Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 22:41:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 1872504 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
kisg
Vendég
« Új hozzászólás #1950 Dátum: 2012.07.05 csütörtök, 16:16:57 »

Sziasztok! A központ zárral lenne gondom. Ha távirányítóval zárom az autót, hallom hogy bezárnak a zárak, de abban a pillanatban vissza is nyílnak.
Azt mondták hogy valószínű valamelyik ajtó microkapcsolója nem érzékeli hogy az ajtó be van csukva, ezért nyit vissza a központi zár.
Azt szeretném kérdezni hogy a ezekkel a microkapcsolókkal mit lehet kezdeni, mennyire kell szétszedni hogy kontakt sprayvel befújjam?
Vagy csere?
Köszi csari

Ha az ajtó becsukását ellenőrző kapcsolaó a rossz, akkor a műszerfalon is jeleznie kell hogy valamelyik ajtó nyitva van.  Ha ilyen nincs, akkor bel első zár.
Ez is meleg miatt jöhetett elő, próbáld meg azt, hogy kiszereled a zárat mindenestől és telefújod féktisztítóval, letörölgeted megvárod, hogy kipárologjon, összerakod majd ha kész (lehet hogy már működni fog) az ajtó oldaláról a zár mechanika felől WD 40 et fújsz be és próba...

Sok sikert!
Naplózva
Tofipapa
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



E-mail
« Új hozzászólás #1951 Dátum: 2012.07.06 péntek, 09:40:12 »

Szevasztok.

Valaki tudna segíteni lógó első,hátsó lökhárító javításával kapcsolatban?
A hétvégén szeretném megcsinálni  falbav
Köszi előre is.  worship
Naplózva

FORD MONDEO 2.2 TDCi Ghia Executive 2005 155LE 4 ajtós, szedán EGR Off  INA/+36 20 98 19 535/
Leflee
Vendég
« Új hozzászólás #1952 Dátum: 2012.07.06 péntek, 10:08:45 »

Hali!

Lenne 2 problémám az autóval kapcsolatban és a segítségeteket szeretném kérni.

1: A jobb első ajtóm kicsit meg van ereszkedve... lehet állítani a zsanérokon vagy cserélni kell őket?
2: A tankajtó nem ugrik ki (hiába nyitom bentről, nem ugrik ki, feszegetni kell hogy kinyíljon... gondolom valaki leakarta szívni a benzint és feszegette -.-) ...szóval ezzel mit lehet tenni? Smiley

Segítségeteket nagyon köszönöm előre is! Smiley
Naplózva
M.Márk
Vendég
« Új hozzászólás #1953 Dátum: 2012.07.06 péntek, 20:16:57 »

Hali!

Lenne 2 problémám az autóval kapcsolatban és a segítségeteket szeretném kérni.

1: A jobb első ajtóm kicsit meg van ereszkedve... lehet állítani a zsanérokon vagy cserélni kell őket?
2: A tankajtó nem ugrik ki (hiába nyitom bentről, nem ugrik ki, feszegetni kell hogy kinyíljon... gondolom valaki leakarta szívni a benzint és feszegette -.-) ...szóval ezzel mit lehet tenni? Smiley

Segítségeteket nagyon köszönöm előre is! Smiley

A tankajtó volt nekem is, hogy nem nyílt. A csomagtartóban a kárpit mögött nézd meg, hogy a bovden ház vége rögzítve van-e mert ha nem akkor lehet az is a baja. Nekem ez volt egyszer a probléma. Aztán amikor  megcsináltam rá egy kis idő múlva megint nem akart kipattani az ajtó, de nem is foglalkoztam vele. Aztán egyszer gondoltam kimosom ott is ha már kocsit takarítok, és gőzborotvával kiborotváltam ott is. És utána megjavult.  Azóta is jó.
Naplózva
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #1954 Dátum: 2012.07.06 péntek, 20:54:14 »

A tankajtó volt nekem is, hogy nem nyílt. A csomagtartóban a kárpit mögött nézd meg, hogy a bovden ház vége rögzítve van-e mert ha nem akkor lehet az is a baja. Nekem ez volt egyszer a probléma. Aztán amikor  megcsináltam rá egy kis idő múlva megint nem akart kipattani az ajtó, de nem is foglalkoztam vele. Aztán egyszer gondoltam kimosom ott is ha már kocsit takarítok, és gőzborotvával kiborotváltam ott is. És utána megjavult.  Azóta is jó.

