Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 17:57:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 1872386 alkalommal)
0 Felhasználó és 16 vendég van a témában
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #2700 Dátum: 2013.09.17 kedd, 19:11:46 »

Sziasztok!

Keresek jobb első ajtóra gumi lehúzót. Sajnos az enyémnek a vége el van törve, emiatt eláll az üvegtől és esélyes, hogy emiatt be is ázik.
Furcsa jelenség egyébként az is, hogy a központi zár nem zárta/nyitotta a jobb első ajtót, aztán április közepén egyszer csak elkezdett működni. Ment is hiba nélkül egészen hétvégéig. Nem tudom, hogy a lehűlés-e az oka, vagy beázás lehet a ludas, de remélem, hogy az utóbbi és a fent említett alkatrész cseréje megoldja a dolgot.
Ha van valakinek ilyen gumi izéje, vagy ötlete, szívesen fogadom.
(Egyébként 4 ajtós, de úgy gondolom, hogy az első ajtók mérete minden kivitelben ugyanakkora. ha mégsem, akkor hibás a JPE)
Ne reménykedj nem fog megjavulni a zár sőt a tél még rátesz egy lapáttal. Olajzás egy darabig segit de dem sokáig. Cserélni kell előbb utóbb.
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2701 Dátum: 2013.09.17 kedd, 20:24:55 »

Sziasztok!

Keresek jobb első ajtóra gumi lehúzót. Sajnos az enyémnek a vége el van törve, emiatt eláll az üvegtől és esélyes, hogy emiatt be is ázik.
Furcsa jelenség egyébként az is, hogy a központi zár nem zárta/nyitotta a jobb első ajtót, aztán április közepén egyszer csak elkezdett működni. Ment is hiba nélkül egészen hétvégéig. Nem tudom, hogy a lehűlés-e az oka, vagy beázás lehet a ludas, de remélem, hogy az utóbbi és a fent említett alkatrész cseréje megoldja a dolgot.
Ha van valakinek ilyen gumi izéje, vagy ötlete, szívesen fogadom.
(Egyébként 4 ajtós, de úgy gondolom, hogy az első ajtók mérete minden kivitelben ugyanakkora. ha mégsem, akkor hibás a JPE)

Lehet, hogy nem fogod elhinni, de a bal első zárad kezdi megadni magát (az vezérli a többit). A fl előttieken előfordul. Van itt olyan fórumtársunk, akinek a csomagtérajtaja nem nyílt, volt akinek valamelyik hátsó ajtaja, de a bal első zárcsere után megjavult. Két lehetőséged van.

1. Szerzel egy fl utáni bal első zárat és kicseréled
2. Megpróbálod azt a megoldást, amit netcore fórumtársunk az autóink projectekben leírt a saját autójánál.
Naplózva
dmckayals
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26



E-mail
« Új hozzászólás #2702 Dátum: 2013.09.20 péntek, 21:18:48 »

Lehet, hogy nem fogod elhinni, de a bal első zárad kezdi megadni magát (az vezérli a többit). A fl előttieken előfordul. Van itt olyan fórumtársunk, akinek a csomagtérajtaja nem nyílt, volt akinek valamelyik hátsó ajtaja, de a bal első zárcsere után megjavult. Két lehetőséged van.

1. Szerzel egy fl utáni bal első zárat és kicseréled
2. Megpróbálod azt a megoldást, amit netcore fórumtársunk az autóink projectekben leírt a saját autójánál.

Köszönöm, a zárra már jött tipp, meg fogom nézni őket. De gumi lehúzót tud valaki? Esetleg bontót, ahol érdemes körülnézni. Úgy néz ki kelleni fog más is, de az elektronika, offolni meg nem akarok, majd beírom oda. Wink
Naplózva

MK3 '02 1.8 4d
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2703 Dátum: 2013.09.20 péntek, 21:22:01 »

Köszönöm, a zárra már jött tipp, meg fogom nézni őket. De gumi lehúzót tud valaki? Esetleg bontót, ahol érdemes körülnézni. Úgy néz ki kelleni fog más is, de az elektronika, offolni meg nem akarok, majd beírom oda. Wink

