Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:22:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 177 178 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187 188 189 190 191 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593573 alkalommal)
0 Felhasználó és 35 vendég van a témában
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #9150 Dátum: 2009.08.03 hétfő, 18:33:01 »

Szevesztok!!!

Új vagyok érdeklődnék milyen hangszórót ajánlotok a gyári helyett mert az nagyon gyenge és ki szeretném cserélni JVC 4x50w-tos cd fej egységem van.Mint olvastam ne igen várjak csodákat mivel mélyet nem igen fog adni.Nem szeretnék ládát remélem azért meg lehet oldani valahogy.Előre is köszönöm.
Én egy Alpine motyót barkácsoltam be. Egy kicsit nagyobb mint a gyári, de befér. Csak a mélységre kell figyelni, hogy az ablak ne akadjon bele. (nekem is határeset) Mélyet valóban nem szól rendesen, sőt kivűlről is jól lehet hallani, (persze erősítő hajtja) tehát ha mélyet akarsz, nem úszod meg láda nélkül. De lehet, hogy valakinek van jobb ötlete is.
Naplózva
Goa
Vendég
« Új hozzászólás #9151 Dátum: 2009.08.03 hétfő, 22:20:07 »

Én egy Alpine motyót barkácsoltam be. Egy kicsit nagyobb mint a gyári, de befér. Csak a mélységre kell figyelni, hogy az ablak ne akadjon bele. (nekem is határeset) Mélyet valóban nem szól rendesen, sőt kivűlről is jól lehet hallani, (persze erősítő hajtja) tehát ha mélyet akarsz, nem úszod meg láda nélkül. De lehet, hogy valakinek van jobb ötlete is.


Köszi a választ ettől féltem mert nem igen szeretnék ládát.Remélem azért jól fog szólni láda nélkül is.
És az ajtó kárpított könnyü leszedni??
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.03 hétfő, 22:23:14 írta Goa » Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #9152 Dátum: 2009.08.04 kedd, 16:01:20 »


Köszi a választ ettől féltem mert nem igen szeretnék ládát.Remélem azért jól fog szólni láda nélkül is.
És az ajtó kárpított könnyü leszedni??
Először játszol vele fél órát, másidikra 5 perc. Egy gond van. Vannak olyan műanygdugeszok, (csavart rejtenek, takarnak) amit nem tudsz sérülés nélkül kipattintani. Az ajtó fogantyúban lévőnek viszont van alul két kis luk, amibe kis egyenes csavarhúzóval kell bematatni, feszíteni. (mielőtt nekiesel szemből, mint én.)
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #9153 Dátum: 2009.08.04 kedd, 16:03:59 »

Először játszol vele fél órát, másidikra 5 perc. Egy gond van. Vannak olyan műanygdugeszok, (csavart rejtenek, takarnak) amit nem tudsz sérülés nélkül kipattintani. Az ajtó fogantyúban lévőnek viszont van alul két kis luk, amibe kis egyenes csavarhúzóval kell bematatni, feszíteni. (mielőtt nekiesel szemből, mint én.)
én próbáltam alulról, de nem sikerült, így maradt a szemből piszkálás  eplus2
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #9154 Dátum: 2009.08.04 kedd, 16:11:35 »

én próbáltam alulról, de nem sikerült, így maradt a szemből piszkálás  eplus2
Miről is beszélünk?   Wink
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #9155 Dátum: 2009.08.04 kedd, 16:13:02 »

Miről is beszélünk?   Wink
hát az ajtó kapaszkodójáról  hehe
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #9156 Dátum: 2009.08.04 kedd, 16:18:59 »

hát az ajtó kapaszkodójáról  hehe
Azt hittem már mindenféle malackodáson jár az eszed. laugh Pedig lejön az alulról. De én is csak akkor láttam, miután lefeszegettem szemből. Most úgy is néz ki.  Undecided Ha jól alánézel, ott a két kis lik.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9157 Dátum: 2009.08.04 kedd, 16:22:36 »

Azt hittem már mindenféle malackodáson jár az eszed. laugh Pedig lejön az alulról. De én is csak akkor láttam, miután lefeszegettem szemből. Most úgy is néz ki.  Undecided Ha jól alánézel, ott a két kis lik.

