Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:22:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 194 195 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 207 208 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593573 alkalommal)
0 Felhasználó és 35 vendég van a témában
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10000 Dátum: 2011.01.04 kedd, 09:35:57 »

Ne csinaljatok mar, autoban, ahol minden zorog, csattog, pofog, suhog, nyekereg, csikorog es mittudomen, mi minden mas modon zajong, pont ott akartok ti HiFi hangzast csinalni? Ez meg viccnek is gyenge...

AndyA
Azért mert nem hiszel benne, nem jelenti azt hogy nem létezik ilyen. Igenis lehet hi-fi-t sőt high-end-et csinálni az autóba, én már kezdem tapasztalni. Az meg ha zörög csattog azt jelenti, hogy valami nagyon sz@r. Természetesen mindenkinek más az ízlése meg az igénye, de nem kell elítélni azokat akik másképp gondolják. Lehet vicces a dolog, de 1x találkozhatunk, meghallgathatod az autómban a ZENÉT.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #10001 Dátum: 2011.01.04 kedd, 09:43:08 »

Azért mert nem hiszel benne, nem jelenti azt hogy nem létezik ilyen. Igenis lehet hi-fi-t sőt high-end-et csinálni az autóba, én már kezdem tapasztalni. Az meg ha zörög csattog azt jelenti, hogy valami nagyon sz@r. Természetesen mindenkinek más az ízlése meg az igénye, de nem kell elítélni azokat akik másképp gondolják. Lehet vicces a dolog, de 1x találkozhatunk, meghallgathatod az autómban a ZENÉT.

Szerintem magarol a zenerol is lesznek vitaink, hogy mi is tekintheto annak. :-)

De nem tudsz meggyozni: motorhang, szelzaj, gordulesi zaj, kornyezeti zajok stb. Ezeket csak ugy tudod kikuszobolni, ha mozdulatlanul es leallitott motorral allsz az autoval valami csendes, felreeso helyen - ami lassuk be, nem a tipikus napi hasznalata az autonak. Amint elindulsz, amint csak a motort beinditod (hogy legyen eleg villany a cucc meghajtasahoz :-)), tul sok kulso zajforras kapcsolodik bele a dologba, hogy HiFirol lehessen, vagy akar egyaltalan erdemes legyen beszelni.

My $0.02 worth - YMMV.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
GiN
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1950



E-mail
« Új hozzászólás #10002 Dátum: 2011.01.04 kedd, 10:32:01 »

Szerintem magarol a zenerol is lesznek vitaink, hogy mi is tekintheto annak. :-)

De nem tudsz meggyozni: motorhang, szelzaj, gordulesi zaj, kornyezeti zajok stb. Ezeket csak ugy tudod kikuszobolni, ha mozdulatlanul es leallitott motorral allsz az autoval valami csendes, felreeso helyen - ami lassuk be, nem a tipikus napi hasznalata az autonak. Amint elindulsz, amint csak a motort beinditod (hogy legyen eleg villany a cucc meghajtasahoz :-)), tul sok kulso zajforras kapcsolodik bele a dologba, hogy HiFirol lehessen, vagy akar egyaltalan erdemes legyen beszelni.

My $0.02 worth - YMMV.

AndyA


Ezért kell a kocsiba hangos cuccot rakni :-D   Ami elnyomja a zajt...  Subot meg azért, hogy mégjobban rezegjen :-)
Naplózva

Ranger XLT 2.2 TDCi.
2017-ig: 2006/2, Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium, remap 160LE, MMT6, Forge Silicone Hoses,
Tempomat, EGR off, decat, LLumar, ZEN INA, Futásteljesítmény: ~225e km.
krecsopapa
Vendég
« Új hozzászólás #10003 Dátum: 2011.01.04 kedd, 11:23:47 »

Sziasztok!

Keresek Blaupunkt Travelpilot TP132 magyar használati útmutatót.
Ha van valakinek, kérem segítsen.