Attól függ, hol laksz. Nézz körül a keres-kínálban az autóbontások ill. a mondeohoz kínálok topikban.
Naplózva
kalimera75
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249


kalimera75@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2704 Dátum: 2013.09.20 péntek, 21:30:58 »

Hali!  Kérdés:  Facelift előtti műszerfal beépithető FL 1-FL 2 modellekbe? Huh? Valami átalakitás szükségeltetik hozzá? S O S!!!  Bitte danke!
Naplózva

Mondeo Turnier 2.0 TDCI 4kerék,2gyerek, 131Le+ 1pici 2003.11.Inkblue,fűtött-hűtött bőr,xenon+ úgy minden ami van.
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2705 Dátum: 2013.09.22 vasárnap, 16:19:53 »

Hali!  Kérdés:  Facelift előtti műszerfal beépithető FL 1-FL 2 modellekbe? Huh? Valami átalakitás szükségeltetik hozzá? S O S!!!  Bitte danke!

A középkonzolnál kell megvágni, mert a középkonzol magasabb a fl utániban. Amúgy passzol.
Naplózva
kalimera75
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249


kalimera75@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2706 Dátum: 2013.09.24 kedd, 15:27:36 »

A középkonzolnál kell megvágni, mert a középkonzol magasabb a fl utániban. Amúgy passzol.
worship Thanks
Naplózva

Mondeo Turnier 2.0 TDCI 4kerék,2gyerek, 131Le+ 1pici 2003.11.Inkblue,fűtött-hűtött bőr,xenon+ úgy minden ami van.
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2707 Dátum: 2013.09.24 kedd, 17:32:31 »

Köszönöm, a zárra már jött tipp, meg fogom nézni őket. De gumi lehúzót tud valaki? Esetleg bontót, ahol érdemes körülnézni. Úgy néz ki kelleni fog más is, de az elektronika, offolni meg nem akarok, majd beírom oda. Wink
mk2-t hivd fel. A profiljaba ott a szama vagy a neve alatt. Szerintem bagóért van 4 db
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
loranger
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


E-mail
« Új hozzászólás #2708 Dátum: 2013.09.27 péntek, 18:35:32 »

sziasztok,tud valaki segíteni,szeretném levenni az első lökhárítót mert van rajta egy sérülés,nagy meló,sok csavar tarja,nincs valami leírás róla esetleg?
Naplózva

Ford MK3  2003/03,130LE 2.0 TDCI, 6 gang
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2709 Dátum: 2013.09.27 péntek, 19:15:18 »

sziasztok,tud valaki segíteni,szeretném levenni az első lökhárítót mert van rajta egy sérülés,nagy meló,sok csavar tarja,nincs valami leírás róla esetleg?
lámpákat kiveszed és látni fogod a 3 csavart sárvédőnként. A dobbetét is hozzá van csavarozva, ill a hűtővédő burkolat alul.   Lámpákat úgy tudod kivenni h leveszed a díszrácsot, majd kihúzod a fém pálcákat, és kint is van.   a lökös csavarokra 10 es kulcs vagy krova kell. alulról tudod tekerni, meg a dobbetétet félre nyomva.  a leghülyébb találmányok egyike a fordnál ez a lökös felfogatás..  igazán káromkodni majd akkor fogsz ha elforog az anya a sárvédőben.  fújjál a csavarokra sok csavarlazítót.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Kispusi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 625


BLACK SMOKE & HIGH TORQUE


E-mail
« Új hozzászólás #2710 Dátum: 2013.09.27 péntek, 20:22:31 »

lámpákat kiveszed és látni fogod a 3 csavart sárvédőnként. A dobbetét is hozzá van csavarozva, ill a hűtővédő burkolat alul.   Lámpákat úgy tudod kivenni h leveszed a díszrácsot, majd kihúzod a fém pálcákat, és kint is van.   a lökös csavarokra 10 es kulcs vagy krova kell. alulról tudod tekerni, meg a dobbetétet félre nyomva.  a leghülyébb találmányok egyike a fordnál ez a lökös felfogatás..  igazán káromkodni majd akkor fogsz ha elforog az anya a sárvédőben.  fújjál a csavarokra sok csavarlazítót.


