Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.03 péntek, 08:29:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Benzinmotorok (1.6, 1.8, 2.0)  (Megtekintve 1556573 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
Miamidade
Vendég
« Új hozzászólás #2000 Dátum: 2011.08.18 csütörtök, 18:58:49 »

Hi!
Talán:
- gyertya
- gyújtókábelszett
- benzinszűrő koszos már nagyon tehát csere érett, emiatt
- injektortisztító folyadék egyszeri hozzáadása is szükségeltetődhet

Ha nem jön helyre, továbbtalálgatunk Smiley.

 worship worship worship :worship:inszűrőt
Köszönöm a tippet. a gyertyák most lettek cserélve 1000km rel ezelött.....
a benzinszűrőt is kitudom itthon cserélni??? Cheesy mert még ilyet nem csináltam Cheesy  worship worship worship
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2001 Dátum: 2011.08.18 csütörtök, 19:22:26 »

worship worship worship :worship:inszűrőt
Köszönöm a tippet. a gyertyák most lettek cserélve 1000km rel ezelött.....
a benzinszűrőt is kitudom itthon cserélni??? Cheesy mert még ilyet nem csináltam Cheesy  worship worship worship
gyertyakábel mikor lett cserélve?
Naplózva
Miamidade
Vendég
« Új hozzászólás #2002 Dátum: 2011.08.18 csütörtök, 21:48:42 »

A gyertya kábelek picivel régebben lettek cserélve.... attól is lehet a megnövekedett fogyasztás ha az már öreg..... Huh?? mert ezt nem tudtam....
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2003 Dátum: 2011.08.18 csütörtök, 23:30:48 »

Hi!
Talán:
- gyertya
- gyújtókábelszett
- benzinszűrő koszos már nagyon tehát csere érett, emiatt
- injektortisztító folyadék egyszeri hozzáadása is szükségeltetődhet
kiegészíteném a szokásossal:
-maf
-lambda.
ezek hibájától jelentősen meg tud nőni a fogyi és a leírt tüneteket produkálja.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2004 Dátum: 2011.08.18 csütörtök, 23:31:15 »

worship worship worship :worship:inszűrőt
Köszönöm a tippet. a gyertyák most lettek cserélve 1000km rel ezelött.....
a benzinszűrőt is kitudom itthon cserélni??? Cheesy mert még ilyet nem csináltam Cheesy  worship worship worship
igen
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2005 Dátum: 2011.08.18 csütörtök, 23:32:08 »

A gyertya kábelek picivel régebben lettek cserélve.... attól is lehet a megnövekedett fogyasztás ha az már öreg..... Huh?? mert ezt nem tudtam....

ez is igen, bár én lambdára tippelek.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2006 Dátum: 2011.08.19 péntek, 10:59:06 »

Sziasztok!

A pillangószelep oldalán található gázpedálállás érzékelő potenciométert szeretném ellenőrizni, kimérni. Régebben olvastam egy leírást erről, de már nem emlékszem hogy hol. Valaki nem tudna segíteni?

Üdv
Naplózva
Miamidade
Vendég
« Új hozzászólás #2007 Dátum: 2011.08.19 péntek, 13:12:02 »

Most vettem meg a benzin szűrőt, holnap csere.
De valószínűleg a lambda szondát is cserélem majd...csak találnom kéne jó áron  Grin Grin Grin Grin
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2008 Dátum: 2011.08.19 péntek, 14:56:21 »

A befecskendező szelepeket hogy lehet  kivarázsolni az elosztócsőből? Addig húzom izomból amíg kijön?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #2009 Dátum: 2011.08.19 péntek, 15:33:55 »

A befecskendező szelepeket hogy lehet  kivarázsolni az elosztócsőből? Addig húzom izomból amíg kijön?
ha a csavarokat kiszedted belőle, akkor lényegében igen
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2010 Dátum: 2011.08.19 péntek, 15:39:33 »

ha a csavarokat kiszedted belőle, akkor lényegében igen
Ok, kösz a választ. Próbálom rongálás nélkül kihúzni.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2011 Dátum: 2011.08.19 péntek, 17:25:50 »

A befecskendező szelepeket hogy lehet  kivarázsolni az elosztócsőből? Addig húzom izomból amíg kijön?
Megkérdezhetem, hogy ezt minek akarod megtenni?
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2012 Dátum: 2011.08.19 péntek, 17:37:33 »

Megkérdezhetem, hogy ezt minek akarod megtenni?
A kocsi, amióta nálam van, rángat, kihagy motorja. Sok mindent kipróbáltam, eddig semmi sem használt. Most leszedem a szívóoldalt teljesen, ami ott van és dugulhat, zárlatos lehet, azt mindent javítok, ellenőrzök.

