Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.15 szerda, 22:05:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 241 242 243 244 245 246 247 [248] 249 250 251 252 253 254 255 ... 366   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autó Hi-Fi  (Megtekintve 4593527 alkalommal)
0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12350 Dátum: 2012.09.22 szombat, 08:09:56 »

Ja, neki nem a szomszéd kisöccse mondta, hogy ismer egy barátot, aki látta, hogy tekergetni kell valami kicsi kerek valamiket, oszt jobban szól.  git coolsmiley
Képzeld el mekkora égés lett volna ha xarabb mint előtte volt...  Wink
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12351 Dátum: 2012.09.22 szombat, 09:03:36 »

Örülök hogy ennyire jó lett, kicsit féltem tőle -de ezt mondtam is- hogy az alacsonyfrekis gumizaj miatt talán kevés lesz a mély menet közben. Ezek szerint minden frankó, nagytaliig hallgass jó sok zenét, aztán lehet ott még finomítunk rajta egy picit, ha az első szett bejáródott  Wink
110-nél a Conti-k olyan halkak, mint ha nem is lennének. Plusz a sub sajátossága, hogy érzéketlen, így ugye hagyobb hangerőnél jobban odateszi magát. Úgyhogy nem hogy pluszban, de egyes számoknál mínuszban tértem el a nullától, igaz csak 1 fokozattal. A magas meg kapott +1-et, mert így lett kerek a kép.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12352 Dátum: 2012.09.24 hétfő, 20:00:03 »

25cm-es mélynyomó hangszóró elé ilyen rács kell? http://www.grando.hu/hangszororacs-gb-25-atm-250-mm-1524125097
És ezért vajon egy, vagy két fém rudat kapok? Esetleg van kevesebbért is? Két vacak pálcikáért nem akarok 1800-at adni...
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12353 Dátum: 2012.09.24 hétfő, 22:46:34 »

25cm-es mélynyomó hangszóró elé ilyen rács kell? http://www.grando.hu/hangszororacs-gb-25-atm-250-mm-1524125097
És ezért vajon egy, vagy két fém rudat kapok? Esetleg van kevesebbért is? Két vacak pálcikáért nem akarok 1800-at adni...
Ilyen, és ezért a pénzért 1 párat kapsz  nyes
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12354 Dátum: 2012.09.25 kedd, 15:25:56 »

Ilyen, és ezért a pénzért 1 párat kapsz  nyes
Akkor valamikor elmegyek érte.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Jym20
Vendég
« Új hozzászólás #12355 Dátum: 2012.09.25 kedd, 23:41:46 »

Helix Dark Blue 4 csatornás  erősítőm van  nem volt jó benne valami rezonancia érzékelő és a protect lámpa égett, elvittem megcsináltatni,utána se volt jó , most meg hol jó hol nem mert egy idő után  letilt a protect. Mi lehet az oka? Nem kap megfelelő áramot? A negatív nincs jól?mert elméletileg az erősítő már jó? Akkor?Huh?Huh?Huh? Válaszotokat köszönöm!
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12356 Dátum: 2012.09.26 szerda, 17:30:56 »

Sziasztok,
egy Blaupunkt TravelPilot EX-et szeretnék megkergetni. Ezzel kapcsolatban a gondolataim:
- akár maradhat a fejegység, nincs vele bajom, szépen szól, DE: mindenképpen szeretnék egy mélyládát hátra (kis JBL-t nézegetek, használtban már egész ócók is vannak) amihez vagy csak egy kis monoblokk erősítőt (JBL, -vagy blaupunkt 4 csatis-) néztem... ez az alap felállás.
- akár abba is benne lennék hogy egy 6 csatis erősítővel az egész autót meghajtom, ehhez keresek szakit, árat, stb.
-akár arról is beszélhetnénk hogy egy 4 csatis, és akkor az első 2 lenne még felhúzva.
Kérdéseim:
- ki vállal itt ilyet, jó lenne találkozni és átbeszélni, mi mivel jár, (idő, pénz, anyag...)
- mennyire bírják a gyári blau cuccok, kell e esetleg a hangszórókat cserélni? (javaslat hogy mire? nem akarok vele versenyezni, csak szóljon szépen, természetesen)
- jvj vagy hasonló új fejegységet tud e valaki 120e alatt? mert ez esetben benne lennék a cserében is, hogy fejestől le legyen cserélve a cucc és bekötve minden véglegesre. (ennek is az ára, időigény, gari, stb.)

Két dolgot nem szeretnék:
-bármilyen utólagos rezonancia és ciripelés, legyen minden szépen lerögzítve, esetleg extra csillapításokat/szigetelés betenni
- kókányolást
válasz jöhet ide, és privátban is, adok címet, számot,

köszi.
G Cool
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12357 Dátum: 2012.09.26 szerda, 17:50:46 »

Sziasztok,
egy Blaupunkt TravelPilot EX-et szeretnék megkergetni. Ezzel kapcsolatban a gondolataim:
- akár maradhat a fejegység, nincs vele bajom, szépen szól, DE: mindenképpen szeretnék egy mélyládát hátra (kis JBL-t nézegetek, használtban már egész ócók is vannak) amihez vagy csak egy kis monoblokk erősítőt (JBL, -vagy blaupunkt 4 csatis-) néztem... ez az alap felállás.
- akár abba is benne lennék hogy egy 6 csatis erősítővel az egész autót meghajtom, ehhez keresek szakit, árat, stb.
-akár arról is beszélhetnénk hogy egy 4 csatis, és akkor az első 2 lenne még felhúzva.
Kérdéseim:
- ki vállal itt ilyet, jó lenne találkozni és átbeszélni, mi mivel jár, (idő, pénz, anyag...)
- mennyire bírják a gyári blau cuccok, kell e esetleg a hangszórókat cserélni? (javaslat hogy mire? nem akarok vele versenyezni, csak szóljon szépen, természetesen)
- jvj vagy hasonló új fejegységet tud e valaki 120e alatt? mert ez esetben benne lennék a cserében is, hogy fejestől le legyen cserélve a cucc és bekötve minden véglegesre. (ennek is az ára, időigény, gari, stb.)

