Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.22 szerda, 16:58:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 1.8-as benzines 110LE motort keresek  (Megtekintve 3825 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
sempi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



E-mail
« Dátum: 2013.09.28 szombat, 10:08:50 »

MK3 1.8-as benzines 110LE motort keresek

Az enyém eszi az olajat, amit el akarsz adni, az ne egye,

Keress a profilomban beállított elérhetőségeken

Köszi

Naplózva

MK3 Facelift 1 1.8 Benzin 2004.12 (6 kerék, 4 ajtó)
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2013.09.28 szombat, 10:09:57 »

MK3 1.8-as benzines 110LE motort keresek

Az enyém eszi az olajat, amit el akarsz adni, az ne egye,

Keress a profilomban beállított elérhetőségeken

Köszi



Keresd meg a bontósokat,hívd fel őket,hátha tudnak segíteni  integet2
Naplózva
sempi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2013.09.29 vasárnap, 13:32:01 »

Keresd meg a bontósokat,hívd fel őket,hátha tudnak segíteni  integet2

Mivel ez a motor ambient felszereltségűben van, nem szeretik a bontósok, mivel nem lehet az extrákat eladni belőle...

MK2-vel beszéltem, aztmondta nézzek ki egyet, licitálnak rá és +200ezerért behozzák az országba - no comment
Naplózva

MK3 Facelift 1 1.8 Benzin 2004.12 (6 kerék, 4 ajtó)
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2013.09.29 vasárnap, 13:34:58 »

Mivel ez a motor ambient felszereltségűben van, nem szeretik a bontósok, mivel nem lehet az extrákat eladni belőle...

MK2-vel beszéltem, aztmondta nézzek ki egyet, licitálnak rá és +200ezerért behozzák az országba - no comment

Igaza van...Neki is csak úgy éri meg,ha el tudja adni a többi részét. Más bontósnál nincs?

Esetleg neki írjál/hívd fel,hogy a motor milyen állapotban van:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_1.8_ambiente_abs_klima_16-alufelni-7153954

 integet2 integet2
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.29 vasárnap, 13:37:04 írta Nika91127 » Naplózva
sempi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2013.10.16 szerda, 14:48:32 »

Igaza van...Neki is csak úgy éri meg,ha el tudja adni a többi részét. Más bontósnál nincs?

Esetleg neki írjál/hívd fel,hogy a motor milyen állapotban van:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_1.8_ambiente_abs_klima_16-alufelni-7153954

 integet2 integet2

Igen, mikor megláttam, nekem is megdobbant a szívem. Jó lett volna, csak annyi a bökkenő, hogy miután elkértem az alávázszámot, kiderült, hogy ez bizony egy 125Le Trend vagy gia felszereltségű :-(
Szóltam neki, hogy módosítsa a hirdetést, de nem tette meg....
Naplózva

MK3 Facelift 1 1.8 Benzin 2004.12 (6 kerék, 4 ajtó)
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2013.10.16 szerda, 14:55:28 »

MK3 1.8-as benzines 110LE motort keresek

Az enyém eszi az olajat, amit el akarsz adni, az ne egye,

Keress a profilomban beállított elérhetőségeken

Köszi



Már minden javítási illetve hibalehetőséget kizártál, hogy csak a motorcsere maradt?
Naplózva
sempi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



E-mail
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 12:00:46 »

Már minden javítási illetve hibalehetőséget kizártál, hogy csak a motorcsere maradt?

Hello


Nem tudni, hogy csak a szimeringekkel van a gond, vagy a gyűrűkkel.

Kompresszió és veszteség mérés eredménye:
Kompresszió
1. henger: 12,5 bar
2. henger: 12,2 bar
3. henger: 12,8 bar
4. henger: 12,5 bar

Veszteség:
1. henger: 18%
2. henger: 15%
3. henger: 20%
4. henger: 12%


Kaptam árajánlatot a javításra, de ha csak a szimeringeket cserélik, akkor is vagy 50 ezer a munkadíj + anyag, ezért lehet, hogy jobban járnék egy másik motorral.
Csak az a baj, hogy ilyen motorból nagyon kevés jó és eladó van...

Annak is örülnék, ha találnék egy szerelőt, aki ért is hozzá, meg nem is kér egy vagyont a munkáért.Értem én, hogy ők ebből élnek, de aránytalanul sokat kérnek...
Naplózva

MK3 Facelift 1 1.8 Benzin 2004.12 (6 kerék, 4 ajtó)
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 12:03:47 »

Hello


Nem tudni, hogy csak a szimeringekkel van a gond, vagy a gyűrűkkel.

