Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.04 szombat, 20:06:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 ... 185   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Futómű  (Megtekintve 2904369 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6700 Dátum: 2016.01.04 hétfő, 19:15:46 »



Simán. Nekem is a tetején tört.  szomoru1

Na de azt hogy tudod megallapitani ? Kiveszed az osszes rugot ? Mind1, holnap bedobom a helyi szerelohoz es megkerem keresse meg a letort darab parjat  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6701 Dátum: 2016.01.04 hétfő, 19:16:24 »

Erősen nyomtad és letört a teteje? Ú ez nagyon beteg. eplus2

lol  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
kcs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


« Új hozzászólás #6702 Dátum: 2016.01.04 hétfő, 19:18:26 »

Na de azt hogy tudod megallapitani ? Kiveszed az osszes rugot ? Mind1, holnap bedobom a helyi szerelohoz es megkerem keresse meg a letort darab parjat  vigyor3

Nekem is letört a teteje. De van egy jó hírem : tök mindegy melyik oldalon tört le, a rugó párban cserélendő Cheesy
Naplózva

MK3 - 1.8 Trend - 2006
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #6703 Dátum: 2016.01.04 hétfő, 19:18:47 »

Na de azt hogy tudod megallapitani ? Kiveszed az osszes rugot ? Mind1, holnap bedobom a helyi szerelohoz es megkerem keresse meg a letort darab parjat  vigyor3

Megnézni próbáltad már?  hehe  Nézd meg......nekem kicsit furcsán állt a rugó és kormánytekerésnél pattant egy nagyot.  
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6704 Dátum: 2016.01.04 hétfő, 19:20:47 »

Nekem is letört a teteje. De van egy jó hírem : tök mindegy melyik oldalon tört le, a rugó párban cserélendő Cheesy

Mar azt hittem azt irod, tok mind1 hogy a letort veg melyik oldalan allsz  vigyor3

Igen tudom...Az elsok mar cserelve lettek. Remelem nem azok tortek...Legutobb a hatso futomuvet szereltek, lehet azt mar nem birta...
Ha a hatso rugobol tort le a darab, az okozhat par napig problemat ? Marmint menetstabilitas szempontjabul  vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.04 hétfő, 19:22:30 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6705 Dátum: 2016.01.04 hétfő, 19:23:06 »


Megnézni próbáltad már?  hehe  Nézd meg......nekem kicsit furcsán állt a rugó és kormánytekerésnél pattant egy nagyot.  

Neztem, de nem lattam  vigyor3 Nem latok a tetejebe  vigyor3 Alul meg mintha minden rendben lenne.
Naplózva

blah blah blah
kcs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


« Új hozzászólás #6706 Dátum: 2016.01.04 hétfő, 19:25:43 »

Mar azt hittem azt irod, tok mind1 hogy a letort veg melyik oldalan allsz  vigyor3

Igen tudom...Az elsok mar cserelve lettek. Remelem nem azok tortek...Legutobb a hatso futomuvet szereltek, lehet azt mar nem birta...
Ha a hatso rugobol tort le a darab, az okozhat par napig problemat ? Marmint menetstabilitas szempontjabul  vigyor3

Az ciki ha az új tört el. De az első szokott törni főleg, ahogy olvastam. Toronycsapágy is rendben volt?
Naplózva

MK3 - 1.8 Trend - 2006
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6707 Dátum: 2016.01.04 hétfő, 19:29:50 »

Az ciki ha az új tört el. De az első szokott törni főleg, ahogy olvastam. Toronycsapágy is rendben volt?