Két dolgot nem szeretnék:
-bármilyen utólagos rezonancia és ciripelés, legyen minden szépen lerögzítve, esetleg extra csillapításokat/szigetelés betenni
- kókányolást
válasz jöhet ide, és privátban is, adok címet, számot,

köszi.
G Cool
Megoldás van dögivel Smiley
Nem tudom hol laksz, de a legegyszerűbb az lenne, ha eljössz pl. a most október 6-i Mondeo nagytalálkozóra Lajosmizsére. Lesz ott több hifis autó, az alacsony kategóriától a high-end hifi-ig mindenféle. Lesznek ott tanácsok is, tippek is, stb. Egyszerűbb szóban, mint mindent leírni. Azért pl. egy keretösszeget beírhatsz, hogy az egészet mennyiből szeretnéd kihozni. Ez nagyban befolyásolja azt, hogy miket kapsz ajánlatban.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12358 Dátum: 2012.09.26 szerda, 20:07:19 »

Megoldás van dögivel Smiley
Nem tudom hol laksz, de a legegyszerűbb az lenne, ha eljössz pl. a most október 6-i Mondeo nagytalálkozóra Lajosmizsére. Lesz ott több hifis autó, az alacsony kategóriától a high-end hifi-ig mindenféle. Lesznek ott tanácsok is, tippek is, stb. Egyszerűbb szóban, mint mindent leírni. Azért pl. egy keretösszeget beírhatsz, hogy az egészet mennyiből szeretnéd kihozni. Ez nagyban befolyásolja azt, hogy miket kapsz ajánlatban.

soroksár, X. kerület, szeged, kb ezeken vagyok elérhető (szeged heti 1-2 nap, max hétvégére leugrok ha olyan van)
árat azért nem írtam mert elég tág a szórás. 50 és 100 között van a cél, ha fejegység akkor az más... illetve ha kapok egy-két ajánlatot, a fenti opciókra akkor meg lehet hogy el is dől. high end nem cél, jbl, audison, magnat, hertz, kicker, blaupunkt, alpine minőséget célozom meg. vagy ezzel egyenértékű ajánlat érdekel. felőlem lehet DLD, vagy SAL is, ha van egy jól bevált sorozat, széria, nem célom a z értelmetlen pénzköltés sem

így pontosabb? október 6 sanszos, de lehet hogy külföldre kell mennem, ezért nem tuti, ill addig akár meg is csináltatnám.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12359 Dátum: 2012.09.26 szerda, 20:42:28 »

soroksár, X. kerület, szeged, kb ezeken vagyok elérhető (szeged heti 1-2 nap, max hétvégére leugrok ha olyan van)
árat azért nem írtam mert elég tág a szórás. 50 és 100 között van a cél, ha fejegység akkor az más... illetve ha kapok egy-két ajánlatot, a fenti opciókra akkor meg lehet hogy el is dől. high end nem cél, jbl, audison, magnat, hertz, kicker, blaupunkt, alpine minőséget célozom meg. vagy ezzel egyenértékű ajánlat érdekel. felőlem lehet DLD, vagy SAL is, ha van egy jól bevált sorozat, széria, nem célom a z értelmetlen pénzköltés sem

így pontosabb? október 6 sanszos, de lehet hogy külföldre kell mennem, ezért nem tuti, ill addig akár meg is csináltatnám.
Első észrevétel: elkapkodni nem érdemes. Ne az legyen a cél, hogy egy hét múlva már szóljon a zene, mert az úgyse lesz jó.
Ha az okt. 6. nem jó, akkor esetleg az okt. 5. péntek is jó (Lurdy parkoló, kisebb találkozó, d.u. 5-től).
De ha pl. 24-én Szegeden jársz, akkor ott is lesz egy helyi találkozó, ott is tudunk segíteni.

A márkákat elég nagy szórással írtad. A Magnat, SAL az alja, a JBL, DLD, Blaupunkt, Alpine (és a macAudio, amit nem írtál), az a középkategória. A Hertz egy kicsit jobb. Az Audison meg sokkal jobb Cheesy A 100e-s felső keret simán kilőhető egyetlen erősítővel is.
Párszor már leírtam, hogy nálam mi lett a megoldás. Leírom megint. Nem mint követendő példát, hanem mint egy lehetséges verziót. Nálam a fejegységnek maradnia kellett, mert egyben van a gyári navi, klíma, rádió, CD, ventillátor, minden panellal. Így ez adott volt. Amik jöttek pluszba, utánuk, hogy mennyiért vettem őket.
- Erősítő: macAudio Z4100 (fekete) (13e, Vatera, használt)
- Mélynyomó: DLD ST250 (13e, Vatera, új, Annyi módosítással, hogy én zárt ládával kértem)
- Első szett: macAudio MP2.16 (10e, új)
- Hátsó szett: macAudió MP16.2 (8e, új)
- Plusz valami König hangfalkábel. Erről nem tudom mennyi volt. Illetve pár tábkábel, bizti, és egyéb sallangok. Kondenzátorom nincs.
A beszerelést egy barátom csinálta egy 10-esért. Lényeg, hogy az egész megállt 60e alatt. Lassan 1,5 éve van a kocsiban, de a múlt héten sikerült igazán belőni. Eddig is szépen szólt, de most sokat finomítottunk rajta, gyanítom, hogy ez a rendszer ennyit tud, sokkal többet nem hiszem, hogy ki lehetne hozni belőle. Én 100% elégedett vagyok.

