Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.07 kedd, 01:40:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1] 2   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Mondeo kombit szeretnék  (Megtekintve 11186 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Dátum: 2013.07.08 hétfő, 18:57:32 »

Sziasztok!
MK3 Mondeo kombit szeretnék venni 2.0-es benzinest megfizethető áron. Ha van rajta vonóhorog, tetőablak vagy a hátsó ablakok sötétítettek, az külön öröm lenne. Előre is köszönöm.
Üdv
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2013.07.08 hétfő, 19:51:16 »

Sziasztok!
MK3 Mondeo kombit szeretnék venni 2.0-es benzinest megfizethető áron. Ha van rajta vonóhorog, tetőablak vagy a hátsó ablakok sötétítettek, az külön öröm lenne. Előre is köszönöm.
Üdv

www.hasznaltauto.hu-n nézted? Smiley
Naplózva
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2013.07.08 hétfő, 20:55:42 »


Igen, már hónapok óta nézegetem. Volt egy tökéletes pár hete, egy szerda este megláttam a hirdetést, csütörtökön meló után mentem volna érte, de addigra lefoglalózták. Az eladó ajánlotta, hogy itt érdeklődjek.
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2013.07.08 hétfő, 20:58:19 »

Igen, már hónapok óta nézegetem. Volt egy tökéletes pár hete, egy szerda este megláttam a hirdetést, csütörtökön meló után mentem volna érte, de addigra lefoglalózták. Az eladó ajánlotta, hogy itt érdeklődjek.

Akkor remélem találni fogsz megfelelőt  integet2  Bár itt főleg dízeleket láttam eladót,de hátha befut valami jó benzines Smiley

Igaz ez nem 2.0-s,de benzines és fórumosé,bár bevallom nem tudom,hogy kombi-e a gépsárkány:

http://mondeo.hu/index.php?topic=13952.msg795424#msg795424  integet2
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.08 hétfő, 21:00:10 írta Nika91127 » Naplózva
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2013.07.08 hétfő, 21:19:09 »

Akkor remélem találni fogsz megfelelőt  integet2  Bár itt főleg dízeleket láttam eladót,de hátha befut valami jó benzines Smiley

Igaz ez nem 2.0-s,de benzines és fórumosé,bár bevallom nem tudom,hogy kombi-e a gépsárkány:

http://mondeo.hu/index.php?topic=13952.msg795424#msg795424  integet2

Van róla fent fotó és ha nem keverem egy másikkal, akkor sajna nem kombi.
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2013.07.08 hétfő, 22:12:18 »

Akkor remélem találni fogsz megfelelőt  integet2  Bár itt főleg dízeleket láttam eladót,de hátha befut valami jó benzines Smiley

Igaz ez nem 2.0-s,de benzines és fórumosé,bár bevallom nem tudom,hogy kombi-e a gépsárkány:

http://mondeo.hu/index.php?topic=13952.msg795424#msg795424  integet2

Ez biztos, hogy nem kombi. Amúgy 125 pacis benzines.
Naplózva
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2013.07.11 csütörtök, 18:54:13 »

Annyi még, hogy manuális váltósat szeretnék és lehetőleg Ghia-t. Köszi!  Wink
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2013.07.11 csütörtök, 19:07:21 »

Annyi még, hogy manuális váltósat szeretnék és lehetőleg Ghia-t. Köszi!  Wink

Szerintem az teljesen mindegy, hogy ghia, trend, titanium vagy ambiente, mert a többi cuccot itt olcsón be tudod hozzá szerezni. Amúgy nem sok különbség van a felszereltségek között. Ezek az elnevezések alapfelszereltségre vonatkoznak, de az egyéb felszereltségben már nagy különbségek vannak. Láttam már olyan trend mondeot, aminek jobb volt a felszereltsége, mint a ghia-nak.
Naplózva
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2013.07.11 csütörtök, 20:49:24 »

Szerintem az teljesen mindegy, hogy ghia, trend, titanium vagy ambiente, mert a többi cuccot itt olcsón be tudod hozzá szerezni. Amúgy nem sok különbség van a felszereltségek között. Ezek az elnevezések alapfelszereltségre vonatkoznak, de az egyéb felszereltségben már nagy különbségek vannak. Láttam már olyan trend mondeot, aminek jobb volt a felszereltsége, mint a ghia-nak.

Van benne valami.... Használt autónál gondolom függ attól is, hogy a tulaj miket tett/tetetett bele utólag.
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2013.07.11 csütörtök, 21:18:46 »

Van benne valami.... Használt autónál gondolom függ attól is, hogy a tulaj miket tett/tetetett bele utólag.