A lámpa mosót hogy kell kiszedni?
Vagy csak a tetejét kell valahogy levenni?
Naplózva

2.2 ST TDCi, 2004/9, MACHINE SILVER, DENSO navi, 6 GANG, EGéR-ke OFF, KATALYST OFF, INA, ,CHIP, STRAIGHT PIPE + BLACK SMOKE, FOCUS ST ELSŐ FÉKEK, EBC BETÉT,
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2711 Dátum: 2013.09.27 péntek, 20:25:29 »


A lámpa mosót hogy kell kiszedni?
Vagy csak a tetejét kell valahogy levenni?
kihúzod, és utána óvatosan lepattintod a tetejét
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
dmckayals
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26



E-mail
« Új hozzászólás #2712 Dátum: 2013.09.27 péntek, 20:55:44 »

mk2-t hivd fel. A profiljaba ott a szama vagy a neve alatt. Szerintem bagóért van 4 db

Sajna nem volt neki, csak Krómos, de azt sokalltam (Ugye abból szett kell, mert ha 1 krómos a többi meg fekete... Tongue). Akkor mér inkább egy új a Cromaxtól... De még nem adtam fel a remélnyt, ha valakinek van egy jobb első vízlehúzó gumija, szívesen megveszem tőle jó áron! Wink
Naplózva

MK3 '02 1.8 4d
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2713 Dátum: 2013.09.27 péntek, 21:02:04 »

Sajna nem volt neki, csak Krómos, de azt sokalltam (Ugye abból szett kell, mert ha 1 krómos a többi meg fekete... Tongue). Akkor mér inkább egy új a Cromaxtól... De még nem adtam fel a remélnyt, ha valakinek van egy jobb első vízlehúzó gumija, szívesen megveszem tőle jó áron! Wink
próbáld meg   Motorcraft-ot, vagy alkatresz-t    de mintha valaki írta volna h feketéből az új sem drága
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
mobster
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 633



E-mail
« Új hozzászólás #2714 Dátum: 2013.10.03 csütörtök, 14:02:50 »

halihó!
Szerintetek az mk2-es mondi ajtajainak a csapszegei ugyan olyanok mint az mk3-ban lévők?
Naplózva

2005 MK3 4 door/2.0 TDCi/ghia/ford p-box/163Le 380nm/tempomat/6 gang/esp/egr off/black eye/ túl a 260 ezren
jessy
Vendég
« Új hozzászólás #2715 Dátum: 2013.10.10 csütörtök, 09:10:54 »

Kerdesem lenne a szakikhoz...

Most vettem egy bontott ajtot. 2004-es kombirol, 6os szinkod.
Nekem 2002-es kombim van, es az alabbi problemak vannak:


A kocsi amirol lekerult az ajto, hibatlannak tunt. Az en autom tudtommal hibatlan. Megsem csukhato az ajto.
Azon kivul hogy mindketto 6os szinkodu, nem stimmel a szin sem, de ez meg lehet az evjarat miatt gondolom.
Barkinek barmi otlete, vagy javaslata a megoldasrol?
Koszi elore is!
Es bocs ha rossz helyre irtam....
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2716 Dátum: 2013.10.10 csütörtök, 09:35:52 »

Kerdesem lenne a szakikhoz...

Most vettem egy bontott ajtot. 2004-es kombirol, 6osA kocsi amirol lekerult az ajto, hibatlannak tunt. Az en autom tudtommal hibatlan. Megsem csukhato az ajto.
Azon kivul hogy mindketto 6os szinkodu, nem stimmel a szin sem, de ez meg lehet az evjarat miatt gondolom.
Barkinek barmi otlete, vagy javaslata a megoldasrol?
Koszi elore is!
Es bocs ha rossz helyre irtam....

Utkozot vegyetek le a kasznirol.  Vagy a felső zsanert allitsatok előre,  vagy az alsót hátra. Ehhez persze a csavarokat meg kell lazitani. Az oszlopon levo zsanerok csavarjait lazitsatok. Eccerre csak az egyik zsanert. Amikor be birjatok csukni akkor a hézag is fogja mutatni melyiket merre. Aztan ütköző vissza es azt is beallitani.

