Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.08 szerda, 23:00:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TD motor  (Megtekintve 1450088 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #2850 Dátum: 2013.11.18 hétfő, 20:38:06 »

25-ért a lucast is? az alkatrész többe kerül
Gondolom ez az ár nem vonatkozik a fődarabok cseréjére,csak a tömítésekre.
Naplózva
maltermester
Vendég
« Új hozzászólás #2851 Dátum: 2013.11.18 hétfő, 20:41:39 »

Gondolom ez az ár nem vonatkozik a fődarabok cseréjére,csak a tömítésekre.
GinJoy mi kell nekem az adagolóhoz? A potméter vagy mi.

Köszönet
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2852 Dátum: 2013.11.18 hétfő, 21:04:02 »

GinJoy mi kell nekem az adagolóhoz? A potméter vagy mi.

Köszönet
igen, gázkar poti.
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
maltermester
Vendég
« Új hozzászólás #2853 Dátum: 2013.11.18 hétfő, 21:06:42 »

igen, gázkar poti.
Mi a rendes, gyári neve? Köszi!
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2854 Dátum: 2013.11.18 hétfő, 21:09:28 »

Mi a rendes, gyári neve? Köszi!

tps szenzor
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
maltermester
Vendég
« Új hozzászólás #2855 Dátum: 2013.11.18 hétfő, 21:11:03 »

tps szenzor
worship worship worship worship
Naplózva
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2856 Dátum: 2013.11.21 csütörtök, 17:43:11 »

Ma reggel 8-ra vittem a műszakira Mondit, miután beleöltem kb 150e.FT-ot (2db. első rugó+lengéscsillapítók+toronycsapágyak+szilentek, első fékbetét garnitúra csere, 2db. hátsó függőleges stab.pálcák, stb...)
Reggel elég nehezére esett beindulni, pedig előző nap pöccre indult... Sad

Egész nap nyugtalanul várom a vizsgáztató cég visszajelzését, hogy mizu...
Du 3 körül hív, hogy baj van: darabos a kormány és kormányművet kell ez miatt cseréltetnem és nem lehet leállítani kulccsal az autót... Sad (eddig ilyet sem csinált).
 rinya

1) Elhoztam a verdát és tényleg hiába fordítom el és veszem ki a slusszkulcsot, a motor baromi furcsa hangot (kopogó, recsegő, zörgő) hallatva tovább jár és ezért 5-ösbe rakva kell lefullasztanom...  szomoru1
Ezt hogy lehet a legolcsóbban házilag meggyógyítani és, ha így állítom le a motort az milyen további problémát okozhat?

2) Kicsit laza a kormány szervó ékszíj, mert a pár hónapos gyári méretű Gates kormány szervó szíjon már nem lehet húzni, mert a feszítő nem enged többet... Néha nyikorog a hosszbordásszíj (főleg reggel, hidegen indítva), ezért néha csúszásgátló spray-vel fújkálom meg és egy darabig csendes.  smile
Érdemes a gyári méretnél 5mm-el rövidebb ékszíjat feltetetni és ez megszüntetheti a darabos kormányműködést? Huh?
 wave

« Utoljára szerkesztve: 2013.11.21 csütörtök, 20:29:22 írta ltom » Naplózva
atis-82
Vendég
« Új hozzászólás #2857 Dátum: 2013.11.21 csütörtök, 20:15:31 »

Ma reggel 8-ra vittem a műszakira Mondit, miután beleöltem kb 150e.FT-ot (2db. első rugó+lengéscsillapítók+toronycsapágyak+szilentek, első fékbetét garnitúra csere, 2db. hátsó függőleges stab.pálcák, stb...)
Reggel elég nehezére esett beindulni, pedig előző nap pöccre indult... Sad

Egész nap nyugtalanul várom a vizsgáztató cég visszajelzését, hogy mizu...
Du 3 körül hív, hogy baj van: darabos a kormány és kormányművet kell ez miatt cseréltetnem és nem lehet leállítani kulccsal az autót... Sad (eddig ilyet sem csinált).
 rinya

1) Elhoztam a verdát és tényleg hiába fordítom el és veszem ki a slusszkulcsot, a motor baromi furcsa hangot (recsegő, zörgő) hallatva tovább jár és ezért 5-ösbe rakva kell lefullasztanom...  szomoru1
Ezt hogy lehet a legolcsóbban házilag meggyógyítani és, ha így állítom le a motort az milyen további problémát okozhat?

2) Kicsit laza a kormány szervó ékszíj, mert a pár hónapos gyári méretű Gates kormány szervó szíjon már nem lehet húzni, mert a feszítő nem enged többet... Néha nyikorog a hosszbordásszíj (főleg reggel, hidegen indítva), ezért néha csúszásgátló spray-vel fújkálom meg és egy darabig csendes.  smile
Érdemes a gyári méretnél 5mm-el rövidebb ékszíjat feltetetni és ez megszüntetheti a darabos kormányműködést? Huh?
 wave


Hi mágnesszelep adta meg magát az adagolón ha szerencséd van ki van már iktatva az imo és akkor fellülröl ki tudod tekerni aszem 24 -23 dugókulcs az alján van 1 kis rugós szelep amin van 1 gumi papucs (ez zárja el az üzemanyag útját) az szokott szétporladni cromaxban az új 3000ft körül mozog.