A rángat alatt azt értem, hogy gyorsításkor kb. 2800 ford/min-nél ránt egyet, ill padlógáznál megtorpan és utána indul be.
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.19 péntek, 17:42:56 írta legyozo » Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2013 Dátum: 2011.08.19 péntek, 17:42:33 »

A kocsi, amióta nálam van, rángat, kihagy motorja. Sok mindent kipróbáltam, eddig semmi sem használt. Most leszedem a szívóoldalt teljesen, ami ott van és dugulhat, zárlatos lehet, azt mindent javítok, ellenőrzök.
Aha, értem. De az magukat injektorokat is szét akarod szedni? Bátor vagy.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2014 Dátum: 2011.08.19 péntek, 17:45:43 »

Aha, értem. De az magukat injektorokat is szét akarod szedni? Bátor vagy.
Inkább azt mondom, hogy nem tudom mibe vágom a fejszém, de már nagyon elegem van, hogy nem javul meg ez a hisztis ribanc...
Naplózva
lacasa
Vendég
« Új hozzászólás #2015 Dátum: 2011.08.19 péntek, 20:17:19 »

üdv!
Mond csak legyozo rendesen fel van tanítva a comp? Mert én ugyan ezzel szívtam ,és az megoldotta a problémámat.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2016 Dátum: 2011.08.19 péntek, 20:36:45 »

üdv!
Mond csak legyozo rendesen fel van tanítva a comp? Mert én ugyan ezzel szívtam ,és az megoldotta a problémámat.

Szia!

Sajnos, azaz nem sajnos, de be van, és nem oldotta meg, nálam valami más nyűge van...

Üdv
Naplózva
Miamidade
Vendég
« Új hozzászólás #2017 Dátum: 2011.08.19 péntek, 21:18:54 »

Mivel nekem is szórakozik a mondim.... rángat , nem gyorsul stb.... lehet nekem is kéne kezdenem valamit a computerrel??? és azt hogyan kell és mi a menete?Huh?
Egyre több problémám van a kocsival...és nagyon gondolkodom a megválásán...de szeretem....  Grin Grin Grin Grin worship worship worship worship
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2018 Dátum: 2011.08.19 péntek, 21:49:19 »

Mivel nekem is szórakozik a mondim.... rángat , nem gyorsul stb.... lehet nekem is kéne kezdenem valamit a computerrel??? és azt hogyan kell és mi a menete?Huh?
Egyre több problémám van a kocsival...és nagyon gondolkodom a megválásán...de szeretem....  Grin Grin Grin Grin worship worship worship worship
Szia!

Milyen a kocsid (benzin, évjárat stb..)?
Naplózva
Miamidade
Vendég
« Új hozzászólás #2019 Dátum: 2011.08.19 péntek, 21:52:23 »

Szia!

Milyen a kocsid (benzin, évjárat stb..)?

1993. 1.8  16V CLX benzines csapott seggü.....
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2020 Dátum: 2011.08.19 péntek, 22:03:55 »

1993. 1.8  16V CLX benzines csapott ***ü.....
A központi számítógépet  (ECU) említette Lacasa. Ezt be kell-lehet tanítani. Ha leveszed az akkumulátor sarut, akkor a központi egység "elfelejti" a beállításokat. Ezt kell beprogramozni. Ennek a módja a fórumon le van írva.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2021 Dátum: 2011.08.19 péntek, 23:18:43 »

Mivel nekem is szórakozik a mondim.... rángat , nem gyorsul stb.... lehet nekem is kéne kezdenem valamit a computerrel??? és azt hogyan kell és mi a menete?Huh?
Egyre több problémám van a kocsival...és nagyon gondolkodom a megválásán...de szeretem....  Grin Grin Grin Grin worship worship worship worship
nem azzal kezdeném...
ha meg nem vagy egy műszaki beállítottságú,(most nem leszek népszerű) akkor jobban jársz, ha tényleg megválsz tőle.
valószínű az összes szigetelésed hámlik a vezetékekről, ha nem orvosolod, a rángatás lesz a legkisebb bajod...
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.19 péntek, 23:20:22 írta astor72 » Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #2022 Dátum: 2011.08.22 hétfő, 16:22:30 »

Sziasztok!