Üdv:
Krecsopapa

Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10004 Dátum: 2011.01.04 kedd, 14:57:23 »

Szerintem magarol a zenerol is lesznek vitaink, hogy mi is tekintheto annak. :-)

De nem tudsz meggyozni: motorhang, szelzaj, gordulesi zaj, kornyezeti zajok stb. Ezeket csak ugy tudod kikuszobolni, ha mozdulatlanul es leallitott motorral allsz az autoval valami csendes, felreeso helyen - ami lassuk be, nem a tipikus napi hasznalata az autonak. Amint elindulsz, amint csak a motort beinditod (hogy legyen eleg villany a cucc meghajtasahoz :-)), tul sok kulso zajforras kapcsolodik bele a dologba, hogy HiFirol lehessen, vagy akar egyaltalan erdemes legyen beszelni.

My $0.02 worth - YMMV.

AndyA

Kétségtelen a zajokat kiküszöbölni nem, de csökkenteni - pl. hangszigeteléssel - igenis lehet. Nem hiszem hogy a Dynamat az STP stb. hang- és hőszigetelő anyag csak üzleti fogás lenne. Kétségtelen javarészt elektronikus zenét hallgatok, de a hangcuccokat hangszeres zenékkel is ki szoktam próbálni. A zenei stiluson tehát sztem kár vitatkozni, egy jó hangcucc bármilyen zenén jól szól. És én ha beülök az autóba nem a kasztnit, meg az egyéb zajokat akarom hallgatni hanem a zenét. Természetesen most nem a gyári Sony 2x5W-ról beszélek.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10005 Dátum: 2011.01.04 kedd, 15:16:32 »

Ezért kell a kocsiba hangos cuccot rakni :-D   Ami elnyomja a zajt...  Subot meg azért, hogy mégjobban rezegjen :-)
Hát ha rezeg az már régen rossz  nyes
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #10006 Dátum: 2011.01.04 kedd, 15:38:16 »

Hát ha rezeg az már régen rossz  nyes

Van ismerosom, aki ~150-160 kilo elosulyanak koszonhetoen igen kedvelt "alkatresze" a konfignak hangnyomas versenyen, amugy szelvedoiranybol, hogy ki ne fujjak a hangszorok belulrol. :-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10007 Dátum: 2011.01.04 kedd, 16:30:36 »

Van ismerosom, aki ~150-160 kilo elosulyanak koszonhetoen igen kedvelt "alkatresze" a konfignak hangnyomas versenyen, amugy szelvedoiranybol, hogy ki ne fujjak a hangszorok belulrol. :-)

AndyA
Láttam már 1-2 ilyen videót, nem semmi látvány  wow1  nyes
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #10008 Dátum: 2011.01.04 kedd, 23:04:54 »

MK3 faceliftes kozepkonzolba valo Sonz radiobol van, ami nem MP3-as? Ha igen, hogyan lehet az MP3-astol megkulonboztetni?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #10009 Dátum: 2011.01.04 kedd, 23:09:43 »

MK3 faceliftes kozepkonzolba valo Sonz radiobol van, ami nem MP3-as? Ha igen, hogyan lehet az MP3-astol megkulonboztetni?

AndyA
Van olyan ami nem mp3-as, azok a 6cd-sek de nem biztos hogy feltétlenül 6cd-s. Hogy honnan lehet megismerni? Gondolom ha megnézed őket szemből akkor az mp3-nak mások lehetnek a funkció gombjai, pl.: albumok közt tudsz lépkedni, ilyenekre gondolok. De mivel nem láttam még ilyen nem biztos  Grin
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #10010 Dátum: 2011.01.05 szerda, 07:52:28 »

Van olyan ami nem mp3-as, azok a 6cd-sek de nem biztos hogy feltétlenül 6cd-s. Hogy honnan lehet megismerni? Gondolom ha megnézed őket szemből akkor az mp3-nak mások lehetnek a funkció gombjai, pl.: albumok közt tudsz lépkedni, ilyenekre gondolok. De mivel nem láttam még ilyen nem biztos  Grin

Egyszerű, ha az előlapra rá van írva, hogy MP3 akkor tudja, ha nincs akkor nem. Az enyém sima MP3 Cd tár nélkül, és azon rajta van, hogy MP3. Láttam már 6Cd-set is, de azon nem volt MP3 felírat.
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10011 Dátum: 2011.01.05 szerda, 09:52:49 »

Egyszerű, ha az előlapra rá van írva, hogy MP3 akkor tudja, ha nincs akkor nem. Az enyém sima MP3 Cd tár nélkül, és azon rajta van, hogy MP3. Láttam már 6Cd-set is, de azon nem volt MP3 felírat.