Ezt csak azért írtam, mert ha kicsit is komolyabbra akarod venni a fazont, akkor simán többet költhetsz csak egy erősítőre, vagy egy hangszóróra, mint én az egész hifire. Úgyhogy elég tág a paletta  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12360 Dátum: 2012.09.26 szerda, 21:04:11 »

Első észrevétel: elkapkodni nem érdemes. Ne az legyen a cél, hogy egy hét múlva már szóljon a zene, mert az úgyse lesz jó.
Ha az okt. 6. nem jó, akkor esetleg az okt. 5. péntek is jó (Lurdy parkoló, kisebb találkozó, d.u. 5-től).
De ha pl. 24-én Szegeden jársz, akkor ott is lesz egy helyi találkozó, ott is tudunk segíteni.

A márkákat elég nagy szórással írtad. A Magnat, SAL az alja, a JBL, DLD, Blaupunkt, Alpine (és a macAudio, amit nem írtál), az a középkategória. A Hertz egy kicsit jobb. Az Audison meg sokkal jobb Cheesy A 100e-s felső keret simán kilőhető egyetlen erősítővel is.
Párszor már leírtam, hogy nálam mi lett a megoldás. Leírom megint. Nem mint követendő példát, hanem mint egy lehetséges verziót. Nálam a fejegységnek maradnia kellett, mert egyben van a gyári navi, klíma, rádió, CD, ventillátor, minden panellal. Így ez adott volt. Amik jöttek pluszba, utánuk, hogy mennyiért vettem őket.
- Erősítő: macAudio Z4100 (fekete) (13e, Vatera, használt)
- Mélynyomó: DLD ST250 (13e, Vatera, új, Annyi módosítással, hogy én zárt ládával kértem)
- Első szett: macAudio MP2.16 (10e, új)
- Hátsó szett: macAudió MP16.2 (8e, új)
- Plusz valami König hangfalkábel. Erről nem tudom mennyi volt. Illetve pár tábkábel, bizti, és egyéb sallangok. Kondenzátorom nincs.
A beszerelést egy barátom csinálta egy 10-esért. Lényeg, hogy az egész megállt 60e alatt. Lassan 1,5 éve van a kocsiban, de a múlt héten sikerült igazán belőni. Eddig is szépen szólt, de most sokat finomítottunk rajta, gyanítom, hogy ez a rendszer ennyit tud, sokkal többet nem hiszem, hogy ki lehetne hozni belőle. Én 100% elégedett vagyok.

Ezt csak azért írtam, mert ha kicsit is komolyabbra akarod venni a fazont, akkor simán többet költhetsz csak egy erősítőre, vagy egy hangszóróra, mint én az egész hifire. Úgyhogy elég tág a paletta  vigyor3

kb hasonlóra gondolok, MacAudioról annyit hallottam hogy kicsit túlértékelt, nem tud annyit mint amibe kerül, (persze használtan...az más tészta) nem akarok 100e ért erősítőt, látok racingbazáron, itt-ott embereket akiket lehet olcsón szponzorálni, hát miért ne segítsek.  nyes
amit fent írtál, ha kb követem a példád ami ellen semmi kifogásom nincs, én is megállok 100 alatt, azzal a kiegészítéssel, hogy a gyári hangszóróhoz nem biztos hogy hozzányúlnék, valaki tudja hogy mi van benne egyébként?Huh?  help

Lurdy jó lehet, sztem ott leszek doki után, 6 körül,

nem akarok rohanni, csak semmi nem akadályoz meg benne hogy lépjek, akkor meg?! Smiley
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12361 Dátum: 2012.09.26 szerda, 22:01:43 »


...hogy a gyári hangszóróhoz nem biztos hogy hozzányúlnék, valaki tudja hogy mi van benne egyébként?Huh?  help

Röviden és tömören: xar.  Ha nem akarsz fejet cserélni akkor nem rossz a Domi által leírt cucc. Akkor dobnál a cserével igazán nagyot, ha kiszednéd a Blau-t és tennél bele egy középkategóriás 40-60e-s fejet és vmi elfogadható árú pl. Cordial http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro_kabel/cordial-cls-215.html hangfalkábelt.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12362 Dátum: 2012.09.26 szerda, 22:17:33 »

Röviden és tömören: xar.  Ha nem akarsz fejet cserélni akkor nem rossz a Domi által leírt cucc. Akkor dobnál a cserével igazán nagyot, ha kiszednéd a Blau-t és tennél bele egy középkategóriás 40-60e-s fejet és vmi elfogadható árú pl. Cordial http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro_kabel/cordial-cls-215.html hangfalkábelt.
és mégis milyen fejet tennél bele?Huh??
kell hogy tudja a bluetooth kihangosítást, iphonra, mert folyamatosan beszélek, navit, mert sokat megyek, stb. ez nem 40-60 sajna, meg nem normál 2 din, hanem valami überkurvanagy keret kell hozzá... wow1
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12363 Dátum: 2012.09.26 szerda, 22:27:53 »

és mégis milyen fejet tennél bele?Huh??
kell hogy tudja a bluetooth kihangosítást, iphonra, mert folyamatosan beszélek, navit, mert sokat megyek, stb. ez nem 40-60 sajna, meg nem normál 2 din, hanem valami überkurvanagy keret kell hozzá... wow1
Hááát vennék külön fejet zenére és egy gps-t Igo-val és a legfrissebb térképpel. Az biztos hogy a kínai típus specifikus világmárkákat messze elkerülném, akkor már a Blau is sokkal-sokkal jobb.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.26 szerda, 22:37:54 írta kokaikoko » Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12364 Dátum: 2012.09.26 szerda, 22:57:53 »

Hááát vennék külön fejet zenére és egy gps-t Igo-val és a legfrissebb térképpel. Az biztos hogy a kínai típus specifikus világmárkákat messze elkerülném, akkor már a Blau is sokkal-sokkal jobb.
hát ez így elég tré... már bocs, ha lenne egy normális nagy hifi, méret és színazonos beépítőkerettel, akkor azt mondom hogy oké, de így...., bombázzam szét egy üvegre rögzített műanyag karos gps-re? háááááát... látnom kéne azt a hifit, még meggyőzhető, de szkeptikus vagyok... Sad
 gun
http://www.radio-code.lt/img/radios/tp_ex_w.jpg
ez a cucc, élőben láttad már? hatalmas.
valamennyire azért szeretném tartani a belső tér rendezettségét. érted....

Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12365 Dátum: 2012.09.26 szerda, 23:05:38 »

hát ez így elég tré... már bocs, ha lenne egy normális nagy hifi, méret és színazonos beépítőkerettel, akkor azt mondom hogy oké, de így...., bombázzam szét egy üvegre rögzített műanyag karos gps-re? háááááát... látnom kéne azt a hifit, még meggyőzhető, de szkeptikus vagyok... Sad
 gun
http://www.radio-code.lt/img/radios/tp_ex_w.jpg
ez a cucc, élőben láttad már? hatalmas.
valamennyire azért szeretném tartani a belső tér rendezettségét. érted....
Nekem ilyen van az autóban: http://www.procinema.hu/termek/autoradio-cd-mp3/pioneer-deh-p88rs-ii igaz én "csak" zenét hallgatok  Wink
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12366 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 00:05:32 »

Nekem ilyen van az autóban: http://www.procinema.hu/termek/autoradio-cd-mp3/pioneer-deh-p88rs-ii igaz én "csak" zenét hallgatok  Wink
úúúúúbazzzz
 sajna emellé még egy hűtőt meg egy mikrót is betehetnék...meg váltás ruhát...
Naplózva
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #12367 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 06:02:54 »

a gyári hangszóróhoz nem biztos hogy hozzányúlnék, valaki tudja hogy mi van benne egyébként?Huh?  help


papir membranos kinai hangszoro. fomoco pecsettel, (13 ezer/db a fordnal)
en hertz re csereltem. (15/keszlet)  wave
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
viktor
Vendég
« Új hozzászólás #12368 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 08:32:42 »

SZIA.MINDENKI.Segítségeteket szeretném kérni.Rádió kód miatt, tip:5000 E.O.N Part NO:96 AR-18K876-CC  SERIAL N:M085528 FD 5000 TM85528.END:260616.
Megfejtést köszönöm előre is.
Ha kérhetném a kódot a vasiponthu@gmail.com  címre küldjétek.
KÖSZÖNÖM !!!! wave integet2 taps
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #12369 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 12:56:19 »

Szasztok!

Mivel egy ideje már kész a ládám, gondoltam csinálok róla képet is. Nekem tetszik, praktikus is, jól elvagyok vele.
Kép1
Kép2

Üdv, HegeGabi.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12370 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 13:31:34 »

hát ez így elég tré... már bocs, ha lenne egy normális nagy hifi, méret és színazonos beépítőkerettel, akkor azt mondom hogy oké, de így...., bombázzam szét egy üvegre rögzített műanyag karos gps-re? háááááát... látnom kéne azt a hifit, még meggyőzhető, de szkeptikus vagyok... Sad
 gun
http://www.radio-code.lt/img/radios/tp_ex_w.jpg
ez a cucc, élőben láttad már? hatalmas.
valamennyire azért szeretném tartani a belső tér rendezettségét. érted....


Ez a TravelpilotEX, hááát... Eleve nem tud Mo. térképet, így számomra felejtős. A másik, hogy monokróm kijelzős, és csak a következő fordulás irányát mutatja. Igencsak kezdetleges. Szerintem egy sapka sz@rt sem ér.
Ha egy mindenttudó fejet akarsz, akkor a típusspecifikus kínai akármit kell vegyed. Azoknak a meg a hangjáról kb. pont semmit nem tudunk, csak sejtjük, hogy nem fog felérni a gyári blau fejedhez sem. Amúgy MKIII vagy MKIV-ed van? Ha MKIII, akkor próbálj bele szerezni nagynavit fejet (ilyen van nekem is), egész elviselhetően szól, és irányít mindent. Igaz, bt nincs benne.
De ha mindent akarsz egyben, akkor a kokaikoko által javasolt a legjobb: egy fej a hifire, és egy GPS a GPS-re.
A hangszórókat mindenképp dobd ki a 'csába. Óccó kínai vacak. Ha bemész egy autóhifi boltba, és nem SAL, vagy noname cuccot veszel, akkor már javítottál a hangzáson.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #12371 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 13:42:20 »

Ez a TravelpilotEX, hááát... Eleve nem tud Mo. térképet, így számomra felejtős. A másik, hogy monokróm kijelzős, és csak a következő fordulás irányát mutatja. Igencsak kezdetleges. Szerintem egy sapka sz@rt sem ér.
Ha egy mindenttudó fejet akarsz, akkor a típusspecifikus kínai akármit kell vegyed. Azoknak a meg a hangjáról kb. pont semmit nem tudunk, csak sejtjük, hogy nem fog felérni a gyári blau fejedhez sem. Amúgy MKIII vagy MKIV-ed van? Ha MKIII, akkor próbálj bele szerezni nagynavit fejet (ilyen van nekem is), egész elviselhetően szól, és irányít mindent. Igaz, bt nincs benne.
De ha mindent akarsz egyben, akkor a kokaikoko által javasolt a legjobb: egy fej a hifire, és egy GPS a GPS-re.
A hangszórókat mindenképp dobd ki a 'csába. Óccó kínai vacak. Ha bemész egy autóhifi boltba, és nem SAL, vagy noname cuccot veszel, akkor már javítottál a hangzáson.


nekem kínai, nem 5eFt-os, típus specifikus fejegységem van. A hangzása nem rossz, a gyárinál jobb, de nem ér fel a 300eHUF-os cuccokkal. Amúgy autó esetében nekem még mindig az a véleményem, hogy az út zöreje, úgy is be fog hallatszani, szóval nem studió technikát akarok. Az biztos, hogy egy erősítőt és egy mélynyomót akarok.