Egy kkérdésem lenne, bízom benne, tud valaki tippet adni merre nézelődjek:

Menet közben, ha le vannak húzva az ablakok, akkor NÉHA enyhe benzinszagot érzek az utastérben. Felhúzott ablaknál+venti működésnél érdekes módon nem... Elég régóta így van, több szerelőnél is megfordultam, szerintük a benzincsövek jók, illetve egyet cseréltek hátul a szűrőnél mert kezdett tönkremenni, de máshol jók (szerintük). Álló helyzetben, járó motornál is körbeszaglásztam és körbenézegettem, de sehol nem láttam/éreztem problémát. Annyiból idegesít a gond, mert nem akarom hogy véletlenül felgyulladjon a járgány....


Köszönettel: BluElite
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #2023 Dátum: 2011.08.22 hétfő, 17:31:06 »

Sziasztok!

Egy kkérdésem lenne, bízom benne, tud valaki tippet adni merre nézelődjek:

Menet közben, ha le vannak húzva az ablakok, akkor NÉHA enyhe benzinszagot érzek az utastérben. Felhúzott ablaknál+venti működésnél érdekes módon nem... Elég régóta így van, több szerelőnél is megfordultam, szerintük a benzincsövek jók, illetve egyet cseréltek hátul a szűrőnél mert kezdett tönkremenni, de máshol jók (szerintük). Álló helyzetben, járó motornál is körbeszaglásztam és körbenézegettem, de sehol nem láttam/éreztem problémát. Annyiból idegesít a gond, mert nem akarom hogy véletlenül felgyulladjon a járgány....


Köszönettel: BluElite

Biztos benzin? Esetleg kipufogógáz? Menetszél beviheti. Benzin vhol nyomot kell, hogy hagyjon.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2024 Dátum: 2011.08.22 hétfő, 18:56:59 »

Sziasztok!

Egy kkérdésem lenne, bízom benne, tud valaki tippet adni merre nézelődjek:

Menet közben, ha le vannak húzva az ablakok, akkor NÉHA enyhe benzinszagot érzek az utastérben. Felhúzott ablaknál+venti működésnél érdekes módon nem... Elég régóta így van, több szerelőnél is megfordultam, szerintük a benzincsövek jók, illetve egyet cseréltek hátul a szűrőnél mert kezdett tönkremenni, de máshol jók (szerintük). Álló helyzetben, járó motornál is körbeszaglásztam és körbenézegettem, de sehol nem láttam/éreztem problémát. Annyiból idegesít a gond, mert nem akarom hogy véletlenül felgyulladjon a járgány....


Köszönettel: BluElite
hátsó üléslap alatt van egy gumi kupak. alatta van a tank az ac és a szintjelző. a gumikupakot vizsgáld meg, nincs-e kiszakadva(bár mitől lenne?) ha szépen kiveszed, akkor látod, vagy nem látod a szivárgás helyét.
ha nem látod, akkor még egy hely lehet. a tank és a betöltő cső találkozásánál van egy tömítés. ha az elöregszik, akkor ott elég jól jön ilyen időben a benzingőz...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #2025 Dátum: 2011.08.22 hétfő, 20:29:24 »

Biztos benzin? Esetleg kipufogógáz? Menetszél beviheti. Benzin vhol nyomot kell, hogy hagyjon.


Nem, tuti hogy benzinszag. Régebben kipufogó gáz is volt hogy bejött, amikor már papír vékonyságúra rohadt a középső kipufogó tag. De ez nem az, egyértelműen benzin.