Gőzborotvával mostad a csomagtartód? wow1
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
M.Márk
Vendég
« Új hozzászólás #1955 Dátum: 2012.07.07 szombat, 07:56:30 »

Gőzborotvával mostad a csomagtartód? wow1

A tanknyílást gőzborotváltam ki.   vigyor3 vigyor3
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #1956 Dátum: 2012.07.07 szombat, 09:56:38 »

Szevasztok.

Valaki tudna segíteni lógó első,hátsó lökhárító javításával kapcsolatban?
A hétvégén szeretném megcsinálni  falbav
Köszi előre is.  worship
csatlakoznék a kérdésben.  vigyor3
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
spyware
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222



E-mail
« Új hozzászólás #1957 Dátum: 2012.07.09 hétfő, 08:17:08 »

Szevasztok!
Sikeresen kiszedtem a jobb hátsó zárat. A zár manuálisan működik csak amikor a központi zárral zárom majd kinyitom akkor valahogy megszorul.
Onnantól kezdeve nem működik nem lehet bezárni. Kiszedve a zárat egy kis erőszak után megint működtethető.
Úgyhogy most le van húzva a csati és manuálisan működik. Ha nem lehet megcsinálni valszeg cserés lesz.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDCI 115LE, 2006
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1958 Dátum: 2012.07.16 hétfő, 20:23:31 »

Szeva,

Ma kicseréltettem a söfőr ajtó alsó zsanérját egy bontott de hibátlan darabra. A szerelő azt mondta hogy mindent elkövetett de így sem záródik tökéletesen az ajtó.
Valóban nem lóg most egyáltalán az ajtó, gépsem záródik olyan könnyen mint a többi.

Van tippetek mivel lehetne megkönnyíteni az ajtó záródását ? Esetleg a sok lógástól mi az ami elmehetett ? A zárnyelven lehet állítani ? Egyéb bármi ötlet ?

Kösz, FD.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1959 Dátum: 2012.07.16 hétfő, 20:53:10 »

Szeva,

Ma kicseréltettem a söfőr ajtó alsó zsanérját egy bontott de hibátlan darabra. A szerelő azt mondta hogy mindent elkövetett de így sem záródik tökéletesen az ajtó.
Valóban nem lóg most egyáltalán az ajtó, gépsem záródik olyan könnyen mint a többi.

Van tippetek mivel lehetne megkönnyíteni az ajtó záródását ? Esetleg a sok lógástól mi az ami elmehetett ? A zárnyelven lehet állítani ? Egyéb bármi ötlet ?

Kösz, FD.
Le kell venni az ütközőt a B oszlopról, és megnézni hogy áll az ajtó. 40-es torx kell hozzá ha jól emlékszem. Ha nem akkor 30-as.  Te is leveheted. Lóg-fent-kint-bent van e azt kell nézned. Élek futnak e. Írd meg mit látsz, vagy fényképezd le wave
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
splendidart
Vendég
« Új hozzászólás #1960 Dátum: 2012.07.17 kedd, 09:22:40 »

Hali!
2005-ös 5ajtósomban sajnos nincs tolatóradar és ez nagyon megnehezíti az életemet, ami hagyján, de a feleségem azóta nem hajlandó vezetni Cheesy

Meg tudná tippelni valaki, hogy mennyibe kerül egy olyan hátsó lökhárító, amiben benne van a tolatóradar?
Tudom, hogy utólag beszerelhető, de itt mindenkit szídnak a környékemen, nem dolgoznak szépen. Azért gondoltam, hogy lecserélném akkor a hátsó lökhárítót. Láttam olyat, amiben féklámpa, vagy ködlámpa van, akkor még szebb is lehetne.
Ha valakinek sikerült dekódolni, hogy kb mit szeretnék, meg tudná válaszolni, hogy kb mennyibe kerülne ez nekem? Smiley

Előre is köszi
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48450



« Új hozzászólás #1961 Dátum: 2012.07.17 kedd, 09:30:20 »

Hali!
2005-ös 5ajtósomban sajnos nincs tolatóradar és ez nagyon megnehezíti az életemet, ami hagyján, de a feleségem azóta nem hajlandó vezetni Cheesy