Itt jön a kérdés. Ha csinálok egy olyan szép, jó dobozt én is a csomigba, mint HegeGabi, akkor tudok-e olyan hangszórót belerakni, ami erősítő nélkül is jó és aztán erősítővel még jobb lesz. Vagy majd csak az erősítőre fókuszáljak.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #12372 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 13:49:57 »

még egy dolog. Nézegetem az erősítőket, de engem mindenképpen olyan érdekelne, aminél a hangerőt nem kell valami külön kütyüvel csesztetni. Küldene valaki néhány típust ami ilyen (és persze nem csillagászati az ára), főleg 5 csatornásban.

ez talán valami olyasmi, mert látok rajta olyat, hogy speaker level. Gondolom a line out-ot a hifiről bekötöm itt a line-in-be és a sime speaker out, megy itt a speaker level-be. A többi meg egyértelmű. Már csak az a kérdés, hogy mit jelent rajta az, hogy mono.
http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/4x100w_os_vdo_dayton_pa4400_auto_erosito_1647453863.html
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.27 csütörtök, 14:06:27 írta kotta_cs » Naplózva
ChPh
Vendég
« Új hozzászólás #12373 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 15:33:20 »

Ez a TravelpilotEX, hááát... Eleve nem tud Mo. térképet, így számomra felejtős. A másik, hogy monokróm kijelzős, és csak a következő fordulás irányát mutatja. Igencsak kezdetleges. Szerintem egy sapka sz@rt sem ér.
Ha egy mindenttudó fejet akarsz, akkor a típusspecifikus kínai akármit kell vegyed. Azoknak a meg a hangjáról kb. pont semmit nem tudunk, csak sejtjük, hogy nem fog felérni a gyári blau fejedhez sem. Amúgy MKIII vagy MKIV-ed van? Ha MKIII, akkor próbálj bele szerezni nagynavit fejet (ilyen van nekem is), egész elviselhetően szól, és irányít mindent. Igaz, bt nincs benne.
De ha mindent akarsz egyben, akkor a kokaikoko által javasolt a legjobb: egy fej a hifire, és egy GPS a GPS-re.
A hangszórókat mindenképp dobd ki a 'csába. Óccó kínai vacak. Ha bemész egy autóhifi boltba, és nem SAL, vagy noname cuccot veszel, akkor már javítottál a hangzáson.

Helo.
A gyári Sony fejegység tud BT-t? Most az alap Travel EX-es Blaum van, GPS-re nincs szükségem, szebb hangzásra, gyári cuccra annál inkább (bár későbbi projekt Smiley ).
Amúgy 2006-os Ghia felszereltségnél a 10 hangszórós rendszerhez meglehetnek az előkészítések? (bocs kezdő vagyok)

Választ köszi Smiley
ChPh
Naplózva
tibike71
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298



« Új hozzászólás #12374 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 17:10:40 »

SZIA.MINDENKI.Segítségeteket szeretném kérni.Rádió kód miatt, tip:5000 E.O.N Part NO:96 AR-18K876-CC  SERIAL N:M085528 FD 5000 TM85528.END:260616.
Megfejtést köszönöm előre is.
Ha kérhetném a kódot a vasiponthu@gmail.com  címre küldjétek.
KÖSZÖNÖM !!!! wave integet2 taps


  Ment pü. wave
Naplózva

2001. 12. MK III tdci 96kw trend combi, EGR OFF, ZEn (Ex:()
2008. 06. MK IV TDCI 103kw trend kombi (még nem csípem, ez mostanra elmúlt:))
2005. 06. MK III TDCI 96kw trend EGR OFF (igazából a fiamé)
2018. 10.MK V Business 2.0 TDCI 150+30LE (PF)
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12375 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 18:20:35 »

nekem kínai, nem 5eFt-os, típus specifikus fejegységem van. A hangzása nem rossz, a gyárinál jobb, de nem ér fel a 300eHUF-os cuccokkal. Amúgy autó esetében nekem még mindig az a véleményem, hogy az út zöreje, úgy is be fog hallatszani, szóval nem studió technikát akarok. Az biztos, hogy egy erősítőt és egy mélynyomót akarok.

Itt jön a kérdés. Ha csinálok egy olyan szép, jó dobozt én is a csomigba, mint HegeGabi, akkor tudok-e olyan hangszórót belerakni, ami erősítő nélkül is jó és aztán erősítővel még jobb lesz. Vagy majd csak az erősítőre fókuszáljak.
Van az a hangerő amikor nem hallatszik be semmilyen zaj. Mélynyomót soha nem hajtunk fejről a kis teljesítmény és a freki vágás hiánya miatt.

még egy dolog. Nézegetem az erősítőket, de engem mindenképpen olyan érdekelne, aminél a hangerőt nem kell valami külön kütyüvel csesztetni. Küldene valaki néhány típust ami ilyen (és persze nem csillagászati az ára), főleg 5 csatornásban.

ez talán valami olyasmi, mert látok rajta olyat, hogy speaker level. Gondolom a line out-ot a hifiről bekötöm itt a line-in-be és a sime speaker out, megy itt a speaker level-be. A többi meg egyértelmű. Már csak az a kérdés, hogy mit jelent rajta az, hogy mono.
http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/4x100w_os_vdo_dayton_pa4400_auto_erosito_1647453863.html
Minden erősítőn lehet, sőt kell is lennie vmiféle hangerő állító tekertyűnek. Egyszer kell jól beállítani aztán már csak a fej hangerő gombját kell használni.
A VDO-nak van magas szintű (hangszóró) bemenete pontosan úgy lehet bekötni ahogy leírtad.  Egyszerre a line-t és a magas szintű bemenetet nem lehet használni. A mono a csatornapárok hidalhatóságára utal, 1 pár sztereóból lehez egy db mono-t csinálni mondjuk mélyládának.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.27 csütörtök, 18:22:34 írta kokaikoko » Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12376 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 18:22:04 »

nekem kínai, nem 5eFt-os, típus specifikus fejegységem van. A hangzása nem rossz, a gyárinál jobb, de nem ér fel a 300eHUF-os cuccokkal. Amúgy autó esetében nekem még mindig az a véleményem, hogy az út zöreje, úgy is be fog hallatszani, szóval nem studió technikát akarok. Az biztos, hogy egy erősítőt és egy mélynyomót akarok.

