Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.03 péntek, 13:02:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Benzinmotorok (1.6, 1.8, 2.0)  (Megtekintve 1556798 alkalommal)
0 Felhasználó és 15 vendég van a témában
Gabro
Vendég
« Új hozzászólás #1550 Dátum: 2011.01.22 szombat, 08:40:50 »

Tehat, elmeletileg minden Zetec motoros Mondeonak zold plakett kellene diszelegjen a hatso rendszamon.
Hát én meg pirosat kaptam, mert a forgalmiban 02-es kód van. Ennek nagyon nem fogok örülni szmogriadó idején, szerintetek mit lehet/kell tenni ilyen esetben?
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.22 szombat, 08:48:07 írta Gabro » Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1551 Dátum: 2011.01.22 szombat, 08:58:34 »

Viszont fent maradt az a gond hogy;
Ha elindulok hideg motorral, megyek kb fél, 1 percet, oda érek a körforgalomhoz, lelassíttok, vissza váltok és mikor kinyomom a kuplungot a fordulatszámom 0-ra esik le  falbav
Ezt kb 1x max 2x csinálja meg és utána már helyre áll a fordulatszám.
Ma is megálltam de a zebránál és alig tudtam indittani :S
Ha valaki tapasztalt hasonlót, vagy ismerné a hiba okát kérem értesítsen!!!!  help
Előre is kösszönöm a segitségeteket!
További szép napot!
Szia!
Ez nálam is van. Én motorindítás után várok 2-3 percet és csak akkor indulok el. Ha rögtön kell mennem és nem várhatok a bemelegedéssel, akkor inkább 1-ben megyek 50-100 métert (most esett le, hogy 50-100m után mindig kereszteződés jön  wow1 ) és utána már válthatok feljebb. De úgy is szoktam próbálni, hogy mikor indulhatok el, hogy nyomok egy-két erős gázfröccsöt, és ha ezután nem jön ez a lefulladós jelenet, akkor OK.
Csak hideg motornál csinálja. Hideg alatt azt értem, ha egész este állt a kocsi, vagy legalább 8 órát. Nekem olyannak tűnik, mintha sok benzint kapna és azért fullad le. A 4 ütemű rotakapám csinál hasonlót, ha a menetközben a gázkart szívató állásba tolom, elkezd lefulladni, majd "futónyúl" állás és kis köhögés és megy tovább.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1552 Dátum: 2011.01.22 szombat, 09:01:05 »

Hát én meg pirosat kaptam, mert a forgalmiban 02-es kód van. Ennek nagyon nem fogok örülni szmogriadó idején, szerintetek mit lehet/kell tenni ilyen esetben?
Van egy KöHÉM rendelet (6/1990 KöHém), ami kimondja, hogy a 2006 után az EU-ban gyártott autók 4-es besorolásúak. Megkeresem a rendeletet. Ezzel lehet reklamálni az okmányirodában. Sajnos ennek átírása is fizetős. Itt egy cikk: http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/2010/02/21/piros_vagy_kek_matrica/
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.22 szombat, 09:04:44 írta Préti » Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #1553 Dátum: 2011.01.22 szombat, 09:10:03 »

Nekem vizsga után az adatlappal és a forgalmival bekellett menni az okmányba ott kb 700-forintot a matrica dijat kifizetni és már kaptam is az új forgalmit a redszámra a vizsgán kék szinü matricát tettek alapból
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1554 Dátum: 2011.01.22 szombat, 09:21:23 »

Nekem vizsga után az adatlappal és a forgalmival bekellett menni az okmányba ott kb 700-forintot a matrica dijat kifizetni és már kaptam is az új forgalmit a redszámra a vizsgán kék szinü matricát tettek alapból
Ez azt jelenti, hogy zöld matricád van?

