Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.06 hétfő, 15:12:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Mondeot vennék  (Megtekintve 3776 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
forissandor
Vendég
« Dátum: 2013.07.08 hétfő, 14:57:55 »

Sziasztok!
Mondeo vásárlása előtt állok, ezért regisztráltam az oldalra. Saját részre keresek MK3 Mondeot.
Elvárásaim: 1.8 vagy 2.0 benzin
                Elsősorban kombi, alternatívaként 5 ajtós modell
                Ne 3 darabból legyen összerakva, ne legyen rajta apeh tartozás, hitel," jajj elveszett a törzskönyve de kiadják", széttaposott lelakott céges sem feltétlenül érdekel, ilyenből sajnos sok van. Autószerelő vagyok, de inkább a másét szerelném, mint a magamét. Amennyiben valakinek van vagy ismerősének eladó sorba került egy patika Mondeoja, komoly vételi szándékkal állok az üzlethez. 2001-2003 évjárat érdekel, kpban fizetnék. Lehet keresni a 0620 290 88 75-ös számon vagy a forissandor@freemail.hu címen. Köszönöm előre is!
Naplózva
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2013.07.08 hétfő, 19:08:20 »

A Használtautó tele van ilyen mondeokkal.De van egy gyöngyszem:2003ban gurult ki a szalonból, de 2002es gyártású.Kombi és "gyanusan" olcsó.Jah és mégegy amiben nagyon kevás km van.
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2013.07.08 hétfő, 22:13:44 »

Őt kérdezted?

http://mondeo.hu/index.php?topic=13952.msg795424#msg795424
Naplózva
forissandor
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2013.07.08 hétfő, 22:31:59 »

Igen, most írtam egy mailt Gábornak.
Az eddig hirdetett Mondeókból 7 darabot néztem meg. Hogy őszinte legyek volt 4 olyan autó, aminél elő sem vettem a rétegvastagság mérőt. Szemre több színe volt. Kb 1000 kilométert hurcolt eddig az asszony fel-alá az országban és kicsit el vagyok keseredve. Eddig egy szép darabot találtam, de az egy MK2 volt, nevetséges 300.000 forintért, komolyan mondom elgondolkodtam rajta. Na hátha összejön valami, még várok egy kicsit, aztán .... aztán nem is tudom mi lesz :-)
Naplózva
ezso
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 232



E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2013.07.13 szombat, 07:50:42 »

széttaposott lelakott céges sem feltétlenül érdekel, ilyenből sajnos sok van. Autószerelő vagyok...

Kicsit off leszek, de ha Te autószerelő vagy, hááát...
A céges MK3-as Mondeokat általában nem kőműves brigádok használják munkaautónak, hanem többnyire középvezető szint volt és többnyire jól karbantartott nem széttaposott példányok.
Tényleg nem bántani akarlak, de olvasd el a lenti linken lévő cikket, mert részben rólad szól:
http://becsuletesnepper.hu/index.php/olvasnivalo/51-a-magyar-hasznaltauto-vasarlo-huelye


Kis idézet a cikkből:
Előző cikkemből helyhiány miatt kimaradt néhány dolog. Az első minden autók legrosszabbika: a céges autó. Az érdeklődő meghallja a

Az érdeklődő meghallja a céges autó szóösszetételt, és úgy érzi magát, mint az ördög, akinek tömjénfüstben kell szaunáznia. Már nem érdekli az autó, mert az a gonosz cég mindent megtett, hogy neki egy levetett, lelakott fostalicskája legyen.


Bizonyára olvasóink között is van jó néhány, aki céges autóval jár, és normálisan használja. A nagyobb cégek az autókat jellemzően márkaszervizbe hordják, a szervizekben pedig próbálnak minél több alkatrészt kicserélni, mert azon van a pénz. Sok ilyen autóban ültem már, és elmondható róluk, hogy jobb állapotban vannak, mint sok magánszemély által használt.
[/b]

Nekem is ilyen Xarom van és valahogy jobban megbízom benne, mint a németektől behozott, majd visszatekert és csili-vilire pucolt, polírozott autókban.