Talan 2 eve volt cserelve utangyartott rugokra. Nagyautobol vettem. Azt mondta a srac, hogy ezt szoktak vinni. Hat remelem nem az tort el  szomoru1
Elvileg minden mas rendben volt. Azert gyanakszom a hatsora, mert 1. legutobb kb. 2-3 hete a hatso futomuvet buvoltek, 2 az elso rugok szinte friss ropogos meg  vigyor3
Bar a futomu vizsgalat szerint allitolag kopog az egyik elso gatlo, de meg rendben mukodik. Lehet nem is a gatlo kopogott ?  fejvakaras
Na majd remelem holnap kiderul  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6708 Dátum: 2016.01.04 hétfő, 19:30:37 »

Neztem, de nem lattam  vigyor3 Nem latok a tetejebe  vigyor3 Alul meg mintha minden rendben lenne.
mondom,hogy a közepe tört ki.... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6709 Dátum: 2016.01.04 hétfő, 19:31:04 »

mondom,hogy a közepe tört ki.... eplus2

 duhos2 vigyor3 wave
Naplózva

blah blah blah
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #6710 Dátum: 2016.01.06 szerda, 22:20:24 »

mondom,hogy a közepe tört ki.... eplus2
Nekem nyáron az első rugó alsó csavart része tört el a bal első.20-al mentem át egy pupon a dülőben.Nagyot szólt.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
mrsherrey
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 353



« Új hozzászólás #6711 Dátum: 2016.01.07 csütörtök, 12:57:35 »

Nekem nyáron az első rugó alsó csavart része tört el a bal első.20-al mentem át egy pupon a dülőben.Nagyot szólt.

Nekem álltában tört, és nekem is a teteje (nem, nem annak, hanem a rugónak)...
Naplózva

2003/07 DURATEC 1.8 125 LE (BWY) TREND - OCTANE BLUE
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6712 Dátum: 2016.01.08 péntek, 13:17:33 »

Nekem álltában tört, és nekem is a teteje (nem, nem annak, hanem a rugónak)...

Voltam szervizben, nem talaltak a torott darab parjat, szoval nincs rugo toresem  fejvakaras
Azt mondja a szerelo h meg a torott darab ive sem passzol. Na mind1, azert paranak jo volt  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6713 Dátum: 2016.01.08 péntek, 13:41:16 »

Voltam szervizben, nem talaltak a torott darab parjat, szoval nincs rugo toresem  fejvakaras
Azt mondja a szerelo h meg a torott darab ive sem passzol. Na mind1, azert paranak jo volt  vigyor3
tudom.én dobtam azt a darab vasat az autód alá... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
mrsherrey
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 353



« Új hozzászólás #6714 Dátum: 2016.01.08 péntek, 13:42:49 »

Voltam szervizben, nem talaltak a torott darab parjat, szoval nincs rugo toresem  fejvakaras
Azt mondja a szerelo h meg a torott darab ive sem passzol. Na mind1, azert paranak jo volt  vigyor3

Akkor tegyél ki egy papírt a parkolóba, hogy aszongya "kedves ismeretlen, aki ekkorésekkor mellettem parkoltál, szerintem rugótörésed van!"  eplus2
Naplózva

2003/07 DURATEC 1.8 125 LE (BWY) TREND - OCTANE BLUE
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6715 Dátum: 2016.01.08 péntek, 14:39:44 »

tudom.én dobtam azt a darab vasat az autód alá... eplus2

 duhos2
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6716 Dátum: 2016.01.08 péntek, 14:40:42 »

Akkor tegyél ki egy papírt a parkolóba, hogy aszongya "kedves ismeretlen, aki ekkorésekkor mellettem parkoltál, szerintem rugótörésed van!"  eplus2

Ebben csak az az erdekes, hogy belso kertben parkoltam. Lehet belolem esett ki ?  fejvakaras idiota
Naplózva

blah blah blah
gyuszo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Új hozzászólás #6717 Dátum: 2016.01.10 vasárnap, 21:15:33 »

Sziasztok!