6 cd-s sajna nem is tud MP3-at  szomoru1
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
csari
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10012 Dátum: 2011.01.05 szerda, 15:06:24 »

Ne csinaljatok mar, autoban, ahol minden zorog, csattog, pofog, suhog, nyekereg, csikorog es mittudomen, mi minden mas modon zajong, pont ott akartok ti HiFi hangzast csinalni? Ez meg viccnek is gyenge...

AndyA

Szerintem egy kicsit túlzol a zajokat illetően..Ezekben az autókban már 90-120 között is lehet halkan beszélgetni. Ehhez képest egy jól összerakott szett az autóban igencsak komoly hangerőt is tud kiadni magából. Tehát a zenét nem nyomja el semmi zörej, csak fordítva. És ez a hangzás nemcsak hangos, hanem nagyon jó minőségű is  smile. Persze nem "HI-FI", meg "high-end", de tökéletesen élvezhető...
Az igaz hogy komolyabb hangerőnél a kaszni bizonyos részei is berezonálhatnak, de ez csökkenthető, így még élvezhetőbb lesz a zene.
Vannak sokan akik nem tudják mekkora élményt tud adni pár tízezres befektetés az "autóhifibe". Szerintem te is közéjük tartozol.  vigyor3

csari   
Naplózva

Mondeo 2.0 TDCI 2005 Ha utazni szeretnél, klikk ide: www.jolly-joker.hu
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10013 Dátum: 2011.01.05 szerda, 19:31:25 »

Szerintem egy kicsit túlzol a zajokat illetően..Ezekben az autókban már 90-120 között is lehet halkan beszélgetni. Ehhez képest egy jól összerakott szett az autóban igencsak komoly hangerőt is tud kiadni magából. Tehát a zenét nem nyomja el semmi zörej, csak fordítva. És ez a hangzás nemcsak hangos, hanem nagyon jó minőségű is  smile. Persze nem "HI-FI", meg "high-end", de tökéletesen élvezhető...
Az igaz hogy komolyabb hangerőnél a kaszni bizonyos részei is berezonálhatnak, de ez csökkenthető, így még élvezhetőbb lesz a zene.
Vannak sokan akik nem tudják mekkora élményt tud adni pár tízezres befektetés az "autóhifibe". Szerintem te is közéjük tartozol.  vigyor3

csari   
A hangerő sztem az egyik kérdés, de nem véletlen sokan vannak (köztük én is) akik kifejezetten a hangminőségre -SQ- mennek. Ha eléred azt a szintet amikor a zenekar az autóban neked játszik, az igenis már hifi, sőt nyugodtan lehet highend is... A mostani cuccomat a 2010-es SQ versenylemezzel is hangolták, és be kell vallanom szebben szól a zene az autóban, mint otthon a lakásban. Igaz nem pár tízbe, hanem pár százba került.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
csari
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10014 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 14:41:28 »

A hangerő sztem az egyik kérdés, de nem véletlen sokan vannak (köztük én is) akik kifejezetten a hangminőségre -SQ- mennek. Ha eléred azt a szintet amikor a zenekar az autóban neked játszik, az igenis már hifi, sőt nyugodtan lehet highend is... A mostani cuccomat a 2010-es SQ versenylemezzel is hangolták, és be kell vallanom szebben szól a zene az autóban, mint otthon a lakásban. Igaz nem pár tízbe, hanem pár százba került.

Hali! Sejtem, hogy a minőséget lehet fokozni akár a legmagasabb szintekig, egy kis pénzmag segítségével...
Azért egyszer meghallgatnék egy ilyen komolyabban megépített autót, mint a tied, és véleményt (tanácsot) is kérnék az enyémről.
Sajnos körülöttem nincsenek olyan profik akiktől segíteni tudnának...
Naplózva

Mondeo 2.0 TDCI 2005 Ha utazni szeretnél, klikk ide: www.jolly-joker.hu
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10015 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 16:22:39 »

Hali! Sejtem, hogy a minőséget lehet fokozni akár a legmagasabb szintekig, egy kis pénzmag segítségével...
Azért egyszer meghallgatnék egy ilyen komolyabban megépített autót, mint a tied, és véleményt (tanácsot) is kérnék az enyémről.
Sajnos körülöttem nincsenek olyan profik akiktől segíteni tudnának...
Én sem vagyok azért akkora profi, de a fülem jó  Wink A köztünk levő távolság miatt szerintem a nagytali ideális megoldás, ha jössz. Szívesen megmutatom hogy szól a cucc, addigra nagy valószínűséggel még egy finomhangoláson is át fog esni.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
csari
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10016 Dátum: 2011.01.06 csütörtök, 21:29:03 »

Én sem vagyok azért akkora profi, de a fülem jó  Wink A köztünk levő távolság miatt szerintem a nagytali ideális megoldás, ha jössz. Szívesen megmutatom hogy szól a cucc, addigra nagy valószínűséggel még egy finomhangoláson is át fog esni.