Hidd el, ha fórumosét veszel meg, 90% az esélye, hogy rendben van az autó műszakilag is és van beépítve némi plusz felszerelés is.
Naplózva
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2013.07.11 csütörtök, 21:39:49 »

Hidd el, ha fórumosét veszel meg, 90% az esélye, hogy rendben van az autó műszakilag is és van beépítve némi plusz felszerelés is.

Oké, csak lenne megfelelő belátható időn belül.
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
wolfgabor
Vendég
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2013.07.11 csütörtök, 21:58:25 »

Ez biztos, hogy nem kombi. Amúgy 125 pacis benzines.

yes, 125 ló és eladó!  Wink Wink Wink
Naplózva
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2013.07.11 csütörtök, 22:06:53 »

yes, 125 ló és eladó!  Wink Wink Wink

Ha nem találok belátható időn belül 2.0-t (146 LE), akkor visszatérhetnénk rá, ha még aktuális lesz. Van egy elképzelésem, hogy milyet szeretnék, egyelőre maradnék annál a verziónál, aztán ha nagyon nem akar összejönni, akkor sorra veszem az egyebeket.
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
wolfgabor
Vendég
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2013.07.11 csütörtök, 22:23:37 »

Ha nem találok belátható időn belül 2.0-t (146 LE), akkor visszatérhetnénk rá, ha még aktuális lesz. Van egy elképzelésem, hogy milyet szeretnék, egyelőre maradnék annál a verziónál, aztán ha nagyon nem akar összejönni, akkor sorra veszem az egyebeket.

rendben!Nekem sem volt egyszerű....... Külsőre nem makulátlan (még) de műszakilag rendben.....de a topicjában mindent elolvashatsz!  Wink Wink integet2
Naplózva
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2013.07.11 csütörtök, 22:50:13 »

rendben!Nekem sem volt egyszerű....... Külsőre nem makulátlan (még) de műszakilag rendben.....de a topicjában mindent elolvashatsz!  Wink Wink integet2

Azt a topicot hol tudom elolvasni?
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
wolfgabor
Vendég
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2013.07.12 péntek, 05:00:22 »

Azt a topicot hol tudom elolvasni?

http://mondeo.hu/index.php?topic=7382.50
Naplózva
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2013.07.12 péntek, 09:47:31 »


Ezt az autót már korábban ajánlották és sajna nem kombi, úgyhogy bocsi, de akkor tovább keresgélnék.
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #17 Dátum: 2013.08.03 szombat, 23:30:31 »

Mivel nem jártam itt szerencsével, ráadásul hirtelen többen is akartak hasonló autót, mint én, ezért vettem egyet kereskedőtől, igaz jóval drágábban, mint terveztem, de így legalább beszámították az Astrámat is. A lényeg: én is Mondeo tulajdonos lettem!
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #18 Dátum: 2013.08.04 vasárnap, 18:21:41 »

Mivel nem jártam itt szerencsével, ráadásul hirtelen többen is akartak hasonló autót, mint én, ezért vettem egyet kereskedőtől, igaz jóval drágábban, mint terveztem, de így legalább beszámították az Astrámat is. A lényeg: én is Mondeo tulajdonos lettem!

Képet és némi leírást teszel fel róla? Ja, és az aláírásodba is tedd ki, hogy könnyebben tudjanak segíteni, ha gondod van.
Naplózva
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #19 Dátum: 2013.08.04 vasárnap, 20:17:26 »

Képet és némi leírást teszel fel róla? Ja, és az aláírásodba is tedd ki, hogy könnyebben tudjanak segíteni, ha gondod van.

Fotót még nem készítettem, de igyekszem a közeljövőben. A hirdetés szerint 2003.-as, de mint kiderült 2002.-es, 2.0 benzines, vonóhorgos, tempomat, ghia és ezüst színű. Nem is tudom mit írjak még róla...? Majd az aláírásban is megpróbálom összeszedni a szükségeseket és megfogalmazni.
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #20 Dátum: 2013.08.04 vasárnap, 23:20:18 »

Fotót még nem készítettem, de igyekszem a közeljövőben. A hirdetés szerint 2003.-as, de mint kiderült 2002.-es, 2.0 benzines, vonóhorgos, tempomat, ghia és ezüst színű. Nem is tudom mit írjak még róla...? Majd az aláírásban is megpróbálom összeszedni a szükségeseket és megfogalmazni.