A szin sose lesz jo,  1 gane a ford ebbol a szempontbol
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.10 csütörtök, 13:02:14 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
jessy
Vendég
« Új hozzászólás #2717 Dátum: 2013.10.10 csütörtök, 10:26:06 »

Utkozot vegyetek le a kasznirol.  Vagy a felső zsanert allitsatok előre,  vagy az alsót hátra. Ehhez persze a csavarokat meg kell lazitani. Az oszlopon levo zsanerok csavarjait lazitsatok. Eccerre csak az egyiket. Amikor be birjatok csukni akkor a hézag is fogja mutatni melyiket merre. Aztan ütköző vissza es azt is beallitani.

A szin sose lesz jo,  1 gane a ford ebbol a szempontbol

Koszonom!
Meglatjuk mi lesz belole.
Sajnos ha megcsinaltatom az eredeti ajtot es fenyeztetem, akkor sem lesz azonos szinu, szoval igy jartam:(
Igy sztem jobb a csere, ami szinten mas szinu, de joval olcsobb...
De remelem felmegy a helyere rendesen
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.10 csütörtök, 10:39:45 írta jessy » Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2718 Dátum: 2013.10.10 csütörtök, 19:19:13 »

Koszonom!
Meglatjuk mi lesz belole.
Sajnos ha megcsinaltatom az eredeti ajtot es fenyeztetem, akkor sem lesz azonos szinu, szoval igy jartam:(
Igy sztem jobb a csere, ami szinten mas szinu, de joval olcsobb...
De remelem felmegy a helyere rendesen

Van olyan fényező, aki nem a színkód alapján, hanem különböző színkártyák hozzáhasonlításával fényez alkatrészt. Akkor nagyobb az esély, hogy passzolni fog az új szín a karosszéria többi eleméhez. A legvégső esetben szokták az alakalmazni, hogy a "régi" fényezett elemeket hozzáködölik az új fényezéshez.
Naplózva
Janika111
Vendég
« Új hozzászólás #2719 Dátum: 2013.10.18 péntek, 11:14:59 »

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a faceliftes króm hűtőrács kompatibilis-e a sima MkIII-hoz?(2002-es évjárat)

Szívesen lecserélném, jól mutatna.

Ha igen, és van valakinek elfekvőben szívesen megvásárolnám   worship
Köszi előre is....
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2720 Dátum: 2013.10.18 péntek, 15:48:01 »

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a faceliftes króm hűtőrács kompatibilis-e a sima MkIII-hoz?(2002-es évjárat)

Szívesen lecserélném, jól mutatna.

Ha igen, és van valakinek elfekvőben szívesen megvásárolnám   worship
Köszi előre is....

Elég egy helyre beírni. Hidd el, kapsz választ.
Naplózva
Zsola
Vendég
« Új hozzászólás #2721 Dátum: 2013.10.18 péntek, 21:46:59 »

Nekem 2005ös faceliftes mondeóm van.

Az első lökhárítón a rendszámtábla alatt, a két ködlámpa közt nekem ugye nem rács van hanem króm "csík".

A kérdésem az lenne, hogy lehet-e ezt cserélni rácsra, olyanra mint a hűtőrács amin a ford jel van Huh? Illetve ha igen akkor hol keressek vagy esetleg valakit csere nem érdekelne? Smiley
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2722 Dátum: 2013.10.19 szombat, 14:22:28 »

Nekem 2005ös faceliftes mondeóm van.

Az első lökhárítón a rendszámtábla alatt, a két ködlámpa közt nekem ugye nem rács van hanem króm "csík".

A kérdésem az lenne, hogy lehet-e ezt cserélni rácsra, olyanra mint a hűtőrács amin a ford jel van Huh? Illetve ha igen akkor hol keressek vagy esetleg valakit csere nem érdekelne? Smiley
bele lehet tenni. én is átcseréltem. annyi, h csavarokkal is rögzíteni kell.  csak újba fogsz kapni tizennemtomhányezerér. ha belefér vegyél alá krómcsíkot is, az alá meg F2 koptatót.   így sokkal jobban néz ki.   de ez a mutatvány nem olcsó  szomoru1     wyctor, nagyautó, bármelyik Ford ahol tudsz ilyeneket venni. csak gyári van belőlük.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #2723 Dátum: 2013.10.21 hétfő, 13:16:32 »

Sziasztok,

A bal első ajtón az ablak eső vető gumi kédere elkezett a jobb oldali (kilincs fölött) végénél elválni az ablaktól. Egy minimális korrúriónak köszönhetően, ami láthatóan felnyomta a gumicsíkot.  Így van egy kis rés ahol gond nélkül befolyhat az esővíz.  Mit tudtok a krómcsíkos (feltételezem FL utáni) kéderről ? Érdemes kicserélni rá ? Könnyű ezt elkövetni ? Mármint valahogy leszedni a jelenlegi gumikédert, és a krómcsíkosat "rá/be pattintani" ?  Van valakinek ilyen tapasztalata ?