Meg tudná tippelni valaki, hogy mennyibe kerül egy olyan hátsó lökhárító, amiben benne van a tolatóradar?
Tudom, hogy utólag beszerelhető, de itt mindenkit szídnak a környékemen, nem dolgoznak szépen. Azért gondoltam, hogy lecserélném akkor a hátsó lökhárítót. Láttam olyat, amiben féklámpa, vagy ködlámpa van, akkor még szebb is lehetne.
Ha valakinek sikerült dekódolni, hogy kb mit szeretnék, meg tudná válaszolni, hogy kb mennyibe kerülne ez nekem? Smiley

Előre is köszi
mk2 és vagy Motorcraft az embered.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #1962 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 20:24:01 »

Sziasztok!
Nekem most azt kezdte el csinálni a zár, hogy a kulcsot nem tudom, szépen kihúzni a bal első ajtó zárjából, hanem kicsit küzdenem kell vele. Vajon a zár lett kuka, vagy csak a belsejében mozdultak el a lamellák? valakinek volt már hasonló? köszi sanyi  tickedoff
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #1963 Dátum: 2012.07.24 kedd, 09:36:22 »

Egy kis segítség kellene, hogy ugorjak neki az első lökhárító lekapásának??  vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #1964 Dátum: 2012.07.24 kedd, 10:37:44 »

Egy kis segítség kellene, hogy ugorjak neki az első lökhárító lekapásának??  vigyor3

"Ha nem megy, erőltesd. Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni." Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #1965 Dátum: 2012.07.24 kedd, 13:48:38 »

Egy kis segítség kellene, hogy ugorjak neki az első lökhárító lekapásának??  vigyor3
10-es hosszú szárú dugóskulcs, crova, torx (talán 25ös).
Maszkot, fényszórókat kiveszed, fényszóró mosó fúvóka fedeleket lepattintod (ha van)
Ködlámpa, külső hőmérő csatlakozóit alulról széthúzod.
Doblemez két első csavarját kiveszed, alsó szoknya-doblemez rögzítést feloldod.
A deklit és doblemezt kissé széthúzod és a hosszú szárú 10-es dugóval kicsavarod a 2db tőcsavart a sárvédő lemez alsó pereméből. Elvileg nem kell teljesen kivenni, mert a lökös karmokba kapaszkodik.
Másik oldalon ugyanez.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #1966 Dátum: 2012.07.24 kedd, 13:58:48 »

10-es hosszú szárú dugóskulcs, crova, torx (talán 25ös).
Maszkot, fényszórókat kiveszed, fényszóró mosó fúvóka fedeleket lepattintod (ha van)
Ködlámpa, külső hőmérő csatlakozóit alulról széthúzod.
Doblemez két első csavarját kiveszed, alsó szoknya-doblemez rögzítést feloldod.
A deklit és doblemezt kissé széthúzod és a hosszú szárú 10-es dugóval kicsavarod a 2db tőcsavart a sárvédő lemez alsó pereméből. Elvileg nem kell teljesen kivenni, mert a lökös karmokba kapaszkodik.
Másik oldalon ugyanez.

Köszönöm  worship

Így történt, csak rá kellett jönni! A jobb oldal fele már így is lógott, úgyhogy valami felfogatást kell oda eszközölni!
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #1967 Dátum: 2012.07.25 szerda, 20:24:07 »

Szevasztok!
Sikeresen kiszedtem a jobb hátsó zárat. A zár manuálisan működik csak amikor a központi zárral zárom majd kinyitom akkor valahogy megszorul.
Onnantól kezdeve nem működik nem lehet bezárni. Kiszedve a zárat egy kis erőszak után megint működtethető.
Úgyhogy most le van húzva a csati és manuálisan működik. Ha nem lehet megcsinálni valszeg cserés lesz.

Ugyanez volt nekem is, valami kis bizbasz eltörik a zárban aztán úgy beékelődik a kallantyú, amit a bowden mozgat, hogy over.
Nekem is a jobb hátsó ment tönkre és tök véletlenül vettem észre, hogy nem zárt be.
Bontottan vettem Motorcraft fórumtárstól, beszereltem, azóta pöpec.
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
Husqi
Vendég
« Új hozzászólás #1968 Dátum: 2012.08.04 szombat, 15:25:28 »

Sziasztok!