Itt jön a kérdés. Ha csinálok egy olyan szép, jó dobozt én is a csomigba, mint HegeGabi, akkor tudok-e olyan hangszórót belerakni, ami erősítő nélkül is jó és aztán erősítővel még jobb lesz. Vagy majd csak az erősítőre fókuszáljak.
Hát, erősítő nélkül mélynyomót hajtani... Biztos lehet, de nagyon hamar ki fog fulladni. Én azért kötnék elé egyet.

még egy dolog. Nézegetem az erősítőket, de engem mindenképpen olyan érdekelne, aminél a hangerőt nem kell valami külön kütyüvel csesztetni. Küldene valaki néhány típust ami ilyen (és persze nem csillagászati az ára), főleg 5 csatornásban.

ez talán valami olyasmi, mert látok rajta olyat, hogy speaker level. Gondolom a line out-ot a hifiről bekötöm itt a line-in-be és a sime speaker out, megy itt a speaker level-be. A többi meg egyértelmű. Már csak az a kérdés, hogy mit jelent rajta az, hogy mono.
http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/4x100w_os_vdo_dayton_pa4400_auto_erosito_1647453863.html
Mit értesz azon, hogy "a hangerőt nem kell valami külön kütyüvel csesztetni"? Az erősítőn minden csatorna hangerejét külön tudod állítani, így a csatornákat kvázi összehangolod. Ezt jóesetben egyszer kell megcsinálni, ez egy max. 20 perces móka. Utána az erősítőt el is lehet felejteni, mintha ott se lenne. Onnantól csak hangerőt fogsz állítani, azt meg a fejegységen ugyanúgy, ahogy most is teszed.
A linkelt erősítőt nem ismerem, és a márkáját sem. Szerintem a 15-20e Ft-os kategóriában ennél sokkal jobbakat is találhatsz. Az 5 csatornás erősítő amúgy nagyon ritka. 4 csatornásból lesz főleg választék.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12377 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 18:26:07 »

Van az a hangerő amikor nem hallatszik be semmilyen zaj. Mélynyomót soha nem hajtunk fejről a kis teljesítmény és a freki vágás hiánya miatt.

És még csak olyan fene nagy hangerő sem kell ehhez. Ma volt egy Bp-Nyíregyháza-Bp utam, és közben egy Celine Dion, és egy Tina Turner koncert volt a kocsiban  vigyor3 Nem üvöltettem, de nem is volt halk. Pont kellemes. Egyedül voltam a kocsiban, de egyszer úgy tettem, mint aki beszél, tehát sima normál beszédhangerővel elmondtam pár mondatot. Csak teszt képpen, hogy ha lenne valaki a kocsiban, akkor hallaná-e. És bőven igen. Tehát csak azt akartam ebből kihozni, hogy egy kicsit hangosabb beszéd hangerőhöz emelt zenével is már bőven el van nyomva mindenféle menetzaj (motor-, gördülési-, szélzaj).
Nem tudom mennyire érthető amit leírtam Cheesy
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12378 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 18:30:19 »

És még csak olyan fene nagy hangerő sem kell ehhez. Ma volt egy Bp-Nyíregyháza-Bp utam, és közben egy Celine Dion, és egy Tina Turner koncert volt a kocsiban  vigyor3 Nem üvöltettem, de nem is volt halk. Pont kellemes. Egyedül voltam a kocsiban, de egyszer úgy tettem, mint aki beszél, tehát sima normál beszédhangerővel elmondtam pár mondatot. Csak teszt képpen, hogy ha lenne valaki a kocsiban, akkor hallaná-e. És bőven igen. Tehát csak azt akartam ebből kihozni, hogy egy kicsit hangosabb beszéd hangerőhöz emelt zenével is már bőven el van nyomva mindenféle menetzaj (motor-, gördülési-, szélzaj).
Nem tudom mennyire érthető amit leírtam Cheesy
eljen Így van, normál beszéd hangerőnél picit több már elég. DE mint tudjuk szoktunk néha vadulni is  taps  hehe
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12379 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 19:55:21 »

eljen Így van, normál beszéd hangerőnél picit több már elég. DE mint tudjuk szoktunk néha vadulni is  taps  hehe
Persze, néha jön egy-egy olyan "de-meghallgatnám-hangosabban-is" szám. Holnap Caro Emerald koncert lesz Bp-Győr között  nyes

Btw: a jó hifi arról (is) ismerszik meg, hogy a trance, house, stb. zenék mellett az akusztikus, énekhanggal teli zenék is jól szólnak rajta. Valamelyik utamon majd Madonna koncert lesz  eljen
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12380 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 20:17:00 »

Helo.
A gyári Sony fejegység tud BT-t? Most az alap Travel EX-es Blaum van, GPS-re nincs szükségem, szebb hangzásra, gyári cuccra annál inkább (bár későbbi projekt Smiley ).
Amúgy 2006-os Ghia felszereltségnél a 10 hangszórós rendszerhez meglehetnek az előkészítések? (bocs kezdő vagyok)

Választ köszi Smiley
ChPh
Gyári Sony-ban nincs BT, van akinek tetszik a hangja, ez ízlés dolga. MkIII-ban nincs 10 hangszóró, de egyáltalán minek kellene annyi? Egy komponens szett előre, esetleg koax hangszóró a hátsó ajtókba és egy jó kis mélyláda elég bőven vmi ízlés szerinti erősítővel és egy jó kis fejegységgel.
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #12381 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 20:25:12 »