Sok sikert a vásárláshoz!
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.13 szombat, 07:54:34 írta ezso » Naplózva

Ford Mondeo Ghia, 2003.07, 2.0 16V, 145LE
forissandor
Vendég
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2013.07.13 szombat, 09:22:18 »

Végzettségemet tekintve eredetileg tényleg autószerelő illetve autóvillamossági szerelő vagyok, de jelen pillanatban motorkerékpár szereléssel foglalkozom.
Hozzászólásomban írtam, hogy széttaposott, lelakott céges sem feltétlenül érdekel.
Nem azt írtam, hogy nem érdekel céges.
Volt már két céges autóm is. Egy Mondeo MK1 valamikor 1998 környékén,(1,6 benzin 400.000 km), Illetve Fiat Scudo 2,0 HDI (580.000 km) Szóval egyáltalán nem félek az autótól. Sőt, általában nagyobb az esély rá, hogy egy nagy cég márkaszervízbe hordja az autóit(persze senkit nem akarok megbántani, de a márkaszervizekben is a szerelők 80% minimálbéres pályakezdő, elnézést a 20%profi szakembertől), a magánemberek szeretnek otthon bütykölgetni, gyorskötözőzni, bolhákat szétszakítani, csavarokat elnyalni, stb stb...
A céges autóknak is két fajtája van: 1: XY középvezető kap egy 2.0 Ghiát 2002-ben. Van most benne mondjuk 400.000 km, használja 10 évig, gyakorlatilag nagyrészt pályán, a hátsó ülésen évente 2x ül valaki...... Aztán a cég eladja. Ha jó az autó, megveszem, mindenki boldog.
                                                  2. ZY középvezető kap egy 2. GHia mondeót 2002 ben. Van benne most 250.000 km, soha a büdös életben nem     hagyta el Budapestet az autó. ZY úgy gondolja, nem az éna autóm és úgy is használja. Időnként kölcsönadja 17 éves fiának, akik megnézik mit bír. Mivel ez egy fuvarozással foglalkozó cég, saját műhellyel rendelkeznek, a fiúk leszervizelik, jó lesz az! Jó abba a dízelolaj is(mert nem egyszer láttam ilyet!!!!), meg... elég csak felfrissíteni az olajat) stb stb. Aztán a cég vesz másik autót, ezt odaadják a fiúknak rohangálni. Majd amikor már minden *** benne eladják. Na ezt a céges autót sem veszem meg.
                                                  3. És ami a legnagyobb buktató a cégesnél: Megnézed a kocsit, patika állapotban van, lehet az kereskedőnél biankó szerződéssel, vagy magánszemélynél de cég nevén, vagy lehet a cégnél is. Megnézed a forgalmiját, bejegyzésmentes, kitöltitek az adásvételit, megvan a törzskönyv, megcsinálod az eredetvizsgát, elmész az okmányirodába és ott közlik veled, hogy a fasza kis céges autódon tartozás van. Nem hitel, hanem Apeh(NAV). És addig te át nem írod, amíg ki nem egyenlíti a cég. Jaaa, bocsi, az a cég jogutód nélkül megszűnt. Akkor fizesd ki te. Nem fizeted? l
Lefoglaljuk. A legszebb az egészben, hogy az okmányiroda hozzáférhet a terhelés információjához, de ki nem adhatja csak a tulajnak. Szóval te magánemberként elballagsz az okmányirodába és az ABC-123 rendszámú autóról érdeklődsz, olyan nincs. Olyat is hallottam már, hogy eladtak egy céges kocsit(igaz az nem egy millió volt), amíg a srác elintézte az ügyeket, addig terhelték rá a kocsira az Apeh tartozást.
No mindegy, nem a céges autó a baj. Hanem úgy teljes egészében a használt piac. A motorkerékpárokról meg ne  is beszéljünk...
És a cikk szerintem nem rólam szól. Hogy hülye lennék ezt meg kikérem magamnak. Csak nem szeretek szarral járni.
Naplózva
forissandor
Vendég
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2013.07.13 szombat, 09:32:35 »

Apropó még egy dolog. Lassan 3 hete keresek autót, igaz van olyan kocsi a listámon, ahová még nem értem el, mert dolgozni is kell ... A legnagyobb baj az, hogy te mint jóhiszemű vásárló elolvasod a hirdetést, utazol érte 400 kilométert és az az autó köszönőviszonyban sincs azzal az autóval, amit hirdetnek.
Vezetett szervízkönyv- telefonban rákérdezel, aztán leinformálod.... tényleg vezetett, csak 2004-ig
Aztán sérülésmentes autók szemre három színűek, legalább 3 évjáratú ablakkal összerakva. Rétegvastagság mérővel inkább 4 színűek
Családi kombiként árult rendőrautó
Elveszett törzskönyv, de az okmányirodában kikérhető
Fizesd ki a pénzt, én elmegyek a bankba, kifizetem a hitelt, stb, stb, stb,
Szóval ez az ami nagyon zavar!
Naplózva
wolfgabor
Vendég
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2013.07.13 szombat, 10:23:12 »

