Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.03 péntek, 15:47:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Benzinmotorok (1.6, 1.8, 2.0)  (Megtekintve 1556926 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1600 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 12:45:44 »

hello mindenki!Talalos kerdes :  hol eszik kevesebbet az auto(mk1 1.8 benzin) pajan allando 120km /o 46km tavon  vagy mellekuton 33km tavon valtakozo sebes***el ami 100-80 km/o korul van!
pálya
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1601 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 13:39:16 »

hello mindenki!Talalos kerdes :  hol eszik kevesebbet az auto(mk1 1.8 benzin) pajan allando 120km /o 46km tavon  vagy mellekuton 33km tavon valtakozo sebes***el ami 100-80 km/o korul van!
lyán
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1602 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 13:48:28 »

lyán
nem az volt a kérdés, hogy melyiket írja hejtelenül hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1603 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 13:51:41 »

hello mindenki!Talalos kerdes :  hol eszik kevesebbet az auto(mk1 1.8 benzin) pajan allando 120km /o 46km tavon  vagy mellekuton 33km tavon valtakozo sebes***el ami 100-80 km/o korul van!

Mindenképpen a mellékút sztem, ha feltételezzük, hogy takarékosan mész, hiszen ez a téma.
De az is számít, hogy van e város, meg kell e állni, vagy a 80-100 az szinte állandó tud lenni forgalom függvényében... Van e hegy/emelkedő.....
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Szasza90
Vendég
« Új hozzászólás #1604 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 16:23:10 »

Sziasztok!! Olyan kérdésem lenne, hogy egyik napról a másikra nem indul az autó! Szikra van gyújtókábelek rendben gyertyák rendben!! rendesen Teker de nem " röffen" be  Angry Undecided Kérem ha valakinek van valami ötlete írjon! Köszönöm!
Naplózva
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #1605 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 16:27:00 »

Sziasztok!! Olyan kérdésem lenne, hogy egyik napról a másikra nem indul az autó! Szikra van gyújtókábelek rendben gyertyák rendben!! rendesen Teker de nem " röffen" be  Angry Undecided Kérem ha valakinek van valami ötlete írjon! Köszönöm!

Benzint is kap?  pias
Esetleg az immobilizer chip nem esett ki a kulcsbol vagy serult meg?
Naplózva
Szasza90
Vendég
« Új hozzászólás #1606 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 16:30:29 »

Benzint is kap?  pias
Esetleg az immobilizer chip nem esett ki a kulcsbol vagy serult meg?


Kap benzint! És 3 kulcsom is van és mind a 3-mal próbáltam Embarrassed!
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1607 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 16:58:45 »

Benzint is kap?  pias
Esetleg az immobilizer chip nem esett ki a kulcsbol vagy serult meg?
ha az immo tiltana, akkor az önindító sem tekerne, meg az ac sem kapna áramot. jut eszembe...ha rá adod a gyújtást megy az ac?
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1608 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 17:55:18 »


Kap benzint! És 3 kulcsom is van és mind a 3-mal próbáltam Embarrassed!
nézd meg a jeladókat,főleg a főtengelyét.
Naplózva
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1609 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 20:48:40 »

szép estét!
annyit még hadd kérdezzek, hol található az önindittó?? Huh?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1610 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 21:07:17 »

szép estét!
annyit még hadd kérdezzek, hol található az önindittó?? Huh?
a motor tűzfal felőli oldalán lent.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1611 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 21:13:44 »

a motor tűzfal felőli oldalán lent.

mennyire van hozzáférhető helyen?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1612 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 21:56:45 »

mennyire van hozzáférhető helyen?
semennyire eplus2
alá kell feküdni a kocsinak
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
petyi
Vendég
« Új hozzászólás #1613 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 21:59:20 »

semennyire eplus2
alá kell feküdni a kocsinak

ha meg van emelve akkor nem kell lefeküdni hozzá Cheesy
Kösszi szépen a helpet!!!
További szép estét  integet2
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1614 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 22:34:40 »

semennyire eplus2
alá kell feküdni a kocsinak
én felülről szedtem le, ezért nem fekszek alá kocsinak  hehe
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1615 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 22:35:20 »

nem az volt a kérdés, hogy melyiket írja hejtelenül hehe
a hejes választ egyben közöltem vele, ilyen multikulti vagyok  vigyor3
Naplózva
DANJO
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 213


danjo0819@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1616 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 23:48:00 »

Sziasztok!! Olyan kérdésem lenne, hogy egyik napról a másikra nem indul az autó! Szikra van gyújtókábelek rendben gyertyák rendben!! rendesen Teker de nem " röffen" be  Angry Undecided Kérem ha valakinek van valami ötlete írjon! Köszönöm!