Hármas faceliftes mondihoz kellene bontott ezüst első lökös üresen.Privibe várom az ajánlatokat!Köszi!
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #1969 Dátum: 2012.08.04 szombat, 15:45:35 »

Hali!
2005-ös 5ajtósomban sajnos nincs tolatóradar és ez nagyon megnehezíti az életemet, ami hagyján, de a feleségem azóta nem hajlandó vezetni Cheesy

Meg tudná tippelni valaki, hogy mennyibe kerül egy olyan hátsó lökhárító, amiben benne van a tolatóradar?
Tudom, hogy utólag beszerelhető, de itt mindenkit szídnak a környékemen, nem dolgoznak szépen. Azért gondoltam, hogy lecserélném akkor a hátsó lökhárítót. Láttam olyat, amiben féklámpa, vagy ködlámpa van, akkor még szebb is lehetne.
Ha valakinek sikerült dekódolni, hogy kb mit szeretnék, meg tudná válaszolni, hogy kb mennyibe kerülne ez nekem? Smiley

Előre is köszi
az amit látsz a hátsó lökháritóban nem féklámpa sem ködlámpa.a lökháritóban amit alul látsz két piros csik az fényvisszaverö,primzma,macskaszem kinek,hogy tetszik minek nevezi.
egyébként valóban jól néz ki.  integet2
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1970 Dátum: 2012.08.04 szombat, 19:52:15 »

Sziasztok!

Hármas faceliftes mondihoz kellene bontott ezüst első lökös üresen.Privibe várom az ajánlatokat!Köszi!
Ez a keres-kínálba való...  Motorcraftot, mk2-t keresd
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #1971 Dátum: 2012.08.07 kedd, 19:59:51 »

Hello

Szerintetek mennyiből lehetne helyre hozni ezt a kis zúzást?  vigyor3 vagy érdemes két bontott ajtót vennem?




nem én voltam a hibás...

SZia!
Úgylátom itt szakadt az anyag is, inkább csupasz bontott ajtókat kéne venni, az ország tele van ilyen mondeókkal, még lehet színben egyezőt is találsz
Naplózva
arrabonus
Vendég
« Új hozzászólás #1972 Dátum: 2012.08.07 kedd, 22:19:54 »

Sziasztok!

A hétvégén egy szembejövő teherautóról kaptam a szélvédőmre egy lapátnyi sódert. Az üveg három helyen betört, el is repedt. Beszerzési forrást keresek. Egyszerű kivitel, sem fűtőszál, sem esőérzékelő nincs rajta.

Köszönöm!
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #1973 Dátum: 2012.08.07 kedd, 22:28:38 »

Sziasztok!

A hétvégén egy szembejövő teherautóról kaptam a szélvédőmre egy lapátnyi sódert. Az üveg három helyen betört, el is repedt. Beszerzési forrást keresek. Egyszerű kivitel, sem fűtőszál, sem esőérzékelő nincs rajta.

Köszönöm!
Mk2 és Motorcraft. Ha náluk nem megy, pesten több helyen is lehet kapni, bontókban is pl.

P.s.: nem mentél a teherautós után, hogy hívjon már meg egy új szélvédőre?
Naplózva
arrabonus
Vendég
« Új hozzászólás #1974 Dátum: 2012.08.07 kedd, 23:20:21 »

Mk2 és Motorcraft. Ha náluk nem megy, pesten több helyen is lehet kapni, bontókban is pl.

P.s.: nem mentél a teherautós után, hogy hívjon már meg egy új szélvédőre?

Köszi, újat szeretnék, de a Cromaxnál az utolsó csere óta kb. duplájára drágult, ezért keresem a legjobb beszerzési forrást.

Éjszaka történt, nem láttam az autót, csak a lámpáit. Az üveget csak másnap reggel, világosban tudtam megnézni.
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #1975 Dátum: 2012.08.07 kedd, 23:26:48 »

Köszi, újat szeretnék, de a Cromaxnál az utolsó csere óta kb. duplájára drágult, ezért keresem a legjobb beszerzési forrást.

Éjszaka történt, nem láttam az autót, csak a lámpáit. Az üveget csak másnap reggel, világosban tudtam megnézni.

http://www.autouveg.shp.hu/hpc/web.php?a=autouveg&o=1132075810autouvegszelvedo 

esetleg wave
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
arrabonus
Vendég
« Új hozzászólás #1976 Dátum: 2012.08.07 kedd, 23:40:18 »


Köszönöm a tippet! Ez már jobban hangzik.  Wink  Gondolom, ezek utángyártott üvegek. Van tapasztalatod a minőségükről?
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #1977 Dátum: 2012.08.07 kedd, 23:42:18 »

Köszönöm a tippet! Ez már jobban hangzik.  Wink  Gondolom, ezek utángyártott üvegek. Van tapasztalatod a minőségükről?