Viszont nekem is lenne 1 Lucas kérdésem ugyancsak adagolóra gyanakszom az a jelenség hogy hiába nyomom a gázt az autó csak fél gázpedál lenyomásánál kezd el reagálni utána fél napig szenvedek 1 idő után rendbejön azután 1 élesebb kanyar kicsit nagyobb gáz és megint betorpan jobb esetben elfelejti és ha misem történt volna tudok közlekedni rosszabb esetben megint úgy marad és szenvedek vele (üzirendszer nem levegős porlasztócsúcsok szerintem rendben mivel nem kormol nem köhög ) mi lehet
Naplózva
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2858 Dátum: 2013.11.22 péntek, 06:43:21 »

Hi mágnesszelep adta meg magát az adagolón ha szerencséd van ki van már iktatva az imo és akkor fellülröl ki tudod tekerni aszem 24 -23 dugókulcs az alján van 1 kis rugós szelep amin van 1 gumi papucs (ez zárja el az üzemanyag útját) az szokott szétporladni cromaxban az új 3000ft körül mozog.

Viszont nekem is lenne 1 Lucas kérdésem ugyancsak adagolóra gyanakszom az a jelenség hogy hiába nyomom a gázt az autó csak fél gázpedál lenyomásánál kezd el reagálni utána fél napig szenvedek 1 idő után rendbejön azután 1 élesebb kanyar kicsit nagyobb gáz és megint betorpan jobb esetben elfelejti és ha misem történt volna tudok közlekedni rosszabb esetben megint úgy marad és szenvedek vele (üzirendszer nem levegős porlasztócsúcsok szerintem rendben mivel nem kormol nem köhög ) mi lehet
Szia!
Köszi a választ!
Sajnos nincs kiiktatva még az imo.
Ezt hogy lehet megtenni házilag? Bonyolult?
Úgy nem egyszerű javítani, hogy megmaradjon az imo?
Azt vettem észre, hogy tegnap óta néha nem reagál a gázpedálra... Sad
Hiába taposom nem gyorsul, sőt megtorpan...
Kezdem megbánni, hogy nem adtam el a verdát mielőtt egy vagyont beleöltem volna...  rinya
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2859 Dátum: 2013.11.22 péntek, 08:18:45 »

Szia!
Köszi a választ!
Sajnos nincs kiiktatva még az imo.
Ezt hogy lehet megtenni házilag? Bonyolult?
Úgy nem egyszerű javítani, hogy megmaradjon az imo?
Azt vettem észre, hogy tegnap óta néha nem reagál a gázpedálra... Sad
Hiába taposom nem gyorsul, sőt megtorpan...
Kezdem megbánni, hogy nem adtam el a verdát mielőtt egy vagyont beleöltem volna...  rinya

Szerintem ez összefügg a leállítószelep gondjával
Naplózva
atis-82
Vendég
« Új hozzászólás #2860 Dátum: 2013.11.22 péntek, 08:41:12 »

Szia!
Köszi a választ!
Sajnos nincs kiiktatva még az imo.
Ezt hogy lehet megtenni házilag? Bonyolult?
Úgy nem egyszerű javítani, hogy megmaradjon az imo?
Azt vettem észre, hogy tegnap óta néha nem reagál a gázpedálra... Sad
Hiába taposom nem gyorsul, sőt megtorpan...
Kezdem megbánni, hogy nem adtam el a verdát mielőtt egy vagyont beleöltem volna...  rinya
nem kell az imot kiölni csak ha ki van ölve akkor általában le van szedve a páncél ami védi a mágnesszelepet te esetedben páncélos tehát adagoló ki páncél levág vagy ügyesen kihajtogatod a tőcsavarokat .
valószínű levált a szelepről a gumi és néha úgy mozdul h elzárja a gázolaj útját .
Naplózva
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2861 Dátum: 2013.11.22 péntek, 10:21:43 »

Szerintem ez összefügg a leállítószelep gondjával
Legyen igazad!  wave
Naplózva
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2862 Dátum: 2013.11.22 péntek, 10:25:41 »

nem kell az imot kiölni csak ha ki van ölve akkor általában le van szedve a páncél ami védi a mágnesszelepet te esetedben páncélos tehát adagoló ki páncél levág vagy ügyesen kihajtogatod a tőcsavarokat .
valószínű levált a szelepről a gumi és néha úgy mozdul h elzárja a gázolaj útját .
A pajzs már az előző adagolófelújításnál le lett vágva, úgyhogy az nincs útban.
Az imo elektronika panelt bonyolult leszerelni, hogy hozzáférjek a mágnesszelephez?
Ez a "CCL - Angol" jó minőségű 3e.Ft-ért, érdemes ezt beletenni?
https://cromax.hu/140000000-uzemanyagrendszer/140890000-adagolo-nagynyomasu-szivattyu/140890390-uzemanyag-adagolo-alkatreszei/14454-magnesszelep-ford
Köszi a válaszokat!
 integet2
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.22 péntek, 10:27:18 írta ltom » Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2863 Dátum: 2013.11.22 péntek, 10:35:00 »

A pajzs már az előző adagolófelújításnál le lett vágva, úgyhogy az nincs útban.
Az imo elektronika panelt bonyolult leszerelni, hogy hozzáférjek a mágnesszelephez?
Ez a "CCL - Angol" jó minőségű 3e.Ft-ért, érdemes ezt beletenni?
https://cromax.hu/140000000-uzemanyagrendszer/140890000-adagolo-nagynyomasu-szivattyu/140890390-uzemanyag-adagolo-alkatreszei/14454-magnesszelep-ford
Köszi a válaszokat!
 integet2
a mágnesszelep hozzáféréséhez nem kell leszerelni az immo panelt. ha nincs rajta pajzs, akkor kitekered a régit, minél több kábelt az adagoló felé hagyva. beteszed az új szelepet, kiméred melyik szálon jön a fesz, aztán rákötöd a csavarra
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2864 Dátum: 2013.11.22 péntek, 10:48:18 »

