Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.03 péntek, 14:58:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Benzinmotorok (1.6, 1.8, 2.0)  (Megtekintve 1556877 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
rajder73
Vendég
« Új hozzászólás #1450 Dátum: 2011.01.01 szombat, 23:32:11 »

Hi!
Olvasván válaszaidat, hogy városi használat, akkor ilyen cudar időben előferdülhet ez a magas fogyi.
Én pont tegnap tankoltam tele, és az előző teletank óta megtettem a 2-3 hét alatt ~460 km-t, így kijött a fogyi 10.2 literre. Szintén 1.8i kombi. Mondjuk mi külvárosi forgalomban használjuk - ami mondhatni városi forgalom lámpák és dugók nélkül - napi 2x13km-t, meg hétvégenként családlátogatásra.
Ha neked rosszabbak a használati körülmények, akkor lehet magasabb a fogyid.
Egy érdekes tapasztalatom volt a fogyasztással. Eszembe jutott, hogy a múltkori tisztogatás után nem csináltam "betanítást", csak feltettem az akku sarut, és indultunk is, mert sürgős volt....Néhány napja gondoltam csinálok egy 'resetet' és újra tanítom a járművet. A fogyasztás most 9,1-re jött ki. Lehet, hogy ez volt a gond?
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1451 Dátum: 2011.01.02 vasárnap, 08:32:41 »

anyósoldal felől az ablaktörlő kar alatti műanyag elem alatt.

Köszönöm szépen! Közben már megtaláltam a cseréléshez szükséges leírást is! Gondoljátok, hogy ez megoldja a gondomat? Ha koszos akkor fűt ilyen gyengén alacsony fordulaton?

Megnézem milyen állapotban van és ha kell cserélem, aztán majd kiderül. Tegnap sikerült megcsinálni a külső kilincs rugóját. El volt törve, de kicsit kihajtogattuk és most jobb mint új korában. Örülök neki, mert már terveztem, hogy veszek 1 másikat, de így nem kell.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1452 Dátum: 2011.01.02 vasárnap, 09:58:30 »

A fűtő ventillátort az anyós ülés lábrészénél találom? A kiszereléshez le kell engedni a vizet? 
ne a ventilátort keresd, ha azt mondják, hogy a radiátor van eltömődve ...
ha visszahűti a fűtés, akár még termosztát is lehet
hőfokmutatód hogy áll?
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1453 Dátum: 2011.01.02 vasárnap, 12:26:15 »

Nem hűti vissza a vizet a fűtés. Sőt azt vettem észre, hogy alapjáraton jobban fel is megy a hőfok. Volt 1 olyan ötlet is, hogy levegős a rendszer, ami ugyebár hengerfejre utalna. Erre tényleg van esély, vagy a fűtőradiátor a hibás. Amúgy pollenszűrő nincs a kocsiban, az előző tulajnak hála. Ezt majd pótolom, de így tuti nem az a hibás. A fűtőradiátor hol található? És mennyibe kerül ha cserélni kellene? Érdemes használtan venni?

Köszönöm:


Pocska
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1454 Dátum: 2011.01.02 vasárnap, 12:35:05 »

Nem hűti vissza a vizet a fűtés. Sőt azt vettem észre, hogy alapjáraton jobban fel is megy a hőfok. Volt 1 olyan ötlet is, hogy levegős a rendszer, ami ugyebár hengerfejre utalna. Erre tényleg van esély, vagy a fűtőradiátor a hibás. Amúgy pollenszűrő nincs a kocsiban, az előző tulajnak hála. Ezt majd pótolom, de így tuti nem az a hibás. A fűtőradiátor hol található? És mennyibe kerül ha cserélni kellene? Érdemes használtan venni?

Köszönöm:


Pocska
te amúgy csak minden második hozzászólást olvasod el?

a radiátor a középkonzol alatt van
takee árul egy újat éppen
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1455 Dátum: 2011.01.02 vasárnap, 12:48:55 »

Nem csak minden másodikat olvasom, csak nem találtam meg. Mennyire nehéz ezt kiszerelni? Le kell bontani az egész műszerfalat hozzá?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1456 Dátum: 2011.01.02 vasárnap, 13:05:49 »

Nem csak minden másodikat olvasom, csak nem találtam meg. Mennyire nehéz ezt kiszerelni? Le kell bontani az egész műszerfalat hozzá?
második találat google keresésben
http://www.google.hu/#hl=hu&biw=1440&bih=707&q=Bels%C5%91+f%C5%B1t%C5%91+radi%C3%A1tor+csere!&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=a13cc356c1a1faf5
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1457 Dátum: 2011.01.02 vasárnap, 13:08:31 »

második találat google keresésben
http://www.google.hu/#hl=hu&biw=1440&bih=707&q=Bels%C5%91+f%C5%B1t%C5%91+radi%C3%A1tor+csere!&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=a13cc356c1a1faf5