Nincs tapasztalatom, de ha hinni lehet nekik, akkor nem gagyi kínai. vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Husqi
Vendég
« Új hozzászólás #1978 Dátum: 2012.08.08 szerda, 22:17:42 »

Sziasztok.

Az első lökös alatt van egy fém ütközéselnyelő ami nekem elgörbült és tudni szeretném hogy mennyibe kerül és mi a pontos neve mert nem találok sehol.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1979 Dátum: 2012.08.08 szerda, 22:21:04 »

Sziasztok.

Az első lökös alatt van egy fém ütközéselnyelő ami nekem elgörbült és tudni szeretném hogy mennyibe kerül és mi a pontos neve mert nem találok sehol.
A bontósokat keresd. Motorcraft, mk2.  Kereskínálon belül a kínálba megtalálod őket.  kereszttartó, lökvas, lökhárító merevítő.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
operton
Vendég
« Új hozzászólás #1980 Dátum: 2012.08.09 csütörtök, 10:23:42 »

Sziasztok!

Újdonsült Mondeo tulaj vagyok.
Sikerült kifogni egy egész jó állaputú kocsit. Apróbb javítandó dolgok azért akadnak.

Sikeresen tempomatosítottam az autót, ezért nagy köszönet!

De most elakadtam picit és a segítségeteket kérném.
Van a hátsó lökhárító alatt egy műanyag borítás (Cromax-nál hátsó légterelő néven szerepel). Képről jobban azonosítható:
http://allegro.pl/oslona-pod-bagaznik-spod-tyl-hb-ford-mondeo-mk3-i2490264388.html
Ez el volt repedve, de sikerült szereznem egyet bontóból. Csak épp nem tudom, hogy volt eredetileg rögzítve. A repedt kábelkötegelővel volt visszaerősítve.
És most kilóg a lökhárító alól:


Van három csavaros rögzítőpont, de aztán csak lóg a cucc?!

Van ötlet vagy tapasztalat? Esetleg tudna valaki képet küldeni, hogy van az övén rögzítve?
Sajnos az sem segít, hogy a bontott kicsit vetemedett.

Egyébként ferdehátú mondeoról van szó.

Előre is köszönöm
operton
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1981 Dátum: 2012.08.09 csütörtök, 11:36:21 »

Sziasztok!

Újdonsült Mondeo tulaj vagyok.
Sikerült kifogni egy egész jó állaputú kocsit. Apróbb javítandó dolgok azért akadnak.

Sikeresen tempomatosítottam az autót, ezért nagy köszönet!

De most elakadtam picit és a segítségeteket kérném.
Van a hátsó lökhárító alatt egy műanyag borítás (Cromax-nál hátsó légterelő néven szerepel). Képről jobban azonosítható:
http://allegro.pl/oslona-pod-bagaznik-spod-tyl-hb-ford-mondeo-mk3-i2490264388.html
Ez el volt repedve, de sikerült szereznem egyet bontóból. Csak épp nem tudom, hogy volt eredetileg rögzítve. A repedt kábelkötegelővel volt visszaerősítve.
És most kilóg a lökhárító alól:


Van három csavaros rögzítőpont, de aztán csak lóg a cucc?!

Van ötlet vagy tapasztalat? Esetleg tudna valaki képet küldeni, hogy van az övén rögzítve?
Sajnos az sem segít, hogy a bontott kicsit vetemedett.

Egyébként ferdehátú mondeoról van szó.

Előre is köszönöm
operton

korábban már volt téma
igen, majdnem mindenkinél így lóg
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1982 Dátum: 2012.08.09 csütörtök, 15:06:14 »

Sziasztok!

Újdonsült Mondeo tulaj vagyok.
Sikerült kifogni egy egész jó állaputú kocsit. Apróbb javítandó dolgok azért akadnak.

Sikeresen tempomatosítottam az autót, ezért nagy köszönet!