Köszönettel: BluELite
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #2026 Dátum: 2011.08.22 hétfő, 20:33:39 »

hátsó üléslap alatt van egy gumi kupak. alatta van a tank az ac és a szintjelző. a gumikupakot vizsgáld meg, nincs-e kiszakadva(bár mitől lenne?) ha szépen kiveszed, akkor látod, vagy nem látod a szivárgás helyét.
ha nem látod, akkor még egy hely lehet. a tank és a betöltő cső találkozásánál van egy tömítés. ha az elöregszik, akkor ott elég jól jön ilyen időben a benzingőz...

Köszi a tippet, holnap megnézem. Bevallom, ez nem jutott eszembe. Van valami trükkje az üléslap felnyitásának? Amikor a kocsit megvettem, meg akartam nézni mekkora kosz van alatta, de nem sikerült kibillenteni a helyéből, így aztán hagytam ahogy van.... Nem akartam feszegetni, hátha eltörök valamit.

Tisztelettel: BluElite
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2027 Dátum: 2011.08.22 hétfő, 21:01:40 »

Köszi a tippet, holnap megnézem. Bevallom, ez nem jutott eszembe. Van valami trükkje az üléslap felnyitásának? Amikor a kocsit megvettem, meg akartam nézni mekkora kosz van alatta, de nem sikerült kibillenteni a helyéből, így aztán hagytam ahogy van.... Nem akartam feszegetni, hátha eltörök valamit.

Tisztelettel: BluElite
el fog....
az üléslapot előlről ha húzod felfelé, akkor két oldalt huzalnyelvek mennek a padlólemezbe, amik műanyag patentekben csücsülnek. ezek a vackok szoktak szítfröccsenni erőltetésre.
nekem eddig nem sikerült úgy kiszedni, hogy ne törjön el, de tuti megvan a módszer.
remélhetőleg valaki majd elmondja...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2028 Dátum: 2011.08.22 hétfő, 21:09:30 »

Szintén eltörtem ezt a patentot. Azután jutott eszembe, hogy én egyszer a hátsó ülőlapot már felhajtottam, előre fele. Valszeg utána könnyebb kipattintani a helyéből.  Wink
Naplózva
pompom
Vendég
« Új hozzászólás #2029 Dátum: 2011.08.22 hétfő, 22:15:37 »

Sziasztok!! Kipufogógáz gondjaim nekem is vannak. Lehúzott ablaknál erős kipufogógáz szag terjeng az autóban. A kipufogó rendszer ép, csak a hátsó dob vége nem hajlik eléggé lefelé és eléggé a lökhárító alatt van. Elképzelhető,hogy emiatt a lehúzott ablak miatt bejön a hátsó ajtón? Kombi mk1-ről van szó. Volt már valakinél ilyen jelenség? köszi
Naplózva
lacasa
Vendég
« Új hozzászólás #2030 Dátum: 2011.08.22 hétfő, 22:22:24 »

Sziasztok!! Kipufogógáz gondjaim nekem is vannak. Lehúzott ablaknál erős kipufogógáz szag terjeng az autóban. A kipufogó rendszer ép, csak a hátsó dob vége nem hajlik eléggé lefelé és eléggé a lökhárító alatt van. Elképzelhető,hogy emiatt a lehúzott ablak miatt bejön a hátsó ajtón? Kombi mk1-ről van szó. Volt már valakinél ilyen jelenség? köszi
Hy!
Volt,én cseréltem dobot mert amúgy is ko volt. Reggel lefotózom neked hogy is néz ki a gyári cső.
Egyébként a lökős alatti szellőzőn oldalt szivárog vissza.
 wave
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2031 Dátum: 2011.08.22 hétfő, 22:26:40 »

Hy!
Volt,én cseréltem dobot mert amúgy is ko volt. Reggel lefotózom neked hogy is néz ki a gyári cső.
Egyébként a lökős alatti szellőzőn oldalt szivárog vissza.
 wave
úgy van. egyébként az nem szellőző, hanem membrán. arra szolgál, hogy felhúzott ablakokkal is be tudd csukni az ajtót és ne keletkezzen túlnyomás.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
pompom
Vendég
« Új hozzászólás #2032 Dátum: 2011.08.22 hétfő, 22:27:42 »

Köszönöm! Alá nézek holnap én is.
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #2033 Dátum: 2011.08.23 kedd, 07:27:37 »

el fog....


A pérába....... falbav
Naplózva
lacasa
Vendég
« Új hozzászólás #2034 Dátum: 2011.08.23 kedd, 11:26:59 »

Köszönöm! Alá nézek holnap én is.
Ez egy ford kombi dob.
 