Nekem 2 hónap múlva lesz esedékes a műszaki, addig nem akartam ezzel a témával foglalkozni.
Tehát műszaki állomáson lobogtatni a rendeleteket, és/vagy egy menet az okmányirodán, és kapok zöld matricát? Persze, ha a mérések normál értékeket mutatnak.
Katalizátort mikor kell cserélni? (év, km?)
Ha "ledugózom" az EGR-t, akkor nem lesz rosszabb a környezetvédelmi mérés eredménye?
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.22 szombat, 09:23:12 írta Préti » Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1555 Dátum: 2011.01.22 szombat, 11:27:42 »

Szia!
Ez nálam is van. Én motorindítás után várok 2-3 percet és csak akkor indulok el. Ha rögtön kell mennem és nem várhatok a bemelegedéssel, akkor inkább 1-ben megyek 50-100 métert (most esett le, hogy 50-100m után mindig kereszteződés jön  wow1 ) és utána már válthatok feljebb. De úgy is szoktam próbálni, hogy mikor indulhatok el, hogy nyomok egy-két erős gázfröccsöt, és ha ezután nem jön ez a lefulladós jelenet, akkor OK.
Csak hideg motornál csinálja. Hideg alatt azt értem, ha egész este állt a kocsi, vagy legalább 8 órát. Nekem olyannak tűnik, mintha sok benzint kapna és azért fullad le. A 4 ütemű rotakapám csinál hasonlót, ha a menetközben a gázkart szívató állásba tolom, elkezd lefulladni, majd "futónyúl" állás és kis köhögés és megy tovább.


Nálam is csak hideg motornál csinálja, melegen jó minden.
Szóval akkor várnom kéne hogy kicsit bemelegedjen.
Annyi belefér hogy ne fulladjak le az út közepén Smiley
Tegnap még észrevettem egy olyan hibát is hogy, amikor lefulladt és indittani akartam, mint ha nem lett volna kompresszió a kocsiban. Nem lehetette hallani az a szép indittást hanem mint ha szökött volna a kompresszió belőle :S Nem tudom hogy Öninditó hiba lehet-e, majd jövőhéten kiderül mert szeritnem a generátor se tölt rendesen. 1 hónap alatt lemerült az aksim  gun
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1556 Dátum: 2011.01.22 szombat, 12:26:34 »

Nálam is csak hideg motornál csinálja, melegen jó minden.
Szóval akkor várnom kéne hogy kicsit bemelegedjen.
Annyi belefér hogy ne fulladjak le az út közepén Smiley
Tegnap még észrevettem egy olyan hibát is hogy, amikor lefulladt és indittani akartam, mint ha nem lett volna kompresszió a kocsiban. Nem lehetette hallani az a szép indittást hanem mint ha szökött volna a kompresszió belőle :S Nem tudom hogy Öninditó hiba lehet-e, majd jövőhéten kiderül mert szeritnem a generátor se tölt rendesen. 1 hónap alatt lemerült az aksim  gun
ha rövid távokon használod, akkor ne csodálkozz, ha lemerül
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1557 Dátum: 2011.01.22 szombat, 20:59:01 »

ha rövid távokon használod, akkor ne csodálkozz, ha lemerül

nyúlig meg vissza szoktam vele menni, meg kb ugyan annyiszor városban.
(nyúlig kb 10 km)
Naplózva
Janika13
Vendég
« Új hozzászólás #1558 Dátum: 2011.01.22 szombat, 23:00:43 »

Én azt tapasztaltam a mondimnál hogy vezérmű és vizpumpa csere után kevesebbet eszik!
100km/ó sebességnél forog 2700kb állandó 120-130 3500-öt.ja meg 160 tol még elkezd huzni az autó Huh?  Roll Eyes Ez jó így vagy valami nem stimmel!
A rángatozásra visszatérve lehet hogy az a baja hogy városba mentem 5 be 1500 fordulaton?most meg hogy nyomni akarom akkor meg nem megy,de hát csak takarékoskodni akartam mert hát meg mondom ide kint drága a benzín (1,62)jelen pillanatba!tudtok ötleteket akkor várom őket!Amugy a kihuzatást probálom meg szerintem elsőnek hogy tisztuljon a katalizátor!
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1559 Dátum: 2011.01.22 szombat, 23:06:31 »