Viszont nekem is lenne 1 Lucas kérdésem ugyancsak adagolóra gyanakszom az a jelenség hogy hiába nyomom a gázt az autó csak fél gázpedál lenyomásánál kezd el reagálni utána fél napig szenvedek 1 idő után rendbejön azután 1 élesebb kanyar kicsit nagyobb gáz és megint betorpan jobb esetben elfelejti és ha misem történt volna tudok közlekedni rosszabb esetben megint úgy marad és szenvedek vele (üzirendszer nem levegős porlasztócsúcsok szerintem rendben mivel nem kormol nem köhög ) mi lehet
ja, ez adagológyanús. az, hogy nagyon későn reagál, az szivattyúhibára utal. nézd meg terhelés nélkül. alapjáraton járatod, és elkezded kézzel húzni a kart. amikor elkezd reagálni, akkor tarsd ott meg. ha felpörög, akkor 90 % a szivattyú kopott. lefelé is meg tudod, de az kicsit bonyolultabb. priviben megadom a számom, ha felhívsz elmondom
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2865 Dátum: 2013.11.22 péntek, 11:26:41 »

a mágnesszelep hozzáféréséhez nem kell leszerelni az immo panelt. ha nincs rajta pajzs, akkor kitekered a régit, minél több kábelt az adagoló felé hagyva. beteszed az új szelepet, kiméred melyik szálon jön a fesz, aztán rákötöd a csavarra
Vágjam el a mágnesszelepre menő elektromos kábeleket, jól értem??
Valami gumi, vagy műanyag védősapkába megy (ha jól látom) a 2 kábel.
A 2 kábelt csípjem el és, akkor lejön a "védősapka" és hozzáférek a mágnes-szelep megfelelő végéhez a dugókulccsal?
Majd csere után fordított sorrend az összerakás és 2 elvágott kábel összeforrasztásával megoldva a probléma?
Köszi a választ!!
 integet2

szerkesztve utólag:
Ha jól értettem, akkor ki lesz kötve az imo, ha csak az egyik kábel (amelyiken a feszkót kapja) megy az új mágnesszelepre. igaz?
 eljen
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.22 péntek, 14:20:10 írta ltom » Naplózva
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2866 Dátum: 2013.11.23 szombat, 08:57:38 »

Az alábbi Monark mágnes-szelepet vettem meg a cinkotai MAX-Car Kft-től. Mi a véleményetek erről a termékről?
http://www.monark.de/englisch/einspritz.htm
Bevált nálatok?
 .
típus szám:
9108-073A
090 491 036
adatok:
NOMINAL VOLTAGE: 12V
NOMINAL OUTPUT: 18W
THREAD: M14x 1,5
SW: 24 mm
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.24 vasárnap, 11:59:33 írta ltom » Naplózva
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2867 Dátum: 2013.11.23 szombat, 17:17:20 »

Képtelenség kiszedni a régi mágnesszelepet a helyén...
Nam fér oda sem a dugókulcs, sem a villáskulcs... GRRRR...
A jó ¤ß÷¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~... aki ilyenre tervezte!  duhos2  rinya
 gun
 
Bp.-ről van itt a fórumon valaki aki le tudja szedni az adagolót és miután kicserélte a mágnesszelepet vissza is tudja tenni? Úgy, hogy az előtöltés is a helyén marad?
Nagyon SOS lenne, akár hétvégén, mert már nagyon dadogva műxik és az alapjárat is néha megszűnik, továbbá a kuplungnak sem tesz jót a lefullasztásos leállítás... Sad
Nem ingyen gondoltam!
 wave
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.23 szombat, 17:20:06 írta ltom » Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2868 Dátum: 2013.11.23 szombat, 17:29:31 »

Képtelenség kiszedni a régi mágnesszelepet a helyén...
Nam fér oda sem a dugókulcs, sem a villáskulcs... GRRRR...
A jó ¤ß÷¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~... aki ilyenre tervezte!  duhos2  rinya
 gun
 
Bp.-ről van itt a fórumon valaki aki le tudja szedni az adagolót és miután kicserélte a mágnesszelepet vissza is tudja tenni? Úgy, hogy az előtöltés is a helyén marad?
Nagyon SOS lenne, akár hétvégén, mert már nagyon dadogva műxik és az alapjárat is néha megszűnik, továbbá a kuplungnak sem tesz jót a lefullasztásos leállítás... Sad
Nem ingyen gondoltam!
 wave

azt mondtad nincs rajta a pajzs. akkor símán le kéne jönnie dugókulcsal

nincs róla képed, hogy néz ki?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2869 Dátum: 2013.11.23 szombat, 17:35:12 »

azt mondtad nincs rajta a pajzs. akkor símán le kéne jönnie dugókulcsal

nincs róla képed, hogy néz ki?
A pajzs flex-vel le lett vágva, de még útban van a levágott pajzs pereme és baromi kevés a hely.
egy autószerelő is próbálkozott vele de nem jött össze neki sem...
Sad
íme a kép, de ez elég csalóka, a valóságban rosszabb a helyzet, mert ezen a képen a mágnesszelep jobb felső részén a pajzs megmaradt része, majdnem egy szintben van a hatlapfej felső részével . Sad
Dugókulcs nem ment rá a m.szelepbe menő kábel miatt, levágni pedig addig nem akarom amíg tuti, hogy nem sikerül kicserélni, mert a levágás után már nem tudom a saját lábán elvinni egy szervizbe sem...  falbav