Nem kell túlzásokba esni. Nézd meg sokunkét, az alapján is jó. (évjárat, motor, teljesítmény, felszereltség, esetleg egy-két általad fontosnak ítélt extra) Ja és használd egészséggel.
Naplózva
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #21 Dátum: 2013.08.12 hétfő, 20:11:41 »

Nagyon nem érte meg kereskedőtől vásárolnom, bár én is hibás vagyok, hogy nem vittem el átvizsgáltatni. Bár lehetett volna az "ő embere" is ahová vittem volna, vidékiként nem tudhatom a budapesti "összefonódásokat". A lényeg: ki van belőle szerelve a katalizátor, ezért tönkrement benne a lambdaszonda is, nem működik a hátsó ablaktörlő, nem jó a kézifék, a másik is csupa rozsda, bár fékhatás van, a klímám se működik, de azt lehet, hogy csak fel kéne tölteni, nem ez volt a legfontosabb megnézetni. Hirtelen ennyi a hibalista ami eszembe jutott. Ráadásul olcsó se volt, igaz a kölcsín csilli-villi. Szegény Opelemet is nevetséges áron számolta be, igaz már nem mai gyerek, de az műszakilag sokkal jobb állapotban volt. Majd egy téligumi garnitúrát is kéne vennem. Szóval lett egy kívülről nagyon szép, belülről nem túl jó autóm. Azt hiszem, ha x év múlva valamikor autóvásárlásra adom a fejem, soha többé kereskedőtől.
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #22 Dátum: 2013.08.12 hétfő, 21:00:35 »

Nagyon nem érte meg kereskedőtől vásárolnom, bár én is hibás vagyok, hogy nem vittem el átvizsgáltatni. Bár lehetett volna az "ő embere" is ahová vittem volna, vidékiként nem tudhatom a budapesti "összefonódásokat". A lényeg: ki van belőle szerelve a katalizátor, ezért tönkrement benne a lambdaszonda is, nem működik a hátsó ablaktörlő, nem jó a kézifék, a másik is csupa rozsda, bár fékhatás van, a klímám se működik, de azt lehet, hogy csak fel kéne tölteni, nem ez volt a legfontosabb megnézetni. Hirtelen ennyi a hibalista ami eszembe jutott. Ráadásul olcsó se volt, igaz a kölcsín csilli-villi. Szegény Opelemet is nevetséges áron számolta be, igaz már nem mai gyerek, de az műszakilag sokkal jobb állapotban volt. Majd egy téligumi garnitúrát is kéne vennem. Szóval lett egy kívülről nagyon szép, belülről nem túl jó autóm. Azt hiszem, ha x év múlva valamikor autóvásárlásra adom a fejem, soha többé kereskedőtől.




Ezeket a hibákat amiket leírtál lehet orvosolni utolagosan.Bár nem ártott volna átnézetni valami általad megbízhatónak tartott szerelővel legalább, mert szervízbe biztos nem engedte volna elvinni a kereskedő.Milyen katalizátor kell bele azt lehet tudok adni(egy kereskedő adta,biztos kiszerelte valahonnan) eplus2
Viccen kívül a fórumon biztosan segitenek és álomautó lesz a rémálmodból...... wave
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #23 Dátum: 2013.08.12 hétfő, 21:03:32 »

Nagyon nem érte meg kereskedőtől vásárolnom, bár én is hibás vagyok, hogy nem vittem el átvizsgáltatni. Bár lehetett volna az "ő embere" is ahová vittem volna, vidékiként nem tudhatom a budapesti "összefonódásokat". A lényeg: ki van belőle szerelve a katalizátor, ezért tönkrement benne a lambdaszonda is, nem működik a hátsó ablaktörlő, nem jó a kézifék, a másik is csupa rozsda, bár fékhatás van, a klímám se működik, de azt lehet, hogy csak fel kéne tölteni, nem ez volt a legfontosabb megnézetni. Hirtelen ennyi a hibalista ami eszembe jutott. Ráadásul olcsó se volt, igaz a kölcsín csilli-villi. Szegény Opelemet is nevetséges áron számolta be, igaz már nem mai gyerek, de az műszakilag sokkal jobb állapotban volt. Majd egy téligumi garnitúrát is kéne vennem. Szóval lett egy kívülről nagyon szép, belülről nem túl jó autóm. Azt hiszem, ha x év múlva valamikor autóvásárlásra adom a fejem, soha többé kereskedőtől.

Mennyit volt pofája elkérni érte, ha nem titok? Jöhet pü-ben is.
Naplózva
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #24 Dátum: 2013.08.12 hétfő, 21:39:06 »




Ezeket a hibákat amiket leírtál lehet orvosolni utolagosan.Bár nem ártott volna átnézetni valami általad megbízhatónak tartott szerelővel legalább, mert szervízbe biztos nem engedte volna elvinni a kereskedő.Milyen katalizátor kell bele azt lehet tudok adni(egy kereskedő adta,biztos kiszerelte valahonnan) eplus2
Viccen kívül a fórumon biztosan segitenek és álomautó lesz a rémálmodból...... wave