Köszönöm,

üdv, FD.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #2724 Dátum: 2013.10.21 hétfő, 13:18:13 »

Sziasztok,

A bal első ajtón az ablak eső vető gumi kédere elkezett a jobb oldali (kilincs fölött) végénél elválni az ablaktól. Egy minimális korróziónak köszönhetően, ami láthatóan felnyomta a gumicsíkot.  Így van egy kis rés ahol gond nélkül befolyhat az esővíz.  Mit tudtok a krómcsíkos (feltételezem FL utáni) kéderről ? Érdemes kicserélni rá ? Könnyű ezt elkövetni ? Mármint valahogy leszedni a jelenlegi gumikédert, és a krómcsíkosat "rá/be pattintani" ?  Van valakinek ilyen tapasztalata ?

Köszönöm,

üdv, FD.

Ha rozsdás alatta, azt előbb rendbe kell hozni. Amúgy nem lekűzdhetetlenül bonyolult feladat.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #2725 Dátum: 2013.10.21 hétfő, 13:20:36 »

Ha rozsdás alatta, azt előbb rendbe kell hozni. Amúgy nem lekűzdhetetlenül bonyolult feladat.
A roszdát meg tudom oldani. Kipattint bepattint ? Vagy milyen kézügyességet igényel hogy kárt ne tegyek másban ?
Köszönöm...
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2726 Dátum: 2013.10.21 hétfő, 14:54:36 »

A roszdát meg tudom oldani. Kipattint bepattint ? Vagy milyen kézügyességet igényel hogy kárt ne tegyek másban ?
Köszönöm...


Csak simán fogod és lehúzod, az újat meg rányomod és már kész is. A krómosnál a hátsónál annyival bonyolultabb, hogy ott a kis ablakkal együtt kell cserélni.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.21 hétfő, 18:31:17 írta Lacika71 » Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2727 Dátum: 2013.10.21 hétfő, 15:06:10 »

AndyA!
Mi lett az első lökös helyére emelésével?
Műanyag támaszok ki lettek cserélve? Megoldotta a problémát? Miben más az új műanyag tartó és a régi?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #2728 Dátum: 2013.10.21 hétfő, 15:09:00 »

AndyA!
Mi lett az első lökös helyére emelésével?
Műanyag támaszok ki lettek cserélve? Megoldotta a problémát? Miben más az új műanyag tartó és a régi?

Ugyan má', királlyány... Majd, egyszer, szépen, lassan, apránként... Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2729 Dátum: 2013.10.21 hétfő, 17:34:00 »

Ugyan má', királlyány... Majd, egyszer, szépen, lassan, apránként... Smiley

AndyA
Anno azt mondtad, hogy hétvégén megmondod, az a hétvége meg már rég elmúlt!
Kérdés, hogy érdemes-e újat rendelni? Miben más? Miért nem lehet a régivel megoldani?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #2730 Dátum: 2013.10.21 hétfő, 17:45:56 »

Anno azt mondtad, hogy hétvégén megmondod, az a hétvége meg már rég elmúlt!
Kérdés, hogy érdemes-e újat rendelni? Miben más? Miért nem lehet a régivel megoldani?