Nagyon szépen köszönöm!
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1458 Dátum: 2011.01.02 vasárnap, 13:29:57 »

Nagyon szépen köszönöm!
nincs mit  wave
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1459 Dátum: 2011.01.02 vasárnap, 13:53:51 »

Nem hűti vissza a vizet a fűtés. Sőt azt vettem észre, hogy alapjáraton jobban fel is megy a hőfok. Volt 1 olyan ötlet is, hogy levegős a rendszer, ami ugyebár hengerfejre utalna. Erre tényleg van esély, vagy a fűtőradiátor a hibás. Amúgy pollenszűrő nincs a kocsiban, az előző tulajnak hála. Ezt majd pótolom, de így tuti nem az a hibás. A fűtőradiátor hol található? És mennyibe kerül ha cserélni kellene? Érdemes használtan venni?

Köszönöm:


Pocska
épp akartam írni...ha már kiszeded,akkor legyen új.Alapjáraton,terhelés alatt,de meleget kell fújnia.Maga a fűtés hamarabb felmelegszik,mint a motor.Kb. 2-3 perc alatt már legalább langyos levegőt kellene fújnia.Szerintem még mindig a termosztát vagy a radiátor rossz nálad.Vagy a hőfokszabályzó.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1460 Dátum: 2011.01.02 vasárnap, 15:09:38 »

nem akarok beledumálni, de szerintem a radiátor van eldugulva, akkor fordulaton sem lenne jobb a fűtése. a fűtőventinek szintén semmi köze a dologhoz.
egy tipp...ha a vízpumpa lapátjai le vannak kopva, akkor nem kering elég "intenzíven" a víz, így a motor hűtési hatásfoka is gyengébb, ezzel együtt a fűtésed is ergya...de ez csak egy ötlet...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1461 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 08:52:22 »

nem akarok beledumálni, de szerintem a radiátor van eldugulva, akkor fordulaton sem lenne jobb a fűtése. a fűtőventinek szintén semmi köze a dologhoz.
egy tipp...ha a vízpumpa lapátjai le vannak kopva, akkor nem kering elég "intenzíven" a víz, így a motor hűtési hatásfoka is gyengébb, ezzel együtt a fűtésed is ergya...de ez csak egy ötlet...

És gondolod, hogy ez egyik napról a másikra előfordulhat? Mert 2 hónapja még olyan meleg levegőt fújt, hogy olvadt a műszerfal!  Egyébként ezt mondta már más is!
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1462 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 10:30:29 »

És gondolod, hogy ez egyik napról a másikra előfordulhat? Mert 2 hónapja még olyan meleg levegőt fújt, hogy olvadt a műszerfal!  Egyébként ezt mondta már más is!
simán.Ha le van vízkövesedve,bármikor eldugulhat.elég az is,hogy egyik helyen fellazul és annyi.de igazából az állapotát kiszereléssel tudod megnézni máshogy nem.Én azt mondom vagy húzd így ki tavaszig vagy szereld ki és rakjál bele újat.Ki lehet mosni is de nem biztos,hogy jobban jársz vele.
Naplózva
Miamidade
Vendég
« Új hozzászólás #1463 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 13:13:47 »

Sziasztok

Valakinek van tapasztalata szelepfedél tömítés cserét illetően???
Holnap szeretném kicserélni, és szeretném tudni mire érdemes odafigyelni. már a folyamatról töltöttem le utasításokat és képeket, de személyes tapasztalatok jól jönnének. worship worship worship

1,8 16v
Naplózva
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #1464 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 13:29:42 »

Sziasztok! Kellemes Ünnepeket mindenkinek és  jól működő mondeokat!:)

Az lenne a kérdésem, hogy a kocsim alapjáraton nem fúj meleget, csak langyosat. Amint felpörög a motor jön a forró levegő! Ez normális, a szerelőm szerint igen. Én kicsit gyanakvó vagyok az ügyben. Persze most meleg motorról beszélek. Alapjáraton jobban is melegszik a motor (visszahűti) de meleget akkor sem nyom, csak ha pörgetem a motort.


Üdv: Pocska
Szia!