Az oké, tudom, hogy lehet orvosolni utólagosan, csak mivel kevesebbet szántam rá, mert nem volt több pénzem és így is kölcsön kellett kérnem (100 ezres nagyságrendben), mert eleve a vételre se volt meg teljesen, plusz ott van még az átírás, stb. Szerettem volna szerelőt vinni, de mindkettő azt mondta, hogy nincs sajna felesleg fél napja arra, hogy oda-vissza Bp. plusz az átnézés. Hogy milyen katalizátor kell, azt nem tudom, nem értek hozzá, de a kocsi adatait be tudom diktálni, az alapján szerintem Te biztos tudod. MK3-as benzines 2002-es gyártmány, 107 kW, ghia, kombi. Nem tudom milyen adat kell még hozzá? Már felhívtam egy helyi bontót, azt mondták, most nincs, de utána néznek, gondoltam onnan valamivel csak olcsóbban lehetne beszerezni, az új katalizátor 94 E, a lambdaszonda utángyártott pedig 32 E, ha jól emlékszem, bár ezek a szervízben mondott árak, gondolom létezik kevesebbért is. Mennyiért válnál meg tőle, ha jó az enyémbe? Nagyon köszönöm a segítségeket előre is!

Lacika 71 kérdésére: 1.100.000 forint, ami ha tényleg jó, lehet, hogy nem is lett volna érte sok, bár én csak olyan 900 E körül tudtam volna rászánni.
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #25 Dátum: 2013.08.12 hétfő, 22:13:52 »

Az oké, tudom, hogy lehet orvosolni utólagosan, csak mivel kevesebbet szántam rá, mert nem volt több pénzem és így is kölcsön kellett kérnem (100 ezres nagyságrendben), mert eleve a vételre se volt meg teljesen, plusz ott van még az átírás, stb. Szerettem volna szerelőt vinni, de mindkettő azt mondta, hogy nincs sajna felesleg fél napja arra, hogy oda-vissza Bp. plusz az átnézés. Hogy milyen katalizátor kell, azt nem tudom, nem értek hozzá, de a kocsi adatait be tudom diktálni, az alapján szerintem Te biztos tudod. MK3-as benzines 2002-es gyártmány, 107 kW, ghia, kombi. Nem tudom milyen adat kell még hozzá? Már felhívtam egy helyi bontót, azt mondták, most nincs, de utána néznek, gondoltam onnan valamivel csak olcsóbban lehetne beszerezni, az új katalizátor 94 E, a lambdaszonda utángyártott pedig 32 E, ha jól emlékszem, bár ezek a szervízben mondott árak, gondolom létezik kevesebbért is. Mennyiért válnál meg tőle, ha jó az enyémbe? Nagyon köszönöm a segítségeket előre is!

Lacika 71 kérdésére: 1.100.000 forint, ami ha tényleg jó, lehet, hogy nem is lett volna érte sok, bár én csak olyan 900 E körül tudtam volna rászánni.



A vételár fényében érthető és jogos a csalódottság.Szerintem a leírtakból csak bontottban gondolkodj.1.8 katalizátorom van és hozzá szonda.Sajnálom, hogy becsapás(mert ez vastagon az) árán lettél mondeo tulaj, de üdv a klubban!
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #26 Dátum: 2013.08.12 hétfő, 22:23:55 »



A vételár fényében érthető és jogos a csalódottság.Szerintem a leírtakból csak bontottban gondolkodj.1.8 katalizátorom van és hozzá szonda.Sajnálom, hogy becsapás(mert ez vastagon az) árán lettél mondeo tulaj, de üdv a klubban!

Köszi! :-)
Amúgy azért írtam le ide a bánatom, mert gondoltam, ha mást nem, valami jó tanácsot csak tud adni valaki. Majdnem még az alkatrész is összejött.  :-)
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #27 Dátum: 2013.08.13 kedd, 16:52:20 »

Az oké, tudom, hogy lehet orvosolni utólagosan, csak mivel kevesebbet szántam rá, mert nem volt több pénzem és így is kölcsön kellett kérnem (100 ezres nagyságrendben), mert eleve a vételre se volt meg teljesen, plusz ott van még az átírás, stb. Szerettem volna szerelőt vinni, de mindkettő azt mondta, hogy nincs sajna felesleg fél napja arra, hogy oda-vissza Bp. plusz az átnézés. Hogy milyen katalizátor kell, azt nem tudom, nem értek hozzá, de a kocsi adatait be tudom diktálni, az alapján szerintem Te biztos tudod. MK3-as benzines 2002-es gyártmány, 107 kW, ghia, kombi. Nem tudom milyen adat kell még hozzá? Már felhívtam egy helyi bontót, azt mondták, most nincs, de utána néznek, gondoltam onnan valamivel csak olcsóbban lehetne beszerezni, az új katalizátor 94 E, a lambdaszonda utángyártott pedig 32 E, ha jól emlékszem, bár ezek a szervízben mondott árak, gondolom létezik kevesebbért is. Mennyiért válnál meg tőle, ha jó az enyémbe? Nagyon köszönöm a segítségeket előre is!