Én azt tapasztaltam a mondimnál hogy vezérmű és vizpumpa csere után kevesebbet eszik!
100km/ó sebességnél forog 2700kb állandó 120-130 3500-öt.ja meg 160 tol még elkezd huzni az autó Huh?  Roll Eyes Ez jó így vagy valami nem stimmel!
A rángatozásra visszatérve lehet hogy az a baja hogy városba mentem 5 be 1500 fordulaton?most meg hogy nyomni akarom akkor meg nem megy,de hát csak takarékoskodni akartam mert hát meg mondom ide kint drága a benzín (1,62)jelen pillanatba!tudtok ötleteket akkor várom őket!Amugy a kihuzatást probálom meg szerintem elsőnek hogy tisztuljon a katalizátor!
az alacsony fordulaton magas sebességi fokozatban csordogálni jó dolog, csak előfordulhat, hogy olajnyomás gondod is lehet, azon kívűl ha valami miatt "menekülni" kell semmi dinamikája nem lesz a kocsinak. de ez az én véleményem csak...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Janika13
Vendég
« Új hozzászólás #1560 Dátum: 2011.01.22 szombat, 23:19:09 »

az alacsony fordulaton magas sebességi fokozatban csordogálni jó dolog, csak előfordulhat, hogy olajnyomás gondod is lehet, azon kívűl ha valami miatt "menekülni" kell semmi dinamikája nem lesz a kocsinak. de ez az én véleményem csak...
hát igen ezt a menekülös dolgot tapasztaltam a német páján mikor épp hogy visszatudtam menni a sávomba mert látom hogy valaki nagyon jön .alig hogy mentem és 200 min elsuhant mellettem valami?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1561 Dátum: 2011.01.23 vasárnap, 10:09:42 »

de hát csak takarékoskodni akartam mert hát meg mondom ide kint drága a benzín (1,62)jelen pillanatba!
cserébe gondolom a kereset is jóval több mint idehaza ...

hát igen ezt a menekülös dolgot tapasztaltam a német páján mikor épp hogy visszatudtam menni a sávomba mert látom hogy valaki nagyon jön .alig hogy mentem és 200 min elsuhant mellettem valami?
előzni nem úgy előzünk, mint a kamionok, gyök kettővel
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1562 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 11:13:54 »

vagy az a gondja, hogy mk1-es pumpa van benne
de akkor az átlagfogyasztás miért jó benne?

A Bátyámé is MKI. Az átlag azért jó, mert sztem nem pumpa gond, és ennyit nem befolyásol ez a dolog. Vmi találgatós hiba lesz ez, ami vagy előjön, vagy nem...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1563 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 11:15:26 »

Szép napot!
Sajnos még mindig fent áll egyik  problémám.  Sad
Ha hidegen beindítottam, 2-3 perc után 1500-as rpm-ről csökkent a fordulat és leállt a motor.
Hétvégén lett rajta csinálva vezérlés, és ezt sikerült kiküszöbölni.
Viszont fent maradt az a gond hogy;
Ha elindulok hideg motorral, megyek kb fél, 1 percet, oda érek a körforgalomhoz, lelassíttok, vissza váltok és mikor kinyomom a kuplungot a fordulatszámom 0-ra esik le  falbav
Ezt kb 1x max 2x csinálja meg és utána már helyre áll a fordulatszám.
Ma is megálltam de a zebránál és alig tudtam indittani :S
Ha valaki tapasztalt hasonlót, vagy ismerné a hiba okát kérem értesítsen!!!!  help
Előre is kösszönöm a segitségeteket!
További szép napot!