De most elakadtam picit és a segítségeteket kérném.
Van a hátsó lökhárító alatt egy műanyag borítás (Cromax-nál hátsó légterelő néven szerepel). Képről jobban azonosítható:
http://allegro.pl/oslona-pod-bagaznik-spod-tyl-hb-ford-mondeo-mk3-i2490264388.html
Ez el volt repedve, de sikerült szereznem egyet bontóból. Csak épp nem tudom, hogy volt eredetileg rögzítve.
Ez biztos erre való? Nekem olyan mintha nem. A régivel összenézted?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
operton
Vendég
« Új hozzászólás #1983 Dátum: 2012.08.09 csütörtök, 15:35:55 »

Ez biztos erre való? Nekem olyan mintha nem. A régivel összenézted?

A repedt ami rajta volt az pont ugyanilyen. Bontóban is egy ferdeháturól szedték le, de sajnos maga a lökhárító már nem volt meg, így ott sem derült ki az eredeti rögzítés.
Igazából a pontos nevét se tudom. A Cromaxnál hátsó légterelő, de így nem dob ki semmit használhatót róla a net.
A rajta lévő gyári szám: 1S71-11778-B
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #1984 Dátum: 2012.08.09 csütörtök, 18:49:07 »

A repedt ami rajta volt az pont ugyanilyen. Bontóban is egy ferdeháturól szedték le, de sajnos maga a lökhárító már nem volt meg, így ott sem derült ki az eredeti rögzítés.
Igazából a pontos nevét se tudom. A Cromaxnál hátsó légterelő, de így nem dob ki semmit használhatót róla a net.
A rajta lévő gyári szám: 1S71-11778-B

nekem a kombimon is ugyanilyen van, de szintén nem áll valami jól. Jó lenne egy fotó valakitől, akinek gyári állapotban van rajta.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1985 Dátum: 2012.08.09 csütörtök, 19:10:23 »

nekem a kombimon is ugyanilyen van, de szintén nem áll valami jól. Jó lenne egy fotó valakitől, akinek gyári állapotban van rajta.

Az enyém ilyen, és sötétkék is  vigyor3
Ha leírod, milyen szögből fotózzam, lefotózom.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
operton
Vendég
« Új hozzászólás #1986 Dátum: 2012.08.09 csütörtök, 23:36:18 »

Az enyém ilyen, és sötétkék is  vigyor3
Ha leírod, milyen szögből fotózzam, lefotózom.

Az érdekelne, hogy a képen látható lelógó rész milyen módon van rögzítve.
A régi repedt darab egyszerűen hozzá volt csavarva a hátsó lökhárító alsó feléhez (ami már benyúlik a kocsi alá). De szerintem biztos nem ez a gyári megoldás.
Ha 5 centit kézzel feltolom, már nem lóg ki, de abban a pozícióban semmihez se tudom rögzíteni. Tul távol van minden. Az is lehet, hogy még valami hiányzik onnan.

Csinálhatnál olyat mint az első kép, persze kicsit közelebbről, meg egyet a kerék felől. Így látható lesz, hogy mennyire van magasan a hátsó lökhárító aljához viszonyítva.
Talán van annyi hely, hogy a műanyag alá is be tudd dugni a fényképezőt.

Előre is köszi
Naplózva
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #1987 Dátum: 2012.08.14 kedd, 20:57:26 »

Szevasztok,

Mk3-asok kipuff dobjai mikor szoktak szétrohadni ? 9 éves a verda, utolsó 4 évet csillaggarázsban állt, alánézve még jó állapotban van a gyári hátsó kipuff, de alatta még nem jártam.

Mi a tapasztalat ? Meddig szokta bírni a Mondeo kipuff renccere ?   Korábban Focus-om volt, azok a dobok nem húzták 4-5 évnél tovább...
Naplózva
Zsozsesz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



E-mail
« Új hozzászólás #1988 Dátum: 2012.08.14 kedd, 21:32:02 »

Szevasztok,

Mk3-asok kipuff dobjai mikor szoktak szétrohadni ? 9 éves a verda, utolsó 4 évet csillaggarázsban állt, alánézve még jó állapotban van a gyári hátsó kipuff, de alatta még nem jártam.

Mi a tapasztalat ? Meddig szokta bírni a Mondeo kipuff renccere ?   Korábban Focus-om volt, azok a dobok nem húzták 4-5 évnél tovább...

