Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 18:20:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 1872396 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2500 Dátum: 2013.05.09 csütörtök, 23:27:41 »

Sosem lesz jó.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
farika84
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 442



E-mail
« Új hozzászólás #2501 Dátum: 2013.05.09 csütörtök, 23:36:22 »

Sosem lesz jó.

Akkor inkább ezek szerint kölcsem másra a pénzt....
Naplózva

2003'  Mondeo Trend MK3 2.0 TDCI Facelift 115LE
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2502 Dátum: 2013.05.10 péntek, 08:54:27 »

Sosem lesz jó.
miért is??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2503 Dátum: 2013.05.10 péntek, 08:55:06 »

Akkor inkább ezek szerint kölcsem másra a pénzt....
kell egy komplett tető a donorról. arról a tetőlemezt lefúrjátok, meg a tiedről is és azt át kell rakni, majd felheggeszteni. utána fényezés
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2504 Dátum: 2013.05.10 péntek, 09:43:18 »

miért is??

A gyári, duplatetős "rendszerrel" is baj van...lesz. Ez borítékolható, minden márkánál és típusnál.
Az utólagos csak üveg és max. felfele kinyíló megy egy vicc..... ennél hamarabb lesz beázás, tömítési hibák...

Előnye a napfénytetőnek? Hirtelen nem jut eszembe....
Hátránya? Abból kiindulva, hogy direkt arra törekszik valaki, hogy süsse a fejét a nap (pffff..) még elő fognak jönni a szokásos nyűgök.

Nekem is volt régen napfénytetős kocsim, de nem használtam....sőt volt cabrio-m is....hát azt sem a tűző napsütésben kell lenyitni (csak sokan nem tudják)
Nekem benne volt a kocsiban, a japók belerakták....... de én nem ragaszkodtam volna hozzá és utólag meg tuti nem raktam volna bele.

De mindenki maga dönt, szerintem értelmetlen egy napfénytető, ez az én véleményem.  vigyor3

 wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2505 Dátum: 2013.05.10 péntek, 09:44:04 »

kell egy komplett tető a donorról. arról a tetőlemezt lefúrjátok, meg a tiedről is és azt át kell rakni, majd felheggeszteni. utána fényezés

Biztos megéri ....   eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
drof
Vendég
« Új hozzászólás #2506 Dátum: 2013.05.10 péntek, 11:00:39 »

Na jó, de attól, hogy egy elvetemült van a világon, még nem mindenki lesz automatikusan mazochista.

AndyA

https://plus.google.com/photos/114860196275929329940/albums/5591464409001578305?authkey=CNHWwr22ptSjvAE

Csak egy, mi?

Mim már akkor megcsináltuk, amikor Zsolt még nem is tudta, hogy van ilyen opció is. smile
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #2507 Dátum: 2013.05.10 péntek, 11:54:52 »

A gyári, duplatetős "rendszerrel" is baj van...lesz. Ez borítékolható, minden márkánál és típusnál.
Az utólagos csak üveg és max. felfele kinyíló megy egy vicc..... ennél hamarabb lesz beázás, tömítési hibák...

Előnye a napfénytetőnek? Hirtelen nem jut eszembe....
Hátránya? Abból kiindulva, hogy direkt arra törekszik valaki, hogy süsse a fejét a nap (pffff..) még elő fognak jönni a szokásos nyűgök.

Nekem is volt régen napfénytetős kocsim, de nem használtam....sőt volt cabrio-m is....hát azt sem a tűző napsütésben kell lenyitni (csak sokan nem tudják)
Nekem benne volt a kocsiban, a japók belerakták....... de én nem ragaszkodtam volna hozzá és utólag meg tuti nem raktam volna bele.

De mindenki maga dönt, szerintem értelmetlen egy napfénytető, ez az én véleményem.  vigyor3

 wave
hát az igaz, hogy annyi előnye nincs, mint amennyi pénzt időt kell ráfordítani.