Diag!
Vmi jeladód, vagy érzékelőd a ludas. Szegény keveréket érzékel a motor, és nyom neki üa-ot. Erre megfullad a motor... Ez sok mindentől lehet, nem érdemes találgatni...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1564 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 11:16:02 »

Szia!
Ez nálam is van. Én motorindítás után várok 2-3 percet és csak akkor indulok el. Ha rögtön kell mennem és nem várhatok a bemelegedéssel, akkor inkább 1-ben megyek 50-100 métert (most esett le, hogy 50-100m után mindig kereszteződés jön  wow1 ) és utána már válthatok feljebb. De úgy is szoktam próbálni, hogy mikor indulhatok el, hogy nyomok egy-két erős gázfröccsöt, és ha ezután nem jön ez a lefulladós jelenet, akkor OK.
Csak hideg motornál csinálja. Hideg alatt azt értem, ha egész este állt a kocsi, vagy legalább 8 órát. Nekem olyannak tűnik, mintha sok benzint kapna és azért fullad le. A 4 ütemű rotakapám csinál hasonlót, ha a menetközben a gázkart szívató állásba tolom, elkezd lefulladni, majd "futónyúl" állás és kis köhögés és megy tovább.


Szintén zenész... Te is vizsgáltasd ki, ha zavar. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1565 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 11:19:54 »

az alacsony fordulaton magas sebességi fokozatban csordogálni jó dolog, csak előfordulhat, hogy olajnyomás gondod is lehet, azon kívűl ha valami miatt "menekülni" kell semmi dinamikája nem lesz a kocsinak. de ez az én véleményem csak...

Akkor Te 150.nél is 3-ban mész? vigyor3 Csak viccölök.
Sztem, ha vki üa takarékosan megy, akkor nem fog menekülős esetbe esni. Vagy legalábbis kicsi az esélye. Üa takarékosan meg nem lehet előzni, max a lehetőségekhez mérten spórolósan. De értem, hogy mire gondolsz. vigyor3
Olajnyomás problémához sztem több kell, és ráadásul azt jelzi a műszer is. Még elhasznált, jóval min szint alatti mennyiségű olajjal sem fog eltűnni oly könnyen a nyomás.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1566 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 11:35:08 »

A Bátyámé is MKI. Az átlag azért jó, mert sztem nem pumpa gond, és ennyit nem befolyásol ez a dolog. Vmi találgatós hiba lesz ez, ami vagy előjön, vagy nem...
ellenben akkor nem lenne jó az alapjárat vagy a fogyasztás vagy valami  Roll Eyes
itt max a klíma rossz, de az meg mindegy is  eplus2
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1567 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 11:36:55 »

Szintén zenész... Te is vizsgáltasd ki, ha zavar. nyes
Tudok vele élni.
Kit ajánlotok motordiag-ra?
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1568 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 11:39:26 »

Tudok vele élni.
Kit ajánlotok motordiag-ra?
diagolhatod magadnak
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1569 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 12:21:41 »

diagolhatod magadnak
Hogyan?
Van erre műszer?
Az alapjáratos leírás alapján, minden nézzek meg sorban?
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1570 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 12:26:32 »

Hogyan?
Van erre műszer?
Az alapjáratos leírás alapján, minden nézzek meg sorban?
google keresés, első találat lesz
"Hibakód kiolvasása Mondiból"
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1571 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 12:34:38 »

google keresés, első találat lesz
"Hibakód kiolvasása Mondiból"
Kösz!  worship
Menetközben a Szerviz menüpont /4 lap találtam egy másik kiolvasót.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1572 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 12:36:05 »

Kösz!  worship
Menetközben a Szerviz menüpont /4 lap találtam egy másik kiolvasót.
http://mondeo.hu/index.php?page=62
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1573 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 12:37:08 »

Igen, erre gondoltam, csak nem linkeltem.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1574 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 12:38:44 »

Kösz!  worship
Menetközben a Szerviz menüpont /4 lap találtam egy másik kiolvasót.
ami linkeltem, abban mindkettő benne van, itt meg még a hibakódok se szerepelnek
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1575 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 12:47:13 »

ami linkeltem, abban mindkettő benne van, itt meg még a hibakódok se szerepelnek
Teljesen igazad van, és tényleg bővebb a leírás.
Egyik helyen 5w másik helyen 1w izzó írnak. Ennek van jelentősége.
A kódok meddig tárolódnak? Ha kivillogtatom őket, utána törlődnek? Vagy ez egy egyre bővülő tároló, és benne lesz az 5 évvel ezelőtti kód is?
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1576 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 12:54:36 »