Miután megírtam, én is megnéztem az infókat rólad...  szomoru1
Talikra eddig nem jártam, de ami késik nem múlik.
Előre is kösz!
Naplózva

Mondeo 2.0 TDCI 2005 Ha utazni szeretnél, klikk ide: www.jolly-joker.hu
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #10017 Dátum: 2011.01.07 péntek, 15:04:28 »

Üdv mindenkinek!

Azt kérdezném, hogy akinek van sony mp3-as autóhifije, segítsen egy keveset. Vennék egyet holnap és nemtudom mit kellene ellenőrizzek rajta, esetleg szervízmenüje van annak? Valamiféle buktatók?

Köszönöm worship
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #10018 Dátum: 2011.01.07 péntek, 19:27:45 »

Megvettem a sonyt a 6000cd helyére nyes
Kérdésem az lenne csinált e már valaki átalakítást hogy ez belepasszoljon teljesen?
Vagy inkább cseréljem ki az egész középkonzolt?
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #10019 Dátum: 2011.01.07 péntek, 19:33:58 »

Megvettem a sonyt a 6000cd helyére nyes
Kérdésem az lenne csinált e már valaki átalakítást hogy ez belepasszoljon teljesen?
Vagy inkább cseréljem ki az egész középkonzolt?
húúú bazd már hnap van??? lol002

szerintem vedd meg oritomi-tól a középkonzolt
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #10020 Dátum: 2011.01.07 péntek, 19:40:00 »

húúú bazd már hnap van??? lol002

szerintem vedd meg oritomi-tól a középkonzolt
ja kicsit benéztem Grin
zsír ez a sony,egész máképp szól nyes
De neki most akkor nem megcsinálod amit akart? Mert.mintha azt írta volna hogy akkor nem adja el vagy mi?!?! Grin
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #10021 Dátum: 2011.01.07 péntek, 20:01:43 »

ja kicsit benéztem Grin
zsír ez a sony,egész máképp szól nyes
De neki most akkor nem megcsinálod amit akart? Mert.mintha azt írta volna hogy akkor nem adja el vagy mi?!?! Grin
nem ugyan úgy árulja, mert most angliában van
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
oritomi
Vendég
« Új hozzászólás #10022 Dátum: 2011.01.07 péntek, 21:16:24 »

Eladó az egész világ.Megy minden ami van.Sony,keret,multimédia navi stb...
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3360



« Új hozzászólás #10023 Dátum: 2011.01.07 péntek, 21:40:54 »

A hangerő sztem az egyik kérdés, de nem véletlen sokan vannak (köztük én is) akik kifejezetten a hangminőségre -SQ- mennek. Ha eléred azt a szintet amikor a zenekar az autóban neked játszik, az igenis már hifi, sőt nyugodtan lehet highend is... A mostani cuccomat a 2010-es SQ versenylemezzel is hangolták, és be kell vallanom szebben szól a zene az autóban, mint otthon a lakásban. Igaz nem pár tízbe, hanem pár százba került.

Hali!

Igazából nem is erre reagálnék, csak téged szólítalak meg. vigyor3

Szóval, szerinted mik azok a lépések amikkel kevés összeggel is viszonylag jó minőségi javulást lehet elérni? Gondolok itt arra, hogy pl egy jó hangszóró, vagy egy fejegység a fontosabb, stbstb?

Más hozzáértő véleménye is érdekel...
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.07 péntek, 21:47:18 írta Zolibácsi » Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
csari
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85


WWW E-mail
« Új hozzászólás #10024 Dátum: 2011.01.08 szombat, 13:44:08 »

Szia!