DE!
ha nem is életmentő előnyei, de vannak azért.

szellőztetésben sokat számít olykor.
jó barátom, A-s Vectrájában van gyárilag. ő azt tartja legnagyobb előnyének, hogy csak kidugja a cigi végét és le van hamuzva.
ha ugyanezt teszi az oldalsó ablaknál, a bal hátul ülő ölébe fújja a menetszél az egészet. (csikket nem lök ki ne aggódjatok a környezetért. azt a hamuzóba)  nyes
ha nem jó a köszi gombod, akkor kinyúlva rajta megtudod köszönni az asszisztáló kamionosnak, hogy elengedett.  nyes
bulik után hazafele menet jobb 1ről jó belőle kilógni. persze ameddig nem  police  eplus2

ilyenek. az élet apró örömei.  vigyor3
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2508 Dátum: 2013.05.10 péntek, 12:55:20 »

A gyári, duplatetős "rendszerrel" is baj van...lesz. Ez borítékolható, minden márkánál és típusnál.
Az utólagos csak üveg és max. felfele kinyíló megy egy vicc..... ennél hamarabb lesz beázás, tömítési hibák...

Előnye a napfénytetőnek? Hirtelen nem jut eszembe....
Hátránya? Abból kiindulva, hogy direkt arra törekszik valaki, hogy süsse a fejét a nap (pffff..) még elő fognak jönni a szokásos nyűgök.

Nekem is volt régen napfénytetős kocsim, de nem használtam....sőt volt cabrio-m is....hát azt sem a tűző napsütésben kell lenyitni (csak sokan nem tudják)
Nekem benne volt a kocsiban, a japók belerakták....... de én nem ragaszkodtam volna hozzá és utólag meg tuti nem raktam volna bele.

De mindenki maga dönt, szerintem értelmetlen egy napfénytető, ez az én véleményem.  vigyor3

 wave
Ha beázik az azért van, mert ki kell takarítani a lefolyó csöveket, ami lehet van 20 perc is.

Szellőztetésnél nagyon jó

Ha elhúzod az árnyékolóját akkor nem süt be a nap.

Jól mutat vele a kocsi.

Gyáriról beszélek!!

A gyári duplatetőssel nemtom mi baj lenne. De fordba nincs is.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2509 Dátum: 2013.05.10 péntek, 12:59:13 »

Akkor inkább ezek szerint kölcsem másra a pénzt....
Az ilyen átalakításba nincs értelme belekezdeni.. Nagy és költséges meló.   Normális kocsit kell venni, nem utólag 1 vödör pénzt költeni rá.   Tapasztalat  Wink
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2510 Dátum: 2013.05.10 péntek, 13:02:50 »

Ha beázik az azért van, mert ki kell takarítani a lefolyó csöveket, ami lehet van 20 perc is.

Szellőztetésnél nagyon jó

Ha elhúzod az árnyékolóját akkor nem süt be a nap.

Jól mutat vele a kocsi.

Gyáriról beszélek!!

A gyári duplatetőssel nemtom mi baj lenne. De fordba nincs is.

A duplatetős attól duplatetős, hogy a tetőben megy hátra. Ehhez dupla tető kell, mechanika...stb.
Kiszárad, szorul, törnek a kis fülek...télen rányitsz....stb.
Vannak márkák, ami simán a használattól eltöri magát és komplett csere....több száz ezer....rengeteg idő...stb.

Nem gondolom, hogy feltétlen szükséges a szellőztetéshez a napfénytető. Nekem sikerül a négy ablakkal is mindig.  vigyor3

Ha elhúzom az árnyékolót, akkor minek a tető? Megy klíma, jön a friss levegő.....   Smiley


A jól mutat vele a kocsi..... hát ja..... sovány öröm, ami nem olcsó és problémák lehetnek.... megéri, hogy picit jól mutasson vele a kocsi?  Wink
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #2511 Dátum: 2013.05.10 péntek, 13:14:01 »



Fater még a Wartburgba szereltetett utólag nepfénytetőt. Nagyon vagizott vele. Viszont amikor már csak kicsit párás volt a levegő a lábunkhoz beköltözött a kisbalaton...  nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2512 Dátum: 2013.05.10 péntek, 13:27:00 »

A duplatetős attól duplatetős, hogy a tetőben megy hátra. Ehhez dupla tető kell, mechanika...stb.
Kiszárad, szorul, törnek a kis fülek...télen rányitsz....stb.
Vannak márkák, ami simán a használattól eltöri magát és komplett csere....több száz ezer....rengeteg idő...stb.