Gondolom 95 előtti a Mondeo. Lepergett a szigetelés a főtengely-forgásjeladó vezetékeiről, és rövidre zár. Benn van a kipufogócsonk alatt, a váltó oldalában. Szemét egy hiba. Engem több, mint fél évig visszatérően szivatott. Tapogasd ki a vezetéket, mozgasd meg kicsit, és utána esetleg indul. Javítása kb nehéz és felesleges, mivel a nagy hőtől az utólagos szigetelés is leég. Orvoslás: köteg cseréje 96 utánira (a három ovál csatit át kell alakítani egy kockára), vagy egy 95 utániból / MK2-ből kihúzni a nevezett 2 szálat, és külön elvinni az ECU-hoz (automatásban az EDIS IV gyújtásmodulhoz). Én direkt körbevittem a motortérben, hogy minél távolabb legyen a forró részektől.
Naplózva

- MK1 Zetec 2.0 automata Ghia-XXX lim. (x 2 db - '93, '95)
- ST200 Duratec 2.5 V6 hatchback ('99)
- ST200 Duratec 2.5 V6 lim. ('00)
- ST200 Duratec 3.0 V6 automata 4x4 lim. ('00)
- MK4 2.0 TDCi Titanium-X lim. ('08)
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1617 Dátum: 2011.02.04 péntek, 08:34:11 »

a hejes választ egyben közöltem vele, ilyen multikulti vagyok  vigyor3

Még a válasz is helytelen volt. Szted melyik a jobb 33km-en keresztül fogyasztani mondjuk 7,5l-t, vagy 45km-en 8,5-öt?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1618 Dátum: 2011.02.04 péntek, 08:37:12 »

Sziasztok!! Olyan kérdésem lenne, hogy egyik napról a másikra nem indul az autó! Szikra van gyújtókábelek rendben gyertyák rendben!! rendesen Teker de nem " röffen" be  Angry Undecided Kérem ha valakinek van valami ötlete írjon! Köszönöm!

Bármi lehet. Az is lehet, hogy trafó. Azt nem tudod így nagyon megvizsgálni. Lehet, hogy vmelyik kábel nem visz át elég feszültséget.
Lehet tippelni, de nagyon nem érdemes. Én széthúznék, és összedugnék minden csatit a motortérben, és próbálkoznék.
Ha ezek után sem, akkor diag, vagy cserélgetni alkatrészeket tesztre, ha van rá lehetőség...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1619 Dátum: 2011.02.04 péntek, 08:39:40 »

ha az immo tiltana, akkor az önindító sem tekerne, meg az ac sem kapna áramot. jut eszembe...ha rá adod a gyújtást megy az ac?

A Mondeo így működik? Én az eddigi autóknál úgy tapasztaltam, hogy forog, csak nem indul...
(Mondeoban nem volt immosom, amiben meg volt, és volt vele dolgom az működött vigyor3)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1620 Dátum: 2011.02.04 péntek, 08:53:49 »

Még a válasz is helytelen volt. Szted melyik a jobb 33km-en keresztül fogyasztani mondjuk 7,5l-t, vagy 45km-en 8,5-öt?
biztosan lehet országúton állandó sebességgel haladni ... hehe
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1621 Dátum: 2011.02.04 péntek, 09:27:51 »

biztosan lehet országúton állandó sebességgel haladni ... hehe

Ha jól veszem ki, akkor mellette autópálya van. Nem írja, hogy Pestre akar bejutni, viszont azt igen, hogy változó 100-80km/h-val tud haladni. Szóval lehet...
Nekem pályán 8,5-öt evett, országúton 7 alatt is, sőt 5,5 körül volt a rekord 90km/h-nál... És majdnem 1,5x annyi km-ben a pályán...