Ha lesz időm, nekilátok, igérem... Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2731 Dátum: 2013.10.21 hétfő, 17:53:25 »

Ha lesz időm, nekilátok, igérem... Smiley

AndyA
Nem sürgős, csak kérdeztem.  Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2732 Dátum: 2013.10.23 szerda, 12:35:22 »

Ha valakinek kellene 5 ajtóshoz két hátsó egészséges FEKETE vízlehúzó az küldjön egy PM-et! Ingyen odaadom. Az elsők is megvannak, de azok picit "púposak".
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #2733 Dátum: 2013.10.23 szerda, 12:53:46 »

Ha valakinek kellene 5 ajtóshoz két hátsó egészséges FEKETE vízlehúzó az küldjön egy PM-et! Ingyen odaadom. Az elsők is megvannak, de azok picit "púposak".
Kombihoz kellene bal hátsó.
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #2734 Dátum: 2013.10.24 csütörtök, 08:49:35 »

Csak simán fogod és lehúzod, az újat meg rányomod és már kész is. A krómosnál a hátsónál annyival bonyolultabb, hogy ott a kis ablakkal együtt kell cserélni.

Aki belevág annak jótanács a kisablak cseréjénél hogy csak a belső (is) vízlehúzó levétele után tudod kibújtatni a kisablakot, mert az alsó felfogatási pont másképp nem bújik ki. az ajtóból.  Az első ajtón a csere pofon egyszerű, a hátsónál említett infó hiányában kellett némileg gondolkodni, de aztán jött a szikra. integet2
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #2735 Dátum: 2013.10.26 szombat, 22:02:32 »

Fényszóróim elég csúfocskák/homályosak voltak már, és egy kicsit olyan sárgás behatásuk volt.
Ma kaptak egy polírozást. A végeredménytől leesett az állam.
"Előtte" képet nem csináltam  falbav falbav, de itt a végeredmény:

http://kepfeltoltes.hu/131026/PA260250_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/131026/PA260252_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/131026/PA260253_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/131026/PA260254_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kb fél órás művelet volt a szakinak. Esztétikailag mindenképp ajánlott.
Holnap kiderül, hogy fényerőben van-e érezhető hatása.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #2736 Dátum: 2013.10.27 vasárnap, 06:44:12 »

Fényszóróim elég csúfocskák/homályosak voltak már, és egy kicsit olyan sárgás behatásuk volt.
Ma kaptak egy polírozást. A végeredménytől leesett az állam.
"Előtte" képet nem csináltam  falbav falbav, de itt a végeredmény:

http://kepfeltoltes.hu/131026/PA260250_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/131026/PA260252_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/131026/PA260253_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/131026/PA260254_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kb fél órás művelet volt a szakinak. Esztétikailag mindenképp ajánlott.
Holnap kiderül, hogy fényerőben van-e érezhető hatása.
az a baj nincs mivel össze hasonlítani
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2737 Dátum: 2013.10.27 vasárnap, 07:09:00 »

Fényszóróim elég csúfocskák/homályosak voltak már, és egy kicsit olyan sárgás behatásuk volt.
Ma kaptak egy polírozást. A végeredménytől leesett az állam.
"Előtte" képet nem csináltam  falbav falbav, de itt a végeredmény:

http://kepfeltoltes.hu/131026/PA260250_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/131026/PA260252_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/131026/PA260253_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/131026/PA260254_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kb fél órás művelet volt a szakinak. Esztétikailag mindenképp ajánlott.
Holnap kiderül, hogy fényerőben van-e érezhető hatása.
fényerőben akkor lesz változás, ha kicseréled a leégett foncsoros lámpát újakra Grin
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Barny007
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 146



« Új hozzászólás #2738 Dátum: 2013.10.27 vasárnap, 08:18:14 »

Fényszóróim elég csúfocskák/homályosak voltak már, és egy kicsit olyan sárgás behatásuk volt.
Ma kaptak egy polírozást. A végeredménytől leesett az állam.
"Előtte" képet nem csináltam  falbav falbav, de itt a végeredmény:

http://kepfeltoltes.hu/131026/PA260250_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/131026/PA260252_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/131026/PA260253_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/131026/PA260254_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kb fél órás művelet volt a szakinak. Esztétikailag mindenképp ajánlott.
Holnap kiderül, hogy fényerőben van-e érezhető hatása.
Hali,
Szerintem jó lett.
Lehet tudni mennyiért csinálta?
Köszi  worship
Naplózva

Gyártás dátuma:   18.06.2001
Gépkocsi típus:   Mondeo 2001-2007
Karosszéria kialakítás:   4 ajtós limuzin
Motor:   2.0L Duratorq DI (115PS)
Váltó:   5 fok kézi MTX75
Légkondicionáló:   automatik
• Genkben készült
• EGR Off
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #2739 Dátum: 2013.10.27 vasárnap, 08:57:45 »