Nemsokára befejezem az autóhifim építését, amit megpróbáltam alacsony költségen, de korrekt minőségre törekedve megtenni.
Szerintem a következő lépésenként javíthatnád a minőséget:
-Először vegyél egy első hangszórószettet. kb 20-30.000 ft árkategóriában egy elismert gyártótól. Ez már a gyári rádióval is jelentősen jobban szól!
-Második lépcső egy korrekt fejegység (JVC, Pio, Alpine......) lehetőleg USB bemenettel (és bluetooth-al) Ez kb 40-60.000 ft. (legalább két RCA kimenet) Ide kell majd egy beépítőkeret, kb 5000 ft.
-Ha még fokozni akarod, jöhet a mélynyomó a csomagtartóba külső erősítővel.
-Még egy 30-40.000 és megcsináltathatod az első ajtók szigetelését.
-Talán az utolsó lépcső, hogy az első hangszóró szetteket is erősítőről hajtod majd meg.
   
Ez a saját receptem, én az utolsó előtti lépcsőnél járok, de már így is fantasztikusan szól!
Ha ennél is kevesebbet akarsz költeni akkor nézz körül a használt cuccok között is, viszont a beszerelésre ne sajnáld a szakműhely díját. 

csari
Naplózva

Mondeo 2.0 TDCI 2005 Ha utazni szeretnél, klikk ide: www.jolly-joker.hu
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10025 Dátum: 2011.01.08 szombat, 15:53:21 »

Hali!

Igazából nem is erre reagálnék, csak téged szólítalak meg. vigyor3

Szóval, szerinted mik azok a lépések amikkel kevés összeggel is viszonylag jó minőségi javulást lehet elérni? Gondolok itt arra, hogy pl egy jó hangszóró, vagy egy fejegység a fontosabb, stbstb?

Más hozzáértő véleménye is érdekel...
Szia!
Csari receptje szerintem egészen használható.
1. Az biztos hogy hangszórót kell cserélni neves gyártóéra (hárombetűsek java kiütve pl. SAL MNC, habár én a PIONEER-ok hangját sem szeretem). Ha nem akarsz túl sokat szerelni akkor egy kétutast válassz, ha komolyabbak az elvárásaid akkor külső hangváltóval rendelkező komponens szett jöhet szóba. A csúcs pedig az aktív hajtás, azaz ha az ajtóban levő magas és közép hangszórót külön erősítővel hajtjuk.
2. A fejegység csere nélkülözhetetlen, de ha zenét akarsz hallgatni ne 7" kijelzős All-in-one távol-keleti multimédiát vegyél. Annak az árából lehet egy normális fejet (Alpine, Clarion, Pioneer, JVC, Kenwood stb.) és egy külön GPS-t venni. Az USB lehet alapkövetelmény (high-end-nél persze szóba sem jöhet), a Bluetooth opció. A későbbi bővítés lehetőségét szem előtt tartva mindenképpen 2 (3) pár rca kimenettel rendelkező fejet kell venni. Ezzel aztán lehet hajtani még erősítő(ket), a mélyládához és az első hangszórókhoz.
3. Ha bevadul az ember és azt akarja hogy nagy hangerőn se omoljon össze a hangkép nem árt gondoskodni a fej és az erősítő(k) megfelelő tápellátásáról, valamint a 0 keresztmetszetű gyári hangszóróvezetékek cseréjéről. Persze a hangszóróvezeték csere amúgy sem hátrányos.
4. FONTOS, hogy ha lehetőség van rá valamilyen közegben hallgasd meg a megvásárolandó cuccot olyan zenével amelyet ismersz, és nagyjából tudod mit kell hallanod. Ha pl. olyan hangszereket is hallasz amiket eddig nem, már megéri a csere.
5. Ha szaküzletben vásárolsz (nem MMarkt!!) praktikus elmondani az eladónak, hogy mennyi pénzt szánsz a zenére és milyen műfaj az amit túlnyomórészt hallgatsz. Valószínűleg tud segíteni a választásban és abban hogy ne dobj ki feleslegesen pénzt.
6. A zene építésében szerintem csak egy bizonyos gyakorlat elérése után szabad önfejűnek lenni, nem árt hallgatni a tanácsokra, de egy valamit NE feledj: a Te autód a Te várad. Te fogod hallgatni nap mint nap egy jó vagy rossz döntés eredményét és akkor bizony a javaslatot tevők nem lesznek sehol!
7. A szigetelésről fentebb már megírtam a véleményem és hála az égnek ezzel nem vagyok egyedül. Sőt igazából egy jó szigeteléssel 1 kategóriával jobb hangot lehet elérni. Gondolj csak bele a szobai hangfalakban is van csillapító anyag...

