Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 14:03:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 1872254 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2350 Dátum: 2013.02.16 szombat, 19:34:05 »

Amit veszel, annál is fenn áll ez a lehetőség  vigyor3
Akkor mi a megoldás? wow1
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2351 Dátum: 2013.02.16 szombat, 19:41:30 »

Akkor mi a megoldás? wow1

Sajnos végleges megoldás nem hiszem, hogy létezik. Legfeljebb egyik variáció tovább jó, mint a másik.
Elméletileg a nemesacél ajtóborítás elég jó megoldás, elvileg nekem az....de csak a két első ajtó.  Sad

Ma nézegettem..... hát a vízlehúzók sarkainál elég jól be tud jutni a víz az ajtóba....szóval ha nem tud kifolyni, kiszáradni, akkor ott előbb-utóbb csámcsogás lesz.  Undecided
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2352 Dátum: 2013.02.16 szombat, 20:12:28 »

Szerinted mi az a nemesacél ajtó borítás?
És miért jó a rozsda ellen?
Csak elméletileg kérdem persze. Hátha tanulunk ma is valamit.

Sajnos végleges megoldás nem hiszem, hogy létezik. Legfeljebb egyik variáció tovább jó, mint a másik.
Elméletileg a nemesacél ajtóborítás elég jó megoldás, elvileg nekem az....de csak a két első ajtó.  Sad

Ma nézegettem..... hát a vízlehúzók sarkainál elég jól be tud jutni a víz az ajtóba....szóval ha nem tud kifolyni, kiszáradni, akkor ott előbb-utóbb csámcsogás lesz.  Undecided
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.16 szombat, 20:16:32 írta DomeSL » Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #2353 Dátum: 2013.02.16 szombat, 20:17:26 »

Akkor mi a megoldás? wow1
[/quote

Nem belülről jön a rozsda hanem az ajtó aljánál a szigetelőanyag leválik a fémről és alá befolyik a víz és elkezd dolgozni a rozsda.Szigetelést leszedni fémig, aztán lefesteni az ajtót azon a részen és tömitőanyaggal újraszigetelni.Várom a tavaszt, hogy megcsináljam a sajátomon.Belülröl kap majd egy kis viaszsprayt is.
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2354 Dátum: 2013.02.16 szombat, 20:27:59 »

Akkor mi a megoldás? wow1

Nem belülről jön a rozsda hanem az ajtó aljánál a szigetelőanyag leválik a fémről és alá befolyik a víz és elkezd dolgozni a rozsda.Szigetelést leszedni fémig, aztán lefesteni az ajtót azon a részen és tömitőanyaggal újraszigetelni.Várom a tavaszt, hogy megcsináljam a sajátomon.Belülröl kap majd egy kis viaszsprayt is.

Belülről jön az....az ajtóváz és a borító lemez -ahol a szigetelés is van- között a belülről odajutó nedvesség szépen elkezd dolgozni, ráadásul ha ez nagy mennyiség, akkor télen ugye a fagyással még növeli is a hézagot. Ez kívülről úgy látszik, hogy a szigetelés lejön....
A szigetelt és utána fényezett, lakkozott rétegen kivülről elég nehezen jutna a szigetelés alá nedvesség.

« Utoljára szerkesztve: 2013.02.16 szombat, 20:31:03 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2355 Dátum: 2013.02.16 szombat, 20:30:39 »

Szerinted mi az a nemesacél ajtó borítás?
És miért jó a rozsda ellen?
Csak elméletileg kérdem persze. Hátha tanulunk ma is valamit.


Az én értelmezésem szerint a nemesacél az saválló szerű lemez. Tehát nem rozsdásodik.
Ezt nemsokára ki is tudom próbálni, mert csendben, szótlanul és ismeretlenül valaki meghúzta a ház előtt parkoló autónak a bal első sárvédőjét és bal első ajtaját.
Ha nem kezd el rozsdásodni a bal első ajtó, akkor valóban nemesacél illetve saválló.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2356 Dátum: 2013.02.16 szombat, 20:36:16 »

Segítek:
nemesacél ajtó borítás elöl = Front Door Stainless Steel Plates
Ezt jelenti:
http://www.aliexpress.com/item/FREESHIPPPING-ford-mondeo-for-special-stainless-steel-l-scuff-plate-door-sill-4pcs-set-stainless-steel/553795317.html

Azon kívül, hogy szép arra jó, hogy rohadjon alatta a küszöb.