Másik kép:
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.23 szombat, 17:56:45 írta ltom » Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2870 Dátum: 2013.11.23 szombat, 17:55:42 »

A pajzs flex-vel le lett vágva, de még útban van a levágott pajzs pereme és baromi kevés a hely.
egy autószerelő is próbálkozott vele de nem jött össze neki sem...
Sad
íme a kép, de ez elég csalóka, a valóságban rosszabb a helyzet. Sad


Másik kép:


1 szedd le a nyomócsöveket, meg a befelé menő üzemanyag csatlakozást! villással úgy hozzáférsz.

2 mivel le volt szedve a pajzs, most már nincs benne a biztonsági csavar, úgyhogy azt is le tudod venni. nyomócsövek le, és a pajzsot le lehet húzni jobbra. 3 csavar tartja az adagolóhoz, 2 a bakhoz. így még dugóval is hozzáférsz. ez még mindig jóval kevesebb munka, mint az adagolót leszedni
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2871 Dátum: 2013.11.23 szombat, 18:03:09 »

1 szedd le a nyomócsöveket, meg a befelé menő üzemanyag csatlakozást! villással úgy hozzáférsz.

2 mivel le volt szedve a pajzs, most már nincs benne a biztonsági csavar, úgyhogy azt is le tudod venni. nyomócsövek le, és a pajzsot le lehet húzni jobbra. 3 csavar tartja az adagolóhoz, 2 a bakhoz. így még dugóval is hozzáférsz. ez még mindig jóval kevesebb munka, mint az adagolót leszedni
Próbáltam a 17-es villással a nyomócsövet rögzítő csavart leszedni, de nem férek hozzá, pedig a gáz és alapjárati bovden csatlakozásokat  és a környéken lévő zavaró elektromos kütyük csatijait is kikötöttem, és az üzemanyagcsövet is leszedtem róla.  szomoru1
Úgy meg vannak tépve a csavarok, hogy meg se mocannak, hely meg nincs hogy csövet tegyek a villáskulcsra...
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.23 szombat, 18:05:17 írta ltom » Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2872 Dátum: 2013.11.23 szombat, 18:05:57 »

Próbáltam a 17-es villással a nyomócsövet leszedni, de nem férek hozzá, pedig a gáz és alapjárati bovden csatlakozást és az üzemanyagcsövet is leszedtem róla.  szomoru1
Úgy meg vannak tépve a csavarok, hogy meg se mocannak, hely meg nincs hogy csövet tegyek a villáskulcsra...
hát erre nem tudok okosat mondani, én még eddig mindig ki tudtam tekerni a hollandereket, pedig volt, hogy a fejszelep is jönni akart
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2873 Dátum: 2013.11.23 szombat, 18:07:06 »

a pajzsot egyébként el lehet mozdítani pár centit jobbra akkor is, ha a nyomócsövek fent maradnak, csak a csavarjaihoz megint csak nehezebb hozzáférni kicsit
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2874 Dátum: 2013.11.23 szombat, 18:10:45 »

hát erre nem tudok okosat mondani, én még eddig mindig ki tudtam tekerni a hollandereket, pedig volt, hogy a fejszelep is jönni akart
Ha nagyon erőltetem, nem tud beletörni?
Ettől is tartok...
A pajzs tartócsavarjai nem az adagoló rögzítését szolgálják?
Nem mertem azokhoz hozzányúlni eddig, de ha azt mondod, hogy nyugodtan kicsavarhatom, akkor holnap világosban ismét teszek egy próbát...
 taps
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2875 Dátum: 2013.11.23 szombat, 18:14:07 »

Ha nagyon erőltetem, nem tud beletörni?
Ettől is tartok...
A pajzs tartócsavarjai nem az adagoló rögzítését szolgálják?
Nem mertem azokhoz hozzányúlni eddig, de ha azt mondod, hogy nyugodtan kicsavarhatom, akkor holnap világosban ismét teszek egy próbát...
 taps
beletörni nem fog, max ha erősebben van megtépve, mint a fejszelep, akkor azt is hozni akarja. ekkor azt meg kell támasztani egy 14-essel, és meg fogja nyitni.

a pajzson 5 csavar van. 3 pici torx fejű(eredetileg) az adagolóra tartja a pajzsot, és 2 nagyobb lent, az az adagolót támasztó bakhoz fogja az egészet. ez csak támasztja a hátulját, ettől nem fog elmozdulni az adagolód, nyugodtan csináld
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2876 Dátum: 2013.11.23 szombat, 18:20:44 »

beletörni nem fog, max ha erősebben van megtépve, mint a fejszelep, akkor azt is hozni akarja. ekkor azt meg kell támasztani egy 14-essel, és meg fogja nyitni.

a pajzson 5 csavar van. 3 pici torx fejű(eredetileg) az adagolóra tartja a pajzsot, és 2 nagyobb lent, az az adagolót támasztó bakhoz fogja az egészet. ez csak támasztja a hátulját, ettől nem fog elmozdulni az adagolód, nyugodtan csináld
Nincs valamelyik üzemanyag nyomócső csavar alatt tömítés, amit ha meglazítottam utána cserélni kell??
illetve az összes csavar normál jobbmenetes? Nem szeretném megszakítani kilazítás címén...
Lehet hogy félreértettük egymást, mert pár kommenttel előbb a mágnesszelep melletti adagoló jobb-felső részébe bemenő gázolajcső rögzítő anyájáról írtam, hogy a 17-es villás nem fér hozzá. Azt is le kell venni?