Apropó még egy dolog. Lassan 3 hete keresek autót, igaz van olyan kocsi a listámon, ahová még nem értem el, mert dolgozni is kell ... A legnagyobb baj az, hogy te mint jóhiszemű vásárló elolvasod a hirdetést, utazol érte 400 kilométert és az az autó köszönőviszonyban sincs azzal az autóval, amit hirdetnek.
Vezetett szervízkönyv- telefonban rákérdezel, aztán leinformálod.... tényleg vezetett, csak 2004-ig
Aztán sérülésmentes autók szemre három színűek, legalább 3 évjáratú ablakkal összerakva. Rétegvastagság mérővel inkább 4 színűek
Családi kombiként árult rendőrautó
Elveszett törzskönyv, de az okmányirodában kikérhető
Fizesd ki a pénzt, én elmegyek a bankba, kifizetem a hitelt, stb, stb, stb,
Szóval ez az ami nagyon zavar!

nem irigyellek!  szomoru1
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2013.07.13 szombat, 14:27:07 »

Apropó még egy dolog. Lassan 3 hete keresek autót, igaz van olyan kocsi a listámon, ahová még nem értem el, mert dolgozni is kell ... A legnagyobb baj az, hogy te mint jóhiszemű vásárló elolvasod a hirdetést, utazol érte 400 kilométert és az az autó köszönőviszonyban sincs azzal az autóval, amit hirdetnek.
Vezetett szervízkönyv- telefonban rákérdezel, aztán leinformálod.... tényleg vezetett, csak 2004-ig
Aztán sérülésmentes autók szemre három színűek, legalább 3 évjáratú ablakkal összerakva. Rétegvastagság mérővel inkább 4 színűek
Családi kombiként árult rendőrautó
Elveszett törzskönyv, de az okmányirodában kikérhető
Fizesd ki a pénzt, én elmegyek a bankba, kifizetem a hitelt, stb, stb, stb,
Szóval ez az ami nagyon zavar!
pár jótanács.

írj magadnak 1 listát mit akarsz megkérdezni.

minden faxságot meg kell kérdezni! másképp nem lehet elkerülni a potya köröket. így is lesz csak kevesebb.  mi volt javítva, mikor, mit tud az előző tulajnál történt dolgokról, ki van e égetve a ülés, kavicsos e a szélvédő, klíma hideget fúj e, stb.

nyomtasd ki a hirdetéseket, jegyzetelni is jó.

ha hiteles a kocsi, kérje le a tulaj mennyi a lezárás. kértek időpontot a bankba, és együtt mentek kifizetni. persze ehhez valószínű h 2x kell  menni.

tényleg van olyan, h nincs törzskönyv az eladónál, és küldenek neked átírás után. Akinek van autókereskedő tevékenysége, az úgy tudja átiratni a nevére, h le kell adnia az okmányba.  De ilyenkor kell lenni bejegyzésnek hátul, h tulajdonos kereskedő ez és ez.

az apekostartozásos téma az valóban gáz..  nemtudom rá a megoldást. okmányirodába járós ismerős segíthet ebben is. persze ha van.

okmányba tényleg nem adnak ki infót sajnos, de ha találsz ismerőst aki sokat jár be, annak lehet h igen.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.14 vasárnap, 08:15:06 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
ezso
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 232



E-mail
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2013.07.19 péntek, 03:00:04 »

És a cikk szerintem nem rólam szól. Hogy hülye lennék ezt meg kikérem magamnak. Csak nem szeretek szarral járni.

Üdv!

Én nem hülyéztelek le! Az a cikk címe...
Nem vagyok tévedhetetlen, csak segíteni akartam, mert számomra kicsit bizonytalannak tűntél.
Utána hosszan felsoroltad, hogy milyen cégest nem akarsz, amit teljesen megértek, de az esetek nagyrészében ez kiküszöbölhető.
Én pontosan tudom, hogy az autóm a K&H Bank Soproni kirendeltségének egyik vezetőjé volt és sokat járt vele, Ausztriába, meg Németországba tárgyalni.
Ezért is volt benne 6 évesen (mikor eladták) 192.000Km. Ez 90%-ban autópálya km. Most, pont 10 évesen 216 ezer van benne.
Nem nagy dolog ezeket ellenőrízni, persze a használt autó vételben mindig van kockázat.

Azt nyilván tudod, hogy ennyi idősen már nem fogsz közvetlenül normális céges autót kapni, mert amelyik cég 10 évig használ egy autót, az többnyire nem túl sikeres és ott már spóroltak a javításokon.

Régebben a pannonlicit.hu -n sok jó Mondeot ki lehetett fogni, de mára már túl sokan ismerik és felverik az árakat.

Végül: Remélem nem sértettelek meg, nem volt szándékomban.
Naplózva

Ford Mondeo Ghia, 2003.07, 2.0 16V, 145LE
Conor
Vendég
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2013.09.26 csütörtök, 16:33:02 »

Szia!
Találtál már valamit?
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.051 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.