Amióta itt elkezdtél kétértelműen gondolkodni, nem tudok a kapaszkodóra gondolni. Mindig ott lebeg a punetti a szemem előtt...  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #9158 Dátum: 2009.08.04 kedd, 16:23:18 »

Amióta itt elkezdtél kétértelműen gondolkodni, nem tudok a kapaszkodóra gondolni. Mindig ott lebeg a punetti a szemem előtt...  vigyor3
Punetti? Ez valami olasz kifejezés?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9159 Dátum: 2009.08.04 kedd, 16:23:56 »

Punetti? Ez valami olasz kifejezés?

Nem, ez szleng.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #9160 Dátum: 2009.08.04 kedd, 16:25:34 »

Nem, ez szleng.
Értem már! Mint a kuketti! (ez mán OFF)
Naplózva
Goa
Vendég
« Új hozzászólás #9161 Dátum: 2009.08.05 szerda, 22:21:52 »

Értem már! Mint a kuketti! (ez mán OFF)

Köszönöm a segítséget.Remélem menni fog.
Naplózva
kishalacska
Vendég
« Új hozzászólás #9162 Dátum: 2009.08.07 péntek, 11:07:40 »

Sziasztok!

Érdemei elismerése mellett lecseréltem korábbi Mondeomat és ugyanolyanra Smiley
Ebben a könyöklő alatt ott a (németes) telefon konzol, amire kellene valami készülékfüggő adaptert hegeszteni...
Valakinek van esetleg tapasztalat ezzel a fajta kihangosítóval kapcsolatban?
Hol lehet találni hozzá cuccokat, érdemes-e foglalkozni vele, vagy vegyem ki ...

Köszi: kishalacska
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9163 Dátum: 2009.08.09 vasárnap, 15:34:34 »

én próbáltam alulról, de nem sikerült, így maradt a szemből piszkálás  eplus2

Én egy kis imbusz kulcs L alakját kihasználva szoktam volt kiszedni a kapaszkodó takaróját. Tök jól műxik az ötlet! nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Bedogy
Vendég
« Új hozzászólás #9164 Dátum: 2009.08.17 hétfő, 21:18:58 »

Sziasztok,

Egy 6 -os Sony táram van és egyszer lejátsza a lemezeket, egyszer nem, érdeklődnék hogy volt-e már vkinek ilyen hibajelensége és mi lehet az oka??
Lehet egy CD tisztító kéne neki??

Köszi a segítséget.

Gy.
Naplózva
Hajni75
Vendég
« Új hozzászólás #9165 Dátum: 2009.08.21 péntek, 18:08:56 »

Sziasztok! 4000 trafik magno van az autoba és akksi csere miatt kéri a kódot, amit persze nem tudunk. Hogy tudom megoldani? Köszi
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9166 Dátum: 2009.08.21 péntek, 18:09:41 »

Sziasztok! 4000 trafik magno van az autoba és akksi csere miatt kéri a kódot, amit persze nem tudunk. Hogy tudom megoldani? Köszi
Scratchnek írj egy privátot, és megmondja, mi a teendő.  wave
Naplózva
Hajni75
Vendég
« Új hozzászólás #9167 Dátum: 2009.08.21 péntek, 18:39:39 »

Scratchnek írj egy privátot, és megmondja, mi a teendő.  wave
Nagyon Köszi! Kiss
Naplózva
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9168 Dátum: 2009.08.21 péntek, 18:40:45 »

Nagyon Köszi! Kiss
Szívesen bármikor!  wave
Naplózva
csari
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9169 Dátum: 2009.08.22 szombat, 21:54:03 »

Sziasztok!