Örök hálám a részletes szerelési leírásért!
Smiley

« Utoljára szerkesztve: 2013.11.23 szombat, 18:36:21 írta ltom » Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2877 Dátum: 2013.11.23 szombat, 19:17:14 »

Nincs valamelyik üzemanyag nyomócső csavar alatt tömítés, amit ha meglazítottam utána cserélni kell??
illetve az összes csavar normál jobbmenetes? Nem szeretném megszakítani kilazítás címén...
Lehet hogy félreértettük egymást, mert pár kommenttel előbb a mágnesszelep melletti adagoló jobb-felső részébe bemenő gázolajcső rögzítő anyájáról írtam, hogy a 17-es villás nem fér hozzá. Azt is le kell venni?

Örök hálám a részletes szerelési leírásért!
Smiley


kúposak a csövek végei, ezért nem is kellene nagyon megtépni. akkor van tömítés, ha kijön a fejszelep. ott viszont síma 6-os rézalátét jó, de ha nem cseréled akkor sem lesz semmi baja.
ha el tudod mozdítani a pajzsot, akkor nem kell kínlódni az áteresztő csavarral. az új mágnesszelepet ha beteszed, ne nagyon tépd meg, könnyen elszakad a vége. amikor megáll hirtelen, akkor még egy picit elég ráhúzni
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2878 Dátum: 2013.11.24 vasárnap, 09:08:56 »

A tdben van valami kieg fűtés? Az a furcsa,hogy nekem hamarabb befűt a td mint a v6. Kb 1km után már meleg jön befelé.
Naplózva
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2879 Dátum: 2013.11.24 vasárnap, 11:31:00 »

kúposak a csövek végei, ezért nem is kellene nagyon megtépni. akkor van tömítés, ha kijön a fejszelep. ott viszont síma 6-os rézalátét jó, de ha nem cseréled akkor sem lesz semmi baja.
ha el tudod mozdítani a pajzsot, akkor nem kell kínlódni az áteresztő csavarral. az új mágnesszelepet ha beteszed, ne nagyon tépd meg, könnyen elszakad a vége. amikor megáll hirtelen, akkor még egy picit elég ráhúzni
Elállhatna már az eső! Mennék ki az udvarra szerelni, de itt reggel óta szakad, garázsom meg nincs... Sad
Eddig lespricceltem Brigéciol D3 oldószerrel a szelepfedelet és a motorblokkot az adagolóval együtt, majd leslagoztam. Amennyiben le kell szedni a nyomócsöveket, akkor ne kerüljön bele valami trutyi a rendszerbe...
Megnéztem a pajzs megmaradt részét mi rögzíti. Az adagolóhoz 1db. 5-ös imbuszos csavar és 2db. 10-es villáskulcsos hatlapfejű csavar, az adagoló tartókonzolhoz pedig 2db. 13 villáskulcsos hatlapfejű csavar rögzíti.
Jó lenne, ha elállna az eső, mert magától nem akar kicserélődni a mágnesszelep... Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.24 vasárnap, 12:55:27 írta ltom » Naplózva
Papi45
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


E-mail
« Új hozzászólás #2880 Dátum: 2013.11.24 vasárnap, 15:12:31 »

Sziasztok!
 Megnőtt az alapjárati fordulatszámom, ugyanis eltört az adagoló visszahúzó rugó! A rugó anyaga 1,8 mm átmérőjű rugóacél, kiterített hossza kb 100 mm, súlya néhány gramm!
 megtaláltam a cromax-nál:
https://cromax.hu/140000000-uzemanyagrendszer/140890000-adagolo-nagynyomasu-szivattyu/140890390-uzemanyag-adagolo-alkatreszei/14771-visszahuzo-rugo-escort/orion90-01-mondeo97-00
 Azért ez kicsit drága!!! Nem tud valaki elfogadhatóbb megoldást?
Naplózva
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2881 Dátum: 2013.11.24 vasárnap, 16:13:25 »

Jó lenne, ha elállna az eső, mert magától nem akar kicserélődni a mágnesszelep... Smiley
Extrém sport, esős szerelős nap véget ért...  eljen
Beteg túlélte a műtétet, most megyek próbakörre.
Köszönöm GinJoy a távsupportot!  eljen  smile
Vendégem vagy egy Gin-re, vagy sörre, vagy mond meg mire!  integet2  
Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.24 vasárnap, 18:58:14 írta ltom » Naplózva
atis-82
Vendég
« Új hozzászólás #2882 Dátum: 2013.11.24 vasárnap, 16:21:53 »