Az én értelmezésem szerint a nemesacél az saválló szerű lemez. Tehát nem rozsdásodik.
Ezt nemsokára ki is tudom próbálni, mert csendben, szótlanul és ismeretlenül valaki meghúzta a ház előtt parkoló autónak a bal első sárvédőjét és bal első ajtaját.
Ha nem kezd el rozsdásodni a bal első ajtó, akkor valóban nemesacél illetve saválló.
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2357 Dátum: 2013.02.16 szombat, 20:42:04 »

Segítek:
nemesacél ajtó borítás elöl = Front Door Stainless Steel Plates
Ezt jelenti:
http://www.aliexpress.com/item/FREESHIPPPING-ford-mondeo-for-special-stainless-steel-l-scuff-plate-door-sill-4pcs-set-stainless-steel/553795317.html

Azon kívül, hogy szép arra jó, hogy rohadjon alatta a küszöb.



Szerintem nem erről van szó. Ez nem door, hanem sill cover, ami küszöb. A door csak tévedésből / keresőszónak van ott.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2358 Dátum: 2013.02.16 szombat, 20:54:02 »

Szerintem nem erről van szó. Ez nem door, hanem sill cover, ami küszöb. A door csak tévedésből / keresőszónak van ott.

Így van.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #2359 Dátum: 2013.02.16 szombat, 21:27:35 »



Belülről jön az....az ajtóváz és a borító lemez -ahol a szigetelés is van- között a belülről odajutó nedvesség szépen elkezd dolgozni, ráadásul ha ez nagy mennyiség, akkor télen ugye a fagyással még növeli is a hézagot. Ez kívülről úgy látszik, hogy a szigetelés lejön....
A szigetelt és utána fényezett, lakkozott rétegen kivülről elég nehezen jutna a szigetelés alá nedvesség.


[/quote]


Természetesen a víz az ajtó belsejéből jön, de a rozsda nem onnan indul ki.A küszöbön végig van az a tömités ami bezárt ajtónál egy árkot képez ahol a víz szépen megáll(akár az útról felfröccsent,akár az ajtó belsejéből kifojt)Nedves időben nem szárad ki és elkezd korrodálni az ajtó alja a megrepedt tömitésnél.Nézd meg belülről az ajtót.Ha látsz rozsdát belül az már a befelérozsdásodás eredménye.Enyémnél belül semmi rozsda, de kivül mégis levált már a tömités és ott a rosszul élkezelt fém a rozsdával. levele
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2360 Dátum: 2013.02.16 szombat, 21:47:22 »


Belülről jön az....az ajtóváz és a borító lemez -ahol a szigetelés is van- között a belülről odajutó nedvesség szépen elkezd dolgozni, ráadásul ha ez nagy mennyiség, akkor télen ugye a fagyással még növeli is a hézagot. Ez kívülről úgy látszik, hogy a szigetelés lejön....
A szigetelt és utána fényezett, lakkozott rétegen kivülről elég nehezen jutna a szigetelés alá nedvesség.





Természetesen a víz az ajtó belsejéből jön, de a rozsda nem onnan indul ki.A küszöbön végig van az a tömités ami bezárt ajtónál egy árkot képez ahol a víz szépen megáll(akár az útról felfröccsent,akár az ajtó belsejéből kifojt)Nedves időben nem szárad ki és elkezd korrodálni az ajtó alja a megrepedt tömitésnél.Nézd meg belülről az ajtót.Ha látsz rozsdát belül az már a befelérozsdásodás eredménye.Enyémnél belül semmi rozsda, de kivül mégis levált már a tömités és ott a rosszul élkezelt fém a rozsdával. levele