Nem gondolom, hogy feltétlen szükséges a szellőztetéshez a napfénytető. Nekem sikerül a négy ablakkal is mindig.  vigyor3

Ha elhúzom az árnyékolót, akkor minek a tető? Megy klíma, jön a friss levegő.....   Smiley


A jól mutat vele a kocsi..... hát ja..... sovány öröm, ami nem olcsó és problémák lehetnek.... megéri, hogy picit jól mutasson vele a kocsi?  Wink
problémák abból is lehetnek ha elindulunk otthonról.

De múltkor azt mondtad, h amit a gyár/mérnökök megcsinalnak az úgy jó. Akkor mégsem?

Nekem az a duplatetos amikor 2uvegteto van.

Ha ladaval is el lehet menni mindenhova minek jobb?
Minek klima xenon navi stb. régen se volt?


« Utoljára szerkesztve: 2013.05.10 péntek, 14:06:48 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2513 Dátum: 2013.05.10 péntek, 15:13:04 »

problémák abból is lehetnek ha elindulunk otthonról.

De múltkor azt mondtad, h amit a gyár/mérnökök megcsinalnak az úgy jó. Akkor mégsem?

Nekem az a duplatetos amikor 2uvegteto van.

Ha ladaval is el lehet menni mindenhova minek jobb?
Minek klima xenon navi stb. régen se volt?

Hát igen, lehet gond ha elindulunk......de otthon sem veszélytelen. Bár ez ilyen oldalról butaság nézni.  Grin
Pontosan, a gyári napfénytető a legjobb..... ha már választani kell. De nem kell. Ha van benne....hát van....de ha nincs és belerakni, na az nagy butaság!
Nincs olyan, hogy "SZÜKSÉG VAN RÁ".  Cheesy
Meg azért plusz pénzt fizetni pl. új autó vásárlásakor, hogy ez a haszontalan "extra" (én nem nevezném annak) benne legyen, megint pénzkidobás.
Valamivel kábítják az embereket, hogy jó, meg kell.........de ugye nincs konkrét gyakorlati haszna. Csak ráragasztunk "hasznokat" , mert erre-arra használjuk....de azok a funkciók nem szükségesek. Ha nem csinálhatnánk, nem lenne semmi.
A kocsiban a cigi, hát  vomit, de amúgy is.....  Szellőztetés nem érv.....több meg nincs.  vigyor3

A ladával szemben azért sok komfortot és biztonságot kaptunk az autóktól....megbízhatóságot. Tehát a lada .....elmúlt, na.
Volt régen is klíma, csak nem mindenkinek elérhetően. Így a xenon is egyéb biztonságtechnikai berendezés.

De a napfénytető semmi..... egy full haszontalan eszköz.  eplus2
 wave




Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2514 Dátum: 2013.05.12 vasárnap, 15:43:06 »

hát az igaz, hogy annyi előnye nincs, mint amennyi pénzt időt kell ráfordítani.

DE!
ha nem is életmentő előnyei, de vannak azért.

szellőztetésben sokat számít olykor.
jó barátom, A-s Vectrájában van gyárilag. ő azt tartja legnagyobb előnyének, hogy csak kidugja a cigi végét és le van hamuzva.
ha ugyanezt teszi az oldalsó ablaknál, a bal hátul ülő ölébe fújja a menetszél az egészet. (csikket nem lök ki ne aggódjatok a környezetért. azt a hamuzóba)  nyes
ha nem jó a köszi gombod, akkor kinyúlva rajta megtudod köszönni az asszisztáló kamionosnak, hogy elengedett.  nyes
bulik után hazafele menet jobb 1ről jó belőle kilógni. persze ameddig nem  police  eplus2

ilyenek. az élet apró örömei.  vigyor3


Nekem is volt A-s Vectrám gyári napfénytetővel. Két opciója volt a záráson kívül. A felfelé résnyire nyitás illetve a tető és a kárpit közé a teljes nyitás. Nyáron, amikor az autó kinn áll a napon, elindulás előtt felfelé nyit és pillanatok alatt kihúzza belőle a meleget a huzat. Amúgy nekem is főleg zára volt az ablak is és az árnyékoló is. Amúgy annyira nem égette a fejem a nap, mert elég sötétre volt csinálva.
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #2515 Dátum: 2013.05.12 vasárnap, 19:46:50 »

