nálad is ez lesz... érdemes az utassal is figyeltetni, mert pl egy zörgést a jobb ajtóból hallottam - pedig az a napszemüvegtartóból jött.
worship worship worship worship :worship:ÉS tudja és tudja a megoldást.
Ma kimentem rátehénkedtem a gépháztetőre és igen nyiszorog és felnyitottam wd 40 ide oda kis gumi amit mondtál állítottam rajt és próba és csönd és csönd!!! Hogy bírtam én ezt ennyi ideig!! Köszi! Imádom ezt a fórumot!!
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1873 Dátum: 2012.06.04 hétfő, 10:07:17 »

Ma kimentem rátehénkedtem a gépháztetőre és igen nyiszorog és felnyitottam wd 40 ide oda kis gumi amit mondtál állítottam rajt és próba és csönd és csönd!!! Hogy bírtam én ezt ennyi ideig!! Köszi! Imádom ezt a fórumot!!

Örülök, hogy meglett a gond. Én is nézegettem egy darabig... majd egyszer eszembe jutott, hátha onnan jön. Elkezdtem nyomkodni... és meglett a ludas.
A fül nem egy megbízható műszer. Még új volt a verda, amikor elkezdett zörögni  wow1 na bakker... aztán megtaláltam, valami volt a könyöklőben.
Ezért kell az utast megkérdezni, ő honnan hallja.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #1874 Dátum: 2012.06.04 hétfő, 10:35:55 »

tutkó ott vannak a kampók.
én kitapogattam és kivágtam majd összevarrtam és így van mindkét oldalon isofix hátul

Neked hogy sikerült ott összevarrnod? Kiszedted a háttámlát? Csak mert olyan kevés a hely, hogy én béna voltam hozzá...
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
tulok99
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 274



E-mail
« Új hozzászólás #1875 Dátum: 2012.06.04 hétfő, 16:58:56 »

Nekem egészen máshol nyiszogott, konkrétan a motorháztető... amikor mondjuk járdaszegélyre mentem fel, olyan hangja volt, mintha csavarodna a kasztni...
én is a műszerfalra tippeltem, de rájöttem, a motorháztető az. A kerékhez álltam, keresztben megnyomkodtam a motorháztetőt, és jött a hang...
A megoldás: amikor lecsukod a motorháztetőt, az egy kis lábacskára fekszik (ha lassan lecsukod, meglátod). Na, azt bezsíroztam - 1 éve. És azóta jó.
Persze nem biztos, hogy nálad is ez lesz... érdemes az utassal is figyeltetni, mert pl egy zörgést a jobb ajtóból hallottam - pedig az a napszemüvegtartóból jött.

ma megnéztem, nekem nyöszörög a gépháztető, megkentem, most más a helyzet, bár még menni nem volt időm vele, majd holnap, de lehet megoldódott... köszönöm!!!
Naplózva

2001 mk3 tddi 2.0 ghia 115le, fekete sedan 5 ajtós
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1876 Dátum: 2012.06.05 kedd, 12:11:55 »

Neked hogy sikerült ott összevarrnod? Kiszedted a háttámlát? Csak mert olyan kevés a hely, hogy én béna voltam hozzá...

görbe tűvel kicsit egyszerűbb  Wink
azt nem mondtam, hogy nem lesz hátfájós...  vigyor3
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Leflee
Vendég
« Új hozzászólás #1877 Dátum: 2012.06.05 kedd, 20:02:28 »

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy a jobb első ajtó meg van ereszkedve kicsit (kb 5-10 mm)
Lehet állítani valamit a zsanérokon vagy kikell cserélni?:S
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26974


E-mail
« Új hozzászólás #1878 Dátum: 2012.06.05 kedd, 20:19:10 »

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy a jobb első ajtó meg van ereszkedve kicsit (kb 5-10 mm)
Lehet állítani valamit a zsanérokon vagy kikell cserélni?:S

Leszeded a az ajtót, és megnézed a zsanérokat, hogy kopás-e a probléma. Ha igen, csere. Ha nem, akkor alighanem csak elkajlult, pl. valaki túl sokat beszélgetett az ajtóra támaszkodva. Óvatosan, egy kisebb méretű erőbesugárzó kézi készülékkel meg lehet igazítani.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1879 Dátum: 2012.06.05 kedd, 20:40:12 »

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy a jobb első ajtó meg van ereszkedve kicsit (kb 5-10 mm)
Lehet állítani valamit a zsanérokon vagy kikell cserélni?:S
Nyisd ki és emeld meg, h mennyit mozdul. Valószínűleg a zsanérok koptak el. Nekem is lóg de én beállítottam és tökéletesen jól csukódik, nem zörög meg ilyenek.
Lehet venni bontott zsanért, vagy szétszedni a mostanit és esztergályossal rendberakatni.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Leflee
Vendég
« Új hozzászólás #1880 Dátum: 2012.06.06 szerda, 08:49:47 »

AndyA és Dentcraft... Köszönöm a segítséget! Smiley
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26974


E-mail
« Új hozzászólás #1881 Dátum: 2012.06.06 szerda, 09:41:19 »

Nyisd ki és emeld meg, h mennyit mozdul. Valószínűleg a zsanérok koptak el. Nekem is lóg de én beállítottam és tökéletesen jól csukódik, nem zörög meg ilyenek.
Lehet venni bontott zsanért, vagy szétszedni a mostanit és esztergályossal rendberakatni.