A következő probléma megoldásában kérnék segítséget tőletek:
Vettem az autómra előre 2 új Continental téli gumit, (hátul még igen jó állapotban lévők futnak a szezonban) nem sokkal a feltétel után a jobb első kerék a rossz láthatóság miatt félig árokba esett. Nagyot koppant, de magáról kijött. Eztán jobbra húzást tapasztaltam az autón. Elvittem futóműveshez, azt mondta a kerékdőléssel van baj, ezért kicseréltük a két lengéscsillapítót, és a jobb első toronycsapágyat szilenttel. Vissza a futóműveshez: kerékdőlés már jó, az egyéb beállításokat is elvégezte, ezt mondta mostmár a futómű beállítás miatt nem húzhat jobbra. De sajnos mégis meg van a hiba. Előre tettem a két hátsó gumit, hátha az újakkal van a gond, (a feltétel után nem volt lehetőségem észlelni az esetleges gondot) de továbbra sincs semmi változás, főként országúton észlelhető a hiba. Próbálgatva arra lettem figyelmes, hogy fékezésnél talán nem jelentkezik, sőt ha a kismértékű ellenkormányozást fenntartom, kissé balra kezd húzni. A futóműves szerint féltengelycsukló, vagy motortartó bak lehet baj okozója. Viszont nem jelentkezik ez utóbbiakra jellemző kopogó, kattogó hang. Mi a véleményetek, cseréljek féltengelycsuklót ennek ellenére, vagy van esetleg más ötletetek?
Naplózva

MKIII 2.2 TDCI, Titanium X, 114 KW, 2005.12., 140 000 km
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6718 Dátum: 2016.01.10 vasárnap, 22:26:50 »

Sziasztok!

A következő probléma megoldásában kérnék segítséget tőletek:
Vettem az autómra előre 2 új Continental téli gumit, (hátul még igen jó állapotban lévők futnak a szezonban) nem sokkal a feltétel után a jobb első kerék a rossz láthatóság miatt félig árokba esett. Nagyot koppant, de magáról kijött. Eztán jobbra húzást tapasztaltam az autón. Elvittem futóműveshez, azt mondta a kerékdőléssel van baj, ezért kicseréltük a két lengéscsillapítót, és a jobb első toronycsapágyat szilenttel. Vissza a futóműveshez: kerékdőlés már jó, az egyéb beállításokat is elvégezte, ezt mondta mostmár a futómű beállítás miatt nem húzhat jobbra. De sajnos mégis meg van a hiba. Előre tettem a két hátsó gumit, hátha az újakkal van a gond, (a feltétel után nem volt lehetőségem észlelni az esetleges gondot) de továbbra sincs semmi változás, főként országúton észlelhető a hiba. Próbálgatva arra lettem figyelmes, hogy fékezésnél talán nem jelentkezik, sőt ha a kismértékű ellenkormányozást fenntartom, kissé balra kezd húzni. A futóműves szerint féltengelycsukló, vagy motortartó bak lehet baj okozója. Viszont nem jelentkezik ez utóbbiakra jellemző kopogó, kattogó hang. Mi a véleményetek, cseréljek féltengelycsuklót ennek ellenére, vagy van esetleg más ötletetek?
a hatulja nem kapott kátyut?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gyuszo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Új hozzászólás #6719 Dátum: 2016.01.11 hétfő, 09:52:37 »

a hatulja nem kapott kátyut?

Nem, elvileg az is rendben van.
Naplózva

MKIII 2.2 TDCI, Titanium X, 114 KW, 2005.12., 140 000 km
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #6720 Dátum: 2016.01.11 hétfő, 12:42:56 »

Sziasztok!

A következő probléma megoldásában kérnék segítséget tőletek:
Vettem az autómra előre 2 új Continental téli gumit, (hátul még igen jó állapotban lévők futnak a szezonban) nem sokkal a feltétel után a jobb első kerék a rossz láthatóság miatt félig árokba esett. Nagyot koppant, de magáról kijött. Eztán jobbra húzást tapasztaltam az autón. Elvittem futóműveshez, azt mondta a kerékdőléssel van baj, ezért kicseréltük a két lengéscsillapítót, és a jobb első toronycsapágyat szilenttel. Vissza a futóműveshez: kerékdőlés már jó, az egyéb beállításokat is elvégezte, ezt mondta mostmár a futómű beállítás miatt nem húzhat jobbra. De sajnos mégis meg van a hiba. Előre tettem a két hátsó gumit, hátha az újakkal van a gond, (a feltétel után nem volt lehetőségem észlelni az esetleges gondot) de továbbra sincs semmi változás, főként országúton észlelhető a hiba. Próbálgatva arra lettem figyelmes, hogy fékezésnél talán nem jelentkezik, sőt ha a kismértékű ellenkormányozást fenntartom, kissé balra kezd húzni. A futóműves szerint féltengelycsukló, vagy motortartó bak lehet baj okozója. Viszont nem jelentkezik ez utóbbiakra jellemző kopogó, kattogó hang. Mi a véleményetek, cseréljek féltengelycsuklót ennek ellenére, vagy van esetleg más ötletetek?