Nekem is volt A-s Vectrám gyári napfénytetővel. Két opciója volt a záráson kívül. A felfelé résnyire nyitás illetve a tető és a kárpit közé a teljes nyitás. Nyáron, amikor az autó kinn áll a napon, elindulás előtt felfelé nyit és pillanatok alatt kihúzza belőle a meleget a huzat. Amúgy nekem is főleg zára volt az ablak is és az árnyékoló is. Amúgy annyira nem égette a fejem a nap, mert elég sötétre volt csinálva.
igen igen az is ilyen 2 állású volt.  nyes

a büdös életben nem tudtam megtanulni nyitni. mert valahogy máshogy kell forgatni a kart. plusz még el is van neki törve, így különös technikája van, mint a Zuk váltónak  eplus2 eplus2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2516 Dátum: 2013.05.12 vasárnap, 19:55:52 »

igen igen az is ilyen 2 állású volt.  nyes

a büdös életben nem tudtam megtanulni nyitni. mert valahogy máshogy kell forgatni a kart. plusz még el is van neki törve, így különös technikája van, mint a Zuk váltónak  eplus2 eplus2

Az egyik irányba nyitod felfeleé és zárod, majd, ha tovább tekered, akkor tolod be a tető alá és ugyanez fordítva. Meg kell szokni az tény.
Naplózva
medve66
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Új hozzászólás #2517 Dátum: 2013.05.13 hétfő, 00:41:12 »

Sziasztok!
2001-es MK III-as négyajtós Mondeom van.  A problémám az, hogy a csomagtartót nem tudom kinyitni. Sem a belső nyitóval, sem a kulcson levő távirányítóval nem akar kinyílni. Előzmény annyi volt, hogy az utóbbi időben már csak a táviránytóval lehetett csak kinyitni, de most már azzal sem. Előre is köszönöm a javaslatokat és a magoldásokat.
Naplózva

Ford Mondeo 2008. 2.0 benzin 145 ps
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2518 Dátum: 2013.05.13 hétfő, 10:04:22 »

Sziasztok!
2001-es MK III-as négyajtós Mondeom van.  A problémám az, hogy a csomagtartót nem tudom kinyitni. Sem a belső nyitóval, sem a kulcson levő távirányítóval nem akar kinyílni. Előzmény annyi volt, hogy az utóbbi időben már csak a táviránytóval lehetett csak kinyitni, de most már azzal sem. Előre is köszönöm a javaslatokat és a magoldásokat.

1. Nyisd ki kulccsal. Ott van a rendszámtábla fölött.
2. Csavard ki a bal első zárrögzítő 3 db csavarból az alsót, nyomj a lyukba WD40-et. Ez az esetek 90%-ában segít ideiglenesen. Nem tudom, hogy mi köze a bal első zárnak a csomagtérajtóhoz, de ha visszaolvasol, voltak páran, akiknek ez megoldotta a problémáját.
3. Cseréld ki a bal első zárat 2003 utánira, mert előbb utóbb semmit nem fog nyitni és az ajtókárpitot sem tudod roncsolás nélkül leszedni.
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2519 Dátum: 2013.05.13 hétfő, 10:22:06 »

1. Nyisd ki kulccsal. Ott van a rendszámtábla fölött.
2. Csavard ki a bal első zárrögzítő 3 db csavarból az alsót, nyomj a lyukba WD40-et. Ez az esetek 90%-ában segít ideiglenesen. Nem tudom, hogy mi köze a bal első zárnak a csomagtérajtóhoz, de ha visszaolvasol, voltak páran, akiknek ez megoldotta a problémáját.
3. Cseréld ki a bal első zárat 2003 utánira, mert előbb utóbb semmit nem fog nyitni és az ajtókárpitot sem tudod roncsolás nélkül leszedni.

Távirányítóról való nyitást nem kéne befolyásolja a bal első zár (bár ugye bármi elképzelhető ezeknél  vigyor3). Lehet csomizár motorja is kuka.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2520 Dátum: 2013.05.13 hétfő, 10:30:16 »

Távirányítóról való nyitást nem kéne befolyásolja a bal első zár (bár ugye bármi elképzelhető ezeknél  vigyor3). Lehet csomizár motorja is kuka.