Az autóm 11 éves, nem rég voltam alatta, és még tök jó állapotban vannak. eljen
Naplózva

Ford Mondeo MKIII 2.0 Ghia 145 LE Turnier 2001.10.
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1989 Dátum: 2012.08.14 kedd, 22:06:05 »

Szevasztok,

Mk3-asok kipuff dobjai mikor szoktak szétrohadni ? 9 éves a verda, utolsó 4 évet csillaggarázsban állt, alánézve még jó állapotban van a gyári hátsó kipuff, de alatta még nem jártam.

Mi a tapasztalat ? Meddig szokta bírni a Mondeo kipuff renccere ?   Korábban Focus-om volt, azok a dobok nem húzták 4-5 évnél tovább...

Nálam már 8-9 éves korában jelentkezett egy-egy apróbb lyuk a hátsó bilincstaftó fűl, illetve a dob-cső találkozásánál, ami még be lett heggesztve. 10 éves korában ledobtam az egészet, mert hosszabb távra terveztem a közös km falásokat.
Nekem ilyen volt 10 évesen a hátsó dob: http://kepfeltoltes.hu/110929/DSCF9457_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #1990 Dátum: 2012.08.14 kedd, 22:54:30 »

Nálam már 8-9 éves korában jelentkezett egy-egy apróbb lyuk a hátsó bilincstaftó fűl, illetve a dob-cső találkozásánál, ami még be lett heggesztve. 10 éves korában ledobtam az egészet, mert hosszabb távra terveztem a közös km falásokat.
Nekem ilyen volt 10 évesen a hátsó dob: http://kepfeltoltes.hu/110929/DSCF9457_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ez milyen hátsódob? Oyan "VW-Audi"-s... laugh
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1991 Dátum: 2012.08.14 kedd, 23:04:13 »

Ez milyen hátsódob? Oyan "VW-Audi"-s... laugh

Nem, nem VW  nono2 ez egy gyári 2001-es TDDi rendszer, ime ledobva komplett:
http://kepfeltoltes.hu/110929/DSCF9455_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #1992 Dátum: 2012.08.14 kedd, 23:38:43 »

Nem, nem VW  nono2 ez egy gyári 2001-es TDDi rendszer, ime ledobva komplett:
http://kepfeltoltes.hu/110929/DSCF9455_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Azért a fejemet ne harapd le lécci...
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #1993 Dátum: 2012.08.14 kedd, 23:43:10 »

Azért a fejemet ne harapd le lécci...

poigneemain OK  worship integet2
Naplózva
Feco66
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 863


feco66@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1994 Dátum: 2012.08.15 szerda, 07:51:50 »

Nálam már 8-9 éves korában jelentkezett egy-egy apróbb lyuk a hátsó bilincstaftó fűl, illetve a dob-cső találkozásánál, ami még be lett heggesztve. 10 éves korában ledobtam az egészet, mert hosszabb távra terveztem a közös km falásokat.
Nekem ilyen volt 10 évesen a hátsó dob: http://kepfeltoltes.hu/110929/DSCF9457_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Nekem is hasonló módon lyukas volt a a bilincstartónál.
De amikor behegesztették, mondták hogy a kipuf már nem bir sokat. Mert levelekben rozsdásodik szét.
Hamarosan kell egy új rendszer....
Naplózva

2001 MKIII Turnier TDDi 115Le Ghia; EGR OFF; Black Eye; No Katalizator by Ervin; Füthető - Hüthető börülés
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #1995 Dátum: 2012.08.23 csütörtök, 14:54:50 »

Sziasztok! Van valakinek konkrét információja arról, hogy mennyibe kerül egy MK3-as Mondeo motorháztető teljes festés + fényezés?

Helyzet a következő:
- az autót a karosszériásnál hagytam, aki árajánlatot adott a motorháztető festésre fényezésre, ami 25e Ft volt (ezen felül is voltak munkák, de az most nem téma),

- a kasznis nem maga csinálta a festést, hanem elvitte a festőhöz, aki viszont 50e Ft-ot kér tőle (40e a géptetőért + 10 az apróbb munkákért),

- a kasznis nem fizette ki, mert irreálisan magasnak tartja a 40e Ft-ot a géptetőre (elmondása alapján mindig 25e Ft szokott lenni).