Helo.
A gyári Sony fejegység tud BT-t? Most az alap Travel EX-es Blaum van, GPS-re nincs szükségem, szebb hangzásra, gyári cuccra annál inkább (bár későbbi projekt Smiley ).
Amúgy 2006-os Ghia felszereltségnél a 10 hangszórós rendszerhez meglehetnek az előkészítések? (bocs kezdő vagyok)

Választ köszi Smiley
ChPh

Nekem is Blau van. Van benne BT és szépen szól, a gyári hangszórókkal (már ha gyári ami benne van, valószínű az).
Azt nem tudom, hogy a Titaniumba más hangszórók kerültek mint a többibe?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
ChPh
Vendég
« Új hozzászólás #12382 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 20:34:08 »

Nekem is Blau van. Van benne BT és szépen szól, a gyári hangszórókkal (már ha gyári ami benne van, valószínű az).
Azt nem tudom, hogy a Titaniumba más hangszórók kerültek mint a többibe?
Ha nem is más, de több Smiley
Meg a Sony jobban néz ki szerintem Smiley
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12383 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 20:39:48 »

Ez a TravelpilotEX, hááát... Eleve nem tud Mo. térképet, így számomra felejtős. A másik, hogy monokróm kijelzős, és csak a következő fordulás irányát mutatja. Igencsak kezdetleges. Szerintem egy sapka sz@rt sem ér.
Ha egy mindenttudó fejet akarsz, akkor a típusspecifikus kínai akármit kell vegyed. Azoknak a meg a hangjáról kb. pont semmit nem tudunk, csak sejtjük, hogy nem fog felérni a gyári blau fejedhez sem. Amúgy MKIII vagy MKIV-ed van? Ha MKIII, akkor próbálj bele szerezni nagynavit fejet (ilyen van nekem is), egész elviselhetően szól, és irányít mindent. Igaz, bt nincs benne.
De ha mindent akarsz egyben, akkor a kokaikoko által javasolt a legjobb: egy fej a hifire, és egy GPS a GPS-re.
A hangszórókat mindenképp dobd ki a 'csába. Óccó kínai vacak. Ha bemész egy autóhifi boltba, és nem SAL, vagy noname cuccot veszel, akkor már javítottál a hangzáson.

értem, ezek szerint akkor komplett első-hátsó szett és erősítő lesz, esetleg mélyládával kiegészítve. (valahol akartam én ezt de nem annyira... Cheesy)
már csak azt kell kitalálnotok hogy ki csinálja meg, és hol javasoltok alkatrészt venni, vagy marad a vatera/racing-bazár...

travel pilet EX egyébként tud magyar utakat de csak 1-2-3 számjegyűeket, várost nem tud. én belgiumban vettem a sajátomat, (MKIV)  és rövidebb úton hozott haza mint a google maps... Cheesy

szóval hifi-szakik jelentkezzetek egy kis szerelésre Cheesy
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #12384 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 21:02:45 »

Ha nem is más, de több Smiley
Meg a Sony jobban néz ki szerintem Smiley
Nálam 4 db van, szerintem a többibe is.
Valaki mintha azt írta volna, hogy a simába papír membránosak, a titániumban meg más anyag (lehet titánium  nyes).
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
ChPh
Vendég
« Új hozzászólás #12385 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 21:05:16 »

Nálam 4 db van, szerintem a többibe is.
Valaki mintha azt írta volna, hogy a simába papír membránosak, a titániumban meg más anyag (lehet titánium  nyes).
őő, amiket néztem és sony volt benne azokba 10 volt
az én Blausomban elvileg 6 van, de még nem számoltam meg...
Naplózva
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12386 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 21:07:51 »

őő, amiket néztem és sony volt benne azokba 10 volt
az én Blausomban elvileg 6 van, de még nem számoltam meg...
És hol van a 10 hangszóró? Esetleg nem MkIV-ben volt?
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #12387 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 21:08:17 »

őő, amiket néztem és sony volt benne azokba 10 volt
az én Blausomban elvileg 6 van, de még nem számoltam meg...
Nálam szerintem csak a négy ajtóban van, ha megmondod hol van még 2, és a még 6 a másikban ahol 10 volt akkor okosabb leszek!  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12388 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 21:12:12 »

értem, ezek szerint akkor komplett első-hátsó szett és erősítő lesz, esetleg mélyládával kiegészítve. (valahol akartam én ezt de nem annyira... Cheesy)
már csak azt kell kitalálnotok hogy ki csinálja meg, és hol javasoltok alkatrészt venni, vagy marad a vatera/racing-bazár...

travel pilet EX egyébként tud magyar utakat de csak 1-2-3 számjegyűeket, várost nem tud. én belgiumban vettem a sajátomat, (MKIV)  és rövidebb úton hozott haza mint a google maps... Cheesy

szóval hifi-szakik jelentkezzetek egy kis szerelésre Cheesy
Ajtóban levő hangszórókat szívesen cserelek, ahhoz nem kell nagy szakértelem (csak kell venned egy beépítő keretet). Viszont a vezetékezés, biztosítékok elhelyezése, erősítő bekötése, stb. ezt nem vállalom. Márpedig ez a dolgok oroszlánrésze Cheesy Vannak rendes autóhifi beszerelő műhelyek, ahol eléggé magas órabérrel dolgoznak. Nyílván a minőséget meg kell fizetni...
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12389 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 21:14:10 »

őő, amiket néztem és sony volt benne azokba 10 volt
az én Blausomban elvileg 6 van, de még nem számoltam meg...
Hova tudtak eldugni 10 hangszórót az MKIII-ba?  Huh? Szerintem te bizony át lettél verve  vigyor3 Kettő van az első ajtókban, és kettő a hátsókban (ez tudtommal felszereltség függő). Így egyelőre még mindig kevesebb van, mint amennyi hiányzik  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #12390 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 21:29:48 »