Lacika 71 kérdésére: 1.100.000 forint, ami ha tényleg jó, lehet, hogy nem is lett volna érte sok, bár én csak olyan 900 E körül tudtam volna rászánni.

Az k.sok tényleg. Még a 900 is meggondolandó egy ilyen állapotú autóért. Egyébként pedig én visszavinném, mert gondolom nem tájékoztatott ezekről a hibákról. 6 hónap garanciát köteles vállalni.
Naplózva
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #28 Dátum: 2013.08.13 kedd, 20:13:27 »

Az k.sok tényleg. Még a 900 is meggondolandó egy ilyen állapotú autóért. Egyébként pedig én visszavinném, mert gondolom nem tájékoztatott ezekről a hibákról. 6 hónap garanciát köteles vállalni.

Sajna nem, mert ráírta az adás-vételire, hogy idézem: "A gépkocsit a vevő megtekintette, kipróbálta, állapotát elfogadta. A jövőben előforduló hibákért az eladó szavatosságot nem válall. Garancia nincs!" Valóban körbejártam, megnéztem, szép állapotban van. Mentem vele egy kört az autópiac területén. De azt nem tudhattam, hogy hiányoznak belőle alkatrészek, egy mindenesetre biztos (katalizátor), az hozzá tartozik, olyan mintha csak három kereke lenne vagy hiányozna egy ajtó. Amikor kiderült felhívtam, azt mondta, hogy ott több autóból is hiányzik. Ez engem kevésbé vigasztal. Amikor mondtam, hogy így nem fog átmenni műszakin, azt mondta, hogy vigyem el hozzá, ő majd akkor leműszakiztatja. Ezzel gondolom nem lenne gondja, mert friss műszakival kaptam, mert Németországból behozott autó.
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #29 Dátum: 2013.08.13 kedd, 20:49:12 »

Sajna nem, mert ráírta az adás-vételire, hogy idézem: "A gépkocsit a vevő megtekintette, kipróbálta, állapotát elfogadta. A jövőben előforduló hibákért az eladó szavatosságot nem válall. Garancia nincs!" Valóban körbejártam, megnéztem, szép állapotban van. Mentem vele egy kört az autópiac területén. De azt nem tudhattam, hogy hiányoznak belőle alkatrészek, egy mindenesetre biztos (katalizátor), az hozzá tartozik, olyan mintha csak három kereke lenne vagy hiányozna egy ajtó. Amikor kiderült felhívtam, azt mondta, hogy ott több autóból is hiányzik. Ez engem kevésbé vigasztal. Amikor mondtam, hogy így nem fog átmenni műszakin, azt mondta, hogy vigyem el hozzá, ő majd akkor leműszakiztatja. Ezzel gondolom nem lenne gondja, mert friss műszakival kaptam, mert Németországból behozott autó.

Az csak egy dolog, hogy ráírta, de szerintem akkor is köteles garanciát vállalni, ugyanis törvény írja elő. De ezt a jogászok úgyis igazolják vagy megcáfolják. A katalizátor hiányát, a klíma, a lamda szonda hibáját pedig nem írta rá. Az nem tartozik szerintem az állapotába. (bár ki tudja?)
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #30 Dátum: 2013.08.13 kedd, 20:53:25 »

Sajna nem, mert ráírta az adás-vételire, hogy idézem: "A gépkocsit a vevő megtekintette, kipróbálta, állapotát elfogadta. A jövőben előforduló hibákért az eladó szavatosságot nem válall. Garancia nincs!" Valóban körbejártam, megnéztem, szép állapotban van. Mentem vele egy kört az autópiac területén. De azt nem tudhattam, hogy hiányoznak belőle alkatrészek, egy mindenesetre biztos (katalizátor), az hozzá tartozik, olyan mintha csak három kereke lenne vagy hiányozna egy ajtó. Amikor kiderült felhívtam, azt mondta, hogy ott több autóból is hiányzik. Ez engem kevésbé vigasztal. Amikor mondtam, hogy így nem fog átmenni műszakin, azt mondta, hogy vigyem el hozzá, ő majd akkor leműszakiztatja. Ezzel gondolom nem lenne gondja, mert friss műszakival kaptam, mert Németországból behozott autó.

A katalizátor hiánya és a lamdba-szonda hiba olyasmi, ami megtekintéssel és kipróbálással nem vehető észre, viszont az autó szériatartozékai, azaz sem hiányuk, sem hibás működésük nem engedhető meg. A lambdára még tudja azt mondani, hogy azután romlott el, hogy elvitted, tehát az alighanem bukó, de a katalizátor hiányára nemigen hiszem, hogy tud mit mondani.