Honnan tudod, hogy belül semmi rozsda?
Legalul ahol rá van perezve az ajtólap a vázra, belül.... oda te nem látsz be. A víz viszont befolyik. Biztos be van fújva viasszal vagy üregvédővel, de az is kiolvad nyáron és ugye sokat nem lehet odafújni, mert akkor a lyukakat is eltömíti és nem folyik ki a víz.
Élkezelt fém...az mi?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2361 Dátum: 2013.02.17 vasárnap, 00:27:56 »

Aha. Ha tudjátok akkor rendben.
Rosszul.
Akkor nektek nemesacél az ajtótok.
Esetleg kérdezzétek meg mk2-t vagy Motorcraftot, hogy miért árulják a nemesacél ajtót sima ajtó árában, vagy mikor adtak el utoljára nemesacél ajtót.

Így van.
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.17 vasárnap, 00:30:29 írta DomeSL » Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2362 Dátum: 2013.02.17 vasárnap, 09:49:59 »

Aha. Ha tudjátok akkor rendben.
Rosszul.
Akkor nektek nemesacél az ajtótok.
Esetleg kérdezzétek meg mk2-t vagy Motorcraftot, hogy miért árulják a nemesacél ajtót sima ajtó árában, vagy mikor adtak el utoljára nemesacél ajtót.


Én nem tudom miről van szó, csak azt mondtam, hogy amit belinkeltél az nem ide tartozó téma.
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #2363 Dátum: 2013.02.17 vasárnap, 10:31:41 »

Szerintem az a sima küszöb dísz ami a ghiakban alap az első két ajtó alatt, de nem úgy néz ki, mint a képen.
Naplózva
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2364 Dátum: 2013.02.17 vasárnap, 10:34:38 »

Tök mindegy.
A lényeg, hogy amit az etis nemesacél ajtó borításnak hív az arra vonatkozik és nem az ajtó maga nemesacél.
És semmi köze az ajtószél rozsdásodáshoz.

Szerintem az a sima küszöb dísz ami a ghiakban alap az első két ajtó alatt, de nem úgy néz ki, mint a képen.
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
Wadasz_22
Vendég
« Új hozzászólás #2365 Dátum: 2013.02.17 vasárnap, 11:28:21 »

Üdv nektek!

Nem olvastam vissza lehet,hogy már volt erről szó: nekem az ajtóban lévő ablakok alatt végig fut egy krómcsík és a bal hátsó ajtó első részén látszik,hogy pár év múlva elég jól látható rozsda fog kialakulni néhány négyzet centiméteres felületen. Kérdésem az,hogy gariban megtudom-e csináltatni majd,ha foglalkozni akarok vele?

Köszi a válaszokat előre is.
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #2366 Dátum: 2013.02.17 vasárnap, 11:36:36 »

Tök mindegy.
A lényeg, hogy amit az etis nemesacél ajtó borításnak hív az arra vonatkozik és nem az ajtó maga nemesacél.
És semmi köze az ajtószél rozsdásodáshoz.

Ezt mondom én is, tökmindegy.
Naplózva
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #2367 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 15:33:19 »

Sziasztok!

Létezhet olyasmi, hogy a madárszar (vagy hasonló) nem csak a karosszéria fényezését marhatja fel, de a szélvédőt is tönkrevágja?

Tegnap délután lemostam a kocsit és olyasmit láttam (madárszar vagy valami taknyos izé lehetett) a hátsó szélvédőn, le is mostam, utána nem is foglalkoztam vele, szépen eltűnt a nyoma.
Pár óra múlva viszont látható volt azon a helyen egy bemattult folt, ami kissé pikkelyes is volt (vagyis most is az).

Ez lehet az amire gondolok???  falbav
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #2368 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 16:20:08 »

Sziasztok!

Létezhet olyasmi, hogy a madárszar (vagy hasonló) nem csak a karosszéria fényezését marhatja fel, de a szélvédőt is tönkrevágja?

Tegnap délután lemostam a kocsit és olyasmit láttam (madárszar vagy valami taknyos izé lehetett) a hátsó szélvédőn, le is mostam, utána nem is foglalkoztam vele, szépen eltűnt a nyoma.
Pár óra múlva viszont látható volt azon a helyen egy bemattult folt, ami kissé pikkelyes is volt (vagyis most is az).