Karcsi
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.04 péntek, 21:11:42 írta kokaikoko » Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #10026 Dátum: 2011.01.13 csütörtök, 20:38:00 »

Sziasztok!
Nem vagyok szakértő a témában, de ez csak a port taszítja, vagy jó másra is? nyes
http://www.youtube.com/watch?v=d7ZIBPPV_Qc
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #10027 Dátum: 2011.01.13 csütörtök, 20:40:27 »

Sziasztok!
Nem vagyok szakértő a témában, de ez csak a port taszítja, vagy jó másra is? nyes
http://www.youtube.com/watch?v=d7ZIBPPV_Qc
persze, pl lámpánál a mögötted lévő suzuki felpattan az útról vigyor3 vagy ha a szomszéd légkalapáccsal dolgozik, akkor ez hangosabb, és hatékonyabb is. eplus2

őszintén....parasztvakításra max...
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #10028 Dátum: 2011.01.13 csütörtök, 21:27:48 »

persze, pl lámpánál a mögötted lévő suzuki felpattan az útról vigyor3 vagy ha a szomszéd légkalapáccsal dolgozik, akkor ez hangosabb, és hatékonyabb is. eplus2

őszintén....parasztvakításra max...

Meg az osszes illesztekenel fogva apro darabokra szejjelrazni a kasztnit, mintha magyar utakon hasznalta volna. :-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10029 Dátum: 2011.01.13 csütörtök, 22:11:06 »

Sziasztok!
Nem vagyok szakértő a témában, de ez csak a port taszítja, vagy jó másra is? nyes
http://www.youtube.com/watch?v=d7ZIBPPV_Qc
Azért tegyük hozzá hogy egy csúcskategóriás Clarion fej volt abban az autóban ami nem a gagyi kategóriát képviseli, ráadásul még mp3-at sem tud játszani wow1 A többi csak hangnyomás kérdése...
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.13 csütörtök, 22:12:45 írta kokaikoko » Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #10030 Dátum: 2011.01.14 péntek, 00:15:57 »

Azért tegyük hozzá hogy egy csúcskategóriás Clarion fej volt abban az autóban ami nem a gagyi kategóriát képviseli, ráadásul még mp3-at sem tud játszani wow1 A többi csak hangnyomás kérdése...

Azért félelmetes ahogy szétrázza a seggét az autónak, még a C oszlop lefutása is mozog - nem gyenge.
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #10031 Dátum: 2011.01.14 péntek, 18:49:52 »

Egy cikk a gyári "hifi"-ről
http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=hirek&S=1&K=0&ID=1864&TN=Mi%E9rt%20gyeng%E9bb%20a%20gy%E1ri%20aut%F3hifi?%20-%20OEM%20vs%20Aftermarket
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
oritomi
Vendég
« Új hozzászólás #10032 Dátum: 2011.01.15 szombat, 16:06:51 »

Sziasztok!
Nem vagyok szakértő a témában, de ez csak a port taszítja, vagy jó másra is? nyes
http://www.youtube.com/watch?v=d7ZIBPPV_Qc

Igénytelen angol állatja.Arra már nem volt 2 fontja hogy megoldja a rendszámtábla zörgés mentesítését?Így nem is lehet élvezni a zenét mert hallasz mindenféle zörgést.
Igen,parasztvakításnak tökéletes.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10033 Dátum: 2011.01.15 szombat, 18:43:45 »

Igénytelen angol állatja.Arra már nem volt 2 fontja hogy megoldja a rendszámtábla zörgés mentesítését?Így nem is lehet élvezni a zenét mert hallasz mindenféle zörgést.
Igen,parasztvakításnak tökéletes.
sőt, a bunkója azt se oldotta meg, hogy ne rázkódjon a kasztnija  falbav
Naplózva
oritomi
Vendég
« Új hozzászólás #10034 Dátum: 2011.01.16 vasárnap, 00:02:33 »

sőt, a bunkója azt se oldotta meg, hogy ne rázkódjon a kasztnija  falbav

A bunkója olyan bunkó volt, hogy nem tudta ha 2 centire bele**sz 2 k**rva nagy hangszórót akkor szétesik az autója Smiley
Naplózva
ice850303
Vendég
« Új hozzászólás #10035 Dátum: 2011.01.21 péntek, 17:18:08 »