Az igaz lehet. Ha az is megszűnt, akkor az elemcsere a távirányítóban szokott segíteni.  vigyor3 Nekem pl a mikrokapcsoló adta be a kulcsot anno a másiknál. (igaz nem a csominyitóé)
Naplózva
tulok99
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 274



E-mail
« Új hozzászólás #2521 Dátum: 2013.05.15 szerda, 18:56:57 »

sziasztok! lehet rossz helyre írom, de azért megpróbálom... vezetőülés-magasságállítóm elromlott... aki tud rá megoldást, vagy bontott cuccot hozzá, kérem ne fojtsa magába!!!
Naplózva

2001 mk3 tddi 2.0 ghia 115le, fekete sedan 5 ajtós
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2522 Dátum: 2013.05.15 szerda, 19:01:10 »

sziasztok! lehet rossz helyre írom, de azért megpróbálom... vezetőülés-magasságállítóm elromlott... aki tud rá megoldást, vagy bontott cuccot hozzá, kérem ne fojtsa magába!!!

Ha a motor hangját hallod, akkor az emelő fogaskerék adta meg magát. http://mondeo.hu/index.php?topic=7689.0
Naplózva
tulok99
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 274



E-mail
« Új hozzászólás #2523 Dátum: 2013.05.16 csütörtök, 13:33:17 »

Ha a motor hangját hallod, akkor az emelő fogaskerék adta meg magát. http://mondeo.hu/index.php?topic=7689.0

Igen az lesz a hiba.koszonom!!!
Naplózva

2001 mk3 tddi 2.0 ghia 115le, fekete sedan 5 ajtós
gaben901
Vendég
« Új hozzászólás #2524 Dátum: 2013.05.30 csütörtök, 13:58:03 »

Sziasztok segítsségeteket kérném alul a hütővédőt szeretném  fel szerelni de  nekem egy  fotó kéne hogyan illezkednek a  csavarok melyik hol ugyanis nekem lelopták és rendeltem ujjat de kéne egy fotó mit hová meg köszöném ha valaki küldene egyet....
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2525 Dátum: 2013.05.30 csütörtök, 14:05:45 »

Sziasztok segítsségeteket kérném alul a hütővédőt szeretném  fel szerelni de  nekem egy  fotó kéne hogyan illezkednek a  csavarok melyik hol ugyanis nekem lelopták és rendeltem ujjat de kéne egy fotó mit hová meg köszöném ha valaki küldene egyet....
Profilodban nincsen benne merre laksz. Hátha van a közeledben fórumtárs, aki segítene.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
gaben901
Vendég
« Új hozzászólás #2526 Dátum: 2013.05.30 csütörtök, 14:25:04 »

Profilodban nincsen benne merre laksz. Hátha van a közeledben fórumtárs, aki segítene.

kaposvár
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2527 Dátum: 2013.05.30 csütörtök, 16:03:09 »

kaposvár


Én BP., akkor fényképet kell keresni!
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #2528 Dátum: 2013.05.30 csütörtök, 16:16:16 »

Sziasztok segítsségeteket kérném alul a hütővédőt szeretném  fel szerelni de  nekem egy  fotó kéne hogyan illezkednek a  csavarok melyik hol ugyanis nekem lelopták és rendeltem ujjat de kéne egy fotó mit hová meg köszöném ha valaki küldene egyet....

Ha a két végét beilleszted a lökhárító ívébe (ott találsz egy-egy piros műanyagpatentet is, amibe a csavarnak kell belemenni), a többi meg már adni fogja magát, el sem tudod téveszteni.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Shad
Vendég
« Új hozzászólás #2529 Dátum: 2013.05.31 péntek, 21:31:08 »

Sziasztok!

Mi a hivatalos neve az ajtóban lévő szürke szivacsnak? Egyszerűen nem találom se a cromax, se a nagyautó honlapján. Múltkor leszedtem a jobb első ajtókárpitot, mondván, hogy utána járok az onnan eredő vízszivárgásnak, és igencsak ramaty állapotban találtam ezt a szivacsot. Ha leszedem, hogy leszigeteljem a csavarlyukakat, hogy ott ne tudja már átvezetni a vizet, akkor egy újat raknék már fel.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2530 Dátum: 2013.05.31 péntek, 21:34:13 »

Sziasztok!