  Esetleg nézd meg, hogy nem-e olajos a hűtővized,mert a gátrepedés is okozhat ilyen problémát! Nem fogy ki hamar a hűtőviz? Esetleg ha leveszed a kiegyenlítőtartály kupakját,nyomsz egy kövér gázt, eltünik-e a viz és mikor megy vissza alapjáratra kifolyik - e a tartályból???Mert hasonlóképp jártam én is! 
    Nem volt fütés csak fordulaton,Sajnos gátrepedt volt a kicsike!
Sok sikert!  B.U.É.K!
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1465 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 13:33:27 »

Sziasztok

Valakinek van tapasztalata szelepfedél tömítés cserét illetően???
Holnap szeretném kicserélni, és szeretném tudni mire érdemes odafigyelni. már a folyamatról töltöttem le utasításokat és képeket, de személyes tapasztalatok jól jönnének. worship worship worship

1,8 16v
hát,azon kívül ami le van írva nemsok mindent lehet hozzáfűzni...mondjuk sok sikert!
Naplózva
Miamidade
Vendég
« Új hozzászólás #1466 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 13:36:24 »

Köszönöm!!!

De szerinted bonyolult??? ..... érdemes nekivágni vagy hagyjam a szomszéd szakira aki bár BMW szerelő és ő megcsinálná szervizben 4 ropiért....
Naplózva
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #1467 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 14:14:16 »

Köszönöm!!!

De szerinted bonyolult??? ..... érdemes nekivágni vagy hagyjam a szomszéd szakira aki bár BMW szerelő és ő megcsinálná szervizben 4 ropiért....
Az 5 perces cserét húzd el 1-óráig és kerestél 4-ezret és még elmondhatod megcsináltam ezt is nyes
Naplózva
Miamidade
Vendég
« Új hozzászólás #1468 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 14:20:38 »

én is ezt a szempontot tartottam szem előtt....
azt a 4 est beletankolom....
Nyomaték kulcsom is van...tehát minden adott most.... és időm mint a tenger... smile
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1469 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 17:01:07 »

én is ezt a szempontot tartottam szem előtt....
azt a 4 est beletankolom....
Nyomaték kulcsom is van...tehát minden adott most.... és időm mint a tenger... smile
hát,az nekem is van,de ha jól emlékszem,akkor 15 v. 20 Nm a meghúzási nyomatéka,nálam az például nincs.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1470 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 20:47:22 »

hát,az nekem is van,de ha jól emlékszem,akkor 15 v. 20 Nm a meghúzási nyomatéka,nálam az például nincs.
7-10
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1471 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 21:40:19 »

7-10
storno amit írtam...régen csináltam... szomoru1
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1472 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 21:50:18 »

storno amit írtam...régen csináltam... szomoru1
mindegy, úgyis érzésre csinálja az ember általában
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1473 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 22:06:24 »

Sziasztok

Valakinek van tapasztalata szelepfedél tömítés cserét illetően???
Holnap szeretném kicserélni, és szeretném tudni mire érdemes odafigyelni. már a folyamatról töltöttem le utasításokat és képeket, de személyes tapasztalatok jól jönnének. worship worship worship

1,8 16v

Csináld nyugodtan! Tényleg szinte csak annyi, hogy csavarok ki-be. A "legbonyolultabb" a gyújtáscuccok eltávolítása a témában...
Alaposan pucolj meg mindent, és nem ér meglepi...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1474 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 22:09:33 »

nem akarok beledumálni, de szerintem a radiátor van eldugulva, akkor fordulaton sem lenne jobb a fűtése. a fűtőventinek szintén semmi köze a dologhoz.
egy tipp...ha a vízpumpa lapátjai le vannak kopva, akkor nem kering elég "intenzíven" a víz, így a motor hűtési hatásfoka is gyengébb, ezzel együtt a fűtésed is ergya...de ez csak egy ötlet...

Az elején kimaradt egy "ha" ugye?
Sztem akkor is simán lehet. Fordulaton nyilván tud több, és melegebb levegőt szállítani a rendszer. Sztem...
Én most cseréltem vízpumpát a Fiestában, mert elengedte a vizet, de a fűtésem mintha romlásnak indulna. Motor meleg, mutató középen. szomoru1 Bár gyorsan jön a meleg, fel is fűti az autót gyorsan, csak okádhatna forróbb levegőt is...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1475 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 22:11:22 »

Az elején kimaradt egy "ha" ugye?
Sztem akkor is simán lehet. Fordulaton nyilván tud több, és melegebb levegőt szállítani a rendszer. Sztem...
Én most cseréltem vízpumpát a Fiestában, mert elengedte a vizet, de a fűtésem mintha romlásnak indulna. Motor meleg, mutató középen. szomoru1 Bár gyorsan jön a meleg, fel is fűti az autót gyorsan, csak okádhatna forróbb levegőt is...
az azért nem ugyan az, mert a te fiestádnak még teteje sics Wink hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1476 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 22:13:06 »