Frissen vett mondeomba szeretném a hangzást egy kicsit feldobni! Úgy gondolom a fejegység egy meglévő JVC KD-BT1 lenne (beépítőkerettel).
A dilemmám az, hogy a hangszórókhoz hogy nyúljak hogy a nem túl sok pénzből jelentőset javuljon a hangzás.

Első ötletem hogy a kalaptartóba rakok 2 ovált a jobbikból és ennyi (hátsó ajtó hangszórók kikötve).
Második variáció, hogy első ajtókban a hangszórókat valami jobbakra cserélném, így innen jönnének a közép és magas hangok, hátulra meg kerülne egy mélynyomó erősítővel.

Első verzió kijönne 30.000-ből.
A második árát csak tippelve 50-70.000 a minimum.

Ha van valakinek tapasztalata kérem segítsen.

Kösz Csaba
Naplózva

Mondeo 2.0 TDCI 2005 Ha utazni szeretnél, klikk ide: www.jolly-joker.hu
highend
Vendég
« Új hozzászólás #9170 Dátum: 2009.08.22 szombat, 22:02:41 »

Sziasztok!

Frissen vett mondeomba szeretném a hangzást egy kicsit feldobni! Úgy gondolom a fejegység egy meglévő JVC KD-BT1 lenne (beépítőkerettel).
A dilemmám az, hogy a hangszórókhoz hogy nyúljak hogy a nem túl sok pénzből jelentőset javuljon a hangzás.

Első ötletem hogy a kalaptartóba rakok 2 ovált a jobbikból és ennyi (hátsó ajtó hangszórók kikötve).
Második variáció, hogy első ajtókban a hangszórókat valami jobbakra cserélném, így innen jönnének a közép és magas hangok, hátulra meg kerülne egy mélynyomó erősítővel.

Első verzió kijönne 30.000-ből.
A második árát csak tippelve 50-70.000 a minimum.

Ha van valakinek tapasztalata kérem segítsen.

Kösz Csaba
Mittudomain szintén a tatabányai csapatot erősíti, szerintem egész jó rálátása van a hifira, keresd meg privátban.  wave
Naplózva
csari
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9171 Dátum: 2009.08.22 szombat, 22:16:11 »

Mittudomain szintén a tatabányai csapatot erősíti, szerintem egész jó rálátása van a hifira, keresd meg privátban.  wave
Kösz Tádé, egész jó lehet a Tatabányai csapat  taps.
Naplózva

Mondeo 2.0 TDCI 2005 Ha utazni szeretnél, klikk ide: www.jolly-joker.hu
GinJoy
Vendég
« Új hozzászólás #9172 Dátum: 2009.08.22 szombat, 22:33:41 »

Sziasztok!
Kösz Csaba
Melyikből akarsz kijönni?
Ajtóba valót is lehet kapni pár nagyon jó márkában direkt autóspecifikusat. nekem pl 40-be volt a 4 ajtóba négy 3 utas ovál pioneer, és szépen szól nagyon. de más jó márka is gyárt bele valót, és akkor nem kell faragni semmit
Naplózva
Joao
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 482


« Új hozzászólás #9173 Dátum: 2009.08.23 vasárnap, 08:10:02 »

Sziasztok!

Első ötletem hogy a kalaptartóba rakok 2 ovált a jobbikból és ennyi (hátsó ajtó hangszórók kikötve).
Második variáció, hogy első ajtókban a hangszórókat valami jobbakra cserélném, így innen jönnének a közép és magas hangok, hátulra meg kerülne egy mélynyomó erősítővel.


Második (és ebben a felállásban is le lehet kötni a hátsókat, így oda nem kell újakat venni).
Az igazi meg az lenne, ha az elsők is erősítőről mennének.
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #9174 Dátum: 2009.08.23 vasárnap, 13:39:45 »

Sziasztok!

Frissen vett mondeomba szeretném a hangzást egy kicsit feldobni! Úgy gondolom a fejegység egy meglévő JVC KD-BT1 lenne (beépítőkerettel).
A dilemmám az, hogy a hangszórókhoz hogy nyúljak hogy a nem túl sok pénzből jelentőset javuljon a hangzás.