Nekem azt áruld el, ha tudod, hogy a zsanért a kasztnihoz rögzítő második csavart, ami belülről jön, hogy lehet kicsavarni, ha zsanért akar cserélni az ember? Leakasztottam az ajtót, a külsőt simán kicsavartam, de ami belülről jön, azt meg sem találtam.

Meg még egy kérdés: ha az ajtó nem lóg, de mégsem csukódik be könnyedén, egy picit "csapni" kell, akkor hol és min kell még állítani?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #1882 Dátum: 2012.06.06 szerda, 10:19:22 »

Nekem azt áruld el, ha tudod, hogy a zsanért a kasztnihoz rögzítő második csavart, ami belülről jön, hogy lehet kicsavarni, ha zsanért akar cserélni az ember? Leakasztottam az ajtót, a külsőt simán kicsavartam, de ami belülről jön, azt meg sem találtam.

Meg még egy kérdés: ha az ajtó nem lóg, de mégsem csukódik be könnyedén, egy picit "csapni" kell, akkor hol és min kell még állítani?

AndyA

A zár ellendarabját kell a B oszlopon közelebb hozni, nem?
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26974


E-mail
« Új hozzászólás #1883 Dátum: 2012.06.06 szerda, 10:44:06 »

A zár ellendarabját kell a B oszlopon közelebb hozni, nem?

Nem tudom, kérdezem. Azt kicsavartam, de nem láttam állíthatónak.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #1884 Dátum: 2012.06.06 szerda, 11:10:27 »

A zár ellendarabját kell a B oszlopon közelebb hozni, nem?

Nem, a zárat magát lehet az ajtóban elcsúsztatni. Itt iszont Ügyelni kell arra, hogy kívülről szépen illeszkedjen, azaz ajtók egyvonalban legyenek. Az a jó, ha az ajtó inkább passzosan záródik, mert akkor biztosan szigetel. Ezzel el lehet játszani egy darabig, bár elég unalmas...  Grin
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26974


E-mail
« Új hozzászólás #1885 Dátum: 2012.06.06 szerda, 11:18:16 »

Nem, a zárat magát lehet az ajtóban elcsúsztatni. Itt iszont Ügyelni kell arra, hogy kívülről szépen illeszkedjen, azaz ajtók egyvonalban legyenek. Az a jó, ha az ajtó inkább passzosan záródik, mert akkor biztosan szigetel. Ezzel el lehet játszani egy darabig, bár elég unalmas...  Grin

Nekem most éppen, hogy picivel beljebb áll az ajtó, ami amúgy meg is felel annak a tapasztalatnak, hogy nem zárul könnyen. Majd megnézem hétvégén, köszi!

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1886 Dátum: 2012.06.06 szerda, 12:34:45 »

Nekem most éppen, hogy picivel beljebb áll az ajtó, ami amúgy meg is felel annak a tapasztalatnak, hogy nem zárul könnyen. Majd megnézem hétvégén, köszi!

Az ajtót szépen be lehet állítani. Anno a granadánknak az ajtaja lógott, fel kellett egy picit emelni, hogy be lehessen csukni  vigyor3
Majd kicseréltem a stiftet, beállítottam ezt-azt,és kisujjal lehetett csukni... a többiek még jól bevágták párszor, mire megszokták.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
mondeoPeti
Vendég
« Új hozzászólás #1887 Dátum: 2012.06.06 szerda, 19:14:17 »

sziasztok

tud nekem valaszt adni arra hogy a kombira is jo e a szedan kulso kuszobje?? (lenne egy jo aron..)
zetec s-rol jonne le..

koszi

mondeopeti
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1888 Dátum: 2012.06.06 szerda, 19:17:29 »

sziasztok

tud nekem valaszt adni arra hogy a kombira is jo e a szedan kulso kuszobje?? (lenne egy jo aron..)
zetec s-rol jonne le..

koszi

mondeopeti

elvileg jó
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
mondeoPeti
Vendég
« Új hozzászólás #1889 Dátum: 2012.06.06 szerda, 19:19:27 »

elvileg jó

akkor be vallalom!  max eladom ha nem jo...
koszi!!
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1890 Dátum: 2012.06.06 szerda, 21:21:23 »

Nekem azt áruld el, ha tudod, hogy a zsanért a kasztnihoz rögzítő második csavart, ami belülről jön, hogy lehet kicsavarni, ha zsanért akar cserélni az ember? Leakasztottam az ajtót, a külsőt simán kicsavartam, de ami belülről jön, azt meg sem találtam.

Meg még egy kérdés: ha az ajtó nem lóg, de mégsem csukódik be könnyedén, egy picit "csapni" kell, akkor hol és min kell még állítani?