Ajtóban levő hangszórókat szívesen cserelek, ahhoz nem kell nagy szakértelem (csak kell venned egy beépítő keretet). Viszont a vezetékezés, biztosítékok elhelyezése, erősítő bekötése, stb. ezt nem vállalom. Márpedig ez a dolgok oroszlánrésze Cheesy Vannak rendes autóhifi beszerelő műhelyek, ahol eléggé magas órabérrel dolgoznak. Nyílván a minőséget meg kell fizetni...
hm.. hol találok leírást hogy hova mekkora kell a hangszórókból?
Naplózva
ChPh
Vendég
« Új hozzászólás #12391 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 21:31:32 »

Hova tudtak eldugni 10 hangszórót az MKIII-ba?  Huh? Szerintem te bizony át lettél verve  vigyor3 Kettő van az első ajtókban, és kettő a hátsókban (ez tudtommal felszereltség függő). Így egyelőre még mindig kevesebb van, mint amennyi hiányzik  vigyor3

őő, lehetséges:(
De pl itt is 10 hangszórót ír...http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_ghia_executive_nagy_navi_6-sebesseguj_fekek-6208504
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.27 csütörtök, 22:12:59 írta ChPh » Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12392 Dátum: 2012.09.28 péntek, 09:47:51 »

Hát, beikszelhetem én az eladásnál az extrák között a kerámiaféket, meg az adaptív tempomatot is, attól még nem lesz a kocsimban Cheesy
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #12393 Dátum: 2012.09.28 péntek, 09:59:20 »


Hát itt nem a 10 hangszóró az egyetlen tétel az extralistában, ami ferdítés, vagy csak egyszerűen haugság.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #12394 Dátum: 2012.09.28 péntek, 10:27:33 »

Pedig nem nehéz a 10 hangszóró a kocsiban, csak egy kis fifika kell hozzá, meg némi ötletesség, magyarázókészség Cheesy.
Kell pl. 2 ilyen, és 2 ilyen. Máris megvan a 10 hangszóró a 4 ajtóban Grin.

Simán bemagyarázza a vevőnek, hogy az 10 hangszóró nyes.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12395 Dátum: 2012.09.28 péntek, 10:31:08 »

Pedig nem nehéz a 10 hangszóró a kocsiban, csak egy kis fifika kell hozzá, meg némi ötletesség, magyarázókészség Cheesy.
Kell pl. 2 ilyen, és 2 ilyen. Máris megvan a 10 hangszóró a 4 ajtóban Grin.

Simán bemagyarázza a vevőnek, hogy az 10 hangszóró nyes.
vigyor3  uglystupid2
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kokaikoko
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2747


SouthparKarcsi


« Új hozzászólás #12396 Dátum: 2012.09.28 péntek, 10:45:59 »

Lehet így 10:
http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/focal-utopia-be-n%C2%B07.html
http://www.paradoxautohifi.hu/hangszoro/focal-utopia-be-n%C2%B07.html
Az autót ajándékba adja hozzá  nyes
Naplózva

2005 2.2 TDCi Turnier Ghia - ezüst, no zene egyelőre...ebben már nem is lesz.  TA-Technix -30mm
R.I.P. 2005 2.0 TDCi Turnier Ghia - Piros és baró
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #12397 Dátum: 2012.09.28 péntek, 10:47:43 »

Hát, erősítő nélkül mélynyomót hajtani... Biztos lehet, de nagyon hamar ki fog fulladni. Én azért kötnék elé egyet.
Mit értesz azon, hogy "a hangerőt nem kell valami külön kütyüvel csesztetni"? Az erősítőn minden csatorna hangerejét külön tudod állítani, így a csatornákat kvázi összehangolod. Ezt jóesetben egyszer kell megcsinálni, ez egy max. 20 perces móka. Utána az erősítőt el is lehet felejteni, mintha ott se lenne. Onnantól csak hangerőt fogsz állítani, azt meg a fejegységen ugyanúgy, ahogy most is teszed.
A linkelt erősítőt nem ismerem, és a márkáját sem. Szerintem a 15-20e Ft-os kategóriában ennél sokkal jobbakat is találhatsz. Az 5 csatornás erősítő amúgy nagyon ritka. 4 csatornásból lesz főleg választék.

Köszi Domi, megválaszoltad minden kérdésemet. Akkor nézek 4 csatornásat és aztán egyet külön a mélynek. De ezt szerintem csak jövőre.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #12398 Dátum: 2012.09.28 péntek, 11:45:26 »

Köszi Domi, megválaszoltad minden kérdésemet. Akkor nézek 4 csatornásat és aztán egyet külön a mélynek. De ezt szerintem csak jövőre.
Oké, hajrá!
Amyg nem lesz meg a mélynyomónak a külön erősítő, addig úgy csináld, hogy az első szett, és a mély menjen az erősítőről, és a hátsó ajtóban levő hangszórókat a fej hajtsa meg. Ha meglesz a plusz egy (monó) erősítő a mélynek, akkor a hátsókat leveszed a fejről, és átkötöd a 4 csatornásra. A mélyet meg lekötöd a 4-esről, és átteszed a monóra.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #12399 Dátum: 2012.09.28 péntek, 12:36:56 »

Oké, hajrá!
Amyg nem lesz meg a mélynyomónak a külön erősítő, addig úgy csináld, hogy az első szett, és a mély menjen az erősítőről, és a hátsó ajtóban levő hangszórókat a fej hajtsa meg. Ha meglesz a plusz egy (monó) erősítő a mélynek, akkor a hátsókat leveszed a fejről, és átkötöd a 4 csatornásra. A mélyet meg lekötöd a 4-esről, és átteszed a monóra.

Király 5let
Naplózva
Oldalak: 1 ... 241 242 243 244 245 246 247 [248] 249 250 251 252 253 254 255 ... 366   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.088 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.