Első ötletem hogy a kalaptartóba rakok 2 ovált a jobbikból és ennyi (hátsó ajtó hangszórók kikötve).
Második variáció, hogy első ajtókban a hangszórókat valami jobbakra cserélném, így innen jönnének a közép és magas hangok, hátulra meg kerülne egy mélynyomó erősítővel.

Első verzió kijönne 30.000-ből.
A második árát csak tippelve 50-70.000 a minimum.

Ha van valakinek tapasztalata kérem segítsen.

Kösz Csaba
Ha följössz a "Lurdy"-s minitalira, meghallgathatod az enyémet, bár kombi a verda. Elöl az ajtókba két Alpine, hátul kikötve a gyári, csomagtartóba mélyláda (nem kicsi!), mindent erősítő hajt. (közel sem a csúcskategóriából)
Naplózva
csari
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9175 Dátum: 2009.08.23 vasárnap, 19:27:15 »

Ha följössz a "Lurdy"-s minitalira, meghallgathatod az enyémet, bár kombi a verda. Elöl az ajtókba két Alpine, hátul kikötve a gyári, csomagtartóba mélyláda (nem kicsi!), mindent erősítő hajt. (közel sem a csúcskategóriából)
Köszi a válaszokat!
Akkor most már konkrét kérdéseim lennének.
Az erősítőnek hány csatornásnak és milyen teljesítményűnek kell lennie ha az ajtóban lévő hangszórókat és mélynyomót is hajtaná? (nem kell nagyon nagy hangerő)
Az első ajtókba lévő hangszórókon sok fog múlni, oda mekkora teljesítményű hangszóró kellene?
A JVC KD-BT1 2 RCA kimenete elég lesz?

Válaszokat előre is köszi, Csaba
Naplózva

Mondeo 2.0 TDCI 2005 Ha utazni szeretnél, klikk ide: www.jolly-joker.hu
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #9176 Dátum: 2009.08.24 hétfő, 14:59:35 »

Köszi a válaszokat!
Akkor most már konkrét kérdéseim lennének.
Az erősítőnek hány csatornásnak és milyen teljesítményűnek kell lennie ha az ajtóban lévő hangszórókat és mélynyomót is hajtaná? (nem kell nagyon nagy hangerő)
Az első ajtókba lévő hangszórókon sok fog múlni, oda mekkora teljesítményű hangszóró kellene?
A JVC KD-BT1 2 RCA kimenete elég lesz?

Válaszokat előre is köszi, Csaba
Elég lesz az RCA kimenet, hiszen az egy kis jelszint, ami csak az erősítőt hajtja. A hangzás az erősítőn és a mögéakasztott cuccon múlik. Nekem egy  4X60W-os erősítőm van, amiből két csatorna a két ajtót hajtja, kettő pedig a mélyládát. Ha meghallod, azt mondod nem is kell ennél több. Így is tud fájni a fülem, ha föltekerem.
Naplózva
csari
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9177 Dátum: 2009.08.24 hétfő, 15:35:41 »

Elég lesz az RCA kimenet, hiszen az egy kis jelszint, ami csak az erősítőt hajtja. A hangzás az erősítőn és a mögéakasztott cuccon múlik. Nekem egy  4X60W-os erősítőm van, amiből két csatorna a két ajtót hajtja, kettő pedig a mélyládát. Ha meghallod, azt mondod nem is kell ennél több. Így is tud fájni a fülem, ha föltekerem.
Kösz az infót, szerintem nekem is bőven elég lesz a 4*60watt. Ginjoynak oválok vannak berakva az ajtókba, -mit gondoltok- keressek egy jó ovált, vagy valamilyen komponens szettet vegyek? Valamint kell-e hangváltó a első hangszórókhoz, vagy mehet rá az összes freki?