Hali,
Szerintem jó lett.
Lehet tudni mennyiért csinálta?
Köszi  worship
ezt te is meg tudod csinálni otthon.de a buran nem látni semmi különöset.viszont a foncsor ami lényegesebb arra inkább ráférne min.egy szétszerelos takarítás ha nem is cseréli ki.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #2740 Dátum: 2013.10.27 vasárnap, 13:07:47 »

Hali,
Szerintem jó lett.
Lehet tudni mennyiért csinálta?
Köszi  worship

Promóciós akció volt és jelképes 500 ft/db áron csinálták Smiley
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #2741 Dátum: 2013.10.27 vasárnap, 20:36:21 »

fényerőben akkor lesz változás, ha kicseréled a leégett foncsoros lámpát újakra Grin

Lehet, érdemes foncsoroztatni?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #2742 Dátum: 2013.10.28 hétfő, 08:55:31 »

Sajna nem volt neki, csak Krómos, de azt sokalltam (Ugye abból szett kell, mert ha 1 krómos a többi meg fekete... Tongue). Akkor mér inkább egy új a Cromaxtól... De még nem adtam fel a remélnyt, ha valakinek van egy jobb első vízlehúzó gumija, szívesen megveszem tőle jó áron! Wink

Lehet hogy drágának tűnik a krómos FL-es vízlehúzó, de még mindig sokkal olcsóbb mint 2 év múlva zárat cseréltetni, pont ez a vízlehúzó gumi intézi el nagy százalékban a zárszerkezetet...
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #2743 Dátum: 2013.10.28 hétfő, 20:48:04 »

ezt te is meg tudod csinálni otthon.de a buran nem látni semmi különöset.viszont a foncsor ami lényegesebb arra inkább ráférne min.egy szétszerelos takarítás ha nem is cseréli ki.

Igen mostmár látszik egyáltalán, hogy a foncsor milyen állapotban van Cheesy Polir előtt örültem ha az izzót láttam benne Cheesy
Tegnap este egyébként jöttem egyet sötétben. Nyilán nem lett egy xeon belőle, de egy picivel jobb lett a fényerő. Fehéresebb, "tisztább" a fénye, szebb a vetitett képe. Szóval amennyit fizettem érte, azt mindenképp megérte.

Foncsort amúgy lehet kapni külön újonnan?
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
mondeospepe
Vendég
« Új hozzászólás #2744 Dátum: 2013.10.29 kedd, 08:03:46 »

Sziasztok Kevdes forum társak!

Azért írom ezt a pár sort, hátha valakinek tudok ezzel segíteni.
Az előző hétvégén lecseréltem az ősszes ajtómat,első sárhányókat. ill előtte megcsináltattam a kűszőböket ill az iveket.
Szóval a hétvégén majdnem mindent kicseréltem a kocsimon.
Nem volt semmi baj, mindetn sikerült egy kis segítséggel megcsinálni, eggészen addig amit le nem szedtem a jobb első sárhányot. Ahogy leszedtem, az A oszlop végén/ alján található egy kis fém zsebecske, ami szinultig volt össze komposztálodott földe és levelek ill. mindenféle fa terményével. Ezt csavarhűzóval és a kicsi újjaimmal kipucoltam, de nem rossz, hogy ennyire megűl benne minden piszok.
Csak azért írom le, hogy ha valaki szintén hasonlón töri a felyét, ne felejtse kipucolni. Smiley

(Ha valaki megmondja hogyan lehet képet feltenni, szívesen rakok fel róla)
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2745 Dátum: 2013.10.29 kedd, 12:23:19 »

Sziasztok Kevdes forum társak!