De vegyük azt, hogy ugyan annyit fogyaszt, azaz 8l-t, ami nem igaz, de mégis:
950HUF országúton, és 1300HUF pályán, ami 20 munkanapnál 7.000,-HUF/hónap. Majdnem a pálya nyert............
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.04 péntek, 09:30:38 írta Joe » Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1622 Dátum: 2011.02.04 péntek, 11:56:21 »

A Mondeo így működik? Én az eddigi autóknál úgy tapasztaltam, hogy forog, csak nem indul...
(Mondeoban nem volt immosom, amiben meg volt, és volt vele dolgom az működött vigyor3)
az ac-ben nem vagyok biztos, de az önindítóban igen. motorcsere után szembesültem vele, mert én naív ecut is cseréltem.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #1623 Dátum: 2011.02.04 péntek, 12:44:25 »

az ac-ben nem vagyok biztos, de az önindítóban igen. motorcsere után szembesültem vele, mert én naív ecut is cseréltem.

ez nekem is uj...
nalam siman porgott az onindito, meg az ac is tolta a nyalat, de nem indult az istennek sem addig, amig a kulcs hozza nem lett programozva a keszulekhez...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1624 Dátum: 2011.02.04 péntek, 14:34:52 »

az ac-ben nem vagyok biztos, de az önindítóban igen. motorcsere után szembesültem vele, mert én naív ecut is cseréltem.

Sőt, az egyik Mondeo ugyan úgy járt, mint a Tiéd, és pörgött, mint a izééé, majd kapott hozzá való kulcsot, és utána be is indult... De ez még semmit sem jelent ugye...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1625 Dátum: 2011.02.04 péntek, 16:39:47 »

Sőt, az egyik Mondeo ugyan úgy járt, mint a Tiéd, és pörgött, mint a izééé, majd kapott hozzá való kulcsot, és utána be is indult... De ez még semmit sem jelent ugye...
akkor nem tudom...
az én hsz-eim ugye nem szakmai alapon keletkeznek, hanem tapasztalatokat osztok meg. az az érdekes, hogy ezt a tapasztalatot ráadásul nem kétes eredetű forrásból tudom, hanem én magam tapasztaltam...és nem emlékszem rosszul...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #1626 Dátum: 2011.02.05 szombat, 08:43:27 »

akkor nem tudom...
az én hsz-eim ugye nem szakmai alapon keletkeznek, hanem tapasztalatokat osztok meg. az az érdekes, hogy ezt a tapasztalatot ráadásul nem kétes eredetű forrásból tudom, hanem én magam tapasztaltam...és nem emlékszem rosszul...
mondtam már, hogy ne igyál, ha kocsi közelébe mész  eplus2
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #1627 Dátum: 2011.02.05 szombat, 11:20:25 »

mondtam már, hogy ne igyál, ha kocsi közelébe mész  eplus2
én azt hittem csak vezetni nem lehet piásan... wow1 beka3
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Gabro
Vendég
« Új hozzászólás #1628 Dátum: 2011.02.05 szombat, 21:33:25 »

A Mondeo így működik? Én az eddigi autóknál úgy tapasztaltam, hogy forog, csak nem indul...
(Mondeoban nem volt immosom, amiben meg volt, és volt vele dolgom az működött vigyor3)
Mondeonál ha az immobiliser nem jelez vissza, akkor nem pörgeti az indítómotort.
Naplózva
Gabro
Vendég
« Új hozzászólás #1629 Dátum: 2011.02.05 szombat, 21:56:08 »

Szerintem írd le, mert akkor a jövőben is elő lehet venni, hogy így kell eljárni.
Köszi,
A szálak a Mozaik utcába vezettek a Nemzeti Közlekedési Hatósághoz (www.nkh.hu). Vittem magammal minden papírt (személyi, lakcímkártya, forgalmi, előző vizsga műszaki adatlapjai, és egy korábbi igazolás, ami szerint az autó megfelel az ENSZ-EGB 83.02/B előírásainak, azaz EURO-II-es besorolású). A 6/1990. (IV. 12) KöHÉM rendelet 5. számú melléklet II. pontjának 1. lábjegyzetére hivatkoztam, mely szerint az 1996.01.01. utáni, illetve a fenti besorolású gépkocsit a 4. környezetvédelmi osztályba kell besorolni/átsorolni. Műszaki szemlét kellett kérnem a "környezetvédelmi besorolás megállapításához" (1770 Ft), lemásoltak minden papírt, lefotózták az autót, és nem egészen 1 óra után kék volt a matrica (980 Ft) és a kezemben volt a papír az új besorolásról, amivel mehetek majd az Okmányirodába bejelenteni a változást (8000 Ft). (A másik Mondeoval kapcsolatban megérdeklődtem, hogy mi a teendő, ha nincs igazolás, amire hivatkozhatok: elvileg az importőrnek kellene a motorkód alapján egy igazolást kiállítani, de nélküle is megy a történet, csak kicsit többet kell várni az ügyintézésre.)
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1630 Dátum: 2011.02.07 hétfő, 10:22:39 »

Mondeonál ha az immobiliser nem jelez vissza, akkor nem pörgeti az indítómotort.