Csaba
Naplózva

Mondeo 2.0 TDCI 2005 Ha utazni szeretnél, klikk ide: www.jolly-joker.hu
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9178 Dátum: 2009.08.25 kedd, 11:04:27 »

Kösz az infót, szerintem nekem is bőven elég lesz a 4*60watt. Ginjoynak oválok vannak berakva az ajtókba, -mit gondoltok- keressek egy jó ovált, vagy valamilyen komponens szettet vegyek? Valamint kell-e hangváltó a első hangszórókhoz, vagy mehet rá az összes freki?

Csaba

Na most olvastam a számomra elsődleges lépést az autó hifijével kapcsolatban: én csipogót mindenképpen raknék be! E nélkül nem zene a zene... nyes
A kör alakú hangszóróval is meg leszel elégedve, akár Te magad is tudsz átalakítót gyártani hozzá. Hangváltó sztem nem szükséges egy ilyen rendszernél. Egy normális erősítő a mély felé úgyis levágja a szükségletet, egy normális csipogóból szintén csak a magas ki, és előre kell az a kis mély a közép mellé... nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Matrix
Vendég
« Új hozzászólás #9179 Dátum: 2009.08.25 kedd, 15:54:25 »

Kösz az infót, szerintem nekem is bőven elég lesz a 4*60watt. Ginjoynak oválok vannak berakva az ajtókba, -mit gondoltok- keressek egy jó ovált, vagy valamilyen komponens szettet vegyek? Valamint kell-e hangváltó a első hangszórókhoz, vagy mehet rá az összes freki?

Csaba

Szia Csaba

A komponens szetthez kell hangváltó, de az benne van a szettben, és még én is össze tudtam kötögetni (az előző kocsimban), úgyhogy még házilag is össze lehet bütykölni. Én most tettem (igaz nem komponens, hanem 2 utas) kerek 16,5cm-es hangszórót a gyáriak helyére. És vettem hozzá beépítőkeretet ami jó!. És első hallásra is szebben szól mint a gyári. (kb fél órás a cucc, úgyhogy még tesztelgetnem kell). De erősítős verzióhoz komponens szettet javasolt a szaki is. jobb az Smiley
Naplózva
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #9180 Dátum: 2009.08.26 szerda, 09:38:37 »

Sziasztok!

Pár hete kiragasztgattam a Soudal szalaggal az ajtók belső oldalát. Ez a Fusim féle cucc, amivel a kocsi alját ragasztotta ki.
Szépen, mindenhova raktam belőle, frankón megragadt. Zenébe a változás annyi lett, hogy nyaralás óta vissza sem raktam a subládát.  eplus2
Irtózatosan szépek a basszusok, rendesen döng, dübög. Mondjuk az ajtókárpit belső oldalát végigragasztottam a "tojástartó"-nak csúfolt szivaccsal.
Gyönyörű a hangzás, az ajtó becsukás hangja is tompa lett.
Minap vezettem a Zsoel régi fekete autóját, és direkt próbálgattam a zenét benne. Meg lehet érte kövezni, de a Sony közel nem szólt úgy mint nekem a 6006-os.

Szóval ajánlom mindenkiek ezt a műtétet, kicsi pénzből jó zene, és a csomagtartóban is marad hely.
 wave
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #9181 Dátum: 2009.08.26 szerda, 11:38:00 »

Sziasztok!

Pár hete kiragasztgattam a Soudal szalaggal az ajtók belső oldalát. Ez a Fusim féle cucc, amivel a kocsi alját ragasztotta ki.
Szépen, mindenhova raktam belőle, frankón megragadt. Zenébe a változás annyi lett, hogy nyaralás óta vissza sem raktam a subládát.  eplus2
Irtózatosan szépek a basszusok, rendesen döng, dübög. Mondjuk az ajtókárpit belső oldalát végigragasztottam a "tojástartó"-nak csúfolt szivaccsal.
Gyönyörű a hangzás, az ajtó becsukás hangja is tompa lett.
Minap vezettem a Zsoel régi fekete autóját, és direkt próbálgattam a zenét benne. Meg lehet érte kövezni, de a Sony közel nem szólt úgy mint nekem a 6006-os.