Mi a hivatalos neve az ajtóban lévő szürke szivacsnak? Egyszerűen nem találom se a cromax, se a nagyautó honlapján. Múltkor leszedtem a jobb első ajtókárpitot, mondván, hogy utána járok az onnan eredő vízszivárgásnak, és igencsak ramaty állapotban találtam ezt a szivacsot. Ha leszedem, hogy leszigeteljem a csavarlyukakat, hogy ott ne tudja már átvezetni a vizet, akkor egy újat raknék már fel.

Párazáró szigetelő/szivacs. 
Aztán a cromax-nál ezt hogyan  nevezik...az már kérdés.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
gaben901
Vendég
« Új hozzászólás #2531 Dátum: 2013.06.02 vasárnap, 11:32:56 »



Meg köszönöm ha  szerzel  nekem  egyet...
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2532 Dátum: 2013.06.02 vasárnap, 13:55:20 »


Meg köszönöm ha  szerzel  nekem  egyet...

Hívd fel mk2-t, hogy, ha legközelebb hoz be autót törött ajtóval, akkor azt mentse meg neked. Lehet, hogy most is van neki olyan. HÍVD FEL.
Naplózva
gaben901
Vendég
« Új hozzászólás #2533 Dátum: 2013.06.04 kedd, 21:37:22 »

nyugodtabb lennék ha kapnék egy fotot
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2534 Dátum: 2013.06.04 kedd, 22:26:51 »

nyugodtabb lennék ha kapnék egy fotot


Ezt kinek írtad? Használd a válasz gombot, hogy tudjuk, kinek válaszolsz.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2535 Dátum: 2013.06.04 kedd, 22:45:56 »

nyugodtabb lennék ha kapnék egy fotot

Mindegy miről, kitől? Mert akkor én is küldhetek, pl légi felvételt Texas fölött repülve. Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2536 Dátum: 2013.06.05 szerda, 01:59:38 »

Azt hittem világot látott ember vagyok, de akkor pukkadj meg ha te csináltad a felvételt.

Mindegy miről, kitől? Mert akkor én is küldhetek, pl légi felvételt Texas fölött repülve. Wink
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2537 Dátum: 2013.06.05 szerda, 10:47:38 »

Azt hittem világot látott ember vagyok, de akkor pukkadj meg ha te csináltad a felvételt.

Majd egyszer megbeszéljük ki merre járt, a megfelelő helyen. Bár nekem sok esetben munka volt. Tehát ott voltam de nem láttam semmit.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26658


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #2538 Dátum: 2013.06.05 szerda, 10:51:48 »

Majd egyszer megbeszéljük ki merre járt, a megfelelő helyen. Bár nekem sok esetben munka volt. Tehát ott voltam de nem láttam semmit.

Pénzért is vállalod fiúkkal? eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2539 Dátum: 2013.06.05 szerda, 10:55:32 »

Pénzért is vállalod fiúkkal? eplus2
Nem vagyok távolsági escort szervízes!  duhos2
Te mindenkiben a meleg kapcsolatot keresed? Orvos mit mondott? Heti 2x?  eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
mobster
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 633



E-mail
« Új hozzászólás #2540 Dátum: 2013.06.11 kedd, 10:24:19 »

Sziasztok! Szerintem már biztos elhangzott ez a kérdés előttem, és biztos evidens is amit akarok kérdezni, de még csak 3 hete van mondeom. Amikor megvettem a kocsit már sajna rajta volt a hűtőmaszkom előtti kis műanyag elemen, egy jó nagy darab vadriasztó, amit 2002-ben ragasztott fel a kedves előző tulaj, de nem ám a hozzá járó puha, gumis ragasztóval, hanem pillanatragasztóval. Nekem nagyon ellenszenves volt a látvány, hogy ott a kocsi elején az a két "rakéta", így megpróbáltam eltávolítani, a részleteket nem mesélve is az a végeredmény, hogy mindkét műanyag holmi alatt felszakadt a festék az alapozóig. (Kép lentebb!)
Kérdésem: rá lehet tenni erre a facelift előtti 2002-es mondira az újabb króm rácsot? Ha igen akkor szükségem van még az előbb említett műanyag elemre?
kép:
www.kepfeltoltes.hu/view/130611/maszk_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.11 kedd, 10:27:05 írta mobster » Naplózva