Ez lehet az amire gondolok???  falbav
Tisztelt Fórumtárs!
Sajnos minden további nélkül elképzelhető, hogy a madár ürülék megmarja a lakkot és bemattitja az üveget. Ha szárazon ledörzsölöd meg össze karcolja a felületet. Ha lehet azonnal, bő vizzel lekel mosni, mert nagyon agrssziv hatású. Lehet kapni, szélvédő karctalanitó polir pasztát. Azzal megprobálhatod ujra fényezni az üveget. A régi fordomnál sajnos én is így jártam. wave
Tisztelettel László! worship
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.18 hétfő, 19:30:08 írta László » Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
DJK111
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 325



E-mail
« Új hozzászólás #2369 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 17:22:09 »

Tisztelt Fórimtárs!
Sajnos minden további nélkül elképzelhető, hogy a madár ürülék megmarja a lakkot és bemattitja az üveget. Ha szárazon ledörzsölöd meg össze karcolja a felületet. Ha lehet azonnal, bő vizzel lekel mosni, mert nagyon agrssziv hatású. Lehet kapni, szélvédő karctalanitó polir pasztát. Azzal megprobálhatod ujra fényezni az üveget. A régi fordomnál sajnos én is jártam. wave
Tisztelettel László! worship

Köszönöm, közben megoldódott a dolog. Valahogy gyanta került rá, ami rendesen megszilárdult, de tisztítószerrel sikerült eltávolítani úgy ,hogy nem maradt nyoma.  worship
Naplózva

2012 MK4 2.0 TDCi 163LE PowerShift Titanium-Luxury
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #2370 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 17:33:18 »

Köszönöm, közben megoldódott a dolog. Valahogy gyanta került rá, ami rendesen megszilárdult, de tisztítószerrel sikerült eltávolítani úgy ,hogy nem maradt nyoma.  worship
Örülök, hogy nincs komolyabb probléma.
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #2371 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 17:49:54 »

Köszönöm, közben megoldódott a dolog. Valahogy gyanta került rá, ami rendesen megszilárdult, de tisztítószerrel sikerült eltávolítani úgy ,hogy nem maradt nyoma.  worship
Már kezdtem megrémülni, hogy a madársz@r sem a régi. És ha rám esik a fejem tetejére nem fent marad hanem végigmarja a testem hosszába. /ALIEN madár/
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #2372 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 19:31:38 »

Már kezdtem megrémülni, hogy a madársz@r sem a régi. És ha rám esik a fejem tetejére nem fent marad hanem végigmarja a testem hosszába. /ALIEN madár/
eljen eljen eljen
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2373 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 22:20:12 »

Már kezdtem megrémülni, hogy a madársz@r sem a régi. És ha rám esik a fejem tetejére nem fent marad hanem végigmarja a testem hosszába. /ALIEN madár/

 eplus2 2funny
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2374 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 22:26:00 »

Lacik beszélgetnek?  nyes
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2375 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 22:35:34 »

Lacik beszélgetnek?  nyes

Vaaaazzzeeeeee! Télleg!   idiota
Naplózva
kevino
Vendég
« Új hozzászólás #2376 Dátum: 2013.02.20 szerda, 16:47:33 »

Ha tennél fel egy képet, az sokat segítene. Hol laksz? Ha Bp-n, akkor meg tudjuk nézni vagy legalábbis összehasonlítani, hogy mi hiányzik a tiedről.

Lett ennek a dolgnak eredménye?
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2377 Dátum: 2013.02.20 szerda, 16:53:26 »

Lett ennek a dolgnak eredménye?