Ahogy olvashatod, nem mindegyiknél...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1631 Dátum: 2011.02.07 hétfő, 10:23:49 »

akkor nem tudom...
az én hsz-eim ugye nem szakmai alapon keletkeznek, hanem tapasztalatokat osztok meg. az az érdekes, hogy ezt a tapasztalatot ráadásul nem kétes eredetű forrásból tudom, hanem én magam tapasztaltam...és nem emlékszem rosszul...

Hát ezek szerint semmi sem törvényszerű a "szakmában". Ennyi...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #1632 Dátum: 2011.02.07 hétfő, 21:54:58 »

Sziasztok!

Na, vasárnap elborult az agyam. Saját két kicsi kezemmel kicseréltem mondeómon a szelepfedél tömítést. Álltak ugyanis a gyertyák az olajban. Levettem a régit, feltettem az újat, kitörölgettem az olajat, meghajkurásztam a járgányt, s láss csodát most nem szivárog. Érdekes, hogy a régi tömítésnek sem volt semmi baja, szerintem annyi volt az össz baj, hogy a tömítés alsó, hengerfejre felfekvő síma felére a szerelő sziloplaszt szerű piros gumi vicketvackot kent.  Úgy néztem, ez alatt szivárgott a lé. Én nem kentem oda semmit. Ugye nem gáz?  Huh?

Üdv: BluElite
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #1633 Dátum: 2011.02.07 hétfő, 22:10:42 »

Sziasztok!

Na, vasárnap elborult az agyam. Saját két kicsi kezemmel kicseréltem mondeómon a szelepfedél tömítést. Álltak ugyanis a gyertyák az olajban. Levettem a régit, feltettem az újat, kitörölgettem az olajat, meghajkurásztam a járgányt, s láss csodát most nem szivárog. Érdekes, hogy a régi tömítésnek sem volt semmi baja, szerintem annyi volt az össz baj, hogy a tömítés alsó, hengerfejre felfekvő síma felére a szerelő sziloplaszt szerű piros gumi vicketvackot kent.  Úgy néztem, ez alatt szivárgott a lé. Én nem kentem oda semmit. Ugye nem gáz?  Huh?

Üdv: BluElite
hát.Szóval van aki ken pluszban,van aki nem.Gyári leírás szerint semmi nem kell,csak a tömítés.Viszont a pakliban benne van az,hogy megbontás után-mivel más az anyagok,szerkezeti elemek hőtágulása-nem pontosan sikerül visszarakni.Igazából ezt lehet vele kiküszöbölni.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1634 Dátum: 2011.02.08 kedd, 09:32:45 »

Sziasztok!

Na, vasárnap elborult az agyam. Saját két kicsi kezemmel kicseréltem mondeómon a szelepfedél tömítést. Álltak ugyanis a gyertyák az olajban. Levettem a régit, feltettem az újat, kitörölgettem az olajat, meghajkurásztam a járgányt, s láss csodát most nem szivárog. Érdekes, hogy a régi tömítésnek sem volt semmi baja, szerintem annyi volt az össz baj, hogy a tömítés alsó, hengerfejre felfekvő síma felére a szerelő sziloplaszt szerű piros gumi vicketvackot kent.  Úgy néztem, ez alatt szivárgott a lé. Én nem kentem oda semmit. Ugye nem gáz?  Huh?

Üdv: BluElite

De a lényeg, hogy nem csináltál semmi rosszat! Ahogy Misi107 írja, ha ugyan azt rakod vissza, akkor kell a plusz anyag, vagyis akkor szoktak rakni. De ez is az bizonyítja, hogy megbontáskor nem szabadna visszarakna a régit...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #1635 Dátum: 2011.02.08 kedd, 15:42:49 »

De a lényeg, hogy nem csináltál semmi rosszat! Ahogy Misi107 írja, ha ugyan azt rakod vissza, akkor kell a plusz anyag, vagyis akkor szoktak rakni. De ez is az bizonyítja, hogy megbontáskor nem szabadna vis***akna a régit...

Köszi a választ! Megnyugodtam!