Sziasztok!
 Megnőtt az alapjárati fordulatszámom, ugyanis eltört az adagoló visszahúzó rugó! A rugó anyaga 1,8 mm átmérőjű rugóacél, kiterített hossza kb 100 mm, súlya néhány gramm!
 megtaláltam a cromax-nál:
https://cromax.hu/140000000-uzemanyagrendszer/140890000-adagolo-nagynyomasu-szivattyu/140890390-uzemanyag-adagolo-alkatreszei/14771-visszahuzo-rugo-escort/orion90-01-mondeo97-00
 Azért ez kicsit drága!!! Nem tud valaki elfogadhatóbb megoldást?
De ha gondolod van a pocon 1-2 *** lucas adagolóm leszedem az 1 ikről
Naplózva
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2883 Dátum: 2013.11.24 vasárnap, 18:09:47 »

A próbakör alatt néha gázadásra megtorpan, illetve az alapjárat magasabb mint volt (900 rpm körül volt előtte, most pedig mágnesszelep csere után 1000rpm).
Az adagoló beállításokhoz nem nyúltam, de levettem az akkusarut műtét előtt nehogy szereléskor valamit rövidre zárjak valamelyik szerszámmal (betanítottam próbakör előtt).
Az alapjáratom egyenletes, de gázadásra néha furcsán viselkedik a verda...
 De végre kulccsal is leáll, nem kell kínoznom a kuplungot a lefullasztással! A régi szelep helyén találtam fekete színű gumi (vagy műanyag??) maradványokat, ami nem tudom honnan származik, mert a mágnesszelep gumijából nem hiányzott akkora darab (igaz elég porlékony volt az is). Huh? Esik szét az adagolóm belseje??
A jól működő gyári mágnesszelepből is kiesik a rugó és a szelep? Mint az alábbi képen? (a törmelék darabkák az alábbi képek jobboldalán lévő légypiszkoknak kinéző valamik...)

Másik kép erről:

Az alábbi képen pedig a szelep helyén lévő törmelék:

Amit tudtam törmeléket kiszedtem belőle, de lehet, hogy valahol még maradt benne??
Mi várható??  falbav
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.25 hétfő, 11:10:54 írta ltom » Naplózva
Papi45
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


E-mail
« Új hozzászólás #2884 Dátum: 2013.11.24 vasárnap, 18:29:31 »


Szia Atis!
 Köszönöm, nagyon aranyos vagy!
 Az az igazság, hogy a rugó ára miatt alaposan fölment a vércukrom! Emlékeztem rá, hogy a garázsban az egyik dobozban van egy csomó rugó. Találtam is egy 16 mm átmérőjű, 1,6 mm vastagságú, spirál nyomó (húzó?) rugót! Hál' istennek nem volt túl rideg, így satuban sikerült belőle 2 db, az eredetivel megegyező alakú rugót hajtogatnom!
 Fölraktam az adagolóra és máris remekül működik!
     További szép estét! Üdv.: Papi

De ha gondolod van a pocon 1-2 *** lucas adagolóm leszedem az 1 ikről
Naplózva
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2885 Dátum: 2013.11.25 hétfő, 11:08:33 »

A mágneszelep széthullása után az adagolóból a benyelt tömítésdarabkákat (szemetet) ki lehet fújatni pumpával, vagy sűrített levegővel?
Néha nagyon darabosan gyorsít, olyan mintha elmenne az ereje, illetve rángat, mintha kihagyna valamelyik henger.
Mekkora lyukak, furatok  vannak az adagolóban? Az előző képeken látható gumi/műanyag darabkák eljuthattak a porlasztócsúcsokig??
Hogy lehet legkevesebb szívással eltávolítani az oda nem illő szemetet? Huh?
Felújítás után hány km-t, és/vagy évet illik elmenni egy adagolónak hiba nélkül?
Köszi mindenkinek az eddigi hozzászólást!
 taps
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.25 hétfő, 14:34:49 írta ltom » Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2886 Dátum: 2013.11.25 hétfő, 19:03:38 »

A mágneszelep széthullása után az adagolóból a benyelt tömítésdarabkákat (szemetet) ki lehet fújatni pumpával, vagy sűrített levegővel?
Néha nagyon darabosan gyorsít, olyan mintha elmenne az ereje, illetve rángat, mintha kihagyna valamelyik henger.
Mekkora lyukak, furatok  vannak az adagolóban? Az előző képeken látható gumi/műanyag darabkák eljuthattak a porlasztócsúcsokig??
Hogy lehet legkevesebb szívással eltávolítani az oda nem illő szemetet? Huh?
Felújítás után hány km-t, és/vagy évet illik elmenni egy adagolónak hiba nélkül?
Köszi mindenkinek az eddigi hozzászólást!
 taps

hát én egyszer jártam úgy egy mágnesszelep cserénél, hogy a végéről egy darabka gumi beleesett. sajnos szétszedés lett a vége, de meglett a gané, és jó is lett utána
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2887 Dátum: 2013.11.25 hétfő, 21:40:45 »

hát én egyszer jártam úgy egy mágnesszelep cserénél, hogy a végéről egy darabka gumi beleesett. sajnos szétszedés lett a vége, de meglett a gané, és jó is lett utána
Neked milyen tünetei voltak a fentieknek?
Le kellet venni a helyéről és totál szétkapni?
Sad
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2888 Dátum: 2013.11.26 kedd, 06:45:13 »

Neked milyen tünetei voltak a fentieknek?
Le kellet venni a helyéről és totál szétkapni?
Sad
egyszerűen csak nem ment rendesen a kocsi. a tünet mondjuk attól is függ, hová kerül a cucc bele.
adagolót le kellett venni darabokra szedni, és kipucolni mindent
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2889 Dátum: 2013.11.26 kedd, 12:12:07 »

egyszerűen csak nem ment rendesen a kocsi. a tünet mondjuk attól is függ, hová kerül a cucc bele.
adagolót le kellett venni darabokra szedni, és kipucolni mindent
Értem...