Nem. Vagyis annyi, hogy leírta, hogy nincsenek meg azok a fülek, amibe be kellene pattannia a rácsnak.
Naplózva
nejo88
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 565



E-mail
« Új hozzászólás #2378 Dátum: 2013.03.02 szombat, 12:29:00 »

Tisztelt Fórumtárs!
Sajnos minden további nélkül elképzelhető, hogy a madár ürülék megmarja a lakkot és bemattitja az üveget. Ha szárazon ledörzsölöd meg össze karcolja a felületet. Ha lehet azonnal, bő vizzel lekel mosni, mert nagyon agrssziv hatású. Lehet kapni, szélvédő karctalanitó polir pasztát. Azzal megprobálhatod ujra fényezni az üveget. A régi fordomnál sajnos én is így jártam. wave
Tisztelettel László! worship


Tisztelt László!
Szolnokon hol lehet ilyen polír pasztát vásárolni? Mennyire hatásos ez a paszta vagy inkább üvegcsere a megoldás ha nagyon karcos? Válaszát köszönöm. worship
Naplózva

Audi A6 3.0 tdi V6 Quattro (225 LE)
A múlt.Ford mondeo 2003 2.0 tdci 96kw (131 le) by:Relhist
A múlt. Ford mondeo 2004 2.0 Tdci 85kw (115 Le)
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #2379 Dátum: 2013.03.02 szombat, 12:43:07 »



Tisztelt László!
Szolnokon hol lehet ilyen polír pasztát vásárolni? Mennyire hatásos ez a paszta vagy inkább üvegcsere a megoldás ha nagyon karcos? Válaszát köszönöm. worship
Érdemes autós boltokban érdeklődni. Szolnokon a Szathmáry-nál elég sok kence. Esetleg érdemes megkérdezni az áruházak parkolóiban megbújó szélvédőjavítókat. Nagyobb autókozmetikák is szóba jöhetnek.
Naplózva
nejo88
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 565



E-mail
« Új hozzászólás #2380 Dátum: 2013.03.02 szombat, 12:59:10 »

Érdemes autós boltokban érdeklődni. Szolnokon a Szathmáry-nál elég sok kence. Esetleg érdemes megkérdezni az áruházak parkolóiban megbújó szélvédőjavítókat. Nagyobb autókozmetikák is szóba jöhetnek.
Múlthéten vettem a kocsiba XADo-t. Minden boltba a bárdi,unix,meteor nem is hallottak róla míg végül a szathmárynál tudtam rendelni más napra. Úgy hogy ott kezdem legközelebb is. nyes köszönöm
Naplózva

Audi A6 3.0 tdi V6 Quattro (225 LE)
A múlt.Ford mondeo 2003 2.0 tdci 96kw (131 le) by:Relhist
A múlt. Ford mondeo 2004 2.0 Tdci 85kw (115 Le)
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #2381 Dátum: 2013.03.02 szombat, 13:38:05 »

Múlthéten vettem a kocsiba XADo-t. Minden boltba a bárdi,unix,meteor nem is hallottak róla míg végül a szathmárynál tudtam rendelni más napra. Úgy hogy ott kezdem legközelebb is. nyes köszönöm
Tisztelt Fórumtárs!
Én is ott vettem. Az üvegpolirozzással kapcsolatban. Csak jól megtisztitott, teljesensen zsirtalanitott üvegen kezd el a polirozást, vagy enyhe karcmentesitést. Alaposan olvasd el a használati útmutatot, és annak szellemében végezd a munkát. Nekem bevált. Sok sikert a munkához. wave
Tisztelettel László! worship
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.02 szombat, 13:41:29 írta László » Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2382 Dátum: 2013.03.02 szombat, 13:41:52 »

Mennyire hatásos ez a paszta vagy inkább üvegcsere a megoldás ha nagyon karcos?

semennyire.  amit leszed azt leszedi bármilyen paszta. üvegről csak a vízkövet tudod leszedni, és így fényesebb lesz.  karcot soha nem fogsz kipolírozni otthon.  a nagyon karcosat meg sehol nem fogják tudni megcsinálni.  gondolom fém jégkaparóval lett kaparva.  ugyanilyen a króm polír paszta is. felesleges ilyeneket venni, a sima polírpaszta jó ezekre. vagy cif, de ésszel.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #2383 Dátum: 2013.03.02 szombat, 16:38:40 »

Tisztelt Fórumtársak!
Tisztázzunk valamit. Ez a paszta nem arra való, hogy egy karcos szélvédö üveget , újjá varázsoljunk vele. Ez csupán az esetleges homályos foltokat, vagy makacs, nem szemcsés, szennyezödéseket fog eltávolitani. Ettől nem fog megszűnni, a mély, ablaktörlő lapátra ragadt, szemcsék okozta, barázdák. Ilyen esetben szévédő csere.
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
nejo88
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 565