Szinte a dob alsó részéig megy az ív lefele.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2035 Dátum: 2011.08.23 kedd, 15:44:30 »

Sziasztok!

A pillangószelep oldalán található gázpedálállás érzékelő potenciométert szeretném ellenőrizni, kimérni. Régebben olvastam egy leírást erről, de már nem emlékszem hogy hol. Valaki nem tudna segíteni?

Üdv

Ha valaki keresné: http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Throttle_Position_Sensor  smile
Naplózva
Miamidade
Vendég
« Új hozzászólás #2036 Dátum: 2011.08.23 kedd, 18:58:09 »

Sziasztok. wave wave
! nap a telken a nyaralóban a vízparton....volt időm bőven átnézni a verdát... kitisztítottam a MAF ot ( ezt általában 2 havonta megteszem) és az egész légszűrőtől a motorig mindent.... Benzinszűrő csere...... ( ritka gányúl nézett ki....tiszta kosz, rozsda volt...) Most szépen jár a motor, nem rángat.... és mint ha vissza jöttek volna a pacik  vigyor3 vigyor3 vigyor3 vigyor3 vigyor3
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #2037 Dátum: 2011.08.23 kedd, 20:04:31 »

No, Urak!

Felszedtem a hátsó ülést. Érdekes módon nem tört el a műanyag patent.

A benzinszaggal kapcsolatban nem jöttem rá mi okozza. Az üzemanyag szivattyú felett lévő gumi kupak teljesen ép, szinte újnak néz ki. Felszedtem, körbeszaglásztam, nem éreztem benzinszagot. A motort is elindítottam, ismét szagolgattam, de nem éreztem semmi különlegeset. Viszont mielőtt vis***aktam volna az ülést, kicsit körbenéztem, és rájöttem, hogy egy valamit nem értek. a szivattyú és a jobb hátsó ajtó között kb félúton láttam egy lukat a lemezen, át lehetett látni az egész kocsin. Kb 1 cm átmérőjű furat lehet, szerencsére nem látszott emiatt semmi korrózió, mifene. Ez a furat mire szolgál? Nem kellene "eldolgoznom" valahogy?

Köszönök mindent: BluElite
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2038 Dátum: 2011.08.23 kedd, 20:10:17 »

No, Urak!

Felszedtem a hátsó ülést. Érdekes módon nem tört el a műanyag patent.

A benzinszaggal kapcsolatban nem jöttem rá mi okozza. Az üzemanyag szivattyú felett lévő gumi kupak teljesen ép, szinte újnak néz ki. Felszedtem, körbeszaglásztam, nem éreztem benzinszagot. A motort is elindítottam, ismét szagolgattam, de nem éreztem semmi különlegeset. Viszont mielőtt vis***aktam volna az ülést, kicsit körbenéztem, és rájöttem, hogy egy valamit nem értek. a szivattyú és a jobb hátsó ajtó között kb félúton láttam egy lukat a lemezen, át lehetett látni az egész kocsin. Kb 1 cm átmérőjű furat lehet, szerencsére nem látszott emiatt semmi korrózió, mifene. Ez a furat mire szolgál? Nem kellene "eldolgoznom" valahogy?

Köszönök mindent: BluElite
ott gumiknak kellene lennie.Lehet kapni gumidugókat (szoci ladás boltban szoktam venni,az ajtó oszlopokba is azt raktam most,hogy szedtem ki a vezetékeket a gyári vékony és elszakadt),érdemes berakni.Tavaly néztem havernak autót,abban is hiányzott,az üléslap alsó része totál be volt rohadva,ahogy beverte a vizet.
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #2039 Dátum: 2011.08.23 kedd, 21:07:14 »

ott gumiknak kellene lennie.Lehet kapni gumidugókat (szoci ladás boltban szoktam venni,az ajtó oszlopokba is azt raktam most,hogy szedtem ki a vezetékeket a gyári vékony és elszakadt),érdemes berakni.Tavaly néztem havernak autót,abban is hiányzott,az üléslap alsó része totál be volt rohadva,ahogy beverte a vizet.