Egyébként újat raktam fel. Viszont ha megbontom, és kenek alá ilyen cuccot, akkor meddig kell várni a kötéssel-száradással hogy indítható legyen a gép? Csak azért kérdezem, mert sosem lehet tudni....

Köszi: BluELite
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #1636 Dátum: 2011.02.08 kedd, 15:44:43 »

Sziasztok!

És egy új kérdés:

A közeljövőben tervezem egy kisebb lakókocsi beszerzését, ezek olyan 500-600 kilósak. Ezt szerintetek az 1.6-os mondim elviszi gond nélkül, ugye? Vontattam már utánfutót, de az nem volt azért ilyen súlyú, max a fele ha lehetett megpakolva. Mi a véleményetek?

Köszi: BluElite
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1637 Dátum: 2011.02.08 kedd, 16:01:43 »

Sziasztok!

És egy új kérdés:

A közeljövőben tervezem egy kisebb lakókocsi beszerzését, ezek olyan 500-600 kilósak. Ezt szerintetek az 1.6-os mondim elviszi gond nélkül, ugye? Vontattam már utánfutót, de az nem volt azért ilyen súlyú, max a fele ha lehetett megpakolva. Mi a véleményetek?

Köszi: BluElite

Ezek szerint van tapasztalatod nem? Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37277


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1638 Dátum: 2011.02.08 kedd, 16:02:25 »

Sziasztok!

És egy új kérdés:

A közeljövőben tervezem egy kisebb lakókocsi beszerzését, ezek olyan 500-600 kilósak. Ezt szerintetek az 1.6-os mondim elviszi gond nélkül, ugye? Vontattam már utánfutót, de az nem volt azért ilyen súlyú, max a fele ha lehetett megpakolva. Mi a véleményetek?

Köszi: BluElite

Milyet veszel? Hol, ha nem titok! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1639 Dátum: 2011.02.08 kedd, 16:02:42 »

Köszi a választ! Megnyugodtam!

Egyébként újat raktam fel. Viszont ha megbontom, és kenek alá ilyen cuccot, akkor meddig kell várni a kötéssel-száradással hogy indítható legyen a gép? Csak azért kérdezem, mert sosem lehet tudni....

Köszi: BluELite

A cucc dobozára rá lesz írva! Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #1640 Dátum: 2011.02.08 kedd, 16:54:20 »

Milyet veszel? Hol, ha nem titok! Smiley

Szia!

Persze hogy nem... Anyagi erőforrások hiányában én egy 2 felnőtt + 1 kisgyerek számára alkalmas, tehát kisméretű lakót keresek, az idősebb kategóriából. Még nincs meg a jelölt, interneten meg kereskedésekben nézelődöm. Márkára teljesen mindegy hogy milyen, legyen magyar rendszáma, guruljon, és relative kultúrált legyen.

Te is keresel talán?

Ha esetleg van valakinek eladó, vagy imseretségi körben eladó, kérem szóljon.

Köszönöm: BluElite
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #1641 Dátum: 2011.02.08 kedd, 16:56:42 »

Ezek szerint van tapasztalatod nem? Wink

igen, normál utánfutó rángatásában. Nyilván a lakó nehezebb, nagyobb a légellenállása ezért kérdeztem, hátha valaki hasonló cipőben jár. Mondjuk nem cserélnék autót miatta, de érdekelne kinek hogy megy a szekér ha visszafogják.  vigyor3

Üdv: BluElite
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #1642 Dátum: 2011.02.08 kedd, 20:58:49 »

igen, normál utánfutó rángatásában. Nyilván a lakó nehezebb, nagyobb a légellenállása ezért kérdeztem, hátha valaki hasonló cipőben jár. Mondjuk nem cserélnék autót miatta, de érdekelne kinek hogy megy a szekér ha visszafogják.  vigyor3

Üdv: BluElite

A 2.0i-t érezhetően visszafogja  vigyor3 ebből gondolom, hogy az 1.6-ot mégjobban, de szerintem simán autózható!
Emlékeim szerint országúton 70 a max, ótópályán meg 90 km/h. Tehát az előzgetésről nem kell gondolkodni. Ahol kényelmetlenebb lehet, az pl dimbek-dombok, hegyi menet.
Nem tudom, mennyire vagy képben - én kevésbé -, de mintha pont valahol 600kg körül lenne az a súlyhatár, ami fölött már csak pl ráfutófékes lehet a vontatmány, míg valahol ez alatt nem kell fék legyen a lakókocsin.
Naplózva