Lengőkar nem deformálódott? A futóműves találomra cseréltet sorba dolgokat azt valamelyik majdcsak bejön?
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
gyuszo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Új hozzászólás #6721 Dátum: 2016.01.11 hétfő, 13:04:09 »

Lengőkar nem deformálódott? A futóműves találomra cseréltet sorba dolgokat azt valamelyik majdcsak bejön?

Azt mondta, ha a lengőkar sérült volna nem lenne jó a kerékdőlés. Milyen modszerrel lehetne diagnosztizálni?
Naplózva

MKIII 2.2 TDCI, Titanium X, 114 KW, 2005.12., 140 000 km
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #6722 Dátum: 2016.01.11 hétfő, 13:18:51 »

Azt mondta, ha a lengőkar sérült volna nem lenne jó a kerékdőlés. Milyen modszerrel lehetne diagnosztizálni?

A lengéscsillapítónak mi köze van a kerékdőléshez?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
sutopeter
Vendég
« Új hozzászólás #6723 Dátum: 2016.01.11 hétfő, 13:28:29 »

Sziasztok!

Szeretném segítségeteket kérni MK3 TDCI 2.0 tulajdonosa vagyok. egy olyan jellegű problémát tapasztalok hogy az autó rázkódik/remeg menet közben úgy 90-130 Km/h hözött ha gyorsítok, viszont ha tartom a sebességet nem csinálja vagy alig észrevehetően. Ha egyedül megyek ezt nem nagyon  csinálja vagy finoman, de viszont ha többen vagyunk a kocsiban és csomagok is vannak akkor nagyon durván rázkódott/remegett főleg emelkedőn.
Először ezt 2015 12 18-án tapasztaltam , el is vittem szerelőhöz hogy megnézze, javasolta hogy nézessem meg  a gumi centírozást .
 Elvittem 2016 01 08-án ki centírozták a gumikat illetve beállították a futóművet mert a kocsi jobbra húzott.
A jobbra húzás megszűnt a futóműbeállítás után. A rázkódást/remegést még mindíg tapasztalom  gyorsításnál igaz finomabban mint ahogy megelőzően volt.

Van valamelyiőtöknek hasonló jellegű tapasztalata mi lehet a baj forrása?  
köszönöm : Petya Grin

 
Naplózva
gyuszo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Új hozzászólás #6724 Dátum: 2016.01.11 hétfő, 14:02:29 »

A lengéscsillapítónak mi köze van a kerékdőléshez?

Én nem tudom,de segítség volt rá
Naplózva

MKIII 2.2 TDCI, Titanium X, 114 KW, 2005.12., 140 000 km
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #6725 Dátum: 2016.01.11 hétfő, 16:44:46 »

Én nem tudom,de segítség volt rá

Én se tudom, de ez a futóműves csupa olyan dolgot mond ami még nekem is furcsa, pedig nem vagyok szakember. Motorbak? Féltengyely? Lengéscsillapító?....félrehúzásnál??
Na mindegy, nem tudom, hogy kell megnézni, hogy a lengőkar nem deformálódott e, ha szemre nem látszik, biztos ki lehet valahogy mérni. Egy igazi futóműves tuti megmondja.
Én mindenesetre olyanokat néznék meg, hogy: kormányösszekötő gömbfej, lengőkar gömbfej, lengőkar szilentek, kormánymű rúd.
Vidd máshova.
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
gyuszo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Új hozzászólás #6726 Dátum: 2016.01.11 hétfő, 17:05:37 »

Én se tudom, de ez a futóműves csupa olyan dolgot mond ami még nekem is furcsa, pedig nem vagyok szakember. Motorbak? Féltengyely? Lengéscsillapító?....félrehúzásnál??
Na mindegy, nem tudom, hogy kell megnézni, hogy a lengőkar nem deformálódott e, ha szemre nem látszik, biztos ki lehet valahogy mérni. Egy igazi futóműves tuti megmondja.
Én mindenesetre olyanokat néznék meg, hogy: kormányösszekötő gömbfej, lengőkar gömbfej, lengőkar szilentek, kormánymű rúd.