Szóval ajánlom mindenkiek ezt a műtétet, kicsi pénzből jó zene, és a csomagtartóban is marad hely.
 wave

Ird már le nekem pü.-ben, hogy ehhez mit is kell pontosan venni (na meg hol), mennyi kell belőle és hova (hogyan) kell felrakni.

Előre is köfi.
Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #9182 Dátum: 2009.08.26 szerda, 11:58:20 »

Sziasztok!

Pár hete kiragasztgattam a Soudal szalaggal az ajtók belső oldalát. Ez a Fusim féle cucc, amivel a kocsi alját ragasztotta ki.
Szépen, mindenhova raktam belőle, frankón megragadt. Zenébe a változás annyi lett, hogy nyaralás óta vissza sem raktam a subládát.  eplus2
Irtózatosan szépek a basszusok, rendesen döng, dübög. Mondjuk az ajtókárpit belső oldalát végigragasztottam a "tojástartó"-nak csúfolt szivaccsal.
Gyönyörű a hangzás, az ajtó becsukás hangja is tompa lett.
Minap vezettem a Zsoel régi fekete autóját, és direkt próbálgattam a zenét benne. Meg lehet érte kövezni, de a Sony közel nem szólt úgy mint nekem a 6006-os.

Szóval ajánlom mindenkiek ezt a műtétet, kicsi pénzből jó zene, és a csomagtartóban is marad hely.
 wave

Nekem is leirhatnad privibe hogy mit kell venni és mennyi kell és hogyan? Smiley

Köszi
Naplózva
csari
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


WWW E-mail
« Új hozzászólás #9183 Dátum: 2009.08.26 szerda, 12:01:05 »

Ird már le nekem pü.-ben, hogy ehhez mit is kell pontosan venni (na meg hol), mennyi kell belőle és hova (hogyan) kell felrakni.

Előre is köfi.
Szia Zoli!
Engem is érdekelnének ezek az okosságok, légyszi a fórumon válaszolj, vagy küld el nekem is!

kösz Csaba
Naplózva

Mondeo 2.0 TDCI 2005 Ha utazni szeretnél, klikk ide: www.jolly-joker.hu
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #9184 Dátum: 2009.08.26 szerda, 13:15:37 »

Naszóval.
Sudalband vagy mi is a neve a cuccnak. Praktiker/Obi vmelyikben vettem. Tető szigetelésére, hiányok pótlására való az anyag.
2-3 mm bitumen, egyik oldalán alumínium fóli van, a másik oldala öntapadós, de durván. 10 méter hosszú tekercsbe van. Van 15 és 30 centi szélesbe. Az ajtónál szerencsésebb a keskenyebb a kezelhetőség miatt. Ajtókárpit leszed, az alatta lévő párazáró szivacs is. Az ajtólemez belső oldalát lemosni, majd féktisztítóval zsírtalanítani. Majd felragasztani ezt a cuccot minél több helyre.
Szerintem nekem még használt az is, hogy a tojástartót felragasztottam a kárpit belső oldalára így:

http://kepfeltoltes.hu/view/090826/DSC00086_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezt meg bármelyik Media Markt-ba lehet venni.
Naplózva
Matrix
Vendég
« Új hozzászólás #9185 Dátum: 2009.08.26 szerda, 13:27:04 »

Naszóval.
Sudalband vagy mi is a neve a cuccnak. Praktiker/Obi vmelyikben vettem. Tető szigetelésére, hiányok pótlására való az anyag.
2-3 mm bitumen, egyik oldalán alumínium fóli van, a másik oldala öntapadós, de durván. 10 méter hosszú tekercsbe van. Van 15 és 30 centi szélesbe. Az ajtónál szerencsésebb a keskenyebb a kezelhetőség miatt. Ajtókárpit leszed, az alatta lévő párazáró szivacs is. Az ajtólemez belső oldalát lemosni, majd féktisztítóval zsírtalanítani. Majd felragasztani ezt a cuccot minél több helyre.
Szerintem nekem még használt az is, hogy a tojástartót felragasztottam a kárpit belső oldalára így:

http://kepfeltoltes.hu/view/090826/DSC00086_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezt meg bármelyik Media Markt-ba lehet venni.