Hello

Nemrég vettük az autót ezt hozzá kell tennem, szóval a gyári ford 6000CD RDS E-O-N fejegységünknél valamiért csak a kormányról lehet vezérelni a hangerőt a fejegységen a tekerő (hangerőszabályzó) valamiért nem reagál csak a ki és bekapcsolás működik, ez lehet csak beállítás kérdése hogy működjön vagy egyszerűen elromlott? A basszust szerettük volna állítani vele de nem reagál. Valakinek valami ötlet? Köszönöm.
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #10036 Dátum: 2011.01.23 vasárnap, 21:28:52 »

Hello

Nemrég vettük az autót ezt hozzá kell tennem, szóval a gyári ford 6000CD RDS E-O-N fejegységünknél valamiért csak a kormányról lehet vezérelni a hangerőt a fejegységen a tekerő (hangerőszabályzó) valamiért nem reagál csak a ki és bekapcsolás működik, ez lehet csak beállítás kérdése hogy működjön vagy egyszerűen elromlott? A basszust szerettük volna állítani vele de nem reagál. Valakinek valami ötlet? Köszönöm.
Az is biztos ilyen potméterrel működik, valószínű az halt meg...
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


ice850303
Vendég
« Új hozzászólás #10037 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 10:59:28 »

Az is biztos ilyen potméterrel működik, valószínű az halt meg...

Akkor elgondolkozom, hogy én szedjem e szét, vagy egy szaki, vagy veszek egy fejegységet ami kicsit jobb. Smiley
Mindenesetre köszönöm a választ.  Wink
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #10038 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 11:06:43 »

Akkor elgondolkozom, hogy én szedjem e szét, vagy egy szaki, vagy veszek egy fejegységet ami kicsit jobb. Smiley
Mindenesetre köszönöm a választ.  Wink
A Te autód facelift előtti. Abba nem lehet beépíteni a facelift utániak fejegységeit csak úgy?
Szerintem majdnem annyi a javítás mint egy használt másik, esetleg jobb... wave
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


waver
Vendég
« Új hozzászólás #10039 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 13:15:55 »

üdv mindenki.
segitséget kérnék.lecserélném a gyári cd-s fejegységet,egy 1 dines cd-sre.a kérdésem.hogy lehet kivenni a gyárit?mert keretet már találtam hozzá 4600ft körül van.
szoval,hogy lehet a gyári fejet kivenni?(ford 6000cd)
köszi.
üdv.
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #10040 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 17:15:03 »

üdv mindenki.
segitséget kérnék.lecserélném a gyári cd-s fejegységet,egy 1 dines cd-sre.a kérdésem.hogy lehet kivenni a gyárit?mert keretet már találtam hozzá 4600ft körül van.
szoval,hogy lehet a gyári fejet kivenni?(ford 6000cd)
köszi.
üdv.
kell hozzá olyan kis kiszedő cucc, mondjuk én leformáztam a gyárit magamnak  vigyor3
http://cgi.ebay.com/FORD-MONDEO-CD-RADIO-STEREO-REMOVAL-KEYS-PINS-03-08-/160499823225?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item255e88f279
na ez kell hozzá  eplus2 asszem media markt-os hangcuccbeszerelőnél lehet venni, vagy mi? Cheesy
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #10041 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 17:23:51 »

kell hozzá olyan kis kiszedő cucc, mondjuk én leformáztam a gyárit magamnak  vigyor3
http://cgi.ebay.com/FORD-MONDEO-CD-RADIO-STEREO-REMOVAL-KEYS-PINS-03-08-/160499823225?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item255e88f279
na ez kell hozzá  eplus2 asszem media markt-os hangcuccbeszerelőnél lehet venni, vagy mi? Cheesy

Ez az, amit elvileg dekopirfuresz lapjaval is lehet helyettesiteni. :-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #10042 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 17:25:40 »

Ez az, amit elvileg dekopirfuresz lapjaval is lehet helyettesiteni. :-)

AndyA
nekem is hasonló anyagból van  nyes
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26983