Mai vérnyomásemelő reggeli kaland a Mondival:
Úgy tűnik el kezdett vándorolni a piszok az adagolóban, mert ma már az alapjárat is elment... Sad
Csúcsforgalom, dugó az Örs-ön és baromira rájött a rángatózás a verdára, ha erősebb gázt adtam le akart fulladni, majd le is állt a motor.
Ellankadásjelző be, de valamelyik idióta ennek ellenére folyamatosan dudál mögöttem én meg próbálok kimenekülni az út szélére. GRRR!  help  rinya  falbav Vérnyomásom az egekben... Önindítózás... van Isten! Elindul...
A verda fuldokolva, ugrálva, mint egy bakkecske elindul gyök kettővel, lekanyarodok jobbra (kezdő mazsolának nézhettek úgy működött a verda Smiley )
Majd kb. 50 méter után úgy látszik kiköpte a torkán akadt piszkot mert megjavult.  eljen
Padlógázt nyomtam neki üresben és tartottam pár mp.-ig a fordulatszámot 5200rpm körül (hátha van még valami piszok, ami nagyobb fordulatszámon gyorsabban kiürül) majd gurultam tovább.
Lehet, hogy megúsztam az adagoló szétszedést?? Jelenleg úgy tűnik, hogy helyrejött. Smiley
Remélem több ilyen kalandom nem lesz, mert elég gyengék már az idegeim... Sad

 integet2
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.26 kedd, 12:19:02 írta ltom » Naplózva
maltermester
Vendég
« Új hozzászólás #2890 Dátum: 2013.11.26 kedd, 15:28:53 »

Sziasztok!

Had dicsekedjek, dícsérjek egy kicsit!
Mindenki által ajánlott, dícsért szerelőhöz elvittem a vasam, hogy életerőt adjon neki. Sajna elsőre nem tudott, de megfelelő alku után, kicserélte amit kellett és gyerekek, kaptam egy olyan vasat vissza, melyre mindig is vágytam  nyes
Szerintem, még az övénél is jobb lett  taps taps taps

Köszönöm, a lelkiismeretes munkád  worship worship worship

11 másodperc alatt van 100-on. Van mit ismét széthajtanom  nyes
Naplózva
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2891 Dátum: 2013.11.27 szerda, 10:58:43 »

Folytatás:
Sajnos este 7 után a munkából hazafelé tartva is leállt a Mondeo motorja, hol máshol, mint a legforgalmasabb kereszteződés közepén (Fradi pálya mellett) az Üllői útról  nagy ívben balra kanyarodva a Könyves Kálmán  krt.-re),  innen már csak önindítómotorral hajtva a kerekeket tudtam kimenekülni a közben beinduló erős keresztező forgalomból.
Valami csoda folytán ismét elindult a motor, de csak alapjáraton, ha gázt akartam adni már 1300rpm-nél leállt a motor, ezért szinte alapjáraton a sebességhez képest a lehető legnagyobb seb.váltó fokozatban araszoltam hazafelé....
Ezután még egyszer totál leállt a motor a Könyves K. krt és Köbányai út kereszteződés utáni vasúti aluljáróban...
Sad
Tele van a hócipőm, de hála Istennek sikerült a verdával hazaérnem sok-sok izgalommal...
Friss infó adagoló felújítás ügyben:
Filep Diesel Kft. a Lucas adagolófelújítást 150-200e.Ft körül vállal, Sad a Formex Bt. Gödöllőn 45e.Ft az anyag és munkadíj + 25e.Ft az adagoló ki-be szerelése...
Sad
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.27 szerda, 11:01:54 írta ltom » Naplózva
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #2892 Dátum: 2013.11.27 szerda, 11:02:21 »

Folytatás:
Sajnos este 7 után a munkából hazafelé is leállt a Mondeo motorja, hol máshol, mint a legforgalmasabb kereszteződésben az Üllői útról (Fradi pálya mellett) nagyívben balra a Könyves Kálmán  krt.-re),  innen ár csak önindítómotorral hajtva a kerekeket tudtam kimenekülni a közben beinduló erős keresztező forgalomból.
Valami csoda folytán ismét elindult a motor, de csak alapjáraton, hasgázt akartam adni már 1300rpm-nél leállt a motor.
Ezután még egyszer totál leállt a motor a Könyves K. krt és Köbányai út kereszteződés utáni vasúti aluljáróban...
Sad
Tele van a hócipőm, de hála Istennek sikerült a verdával hazaérnem sok-sok izgalommal...
Filep Diesel Kft. a Lucas adagolófelújítást 150-200e.Ft körül vállal, Sad a Formex Bt. Gödöllőn 45e.Ft az anyag és munkadíj + 25e.Ft az adagoló ki-be szerelése...
Sad

50-ért adok neked egy f@xa Boscht és 10-ért be is szerelem.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2893 Dátum: 2013.11.27 szerda, 11:27:56 »