Vidd máshova.

Tudnál esetleg ajánlani valakit? Egyébként nekem is fura kicsit, ezért is kérdezem.
Naplózva

MKIII 2.2 TDCI, Titanium X, 114 KW, 2005.12., 140 000 km
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #6727 Dátum: 2016.01.11 hétfő, 17:08:36 »

Tudnál esetleg ajánlani valakit? Egyébként nekem is fura kicsit, ezért is kérdezem.

Én sajnos nem, kűlföldön élek. Majd valaki ajánl egyek ha lesz olyan kedves.  Wink
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Shydra
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #6728 Dátum: 2016.01.16 szombat, 12:36:50 »

Sziasztok !

Van egy frissen vásárolt mondeóm és az őrületbe kerget....
Valami rettenetesen zörög hátul de csak menet közben rossz úton.
A futóművet,kipufogót átbogarásztuk többször is de minden rendben van.
Álló helyzetben gumikalapáccsal kopogtatva a zörgést nem sikerült kiváltani.
Szóval nincs meg mi okozza és kezdem lassan feladni.....
Valakinek volt már hasonló problémája ?
Esetleg ötlet mi zöröghet ?

Köszönöm
Naplózva

2003 Mondeo 2.0 TDCI Tournier Ghia (aut)
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #6729 Dátum: 2016.01.16 szombat, 12:38:01 »

Sziasztok !

Van egy frissen vásárolt mondeóm és az őrületbe kerget....
Valami rettenetesen zörög hátul de csak menet közben rossz úton.
A futóművet,kipufogót átbogarásztuk többször is de minden rendben van.
Álló helyzetben gumikalapáccsal kopogtatva a zörgést nem sikerült kiváltani.
Szóval nincs meg mi okozza és kezdem lassan feladni.....
Valakinek volt már hasonló problémája ?
Esetleg ötlet mi zöröghet ?

Köszönöm


Kézifék kötél?
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #6730 Dátum: 2016.01.16 szombat, 12:39:36 »

Sziasztok !

Van egy frissen vásárolt mondeóm és az őrületbe kerget....
Valami rettenetesen zörög hátul de csak menet közben rossz úton.
A futóművet,kipufogót átbogarásztuk többször is de minden rendben van.
Álló helyzetben gumikalapáccsal kopogtatva a zörgést nem sikerült kiváltani.
Szóval nincs meg mi okozza és kezdem lassan feladni.....
Valakinek volt már hasonló problémája ?
Esetleg ötlet mi zöröghet ?

Köszönöm



Ezt a számítógép mögül senki nem fogja neked tudni megmondani. Felsorolni a futómű alkatrészeit felesleges.
Fel kell emelni úgy, hogy a kerekein áll az autó és végig nézni a lehetséges alkatrészeket.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Shydra
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #6731 Dátum: 2016.01.16 szombat, 12:42:10 »

Kézifék kötél?

Néztem nem tűnt úgy hogy az lenne de mivel nincs más ötletem ránézek mégegyszer....
Hátul a futóműnél a rögzítésben szokott zörögni ?
Naplózva

2003 Mondeo 2.0 TDCI Tournier Ghia (aut)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6732 Dátum: 2016.01.16 szombat, 14:52:33 »

Néztem nem tűnt úgy hogy az lenne de mivel nincs más ötletem ránézek mégegyszer....
Hátul a futóműnél a rögzítésben szokott zörögni ?
kutyacsont,meg még vagy 5féle más....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
BalZal
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11



« Új hozzászólás #6733 Dátum: 2016.01.16 szombat, 16:38:30 »

Sziasztok.
Feljebb olvastam hogy valakinek volt ilyesmi gondja de a végeredmény vagy is a hiba valódi okát nem találom tehát.......
A kormánynál hallok v érzek egy kis akadást amikor egyenesből jobbra mozdítom és úgy érzem de ezt lehet hogy bebeszélem magamnak mint ha jobbra valamivel nehezebb is lenne forgatni.
Mi lehet a gond?
Naplózva