és a párazáró szivaccsal mi lett? visszakerült, vagy az már nem kell?
Naplózva
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #9186 Dátum: 2009.08.26 szerda, 13:40:10 »

és a párazáró szivaccsal mi lett? visszakerült, vagy az már nem kell?

Persze, hogy visszakerült, hisz az zárja el a vizet. Azt tapétavágóval vágtam ketté a fekete ragaccsánál.
Naplózva
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #9187 Dátum: 2009.08.26 szerda, 13:42:22 »

Nem teljesen HI-FI téma, de még egy felhasználási területe ennek a bitumenlapnak ez:

http://kepfeltoltes.hu/view/090826/DSC00065_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A dobbetétekre ragasztottam rá. Egyenlőre a hátsók vannak készen, de szerintem a gördülési zaj határozottan radikálisan csökkent, pedig hangtalan gumijaim vannak így is.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26666


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9188 Dátum: 2009.08.26 szerda, 13:44:15 »

Nem teljesen HI-FI téma, de még egy felhasználási területe ennek a bitumenlapnak ez:

http://kepfeltoltes.hu/view/090826/DSC00065_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A dobbetétekre ragasztottam rá. Egyenlőre a hátsók vannak készen, de szerintem a gördülési zaj határozottan radikálisan csökkent, pedig hangtalan gumijaim vannak így is.

az egy dolog, hogy meg kell erősíteni az ajtózsanérokat, de mostmár lassan egy erősebb futómű is kellene ekkora tömeg alá...  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #9189 Dátum: 2009.08.26 szerda, 13:49:07 »

az egy dolog, hogy meg kell erősíteni az ajtózsanérokat, de mostmár lassan egy erősebb futómű is kellene ekkora tömeg alá...  vigyor3

Nem nehezek egyáltalán ezek a cuccok.
Akkor sem szoktak a zsanérokkal törődni, ha vmi durva hangszórót raknak a gyári műanyagok helyére.
Motor van benne, elviszi szépen! Smiley
Naplózva
king007
Vendég
« Új hozzászólás #9190 Dátum: 2009.09.07 hétfő, 10:05:20 »

Sziasztok!

Van valaki akinek van eladó Ford 6000 RDS EON vagy Ford 6000 MP3!?
Adnék cserébe egy tökéletesen működő: Ford 3000 Traffic és egy Ford 5000 RDS EON (telefon) rádiót, valamint csak egy FM rádió hibás Ford 6006E CD RDS EON - t.

Előre is köszi...
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #9191 Dátum: 2009.09.07 hétfő, 11:35:08 »

Sziasztok!

Van valaki akinek van eladó Ford 6000 RDS EON vagy Ford 6000 MP3!?
Adnék cserébe egy tökéletesen működő: Ford 3000 Traffic és egy Ford 5000 RDS EON (telefon) rádiót, valamint csak egy FM rádió hibás Ford 6006E CD RDS EON - t.

Előre is köszi...

Nekem CD táram van 5000 RDS EON Telefonoshoz. Az nem jau?
Naplózva
king007
Vendég
« Új hozzászólás #9192 Dátum: 2009.09.07 hétfő, 14:38:07 »

Nekem CD táram van 5000 RDS EON Telefonoshoz. Az nem jau?

Milyen cd tár pontosan és milyen állapotban? Kábellel együtt? Ár?
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #9193 Dátum: 2009.09.07 hétfő, 14:41:51 »

Milyen cd tár pontosan és milyen állapotban? Kábellel együtt? Ár?