Teljesen igazad van, és tényleg bővebb a leírás.
Egyik helyen 5w másik helyen 1w izzó írnak. Ennek van jelentősége.
A kódok meddig tárolódnak? Ha kivillogtatom őket, utána törlődnek? Vagy ez egy egyre bővülő tároló, és benne lesz az 5 évvel ezelőtti kód is?
folyamatosan gyüjtögeti az adatokat. ha ki akarod törölni a hibakódokat, akkor az akku sarut vedd le egy negyed órára. ilyenkor újra kell tanítani a vezérlést (legalább is ajánlott) meg persze az órát beállítani, meg a kódot beütni a rádiónak, ha gyári.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1577 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 13:04:25 »

Igen, erre gondoltam, csak nem linkeltem.

De ez Neked nem jó, ez csak a 93, és 94 év eleji Mondeokhoz segítség...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1578 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 13:05:32 »

ellenben akkor nem lenne jó az alapjárat vagy a fogyasztás vagy valami  Roll Eyes
itt max a klíma rossz, de az meg mindegy is  eplus2

Háát igen. Én nem foglalkoznék vele...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1579 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 13:06:39 »

Teljesen igazad van, és tényleg bővebb a leírás.
Egyik helyen 5w másik helyen 1w izzó írnak. Ennek van jelentősége.
A kódok meddig tárolódnak? Ha kivillogtatom őket, utána törlődnek? Vagy ez egy egyre bővülő tároló, és benne lesz az 5 évvel ezelőtti kód is?

X, mondjuk 1-200 indítás után törlődik a hibatárból. Kiolvasás közben is tudod törölni a hibatárat, ha elvezed a testet, majd vissza. Ilyenkor újra fel kell pörögnie a ventinek...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1580 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 13:22:07 »

De ez Neked nem jó, ez csak a 93, és 94 év eleji Mondeokhoz segítség...
Elveszítettem a fonalat, hogy melyik verzió jó nekem. Mindkettőben van egy, amikor a motortérben található 3 dugaljas csatiba kell dugni, és van egy amikor az ECU-ba. Akkor melyik a jó?
 
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1581 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 13:24:33 »

Elveszítettem a fonalat, hogy melyik verzió jó nekem. Mindkettőben van egy, amikor a motortérben található 3 dugaljas csatiba kell dugni, és van egy amikor az ECU-ba. Akkor melyik a jó?
 
ha van csatid, akkor az, ha nincs csatid, akkor a másik Wink
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1582 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 13:29:58 »

ha van csatid, akkor az, ha nincs csatid, akkor a másik Wink
nd-sben benne van mindkettő ...
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1583 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 15:04:49 »

folyamatosan gyüjtögeti az adatokat. ha ki akarod törölni a hibakódokat, akkor az akku sarut vedd le egy negyed órára. ilyenkor újra kell tanítani a vezérlést (legalább is ajánlott) meg persze az órát beállítani, meg a kódot beütni a rádiónak, ha gyári.

hogy lehet újra tanittani a vezérlést? wow1
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1584 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 15:06:34 »

hogy lehet újra tanittani a vezérlést? wow1
Csak hideg motornál szabad újratanítani - egyébként nem lesz hidegindítási programrész! Akkusaru leszed 10 percre. Minden fogyasztó kikapcsolva - belső világítás, fűtés, hűtés, rádió. Akkusaru visszakötve. Indít és alapjáraton melegedjen be a víz a "NORMAL" tartományba - nem kell függőlegesig várni csak a normal jelek között legyen a mutató. Gázfröccs padlógáz egy pillanatra. Utána a fordulatot megtartani 1250 es fordulaton 3 percet. Irány egy 8km-es próbaút minden sebességbe megjáratva motorfék gyorsítás minden legyen benne.
(8km után lezáródik a program és azt használja az ECU)
by Fusim
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1585 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 15:41:29 »

hogy lehet újra tanittani a vezérlést? wow1

Persze nem a vezérlést kell újratanítani, hanem a computert... nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1586 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 15:42:48 »