Folytatás:
Sajnos este 7 után a munkából hazafelé tartva is leállt a Mondeo motorja, hol máshol, mint a legforgalmasabb kereszteződés közepén (Fradi pálya mellett) az Üllői útról  nagy ívben balra kanyarodva a Könyves Kálmán  krt.-re),  innen már csak önindítómotorral hajtva a kerekeket tudtam kimenekülni a közben beinduló erős keresztező forgalomból.
Valami csoda folytán ismét elindult a motor, de csak alapjáraton, ha gázt akartam adni már 1300rpm-nél leállt a motor, ezért szinte alapjáraton a sebességhez képest a lehető legnagyobb seb.váltó fokozatban araszoltam hazafelé....
Ezután még egyszer totál leállt a motor a Könyves K. krt és Köbányai út kereszteződés utáni vasúti aluljáróban...
Sad
Tele van a hócipőm, de hála Istennek sikerült a verdával hazaérnem sok-sok izgalommal...
Friss infó adagoló felújítás ügyben:
Filep Diesel Kft. a Lucas adagolófelújítást 150-200e.Ft körül vállal, Sad a Formex Bt. Gödöllőn 45e.Ft az anyag és munkadíj + 25e.Ft az adagoló ki-be szerelése...
Sad

ha nincs más baja, mint a mostani dugulás, akkor azt nem nagy dolog megcsinálni. én megcsinálom neked egy hétvégi nap, ha el tudsz vele közlekedni idáig. új tömítéssel, új szivattyúval renberakva kocsiról le-felszereléssel 35-ből megvan. egy teljes napot igénybe vesz, de ha nincs nagyon rossz idő, akkor megvárhatod. reggeltől késő estig megvan
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2894 Dátum: 2013.11.27 szerda, 13:12:15 »

50-ért adok neked egy f@xa Boscht és 10-ért be is szerelem.
Köszi, de úgy tűnik, hogy nem adagoló baja volt (lehet tippelni), mert már 20km-t mentem vele és húz mint az állat...
Olyan, mint régen, amikor még nem szarakodott a leállító szelep...
Smiley   taps
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.27 szerda, 13:15:05 írta ltom » Naplózva
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2895 Dátum: 2013.11.27 szerda, 13:14:03 »

ha nincs más baja, mint a mostani dugulás, akkor azt nem nagy dolog megcsinálni. én megcsinálom neked egy hétvégi nap, ha el tudsz vele közlekedni idáig. új tömítéssel, új szivattyúval renberakva kocsiról le-felszereléssel 35-ből megvan. egy teljes napot igénybe vesz, de ha nincs nagyon rossz idő, akkor megvárhatod. reggeltől késő estig megvan
Köszi Joy a felajánlást, ha szükség lesz rá, mindenképpen keresni foglak! Smiley
Képzeld el perpill. úgy tűnik, hogy nem adagoló baja volt...  eljen
Lehet tippelni!  vigyor3
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #2896 Dátum: 2013.11.27 szerda, 13:15:05 »

Köszi, de úgy tűnik, hogy nem adagoló baja volt (lehet tippelni), mert már 20km-t mentem vele és húz mint az állat...
Smiley   taps
elfelejtetted meghúzni a csavarokat?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2897 Dátum: 2013.11.27 szerda, 13:18:20 »

elfelejtetted meghúzni a csavarokat?
Nem ez volt a probléma oka, de volt olyan is a mágneszelep csere után, hogy az egyik nyomócsőből (balról a másodikból) az első indításnál ütemesen sprickolt a nafta a hengerfejre, mert nem akartam megtépni és kicsit gyengén húztam meg a hollandit...
De ezt egyből észrevettem és meghúztam, de továbbra sem volt jó a verda...
Sad
Nagyon átverős volt a hibajelenség, mert hidegen nehezen indult és gázadásra jelentkezett a rángatózás, továbbá úgy vettem észre, hogy 3km. megtétele után, amikor már bemelegedett a motor elmúlt a baja...
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.27 szerda, 13:27:06 írta ltom » Naplózva
maltermester
Vendég
« Új hozzászólás #2898 Dátum: 2013.11.27 szerda, 16:15:28 »

Nem ez volt a probléma oka, de volt olyan is a mágneszelep csere után, hogy az egyik nyomócsőből (balról a másodikból) az első indításnál ütemesen sprickolt a nafta a hengerfejre, mert nem akartam megtépni és kicsit gyengén húztam meg a hollandit...
De ezt egyből észrevettem és meghúztam, de továbbra sem volt jó a verda...
Sad
Nagyon átverős volt a hibajelenség, mert hidegen nehezen indult és gázadásra jelentkezett a rángatózás, továbbá úgy vettem észre, hogy 3km. megtétele után, amikor már bemelegedett a motor elmúlt a baja...

Hali!
Kevés volt benne a nyál? Vagy esetleg elfelejtetted az üzemanyag csövet rátenni, és csak olajszaggal ment a vasad? Náalm csak a szelepzic törött el és a szívócsonk volt a kipufogó :-)
Naplózva
ltom
Vendég
« Új hozzászólás #2899 Dátum: 2013.11.27 szerda, 16:43:31 »

Hali!
Kevés volt benne a nyál? Vagy esetleg elfelejtetted az üzemanyag csövet rátenni, és csak olajszaggal ment a vasad? Náalm csak a szelepzic törött el és a szívócsonk volt a kipufogó :-)
Ez sem talált... Smiley
Segítek:
nem mechanikai hiba volt az oka a több napos szívásomnak...
 wow1
Lassan indulok hazafelé és, ha még mindig jól viselkedik a verda és nincs további ötletük a kedves márkatársaknak, akkor megírom a megoldást...
Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.27 szerda, 17:53:52 írta ltom » Naplózva
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.083 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.