MKI 2.0i
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #1643 Dátum: 2011.02.08 kedd, 22:00:14 »

A 2.0i-t érezhetően visszafogja  vigyor3 ebből gondolom, hogy az 1.6-ot mégjobban, de szerintem simán autózható!
Emlékeim szerint országúton 70 a max, ótópályán meg 90 km/h. Tehát az előzgetésről nem kell gondolkodni. Ahol kényelmetlenebb lehet, az pl dimbek-dombok, hegyi menet.
Nem tudom, mennyire vagy képben - én kevésbé -, de mintha pont valahol 600kg körül lenne az a súlyhatár, ami fölött már csak pl ráfutófékes lehet a vontatmány, míg valahol ez alatt nem kell fék legyen a lakókocsin.

Szia!

Köszi a választ. Annyira én sem vagyok képben, de ha jól tudom van ráfutófék az összes lakón.

Kíváncsi vagyok, mit fog majd fogyasztani a jószág. Gondolom autópályán, egy gázon azért annyira csak nem eszik majd sokat, mindenesetre kicsit félek tőle. Hiába, alapvetően takarékos az autóm, de azért van torka mit ne mondjak...  szomoru1 Kicsit sportosabban vezetek, mindjárt ömlik befelé a lé.

Üdv: BluELite
Naplózva
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #1644 Dátum: 2011.02.09 szerda, 08:06:51 »

Kíváncsi vagyok, mit fog majd fogyasztani a jószág. Gondolom autópályán, egy gázon azért annyira csak nem eszik majd sokat, mindenesetre kicsit félek tőle. Hiába, alapvetően takarékos az autóm, de azért van torka mit ne mondjak...  szomoru1 Kicsit sportosabban vezetek, mindjárt ömlik befelé a lé.

Üdv: BluELite

Szia,
tudom, hogy rettenetesen nez ki, de fogyasztas szempontjabol a tetore nagyon hasznos tud lenni egy spoiler. Persze tetobox moge nem fer fel...
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #1645 Dátum: 2011.02.09 szerda, 11:09:15 »

Szia,
tudom, hogy rettenetesen nez ki, de fogyasztas szempontjabol a tetore nagyon hasznos tud lenni egy spoiler. Persze tetobox moge nem fer fel...


Nekem a csomagtartón van. Az előző tulaj rakhatta még rá - gondolom -. Egy bajom van vele, szinte ormótlanul nagy. Gyári ford termék egyébként, benne van a gyári jelzés, típusszám, egyebek. Csak nekem nem tetszik. Gondoltam hogy leveszem és eldobom a pérába, de akkor meg ott marad két luk a csomagtartón, amivel kezdeni kell valamit.....
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1646 Dátum: 2011.02.09 szerda, 11:20:24 »

Nekem a csomagtartón van. Az előző tulaj rakhatta még rá - gondolom -. Egy bajom van vele, szinte ormótlanul nagy. Gyári ford termék egyébként, benne van a gyári jelzés, típusszám, egyebek. Csak nekem nem tetszik. Gondoltam hogy leveszem és eldobom a pérába, de akkor meg ott marad két luk a csomagtartón, amivel kezdeni kell valamit.....
itt másról van szó...

a tetőcsomagtartóra kerül fel egy légterelő, így nem fogja annyira vissza az autót a lakókocsi és kisebb lesz a fogyasztás.

én egy német e320cdi kombin láttam ilyet...
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Csocso
Vendég
« Új hozzászólás #1647 Dátum: 2011.02.09 szerda, 11:32:38 »

itt másról van szó...

a tetőcsomagtartóra kerül fel egy légterelő, így nem fogja annyira vissza az autót a lakókocsi és kisebb lesz a fogyasztás.

én egy német e320cdi kombin láttam ilyet...

nekem meg kb. 800ezer km kamionozas mutatta meg az ertelmet Wink
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1648 Dátum: 2011.02.09 szerda, 11:42:05 »

nekem meg kb. 800ezer km kamionozas mutatta meg az ertelmet Wink
ott is van értelme eljen
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #1649 Dátum: 2011.02.10 csütörtök, 22:31:49 »

... de ha jól tudom van ráfutófék az összes lakón...

apósom 2+1-es lakókocsiján 1mm3 nem sok, de annyi fékcucc se volt  vigyor3
Naplózva

MKI 2.0i
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.071 másodperc alatt készült el 22 lekéréssel.