Persze nem a vezérlést kell újratanítani, hanem a computert... nyes
Igen ez computer tanításra jó leírás.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1587 Dátum: 2011.01.25 kedd, 14:31:22 »

kicsit meglepődtem " újra kell tanítani a vezérlést" mert ilyenről még nem hallottam  nyes
Kösszi szépen az ECU oktatás leírását!!!  Grin
Bakker ilyenkor nincs itthon a kocsi, mikor jó havas az út és lehetne csúszkálni  Angry
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1588 Dátum: 2011.01.25 kedd, 21:29:13 »

örülök, neki, hogy ez a legnagyobb problémátok... vigyor3
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1589 Dátum: 2011.01.26 szerda, 14:26:15 »

örülök, neki, hogy ez a legnagyobb problémátok... vigyor3

én is nagyon örülök hogy csak ennyi van Cheesy
ráadásul megtudtam hogy nem jövőhéten, hanem 2 hét mulva lesz csak SZKT verseny  Grin
Naplózva
Styv
Vendég
« Új hozzászólás #1590 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 08:14:36 »

Urak!
Az 1.8-as benyásba mennyi motorolaj kell?A neten sajnos nem találtam róla adatot.
 worship
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1591 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 09:38:51 »

Urak!
Az 1.8-as benyásba mennyi motorolaj kell?A neten sajnos nem találtam róla adatot.
 worship

4l szűrővel együtt.
Ha 5l gyárit veszel, az tuti elég lesz. vigyor3
Csakis 5W30! Nagyon fontos! Gyári 5l 5.100,-HUF körül mozog.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Styv
Vendég
« Új hozzászólás #1592 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 10:16:35 »

4l szűrővel együtt.
Ha 5l gyárit veszel, az tuti elég lesz. vigyor3
Csakis 5W30! Nagyon fontos! Gyári 5l 5.100,-HUF körül mozog.
Köszönöm!
 worship
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37276


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1593 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 10:18:37 »

Csakis 5W30! Nagyon fontos! Gyári 5l 5.100,-HUF körül mozog.

Hol? Nagyautónál kedvezményesen 8000 Ft.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1594 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 14:08:13 »

Hol? Nagyautónál kedvezményesen 8000 Ft.

Linkeljek? eplus2
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37276


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1595 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 15:01:54 »

Linkeljek? eplus2

Az üzlet nevét mond, magánkézből pancsolatok nem érdekelnek. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Gabro
Vendég
« Új hozzászólás #1596 Dátum: 2011.02.01 kedd, 20:41:19 »

Van egy KöHÉM rendelet (6/1990 KöHém), ami kimondja, hogy a 2006 után az EU-ban gyártott autók 4-es besorolásúak. Megkeresem a rendeletet. Ezzel lehet reklamálni az okmányirodában. Sajnos ennek átírása is fizetős. Itt egy cikk: http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/2010/02/21/piros_vagy_kek_matrica/
Nekünk mindkettő 1995-ös, de már EURO-2-es. Az egyiket ma sikerült átsoroltatni 2-ből 4-be: már kék matricája van. angel Ha valakit érdekel, leírom, hogy mi volt a menete...
Naplózva
Styv
Vendég
« Új hozzászólás #1597 Dátum: 2011.02.02 szerda, 16:37:38 »

Linkeljek? eplus2
Megvettük az olajat,5100ft 5 liter 5w30.Meg vettünk termosztátot is mert nem melegszik a motor.
 wave
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1598 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 11:02:48 »

Nekünk mindkettő 1995-ös, de már EURO-2-es. Az egyiket ma sikerült átsoroltatni 2-ből 4-be: már kék matricája van. angel Ha valakit érdekel, leírom, hogy mi volt a menete...
Szerintem írd le, mert akkor a jövőben is elő lehet venni, hogy így kell eljárni.
Köszi,
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Janika13
Vendég
« Új hozzászólás #1599 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 12:39:00 »

hello mindenki!Talalos kerdes :  hol eszik kevesebbet az auto(mk1 1.8 benzin) pajan allando 120km /o 46km tavon  vagy mellekuton 33km tavon valtakozo sebesseggel ami 100-80 km/o korul van!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.07 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.