Mk3 2005 2.0 Tdci  115LE
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6734 Dátum: 2016.01.16 szombat, 16:56:46 »

Sziasztok.
Feljebb olvastam hogy valakinek volt ilyesmi gondja de a végeredmény vagy is a hiba valódi okát nem találom tehát.......
A kormánynál hallok v érzek egy kis akadást amikor egyenesből jobbra mozdítom és úgy érzem de ezt lehet hogy bebeszélem magamnak mint ha jobbra valamivel nehezebb is lenne forgatni.
Mi lehet a gond?
kormánymű csere.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kcs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


« Új hozzászólás #6735 Dátum: 2016.01.16 szombat, 18:31:40 »

Ezt a számítógép mögül senki nem fogja neked tudni megmondani. Felsorolni a futómű alkatrészeit felesleges.
Fel kell emelni úgy, hogy a kerekein áll az autó és végig nézni a lehetséges alkatrészeket.

Zörgés nem, de kotyogásom volt: kiverődött két hátsó szilent. De tényleg át kell nézni, ahogy a többiek is írták.
Naplózva

MK3 - 1.8 Trend - 2006
H Zsolt70
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



E-mail
« Új hozzászólás #6736 Dátum: 2016.01.19 kedd, 21:39:29 »

Sziasztok.
A hátsó bölcsőt tartó szilenteket kell cserélnem.
Tudna valaki cikkszámot írni.
2005, 5 ajtós
Naplózva

EX Mondeo 2.0 Tdci 2005   1 3 5  └-┼┼┤    2 4 6  340+
Kuga 2.0 Tdci 2011 163 hp
Focus 1.4b
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #6737 Dátum: 2016.01.19 kedd, 22:53:18 »

Sziasztok.
A hátsó bölcsőt tartó szilenteket kell cserélnem.
Tudna valaki cikkszámot írni.
2005, 5 ajtós

Inkább cseréld poliuretánra (PFR19-910). Egyszerűbb, könnyebb felrakni, nem drágább, örökké fog tartani.
http://www.powerflex.hu/termekek.php?category=mondeomk300-07
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #6738 Dátum: 2016.01.19 kedd, 23:00:57 »

Sziasztok.
A hátsó bölcsőt tartó szilenteket kell cserélnem.
Tudna valaki cikkszámot írni.
2005, 5 ajtós
ősszel cseréltem.nm volt nehéz sem bonyolult és nem kell olyan sűrűn cseréli.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
H Zsolt70
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



E-mail
« Új hozzászólás #6739 Dátum: 2016.01.19 kedd, 23:30:20 »

Sziasztok.
A hátsó bölcsőt tartó szilenteket kell cserélnem.
Tudna valaki cikkszámot írni.
2005, 5 ajtós

Inkább cseréld poliuretánra (PFR19-910). Egyszerűbb, könnyebb felrakni, nem drágább, örökké fog tartani.
http://www.powerflex.hu/termekek.php?category=mondeomk300-07
Ez tutira jó  worship de a Bárdihoz van kedvezményem kb ennek a harmada lehet az ár náluk.
Csak nekem nem egyértelmű a listájuk.  falbav De azért köszi.
Naplózva

EX Mondeo 2.0 Tdci 2005   1 3 5  └-┼┼┤    2 4 6  340+
Kuga 2.0 Tdci 2011 163 hp
Focus 1.4b
H Zsolt70
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



E-mail
« Új hozzászólás #6740 Dátum: 2016.01.19 kedd, 23:33:42 »

ősszel cseréltem.nm volt nehéz sem bonyolult és nem kell olyan sűrűn cseréli.
Négy egyforma méretű van benbe?
Naplózva

EX Mondeo 2.0 Tdci 2005   1 3 5  └-┼┼┤    2 4 6  340+
Kuga 2.0 Tdci 2011 163 hp
Focus 1.4b
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #6741 Dátum: 2016.01.20 szerda, 06:47:11 »

Négy egyforma méretű van benbe?