Azért írom ezt a pár sort, hátha valakinek tudok ezzel segíteni.
Az előző hétvégén lecseréltem az ősszes ajtómat,első sárhányókat. ill előtte megcsináltattam a kűszőböket ill az iveket.
Szóval a hétvégén majdnem mindent kicseréltem a kocsimon.
Nem volt semmi baj, mindetn sikerült egy kis segítséggel megcsinálni, eggészen addig amit le nem szedtem a jobb első sárhányot. Ahogy leszedtem, az A oszlop végén/ alján található egy kis fém zsebecske, ami szinultig volt össze komposztálodott földe és levelek ill. mindenféle fa terményével. Ezt csavarhűzóval és a kicsi újjaimmal kipucoltam, de nem rossz, hogy ennyire megűl benne minden piszok.
Csak azért írom le, hogy ha valaki szintén hasonlón töri a felyét, ne felejtse kipucolni. Smiley

(Ha valaki megmondja hogyan lehet képet feltenni, szívesen rakok fel róla)


A legtöbb autónál előfordul ez.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #2746 Dátum: 2013.10.29 kedd, 12:27:42 »

Sziasztok Kevdes forum társak!

Azért írom ezt a pár sort, hátha valakinek tudok ezzel segíteni.
Az előző hétvégén lecseréltem az ősszes ajtómat,első sárhányókat. ill előtte megcsináltattam a kűszőböket ill az iveket.
Szóval a hétvégén majdnem mindent kicseréltem a kocsimon.
Nem volt semmi baj, mindetn sikerült egy kis segítséggel megcsinálni, eggészen addig amit le nem szedtem a jobb első sárhányot. Ahogy leszedtem, az A oszlop végén/ alján található egy kis fém zsebecske, ami szinultig volt össze komposztálodott földe és levelek ill. mindenféle fa terményével. Ezt csavarhűzóval és a kicsi újjaimmal kipucoltam, de nem rossz, hogy ennyire megűl benne minden piszok.
Csak azért írom le, hogy ha valaki szintén hasonlón töri a felyét, ne felejtse kipucolni. Smiley

(Ha valaki megmondja hogyan lehet képet feltenni, szívesen rakok fel róla)


Pl. kephost.com, feltöltöd, és bemásolod a kép linkjét a leveledbe.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2747 Dátum: 2013.10.29 kedd, 18:29:16 »

Üdv mindenkinek. A következő problémám akadt. A napokban elkezdett valami zörögni a műszerfalon. Pontosabban a műszerfal bal sarkában a szélvédőnél. Olyan, mint amikor valami nincs lerögzítve és rezeg. Ha megnyomom a műszerfal párnát, akkor elhallgat. Már megőrjít. Volt valakinekilyen jellegű prblémája?
Naplózva
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #2748 Dátum: 2013.10.29 kedd, 19:50:40 »

Üdv mindenkinek. A következő problémám akadt. A napokban elkezdett valami zörögni a műszerfalon. Pontosabban a műszerfal bal sarkában a szélvédőnél. Olyan, mint amikor valami nincs lerögzítve és rezeg. Ha megnyomom a műszerfal párnát, akkor elhallgat. Már megőrjít. Volt valakinekilyen jellegű prblémája?

Tök hasonlót hallottam én is korábban...fújd be a motorháztető zsanérjait wd40-nel. Nekem ez volt a megoldás. Én sem hittem benne, amikor ezt tanácsolták a fórumon...
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #2749 Dátum: 2013.10.29 kedd, 20:08:24 »

Sziasztok Kevdes forum társak!

Azért írom ezt a pár sort, hátha valakinek tudok ezzel segíteni.
Az előző hétvégén lecseréltem az ősszes ajtómat,első sárhányókat. ill előtte megcsináltattam a kűszőböket ill az iveket.
Szóval a hétvégén majdnem mindent kicseréltem a kocsimon.
Nem volt semmi baj, mindetn sikerült egy kis segítséggel megcsinálni, eggészen addig amit le nem szedtem a jobb első sárhányot. Ahogy leszedtem, az A oszlop végén/ alján található egy kis fém zsebecske, ami szinultig volt össze komposztálodott földe és levelek ill. mindenféle fa terményével. Ezt csavarhűzóval és a kicsi újjaimmal kipucoltam, de nem rossz, hogy ennyire megűl benne minden piszok.
Csak azért írom le, hogy ha valaki szintén hasonlón töri a felyét, ne felejtse kipucolni. Smiley

(Ha valaki megmondja hogyan lehet képet feltenni, szívesen rakok fel róla)

" a jobb első sárhányot" 
a sárhányó az nem a kerék?
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.143 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.