Az elején kimaradt egy "ha" ugye?
Sztem akkor is simán lehet. Fordulaton nyilván tud több, és melegebb levegőt szállítani a rendszer. Sztem...
Én most cseréltem vízpumpát a Fiestában, mert elengedte a vizet, de a fűtésem mintha romlásnak indulna. Motor meleg, mutató középen. szomoru1 Bár gyorsan jön a meleg, fel is fűti az autót gyorsan, csak okádhatna forróbb levegőt is...
nálam termosztátcsere volt és égetős a levegő most már
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1477 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 22:19:10 »

nálam termosztátcsere volt és égetős a levegő most már

Simán lehet...
Csak tudod most nálam olyan, hogy tél végén volt cserélve, még nincs egy éve, és mutató tényleg középen, gyorsan is megy középre, lehet, hogy én vagyok túl igényes. eplus2
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1478 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 22:20:55 »

az azért nem ugyan az, mert a te fiestádnak még teteje sics Wink hehe

Üvegtigris 3:
(cabriós ledudálja Őket, mire asszem a Csoki:)
"Nincs pénzed tetőre?" eplus2

Egyébként más benne a melegérzet tuti, mert nem fix a teteje ugye...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1479 Dátum: 2011.01.03 hétfő, 22:38:58 »

Simán lehet...
Csak tudod most nálam olyan, hogy tél végén volt cserélve, még nincs egy éve, és mutató tényleg középen, gyorsan is megy középre, lehet, hogy én vagyok túl igényes. eplus2
szerintem akkor fíl dö difförönsz  vigyor3
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1480 Dátum: 2011.01.04 kedd, 21:17:43 »

Új helyzet állt elő! Kicsit megpörgettem a kocsit, átváltottam a papás legkésőbb 2500-nál váltokról Shumacher-be. A fűtés máris tűrhetőbb lett alapjáraton is. Gondolom ha dugulás volt azt megpiszkálta egy kicsit. Viszont 1 termosztát cserém biztos lesz, mert N betűnél feljebb nem megy a mutatóm. Hamar nyit szerintem. Poén volt, mert a szerelőmhöz mentem, és mire ő nézte nem értette mi a bajom. Azt hiszem ő az igazán jó szakember, csak beül a kocsimba és minden megjavul Smiley 
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1481 Dátum: 2011.01.05 szerda, 08:17:15 »

Hamar nyit szerintem.

Inkább állandóan nyitva van...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1482 Dátum: 2011.01.05 szerda, 08:54:15 »

Inkább állandóan nyitva van...

Valamelyik a kettő közül, a lényeg, hogy cserélnem kell. Még szerencse, hogy "nem" 2 hónapja vettem bele újat a bárdinál. Tanulság, ebből gyári kell...
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1483 Dátum: 2011.01.05 szerda, 09:06:01 »

Valamelyik a kettő közül, a lényeg, hogy cserélnem kell. Még szerencse, hogy "nem" 2 hónapja vettem bele újat a bárdinál. Tanulság, ebből gyári kell...
a gyári sem biztos, hogy jobb ...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1484 Dátum: 2011.01.05 szerda, 09:30:47 »

Valamelyik a kettő közül, a lényeg, hogy cserélnem kell. Még szerencse, hogy "nem" 2 hónapja vettem bele újat a bárdinál. Tanulság, ebből gyári kell...

A Fiestába Facet-et vettem. Ez még működőnek tűnik. A gyárival azt tapasztaltuk, hogy max 1 hónap, (nekem inkább csak 1 nap volt) és ugyan az a helyzet...

A Ford, a QH, a Gates csak csomagoló cégek. Nem tudni, hogy éppen kinek a gyártása van a dobozban. A Facet egy gyártó cég, de ugye ez sem garancia...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
lóri2i
Vendég
« Új hozzászólás #1485 Dátum: 2011.01.05 szerda, 09:47:07 »


 Sziasztok

 Meg tudná valaki mondani merre található a két vízhőfok jeladó a motoron?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1486 Dátum: 2011.01.05 szerda, 10:09:39 »

Sziasztok

 Meg tudná valaki mondani merre található a két vízhőfok jeladó a motoron?
a termosztátházon van mindkettő, az egyik a tetején, a másik alul a hűtő felől
Naplózva
Pocska
Vendég
« Új hozzászólás #1487 Dátum: 2011.01.05 szerda, 13:51:25 »

A Fiestába Facet-et vettem. Ez még működőnek tűnik. A gyárival azt tapasztaltuk, hogy max 1 hónap, (nekem inkább csak 1 nap volt) és ugyan az a helyzet...