2005 MK3 4 door/2.0 TDCi/ghia/ford p-box/163Le 380nm/tempomat/6 gang/esp/egr off/black eye/ túl a 260 ezren
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2541 Dátum: 2013.06.11 kedd, 12:13:17 »

Sziasztok! Szerintem már biztos elhangzott ez a kérdés előttem, és biztos evidens is amit akarok kérdezni, de még csak 3 hete van mondeom. Amikor megvettem a kocsit már sajna rajta volt a hűtőmaszkom előtti kis műanyag elemen, egy jó nagy darab vadriasztó, amit 2002-ben ragasztott fel a kedves előző tulaj, de nem ám a hozzá járó puha, gumis ragasztóval, hanem pillanatragasztóval. Nekem nagyon ellenszenves volt a látvány, hogy ott a kocsi elején az a két "rakéta", így megpróbáltam eltávolítani, a részleteket nem mesélve is az a végeredmény, hogy mindkét műanyag holmi alatt felszakadt a festék az alapozóig. (Kép lentebb!)
Kérdésem: rá lehet tenni erre a facelift előtti 2002-es mondira az újabb króm rácsot? Ha igen akkor szükségem van még az előbb említett műanyag elemre?
kép:
www.kepfeltoltes.hu/view/130611/maszk_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


De furcsa rendszámod van.....
Ez már az, amelyik a lakóhely megjelölést tartalmazza?




 eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
mobster
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 633



E-mail
« Új hozzászólás #2542 Dátum: 2013.06.11 kedd, 12:14:58 »


De furcsa rendszámod van.....
Ez már az, amelyik a lakóhely megjelölést tartalmazza?




 eplus2

Nem, ez photoshop cs6 Cheesy
Amúgy azon gondolkodom, hogy lehet, hogy egy króm keret is jó lenne hozzá?
Naplózva

2005 MK3 4 door/2.0 TDCi/ghia/ford p-box/163Le 380nm/tempomat/6 gang/esp/egr off/black eye/ túl a 260 ezren
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2543 Dátum: 2013.06.11 kedd, 12:16:56 »

Nem, ez photoshop cs6 Cheesy
Amúgy azon gondolkodom, hogy lehet, hogy egy króm keret is jó lenne hozzá?

Ezzel a "csodaszerrel" ....cs6....szerintem pikk-pakk el tudod tüntetni a problémás részeket is a keretről!  eplus2

(Fényeztesd le.)
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2544 Dátum: 2013.06.11 kedd, 12:19:04 »

Sziasztok! Szerintem már biztos elhangzott ez a kérdés előttem, és biztos evidens is amit akarok kérdezni, de még csak 3 hete van mondeom. Amikor megvettem a kocsit már sajna rajta volt a hűtőmaszkom előtti kis műanyag elemen, egy jó nagy darab vadriasztó, amit 2002-ben ragasztott fel a kedves előző tulaj, de nem ám a hozzá járó puha, gumis ragasztóval, hanem pillanatragasztóval. Nekem nagyon ellenszenves volt a látvány, hogy ott a kocsi elején az a két "rakéta", így megpróbáltam eltávolítani, a részleteket nem mesélve is az a végeredmény, hogy mindkét műanyag holmi alatt felszakadt a festék az alapozóig. (Kép lentebb!)
Kérdésem: rá lehet tenni erre a facelift előtti 2002-es mondira az újabb króm rácsot? Ha igen akkor szükségem van még az előbb említett műanyag elemre?
kép:
www.kepfeltoltes.hu/view/130611/maszk_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Komplett krómos hűtőmaszkot rá lehet tenni, csak egy nagyon kicsit el fog állni alsó íve a lökhárítótól (nehéz észrevenni), meg a motorháztető zárjához való hozzáféréshez ki kell szedni az embléma mögött részből egy kicsit, hogy beférjen a kulcs, mert a facelift előtti hátrébb van (ez meg egyáltalán nemlátszik).
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2545 Dátum: 2013.06.11 kedd, 12:25:37 »

Nem, ez photoshop cs6 Cheesy
Amúgy azon gondolkodom, hogy lehet, hogy egy króm keret is jó lenne hozzá?