De majd Drof úgyis megszakérti, ha ideje és kedve lesz rá...  taps taps taps taps taps

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #31 Dátum: 2013.08.13 kedd, 21:30:34 »

A katalizátor hiánya és a lamdba-szonda hiba olyasmi, ami megtekintéssel és kipróbálással nem vehető észre, viszont az autó szériatartozékai, azaz sem hiányuk, sem hibás működésük nem engedhető meg. A lambdára még tudja azt mondani, hogy azután romlott el, hogy elvitted, tehát az alighanem bukó, de a katalizátor hiányára nemigen hiszem, hogy tud mit mondani.

De majd Drof úgyis megszakérti, ha ideje és kedve lesz rá...  taps taps taps taps taps

AndyA

Igen, a lambda-szonda azután romlott el, hogy elhoztam, ugyanis vasárnap óta világít a hibajelzés. Tegnap elvittem szervizbe és ott mondták, hogy a katalizátor hiánya miatt romlott el.
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26975


E-mail
« Új hozzászólás #32 Dátum: 2013.08.13 kedd, 21:33:06 »

Igen, a lambda-szonda azután romlott el, hogy elhoztam, ugyanis vasárnap óta világít a hibajelzés. Tegnap elvittem szervizbe és ott mondták, hogy a katalizátor hiánya miatt romlott el.

Az meg egy másik dolog... Akkor az is szavatos...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #33 Dátum: 2013.08.29 csütörtök, 22:46:03 »

Igen, a lambda-szonda azután romlott el, hogy elhoztam, ugyanis vasárnap óta világít a hibajelzés. Tegnap elvittem szervizbe és ott mondták, hogy a katalizátor hiánya miatt romlott el.

Na izé ... valószínűleg a lambdáid nem romlottak el, csak a 2 lamda a kat. hiánya miatt dobja fel a P0420-as hibát.
Katalizátort bontottan, vagy 90 EUR-ért lehet rendelni UK-ból.

Én a helyedben a motor szívó oldalát is átnézném. Egyrészt az örvénylapátok miatt, illetve ha ott sok olaj van az alján, akkor a gyűrűzésre is fel kell készülnöd. (Ugyanezt az ívet végigszívtam ...)
Naplózva
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #34 Dátum: 2013.08.30 péntek, 19:50:22 »

Na izé ... valószínűleg a lambdáid nem romlottak el, csak a 2 lamda a kat. hiánya miatt dobja fel a P0420-as hibát.
Katalizátort bontottan, vagy 90 EUR-ért lehet rendelni UK-ból.

Én a helyedben a motor szívó oldalát is átnézném. Egyrészt az örvénylapátok miatt, illetve ha ott sok olaj van az alján, akkor a gyűrűzésre is fel kell készülnöd. (Ugyanezt az ívet végigszívtam ...)

Köszi szépen a tanácsokat!
Ezt egy ismerős autószerelő is mondta, hogy lehet nincs vele baj, csak meg kéne takarítani, miután szereztem bele katalizátort. Már beszéltem egy olcsóbb bontóval, elméletileg a jövő hétre lesz, bár már e hétre is úgy volt, hogy megjön. Arra gondoltam a biztonság kedvéért lehet, hogy veszek bele lambda-szondát is (szintén bontottat), mert ha mégis rossz, a benzin többe van feljárni Bp.-re (bp.-i a bontó).
Szép kilátások.  szomoru1  Az örvénylapátok és gyűrűzésnél mire számítsak anyagiak terén, ha kiderül, hogy ott is gond van? Katalizátort 15 ezerért ígért a bontós, hátsó ablaktörlő motrot 5 ezerért, lemezfelnit 25-ért a négyet, alut 40-ért, de amilyenek a mo.-i utak, jó nekem a lemez is, gumikat már vettem 5-ért darabját.
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #35 Dátum: 2013.08.30 péntek, 22:53:50 »

Szegény Opelemet is nevetséges áron számolta be, igaz már nem mai gyerek, de az műszakilag sokkal jobb állapotban volt.
Miért nem volt jó az Opel?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #36 Dátum: 2013.08.30 péntek, 23:34:15 »

Miért nem volt jó az Opel?

Mert bővül a család és nem fértünk volna el benne. Valami nagy csomagtartójú kombit akartam, így lett a Mondeo. Amúgy nagyon meg voltam vele elégedve, bejártuk vele az országot többször és Ukrajnán kívül az összes környező országot is.
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #37 Dátum: 2013.08.30 péntek, 23:43:17 »

Mert bővül a család és nem fértünk volna el benne. Valami nagy csomagtartójú kombit akartam, így lett a Mondeo. Amúgy nagyon meg voltam vele elégedve, bejártuk vele az országot többször és Ukrajnán kívül az összes környező országot is.
Opel mi volt?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #38 Dátum: 2013.08.30 péntek, 23:46:50 »

Opel mi volt?