A Ford, a QH, a Gates csak csomagoló cégek. Nem tudni, hogy éppen kinek a gyártása van a dobozban. A Facet egy gyártó cég, de ugye ez sem garancia...

Szuper, akkor ne gyári legyen benne? Az ember azt gondolná az a legjobb. Kis naiv vagyok Smiley
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1488 Dátum: 2011.01.05 szerda, 14:22:50 »

Szuper, akkor ne gyári legyen benne? Az ember azt gondolná az a legjobb. Kis naiv vagyok Smiley

Nem vagy naív, jól tanulsz! vigyor3
Hirtelen a termosztátot mondanám, meg a függőleges stabrúdat (kutyacsont), amiből nem ajánlanám a gyárit. Az előbbit tudjuk miért, az utóbbiból bevált az utángyártott is. Futómű alkatrészből kb ez az egy, amiből nem gyárit vennék/vettem...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
lóri2i
Vendég
« Új hozzászólás #1489 Dátum: 2011.01.05 szerda, 15:43:46 »

a termosztátházon van mindkettő, az egyik a tetején, a másik alul a hűtő felől

  Köszönöm

 Neha működik csak a műszerem, majd cserélem őket.
Naplózva
Pegazus
Vendég
« Új hozzászólás #1490 Dátum: 2011.01.08 szombat, 20:31:01 »

Sziasztok!

Van egy eladó Ford Mondeo 1.6-os komplett hengerfejem, jó állapotban. Ára : 40.000 Ft. Ha valaki érdekel hívjon. Telefon: 20/380-3382 vagy 30/311-5227
Üdv.
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1491 Dátum: 2011.01.09 vasárnap, 16:15:03 »

Szépnapot!
Mennyi ideig tart kikapni az önindittót?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1492 Dátum: 2011.01.09 vasárnap, 16:19:09 »

Szépnapot!
Mennyi ideig tart kikapni az önindittót?
ha minden megvan hozzá, 15 perc
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
lóri2i
Vendég
« Új hozzászólás #1493 Dátum: 2011.01.09 vasárnap, 16:52:29 »


 Sziasztok

 Kicseréltem az alsó hőfokmérőt így már a műszer is mutat.
 Viszont miután visszatöltöttem a  vizet jó tele lett a tartály.
 Kupakot nem visszacsavarva vártam hogy légtelenítse
 magát, helyette elkezdte kinyomni a vizet melegedés közben.
 pedig nem töltöttem bele többet.
 Normális dolog ez?
Naplózva
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #1494 Dátum: 2011.01.09 vasárnap, 17:03:55 »

 taps
Sziasztok

 Kicseréltem az alsó hőfokmérőt így már a műszer is mutat.
 Viszont miután visszatöltöttem a  vizet jó tele lett a tartály.
 Kupakot nem visszacsavarva vártam hogy légtelenítse
 magát, helyette elkezdte kinyomni a vizet melegedés közben.
 pedig nem töltöttem bele többet.
 Normális dolog ez?
A kupakot minden esetben vissza kell tenni mert zárt rendszerű az esetleges levegő a kupakon távozik
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1495 Dátum: 2011.01.09 vasárnap, 17:24:31 »

ha minden megvan hozzá, 15 perc

kösszi. még egykérdés,  tudnék venni 16colos alufelnit felgumizva (205/55), elfér még vagy felejtős?  szomoru1
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1496 Dátum: 2011.01.09 vasárnap, 17:28:22 »

kösszi. még egykérdés,  tudnék venni 16colos alufelnit felgumizva (205/55), elfér még vagy felejtős?  szomoru1

http://www.gumiabroncslap.hu/Tablazatok_es_tanacsok/Valtomeret-kalkulator.html?gclid=COPwqpjFraYCFYgh3wodXGNbpA
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #1497 Dátum: 2011.01.09 vasárnap, 17:30:36 »

kösszi. még egykérdés,  tudnék venni 16colos alufelnit felgumizva (205/55), elfér még vagy felejtős?  szomoru1

Hát nekem a 15.ös is 4személynél már beleért hátul elöl semmi gond nem volt
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1498 Dátum: 2011.01.09 vasárnap, 17:31:58 »

Hát nekem a 15.ös is 4személynél már beleért hátul elöl semmi gond nem volt
hát ez et-től is függ...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1499 Dátum: 2011.01.09 vasárnap, 18:05:29 »

hát ez et-től is függ...

hátul inkább a rugótól
nekem volt ilyen, se elöl, se hátul nem ért bele
Naplózva
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.066 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.