Mivel én 25e Ft-ról kaptam árajánlatot, ettől nem vagyok hajlandó többet fizetni, de kellene egy két "ütőkártya" a tarsolyba, hogy konkrétan ki mennyit fizetett egy ilyen műveletért.

Köszönöm!
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #1996 Dátum: 2012.08.23 csütörtök, 15:00:48 »

Sziasztok! Van valakinek konkrét információja arról, hogy mennyibe kerül egy MK3-as Mondeo motorháztető teljes festés + fényezés?

Helyzet a következő:
- az autót a karosszériásnál hagytam, aki árajánlatot adott a motorháztető festésre fényezésre, ami 25e Ft volt (ezen felül is voltak munkák, de az most nem téma),

- a kasznis nem maga csinálta a festést, hanem elvitte a festőhöz, aki viszont 50e Ft-ot kér tőle (40e a géptetőért + 10 az apróbb munkákért),

- a kasznis nem fizette ki, mert irreálisan magasnak tartja a 40e Ft-ot a géptetőre (elmondása alapján mindig 25e Ft szokott lenni).

Mivel én 25e Ft-ról kaptam árajánlatot, ettől nem vagyok hajlandó többet fizetni, de kellene egy két "ütőkártya" a tarsolyba, hogy konkrétan ki mennyit fizetett egy ilyen műveletért.

Köszönöm!

Gépháztető 25-ért nem túlzás, de az 50 az szerintem nagyon. Az Ford szervizes ár. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1997 Dátum: 2012.08.23 csütörtök, 15:07:16 »

Sziasztok! Van valakinek konkrét információja arról, hogy mennyibe kerül egy MK3-as Mondeo motorháztető teljes festés + fényezés?

Helyzet a következő:
- az autót a karosszériásnál hagytam, aki árajánlatot adott a motorháztető festésre fényezésre, ami 25e Ft volt (ezen felül is voltak munkák, de az most nem téma),

- a kasznis nem maga csinálta a festést, hanem elvitte a festőhöz, aki viszont 50e Ft-ot kér tőle (40e a géptetőért + 10 az apróbb munkákért),

- a kasznis nem fizette ki, mert irreálisan magasnak tartja a 40e Ft-ot a géptetőre (elmondása alapján mindig 25e Ft szokott lenni).

Mivel én 25e Ft-ról kaptam árajánlatot, ettől nem vagyok hajlandó többet fizetni, de kellene egy két "ütőkártya" a tarsolyba, hogy konkrétan ki mennyit fizetett egy ilyen műveletért.

Köszönöm!
A 25- az teljesen jó ár 1 elem festésért, de azért már minőségi munka jár!   Te a kasznissal beszéltél kezdettől fogva, így adsz neki 25-öt, aztán veszekedjen ő a festővel, h most miért nem fog 40-et kifizetni.   40-et nálunk akkor kérnek ilyenért, ha fémig csiszolják és gyári rétegre fújják!    Ha tényleg így történt ahogy írod, akkor meg kell neki mondani, h ha nem jó a 25- akkor szedje le a festéket és elviszitek máshoz.   Azt kész  hehe
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #1998 Dátum: 2012.08.23 csütörtök, 17:44:29 »

Gépháztető 25-ért nem túlzás, de az 50 az szerintem nagyon. Az Ford szervizes ár. Smiley

AndyA
én a Váci úti AutóFort-tól 100eFt-os ajánlatot kaptam a lakkfeltörés javítására a gépháztetőn. Ehhez képest az 50eFt nem sok. Viszont szerintem 25eFtért ma már nem lehet tisztességes munkát végeztetni ekkora felületen (javítás, ködölés 2x, lakkozás 2x, hőkamra, szerelés)
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #1999 Dátum: 2012.08.23 csütörtök, 19:06:00 »

én a Váci úti AutóFort-tól 100eFt-os ajánlatot kaptam a lakkfeltörés javítására a gépháztetőn. Ehhez képest az 50eFt nem sok. Viszont szerintem 25eFtért ma már nem lehet tisztességes munkát végeztetni ekkora felületen (javítás, ködölés 2x, lakkozás 2x, hőkamra, szerelés)

Az abszurd az egészben, hogy a kasznis is azt mondja, hogy mindig ezzel az emberrel dolgoztat, és ez az ár őt is meglepte (konkrétan, hogy majdnem dobott egy hátast). Szóval ha ő is túlzásnak tartja, akkor ott van valami bibi...
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.128 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.