Astra 1.6 benzines
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #39 Dátum: 2013.08.31 szombat, 08:17:50 »

ezért tönkrement benne a lambdaszonda is,

Nekem van eladó új lambdaszondám, ha érdekel!
http://mondeo.hu/index.php?topic=4517.0  wave
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #40 Dátum: 2013.08.31 szombat, 09:12:48 »

Köszi szépen a tanácsokat!
Ezt egy ismerős autószerelő is mondta, hogy lehet nincs vele baj, csak meg kéne takarítani, miután szereztem bele katalizátort.

A katalizátor csak úgy nem romlik el magától. Az én történetem a következő: termosztát megdöglött -> állandóan hűtött a motor -> túldúsítás -> benzin lemossa az olajat a hengerfalról -> gyűrűk ellágyulnak -> PCV szelepen keresztül a kartergáz nagy mennyiségű olajat lökött ki a szívóágra -> a motor továbblökte az olajat a katalizátorba -> katalizátor elpusztult.

Katalizátor csere ELŐTT az első szabály, hogy a motornak jónak kell lennie, mivel ha nem az, akkor az új katalizátor is hamar tönkre fog menni, mivel a katalizátor halál az következmény, nem kiváltó ok. Szóval csak akkor állj neki új alkatrészek beszerezésének (beleértve az általad felsoroltakat), ha a motor hibátlan.

Ha a szívóoldalon van olaj, akkor nagyon a kocsival ne nagyon közlekedj, mivel valószínűleg a vezérműláncod olajozása is elégtelen, ami szét fogja forgácsolni a láncot és a fogaskerekeket is.

Árban: motor komplett tömítésgarnitúra + vezérműlánc: 60.000 Ft körül
Motorfelújítás (beleértve a fentebbi láncot és tömítéseket, gyűrűzéssel): kb 350.000-400.000 Ft.
Lambda szonda: itt a srácnál ócsóért Smiley
Katalizátor: bontottan a fentebbi áron (olcsó, de kérdés, hogy mennyire hatékony még), újonnan 90 EUR (ebay-en keress, 5 napon belül címen van - legalábbis nekem a múlt héten ennyi alatt ért ide Smiley )

Mondom, minden további pénzköltés előtt szedd le a szívósort és nézz bele (vagy elég a pillangószelep és egy endoszkóp) Ha helyileg Pesten vagy - nem figyeltem mit mondtál - akkor van nálam endoszkóp, ekkor elég a pillangó szelepet leszedned, hogy bele tudjunk nézni.

Naplózva
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #41 Dátum: 2013.08.31 szombat, 10:52:40 »

Nekem van eladó új lambdaszondám, ha érdekel!
http://mondeo.hu/index.php?topic=4517.0  wave

Lehet, hogy érdekel, még nem tudom, mert a bontós azt mondta, hogy az előző katalizátort lambda-szondával együtt adta oda 15-ért aki megvette, reménykedem benne, hogy én is így járok. Ha nem, akkor még kérdés, hogy mennyiért vesztegeti, ha úgy látom, hogy érdemesebb inkább újat venni Nálad, jelentkezem.
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #42 Dátum: 2013.08.31 szombat, 11:01:25 »

A katalizátor csak úgy nem romlik el magától. Az én történetem a következő: termosztát megdöglött -> állandóan hűtött a motor -> túldúsítás -> benzin lemossa az olajat a hengerfalról -> gyűrűk ellágyulnak -> PCV szelepen keresztül a kartergáz nagy mennyiségű olajat lökött ki a szívóágra -> a motor továbblökte az olajat a katalizátorba -> katalizátor elpusztult.

Katalizátor csere ELŐTT az első szabály, hogy a motornak jónak kell lennie, mivel ha nem az, akkor az új katalizátor is hamar tönkre fog menni, mivel a katalizátor halál az következmény, nem kiváltó ok. Szóval csak akkor állj neki új alkatrészek beszerezésének (beleértve az általad felsoroltakat), ha a motor hibátlan.

Ha a szívóoldalon van olaj, akkor nagyon a kocsival ne nagyon közlekedj, mivel valószínűleg a vezérműláncod olajozása is elégtelen, ami szét fogja forgácsolni a láncot és a fogaskerekeket is.

Árban: motor komplett tömítésgarnitúra + vezérműlánc: 60.000 Ft körül
Motorfelújítás (beleértve a fentebbi láncot és tömítéseket, gyűrűzéssel): kb 350.000-400.000 Ft.
Lambda szonda: itt a srácnál ócsóért Smiley
Katalizátor: bontottan a fentebbi áron (olcsó, de kérdés, hogy mennyire hatékony még), újonnan 90 EUR (ebay-en keress, 5 napon belül címen van - legalábbis nekem a múlt héten ennyi alatt ért ide Smiley )

Mondom, minden további pénzköltés előtt szedd le a szívósort és nézz bele (vagy elég a pillangószelep és egy endoszkóp) Ha helyileg Pesten vagy - nem figyeltem mit mondtál - akkor van nálam endoszkóp, ekkor elég a pillangó szelepet leszedned, hogy bele tudjunk nézni.