Nem. 2-2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #6742 Dátum: 2016.01.20 szerda, 07:15:43 »

Ez tutira jó  worship de a Bárdihoz van kedvezményem kb ennek a harmada lehet az ár náluk.
Csak nekem nem egyértelmű a listájuk.  falbav De azért köszi.

Ok, de ha az eredetit akarod kicserélni, akkor le kell szedni a bölcsőt és ragasztani kell.
Csak mondom.
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #6743 Dátum: 2016.01.20 szerda, 07:57:49 »

Ok, de ha az eredetit akarod kicserélni, akkor le kell szedni a bölcsőt és ragasztani kell.
Csak mondom.

Nem kell ragasztani, préselve van. Elég.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #6744 Dátum: 2016.01.20 szerda, 08:17:19 »

Nem kell ragasztani, préselve van. Elég.

Nekem szervíz (ford) mondta egyszer régen, hogy ott kell hagyni az autót mert a ragasztónak száradni kell. Bölcsőt akkor is le kell szedni.
Én csak ajánlottam a polit, nem kell megfogadni. Én kb. 2 óra alatt kicseréltem saját magam azt kész. Hát nem? De.
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #6745 Dátum: 2016.01.20 szerda, 09:41:22 »

Nekem szervíz (ford) mondta egyszer régen, hogy ott kell hagyni az autót mert a ragasztónak száradni kell. Bölcsőt akkor is le kell szedni.
Én csak ajánlottam a polit, nem kell megfogadni. Én kb. 2 óra alatt kicseréltem saját magam azt kész. Hát nem? De.

2 óra alatt a 4 db bölcső szilentet?
Hm.... Hol cserélted ki őket, a dobozukban egyiket a másikra?  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #6746 Dátum: 2016.01.20 szerda, 10:04:01 »

2 óra alatt a 4 db bölcső szilentet?
Hm.... Hol cserélted ki őket, a dobozukban egyiket a másikra?  vigyor3


Igen, kb fél óra volt 1, ebből 10 perc volt a persely tisztítása dròtkoronggal. Szívesen leírom neked hogy csináltam ha èrdekel.
Mondom, polira cseréltem, nem eredetire.
A dobozba cserélést sokkal sokkal gyorsabban megtudom csinálni.  hehe
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.20 szerda, 10:05:45 írta Bleky » Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #6747 Dátum: 2016.01.20 szerda, 10:34:59 »

Igen, kb fél óra volt 1, ebből 10 perc volt a persely tisztítása dròtkoronggal. Szívesen leírom neked hogy csináltam ha èrdekel.
Mondom, polira cseréltem, nem eredetire.
A dobozba cserélést sokkal sokkal gyorsabban megtudom csinálni.  hehe

Írd le neki, csak, hogy legyen olvasmányunk 3-4 napra...

És ígérd meg előre: nem fogsz leregisztrálni.

 nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #6748 Dátum: 2016.01.20 szerda, 10:52:37 »

Írd le neki, csak, hogy legyen olvasmányunk 3-4 napra...

És ígérd meg előre: nem fogsz leregisztrálni.

 nyes

Mi? Most ezt nem értem. Én nem akarok leregelni...GSR meg nem hiszi el, hát én komolyan leírnám. Nem szokásom kamuzni. Eszem ágában sincs bántani, de lehet, hogy mást érdekel a folyamat.
GSR, ne bohóckodj már, most komolyan kérdezted, vagy mi?
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.20 szerda, 10:54:26 írta Bleky » Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #6749 Dátum: 2016.01.20 szerda, 11:22:41 »

Mi? Most ezt nem értem. Én nem akarok leregelni...GSR meg nem hiszi el, hát én komolyan leírnám. Nem szokásom kamuzni. Eszem ágában sincs bántani, de lehet, hogy mást érdekel a folyamat.
GSR, ne bohóckodj már, most komolyan kérdezted, vagy mi?


Leírhatod nyugodtan a folyamatot, másoknak még hasznára lehet.  eljen
GSR-nek nem hinném, hogy szüksége lenne rá.......szerintem cserélt ő már elég szilentet.  Wink   
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Oldalak: 1 ... 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 ... 185   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.076 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.