A furat egyébként mire szolgál(na)? Van valami különleges oka hogy ott van? Már csak puszta kíváncsiságból is érdekel. Van még ilyen "rejtett" tulajdonsága a mondeóknak?

Egyébként köszi a tippet, elmegyek és szerzek bele dugókat. Van itt a környékünkön egy bolt, ahol pl. anno az öreg Skodába vettem mindenféle gomi vag yműanyag cuccot. Még új sebváltó karra való gumiharang is volt meg mindenféle patent, vickek-vackok. Sehol máshol nem tudtam annak idején ilyeneket venni, gőzöm nincs hogy az öreg boltos honnét szerezte be  worship

Köszönöm: BluELite
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #2040 Dátum: 2011.08.23 kedd, 21:27:19 »

A furat egyébként mire szolgál(na)? Van valami különleges oka hogy ott van? Már csak puszta kíváncsiságból is érdekel. Van még ilyen "rejtett" tulajdonsága a mondeóknak?

Egyébként köszi a tippet, elmegyek és szerzek bele dugókat. Van itt a környékünkön egy bolt, ahol pl. anno az öreg Skodába vettem mindenféle gomi vag yműanyag cuccot. Még új sebváltó karra való gumiharang is volt meg mindenféle patent, vickek-vackok. Sehol máshol nem tudtam annak idején ilyeneket venni, gőzöm nincs hogy az öreg boltos honnét szerezte be  worship

Köszönöm: BluELite
őszintén szólva fogalmam sincs.
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #2041 Dátum: 2011.08.23 kedd, 22:06:35 »

Akkor szokott hatalmas benzinszag lenni, amikor hóvége van és üres a tank...   
Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #2042 Dátum: 2011.08.24 szerda, 07:51:22 »

Akkor szokott hatalmas benzinszag lenni, amikor hóvége van és üres a tank...   

 smile
Naplózva
gyulaba55
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 436



E-mail
« Új hozzászólás #2043 Dátum: 2011.08.24 szerda, 20:09:46 »

No, Urak!

Felszedtem a hátsó ülést. Érdekes módon nem tört el a műanyag patent.

A benzinszaggal kapcsolatban nem jöttem rá mi okozza. Az üzemanyag szivattyú felett lévő gumi kupak teljesen ép, szinte újnak néz ki. Felszedtem, körbeszaglásztam, nem éreztem benzinszagot. A motort is elindítottam, ismét szagolgattam, de nem éreztem semmi különlegeset. Viszont mielőtt vis***aktam volna az ülést, kicsit körbenéztem, és rájöttem, hogy egy valamit nem értek. a szivattyú és a jobb hátsó ajtó között kb félúton láttam egy lukat a lemezen, át lehetett látni az egész kocsin. Kb 1 cm átmérőjű furat lehet, szerencsére nem látszott emiatt semmi korrózió, mifene. Ez a furat mire szolgál? Nem kellene "eldolgoznom" valahogy?

Köszönök mindent: BluElite
Na ne  ma pont azt a részt javitotam,mert a aszonykám minig jajgat hogy hátul jőn valami levegő,hot rozsda volt ,betetem oda gumi potlot,meg ujra festetem korozios festékel.
Naplózva

Nagyvarad-MK1-1993.10.-1,6,16V,CLXtre,sedan,4 ajtos,560.000 km-el,elbontva,de akkor meg nagyon jol ment,mai nap is sajnálom.
                MK1-1996.04.-1,6,GLX,Turnier,elektr. ablak elol,elekrt.tukor,kodlampa,2 legzsak,szine turkisz zold.
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #2044 Dátum: 2011.08.25 csütörtök, 09:58:04 »

Na ne  ma pont azt a részt javitotam,mert a aszonykám minig jajgat hogy hátul jőn valami levegő,hot rozsda volt ,betetem oda gumi potlot,meg ujra festetem korozios festékel.