Kompresszió és veszteség mérés eredménye:
Kompresszió
1. henger: 12,5 bar
2. henger: 12,2 bar
3. henger: 12,8 bar
4. henger: 12,5 bar

Veszteség:
1. henger: 18%
2. henger: 15%
3. henger: 20%
4. henger: 12%


Kaptam árajánlatot a javításra, de ha csak a szimeringeket cserélik, akkor is vagy 50 ezer a munkadíj + anyag, ezért lehet, hogy jobban járnék egy másik motorral.
Csak az a baj, hogy ilyen motorból nagyon kevés jó és eladó van...

Annak is örülnék, ha találnék egy szerelőt, aki ért is hozzá, meg nem is kér egy vagyont a munkáért.Értem én, hogy ők ebből élnek, de aránytalanul sokat kérnek...

Szerintem ezek az értékek még normálisnak mondhatók. Mi a probléma? Eszi az olajat?
Naplózva
sempi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 14:36:57 »

Szerintem ezek az értékek még normálisnak mondhatók. Mi a probléma? Eszi az olajat?

igen, eszi kb 2dl/100 km a fogyasztása.


Azt mondta két szerelő is, hogy a 24%-os veszteség tekinthető annak az értéknek, amikor már hozzá kell nyúlni a motorhoz
Naplózva

MK3 Facelift 1 1.8 Benzin 2004.12 (6 kerék, 4 ajtó)
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 14:43:42 »

igen, eszi kb 2dl/100 km a fogyasztása.


Azt mondta két szerelő is, hogy a 24%-os veszteség tekinthető annak az értéknek, amikor már hozzá kell nyúlni a motorhoz

Az lehet akár a szelepszárszimering hibája is, ami nem több 10ezres javítás. Szerintem nézesd meg egy olyan szerlővel, aki eléggé otthon van a mondeo motorokban. Hiába benzines az audi, opel, skoda stb, de a motorok között azért manapság elég nagy különbségek mutatkoznak. Más egy mondeo motorjának a jellemző hibalehetősége, mint egy VW-nek,Opelnek stb. Lehet, hogy másoktól más választ fogsz kapni. Milyen színű a kipufogó gáz színe? Ha kékes, akkor az utal az olajfogyasztásra. Egyéb esetben lehet, hogy "csak" szimering problémád van.
Naplózva
sempi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



E-mail
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 15:00:47 »

Az lehet akár a szelepszárszimering hibája is, ami nem több 10ezres javítás. Szerintem nézesd meg egy olyan szerlővel, aki eléggé otthon van a mondeo motorokban. Hiába benzines az audi, opel, skoda stb, de a motorok között azért manapság elég nagy különbségek mutatkoznak. Más egy mondeo motorjának a jellemző hibalehetősége, mint egy VW-nek,Opelnek stb. Lehet, hogy másoktól más választ fogsz kapni. Milyen színű a kipufogó gáz színe? Ha kékes, akkor az utal az olajfogyasztásra. Egyéb esetben lehet, hogy "csak" szimering problémád van.

kb 5000 km-et mentem már vele így. Eddig egyetlen egyszer láttam, hogy egy kisebb kék felhőt kinyomott magából, egyébként semmit nem venni észre. Nem kékül a táj mögöttem.

Nem tudok olyan szerelőt, aki a szelepszár szimeringek cseréjét a hengerfej leszerelése nélkül kicserélné őket, és nem egy kisebb vagyont kér el érte.
Jóldolgozó autószerelőkre is várok ajánlatokat Smiley
Naplózva

MK3 Facelift 1 1.8 Benzin 2004.12 (6 kerék, 4 ajtó)
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2013.10.17 csütörtök, 19:15:55 »

kb 5000 km-et mentem már vele így. Eddig egyetlen egyszer láttam, hogy egy kisebb kék felhőt kinyomott magából, egyébként semmit nem venni észre. Nem kékül a táj mögöttem.

Nem tudok olyan szerelőt, aki a szelepszár szimeringek cseréjét a hengerfej leszerelése nélkül kicserélné őket, és nem egy kisebb vagyont kér el érte.
Jóldolgozó autószerelőkre is várok ajánlatokat Smiley


Szerintem keresd meg GSR-t. Ő ott dolgozik a XV. kerületben. Megbeszéled vele, bemész hozzá, megnézi a géped és megmondja, hogy mi lehet a gond.
Naplózva
sempi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



E-mail
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2013.10.18 péntek, 08:57:05 »

Szerintem keresd meg GSR-t. Ő ott dolgozik a XV. kerületben. Megbeszéled vele, bemész hozzá, megnézi a géped és megmondja, hogy mi lehet a gond.

Köszi, írtam neki, remélem lesz belőle valami...
Naplózva

MK3 Facelift 1 1.8 Benzin 2004.12 (6 kerék, 4 ajtó)
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2013.10.18 péntek, 15:59:12 »

Köszi, írtam neki, remélem lesz belőle valami...

Igazán nincs mit. Ezért van a fórum. Miért vernéd magad feleslegesköltségekbe, ha negyedéből megoldható a gondod. Azért majd írl le, hogy mi volt a baja.
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.05 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.