Amennyiért veszel egy krómos fl utáni díszrácsot, abból pont le tudod fújatni krómfestékkel egy fényezővel. Ráadásul ez még passzol is hozzá nem úgy, mint a fl utáni, ahogy tpmportal kollégánk is ecsetelte. (amúgy szerintem úgy csúnya és vagy a rács vagy a lökös el fog repedni pont a feszülés miatt)
Naplózva
mobster
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 633



E-mail
« Új hozzászólás #2546 Dátum: 2013.06.11 kedd, 12:26:22 »

Komplett krómos hűtőmaszkot rá lehet tenni, csak egy nagyon kicsit el fog állni alsó íve a lökhárítótól (nehéz észrevenni), meg a motorháztető zárjához való hozzáféréshez ki kell szedni az embléma mögött részből egy kicsit, hogy beférjen a kulcs, mert a facelift előtti hátrébb van (ez meg egyáltalán nemlátszik).

Na ez egy nagyon részletgazdag válasz volt. Még nem szedtem szét, de felmerült bennem a kérdés, hogy szerinted csak egy króm kerettel helyettesíthető ez a műanyag jelenlegi keret.
ilyenre gondolok: http://www.alkatresz.eu/pictures/pict.php?size=540&pic=ZmQxMDkyMzA1LmpwZw==
Naplózva

2005 MK3 4 door/2.0 TDCi/ghia/ford p-box/163Le 380nm/tempomat/6 gang/esp/egr off/black eye/ túl a 260 ezren
mobster
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 633



E-mail
« Új hozzászólás #2547 Dátum: 2013.06.11 kedd, 12:30:00 »

Amennyiért veszel egy krómos fl utáni díszrácsot, abból pont le tudod fújatni krómfestékkel egy fényezővel. Ráadásul ez még passzol is hozzá nem úgy, mint a fl utáni, ahogy tpmportal kollégánk is ecsetelte. (amúgy szerintem úgy csúnya és vagy a rács vagy a lökös el fog repedni pont a feszülés miatt)

Ahha, akkor max utánanézek mennyi lenne lefényeztetni ezt az elemet, tudtok valakit aki csináltatott már ilyet?
Naplózva

2005 MK3 4 door/2.0 TDCi/ghia/ford p-box/163Le 380nm/tempomat/6 gang/esp/egr off/black eye/ túl a 260 ezren
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2548 Dátum: 2013.06.11 kedd, 12:31:04 »

Na ez egy nagyon részletgazdag válasz volt. Még nem szedtem szét, de felmerült bennem a kérdés, hogy szerinted csak egy króm kerettel helyettesíthető ez a műanyag jelenlegi keret.
ilyenre gondolok: http://www.alkatresz.eu/pictures/pict.php?size=540&pic=ZmQxMDkyMzA1LmpwZw==

Más a rács is benne. Egy jó bontott fl rácsot ócsón adnak. Kb annyiért, amennyiért egy adag javítófestéket kapsz.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2549 Dátum: 2013.06.11 kedd, 12:31:11 »

Na ez egy nagyon részletgazdag válasz volt. Még nem szedtem szét, de felmerült bennem a kérdés, hogy szerinted csak egy króm kerettel helyettesíthető ez a műanyag jelenlegi keret.
ilyenre gondolok: http://www.alkatresz.eu/pictures/pict.php?size=540&pic=ZmQxMDkyMzA1LmpwZw==

Nem. Nem is tudod leszedni róla ha jól tudom és nem fut körbe, mint a fl utánin. Én is vettem már króm festéket a festékboltban (nem volt 2000 ft), úgyhogy lehet kapni. Egy jó fényező meg le tudja neked szépen fújni, utána felpolírozni úgy, hogy csillogjon, mint a tücsök ..csája.
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.11 kedd, 12:35:10 írta Lacika71 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.084 másodperc alatt készült el 26 lekéréssel.