Apropó, egyszer találtam a neten egynéhány videót, aholezeket a zetec motorokat szerelik, vezérműszíjat cserélnek, ezt-azt kimérnek, mindenféle. Mondjuk Escort-ban, de gondolom alapvetően a lényege ugyan az. Ott az egyik figura az üzemanyag pumpa alján lévő szűrőt pucolta. Tehát nem azt a hengeres alakú csodamicsodát amit pl. aknából el lehet érni, hanem ehhez a a szivattyút kellett kivennie, és átmosta valamivel ezt a lapos szivacskoronghoz hasonlító valamit. No itt jön a kérdés, hogyan is tudom kivenni az üzemanyagszivattyút? Nem nagyon akartam a múltkor feszegetni. Valamint mit kell tennem ahhoz hogy véletlenül se gyulladjak fel?  Wink Mert amióta nálam van a járgány, ezt a szűrőt tuti nem pucoltam cseréltem, csak a másikat. Van egy olyan érzésem, hogy az előző tulaj meg abszolute ***t rá.

Na mindegy. A vidó meg csak azt nem mutatta be, hogy is kell kiszedni ezt a vackot.

Köszönettel: BluELite
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #2045 Dátum: 2011.08.25 csütörtök, 14:53:00 »

... Ott az egyik figura az üzemanyag pumpa alján lévő szűrőt pucolta. Tehát nem azt a hengeres alakú csodamicsodát amit pl. aknából el lehet érni, hanem ehhez a a szivattyút kellett kivennie, és átmosta valamivel ezt a lapos szivacskoronghoz hasonlító valamit. No itt jön a kérdés, hogyan is tudom kivenni az üzemanyagszivattyút? Nem nagyon akartam a múltkor feszegetni. Valamint mit kell tennem ahhoz hogy véletlenül se gyulladjak fel?  Wink Mert amióta nálam van a járgány, ezt a szűrőt tuti nem pucoltam cseréltem, csak a másikat.
Van egy olyan érzésem, hogy az előző tulaj meg abszolute ***t rá.
Csak mellékesen megjegyezném, hogy szerintem azt a szűrőt halandó ember nem igazán pucevássza.
Tehát nekem az a véleményem, hogy hagyd.
Az érzéseddel egyet értek, szerintem a tulajok 99,999%-a "sz@rik" annak a szűrőnek a pucolására.
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.25 csütörtök, 14:55:00 írta HegeGabi » Naplózva
BluElite
Vendég
« Új hozzászólás #2046 Dátum: 2011.08.25 csütörtök, 15:11:10 »

Csak mellékesen megjegyezném, hogy szerintem azt a szűrőt halandó ember nem igazán pucevássza.
Tehát nekem az a véleményem, hogy hagyd.
Az érzéseddel egyet értek, szerintem a tulajok 99,999%-a "sz@rik" annak a szűrőnek a pucolására.

A poén az, hogy valamikor a tavasszal jártam a szerekő barátomnál, és volt nála egy ilyen kiszedett és beszart szivattyú, más típusból, nem ford. Egy halom kosz volt a szűrőn. Lehet hogy ha nem is most, de 1-2-3 héten belül megkísérelem valahogy kikapni a szivattyút (ha rájövök hogyan kell  help)és szemrevételezni a szűrőt. Éppen emiatt. De őszíntén kívánom neked legyen igazad, és sose legyen rá szükség egyébként.

Maradok Tisztelettel: BluiElite
Naplózva
Miamidade
Vendég
« Új hozzászólás #2047 Dátum: 2011.08.25 csütörtök, 15:27:00 »

Nem hittem volna hogy a benzin szűrő ennyit javít a kocsi futásán...és a fogyasztásán. 127KM/10L Cheesy:D:D:D
Naplózva
ocsigep1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1629


...


E-mail
« Új hozzászólás #2048 Dátum: 2011.08.25 csütörtök, 16:38:37 »

Nem hittem volna hogy a benzin szűrő ennyit javít a kocsi futásán...és a fogyasztásán. 127KM/10L Cheesy:D:D:D

Ez full városban nekem szép adatnak tűnik!
És full országúton is nemöregpapás üzemmódban szép adatnak tűnik.
Főleg, ha 2.0i-ről van szó.
Naplózva

MKI 2.0i
Miamidade
Vendég
« Új hozzászólás #2049 Dátum: 2011.08.25 csütörtök, 22:11:44 »

1.8 16V csapott.... 93 as.... ahhoz képest hogy előtte kb 14 et evett Cheesy:D:D
csak városban mértem illetve az 5 ös úton mentem még sokat....a motor is szépen jár...vissza jöttek a pacik is.... érezhető a javulás....
Naplózva
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.078 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.