Ami az 5000 RDS EON (tel)-hez van gyárilag. Kifogástalan állapotban 2000/1. havi. Még bent van a kocsiban az ülés alatt, így a kábelei is megvannak. Ár? Hmm. Ezt majd priviben, ha odáig jutunk.
Naplózva
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #9194 Dátum: 2009.09.08 kedd, 17:52:57 »

Úgy néz ki meghalt a nagynavis fejegységhez tartozó 6 lemezes CD-táram.
Nem látja a benne lévő lemezeket.
Kivétel és berakás után azt irja disk error, mind a 6 lemezre.
Ma elvittem egy ismerős szerelőhöz, csak zárásra értem oda de azért megnézte, ill. meghallgatta.
Az a véleménye hogy behúzó motor halt meg, ami kb. 12-15 ezer FT.
Érdemes javíttatni vagy nézzek inkább bele valami újat.
Ehhez nem nagyon értek, mivel lehetne kiváltani, vagy mi lehet még a hiba?
Naplózva
APityu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77

abrahamistvan@chello.hu
E-mail
« Új hozzászólás #9195 Dátum: 2009.09.08 kedd, 21:27:12 »

Úgy néz ki meghalt a nagynavis fejegységhez tartozó 6 lemezes CD-táram.
Nem látja a benne lévő lemezeket.
Kivétel és berakás után azt irja disk error, mind a 6 lemezre.
Ma elvittem egy ismerős szerelőhöz, csak zárásra értem oda de azért megnézte, ill. meghallgatta.
Az a véleménye hogy behúzó motor halt meg, ami kb. 12-15 ezer FT.
Érdemes javíttatni vagy nézzek inkább bele valami újat.
Ehhez nem nagyon értek, mivel lehetne kiváltani, vagy mi lehet még a hiba?

A Sztárai Mihály téri bontóba láttam újnak kinézőt. Kérdezd meg mennyiért adja.
Naplózva

2004 MKIII Mondeo kombi 2.0 TDCI Ghia Aut.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48456



« Új hozzászólás #9196 Dátum: 2009.09.08 kedd, 21:34:32 »

Úgy néz ki meghalt a nagynavis fejegységhez tartozó 6 lemezes CD-táram.
Nem látja a benne lévő lemezeket.
Kivétel és berakás után azt irja disk error, mind a 6 lemezre.
Ma elvittem egy ismerős szerelőhöz, csak zárásra értem oda de azért megnézte, ill. meghallgatta.
Az a véleménye hogy behúzó motor halt meg, ami kb. 12-15 ezer FT.
Érdemes javíttatni vagy nézzek inkább bele valami újat.
Ehhez nem nagyon értek, mivel lehetne kiváltani, vagy mi lehet még a hiba?
Én ismerek valakit,akinek hasonló gondja volt.

Le kell venni az akkusarut negyed órára,mert nem áll alaphelyzetben a behúzó motor.Ez még semmibe sem kerül!Nincs veszteni valód,de a fickónál bejött!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #9197 Dátum: 2009.09.08 kedd, 21:44:41 »

Én ismerek valakit,akinek hasonló gondja volt.

Le kell venni az akkusarut negyed órára,mert nem áll alaphelyzetben a behúzó motor.Ez még semmibe sem kerül!Nincs veszteni valód,de a fickónál bejött!
Köszi!
Megpróbálom, igaz gondolta erre én is.  wave
Naplózva
mACSman
Vendég
« Új hozzászólás #9198 Dátum: 2009.09.09 szerda, 11:40:13 »

Én ismerek valakit,akinek hasonló gondja volt.

Le kell venni az akkusarut negyed órára,mert nem áll alaphelyzetben a behúzó motor.Ez még semmibe sem kerül!Nincs veszteni valód,de a fickónál bejött!
Sajnos nem jött be.  szomoru1
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #9199 Dátum: 2009.09.09 szerda, 11:42:19 »

Sajnos nem jött be.  szomoru1

probald megmozgatni kezzel, hatha csak be ragadt...esetleg kontakt hibas..
Naplózva

blah blah blah
Oldalak: 1 ... 177 178 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187 188 189 190 191 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.092 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.