Nem romlott el, hanem eleve a kereskedő úgy adta el, hogy ki volt belőle szerelve én pedig csak vásárlás után szembesültem a tényekkel. A lambda-szonda meg a katalizátor hiánya miatt adta be a hibajelet.
Azt a belenézést nagyon szívesen venném és megköszönném. Én sajna nem vagyok egy műszaki zseni, azt se tudom hol kéne nézni. Csütörtökön Pesten leszek, mert az asszonyt vinni kell dokihoz, akkor lenne rá lehetőség?
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #43 Dátum: 2013.09.07 szombat, 01:01:36 »

Felvetődött, hogy a kereskedő szerelhette ki a katalizátort, mert az egyik kollégám azt mondta, hogy külföldről behozott kocsikat akárki nem is vizsgáztathat elméletileg. Amikor kiválasztottam az autót, elért tőlem 300 E ft foglalót és mondta, hogy kb.3-4 nap múlva jöhetek vissza, addigra magyar rendszámmal és friss műszakival vihetem az autót. Tehát, ha nem feketén volt műszakiztatva, akkor a vizsgánál még benne kellett, hogy legyen a katalizátor. Vagy átmehet úgy is, hogy nem veszik észre a hiányát, pl. nem is feltételezik, hogy nincs benne és a vizsgált értékek még megfelelőek? (Lehet, hogy hülyeséget kérdeztem?) A lambda-szonda pl. egy hétre rá adta be a hibajelet, de a katalizátor hiányát már két nap múlva tudtam, amikor hétfőn bevittem állapotfelmérésre. A lényeg, hogy a foglaló birtokában biztos lehetett, hogy elviszem az autót, ha utólag észre is venném esetleg a hiányt.
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #44 Dátum: 2013.09.07 szombat, 10:28:02 »

Felvetődött, hogy a kereskedő szerelhette ki a katalizátort, mert az egyik kollégám azt mondta, hogy külföldről behozott kocsikat akárki nem is vizsgáztathat elméletileg. Amikor kiválasztottam az autót, elért tőlem 300 E ft foglalót és mondta, hogy kb.3-4 nap múlva jöhetek vissza, addigra magyar rendszámmal és friss műszakival vihetem az autót. Tehát, ha nem feketén volt műszakiztatva, akkor a vizsgánál még benne kellett, hogy legyen a katalizátor. Vagy átmehet úgy is, hogy nem veszik észre a hiányát, pl. nem is feltételezik, hogy nincs benne és a vizsgált értékek még megfelelőek? (Lehet, hogy hülyeséget kérdeztem?) A lambda-szonda pl. egy hétre rá adta be a hibajelet, de a katalizátor hiányát már két nap múlva tudtam, amikor hétfőn bevittem állapotfelmérésre. A lényeg, hogy a foglaló birtokában biztos lehetett, hogy elviszem az autót, ha utólag észre is venném esetleg a hiányt.

Az is lehet, hogy ő vette ki, viszont az tuti, hogy a kocsi nem állt szigorú vizsgapadon!;)
Ha nincs tüzetesen átvizsgálva, akkor ezek sajna később derülnek ki...

A bátyám 1 hónapja vett egy Galaxyt. Ott a helyszínen sikerült fényt deríteni bizonyos hiányosságokra... Voltak kérdések, észrevételek, amiket tettem, és ebből születtek elszólások. És szép lassan mindenre fény derült, és leinformálódott a verda:)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Atiko
Vendég
« Új hozzászólás #45 Dátum: 2013.10.19 szombat, 17:42:42 »

https://admin.hasznaltauto.hu/gyorsnezet/szemelyauto/7327941
Naplózva
Atiko
Vendég
« Új hozzászólás #46 Dátum: 2013.10.20 vasárnap, 12:32:01 »

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_di_trend_tddi_trend-7327941
Naplózva
eftalita
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #47 Dátum: 2013.10.20 vasárnap, 19:11:30 »


Bocsi, de ez azt hiszem nem vonatkozik rám, én készpénzért vettem az autót.
Naplózva

2010. MK4. 2.0 benzines 146LE Ghia kombi
Atiko
Vendég
« Új hozzászólás #48 Dátum: 2013.10.20 vasárnap, 19:35:58 »

Bocsi, de ez azt hiszem nem vonatkozik rám, én készpénzért vettem az autót.
Ezt nem értem....?
Naplózva
Atiko
Vendég
« Új hozzászólás #49 Dátum: 2013.10.20 vasárnap, 19:37:32 »

Ezt nem értem....?
Ja mert,hogy diesel.... Tongue
Naplózva
Oldalak: [1] 2   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.07 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.