E-mail
« Új hozzászólás #2384 Dátum: 2013.03.02 szombat, 17:38:16 »

Tisztelt Fórumtársak!
Tisztázzunk valamit. Ez a paszta nem arra való, hogy egy karcos szélvédö üveget , újjá varázsoljunk vele. Ez csupán az esetleges homályos foltokat, vagy makacs, nem szemcsés, szennyezödéseket fog eltávolitani. Ettől nem fog megszűnni, a mély, ablaktörlő lapátra ragadt, szemcsék okozta, barázdák. Ilyen esetben szévédő csere.
Tisztelettel László! worship
Köszönöm a válaszát László!
Nekem a bal első üvegem olyan egy tenyérnyi helyen mint ha a macska élezte volna rajta a körmét. Igazából nem zavaró de még is ott van. De majd veszek egy bontottat és cserélem. Wink
Naplózva

Audi A6 3.0 tdi V6 Quattro (225 LE)
A múlt.Ford mondeo 2003 2.0 tdci 96kw (131 le) by:Relhist
A múlt. Ford mondeo 2004 2.0 Tdci 85kw (115 Le)
Jani001
Vendég
« Új hozzászólás #2385 Dátum: 2013.03.03 vasárnap, 21:35:06 »

Üdv Mindenkinek!
Tudna valaki segíteni?
A Mondim bal első lámpamosó kupakja leesett,és úgy néz ki,hogy letörtek a fülek,amik rögzítik.
Kérdeztem boltban, de több mint 5e egy új, amit még festeni is kellene, ez viszont így elég drága egy kis műanyag darabért.
Nincs valakinek felesleges, vagy nem tudtok olyan bontót, ahol belehetne szerezni?
Köszönettel: Jani001
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2386 Dátum: 2013.03.03 vasárnap, 22:14:13 »

Üdv Mindenkinek!
Tudna valaki segíteni?
A Mondim bal első lámpamosó kupakja leesett,és úgy néz ki,hogy letörtek a fülek,amik rögzítik.
Kérdeztem boltban, de több mint 5e egy új, amit még festeni is kellene, ez viszont így elég drága egy kis műanyag darabért.
Nincs valakinek felesleges, vagy nem tudtok olyan bontót, ahol belehetne szerezni?
Köszönettel: Jani001
nem fogsz találni. külön nem ad el ilyet senki. újat kell venni, de van 5 alatt is.  pl nagyauto
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26974


E-mail
« Új hozzászólás #2387 Dátum: 2013.03.04 hétfő, 11:08:28 »

Üdv Mindenkinek!
Tudna valaki segíteni?
A Mondim bal első lámpamosó kupakja leesett,és úgy néz ki,hogy letörtek a fülek,amik rögzítik.
Kérdeztem boltban, de több mint 5e egy új, amit még festeni is kellene, ez viszont így elég drága egy kis műanyag darabért.
Nincs valakinek felesleges, vagy nem tudtok olyan bontót, ahol belehetne szerezni?
Köszönettel: Jani001

HZsolt92-nél lehet érdeklődni, hátha van neki fölösben.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2388 Dátum: 2013.03.04 hétfő, 12:52:17 »

HZsolt92-nél lehet érdeklődni, hátha van neki fölösben.

AndyA
nincs, én is cromaxtól vettem a sajátra 5300/db áron
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
nejo88
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 565



E-mail
« Új hozzászólás #2389 Dátum: 2013.03.06 szerda, 16:11:58 »

Kérdés!
Hogy tudom az ablak emelő gomb környéki műanyagot kiszedni festés céljából?
 
Naplózva

Audi A6 3.0 tdi V6 Quattro (225 LE)
A múlt.Ford mondeo 2003 2.0 tdci 96kw (131 le) by:Relhist
A múlt. Ford mondeo 2004 2.0 Tdci 85kw (115 Le)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26974


E-mail
« Új hozzászólás #2390 Dátum: 2013.03.06 szerda, 16:30:21 »

Kérdés!
Hogy tudom az ablak emelő gomb környéki műanyagot kiszedni festés céljából?
 

