Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.05 vasárnap, 22:09:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1_MK2 első lengéscsillapítók-ELKELT  (Megtekintve 2197 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
legyozo
Vendég
« Dátum: 2011.05.11 szerda, 12:12:30 »

Lip gáztöltésű, ÚJ lengéscsillapító pár eladó
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.27 hétfő, 15:07:53 írta legyozo » Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2011.05.12 csütörtök, 12:48:25 »

Hi!

Azt, hogy hol, már tudom.
Már csak az érdekel, hogy mennyiért, illetve hogy Mk1-e avagy Mk2-e? Mert nem mindegy.
Ja, és dízel, V6 vagy Zetec-hez valók? Mert ha jól tudom, ez sem mindegy. Vagy ez a leosztás csak a rugónál számít?  confused

Köszi, Üdv, HegeGabi.
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.12 csütörtök, 12:51:15 írta HegeGabi » Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2011.05.12 csütörtök, 13:25:55 »

Hi!

Azt, hogy hol, már tudom.
Már csak az érdekel, hogy mennyiért, illetve hogy Mk1-e avagy Mk2-e? Mert nem mindegy.
Ja, és dízel, V6 vagy Zetec-hez valók? Mert ha jól tudom, ez sem mindegy. Vagy ez a leosztás csak a rugónál számít?  confused

Köszi, Üdv, HegeGabi.
Szia!

Néhány hete teljesen laikus voltam a témában, most annyival tudok többet, amit itt a fórumon összeszedtem.
Az mk1 és mk2 lengéscsillapítói nem egyformák, eltérés van a tányérok között. Az mk1 rugója alul összeszűkül így a tányér ennek megfelelően van kialakítva, míg az mk2 rugója henger alakú, a tányérban pedig nagyobb hely van a rugó felfekvésének.

Mindezek ellenére a lengéscsillapítók csereszabatosak lehetnek ha a megfelelő rugóval használod, azaz a leosztás csak a rugónál számít.

Ha tévednék, akkor javítsatok ki.

Üdv

Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2011.05.12 csütörtök, 13:48:23 »

Szia!

Néhány hete teljesen laikus voltam a témában, most annyival tudok többet, amit itt a fórumon összeszedtem.
Az mk1 és mk2 lengéscsillapítói nem egyformák, eltérés van a tányérok között. Az mk1 rugója alul összeszűkül így a tányér ennek megfelelően van kialakítva, míg az mk2 rugója henger alakú, a tányérban pedig nagyobb hely van a rugó felfekvésének.

Mindezek ellenére a lengéscsillapítók csereszabatosak lehetnek ha a megfelelő rugóval használod, azaz a leosztás csak a rugónál számít.

Ha tévednék, akkor javítsatok ki.

Üdv


a kérdés az, hogy nálad milyen csillapító van
mert azért hogy eladd, mással ne vetess új rugót Smiley
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2011.05.12 csütörtök, 15:52:40 »

a kérdés az, hogy nálad milyen csillapító van
mert azért hogy eladd, mással ne vetess új rugót Smiley

Jogos.  worship Mk2 lengéscsillapítót adnék el.
 
Azért adom el mert nem akarok hátul is rugót venni. Miután megvettem a lengéscsillapítót rájöttem, hogy ültetett rugók vannak a kocsimban.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.12 vasárnap, 21:21:17 írta legyozo » Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2011.05.12 csütörtök, 20:19:54 »

Hi!

Azt, hogy hol, már tudom.
Már csak az érdekel, hogy mennyiért, illetve hogy Mk1-e avagy Mk2-e? Mert nem mindegy.
Ja, és dízel, V6 vagy Zetec-hez valók? Mert ha jól tudom, ez sem mindegy. Vagy ez a leosztás csak a rugónál számít?  confused

Köszi, Üdv, HegeGabi.
Összes mk2-höz jó,mk1-be rugócserével jó.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2011.05.13 péntek, 11:37:32 »

Összes mk2-höz jó,mk1-be rugócserével jó.
Ez eddig tiszta.
A leosztást arra kérdeztem, hogy. Tudtommal a rugók a dízelhez, V6-hoz és Zetechez mások. Azt szerettem volna megtudni, hogy ilyesfajta leosztás van-e a gátlók között is, vagy nincs?
Köszike.
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.057 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.