AndyA
Az eccerű, ki kell venni a műszerfalat vigyor3  Nembiztos, de találkoztam már ilyen jó megoldással...  Meg kell emelni a ajtót azt kész, nem kell belebonyolódni.

A B oszlopon van a zütköző, azon kell kifelé húzni 1 kicsit és kintebb lesz, könnyebben fog csukódni.  Ha nem mozdul, akkor lazítsd meg jobban és kogtasd meg kalapáccsal.

Nem, a zárat magát lehet az ajtóban elcsúsztatni.

 smile    Ez érdekes lenne, ilyen nincs wave
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
pisti7878
Vendég
« Új hozzászólás #1891 Dátum: 2012.06.07 csütörtök, 20:17:09 »

helló szt szeretném kérdezni hogy most vettem egy mondeot és az elsó ajtó lóg.mit lehet ezzel kezdeni?kösz Embarrassed
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1892 Dátum: 2012.06.07 csütörtök, 20:23:40 »

helló szt szeretném kérdezni hogy most vettem egy mondeot és az elsó ajtó lóg.mit lehet ezzel kezdeni?kösz Embarrassed
Ha még lehet,be kell állítani,ha nem,akkor zsanért kell cserélni.Keresd motorcraftot,ha alkatrész kell!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26974


E-mail
« Új hozzászólás #1893 Dátum: 2012.06.07 csütörtök, 21:13:49 »

Ha még lehet,be kell állítani,ha nem,akkor zsanért kell cserélni.Keresd motorcraftot,ha alkatrész kell!

Új zsanérom van, angol autóból, úgyhogy nemigen lógós. Csak nem tudom a régit ki, az újat meg beszerelni amiatt a belülről jövő csavar miatt...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1894 Dátum: 2012.06.07 csütörtök, 21:34:28 »

Új zsanérom van, angol autóból, úgyhogy nemigen lógós. Csak nem tudom a régit ki, az újat meg beszerelni amiatt a belülről jövő csavar miatt...

AndyA

én az oszlopon levő részt nem cseréltem, ott nincs mi elkopjon, csak az ajtón levő részét cseréltem, abban van a persely amely elkopik...
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
mondeoPeti
Vendég
« Új hozzászólás #1895 Dátum: 2012.06.07 csütörtök, 22:23:24 »

Tisztelt LÁszló!
Köszönöm. :worship
Tisztelettel szgabi!

http://www.ebay.co.uk/itm/Ford-Mondeo-Bonnet-Lock-Repair-Kit-2000-2003-/180467149444?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a04ae2a84#ht_1059wt_1109
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1896 Dátum: 2012.06.07 csütörtök, 23:35:34 »


aztaaaaa
ez nem kicsit drága...  rinya
hál istennek nekem amikor kezdett akadozni a zár egy szétszerelés, jól kimosás megjavította.
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26974


E-mail
« Új hozzászólás #1897 Dátum: 2012.06.08 péntek, 08:40:17 »

én az oszlopon levő részt nem cseréltem, ott nincs mi elkopjon, csak az ajtón levő részét cseréltem, abban van a persely amely elkopik...

Azt hogyan? Stift ki, zsanér csere? Nézegettem, piszkálgatam, de nemigen akart az sem kijönni a helyéből.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1898 Dátum: 2012.06.08 péntek, 09:07:41 »

Azt hogyan? Stift ki, zsanér csere? Nézegettem, piszkálgatam, de nemigen akart az sem kijönni a helyéből.

AndyA

ha itt vagy a Rómain elugrok és segítek. 15 perc az egész művelet.
de igen, stift kiut (biztit levesz mielőtt kalapál  Wink ), ajtó levesz, zsanér kicserél, ajtó vissza...
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1899 Dátum: 2012.06.13 szerda, 20:23:56 »

Szevasztok,

Megpróbáltam a vezető ülés alól kioperálni az ülésmagasság állító motort, ráncfelvarrás előtti Mk3-ban, követve Alf, egyébként egész jó leírását.
A következő problémákba ütköztem:
1.,  a műanyag burkolatot nem tudtam levenni, mert az ülés döntését szabályozó manuális tekerőgombot nem tudtam levenni, így erőből elfordítottam a müa burkolatot.  Végülis így is hozzáférhetővé vált a dolog.
2., Az ülés hátuljánál levő brezont megtaláltam, és ki is szabadítottam a rudat, de az emelő mechanizmus másik végén levő állítólag 5-ös imbusz sehogy sem akarta az igazat.Olybá tűnt mintha az nem is imbusz lenne csak egy fémrudacska amit oldalról beütöttek, és passz. Feltéve ha jót találtam meg.

 Egyébként visszaszerelésnél tekertem néhányat a rúdon, így most végülis magasabban ülök, de ez ugye megint egy nem változtatható pozíció...

Szóval ki fogom szerelni inkább  az ülést a jobb szemrevételezés, és szerelhetőség érdekében.
Van bármi buktatója az ülés kivételének ?  4 csavar és az elektromos csatlakozók lehúzása ? Van bármi egyéb ?

Kösz, FD.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.17 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.