Leszeded az ajtópanelt (körben sok csavar, meg még a fogantyúból is ki kell pattintani a műanyag betétet, az alatt is van még egy csavar, majd óvatosan kiakasztod a csatlakozót az ablakemelő vezetékeivel, mert nagyon rövid a kanóc). Ha a panel a kezedben van, a hátoldal felől le kell fúrni az összeolvasztott műanyagtipli-végeket, és ki tudod venni az egészet. Ha visszarakod, nem kell olvasztgatni, a fogantyúban lévő csavar éppen elég jól meg fogja tartani azt a darabot.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
nejo88
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 565



E-mail
« Új hozzászólás #2391 Dátum: 2013.03.06 szerda, 16:41:00 »

Leszeded az ajtópanelt (körben sok csavar, meg még a fogantyúból is ki kell pattintani a műanyag betétet, az alatt is van még egy csavar, majd óvatosan kiakasztod a csatlakozót az ablakemelő vezetékeivel, mert nagyon rövid a kanóc). Ha a panel a kezedben van, a hátoldal felől le kell fúrni az összeolvasztott műanyagtipli-végeket, és ki tudod venni az egészet. Ha visszarakod, nem kell olvasztgatni, a fogantyúban lévő csavar éppen elég jól meg fogja tartani azt a darabot.

AndyA
Köszönöm a segítséget!  worship worship
Naplózva

Audi A6 3.0 tdi V6 Quattro (225 LE)
A múlt.Ford mondeo 2003 2.0 tdci 96kw (131 le) by:Relhist
A múlt. Ford mondeo 2004 2.0 Tdci 85kw (115 Le)
zooli74
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


2004 TDCI Ghia, 2015 TDCI Titanium 2.0 , 180PS

z.acsadi@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2392 Dátum: 2013.03.09 szombat, 08:05:18 »

Üdv mindenkinek.
 Keresek jobb első ajtót,2004-es mk3-as ghia-hoz,lehetőleg barna színben.
Köszönöm.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2393 Dátum: 2013.03.09 szombat, 09:45:26 »

Üdv mindenkinek.
 Keresek jobb első ajtót,2004-es mk3-as ghia-hoz,lehetőleg barna színben.
Köszönöm.
Keres-kínál topicban nézzél szét!  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #2394 Dátum: 2013.03.09 szombat, 20:28:46 »

Üdv mindenkinek.
 Keresek jobb első ajtót,2004-es mk3-as ghia-hoz,lehetőleg barna színben.
Köszönöm.


Barna??Az milyen? wow1
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2395 Dátum: 2013.03.09 szombat, 20:31:57 »


Barna??Az milyen? wow1

A forgalmiban így írják az arany/pezsgő színeket.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2396 Dátum: 2013.03.09 szombat, 22:22:33 »

A forgalmiban így írják az arany/pezsgő színeket.

A kettővel ezelőtti off autom színe is pezsgő színű volt, annak meg draposszürke volt beírva.
Naplózva
zooli74
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


2004 TDCI Ghia, 2015 TDCI Titanium 2.0 , 180PS

z.acsadi@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2397 Dátum: 2013.03.10 vasárnap, 07:45:40 »

Így van,arany-pezsgő,de mégis barna
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2398 Dátum: 2013.03.10 vasárnap, 09:43:56 »

A kettővel ezelőtti off autom színe is pezsgő színű volt, annak meg draposszürke volt beírva.

Akkoriban még lehetett több színt meghatározni.
Néhány éve nincsenek variációk, csak sima szín nevek. (fekete, fehér, kék, zöld, sárga, piros, szürke...stb.)
Sokszor furcsa így  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #2399 Dátum: 2013.03.10 vasárnap, 10:31:53 »

Így van,arany-pezsgő,de mégis barna

Nekem szintén ez szerepel a forgalmiban, de ugye a gyári neve a színnek platinium, amit pezsgőmetálnak neveznék.
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.089 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.