E-mail
« Új hozzászólás #10043 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 18:26:42 »

nekem is hasonló anyagból van  nyes

En vettem 2 fontert 4 eredetit. :-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
ice850303
Vendég
« Új hozzászólás #10044 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 19:17:46 »

A Te autód facelift előtti. Abba nem lehet beépíteni a facelift utániak fejegységeit csak úgy?
Szerintem majdnem annyi a javítás mint egy használt másik, esetleg jobb... wave

Nem gondolkodom gyári fejegységben, akkor veszek olyat ami nekem tetszik  Wink lehet navisat, meglátjuk.
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #10045 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 19:34:32 »

Nem gondolkodom gyári fejegységben, akkor veszek olyat ami nekem tetszik  Wink lehet navisat, meglátjuk.
Ja, hogy  úúúgy  nyes hát akkor előtted a piac  integet2
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


orosz jozsef
Vendég
« Új hozzászólás #10046 Dátum: 2011.01.25 kedd, 19:44:38 »

Hali mindenkinek....Kérdésem az lenne....kicseréltem 4000-es gyári rádiomat egy 1 din-es kenwoodra,a gyári rádionál a középsö csati az micsoda?Az átalakitoban sincs meg a helye.(egy a hangszoroké,a másik az áramé)Még egy kérdés....ki szeretném cserélni a hangszorokat..milyet javasoltok...erösitöt,mélynyomot nem akarok.köszi! help
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #10047 Dátum: 2011.01.25 kedd, 19:56:27 »

Hali mindenkinek....Kérdésem az lenne....kicseréltem 4000-es gyári rádiomat egy 1 din-es kenwoodra,a gyári rádionál a középsö csati az micsoda?Az átalakitoban sincs meg a helye.(egy a hangszoroké,a másik az áramé)Még egy kérdés....ki szeretném cserélni a hangszorokat..milyet javasoltok...erösitöt,mélynyomot nem akarok.köszi! help
valószínűleg a gyári kormány távvezérlés csatlakozója
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Guen
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 696


drizzt@maffia.hu
E-mail
« Új hozzászólás #10048 Dátum: 2011.01.27 csütörtök, 08:12:15 »

Hali mindenkinek....Kérdésem az lenne....kicseréltem 4000-es gyári rádiomat egy 1 din-es kenwoodra,a gyári rádionál a középsö csati az micsoda?Az átalakitoban sincs meg a helye.(egy a hangszoroké,a másik az áramé)Még egy kérdés....ki szeretném cserélni a hangszorokat..milyet javasoltok...erösitöt,mélynyomot nem akarok.köszi! help

majd ha minden kopó illetve cserés alkatrészem kicseréltem akkor nekem is ez lesz a következő lépés de kicsit már előre tekintgetek...
sok választásod nincs vagy az 5" x 7" -os gyári méret vagy 13cm-es kör alakú beépítő kerettel...
sajnos normális minőségű 3 utast nem tudom hogy találni-e ebben a méretben annyira nem vagyok szakértő nekem
2-3 fajta nyerte el a tetszésem az adatai(és az ára) alapján
http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/pioneer-ts-a6813i.html
http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/mac-audio-revolution-x-2.13.html
http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/clarion-sre-5721c.html
Naplózva

2001/3(aus der DDR Cheesy) Mk3 2.0tddi kombi 115 lovacska.
EGR Off, TDCI kipufogó rendszer, katalizátor off
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #10049 Dátum: 2011.01.27 csütörtök, 08:22:05 »

majd ha minden kopó illetve cserés alkatrészem kicseréltem akkor nekem is ez lesz a következő lépés de kicsit már előre tekintgetek...
sok választásod nincs vagy az 5" x 7" -os gyári méret vagy 13cm-es kör alakú beépítő kerettel...
sajnos normális minőségű 3 utast nem tudom hogy találni-e ebben a méretben annyira nem vagyok szakértő nekem
2-3 fajta nyerte el a tetszésem az adatai(és az ára) alapján
http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/pioneer-ts-a6813i.html
http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/mac-audio-revolution-x-2.13.html
http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/clarion-sre-5721c.html

16-os is belemegy
3utas helyett inkább komponens menjen bele
Naplózva
Oldalak: 1 ... 194 195 196 197 198 199 200 [201] 202 203 204 205 206 207 208 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.1 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.